groot-schilderij, zetten en we behoeven ook voor hen Diet uit den weg te gaan. Julianadorp. radio-distributie. Anna Paulowna. UITVOERING LANDARBEIDERSWET. LOOP DER BEVOLKING. Politie Anna Paulowna. Breezand UITVOERING „CONOORDIA". Wieringen. Schagen. Concurrentie der autobussen te groot te licht bevonden. Texel. 1 ned. herv. kerk Het eerste Marine-vaartuig door het Suez-Kanaal. zijde, en denk aan de auditie alleen. En dan zeg ik nog eens: Brands, je hebt een prachtuitvoering gegeven van „Hymne an die Musik" van Lachner, „Gloria In Ex- celsis Deo" van Piet Versloot, „Droome- kind" van Wierts, „Ellen" van Olman (O. kreeg een ovatie) en van je eigen com posities. Voor afwisseling zorgde -het Arnster- damsch Instrumentaal Solisten Kwartet 2 trompetten, hoorn en trombone ge vormd door leden van het Concertgebouw orkest. Prachtig, zuiver en evenzoo ge nuanceerd, gaven zij verschillende num mers, die, en hoe kon het ook anders, grooten bijval verwierven. In de pauze vond de huldiging plaats. Brands verscheen opnieuw op het po dium en handgeklap en gejuich begroet, ten hem. De voorzitter van het huldigingscomité, de heer L. Reinders Jr., sprak hem harte lijk toe en bood hem namens zangeressen en zangers een schrijftafel met stoel, en een boekenkast aan, benevens een album van allen, die daarvoor hadden bijge dragen. Nog andere sprekers voerden het woord, ttJ. een oud-lid van het vroegere mobili- satie-kwari et, de heer Van Beek, voorzit ter .van „Orpheus" te Alkmaar, wiens spontane woorden door het publiek luide werden onderstreept, en de he9r v. d. Meulen van het Doopsgezinde Zangkoor te Alkmaar. Bloemen waren er van de koristen, den Bond van Koordirigenten en van het voor malige mobilisatiekwartet. Brands bedankte voor al die hulde en de geschenken, en kon natuurlijk niet na laten zoo nu en dan een geestigheid te débiteeren. 't Is een avond geworden, die hem lang in herinnering zal blijven. A. K. „Helder's Mannenkoor", „Inter Nos" en „Kunst aan 't Volk" zonden den jubilaris hun ge-lukwenechen. Sommigen hadden het netjes uitgere kend, dat we nu al zes weken achtereen des Zondags slecht weer hadden gehad. Er waren er zelfs, die hun optelsommetje hadden afgesloten op acht. Als je, steeds tellende, komt tenslotte tot een negatief resultaat, kan ik me voorstellen, dat je eigenlijk een beetje uit je humeur bent. En dat uit je humeur zijn, groeit en houdt gelijken tred met de grootte van je optelsommetje. En de menschen, die al die regen- Zondagen netjes hadden geregistreerd, waren bijzonder uit hun humeur. Natuurlijk was ik met den regenzondag ook uit mijn humeur, maar het was niet de humeurigheid, in de superlatief, want ik was minder nauwkeurig in mijn boek houding geweest en ik had meer bij den dag geleefd. Maar het was easueel, want den vol genden dag was het een der meest schit terende dagen, die men zioh in den naherfst kan voorstellen. 