zittend Haar Ke^3 GEMENGD NIEUWS. Na de Wasch Ingezonden Mededeeünft (808) I At* menxoo nu «<i danmorgens slecht* Binnenland. Overval te Alkmaar. Voor 6000 aan cheques en 600 aan contanten verdwenen. Aan de Alkmaarsche Courant werd Dinsdag medegedeeld, dat Zaterdagavond om 10 uur op den weg Alkmaar—Egmond aan den Hoef een eenzame wielrijder door drie mannen was overvallen en van zijn portefeuille, waarin een bedrag van f 600 en cheques tot een groot bedrag, was beroofd. Bij onderzoek bleek, dat een zwager van den heer A. v. d. Park, wonende te 'tWoud, gemeente Egmond-Binnen, Zon dagmorgen omstreeks 10 uur bij den rijksveldwachter aangifte heeft gedaan, dat Zaterdagavond omstreeks 10 uur de heer A. v. d. Park, toen hij voorover op zijn fiets tegen wind in trapte op den Egmonderweg bij den molen bij de z.g, witte leuningtjes, plotseling door drie mannen is aangevallen, die hem van zijn portefeuille met f 500 en diverse cheques, afgegeven door verschillende firma's en tot een bedrag van f 6000, hebben beroofd De man zelf kon geen aangifte doen, aangezien hij in hoogst overspannen toe stand thuis te bed lag. De rijksveldwachter spoedde zich dade lijk naarde woning van den heer v. d. Park en vond deze vreeselljk van streek in bed Hij vernam, dat de man om kwart voor elf Zaterdagavond in overspannen toestand thuis was gekomen. Voor zoover het mogelijk was den man te hooren, vernam de rijksveldwachter van hom, dat hij Zaterdagavond om 10 uur, toen hij op zijn flets, zonder licht voorovergebukt tegen den wind intrapte nabij de z.g. witte Leuningtjes, door een kerel werd gegrepen, waardoor hij van de flets viel. Terwijl hij viel, sprongen nog twee mannen op hem af, die zijn colbertjasje openscheurden en hem van zijn porte feuille beroofden, waarna zij, zondereen woord te wisselen; hun rijwielen, die aan den kant van den weg lagen, grepen en zeer snel in de richting van Alkmaar wegreden. Van het uiterlijk der mannén kon hij zich weinig herinneren. Wel meende hij, dat zij diep in hun oogen getrokken petten droegen en gabardine regenjassen. Na de aanranding is hij loopende naast zijn flets naar huis gegaan, waar hij kwart voor elf aankwam. De rijksveldwachter waarschuwde den burgemeester, die zich als hulpofficier van justitie direct in verbinding stelde met de banken in Alkmaar, en dezen verzocht de cheques, indien ze werden aangeboden, niet uit te betalen. Op het oogenblik ligt de man nog overspannen te bed en zijn toestand is van dien aard, dat de dokter het onge- wenscht acht, dat hij over de zaak gehoord wordt. De navraag bij de aan den weg wonen den had weinig resultaat. Alleen heeft een jongen een poosje voor de aanranding op het punt waar v. d. Park zou zijn overvallen, oen auto zien staan, die daar met gedempte lichten geruimen tijd ver- bleei. Er is echter gebleken, dat de verkla ringen van v. d; Park niet geheel kloppen. Volgens zijn zeggen, is hij uit Haarlem om kwart over negen in Alkmaar aange komen, waar hij dadelijk zijn rijwiel van de stalling haalde, daarmee naar den Bergerweg wandelde en, omdat hij geen lieht had, aldaar eerst op zijn fiets stapte. Volgens de dienstregeling der Spoor wegen komt er om 8.18 en om 10.16 een trein uit Haarlem te Alkmaar aan, zoodat hij met den trein van 8.18 alhier gearri veerd moet zijn en dus na aankomst te Alkmaar nog iets anders moet hebben verrioht dan hij opgeeft, aangezien hij anders om kwart voor tien wel loopende op de plaats van de aanranding had kunnen zijn. (Wij vernemen uit Alkmaar, dat hij er, als hij niets anders gedaan heeft, om 9 uur al had moeten zijn. Red.) Bovendien is er bij navraag een ver schil van ruim 4000 gulden in de door hem opgegeven chèque-bedragen geble ken. D« man, die anderhalf jaar geleden nog boerenknecht was, is sinds kort bloemenbollenkooper en -verkooper, en had verschillende betalingen te doen. Reeds is gebleken, dat zijn schulden grooter zijn dan zijn vorderingen en in Egmond-Binnen viel het reeds lang op, dat hij vrij duur