t&j Sport. VOETBAL een paar Wybert- Marlneberlohten. Legerberlohten. Haven van Nieuwediep. Burgerlijke Stand van Den Helder van 16 cn 18 Nov. 1929. BEVALLENA. H. Jansaen-Albertn, d. OVERLEDENK. de Waard, 78 jaar. G. Brands, geb. Zaatjer, 41 jaar. Marktberichten. Het goede te willen doen imoet vooraf gaan aan het goede te doen, ral dit laatate waarde hebben. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. Het Boack-elftal wint verdiend en speelt een goeden wedstrijd. De groote strijd op Spangen tusschcn het Bonds-elftal en een sterke Rotterdamsche combinatie ïheeft ongekend groote belangstel ling getrokken, want zeker waren wel een 17.000 menschen tegenwoordig, w.o. de burge meester van Rotterdam (oud-voorz. N. V. B.) en nog tal van booge autoriteiten. De match is deze groote interesse wel waard geweest, want er is vooral door de N. V. B.-ers vaak uitstekend gespeeld. Het spel om het spel was het langen tijd, zoodat er technisch en tac tisch veel te genieten was. Echter leed de geestdrift daar onder, die eerst ver in de ae helft naar voren kwam en het publiek toen menige aardige situatie te zien gaf. Vooral het Bonds-elftal heeft voldaan, want men wist, dat na afloop de Technische Commissie zou1 bij eenkomen om het elftal te kiezen, dat 8 Dec. tegen de Belgen zal spelen. Dit elftal heeft een alleszins fraaie 4— 1 zege geboekt, welke in alle opzichten normaal was; wel waren de Rotterdammers, na rust bijna steeds in de meerderheid, doch tot een goed sohot kwam het niet, ondanks „sterren" als Pijl en For- menoy. Het N.V.B.-team scoorde kort voor den interval door Bakhuijs en Hombörg, uit voorzetten van .den rechtsbuiten Van Strien. Na de hervatting had van Dijke tot tweemaal toe geen succes met een vrijen schop, totdat het dan 17 min. voor het einde aan v. d. Griend gelukte tegen te scoren. Vijf min. voor tijd brak Hombörg door de ver opgedrongen Rot terdamsche verdediging en uit zijn voorzet wist Bakhuijs schitterend te scoren en in de laatste minuut wist Tap op vrij gemakkelijke wijze no. 4 te produceeren. Zoo kwam het einde van dezen door den heer Eymers goed geleiden wedstrijd. De elftallen kwamen on veranderd uit. HET ELFTAL TEGEN BELOIE. Verschillende wijzigingen; één debu tant. Van Heel gepasseerd. Het Ned. elftal dat 8 Dec. a.s. in het Sta dion te Amsterdam tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: v. d. Meulen (H.F.C.). Achter: Vermetten1 (HBS), van Kol (Ajax). Midden: Kools (NAO), v. d. Wildt (VUC), Breitner (ADO). Voor: Landaal (AGOVV), Tap (ADO), Bakhuijs (ZAC), v. d. Broek (NAC), v. d Heijden (Wageningen). Reserves: Leo Halle (Go Ahead), de Bruijn (HDVS), de Leeuw (Willem II) en Kluin (AGOVV). Uit bovenstaande opstelling blijkt dat de Bruijn, de Leeuw, van Heel en van Loon ge passeerd en vervangen zijn door Vermetten, Breitner, Tap en Bakhuijs. De Bruijn en de Leeuw zijn reserve geplaatst. Tap en Bakhuijs zijn dus weer herkozen, waardoor de voor hoede zeer zeker aan kracht gewonnen heeft Algemeen werd hun herbenoeming verwacht, maar dat van Heel, die fijne, practische speler, niet herkozen, is, zal velen wel bevreemden. In zijn plaats is benoemd Breitner, die daarmede zijn entree doet in het Ned. elftal. Vermetten droeg reeds in 1924 en '25 de oranjetrui; de stoere HBS-back zal stellig wel voldoen. Hij is tevens als captain benoemd. Het Ned. elftal zal Woensdag 27 November een oefenwedstrijd spelen tegen een Westelijk elftal. De match zal te Amsterdam vermoe