's Morgens was het ai een feest van kleuren, toen de zon nog nauwelijks bo ven de kim uitkeek. Met een breeden lach op zijn ovale, warmgetlnte snuit glunderde ie over het zeevlak en hij da verde zijn (eigenlijk moet ik schrijven „haar" maar bet komt me meer in mijn kraam te pas om te schrijven „zijn") lachsohouten in warme straalbundels te gen de rijzige wolkgevaarten, die, inna- nachtfuif, nog zwierden aan bet hemel gewelf. En de bundels deden de hulzen gloelea •m ze zweefden door de kale boomtakken en lieten daar hangen een purperen gloeden het water nam in zich op de gouden weerschijn en het was of een ragfijn gouden sluier was gelegd op het rimpellooze vlak. En hoe hooger de zon steeg, hoe meer hij zijn klekeboegezioht kwijt raakte, hoe feller zijn straalbundels schenen te da veren over heel het aardrijk. En de groote nafuifende naohtwolken waren weggevaren, opgelost in het groote heelal, zoodat er geen spoor meer van te vinden was. Rimpelloos lag het zeevlakgeen windje bewoog het. Het was er vol van stoffeering door de visschende schuiten en de bootjes en torpedobooten, wier rookpluimen, in één trek, omhoog zweef den. Een zacht waas weefde zich daartus- •chen in en het geheel was één groot schilderij, waarnaar je niet moede werd te kijken. Kan het elders mooier zijn zoo vraag Je je dan af. Men zegt, dat het elders veel sehooner is en ik wil daaraan niet tornen. Doch één zoo'n schoone dag kan veel ver goeden aan hetgeen we hier misschien aan schoonheid moeten missen. Dat begrip „schoonheid" van een land streek is echter zeer betrekkelijk. Ik heb iemand gekend, die lang in een bergachtige streek heeft gewoond. Toen hij er pas kwam, was hij verrukt over het landschap en hij waande zieh in het paradijs te zijn aangekomen. Hij zag uit op een berg, die majestueus zijn wit- bekruind hoofd machtig verhief en waar omheen zweefden de teere nuances, die het weldadige zonlicht kunnen tooveren. Dat duurde zoo een poosje en hij bleef vol bewondering voor het prachtige schouwspel vanuit zijn woonkamer. Doeh verder dan den berg kon hij niet ziendaar eindigde zijn horizon. Dat benauwde hem ten slotte en hij zag niet meer het mooie, dat toch steeds nog rond dien berg waarde. En hij wenschte, dat toch eindelijk die berg eens een wei- nigje op zijde mocht gaan, opdat hij een ruimer uitzicht kreeg. Maar de berg ging niet op zij en dat ergerde hem met den dag steeds heviger, zoodat hij ten slotte besloot dan zelf maar uit den weg te gaan, e* hij verkaste. Hier hebben we de hergen niet te ver We hebben hier de ruime horizon. Uitgestrekt, tot aan den einder, ligt het zeegezicht hier voor ons en als we een zeegezicht hebben als op dien prachtigen dag nè den druilerigen Zondag, dan kunnen we ons gelukkig prijzen met een dergelijk ééndaagsch bezit. En het duurde den geheelen dag. Het bleef bladstil. De rook uit de sehoorstee- nen kronkelde, zachtkens wuivend, over de huizen en vervaagde weldra In het niet. Rimpelloos bleef het zeevlak en de schuiten reiden langzaam op de deining, die, als nasleep van de ruwe dagen, nog nawerkte en een lichte gromming nog liet hooren op het strand, waar de deining verstierf. Zelfs de witgekruinde wolkreuzen, die, behalve de nafuivers, nog lang aan het luchtgewelf stonden, waren nu verdwenen en helder was het luchtgewelf geworden. De ondergaande zon zette alles nog even in een feilen lichtgloed en daarna verdween ie, even blij en lachend als toen hij des morgens over den rand van het zeevlak kwam gluren. Zacht viel de wazige sluier van den komenden nacht en de eerste sterren werden als bleeke vonken, zichtbaar. Een groot schilderij was dien dag ten toongesteld en, zonder pretentie, had het velen bekoord en zonder lof van een jury was het weer weggenomen, doch het ont vankelijk gemoed van velen, die nog iets van den oermensch in zich voelen, had het weldadig aangedaan. Het