leefde en dingen deed, die voor anderen niet mogelijk waren. De Alkmaarsche politie heeft totnogtoe met een poging om eventueele daders op te sporen, geen succes. TWEE ITALIAANSCHE SCHEPEN IN AANVARING. Het eene gezonken, het andere beschadigd. Gisterenmorgen om aoht uur is het Italiaansche stoomschip „Atlantide", groot 8660 ton, toebehoorende aan de N.V. At lantide te Genua, dat met kolen geladen de Rotterdamsche Waalhaven uitvoer, ter hoogte van de Heyplaat in aanvaring ge komen met het met erts geladen Itali aansche s.s. „Barbana G.", groot 6240 ton. van de reederij Garibaldi te Genua. De ..Barbana G." was op weg naar de Waalhaven. De „Atlantide" Is ter plaatse van de aanvaring gezonken. De „Barbana G. heeft een beschadigden voorsteven benevens een groot gat aan bakboord. Het schip heeft ondanks de bekomen schade kunnen opstoomen naar zijn los plaats in de Waalhaven, waar met lossen onmiddellijk een aanvang is gemaakt. Zware brand te Abcoude. Twee hulzen afgebrand. De brandweer van Amsterdam voor komt een ramp van grooten Omvang. Maandagnacht heeft te Abcoude een zware brand gewoed, die door onbekende oorzaak ontstaan is bij den kruidenier v. D., in de Hoofdstraat. Even vóór vieren werd deze wakker door het knetteren van vlammen; hij moest met zijn huisge- nooten ijlings de straat opvluchten, in nachtgewaad, zonder iets van zij hebben en houden in veiligheid te kunnen stel len. Ook het boven den winkel wonende gezin van den heer V. zag nog juist bij tijds de kans oim zich te redden; allen zijn ongekleed naar buiten gehold, en vonden bij buren onderkomen. Het huis, waarin de winkel van den heer v. D. gevestigd was, en dat bestond uit twee verdiepingen, stond spoedig ge heel in vlammen. De brandklok luidde, en de bevolking van het geheele dorp kwam op de been. Het vuur tastte ook het naastgelegen pand, waarin de heer v. O. een rijwielzaak met garage had, aan. De vrijwillige brandweer vermocht, met haar twee brandspuiten niets tegen den feilen brand; hoog sloegen de vlammen uit de daken van beide huizen, en wijd en zijd verspreide zloh een vonkenregen over het dorp. De auto's, die in de door den heer v. O. gehouden garage stonden, had hij reeds naar buiten gebracht, voor dat het vuur zijn huis aantastte. Een dikke laag zand had men opgeworpen op de plaats, waar zich vóór de garage onder den grond een benzinetank bevindt, om nog erger te voorkomen. Met drie stralen tastte de Amsterdam- sche brandweer, waarvan de hulp was in geroepen, het vuur aan, en nu duurde het nauwelijks een kwartier meer, of men kon zeggen, dat men den brand meester was. Korten tijd daarna was de brand gebluscht Het is voor het dorp Abcoude een be nauwde nacht geweest, want het heeft niet veel gescheeld, of een groot aantal huizen was een prooi van het vuur ge worden. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. „Het Volk" gaat voort met zijn publi caties over de Culemborgsche moordzaak. Ook „De Telegraaf" is er voor op stap ge weest, deelt evenwel niet veel nieuws mee. In zijn nummer van Woensdag drukt het blad met vette letter af, dat de Collé's, die in Culemborg algemeen voor de da ders worden gehouden ,niet zullen worden vervolgd. Door een zekeren Sweeris te Tracht was aangedrongen op het instellen van een strafrechterlijke vervolging tegen de Collé's, vader en twee zoons, en zeke ren Auke Opdam, welke klacht gestaafd was met een reeks van argumenten ter zake dadersohap of medeplichtigheid aan den dubbelen moord, in December 1928 op de Van Wiggens gepleegd. Gmomie heer Sweeris heeft vanwege het parket van den officier van justitie te Tbl schriftelijk bericht ontvangen, dat da justitie geen termen aanwezig acht aan zijn verzoek gevolg te geven, In deze af wijzing, aldus het blad, ontbreekt elke motiveering. Maar de beslissing sluit niet de mogelijkheid uit, dat de Tielsche justi tie eerlang uit eigen beweging overgaat tot het doen openen van een instructie tegen de. haar van verschillende kanten met zoo grooten nadruk aangewezen