de Fancy-Falr Zondag Kinder-Matlnée. Jb. HARJER ZOON. Leerlingen en ouders be treuren het Anna Paulowna. - Breezand Wieringen. Beelden en Groepen. Reuzensorteering. Zlet de éta(age> N.V. BF-HANQERIJ EN STOFFEERDER IJ Bezoekt heden en morge[1 van de Vrouwenclub Kon. Ned. Bond 0.-0. HtT COMiii. vergaderingen,- vkhma1 heden, enz. v Zaterdag 1« November. Laatste berichten. disconto-verlaging nederlandsche bank. ring vergadering bond van geref. jong. ver. java-soemba-filml Schagen. gevonden en verloren voorwerpen. zoetfabriek. mondorgelclub. verkiezing notabelen ned.-herv. kerk. het gemengde koor. marktoverzicht meer in, sinds zoo'n dame mijn heele burgerlijke stand gelicht heeft, maar u moet het natuurlijk wel doen. Want 't is een zacht prijsje en je hoort niet lederen dag de waarheid. Verder is er natuurlijk de theetuin boven op het tooneel. Daar kan men thee, koffie, chocolade enz. tot den een heidsprijs van 10 cent bekomen, en prima waar, dat verzeker ik u. Dan is erin de voorzaal de dans-gelegenheid, ook 10 ct. entrée (er komt vanzelf nog wel meer bij, als u eerst maar binnen is). Maar er is nog meer. Het is in den handel de gewoonte bij groote afname extra premies te geven, Welnu, die vindt u ook hier. Bij schiettent en voetbaltent namelijk zijn wedstrijden. Wie de meeste raakschoten heeft, krijgt niet meer of minder dan een tweemaandsch abonne ment in onze plaatselijke bioscooptheaters. In Tivoli een maand lang de gewone film, en een maand de geluidsfilm, die binnen kort komt, in de Witte eveneens twee maanden gratis toegang. Wat blieft u, is dat niet mooi? Tenslotte nog dit: de fancy-fair is heden- en morgenavond nog open tot ja, tot in den morgen. U kan dus terecht en behoef u niet te haasten met heen gaan. En alles kost een dubbeltje. Nou ja, behalve hetgeen duurder is natuurlijk. Er was des middags al een drukke ver koop aan den gang, dus het zal met deze fancy-fair wel naar wensch gaan, denk ik zoo. ARBEIDERSZANGVEREENIGING „KUNST AAN HET VOLK". Dir.: O. W, Rusting. Op Woensdag 20 Nov. a.s. hoopt b.g. zangvereeniging een concert te geven in „Casino". Voor dit concert is medewer king verkregen van mevr. E. Boerdijk— Sok, sopraan, en mej. Truus tóok, alt, bei den alhier. Verder de heeren Luc. Lou- ,uan, bariton te Haarlem, on Arie D. v, d. Weg, piano, alhier. Uitgevoerd wordt als hoofdnummer „Elfenkoningsdochter", naar Deensche Volkssagen, bewerkt door Niels Gade, voor sopraan, alt, bariton, koor en piano. Verder soli voor bariton, duetten voor sopraan en alt, gemengde- en mannen koren, met en zonder begeleiding. Met het oog op de uitgebreidheid van het programma wordt precies om 8 uur begonnen. De zangcapaciteiten van de beide dames solisten mogen hier ter stede van genoeg zame bekendheid worden geacht, dan dat hier nader over behoeft uitgeweid te wor den. Omtrent de capaciteiten van den bari ton, moge hier enkele uittreksels uit recenties volgen: „De Zaanlander": De heer Louman ont popte zich als een uitstekend bariton, die zijn soli zong op een voortreffelijke wijze. Zoowel zijn stemgeluid als zijn voordracht maakten op de aanwezigen zichtbaar In druk", „De Krommenleër": De heer Luc. Lou man is een bariton bij uitnemendheid. Hij beschikt over een pracht geluid en, zong zijn partij helder en zuiver. Voor verdere bijzonderheden leze men de advertentie in dit nummer. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. Verhooging van de Buitenhaven, ln verband imct de afsluiting. Toen het groote werk aan onze zee wering werd uitgevoerd, hebben we er al met een enkel woord over gerept, dat bin nen afzienbaren tijd ook andere werken, in verband met de afsluiting van do Zui derzee, hier verricht zouden moeten wor den. Daaronder behoorde dan in de eer ste pladts het verhoogen van de Buiten haven. Immers, men begrijpt, dat bij een te verwachten hoogeren waterstand, in onze haven, van 40 tot 45 C.M., de toestand niet kan blijven, zooals hij momenteel is. Door den technisch-acmbtenaar van Wa terstaat, den heer Bottema, werd in 1927 reeds een algemeen plan opgemaakt, dat echter nog wacht op de min aterleele goedkeuring. Over dit plan kunnen wij eigenlijk nog niets mededeeien, ten eerste omdat het nog niet is goedgekeurd en ook omdat er nog verschillende wijzigin gen in kunnen worden aangebracht, voor dat het zal worden uitgevoerd. Want na tuurlijk heeft ook de Marine hierin een woordje mee te spreken en ook de ge meente zal zeker het hare te zeggen heb ben. WJj hopen dus later nog wel op een en ander terug te komen. Voor het einde van 1932 zal het werk in ieder geval uit gevoerd moeten zijn, daar verwacht mag worden, dat tegen dien tijd de afsluitdijk gereed is en dus de hoogere waterstand is ingetreden. Er is dus eenige haast bij de zaak, want zeker zal het .werk maan den in beslag nemen. Voor de werkver schaffing is het een verblijdend vooruit zicht. Eigenlijk is men het vorig jaar reeds begonnen met voorbereidend werk. Toen toch zijn de buitendeuren van de koop- vaarderschuMuis vernieuwd geworden. Met het oog ook op den grooteren water druk zijn deze nieuwe deuren vrijwat sterker dan de oude, terwijl ze 20 c.M. hooger zijn dan de to verwachten hcogste "waterstand. Gelijktijdig met het plaatsen van deze nieuwe deuren is de straatweg bjj de sluizen 60 c.M. verhoogd, terwijl ook het dijkje, dat loopt van de koop- vaardersschutsluizep naar de kleine slui zen, op dezelfde hoogte is gebracht. Deze kleine sluis, zal het volgend jaar hersteld worden en dan eveneens worden gereed gemaakt voor den sterkeren waterdruk en hoogeren waterstand. Dit kleine sluisje, waarin alle kleine vaartuigen worden geschut, zal tijdens de werkzaamheden worden drooggelegd. Er zal een kistdam omheen worden geslagen. Met het werk hoopt men in September van het volgend jaar geneed te zijn. DE KIP MET DE GOUDEN EIEREN. Weken lang zijn er nu reeds tal van schuiten bezig op Texelstroom naar gar nalen te vissohen. Op zichzelf zou dat geen bijzonders zijn zoo de vangst diende voor consumptie- doeleinden. In hoofdzaak geldt de vangst nu om te voldoen aan de groote vraag naar puf door de visohmeelfabrieken en door de eendenhouders. Vischmeel is een gewild voedingsartikel geworden in het hoender- en eend en be drijf en deze industrie heeft zich de laat ste jaren op een dusdanige wijze ontwik keld, dat het geen bevreemding kan wek ken, dat allerlei pogingen worden aange wend om die bedril ven gaande te hoüden en gelijken tred te doen houden met den omvang van de vraag. Er is dan ook zoo iets ontstaan als een pufvisscherij. Indertijd is daarover vele jaren ge leden op de Zuiderzee al grooten strijd geweest, die zich ontwikkelde tusschen de Volendammer vlsschers en de overige Zuiderzeevisschers. Het nost- (of puf-) bedrijf ontketende de hartstochten en tot in de Staten-Gene- raal zijn er heel wat woorden over ge wisseld. Het, slot' is geweest, dat tot verbod der nestvisscherij niet is overgegaan, doch dat gedurende bepaalde perioden van het jaar, den visschérij in zekere gebieden der Zuiderzee was verboden. Dat gebied is ongeveer tusschen Markesn en de Gooische kust omdat men dat ter rein beschouwde als het voortplantings- gebied van haring en ansjovis. Men beschouwde dat beschermde ter rein als voldoende Óm het voortbestaan