weer werkte zoo stimuleerend op de menschen, dat velen den dijk tot hun pantoffelparade kozen en zelfs de snel fotograaf was met z'n kiekkastje op den dijk, in den waan verkeerende, dat de zomer weer zijn intocht had gedaan. Een prachtdag, die het optelsommetje van de regendagen, lot pulver do t vt r- gaan. Robinson. „NOU MOET JE EERLIJK WEZEN", Zondagavond wetrd in de tooneelzaal van het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman, door Alberto's Revue gezelschap, onder directie van den heer Alb. Boelens van Den Helder, opgevoerd de groote succesrevue, in 2 bedrijven en 18 tafereelen, getiteld: „Nou moet je eer lijk wezen". Het scheen eerst of er onder het uitgaande publiek geen animo was, om deze voorstelling te gaan bijwonen, doch tegen het aanvangsuur, kwam men .in grooten getale opzetten, en was in een minimum van tijd de geheele zaal dioht bezet. Dat was reeds een succes èn voor den 'heer Boelens èn voor den kastelein, want men zal begrijpen, dat zoo iets altijd veel moeite en kosten met zich brengt, en als het dan mislukt, is er altijd een die voor de tekorten moet zorgen, en dat is niet pleizierig. Maar daar was nu geen vrees meer voor, en het werken op het tooneel wordt daar ook In niet ^geringe mate door beïnvloed, men werkt met lust en ijver voor een volle zaal, en het gaat traag en afgemeten als het voor stoelen en banken gaat. En nu de opvoering van de revue; wij zullen hierover een eerlijk oordeel neer schrijven, het was buitengewoon, zoo goed als alles werd opgevoerd. Schitterende costumes, kleurenrijke verlichting, goede uitspraak en vooral vastheid van rol der medespelenden. Wjj zullen niet in details over het ge ziene en gehoorde schrijven, maar het enthousiasme, waarmee het publiek het opvoerende gezelschap na afloop en tij dens het spel heeft beloond, was voor ons de maatstaf, om te kunnen schrijven, dat een en ander een groot succes is gewor den. Het publiek had een genotvolle avond, waarin ook nog veel leering zal, want de 'heer Boelens kan ook rake zetten op gepaste wijze ten beste geven. Zooals wij vernamen treedt de heer Boelens de volgende week Zondag niet deze revue op in de zaal van den heer Schrieken aan 't Zand. Na afloop van de voorstelling volgde nog een geanimeerd bal, met goede mu ziek, onder leiding van den heer Van G labbeek. De Heldersche Radio-Centrale, die sinds korten tijd alhier een filiaal heeft gesticht, heeft, gezien de vele reeds eigen toestel- bezitters, hier nogal succes. We vernamen tenminste, dat reeds 22 aansluitingen zijn tot stand gebracht, en de aanvragen daar toe komen nog dagelijks in, en men ziet de monteurs daar dan ook iederen dag m ede bezig. De Vereeniging „V.Z.O.S." houdt op Woensdagavond a.s. een algemeene ver gadering, om haar standpunt te bepalen in verband met de komende Ziektewet. Naar ons werd medegedeeld, heeft de heer C. Bakker te Koegras zijn boerde rijtje, gelegen aan den Zijperdijk, nabij 't Zand, onderhands verkocht aan den heer A. Hel Kz. te Julianadorp. Het burgerwoonhuis met erf en grooten tuin, genaamd „Voor anker", eigendom van den heer J. B. A. de Croos, is in eigendom overgegaan aan den heer C. Ambuul, alhier, die aldaar een vrachtrij derszaak gaat vestigen. WEDSTRIJDEN D.O.K.E.V. Het bestuur van D.O.K.E.V. heeft ge meend, dezen keer eens geen uitvoering, maar een wedstrijd te houden. En wel voo* meisjes en