IIEREN-MIDUIIIKELEH, Mg. Coöp. „Helder" lil l i GEMENGD NIEUWS Zie de étalage II Radiografisch Weerbericht^ Ingezonden mededeellng. (842) Geiprongen Handen Winterhanden Ruwe Huid Texel. Burgerlijke Stand van Texel Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Het verzoek der centrale land bouworganisatie afgewezen? Ingezonden. Burgerlijke Stand van Den Helder (Buitonland), Een etm klein Instrument. En een schadevergoeding van 20.61)0 francs. Een internationale oplichter gepakt. papierfabriek met een kapitaal van onge veer veertig mlllloen frank. Met dat geld zou hij dan zijn verdwenen en zloh uit het leven hebben teruggetrokken. De politie heeft er nu een stokje voor ge stoken, Marineberlchten. Stoom vaartberichten. Op hat gebied van Koningstraat 9. Marktberichten. I - Wintervooten Doozta 30-60 co 90 ct. Tube flO ct. Bi) Apoth. ca Drogiiten Hoogste markt geldekoelen f 805, vette I 450, kalfkoelen f 805. Voor het slacht vee kan tevens vermeld worden, dot de prijzen stug waren, de aanvoer was dan ook betrekkelijk gering, n.1. 72 stuks. Enkele hitten waren ook weer aange voerd hoogste prijs f 210. De gras- en nuchtere kalvorenhandel gaat heel voorspoedig. Dultschland schijnt heel wat at te nemen, zoodat overal de prijzen Iets omhoog gaando graskal veren gingen tot I 90, de nuchtere kal veren tot f 80. De wolveehandel is iets flauwer ge worden en de prijzen een tikje naar be neden vette schapen gingen nog tot f 47.50, overhouders f 35. De vette var kens brachten geen verhooging in prijzen, tot 40) ct. p. p. konden ze het brengen. Wij voor ons gelooven niet dat er een sterke daling in komt, daar volgens de statistieken er op het moment niet veel vette varkens zijn en wij den winter in gaan. Magere varkens brachten levendi- gen handel ep vaste prijzenhoogste markt f 40. De perspectieven voor de slachtvarkenshandeï worden ook weer gunstiger, o.a. door openzetting der Zwit- sersche grenzen. Ook de biggen brachten weer een hoogere markt, en vasterhet is dan ook nu wel te doen het maismeel is ongeveer f 9.60 en het gerstemeel ook niet zoo hoog. De hoogste markt was f 28. Deze week werden van hier verzonden: 36 varkens, 13 kalveren, 41 schapen, 3 paarden en 3 koeien. van 915 November 1929. GeborenDirk, z. v. Pieter Marius Mantje en Cornelia Jacoba Mantje; Maarten, z. v. Simon Heerschap en Lau- rina van'der VlietElisabeth Cornelia, d. v. Oornelis Bakker en Maartje Daal der; Marretje, d. v. IJsbrdnd Witte en Elisabeth Margaretha Bakker. Overleden: Johannes Keijser, 62 jaar, wedn. van Adolphina Peternella Keijser. Gevonden 1 rand van een autolantaarn, 1 portemonr.aie. GEBRUIK VAN INLANDSCH VLEESCH DOOR LEGER EN VLOOT. Zooals wij gemeld hebben hadden de drie centrale landbouworganisaties aan den minister van defensie verzocht te bevorderen, dat voortaan voor leger en vloot gebruik gemaakt wordt van in- landsch vleesch. Uit de aankondiging in de Staatscourant van 5 November van de aanbesteding der levering van versch, gekoeld of bevroren rundvleesch, trekt de redacteur van »De R.K. Boerenstand* de conclusie, dat de minister met het verzoek der organisaties geen