T STADSNIEUWS. TWEEDE EN LAATSTE BLAD VAN DONDERDAG 7 NOVEMBER 1929 AANBESTEDING. Dinsdagmiddag had ton kantor» der Water- en Lichtbedi'ijven, de aanbeste ding plaats voor de electrifieatie van en kele gemeente-gebouwen. De volgende biljetten waren hiervoor ingekomen: C. J. Westerbaan: Gymn.lok.aal School 15 58.dienstwoning school 2 84.—, Bur- Gem.-werken 134.—, dienstw. school 6 f 81.totaal 367.—; Schellingen totaal 418.--; P. J. v. Os: totaal 393.—, P. Puinbroek: totaal 415.—. AANKOMST INDISCHE MAIL. Een speciale trein met post sn passa giers aansluitende op het stoomschip Ko ningin der Nederlanden, vertrekt Vrij dagmorgen 11.10 van Genua. Aankomst Zaterdagmorgen te 8.58 te Amsterdam. SLUITING SLAGERSWINKELS. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zullen, in verband met de Arbeidswet, de slagerswinkels des Zater dagavond» om hall negen gesloten wor den. SUIKER WET EN SUDEERAGGMNS. Den laateten tijd hebben de behandeling van de Suikerwet (dezer dagen deer de Eerste Kamer verworpen) en de plannen tot verlaging van den Suikeraceijn» de verschillende bladen veel stoltet echrjjven gegeven. Velen brashten deze 8 onderwerpen met elkander ln verband, maar toeh zijn zij een paar geheel op zichzelf staande zaken. Het verwerpen der Suikerwet oefent ni6t den minsten invloed uit op de beslissing betreffende plannen tot verlaging der Suikerbelasting, evenmin als zulks met het aannemen dier wet het geval zou zijn geweest. De groote bedragen, die worden overgehouden van de Verdedigingsbe lasting, hebben plannen tot vermindering der aceijns op dit groote volksartikel doen ontstaan. Op het oogenblik is het bedrag der suikerbelasting f 0.27 der K.G. en ver moedelijk zal dit worden teruggebraeht tot f 0.24. Bij informatie ter bevoegde plaatse ken men ons evenwel nog gee* enkele bevestiging van deze hardnekkige geruehten geven. 6 FOTOKAARTEN -f SALONFOTO f 1.50, f 2.—, I 2.60 Modem Fotowerk Engelsche schetsen ie klas reproductiewerk. Foto's voor Industrie. Ü!LN M00IE FOTO IS EEN WELKOM 8» ST. NICOLAASC ADEAU I Foto: EISELIN - Polderweg 60 BERftTB WINT „WINNUBWT". Dinsdagavond gaf de harmoniekapel „Winnubst", voor een goed bezette zaal, in Casino haar eerste winterconcert, welke tevens de eerste winteruitvoering van onze plaatselijke muziekverenigingen was. De tooneelvereeniging „Excelsior" verleende haar welwillende medewerking. De aanwezigen heuben m<*de hierdoor een geaelligen en aangenamen avond gehad, vooral wij, daar wij aan een tafeltje zaten, waar de dames op bonbons enz. tracteer- den. Nadat de voorzitter, de heer C. C. Mahieu de aanwezigen met een kort woord welkom had geheeten, werd met de uit voering van het programma begonnen. Alle nummers werden door „Winnubst" voor bet eerst in bet openbaar uitgevoerd en wij kunnen al direct constateeren, dat ze goed ten gehoore werden gebracht. Vooral maken wij een compliment aan den heer Mulder en de gebr. Schenkels, die als solisten optraden. De heer Mulder liet zich van zijp goede zijde zien of liever jhooren op zijn tuba, terwijl de heer J. B. Schenkels eerst als solo-elarinet- tist en later met zijn broer J. J. Schenkels het publiek op goede muziek vergastten. Hun samenspel was zoo regelmatig, dat het soms wel leek of er maar een instru ment werd bespeeld. De verdere nummers toonden aan, hoe de kapel van de goede leiding van den heer Schenkels profiteert. Tussohen twee nummers deed de voor zitter mededeeling van een aangenamen en een onaangenaam feit. Om met het on aangename te beginnen, dit is het vertrek van twee der oudste leden, n.1. de heer Van Dam, die 16 jaar en de heer J. J. Schenkels, die 20 jaar, waarvan 8 in een bestuursfunctie, de vereeniglag hebben gediend. Hun werkkring maakt het niet mogelijk, dat zij hun krachten nog langer aan „Winnubst" geven. Met