jongens «dspiranten, da- mes en heeren. Het is het bestuur gelukt een onpartijdige jury te krijgen. De wed strijd zal gehouden worden Zondagmiddag 1 Dec. in de groote zaal van „Veerburg'' en zal bestaan uit gymnastiek meerkam pen. Voor meisjes in 2 graden, voor jon gens in 1 graad, dames in drie graden en heeren in 2 graden. Voor meisjes een drie- kamp en voor jongens een vierkamp, voor dames een vierkamp en heeren een vijf kamp. Tevens le graad dames en heeren een keusoefening, zoodat het een zeer geani meerde en spannende middag belooft te worden. De deelname zal bestaan uit niet minder dan 94 leden. LKIHTBEELDEN VERTOONING VOOR KINDEREN. Naar wij vernemen, zal op Zondag 24 November de heer S. van Dijk, onderwij zer aan school I, evenals het vorige jaar een vertelling houden met lichtbeelden voor kinderen van 10 tot 14 jaar. LEZING PASTOOR \TNCK De in ons nummer van Zaterdag aan gekondigde lezing van pastoor Vinck zal niet plaats hebben op Woensdag 27 Nov., doch op (morgen) Woensdag 20 Nov. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Franciscus Jacobus, z. v. P. J. van Loon en van Ph. Hopmans. Ja cobus Adrianus Petrus, z. v. H. Winnubst en van G. C. Klaver. Guurtje, d. v. O. H. Glasbergen en van H. G. H. Buter. ONDERTROUWD: Gerrlt Landman, oud 28 jaar, landarbeider, en Jannetje Hijman, oud 23 jaar, zonder beroep, bei den wonende te Anna Paulowna. GETROUWD: Jan de Ruiter en Trijntje Rolet Cornelis Bakker en Fijgje Ver schoor. Door den heer J. de Jager te Koegras, gemeente Den Helder, is een aanvraag ingediend ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaatsje. Ingekomen: E. Boksma uit Dan- tumadeel; W. Geerts uit Alkmaar; H. J. Burger en gezin uit Wijk aan Zee en Duin; A. de Wit en gezin uit Zijpe; K. Waag uit Oudkarspel; Mej. C. C. Janson uit Zijpe; K. Heerschap en gezin uit Am sterdam: Mej. R. Minnema uit Oostdonge- radeel; T. Jeninga en gezin uit Opster- land. Vertrokken: Mej. A. Snitjer naar Wleringen; Mej. K. RezelmanHeerschap en gezin naar Wieringen; L. Heidekamp naar Amsterdam; P. A. de Groot naar Den Helder; Mej. A. PlugboerNannis en gezin naar Amsterdam; H. van Bebber en gezin naar Groesbeek; C. Kaan en1 ge zin naar Wieringen; P. J. Dubbeldam en gezin naar Winkel. Weggeloopen een herdershond. WONINGBOUW, Ten behoeve van den heer J. Koole zal aan den Ooster Zandvaartsweg een bur gerwoonhuis worden gebouwd door den aannemer P. Tuin te 't Zand. Op Zaterdag 16 November 1929 gaf de Harmonievereeniging „Concordia" (Dir. H. B. Sehenkels) een uitvoering in de eoncertzaal van den heer Borst. Deze uitvoering was uitsluitend voor donateurs, kunstlievende leden en genoodigden. De voorzitter, de heer B. de Vries, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Het deed hem goed, dat de zaal zoo vol was en hij hoopte, dat de aanwezigen een prettigen avond zouden hebben. Velen zouden het wel vreemd vinden, dat hjj de bijeenkomst opende in plaats van den heer Raap, dien men sinds jaren gewend was hier op deze plaats te zien. Spr. zelf deed dit groot leed, maar hij wensehte van harte, dat de heer Raap zoo spoedig mogelijk weer tot de Ver eeniging zou toetreden. Hierna gaf de Harmonie een zeer ver dienstelijke uitvoering van een viertal nummers, welke alle belangstelling hadden en met een krachtig applaus werden beloond. De taak der Harmonie was hiermede ten einde, doch zij had zich medewerking