van haring en ansjovis te waarborgen. Beweerd wordt, dat het kustgebied bij IJmuiden, waar veel aan pufvisscherij werd gedaan, zoo goed als doodgevischt is. Van hieruit gaan groote hoeveelheden puf naar de vischmeelfabrieken te IJmui den en de aanvoer schijnt nog niet in overeenstemming te zijn met de behoefte aan puf, zoodat nu ook de garnalen in het vischmeelproductiesysteem zijn betrokken. In het algemeen zijn de visschers, die dat bedrijf uitoefenen, er van doordron gen, dat een garnalemdsscherij, zooals die nu wordt uitgevoerd, tenslotte moet leiden tot een geweldige decimeering van de soort met het uiteindelijke gevolg, dat er weinig kans zal bestaan aan de vraag naar oonsumptie-garnalen te voldoen. Eén gedeeltelijke uitroeiing dus, die funeste gevolgen voor den vissch-er zelf zal hebben. En hoewel de vlsschers daarvan indivi dueel overtuigd zijn, wordt toch voortge gaan met het bedrijf. Dat is begrijpelijk, omdat 'er met dit bedrijf een bestaan wordt gevonden en omdat er geen dwingende macht is, die deze wijze van visschen belet. Jan doet het, noodgedwongen, Piet doet het ook en Klaas doet eveneens. En er is te weinig samenhang onder de visschers, die er toe zou leiden, dat ze, uit toekomstig welbegrepen eigenbelang, be sloten niet meer naar garnalenpuf te visschen. Zoolang door de wettelijke macht niet wordt ingegrepen, zal het toch dien kant uit moeten. En wat hier beweerd wordt, is zoo maar geen los praatje. In Oost-Friesland (Duitschland) b.v., waar ook fel naar garnalen op het Wad- gebied en daarbuiten werd gevischt om te dienen voor grondstof der vischmeelfa brieken, hebben de visschers ingezien, dat ze daarmede de kip met de gouden eieren slachtten en ze zijn onderling overeenge komen, dat niemand hunner aan die vis schérij zal deelnemen. Naar verluidt hebben indertijd ook de Breskenaren onderling een dergelijke overeenkomst gesloten. Een zeker gebied was intens bevischt door garnalenvangst,, zóó Intens, dat er 'haast geen garnalen meer waren en de bedrijven stagneerden. Toen heeft het gezond verstand gezegd: een poos braak laten liggen en daaraan heeft men zich gehouden met het vermoe delijk gevolg, dat thans de garnalenstand zich heeft hersteld. Een paar jaar achtereen b.v. hebben we hier de Breskenaren ter garnalenvangst gehad, omdat op eigen kust geen brood was te verdienen. Verleden jaar echter gaf eigen kust weer vangst en de menschen uit Bres- kens lieten zich niet zien. Zou het nu hier ook niet mogelijk zijn, dat de visschers zich onderling Verbonden. Hun toekomstig eigen belang is daarmede waarschijnlijk gebaat. Wat elders mogelijk is, moet toch hier ook mogelijk zijn. Moet dan het vischmeelbedrijf ten gronde gaan? Dat is een moeilijke puzzle en vermoe delijk stuit daarop het nemen van wette lijke maatregelen. In Amerika b.v. is ook een uitgebreide vischmeelindustrie en vermoedelijk zal ook daarvoor veel jonge viscb gebezigd worden. Daarnaast staat echter het groot-bedrijf voor vischoonsumptiie, waardoor men in staat is, door vindingrijk samengestelde machines de visdh, in verschen toestand, door geheel Amerika als verpakt artikel aan den man te brengen. Het afval van die van graat en huid en vinnen en ingewanden ontdane visschen dient voor de bereiding van vischmeel. Een andere wijze van vischdistributie zou dus bevorderlijk kunnen zijn, dat toch het vischmeelbedrijf kan worden gaande gehouden. Nu is dat nog wel toekomstmuziek, dóch het lijkt ons noodzakelijk, dat deze aan gelegenheid in de visscherswereld eens geducht onder de aandacht wordt ge nomen. Het blijft een moeilijk vraagstuk, doch door onderling overleg, dient