een sympa- tiek speechje overhandigd de voorzitter de beide heeren een aandenken, resp. een portefeuille en een barometer. Het aangename feit ls, dat op 19Nov. a.B. de diresteur den dag herdenkt, waar op hij vóór 10 jaren het direeteurssebap over „Winnubst" aanvaardde. De heer Mahieu releveerde ln het kort de geschiedenis van die 10 jaren en de verdiensten van den heer Schenkels; hoe „Winnubst" onder hem ls omgezet ln een harmoniekapel. Spr. doet verder een greep uit de vele prijzen, die de kapel onder den heer Schenkels heeft behaald. Als dank voor het vele goede, over handigt spr. den heer Schenkels een eouvert met inhoud en aan mevrouw Schenkels een bouquet bloemen. De tooneelvereeniging „Exelsior" zorg de voor 2 voordrachten, welke wel in den smaak vielen en voor een tooneel- stukje „Levie Paardebek ln de medi cijnen". Medewerkenden waren o.a. de heeren Grijp, Jacobs, Trap, Kleinman enz. Het tooneelstukje is een gesekiedenis van 2 hebzuchtige Joodsche kwakzalvers die, tegen alles en nog wat een geneesmiddel hebben, vooral de medicijn om de tongen der vrouwen voor langen tijd stil te laten staan, wordt grif verkocht (wie weet, waar het goed voor was). Tenslotte leggen zij de burgemeester en de veldwachter, die gekomen waren o® hen te bekeuren in de luren en bren gen hen in slaap. De veldwachter had blijkbaar aangename droomen, want hij grinnikte nogal in zijn slaap. De heeren waren goed rolvast. Alles bij elkaar een zeer geslaagde avond, waarop „Winnubst" met voldoening mag terugzien. TWEEDE MABINE-OONOEBT. Bij het eerste winterconcert, dat onze stafmuziek gaf, werd tegen den recensent meermalen de klacht geuit, dat het „zoo zwaar" was en men er zoo weinig aan had. Indachtig aan het oud-Hollandsche spreek woord „elck wat wils", had de heer Leis- tikow nu een gansch ander programma samengesteld, meer in den volksttimlichen stijl. Allereerst was daar de glanzende, stralende muziek van Joseph Haydn, met wiens es-dur symphoni© met den paukenroffel (men moet bij Haydn, we gens ontbreken van opus-nummers, nu eenmaal omschrijven), werd geopend. Een zonnige glans ligt over het heele werk; het andante van het tweede deel lijkt een allegretto, en met een stralend allegro sen spirit© eindigde hst werk. Verder was sr ma de pauere een melodieuze, nitstekendi geïnstrumen teerde romance van den dirigent, en, tot slot de Faust-fantasie, dl» ons big voor baat «1 do genoegens bracht van de a.s. Faust-opvoering, We leven snel en a.s. Dinsdag is het al zoover, dat we de Ita lianen hier persoonlijk krijgen. Wij zullen Zaterdag nog eenige kritieken over hen afdrukken; het is het puikje van het puikje, wat wij krijgen, en de Faust is een van de populairste, bekoorlijkste opera's. Wij dwalen intusschen af. Behalve de drie hier genoemde orkestnummers, be geleidde het orkest in het eerste deel de zangeres van den avond, mevrouw Cora de Langevan Rijn. Vóór de pauze zong zij Gluck en Saint-Saena, terwijl het tweede deel was gewijd aan Mahler. In Gluck's glanzende aria uit Orpheus „Che farö senza Eurldice" (wat moet ik zónder Euridice beginnen?) maakten wfj kennis met oen vrouwenstem, welker geluid in alle registers, maar vooral ln de hooge van een nobel gehalte was, en zich won- dergoed aan de begeleiding aanpaste. De aria van den Franschman „Mon coeur s'ouvre ta voix" (Mijn hart opent zich by 't hoorsn van uw stem) is bekoorlijk en melodieus, en o. i. bereikte do zangeres hierin het hoogtepunt van den avond. Veel ondankbaarder waren de drie liederen van Mahler, die, naar den trant des com ponlsten, ln den volksstijl waren geschre ven, doch niet door bovenmatige eigen' schappen uitmuntten. Naar wij vernamen, was de zangeres dezen avond niet op dreef; een keelontsteking hinderde haar vooral ln de wedergave der Mahler-liede- ren. De