van elders weten te ver zekeren en zoo trad na de pauze op het bekende Trio Hofmann. Dit bekende drietal is al zoo vaak besproken, dat wij ons ontslagen kunnen achten omtrent hun prestatie hier nog een en ander te zeggen. Wij besluiten dus met de mede- deeling, dat zij met hun drieën het publiek uitmuntend hebben geamuseerd en dat de uitvoering met een gezellig bal werd besloten. ALGEMEENE VERG. „ONDERLING ALGEMEEN VEEFONDS**. Zaterdag 16 November 's avonds half acht hield het Onderlinge Algemeene Vee fonds te Anna-Paulowna een algemeene vergadering in een der zalen van den heer Jb. Borst. De opkomst was bedroevend klein; behalve het Bestuur waren slechts twee leden aanwezig. Na opening door den voorzitter met een woord van welkom las de Secretaris P. J. List de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna gaf de Secretaris-Penningmeester een overzicht van den toestand waarin het fonds ver keerde. Van 1 December 1928 tot 16 No vember 1929. Aan contributie was ontvangen f 26553.75 Aan gestorven vee1181.50 Ontvangst f 8706.26 Uitgegeven werd: Nadeelig Saldo 1928 f 208.19'/j Aan gestorven vee uitbetaald 2786.18 1% Aan administratiezegels, Brandassurantie en Kamer van koophandel 606.70 Totaal der uitgaven f 8451.08 Ontvangst f 8706.25 Uitgaven 8451.88 f 254.17 Boerenleenbank 107.72 Saldo in kas 1 146.65 Hierna volgt bespreking tot vaststelling der premie voor het eerstvolgende jaar. Deze wordt ook nu bepaald op l°'o ge durende de eerste drie maanden, daarna zal naar omstandigheden hetzij een '/aof 1 °/o worden gegeven. Het Bestuur krijgt daarvoor vrij mandaat. Thans is aan de beurt verkiezing van twee bestuursleden, aftredend zijn de heeren J. Bos en ,H. Brisé, beiden zijn herkiesbaar. Ze worden herkozen. Hierop volgt verkiezing van twee schatters, af- f tredend is de heer J. 't Hart, die her kiesbaar is en herkozen wordt. Wegens het bedanken van den heer O. van der Linden wordt besloten dat de heer 't Hart alleen schatter zal zijn. Ook is de toestand tegenwoordig zoo dat zooveel mogelijk bezuiniging betracht moet worden. Tot leden voor het nazien der rekening 19281929 worden benoemd de heeren C. van der Linden, A. Kooy en A. Schenk. Na de rondvraag, die niets oplevert, brengt de Voorzitter in herinnering om aangekochte koeien te laten keuren. Hierna sluiting. Te 's-Gravenhage slaagde voor het 8e ged. notarieel examen de heer O. Hare maker te Hippolytushoef. SPERTIJD. Men meldt ons, dat met ingang van 15 Nov. 11., door het P. E. N., voor de groote bedrijven alhier de zoogenaamde spertijd is ingevoerd. UITVOERING „HARMONIE". J.L Zaterdagavond gaf de muziekver. „Harmonie", dir. de heer P. Bruul, voor hare ongehuwde, en Zondagavond voor hare gehuwde kunstlievende leden, een uitvoering in de concertzaal „Gonoordia" te Hippolytushoef. Beide avonden was de zaal flink bezet. Het programma ver meldde eerst een 4-tal muzieknummers, welke keurig werden uitgevoerd. Vervol gens een tooneelstuk getiteld „Een boete", tooneelspel in 8 bedrijven, door Suze ia ChapelleRoobol. Op keurige wijze hao de opvoering van dit stuk plaats, en onder ademlooze stilte werd het aandachtig van begin tot eind, gevolgd. Dat het spel ln den smaak viel bewees zeer zeker het krachtige applaus, dat na ieder bedrijf, door de zaal weerklonk. Deze beide eerste 9eizoen-uitvoeringen zijn dan ook goed ge slaagd en „Harmonie" kan er met voldoe ning op terugzien. Een gezellig bal be sloot beide avonden, FEESTAVOND R.