er een op lossing te worden gezocht. EEN SCHEIDENDE LEER AAR. Wij lezen in «Het Volk» Namens vele ouders van leerlingen uer «Leerschool» wordt ons geschreven Wat we reeds lang vreesden, is nu gebeurdde heer De Cock heeft zich genoodzaakt gezien een benoeming builen Amsterdam aan te nemon en daarmede is beslist, dat de Leerschool één van haar beste en meest beminde leerkrachten zal verliezen. Wij verheugen er ons over, dat de heer De Cock er in geslaagd is .zijn positie te verbeteren en eeri vaste aanstelling krijgt en wenschen hem vun harte geluk op zijn verdere loopbaan. Echter zal de Leerschool zijn heengaan voelen. Hij was niet alleen der kinderen onderwijzer, maar tevens hun vriend e» raadsman. Wij zijn vast overtuigd, dat er Maandagmiddag als hij de Leerschool verlaat, in menig kinderoog een traan za! blinken en dat menig ouder zal den ken 't is jammer, dat wij zoo'n uitste kende kracht moeten missen. De heer De Cock is een oud-stad- génoot. Red. Held. Crt. KAMER VAN KOOPHANDEL HOLL. NOORDERKWARTIER. Op de agenda der openbare ledenver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier, gevestigd te Alkmaar, te houden op Woensdag 20 November a.s,, des namid dags ten 2.15 ure in het Stadhuis te Alk maar, komt o. m. voor onder ingekomen stukken: Schrijven van het Gemeentebestuur van Schoorl aan de Directie der Nederland- svbe Spoorwegen met verzoek de dienst regeling op het baanvak Alkmaar—War- menhuizen te versmallen en tevens op len. De Kamer betuigde aan dit adres ueze lijn motorrijtuigen in dienst te stel- adiiaesie En onder de uitgegane stukken: Schrijven aan den Inspecteur der Di recte Belastingen te Amsterdam, inzake de weegbrug te Schagen in verband met de wegenbelastijigwet. Schrijven aan de commissie van advies inzake den afkoop van tollen, waarin ver zocht wordt dat de tol te Graft wordt op geheven. (Inmiddels is deze verpacht aan de personen, welke voor afschaffing ijveren). VOORDRACHTEN VAN PASTOOR VINCK. Aangemoedigd door het succes van den vorigen winter, heeft de R. K. Volksbond te Anna Paulowna voor den a.s. winter opnieuw een serie voordrachten georga niseerd, welke, toegankelijk zjjn voor een ieder, Katholieken, zoowel als niet- Katholieken. Spreker zal zijn de Zeereerw. heer M. Vinck, Pastoor te Anna Paulowna. De eerste voordracht wordt gehouden op Woensdag 27 November in „De Vlas- en Korenbeurs". Opening der zaal 7 uur, aanvang en sluiting der zaal half 8. Plaatsbewijzen 20 en 10 cents. De voordracht wordt opgeluisterd met lichtbeelden. Het onderwerp luidt: „Jezus van Naza- reth door de profeten voorspeld". VAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS. Het V.C.J.B.-bestuur had blijkbaar een gelukk.ge gedachte gehad met Ds. v. d. Veen van Barsingerhorn uit te noodigen, om te spreken over het boek „Van het Westelijk front geen nieuws". Het Neder- Duitsch Hervormde Kerkgebouw te Klei ne Sluis was Donderdagavond althans ge heel gevuld met belangstellenden en ja, eigenlijk was het toch ook geen wonder, want een ieder heeft wel eens gehoord van dit aangrijpende oorlogsboek, het ge lezen zelfs, of althans eenige fragmenten leeren kennen. Spr. had dus bijvoorbaat de belangstelling. Maar ziin welsprekend heid maakte dat ziin voordracht aangrij pend werd. Ter afwisseling droeg mevr. Van Weegener Sleeswijk—Van Balen blanken eenige fraaie gediohten voor die almede moesten bevorderen de haat tegen den oorlog op te wekken en te doen toe nemen. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van Gezang 229 1. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna, GEBOREN: Petrus Cornelis Jphannes, z. v. A. van Doorn en van M. C. Koning; Simon Christiaan, z. v. O. H. Zwarts én van A. C. Spreeuw; Cornelis Theodorus, z. v. G. J. Dorresteiri en van M. M. Mol; Trijntje Grietje, d. v. W. C. Tijsen en van A. Schermer; Otto Hillern, z. v. J. Roos en van E. C. Oltmanns; Maria Helena Elisa- beth, d. v. M. J. Rozenbroek en van H. M. Zomerdijk; Johanna Cornelia Martina, d. v. J. J. A. Verresen en van M. H. van den Berg. ONDERTROUWD: Jan Beets, 25 j., tuinbouwer te Schagen en Elisabeth Sloótweg, 22 j., zonder beroep te Anna Paulowna; Johannes Petrus Huiberts, 25 j„ bloembollenkweeker en Geertruida Jo- hanna Hoogeveen, 22 j., zonder beroep, beiden te Anna Paulowna; Pieter Ren tenaar, 33 j., landbouwer en Grietje Kep- nel 28 1„ zonder beroep, belden te Anna Paulowna; Pieter Bakker, 25 j., machinist, te Uitgeest en Aagje Maria Kranenburg, 23 j., zonder beroep, te Anna I au'o^"a- GETROUWD: Arie van der Stelt en W(')VURLEDEN?'Marlnus Pieter Ootjers, 40 j., echtgenoot van H. O. Slothouwer. Voor rekening van Mej. E. den pel sen, hoedenmodiste alhier, zal jn h Spoorbuurt oen woon- w^.kolPr den gebouwd. De heer O. Vlaming, aun- nemer alhier, is met den bouw belast. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een kaasje en een pakje met inhoud. Inlichtingen ter Secretarie. Naar wij vernemen zal aan den Ver lengden Stoomweg voor rekening van den heer H. de Boer een dubbel woonhuis worden gebouwd. LOTERIJCLUB „NIEUW LEVEN", Op Donderdag 14 Nov. j.1. werd in het lokaal van mej. de wed. J. Poppen, de vergadering van de negende algemeene Loterijclub „Nieuw Leven" gehouden. De voorzitter, den heer Wiegman, open de de vergadering en heette allen welkom, waarna de secretaris, ue heer S. S. Mos tert, de notulen voorlas, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Dan volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P. L. Vroone. De ontvangsten bedroegen: 536.42. De uitgaven: 505.76, zoodat er een batig saldo is van 30.66. De rekening werd nagezien door de heeren J. Leen en J. Smit en in orde be vonden, waarvoor de penningmeester een woord van dank in ontvangst kon nemen. Daarna volgde bespreking over aankoop van loten. Daar het saldo niet groot is werd besloten om een kwart lot en 51/^20 Uniebriefjes aan te koopen. Vervolgens werd nog een nieuw lid aangenomen, tegen 2.50 inleggeld, waarna bestuurs verkiezing volgde. Aftredend was de secretaris, den heer S. S. Mostert die met groote meerderheid werd herkozen en zijn herbenoeming weder aannam. De rondvraag leverde niets op, zoodat de voorzitter met een woord van dank, voor de aangename besprekingen en op komst, de vergadering sloot. BESTUURSVERKIEZING DOOPSGEZINDE JONGERENKRING. In de j.1. Donderdagavond gehouden vergadering van den Doopsgezinden Jon gerenkring had bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van den heer Jb. Jz. Lont als secretaris en mej. M. Snooü Sd. als penningmeesteresse. Ge kozen werd tot secretaris de heer Jb. Kuüt Sz. en tot penningmeesteresse mej. N. Klein Alb.d. FEESTAVOND R-K. VOLKSBOND. Uitgesteld wegens ziekte. De vastgestelde feestavond op 23 Nov. a.s. vanwege de afd. van den R.