per sonen. Het'„Handelsblad" heeft inmiddels be richt ontvangen uit Culemborg, dat de Oollé's een aanklacht hebben ingediend wegens de jongste publicaties. Later wordt vermeld dat deze ge schiedde tegen mr. Roobol te Arnhem en J. Blitterswyk te Culemborg. In hetzelfde nummer deelt het Volk een en ander mede betreffende een verklaring door mejuffr. Haveman afgelegd tegenover een wacht meester der marechaussee. Zij deed daar in o. a. mededeellng van een door haar met den ouden Oollé gevoerd gesprek. Zij zocht haar man en vond hem bij Oollé in de keuken, beiden onder den invloed van sterken drank. Bij die gelegenheid sprak de oude Collé juffrouw Haveman als volgt toe: „Als alles eens uit moest komen wat ik al gedaan heb, dan moest ik nog minstens 40 jaar zitten". Een ander deel van haar verklaring heeft betrekking op een wapen, wat Haveman in zijn bezit had en dat leek op een kleine sabel met aeenen handvat. Na den moord bracht Haveman dat ding te voorschijn, het werd schoongemaakt en opgepoetst en daarna weer opgeborgen met de woorden: Nu is lij ook weer mooi schoon. Op de vraag laar door den wachtmeester gesteld of zij dat wapen bruikbaar achtte er iemand het ïoofd mee te kloven, antwoordde juf- 'rouw Haveman: „O jawel, daar was dat wapen zwaar genoeg voor". Bij haar ver trek naar Assen heeft zij het aan Collé Sr. gegeven. Toen het justitieele onder zoek nog in vollen gang was, leefden de oude Collé en zijn zoons in zichtbaren angst voor juffrouw Haveman. Er staan nog andere, belangrijke verklaringen in dit proces-verbaal, dat aan de justitie is opgezonden. DUITSCH ZEEMAN TE IJMUIDEN MISHANDELD. heeft men vaak last van schrijnendehanden Dit schrjjnon houdt dadelijk op door Purol de nabijheid van ©en café een man die bewusteloos op straat lag ©n uit verschil lende wonden bloedde. Het bleek, dat men te doen had met een Duitsch opvarende van een in het Noord zeekanaal liggend Noorsch stoomschip. Daar de Duitsoher verklaarde, in vijand schap. met z'n Noorsche oollega's te leven, wordt vermoed, dat deze hem na een be zoek aan verschillende oafé's te hebben gebracht, hebben mishandeld. DE MOORD IN DEN BLIJDORP- POLDER TE ROTTERDAM. Nog altijd duurt heit onderzoek voort in de zaak tegen den te Heerlen gearres teerden Willem Visser, die verdacht wordt van den moord op de tienjarige Marietje van Os, op 9 October j.1. Er ko men nog steeds mededeelingen binnen bij de justitie zoowel als bij de politie. Zoo zijn er verschillende mensohen naar aanleiding van het onderzoek van den commissaris aangifte komen doen, dat zij omstreeks den datum van den moord een man in hun auto hebben vervoerd. Van geen van deze gevallen is koimen vast te staan, dat dit de aangehoudene is geweest. VERDUISTERINGEN TE AMSTERDAM. Het lieve meisje. Iemand heeft bij' dé politie te Amster dam aangifte gedaan, dat zijn vroegere verloofde een diamanten ring ter waarde van 650, dien hij haar in bruikleen had gegeven, heeft verduisterd. Een directeur van een clgaretten- maatschappij deed aangifte, dat een ge wezen vertegenwoordiger 828.72 heeft verduisterd. Een hoofdagent van een to 's-Graven- hage gevestigde maatschappij deed aan gifte, dat een bewoner van do Albert Cuypstraat eenige loten, tot een gezamen lijk bedrag van 217.26, heeft verduisterd. ONGELUK BIJ EEN DRIJFJACHT. Ongeluk met een Jachtgeweer; de heer H. W. van Heukelom ln het linkeroog getroffen. Men meldt Dinsdag uit Werkhoven: Dinsdagmiddag is bij een groote drijf jacht op het landgoed Beveweert, van ba ronesse van Haersolte, een ernstig on geluk gebeurd. De heeren jhr. Röell uit Raarn, H. W. van Heukelom uit Amsterdam en van Hoboken uit Rotterdam waren daar aan het jaren, toen eensklaps door onbekende oorzaak het geweer van den heer van Hoboken afging, met het noodlottig ge volg, dat de heer van Heukelom in het linkeroog werd getroffen. Hij is naar het Diaoonesse-ziekenhuis te Utrecht ver voerd. Naar men nader meldt, is de toestand van den getroffene tamelijk goed; er be staat