rekening heeft gehouden. Immers, er staat in de aankondiging uitdrukkelijk dat naar de inschrijvingsprijzen zal wor den beoordeeld, aan welk soort rund vleesch de voorkeur zal worden gegeven. Intusschen ls het schriftelijke antwoord van den minister op het verzoek dor organisaties nog niet afgekomen; wel licht brengt dit nog opheldering. VAN TWEE KALIPROEFVELDEN. Reed» eenigc jaren, zijn door den heer P. Manshanden Pz., tuinbouwer te Onderdijk, Gem. Werverahoof, proefvelden aangelegd op zeer goeden zavelgrond met de bedoeling na te gaan in hoeverre op dezen kleibodem be hoefte bestaat aan opzettelijke kalibemesting. Deze proefvelden dit jaar twee zijn met groote nauwkeurigheid aangelegd' en herhaal delijk door deskundigen gecontroleerd. Eerste proef. Het proevfeld bestond uit vijf perceelen resp. groot 4, 1, 4, 1 en 4 Are. Tusschen de perceelen bervond zich een strook van onge veer 1 Meter breedte, die bij den oogst buiten beschouwing bleef, ten einde fouten te voor komen, die een gevolg kunnen zijn van het z.g. „snoepen" van het eene perceel door het andere. Alle perceelen werden bemest met 1000 K.G. superfosfaat en 500 KjG. Chilisalpeter per H.A. De perceelen 1, 3 en 5 (4 Are groot) ontvin- .gen resp. 1200, 900 en 600 K.G. Patentkali per H.A. De perceelen 2 en 4, opzettelijk slechts één Are groot genomen, om eventueelc scha de zoo gering mogelijk te doen worden, bleven zonder kalibemesting. Patentkali en superfosfaat werden 22 Fe bruari toegediend, het Chilisalpeter werd 15 April uitgestrooid. Als proefvrucht werden gebruikt Schotsche muizen met tusschenbouw van vroege roode kool. v De oogstcijfers der aardappelen waren als volgt: Perc. x (1200 K.G. Pat.kali) 22800 K.G.; perc. 3 (900 K.G. Pat.kali) 22700 K.G.; perc. 3 (600 K.G. Pat.kali) 17500 K.G. De perceelen a en 4 (zonder kali) brachten gemiddeld op 1690 K.G. Alles per H.A. De meeropbrengst bedroeg voor de perc. 1, 3 eni resp. 5900 K.G., 5800 K.G. en 600 K.G. De prijs der aardappelen was zeer laag n.1. 2.40 per 100 K.G. Aan kalimest was per H.A. uitgegeven voor de perc. 1, 3 «n 5 78. 58V1 en 39-De winst voor de perc. 1 en 3 bedroeg 141.60, 78.— of 63.60 en 139.20, 58.50 of 80.70. Op perc. 5 werd een verlies geleden van 3?-14-40 of 24 60. De roode kool gaf weinig of geen verschil op de verschillende perceelen. Tweede proef. De isdeeling en de bemesting wis geheel en gelijk tan die der eerate proef. De proefvrucht was weder Schotache muiten met Deenache witte kool ala tuaachenvrucht. terwijl boven dien nog enkele atrooken gladiolen waren ult- kw! Wftirdoor de oogst natuurlijk lager PatentJcali er. superfosfaat waren 35 Februari 1 het Chilisalpeter 15 April gegeven. Dc oogstcijfers voor de aardappelen waren 1 Perc. 1 30375 K.G., voor perc. 3 19835 K.G., voor perc. 5 19700 K.G., terwijl de gemiddelde opbrengst voor dc belde perc. zonder kal! naoo K.G. bedroeg. Wij vinden du» een meer opbrengst resp, van «175 K.G., 8625 K.G. en v Dezc Aardappelen brachten 3.80 K.G. op. De behaalde wimten wnren na ■k der bemeatlngskoatcn (zlc boven) 178.90, 183.en 199,—, De oogst van de kool was voor de perc. 1, en 5: 