-K. Volks bond is wegens ernstige ongesteldheid an een der medewerkenden, tot nader ~«n te kondigen datum, uitgesteld. DE GASTHUISWEG VOOR HET VERKEER GESLOTEN. Men meldt ons, dat de Gasthulsweg te Den Oever vanaf lieden, gedurende zes weken, wegens het aanbrengen van een nieuwe bestrating, voor alle verkeer zal zijn afgesloten. ZUIDERZEEWERKEN. Het stoomgemaal ten Zuiden van Wie- ringen is thans zoover gereed, dat men nadat de omringdijk van den gemaalput is v, eggebaggerd, binnenkort kan aanvangen met de droogmaking van den Wierineer- meerpolder. ST. NICOLA ASVTERING DER SCHOOL KINDEREN TE DEN OEVER EN OOSTERLAND. Mwfiof6'|)rUi.k6lifike vi'ering van het Sint Nicolaasfeest zal ook dit jaar weer te Den Oever plaats vinden, waarbij het valt toe te juichen, dat dit feest gemeenschappe- ïi fh ■®LeV,»1rd worden d°01* <te kinderen christelijke- en openbare scholen. In eze aangelegenheid is' er dus een prij zenswaardige samenwerking tusschen de voorstanders van openbaar onderwijs en van hen, die christelijk onderwijs voor hun kinderen verlangen. als Tafel-, Kapstok- en Divankleeden, Piano- en Schoorsteenloopers, Boekenkasten, Bureaux, Club- en Rooktafels, kleine Meubelen, Kussens, Theewarmers, Fantasiekleedjes, enz'. Fanoy-falr Indische feesten, „Musla", „Casino", 8 u„ Uitvoering „Morgenrood». Zondag 17 November. Fancy-fair Indische feesten, „Musia". Maandag 18 November, Feestavond Bond van Polltie-personeel, Musis Sacrum 8 uur. Dinsdag 19 November. Missie-tentoonstelling, r.-k. Volksbond. „Casino", 8 u., Tooneeluitv. T.A.VJB.N.U. De Nederlandsohe Bank heeft met in gang van 15 November 1929 haar rente tarieven vastgesteld als volgt: wisseldisconto l1/, •prornessedisoonto 5 oeleening op effecten 5 beleening op goederen en ceelen 5 voorschotten in rekening-courant 6'/,,, Sinds 1 November is dit dus de tweede verlaging, De reeds aangekondigde ringvergade- ring van den Bond van Geref. Jongelings- vereenigingen zal a.s. Dinsdag 19 No vember in het Chr. Tehuis voor Zuider zeewerken te Den Oever gehouden wor den. De leden der vereenigingen te Anna Paulowna, Koegras en Den Helder zullen er autobus naar Wieringen komen. De datum van vertooning der Java- Soemba-Film is vastgesteld op 2 Januari a.s. op Den Oever en 8 Jan. op Hippo'T - tushoef. 's Middags zulen speciale kin dervoorstellingen worden gegeven tegen zeer lagen prijs. Voor de avondvoorstel lingen zullen tot beperkte mate een aantal vrijkaarten worden verstrekt. Nadere me- dedeellngen zullen te gelegener tijd ge schieden. Burgerlijke Stand van Schagen van 17 tot en met 14 Nov. GETROUWD: Jan de Boer en Maartjé Hartman. OVERLEDEN: Aaltje Kos, 88 j., wed. van Willem Borst. Gevonden: een vulpenhouder, een kinderschortje. Verloren: een vulpenhouder, een portemonnaie met eenig geld, »-en ring. De Schager kaasfabriek aan de Loet wordt omgezet in eene zoetfabriek. De heer r. Veenstra, kommies bij de Directe Belastingen te Schagen wordt overgeplaatst naar Tjummarum (Friesl.)- In het lokaal van mevr. de wed. L. Waag is een club opgericht ter beoefening der mondharmonicamuziek. Het aantal deel nemers bedraagt 20. De lessen worden gegeven door J. Prins van Alkmaar. Tot Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn verkozen de heeren C. P. Tim merman; P. de Boer, Landbouwstraat, O. Marees, Noord. Het Gemengde Koor te Schagen mag zich in een gestadigen vooruitgang ver heugen. Het telt thans reeds 42 leden, waarbij 15 heeren. Tot bestuursleden zijn gekozen de heer U. Wester, voorzitter, de heer K. Wender, secretaris, Mej. G. Rog geveen, penn., de dames N. Helder, Brou wer en B. Igesz, commissarissen. van Donderdag 14 November. Er blijkt nog wel animo te zijn met het oog op het goedkoope voer om'wat vee op te zetten; voor de goede gelde- koeien is de prijs duur, de mindere zijn slecht te verkoopen. Maar toch geeft de handel een zeer persoonlijke indruk. Zoo spraken wij nog een koopman, die ook heel wat vee aangevoerd had. Hij was |de meening toegedaan, „dat momenteel de opinie is, dat het vee duur is, maar net markten valt je nog lang niet mee"-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 18