delijk in het Stadion plaats vinden. Aanvang 2 uur. DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. N. V. B. Overzicht van do wedstrijden van Zondag 17 November. AFDEELING I. klasse. Sedert Haarlem's terugkeer in de ie klasse zijn de roodbroeken er nog niet in geslaagd een overwinning te behalen. Thans werd op eigen grond van VSV met 41 verloren. Voor rust had Haarlem steeds een klein overwicht op de vinnig-spelende Velsensche ploeg en wist door Hulsman een mooi doelpunt te ma ken; met dezen stand werd ook gedraald. Kort na de hervatting werd Wolf, de V.- rechtsblnnen, wegens het opzettelijk trappen van een tegenstander, van het terrein gezon den, doch het tiental VSV-ers werkte daarna zoo fanatiek, dat Haarlem finaal overspeeld werd en niets meer In te brengen had. Hil- lenkamp (2), dc Koning en Wel) zorgden er voor dat hun club met een 41 zege naar huis terugkeerde. VSV, die reeds haar midvoor Heyermams voor enkele wedstrijden moet mis sen (wegens unfair spel in de match tegen Ajax), zal het nu ook wel voorloopig zonder den steun van Wolf moeten doen. Ook al om dezelfde reden! Zelfbeheersching moet elk v,oed sportman toch bezitten, wil hij gezien en geacht worden als zoodanig. Vele sportmen vooral voetballers -h zijn, als het spant of niet wil lukken, geen baas over zichzelf en be gaan dan onsportieve handelingen. En.... de straf blijft niet uit. ae klasse A. We memoreeren (hier het fraaie resultaat van HRiC, die van KFC op eigen veld slechts met 54 verloor. Een resultaat, dat voor onze plaatsgenooten hoogst eervol Is, als is het dan ook een nederlaag. Er was nogal beduidende wijziging in het elftal gekomen Tiessen, Hekman en Reitsma waren; niet van d» pirtij welke -nogal voldaan moet hebben. De sterke Koogsche club bezet hans de ie plaats, want Alcmaria verloor de eerste match van het seizoen.... Het was Ho'landia die de kaassledelingen met 42 sloeg, een pracht- preetatie van Vreezen, Neefjes c.s. Steeds be ter en beter komt deze club er in, wat de resultaten van de laatste wedstrijden wel aan- toonen. KFC en Alcmaria hebben nu ieder 13 punten, maar eerstgenoemde heeft 1 wedstrijd minder gespeeld. WFC zit in het hoekje waar de klappen vallen; nu weer leden de blauwwitten een klinkende nederlaag op eigen veld tegen West-Frisia, met liefst 05! De Enkhuizers hebben nu de voorlaatste plaats verlaten, welke thans door WA bezet wordt, daar laatstgenoemde met 32 door DWS ge slagen werd. Met Spartaan gaat het ook verkeerd; verloren werd than» te Zaandam van ZW met 32. Abnormaal is deze uit slag niet, wart ZW is een goede pl°®8j> °le weliswaar de eerate wedstriiden weinig, suc cesvol speelde, maar daarna bewees tot betere dingen in staat te zijn. ae klasse B. HerculesDEC 0—8, AFC—HVC 7^-0, Baarn—Zeeburgia x~«, Zandvoor—Velox 0—3, BFCBloemendaal 2—4. Eenige opvallende uitslagen: zoo DK.Cs formidable zege op Hercules, de grootste con- currcnt van d*c Amsterdammers, verder ArL s prestatie tegen HVC; In 7 wedstrijden werden 6 doelpunten geproduceerd, thans in één wed strijd 7 doelpunten! Een onverklaarbare pro ductiviteit van AFC. Wel is hierdoor de laat ste plaats nog niet verlaten want ook Bloe mendaal won maar dat is slechts een kwestie van tijd. Zeeburgia ging op het goede pad voort en bezet door haar jongste overwinning de 2e plaats: D.E.C. 8701 25—6 14 ZeebuTgia 8503 1314 Hercules 7322 ao-<20 8 3e klasse A. Helder paste tegen Purmersteijn een an dere tactiek toe, die een grandioos succes