heer Leewens was hier de bege leider op den vleugel, hetgeen op zichzelf al, na den eersten zang met het orkest, ondankbaar werk was en uit den aard der zaak teleurstelde. Der zangeres werden bloemen aangeboden. De zaal was zeer goed bezet. VERGADERING AMBACHTSSCHOOL. Gisterenavond werd de uitgestelde ver gadering van het bestuur en de leden der Ambachtsschool gehouden. Voorzitter, de heer D. H. Grunwald, af wezig de heerea Manta, Bijvoet, Boon, en Verfaille. Ds voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, waarna de heer liastelijn de notulen voorleest. De heer Grunwald deelt daarop mede, dat men met de wijziging der Statuten nog geen begin heeft gemaakt, omdat men op het Ministerie van Justitie overladen ls met werk, en dat voor de vakken, waarin de heer Smit, thans directeur, vroeger les gaf, nu is aangesteld de heer Loopman uit Bussum. Aan de orde ls thans de rekening en verantwoording over 1928, waaruit wij het volgende overnemen. Dageursus ontvangsten. I. Schoolgelden f 8800.— f 4190.48 II. Bijdragen en eontribuiiën 280.— 816.— III. Brute opbrengst vervaardigde voorwerpen en oud materiaal 1028.1077.42 IV. Bijzonder» ont vangsten 4302.4282.85 V. Subsidien 80568.— 66828.12* VI. Opgenomen gelden 6600.-— Uitgaven. I. Jaarwedde en salarissen f 42800.— f 42494.71J II. Gebouw, meu bilair, machines, werktuigen 6838.2291.93 III. Algemeene kosten 13125.40 12175.88* IV. Schulden 3614.45 2831.42 V. Bijzondere uit gaven T1B0.16 6800.80 Winteravondcursussen ontvangsten. I. Schoolgelden f 800.— f 804— III. Bruto opbrengst vervaardigde voor werpen en oud materiaal 20.60 IV. Bijzondere ont vangsten 200— 180.93* V. Subsidiën 4400.8648.70 Uitgaven. L Jaarwedden f 2800.f 244426* IL Gebouw, meubilair, machines, werk tuigen 600.— 549.56 IV. Algemeene kosten 1190.783.56 V. Bijzondere uit gaven 408.876.76 De burgemeester vraagt eenige inlichtingen omtrent de verloting van de gefabriceerde voorwerpen. Men ie toch niet verplicht om een verloting te houden, een nadeelig saldo kan er voor de Am bachtsschool nooit zijn, waarom houdt men geen verloting onder elkaar? De voorzitter en de penning meester lichten toe, dat de verloting op touw is gezet, omdat het werk van de Am bachtsschool^ niet die mate van bekend heid bezat, die noodig was, en daarom heeft men de verloting georganiseerd; het is wel aardig om buiten te laten zien wat er alzoo wordt gemaakt. De opbrengst van de verloting ls van secundair belang. De rekening en verantwoording worden goedgekeurd. Verslag 19284 Op 12 Mei 1928 overleed de heer Besse- ling, directeur der school, hij werd opge volgd door den heer Smit, die op 1 No vember d.a.v. als direeteur werd aange steld. Verschillende mutaties in het onder wijzend personeel hadden plaats. Op 81 December bedroeg het aantel leden 104, dat der donateur» 3. Het aantal leerlingen bedroeg öp 61 De cember 194, aan de avondcursussen namen 64 leerlingen deel Begrooting 1930. De ontvangsten voor den dagcursus worden begroot op 9837, de subsidies op 64.810, de uitgaven op J 74.147. Voor de avondcursussen zijn deze cijfers resp. 520, 4200 en 4720. De begrooting wordt goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter deelt medei, dat de schoolgelden, in vergelijking met andere gemeenten, hier tamelijk hoog zijn, vooral voor ouders met lage inkomens. De kwestie om een andere regeling in te stel len is reeds onder de oogen gezien. De school, die nogal verveloos was, is in het najaar geheel opgeknapt. De heer Noot, leeraar in het schoenma ken, ls wegens hoogen leeftijd vervangen door den heer D. O. Ran. Rondvraag. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarop de voorzitter de verga dering sloot. Vóór den aanvang der vergadering toonde de heer Smit eenige keurige sche merlampjes, door de leerlingen vervaar digd, welke als prijzen bfl de verloting zullen dienen. BRAND DOOR ONBEKENDE OORZAAK. Gisterenmiddag, om ongeveer half twee, werd brand ontdekt in het pakhuis van den heer Klercq, dat zich in een steeg van de Weezenstraat bevindt. Het vuur vond gretig voedsel in den grooten voorraad kapok en in de talrijke meubelen, die in dit pakhuis waren opgeslagen. Bij de ont dekking van den brand woedde hij al vrij hevig. De politie werd er telefonisch mee in kennis gesteld en in minder dan geen tijd waren een tweetal agenten, met den slangenwagen ter plaats» en terwijl de een de standpijp op de waterleiding draaide, rolde de ander de slang uit, zooaat na zeer korten tqd water kon worden gegeven. Dit was de oorzaak dat deze brand, die zich in den aanvang nogal ernstig liet aanzien, na een goed half uur gebluscht was. De doelmatigheid en nuttigheid van het slangenwagentje ls bij dezen brand weer eens bewezen. De oorzaak van den brand is onbekend. Wel klaagde de heer Klercq er over, dat kwajongens meermalen brandjes stichten ln de steeg, waaraan het pakhuis ligt. Of dit nu het geval ls ge weest, en dit misschien de oorzaak was, kon hij niet zeggen. Verzekering dekt de schade. KINDER-REVUE ALB. BOELENS. Gisterenmiddag gaf de heer Boelens, voor een zeer groot jeugdig auditorium zijn kinderrevue „Hans en Grietje". Aan het einde, zoo tegen half vijf, zijn we nog even een kijkje gaan nemen om te zien hoe groot de belangstelling wel was. In de gang van „Casino" klonk ons een daverend gejuich tegemoet, wel een be wijs, dat er door de kleintjes genoten werd. De „Casino"-zaal was vol en de toe- schouwertjes waren enthousiast. Het sprookje heeft voor de kinderen dan ook altijd groote bekoring en de costuumpjes waren keurig en smaakvol. ITALIAANSCHE OPERA. Wij laten hier nog eenige gegevens volgen betreffende de voorstelling, die op 12 November a.s. hier van de „Faust" gegeven wordt. De solisten zijn: Luigl Balzan, bas, als Mefisto. Dit is de schitterende baszanger uit de „Traviata" van den vorigen keer. Verder: Rosa Bandelli, soprano lirico; Spartaco Marchi, baritono; Luisa Squar- zina, mezzo soprano; Guiseppe Traverso, tenor» lirico; Franco Franchi, baritono. Het volledige orkest der open komt weder mede, minetons 30 man. De geheele opvoering staat onder persoonlijke leiding van den beroemden Maëstro Cav. Parenti, direttore d'Orchestra. Groot koor en ballet 1 komt mee. 't Groote ballet ln den Walpur- gisnacht staat onder leiding van Gerrie Volmer. 't Zal een waar genot z^n de prachtige en lieve muziek van Gounod weer te hoo- ren met begeleiding van zulk een uitne mend orkest. (Juweelenaria, soldatenkoor, balletscène, finale, enz., enz.). Dq, aanvang is, wegens uitgebreidheid der voorstelling, op half 8 gesteld. Het groote gezelschap van ongeveer 80 per sonen komt met een extra trein van Den Haag naar hier. Bezoekers vanuit Alkmaar, Schagen en Anna Paulowna kunnen na afloop met dezen extra op era trein terugreizen. Uur van vertrek wordt op den avond in de zaal bekend gemaakt. De prijzen zijn, trots de zeer groote kosten, weer voor Den Helder extra laag berekend. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Baad der ge meente Den Helder, op Dinsdagavond 6 November. Afwezig de heer Biersteker. Ontslag raadsleden. Ingekomen ïs een schrijven van de raadsleden D. H. Grunwald en R. N. van Os, waarin zij ontslag nemen als leden van den Raad. De Voorzitter zegt naar aanleiding hiervan het volgende: De heer D. H. Grunwald nam op 14 Juli 1903 zitting in de Heldersche vroed schap en maakte daarvan tot heden onaf gebroken deel uit. In dezen langen zit- tingstijd heeft de heer Grunwald twee malen deel uitgemaakt van het College van Burgemeester en Wethouders, te weten van 12 September 1917 tot 2 Sep tember 1919 en van 4 September 1923 tot 