31000 K.G., 30273 K.G, en 15275 K.G. -e gemiddelde oogst der perc. zonder kali bedroeg 10300 K.G. De meeropbrengsten door kalibcmesting waren dus 10300 K.G., 9775 K.G. en 4775 K.G. De prijs der kool is ons niet be kend, doch de oogstcijfers spreken voor zich zelf. Van de gladiolen hebben wij verder miet ver nomen. p. 8300 per L. aftrek Dc DE WINKELSLUITING EN HET WINKELPERSONEEL. Mijnheer de redacteur. De 2 kolommen druks van den heer Bosma, opgenomen in Uw blad van Don derdag, waarin eenige malen mijn naam genoemd wordt als de tegen werker van personeelsbelangen, mag ik zeker in Uw blad wel even beantwoorden. Het winkelsluitingsvraagstuk heeft in Den Helder langzamerhand burgerrecht verkregen, ik mag dus aannemen en ver wachten, dat een ieder zal kunnen be grijpen, waar het omgaat en wil den heer Bosma dan ook zoo kort mogelijk ant woorden, met verzoek, daar waar het noodig is, tusschen de regels door te lezen. Mijnheer Bosma, Uw 2 kolommen druks pleiten voor niets anders dan voor het geen de winkeliers willen en dat is, een winkelsluiting. Een winkelsluiting, hoe raai-, hoe scheef, hoe dwars, totzelfseen middag de kast dicht (»Helder Vooruit*), is bij herhaling door mij gezegd, geeft absoluut geen enkele minuut, verandering in den vastgestelden werktijd van het personeel. Waarde heer Bosma, bij het lezen van uw onderteekening, had ik mogen, neen moeten verwachten in die 2 kolommen druks, besprekingen, voorstellen of daden aan te treffen, die de winkeliers er toe brachten, om in ernstige overweging te nemen ook hun menschen den 8-uren dag te geven. Heer Bosma, het gaat om 't personeel, ten minste daarom zou het moeten gaan, welnu, van deze boot zijt gij de schipper, toon dan een echte schipper te zijn en schipper met de winkeliersvereenigingen, zij een winkelsluiting zooals zij wenschen, en u een 8-urlgen-werkdag voor het per soneel. Ik weet wel, dat gelukt niet In eens, maar tracht dan in ieder geval zoodanig aan de riemen te trekken, dat uw boot buiten den woeligen winkeliers- stróom blijft, want heusch, uw boot slaat te pletter of beloopt zware averij tegen de rotsen van een winkelsluiting, in over eenstemming met den arbeidstijd van 58 uren per week. Jaren zullen verloopen eer gij op deze wijze den 8-uren-dag aan uw mepschen zult kunnen brengen. Ik wil u in overweging geven, tracht hen die de belangen van 't personeel voorstaan, te wijzen op graniet harde rotsen van de Wet op <de winkelsluiting, welke het personeel gescheiden zullen houden van den hun toekomenden 8-uren- dag. Ik weet wel, dat u heel zacht zult zeggen, hij heeft gelijk, maar er is te veel zware arbeid verricht om de winkel sluiting in dit stadium te krijgen en nu nog los te laten Wees groot en laat de wil zijn, eerst de dichtbijzijnde 8-uren-dag, ook voor ons personeel en dan winkelsluiting. Heer Bosma, verder verwijs ik U naar mijn laatst(Donderdag)ingezonden stukje, waaruit voor hen, die zien, lezen en be grijpen willen, In 5 regels de ernst voor de bedienden meer spreekt, dan ln uw 2 kolom, Met dank voor plaatsing. B. J. QUAST„ Den Helder, 15 Nov. '29. P.S. Mocht u voor de