hoop, dat de heer van Heukelom het oog zal behouden, EEN GECOMPLICEERDE BOTSING. Dinsdagavond om ongeveer zes uur reed op den Brandenburgerweg te De Bilt een personenauto eerst tegen een met een paard bespannen wagen aan, daarna bot ste de auto tegen een ijzeren hek, dat om ver werd geworpen en vervolgens tegen een muur aan van een langs den weg staand huis. De muur werd ontzet, bin nenshuis viel een spiegel in scherven. Het paard werd zoodanig verwond, dat het ter plaatse onmiddellijk moest worden afge maakt. De bestuurder van den wagen werd lioht gewond. In den auto zaten twee mon teurs, dia na een reparatie de auto terug brachten. Beide monteurs kwamen won der boven wonder met den schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. DE OVERVAL MET ROOF IN DE ESCHDOORNSTRAAT. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 10-Jarigen A. A. S. en den 19- jarlgen A. W. H., beiden ln Den Haag, thans gedetineerd, beschuldigd van den overval met roof, respect, medeplichtig heid daaraan, in den middag van den 29sten Juli in een perceel aan de Eschr doornstraat in Den Haag, waarbij een meisje in een kast werd opgesloten en een bedrag van 120 werd gestolen. Tegen beide verdachten was 1 jaar gevangenis straf geëisciht. De rechtbank achtte de aan den twee den verdachte tenlastegelegde medeplich tigheid niet bewezen en sprak hem vrij. De eerste verdachte werd tot 1 jaar tuoht- schoolstraf en onder toeziohtstelling voor den tijd van een jaar veroordeeld. Verdachte H. werd wegens een reeks van andere hem telastegelegde diefstallen veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf; verdachte S. werd van eenige andere hem tenlastegelegde diefstallen vrijgesproken. KINDERVERLAMMING. Te Roermond is weer een geval van Te Assen. Te Assen is Dinsdag een geval van kin derverlamming geconstateerd. Het kind is naar de barakken overgebracht Een tweede geval is in observatie. GEWETEN SGELD. BH den inspecteur der belastingen te Heerenveen is van iemand 26.000 inge komen, wegens te weinig betaalde belas ting. i De ontvanger dier Successierechten te Utrecht heeft een bedrag van 80.622.02 ontvangen wegens to weinig betaald1 sta- tistiekrecht. UIT EEN TREIN GEVALLEN. Het driejarige meisje, dat tussohen Har derwijk en Hulshorst uit een trein is ge vallen was niet in gezelschap van haar tante, doch van haar moedor en grootmoe der, en afkomstig uit Groningen. ONAANGENAAM BEZOEK. Auto rijdt ln etalagekast Maandagmiddag is een zware personen auto van den fabrikant Z., te Sneek, den slagerswinkel van den heer Ringnalda al daar in volle vaart binnengereden, met go- volg, dat voorgevel en uitstalkasten nijna geheel werden vernield. R., die ln den winkel bezig was vleesoh af te nemen, sloeg tegen den grond en kreeg een ern stige beenfractuur. Buitenland. EEN ZESLING. Te Maimesbury ln de Kaapkolonie is een blanke vrouw bevallen van een zes- ling. Reeds zijn er drie van de zulgelin gen gestorven. Zesllngen zijn uiterst zeld zaam, maar toch niet onbekend. AUTO-ONGELUK. Twee dooden. De Parijsohe bladen maken melding van een auto-ongeluk, dat Dinsdag ln de buurt van Parijs is gebeurt en waarvan twee jonge vrouwen het slachtoffer zijn geworden. Een der dames bestuurde den wagen en volgens ooggetuigen moet zij zeer snel hebben gereden. In de buurt van het station St. Martin-en-Bière is de auto in een booht van den weg omgesla gen en in brand gevlogen. Slechts de ver koolde lijken van de twee menschen in de auto zijn van onder de wrakhoop te voor schijn gehaald. BRUTALE JUWEELENDIEFSTAL. Dinsdagavond is in een juwellerszaak te Gladbach een brutale diefstal gepleegd. Tegen acht uur hield een motorfiets voor den winkel stil. Terwijl een der twee mo torrijders den motor op gang hield, stapte de ander af en sloeg met een hamer de winkelruit in. De hamer vloog in de éta lage, zoodat de man hem niet meer kon bereiken. Intussohen hadden voorbijgan gers het gebeurde gezlon, doch de man op de motorfiets hield hen met een revolver ln