-K. VOLKSBOND. Vermeldden wij ln ons nummer van J.1. aZterdag, dat de bovenvermelde feest avond, wegens ongesteldheid van een der werkenden, niet door ging, thans kunnen wij melden dat deze wel doorgaat. Het is het bestuur n.1. gelukt, voor dezen avond de medewerking te verkrijgen van de too- neelclub „Exoelsior" uit Den Helder, welke aji. Zaterdag 28 November des avonds in het gebouw van den heer Veer- dig te Hippolytushoef zal opvoeren „De Adelaar", tooneelspel in 8 bedrijven, door H. Burger. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Maandagochtend ontspoorde te Den Oever een smalspoorlocomotief en viel tengevolge daarvan omver, gelukkig zon der persoonlijke ongelukken te veroor zaken. PROEFMALEN. Naar men ons meldt zal vermoedelijk morgen, Woensdag 20 Nov. met 't nieuwe Diesel-gemaal ten Zuiden van Wieringen, welk gemaal de Wlerlngermeer-polder zal bemalen, proef worden gemalen. Voor be langstellenden zeer zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen. WAAR ONZE VARKENS BLIJVEN. In Oct. 1929 werden er 646.443 cwts bacon spek naar Engeland verzonden; in 1928 735514 en in 1927 763.860 cwts een centnerweight is iets meer dan 60 K.G. bacon gezouten varkensvleesch. TRAMDIENST SCHAGEN—WOGNUM GESTAAKT. Met ingang van 1 Februari a.s. zal door de Hollandsche Spoorwegen worden ge staakt de exploitatie van den stoomtram- dienst SchagenWognum. De concurren tie van de autobussen heeft hiertoe wel den doorslag gegeven. Onze Schager corr. schrijft ons: Omtrent de opheffing van de tram Scha gen—Wognum kwamen ons een tweetal lezingen ter oore: de tram zóu worden stopgezet begin Februari 1930. Van een bij de tram betrokken persoon vernamen w;j, dat de stopzetting alleen het reizigers- vervoer betreft, met het goederenvervoer zou nog »«n proef worden gemoeten. Te Schagen zijn een 15-tal autorijd era bekeurd, wegens foutieve opgave van het gewicht volgens de Wegen wet. Burgerlijke Stand van Schagen (Verbeterd bericht) OVERLEDEN: Antj» Vos, 88 jaar, wed. van Willem Bont Beroepen te Den Burg da. O. J. Bas- schuit te Hall Dit nummer is door een speciaal artikel (geïllustreerd) voor een deel gewijd aan de openstelling van het Suez-kanaal, welk feit 17 dezer 60 jaar geleden is. In het «Oranje-nummer* van het Ma rineblad, dat 31 Aug. 1898 ter gelegen heid van de Kroning van H. M. Koningin Wilhelmina, werd uitgegeven, vertelt de toenmalige kapitein ter zee P. Zegers Veeckens, van het eerste marine vaartuig, dat het Suez-kanaal passeerde. Wij nemen er het volgende uit over: In het begin van September 1869 werd te Willemsoord het bevel ontvangen Zr. Ms. raderstoomschip, 1ste klasse «Valk* terstond gereed te maken voor eene reis naar de Middellandsche zeedien bodem daartoe in de eerste dagen van October de haven te doen verlaten met bestem ming naar Brindisialdaar HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik der Neder landen aan boord te ontvangen; de vorste lijke personen naar de landengte van Suez over te voeren en deel te nemen aan de plechtige opening van het Kan ial van Suez. Voor deze gelegenheid kreeg het schip een driemastsohoenertuig met hellende masten, de schoórsteenen hiermee even wijdig geplaatst en geel geverfd. De raderkasten werden van Koninklijke wa pens voorzien; het schip binnen boord verfde men wit. Op