Winkeliersbe- langen de actie voor sluiting blijven voeren, dan is aansluiting op de toekom stige Rijkswetten, de meest onpartijdige. B. J. QUAST. van 14 en November 1929. ONDERTROUWDJ. M. P. J. Ver stegen en N. J. M. van Dalen. J. Nuis en E. Veen. K. Duif en R. Koster. GEHUWD: C. Wiering en A. van Zandwijk. J.N.Nieuweboer enB.Dijkstra. D. Steeman en G. G. A. Mieldijk. E. J. Vermeulen en A. Kramer. J. Vos en G. Rijkers. BEVALLEN: J. Zandstra, geb. Snip,d. P. A. Lagaay, geb. Vnn Es, z. OVERLEDENM. Riekwel, wed. van A. Jansen, 74 jaar. A. Klopper, 80 jaar. A. Moree, 47 jaar. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. De Stad Amsterdam, 15 November. De voor plaat geeft twee figuren weer uit een Shakespeare-vertooning van „Veel leven om niets", namelijk Alex Frank en Oscar Tour- niaire. Hiervain is ook tekst in dit nummer, met meerdere illustraties. Hilversum in de vroege herfstzon is er van verschillenden kant belicht met de camera en onder den titel „Ons eenig Aquarium" vertelt de redactie van het Amsterdamsche, dat in waarheid eenig is. Tal van afbeeldingen verluchten het artikel. Enk- huizen uit de lucht bezien is de dubbele mid denplaat, ook het spoorwegongeluk te Uitgeest is er gekiekt, Amsterdamsch en buitenlandsch nieuws, Een spannend sportverhaal „Race- autos en Liefde" van Hans de la Rive Box vangt in dit nummer aan. DE VROUW I5N DE TANDAHTH. In Ootober 1925 had een, dame te Parijs kiespijn, z(] ging dus naar den tandarts. Toen deze uit een aangeboorde kies de zenuw wilde verwijderen, glipte het kleine Instrument, waarmede hij dit werk ver richte, hem uit de hand en de patlente slikte het ln. Het voorwerp bleef steken ln haar twaalf-vlngerlgen darm, waaruit een chirurg het door operatie verwijderde. De patlente diende een klucht tot schade vergoeding tegen dori tandarts in. Dezer dagen heeft de zaak gediend voor de Parljscho rechtbank, die begon met een deskundig onderzoek te gelasten. Wie was de schuldigen, de tandarts, het instrument, de patiente De patiënte antwoordden de deskundigen. Zij was zenuwachtig geweest, had een onver- hoedsche beweging gemaakt en daarom had zij het instrument ingeslikt. Maar de rechtbank heeft deze ziens wijze niet gedeeld; zij heeft uitgemaakt, dat de tandarts een fout had begaan door de reacties van de patiente niet te voor zien en niet alle .voorzorgen te nemen om die te voorkomen. De patiënten van een tandarts hebben het recht zenuwachtig te zijn, maar tand heelkundige instrumenten mogen niet de hand van den tandarts verlaten om in de maag van een patiente terecht te komen. De rechtbank heeft den tandarts tot twintigduizend frank schadevergoeding veroordeeld. DE KRACH AAN DE NEW-YORKSCHE BEURS EN HET TOERISME VAN AMERIKANEN. Volgens bij de «Loridon News* inge komen berichten, vertoonen de in Europa verblijvende Amerikaansche toeristen de laatste weken een geweldige haast om naar Amerika terug te keeren, hetgeen zich in de eerste plaats openbaart in een welhaast »sauve qui peut*, bij het be spreken van hutten aan boord der trans atlantische booten. Te Londen is de aandrang voor passage wat minder groot dan