bedwang, terwijl zijn makker ongeveer dertig brillanten ringen greep en in zijn tasch stopte. Met den buit in de eene hand en een revolver in de andere, liep hij weer naar de motorfiets en reed, op zijn achter volgers vurend, weg. De leeftijd der da ders wordt op 21 en 27 jaar geschat MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken zitting 29 October. Otfco Heinrlch P., Den Heldeer, thans gedetineerd, rijwieldiefstal, 1 jaar gev. J. Dirk de Gr., Den Helder, dood door schuld, 1 week aangehouden. P. R. O., Amsterdam, gedetineerd, dief stal te Alkmaar, 1 jaar gev. Simon V., Zijpe, gedetineerd, oplichting, 6 maanden gev. Simon V., Zijpe, oplichting, ais voren, 6 maanden gev. Joh. S., Alkmaar, niet versohenen voor den keuringsraad, 1 week aangehouden. Louis H., Schagen, zedemisdrijf, 0 maanden gev. met 8 proefjaren. Klaas K., Egmond aan Zee, dronken maken van een kind, 8 maanden gev. Uit het huis met de blauwe trap. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 November. Hoe dankbaar Is mijn kleine hond, voor beentjes en wat brood, zong indertijd onze goede vader van Alphen, doch dit lieve kinderversje kan helaas niet worden toegepast op den on trouwen schippersknecht Julius Francis- cus Anthonius B., die de .politierechter en de R.O. reclasseering te schande maakte De ondankbare Julius toch had zich aan verduistering van geld in dienst van zijn patroon schuldig gemaakt, was aanvankelijk achter de tralies geplakt, weer op vrije voeten gesteld, voorwaar delijk veroordeeld en gebracht onder de hoede van de R.C. reclasseering, doch hij kinderverlamming vastgesteld, thans bij beloonde al deze goedheid door opnieuw een kind van de familie H., wonende aan zijn vingers te branden en zonder kennis- de Veldstraat. Dit is bet vijfde geval van geving of achterlating van adres, de deze ziekte te Roermond. Roermond'» bewaarscholen gesloten. Te Roermond heeft gisteren, op aan drang van den schoolarts, de overheid de plaat te poetsen. Geen wonder dat heden de officier de bokkeipruik ophad en tegen den onbetrouwbaren zoetwaterpikbroek b maanden gev. vorderde. Maar met den misleiden politierechter was echter heelemaal geen huis te hou den, hij legde er nog «en sohep van 8 Surveilleerende politle-agenten vonden bewaarscholen gesloten in verband met maandjes op en maakte er 0 van. Maandagavond op den Zeeweg alhier in de heereohende kinderverlamming. Zuiden eed ernpers afgedroogd. Op 11 Augustus heerechte er te Wie- ringen onder eenige onrustige elemon- ten der bevolking een minder welwillen de stemming tegen de aanwezige Zuidor» zoewerkere en een dor opposanten tegen deze vreemde eenden in aen bijt, de reeds bejaarde, maar blijkbaar nog niet aan seniele aftakeling souffreerende heer Jan B„ dreef zijn animositeit zelfs zoo ver, dat hij de polderknapen Helwig on Groeneweg n paar optatens toediende. Hij moest heden terechtstaan, doch aan- o zien verdachte B. niet was versohenen, e getuige Groeneweg evenmin op hel apipe! kwam en men uit Helwig, die sprak van wei 00 tegenstanders, niet best wijs kon worden, bofte Jan bij dien tegen spoed en werd hij vrijgesproken. Een schoenmaker, die zich niet bU zijn leest hield. De WelEd. Heer Klaas v. d. Sluis, in gezetene van Dlrkshorn, werd op 18 Augustus niet bepaald aangenaam ver rast door het bezoek van zijn dorpsge noot, den 44-Jarigen schoenmaker Jok D., die dronken ongevraagd die keuken der familie v. d. S. binnendrong en daar begon op te scheppen over het feit, dat des schoenmakers huishoudster tegen zijn zin in de woning van v. d. Sluis vertoef de. De bewoners, niet gesteld op verdere oonversatie, werkten den besohonkon dienaar van St. Crispinus en ook Bachus, de keukendeur uit, waarbij een opge wekte worsteling ontstond on v. d. Sluis 'n tik op zijn flsolefazl bekwam. Ook mej. v. d. Sluis, toeschietend óp het ontstane lawaai, ontving nog 'n lik uit de pan. De schoenmaker, die Inmiddels zijn zaken In Dlrkshorn heeft geliquideerd en met zijn 5 kooters naar Alkmaar is