6 September 1927. Beide keeren trad de heer Grunwald op als wethouder voor de financiën, terwijl hij gedurende de pe riode van zijn laatste wethouderschap tevens belast werd met de behartiging van de belangen der water- en lichtbe- drljven. Zoowel ln zijn functie van raadslid als in zijn ambt van wethouder heeft de heer Grunwald steeds onvermoeid geijverd voor een economischen opbloei der ge meente. De heer R. N. van Os werd bij de eerste verkiezing, die plaats had onder het stelsel der evenredige vertegenwoordiging, te weten op 21 Mei 1919, gekozen tot lid van den Helderschen gemeenteraad; sindsdien heeft hij er onafgebroken deel van uitge maakt. De heer Van Os ls steeds een zeer Ijverig raadslid geweest. Vooral zijn bouw technische adviezen werden zoowel in de vergaderingen van den Raad als in die van de commissie van bijstand voor de publieke werken, waarvan de heer Van Os tevens deel uitmaakte, ten zeerste ge waardeerd, Ook de adviezen van den heer Van Os met betrekking tot de gemeente lijke grondpolitiek werden, vooral in de commissie van bijstand voor het grond bedrijf, op hoogen prijs gesteld. Aan beide heeren past een woord van hartelijke© dank voor datgen® wat door hen in het belang der gemeente is ver richt. Installatie nieuws leden. Inmiddels zijn door een commissie uit den Raad, bestaande uit de heeren Bor- kert, De Boer en Terra, de geloofsbrieven der nieuw-benoemde leden, de heeren J. B. F. Meijer en A. J. J. M. van Gessel, onderzocht, waarna de heer Borkert ad viseert tot toelating. Belde heeren worden door den secretaris binnengeleid en leg gen in handen van den Voorzitter de ver- eischte beloften en eeden af, waarna zij worden gelukgewenscht en hun plaatsen in den Raad innemen. Notulen, Ingekomen stukken. De notulen, alsmede een groot aantal Ingekomen stukken passeeren vervolgens den hamer. Voor de laatste verwijzen wij naar ons nummer van 81 October. Rechtsgeding met L. Krmyt Voorstel lot het voeren van een rechts geding. met L. Kruijt, schipper, wonen de te Neerhaeren (België). Conform voorstel besloten. De heer Schoeffelenberger merkt op, dat de man verplicht is te zorgen, dat zijn la ding ter bestemde? plaatse wordt gelost en dat duB zijn houding in deze absoluut verkeerd is. De opmerkingen van Ged. Staten op de verordening Grondbedrijf. Wij hebben medegedeeld, dat Ged. Sta ten aanmerkingen hebben gemaakt op de redactie der nieuwe verordening op het Grondbedrijf. Voor zoover die opmerkin gen van ondergeschikten aard waren en slechts de redactie betroffen gaan B. en W. er mee accoord, niet echter waar het betreft den wensch van dit College om eventueel ds beslissing omtrent de taxatie in handen I» stellen van een eonunünie. Balde mm ftsf afflqgn De heer D s Boer wenscht een woord van hulde te brengen aan het College voor de wijze waarop het deze ingewikkelde materie aan den Raad heeft verduidelijkt. Spr. fractie sluit zich met de meeste warmte aan bij de woorden van het Col lege en spr. adviseert den Raad eveno&.vi adhaesie aan B. en W. te betuigen. De heer Woud vereenigt zich met de zienswijze van het College, en meent ook, dat de autonomie der gemeente ernstig zou worden aangetast indien wij op het voorstel van Ged, Staten in gingen. De heer Van der Vaart sluit zich bij deze heeren aan, en acht de wijze waarop Ged. Staten zijn opgetreden, xüet de juiste. Na alle moeite, die B. en W. zich gegeven hebben om de zaak duidelijk uiteen te zetten, doet het vreemd aan te zien, dat Ged. Staten blijkbaar slechts zeer oppervlakkig ran de zaak kennis hebben genomen. Hier ware haast een woord van afkeuring op zijn plaats jegens jegens dit College. De heer Schoeffelenberger acht het standpunt van Ged. Staten, waarbij zij het fout vinden exploitatie-verliezen op de boekwaarde to brengen, juist. Men maakt