te Parijs, waar in het bijzonder voor de op zoo kort moge lijken termijn vertrekkende schepen, een buitengewone navraag is. Het op 30Oct. van Cherbourg naarNew-York vertrokken s.s. »George Washington* was tot de laat ste hut uitverkocht en vele Amerikanen moesten worden afgewezen. Vele van hen ftenschten van de passage- kantoren de zekerheid, dat hun vertrek binnen slechts enkele uren zou kunnen plaats hebben, uangezlen zij alléén door een overhaaste treriigkomst in Amerika zouden kunnen redden wat nog te red den was. De geleden 'koersverliezen zijn van zeer ongunstlgen invloed geweest op de be schikbare fondsen der duizenden Ameri kanen, die voornemens waren van een langdurig winterverblijf te genieten en die .nu veelal in een lagere scheepsklasse dan waarin zij gekomen waren, hals over kop naar hun haardsteden terugkeeren. Te Parijs. De Parijsche politie is er Donderdag in geslaagd een internationale oplichter te arrestecren, die door de justitie van bijna alle Europeesche landen en Amerika reeds langen tijd werd gezocht. In een der voornaamste wijken van Parijs, in de Avenue Mareoeau, had eenige dagen geleden een zekere Oorrigan, die verklaarde Ier te zijn, een luxieus ingerichte woning gehuurd, waar hij met zijn vriendin, een Fransche dan seres, zijn intrek nam. Daar de Parijsche politie eenigen tijd geleden op dezen man opmerkzaam was gemaakt, ging zij zijn gangen na en stelde vast, dat Cor- rigan dezelfde man was, die door de politie gezocht werd omdat hij in vele landen zijn slachtoffers voor millloe'nen had opgelicht. Onmiddellijk werd tot zijn arrestatie overgegaan, welke zonder moei lijkheden kon geschieden, daar de op lichter zich veilig waande. De eerste oplichtingen hebben, voor zoover bekend, reeds in de jaren vóór den oorlog plaats gehad, toen Ooorigan in Zuid-Frankrijk en Egypte rijke koop lieden oplichtte. In 1922 stond hij aan het hoofd van een 10.000 man sterk op standelingenleger in Mexico, werd daarna eigenaar van rijke zilvermijnen en petro- leurnbronnen en leidde een vorstelijk leven. In 1926 is hij te Londen, waar hem echter spoedig de bodem te warm werd. Hij vluchtte naar Brussel. Hier pleegde hij verschillende verduisteringen en werd uit België gezet. Daarna gaf hij zich in Frankrijk uit als mede-eigenaar van een groote Ame rikaansche petroleummaatschaspij en lichtte een Roemeenschen industrieel op voor 50.000 frank. Vervolgens ging hij naar Monte-Carlo, dat hij na een oplichting van 40.000 frank verliet. Dan gaat hij naar Londen terug en licht een Engelsch- man op voor 615.000 frank en gaat dan naar Oannes, waar hij een rijke Ameri kaansche familie verlost van het bezit van sieraden ter waarde van 100.000 frank. Zijn laatste slachtoffer is weer een En gelschman, die hij onder valsche voor spiegelingen 650.000 frank weet armer te maken. Te Parijs was de oplichter, naar hij verklaart, op het punt het doel van zijn leven te Verwezenlijken. Hij had reeds relaties aangeknoopt met een aantal in- dustrieelen en financiers, met wie hij onderhandelde over de stichting vaneen Dn tot kap. Jtr zee bevorderde knp.