het halfdek werd voor de Vorstelijke personen een receptie- salon en voor den commandant eene hut gemaakt. De kajuit, welke geheel ter beschikking van den Prins en de Prinses was gesteld, en de receptiesalon werden met iets meer zorg en kosten grmeu- bileerd. Den 7den October werd de haven van bet Nieuwediep verlaten en i;a twee dagen stoomens in de baai van Falmouth geankerd om den kolenvoorra.id aan te vullen; den 12den de reis vervolgd. Door praobtig weder begunstigd ging alh-s zeer voorflpoedig. Den 16den Ootober liep de «Valk* den mond van de Taag binnen en werd vóór de stad vertuid. Den 20sten d.a.v. aankomst te Gibraltar. Na vijf dagen werd de haven van La Valetta blnnengestoomd, waar ons eene ligplaats werd aangewezen niet ver van Zr. Ms. fregat «Admiraal van Wasseneer*, dat, met hetzelfde traject aohter den rug, evenzeer erbarmelijk geslingerd en daar door schade aan bet tuig geleden had. Ook was er een gedeelte van het Engel- sche Middellandsche-Zee-eskadvr aanwe zig, bestaande uit de schepen «Lord Warden*. «Bellerophon», Caledonla* en «Prlnce-Consort*, onder bevel tan den vice-admiraal SIr A. Milne. Omtrent de doorgraving der landengte van Suez stak deze vlootvoogd zijns meening niet onder stoelen of banken; Z. Exe. noemde het werk >all nonsense and humbug*. Uit ijverzucht wellicht, omdat dit grootsohe werk niet door En- gelschen is gemaakt. Thans zullen zijne landgenooten het den Engelschen admi raal niet nazeggen, nu verreweg het meerendeel van de aandeelen der Suez- kanaalmaatschappij in handen is van onze overburen aan de Noordzee, en daar deze buitengewoon goed rendeeren is die af gunst getemperd en John Buil de koopman bij uitnemendheid wrijft zich vergenoegd de handen. Malta werd 29 October verlaten en twee dagen later was de «Valk* te Brindisi gemeerd in het dok, waar gewoonlijk de P. and O. booten liggen. In jden namiddag van den 2den No vember aanboordkomst van HH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik en kort daarop vertrek naar Konstantinopel. Deze omweg had een bezoek aan den Sultan van Turkije ten doel, een bewijs van beleefdheid aan Zijne Majesteit gebracht door alle Vor stelijke personen die het voornemen hadden de internationale plechtigheid bij te wonen in een land, waarover de Sultan suzereine rechten kon doen gelden. Den 6den November werden de Darda- nellen gepasseerd. Na verloop van twee dagen werd koers gezet naar Port-Said. Fraai weder begunstigde tot nog toe uitermate de reis, hetgeen gewoonlijk in dezen tijd van het jaar in den Archipel tot de uitzonderingen behoort. Den 13den November werd de haven van Port-Said binnengestoomd en in het Oostelijk gedeelte geankerd in de laag, waar reeds het Pruisische jacht «Grille* eene plaats aangewezen en ruimte voor de andere Koninklijke jachten beschik, baar gehouden was. De weinige dagen, die nog aan de opening van het kanaal voorafgingen, waren overigens vól afwisseling. De komst van de Keizerin van Frankrijk aan boord van de «Aigle*, van den Keizer van Oostenrijk aan boord van het jacht «Greiff* en van den Kroonprins van Pruisen vader van den tegenwoordigen Keizer aan boord van de korvet «Eli- sabeth*, de bezoeken onderling, de dage- lljksche aankomst van oorlogs- en passa giersschepen, gaven zooveel vertier en bedrijvigheid in de haven, het paradeeren,

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6