een reserve van de winst, maar schade posten moeten door de burgerij worden betaald. Reserves mag men daarvoor niet gebruiken. De heer Monhemius betuigt la- stemming met de woorden van den heer De Boer en acht het alleszins gewenscht den strijd aan te binden met God. Staten, waarbij spr. alleen den wensch kan uit drukken, dat hij hoopt, dat de heeren hun ongelijk zullen Inzien. De heer Van Dam zet uiteen, dat de Raad alleen dezen weg kan gaan. Het College erkentelijk daarvoor. De heer De Zwart wil beginnen met die leden, die het College hulde brachten voor zijn houding, namens het College daarvoor dank te zeggen. Bij spr. optreden als wethouder was deze zaak al in een tamelijk gevorderd stadium en spr. heeft zioh aanstonds afgevraagd of de nu ge voerde grondpolitiek voldoende zekerheid opleverde ook voor de toekomst, m. a. w. of zij niet spaak zou loopen op den duur. De heer Van Dam merkte op, dat wij fei telijk in een noodtoestand verkeerden, en dat hij alleen daarom meegaat met B. en W. Maar daartegenover wenscht spr op te merken, dat hij nooit aan een dergelijke houding de belangen der gemeente zou toevertrouwen. Als ik, zegt spr., overtuigd wae, dat de thans gevoerde politiek niet goed was, zou ik er nooit mijn stem aan geven. Ook in 1923 is hetzelfde staat rechtelijke bezwaar van thans al naar vo ren gebracht. De Gemeentewet schrift voor, dat voor afzonderlijke bedrijven de zelfde waarborgen moeten worden gescha pen als voor andere gemeentebedrijven. Voor de water- en lichtb 3drijven zijn dan ook afzonderlijke regelen gesteld Inge volge art. 114bis der Gemeentewet en die zijn door Ged. Staten goedgekeurd. Maar er zijn enkele bedrijven uitgehaald en dizw vallen dus niet meer onder die goedke 1- ring van Ged. St. Alleen de Raad la bevoegd. Waar het op aankomt ls, dat hier de Raad alleen de bevoegdheid b»zit en Ged. Staten die ln handen willen leggen een»r oommissie. Indien thans zou worden ge tolereerd, dat een commissie' de waaide der gronden bepaalt, hebben noch de Raad, noch Ged. Staten de bevoegdheid later wijzigingen aan te brengen. Men had in den loop der jaren dan niet alleen een bindende commissie moeten hebben, maar men zou bij elke transactie voor koop, verkoop en erfpacht een dergelijke commissie noodig hebben gehad, Spr. standpunt is, dat in dezen de rech ten van de gemeente moeten worden ver dedigd. Tegenwoordig kan men vrijwel wetenschappelijk de waarde der gronden vaststellen, behoudens den factor, dat men den invloed der stadsuitbreiding niet kent. Toen de verordening destijds werd vast gesteld, had men die wetenschappelijke waardebepaling nog niet. Als men nu tus- schentijds kan zien, dat er te weinig grond wordt uitgegeven, kan dit nadeelig ver schil worden opgebracht. Anders zou dat pas om de vijf jaar geschieden. Dat ex ploitatieverliezen alle bijgeschreven moe ten worden, zooals de heer 9ohoeffel»n- berger wenscht, la slechts ten deele juist, zooals spr. nader aantoont. Thans dekken we het verlies onmiddellijk, hetgeen eem groote verbetering ls met de oude veror dening. De heer Van Dam repliceert. 8pr. doelde op de half mlllloen, die mogelijk zou moeten worden bijgepast. En wat ae autonomie der gemeente betreft: met taxatie gebeurt er ten opzichte van het vermogen der gemeente niets, het wordt beter noch slechter. De heer De Zwart herhaalt, dat als hij overtuigd ware, dat de thans gevoerde grondpolitiek niet de goede was, hij ge streefd zou hebben daarin verandering te krijgen. Taxatie ls inderdaad geen ver mogensrechtelijke handeling, waardoor een gemeente rijker of armer wordt. Maar de Raad geeft dan toch ds hsm toeko mend» bevoegdheid uit handao, o® t» *0- Begroot Werkelijk Begroot Werkelijk Begroot Wwktltjk Begroot Werkelijk

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5