-hitt. ter zeer F. J. Heerl» blijft ln zijn nieuwen rang in zlin functie van commandunt en directeur van net onderwij* aan bet Koninklijk Instituut voor dn Marine te Willemsoord gehand lm afd. De lult. ter zee ie kl. H» Vroodcniberg en de ld. ae kl. W. M. dc Vrie* zijn beitemd den Hen Decmber a.s.per Indrapoera naar O.-I. te worden uitgezonden. BIJ Kon. besluit van 13 November i* aan lult. ter zee der ac kl. J. J. van Stuyvcsant Meijen,, tnet I December, wegen* ongeschikt heid voor de waarneming van den dienst uit hoofde van gebreken eervol ontslag utl den zeedienst verleend. Ond-ervolgende onderofficieren der mari niers worden geplaatst bij de G.S.S. tot het volgen van een cursus voor scherm- of voor gymnastiek-onderwijzer: Serg. der mars. J. Ales, korp. der mars. C. Vijlbrief, serg. der mars. W. Bergman, id. T. J. W. v. d. Sel, korp. der mars. R. Stam, id. T. Meert, id. I. M. Morsie. De serg.-majoor der. mariniers H. H. J. Kroeze is bestemd in de maand December of Januari a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden. 2 Dec.: serg. der mars. W. de Bruijn van Afd. Mars. R'dam naar Kon. Instituut; id. J. Peetsold van Kon. Instituut naar Wachtschip Willemsoord. 16 Nov.: serg.-hofm. M. C. Kieviet van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.kazerne. Een transport van 3 onderofficieren en 44 minderen der zeemacht zal 19 dezer aan boord van het motorschip P. C. Hooft uit Amster dam naar Oost-Indië worden uitgezonden. Stoomvaart Mij. Nederland. Kangean, u., pass. 13 Nov. Perim. Koningin der Nederlanden, t., ,16 Nov. te A'dam verwacht. Prinses Juliana, u., 14 Nov. te Genua. Poelau Bras, t., pass. 12 Nov. Perim. Poelau Laut, u., pass. n Nov. Perim. Radja, u., 13 Nov. v. Hamburg. Saleier, 13 Nov. te Hamburg. Simaloer, t., 14 Nov. te Genua. Singkep, u., 13 Nov. te P. Said. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Alkmaar, t., 12 Nov. v. Tocopilla. Amsterdam, pass. 13 Nov. Azoren. Ariadne,' 14 Nov, te R'dam. Bermekom, u., 12 Nov. v. Callao. Borkum, 15 Nov. te A'dam. Boskoop, 14 Nov. te Antwerpen. Brielle, 14 Nov. te Hamburg. Ceres, 14 Nov. te Hamburg. Clio, 14 Nov. te Ronne. Geler, 15 Nov. te A'dam. Doros, 13 Nov. te Genua. Euterpe, 14 Nov. te Aalborg. Luna, 12 Nov, v. Kingston. Fauna, 15 Nov. te Patras. Ganymedes, 13.Nov. te Bourgas. Hermes, 15 Nov. te Vourla. Jaaon, 13 Nov. te Piraeus. Juno,'13 Nov. v. Messina. Meropa, 13 Nov. v. Ceuta. Simon Bollvar, 13 Nov. v. Barbados. Stella, 14 Nov. te A'dam. Tellus, 13 Nov. v. Catania. Theseua, 13 Nov. v. Lissabon. Venus, 13 Nov. te Alexandrlë. Achilles, 13 Nov. v.'Puerto Plata. Erato, 14 Nov. v. Stettin. Hebe, 14 Nov. Valencia. Neptunus, 14 Nov. v. Alicante. Odysseua,T3 Nov. v. Danzig. Van Rensselaer. 15 Nov. te Hamburg. Ajax, 15 Nov. v. A'dam. Almelo, vertr. 16 Nov. v. Duinkerken. Baarn, t., pass. 15 Nov. Azoren. iris, 15 Nov. v. A'dam. Nereus, 15 Nov. v. A'dam. Orpheus, pass. 13 Nov. Holtenau. Pluto, 15 Nov. v. A'dam. Poseidon, 13 Nov. v. Kingston. Strabo, JS Nov. v. 