getrokken, alwaar hij op de Oudegraoht oen krotje bewoont, stond heden wegens mishande ling terecht en werd met vrijspraak van den peuter aan mej. v. dl S. geoffreerd, veroordeeld tot 16 boete of 16 dagen. De emmer opnieuw omgetrapt. De 28-jarlge V., een jongmonsoh te Don Helder, dat door do gunst van don politierechter onlangs wegens winkel diefstal voorwaardelijk was veroordeeld, heeft deze genadige behandeling al zeer onbehoorlijk vergolden, door op 7 Augus tus opnieuw zich te vergrijpen aan don eigendom en een rijwielplaatje to stelen van het rijwiel, door den reiziger Visser uit Bolsward, geplaatst in de bergplaats van zdjn logement. De hervallen zondaar, heden terechtstaande, had het natuurlijk hard te verantwoorden. Niet alleen werd hij door den over zooveel zwarten ondank verbolgen politierechter veroordeeld tot 2 maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf, doch vermoedelijk zal een ten uitvoerlegging der voorw. straf ook niet uitblijven. Laat hij dat niet meer lappenl Een aileronhebbelJjkste kwajongens streek, feitelijk nog veel erger, werd op 26 Augustus gespeeld door den 20-jarigen los-arbelder Petrus Theodorus K. te Heer Hugowaard. Het was kermis in de gemeente en missohien lag Piet in het malsohe gras aan den Huigendijk zijn roes zoo'n beetje uit te maffen, maar in elk geval was hij klaar wakker, toen twee jonge meisjes hem op de fiets voorbij reden. Hij vloog althans, zonder eenig motief, overeind scheurde een der meisjes uit het gezin Hittema van de fiets, wierp haar op den grond en stompte hot hevig verschrikte kind, dat zich krachtig to weer stelde en den woesteling gevoelig ha den vinger boet, hevig voor do maag. Met gescheurde kleeren en een vernielde bril kwam het arme kind hevig ontdaan thuis. Aangifte werd gedaan en, heden stond de malle Piet terecht. Hij trachtte er zich met het overbekende smoesje, dat hij niet meer wist wat hij gedaan hadl af te maken, maar dat zat hem niet glad. Hoewel gelukkig voor Piet, niet nader was gebleken, dat andere, nog veel ge- meener bedoeling bij' hem had voorge zeten, noemde de officier het gebeurde tooh ernstig genoeg om 1 maand en 14 dagen gevangenisstraf te requireeren. De politierechter was echter, wat milder ge stemd en wijzigde deze straf in JE 60 boete of 50 dagen. Liefde en leed ln het huisgezin. De te Alkmaar aan de Oudegracht wo nende heer O. Severijn woonde in vol maakt geluk samen met de ega van den polderwerker Izaak B., tot op Zondag 20 Augustus deze huiselijke idylle plots wreed werd verstoord, door de verschij ning van den voormaligen eohtgenoot, die, na zich te hebben geprepareerd door consumptie van eenige pittige borrels, thans een bezoek bracht met het nobele doel, zijn kind eens te zien. De visite had 'n nogal onstuimig verloop, zoodat ten slotte de polderwerker afscheid nam on der het uitbulderen van een flinken knoop geaccompagneerd door het inslaan van een glasruit. Voor deze vernieling werd Izaak, die thans onzichtbaar bleef, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. Een die al meer met dat watertje voor den dokter was geweest. Ter gelegenheid van de kermis te Wer- vershoof (de kanker van het volksbestaan ten platte lande, zou de Officier zeggen) in den nacht van 18 op 19 Augustus, miste mej. Anna Dekker, 'n schoone uit Andijk, bij het vertrek uit de dansge legenheid, waar zij zich aangenaam had verstrooid, haar regenmantel. Een inge steld onderzoek bracht aan het licht, dat zekere heer P. J. F. B., zich dit klee- dingstuk wederrechtelijk had toegeëigend. Nu, hij werd er ook volkomen toe in staat geatht en stond in velerlei opzicht ten zoo ongunstig bekend, dat hij heden tot niet minder dan 2 maanden celsolo werd veroordeeld. W w eenwelnIgPuroteventueschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitatrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen; en het gevolg hier van Is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft zitten.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7