'A'dam. Venezuela, 13 Nov. v. A'dam. Vesta, pass. 13 Nov, Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, u., pass. 15 Nov. Ouessant. Zaanland, t„ 13 Nov. v. Las Palmas. Soesterberg, u., 14 Nov. v. Rio Janciro. Flandria, t., 15 Nov. v. Bahia. Zeelandia, u., 15 Nov. v. Pernambuco. HollandAfrika Lijn. Aldabi, t., 12 Nov. v. Kaapstad. Giekerk, 15 Nov. te R'dam. Grijpskerk, t., pass. 74 Nov. Perim. Nias, t., 13 Nov. v. P. Said. Rijperkerk, u., 15 Nov. te Lorenzo Marqués. Nieuwkerk, t., 14 Nov. te P. Elizabeth. Springfontein, u., 14 Nov. te Mombassa. Alkaid, u., 15 Nov. te Kaapstad. Billiton, u., pass. 13 Nov. Gibraltar. Rietfontein, 13 Nov. v. Beira. HollandWest-Afrika Lijn. Ares, t., 13 Nov. v. Conakry. Orestes, t., 12 Nov. v. Takoradi. Haarlem, t., 14 Nov. v. Lagos. Reggestroom, u., pass. 15 Nov. La Coubre. Scheldestroom, 15 Nov. v. A'dam. IJstroonv, 15 Nov. te A'dam. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, 14 Nov. Lizard gepass. Edam, 13 Nov. te Havana. Grootendijk, 13 Nov. te Vancouvér. Lochkatrine, 11 Nov. te S. Franeisco. Lochmonar, 11 Nov. te Seattle. Meissonier, 11 Nov. te Seattle. Nebraska, 12 Nov. te Los Angeles. Nictheroy, 13 Nov. v. Londen. Statendam, 14 Nov. te New-York. Veendam, 14 Nov. v. Boulognc. Dinteldijk, 14 Nov. te Cristobal. Lochgoil, 15 Nov. v. Londen. Burgerdijk, 13 Nov. t« R'dam. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, u., 14 Nov. te Pt. Said. Bovenkerk, 14 Nov. te R'dam. Koudekerk, 13 Nov. v. Hamburg. IJselkerk, t., pass. 14 Nov. Gibraltar. Veendijk, u., i'5 Nov. v. Madras. Andijk, u.. 14 Nov. te Port Said. Koudekerk, 15 Nov. te Antwerpen. Sommelsdijk, t., 13 Nov. v. Calcutta. v Kieldrecht, t., pass. 14 Nov. Perim. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, u., 13 Nov. v. Aden. Alinkerk, t, pass. 13 Nov. Gibraltar. I Aldebaran, u., 13 Nov. Gibraltar gep. I Arendskerk, 14 Nov. te R'dam. HollandO.-Azië lijn. Oostkerk, u., 14 Nov. v. Hongkong. vindt f nargana aan dergelijke aortearlng ala H\ ona. Buitendien zéér oon- cui/eeronde prijzen 11 Talafoon 00. Java—New-York Lijn. City of Lincoln, 11 Nov. te Singapore. Blommersdijk, 14 Nov. v. Suez. Theseus, pass. 13 Nov. Perim. Salawati, 13 Nov. v. Hampton Roads. JavaBengalen Lijn. Bali, 13 Nov. te Calcuttta. Jacatra, 15 Nov. v. Rangocm. Mapia, 14 Nov. v. Belawan. Java Pacific Lijn. Ba toe, 13 Nov. te Los Angeles. Merauke, pass. 14 Nov. Perim. JavaChinaJapan Lijn. Tjisanoea, 12 Nov. te Batavia. Tjimanoek, 13 Nov. v. Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Gorontalo, t., 13 Nov. v. Marseille. Insulinde, u., 14 Nov. v. Colombo. Kota Int en,, t., 15 Nov. op de Theems gean kerd wegens mist. Kota Radja, u.. pass. 13 Nov. Gibraltar. Kertosono; t., 14 Nov. v. Barcelona. Samarinda, 14 Nov. v. R'dam. Slamat, u., 13 Nov. v. Suez. Sitoebondo, t., pass. 14 Nov. Kaap del Armi. Tambora, u., pass. 14 Nov. Dover. Ternate, t., pass. 15 Nov. Perim. Kota Gede, t., 14 Nov. te Belawan. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t„ 14 Nov. v. Santos. Alpherat, 14 Nov. v. R'dam. Sirrah, u., 14 Nov. te Antwerpen. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Aeneas, 13 Nov. v. Colombo. Ajax, 15 Nov. v. Belawan. Deucalion, 13 Nov. v. Padang. Eumaeus, 13 Nov. te Yokohama. Euryades, pass. 15 Nov. Gibraltar. Eurymedon, 14 Nov. te A'dam. L Hecor, 14 Nov. te R'dam. Meriones. pass. 14 Nov. Perim. Sarpedon, 14 Nov. te Tsingtao. Radja, t., 14 Nov. te Bremen. Roepat, 14 Nov. te Hamburg. Manoeran, u., pass. 15 Nov. Gibraltar. Prinses Juliana, u., 15 Nov. v. Genua. Singkep, u., 15 Nov. v. Suez. Simaloer, t., 15 Nov. v. Genua. Soemba, u., 14 Nov. v. Belawan. Helenus, pass. 14. Nov. Gibraltar. Atreus, 13 Nov. v. Kobe. Melampus, 15 Nov. v. Sabang. Phronti8k 14 Nov. te Batavia. Stentor, pass. 14 Nov. Gibraltar. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, pass,..15 Nov. Ouessant. Jonge Johanna, 13 Nov. v. Castellon. Jonge Jacobus, 14 Nov. v, Napels. Eierenveiling Den Helder. 14 November. Aangevoerd 2649 kipeleren: wit 9.7012.00, klein wit 6.007.30. ALKMAAR, 15 Nov. Graanmarkt. Aangevoerd 1430 H.L.'s als: 172 H.L. tarwe 11.6012.73; 20 H.L. rogge 9—9.25; 445 H.L. gerst chev, 8.75—9.231 416 H.L. haver 88.50; 113 H.L. boonert, w.o,: paardeboonen 13; bruine boonett f 22,50—29; cltroenboonen 4043; dulven- boonen 16—16.50; witte boonen 4352; 30 H.L. kartariezaad 21; geel mosterdzaad f 2527; karwijz&ad 40; 1 H.L. blauwmaan- zaad 3738; tuinboomen 1223; 243 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 1215; groene erwten (groote) 18—23: grauwe erwten 1436; vale erwten 14.3032. Alles per 100 kg. Handel goed. ALKMAAR, 15 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd; 48 stapels kleine fabriekskaas 52.50; 3 stapels fabriekscom- missiekaas, 4 stapjcls kleine boerenkaas 51.50 en 23 stapels boeren commissiekaas 55.50. Totaal 102 stapels, wegende 92,617 kg. e handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Nov. Bloemkool ie s. 18.2023.20; bloemkool 2e s. 6.1011.30.per 100 stuks; peen 2.30 2.70; roode kool 2.204.50, gcie Rooi 3 4.70; witte kool 1.10—1.20; Deensche witte kool 1.702.60; uien 44.40; drielingen 2.30; nep 5-10; bieten 2.302.60; alles per 100 kg.; witkrop 1.703.10 p. 100 stöks. Aanvoer: 2100 stuks bloemkool, 5600 stuks witkrop, 6600 kg. peen, 75,000 kg,-roode kool, 13,000 kg. gele kool, 2800 kg. witte kool, 21,000 kg. Deensche witte kool, 10,500 kg. uienen 4000 kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 15 Nov. Schotsche muizen 1.90, uien 3.203.70, drielingen 1.90, grove 4-^4.50, peen 2.40, kleine peen 1.30, Deensche witte kool 1.30 2.60, roode kool 1.804.30, witte kool 0.80—1.20, gele kool 3.60—5.10, alles per 100 kg. bloemkool 16.8018.70; Chin. kool 22.60 per 100 stuks. WARMENHUI ZEN, 15 Nov. Gewone uien 3.90, peen 2.30, roode kool 2.103.40, 2e srt. 11.80, Deensche -witte 1.40—2.60, 2e art. 0.80—1.50, witte kool 0.80I, gele 2e srt. 2.20 per 100 kg. naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 November. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsob Meteorologisch Instituut te Do Bilt. Hoogste stand 760.2 te Vardö. Laagste stand 788.8 te Oalahod. Verwachting: Aanvankelijk matige tot krachtige O. tot N.. later krimpende en afnemende wind, meest zwaar bewolkC of betrokken, later opklarend, aanvankelijk regenbuien, later iets zachter.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 1