bracht, voor welks bijzonderheden wij naar ons verslag verwijzen. De Volewijckers ver loor ten tweede male; het was OSV die de Mokumers met 32 sloeg. De Oostzaners hebben Vol. daardoor van de se plaats ver drongen. Kennemers echter handhaafde zich op de xe plaats, want APGS verloor met 51 KW onderbrak haar nederlagenreeks, want ze won Zondag van Meervogels met 3I. Ook QSC boekte een succesje tegen Assendelft (2—1) en heeft zich hierdoor op de 8e plaats gewerkt. OSV, Volewijckers en Helder heb ben nu ieder evenveel verliespuntea (4) en staan resp. 2, 3 en 4. se klasse B. SchotenZRC 3—1, OWO—Kinheim Amstel—THB 2—2, DSV—De Zeemeeuwen 24, ODEHortus 3— Reserve ae klasse A. DEC 21—WFC 2 o—1, Alcmaria Vlctrix 2 KFC 2 o0, Spartaan 2Blauw Wit 3 4'3- Reserve 3e klasse A. HRC 2—OSV 2 s—i, QSC 2—Alcmaria Vlc trix 3 12, ZFC 3—Holandia 2 8—0. AFDEELING II. ie klasse. De klassieke kamp HW—'HFC is door de geelzwarten met 3—1 gewonnen, waardoor HFC's positie bepaald netelig begint te wor den. Pasteur doelpuntte voor rtist tweemaal en na een half uur in de 2e helft moest v. d. Meulen nog eens visschen voor een schot van jhr. van den Bosch. In de laatste minuut slaagde HFC cr In de eer te redden. IIW won verdiend, want veelal had ze het beste van het spel. Een knap stuk werk verrici.tte ZFC, die te Haarlem EDO met 62 aan haar zegekar haakte. Van der Kolf, Z.'s snelle linksbuiten, had een groot aandeel aan deze overwinning. 10 min. na den aanvang was het o—1 door v. d. Kolf, maar 5 min. later kwam de gelijkmaker uit een penalty. Maar onmid dellijk daarop bleek: een kopbal van De Maar den E.-keeper te machtig (12). Nog voor half-titne brachten v. d. Kolf en Hoogmoed den stand op 14. Laatstgenoemde maakte er na de rust I5 van, waaraan Steens nog een doelpunt toevoegde. Kort voor het einde wist Steffens den achterstand te verkleinen. ZFC staat nu no. 4 met 7 punten uit 8 wed' strijden, score 2224. HFC en VUC bezet ten de laatste plaatsen met 4 punten uit wedstrijden. N.-H. V. B. re klasse C. Helder 3Succes 1 27, N. Niedorp 1 HRC 3 12. ae klasse D. JVC 1Wieringerwaard I 4—<3, Succes 2 Breezand 1 42, Anna Paulowna xTexel 2 2a, Schagen 2Helder 4 2I, Oudesluis I HRC 4 9—3. 3e klasse D. Wieringerwaard 2Anna Paulowna 2 4—a, Succes 3Oudesluis 2 13. Adapiranten G. Helder A—Helder C 7o, Helder DHei der B 05, HRC A—-HRC B 15—1, Succes A JVC A 4—0. Vriendschappelijk. Breezand 2—Ambachtschool 12. HELDER—PURMERSTEIJN 8-0. Juist toen scheidsrechter Bruins .beginnen" floot, was de regen opgehouden, Maar het weinig aanlokkelijke weer zal wel de oorzaak geweest zijn, dat maar weinig publiek aan wezig is geweest. De wegblijvers hebben on gelijk gehad, want Helder dat zoo teleur stelde tegen DWV, dit zelfde elftal alleen Bak mankeerde, terwijl de Boer de spilplaats bezette heeft zich tegen Purmersteijn kranig gerehabiliteerd. Een verandering van tactiek heeft niet weinig tot dit succes bij gedragen; het peuterige, onproductieve, salon- achtlge bleef achterwege, en daarvoor kwam In den plaats een open spel, long passing, een ineens doorgeven op de vleugels. Een tac tiek, die vooral in de tweede helft, succes had. Er werd met meer overleg gespaeld en er ging van allen veel meer bezieling uit; in de voor hoede werd nu eens doorgezet, want de Purm.- kceper werd voortdurend door Burger en Ort belaagd. En de linksachterspeler heeft zich zelf overtroffen, die voortreffelijk afnam en schier geeni enkele maal miste! Helder heeft goed werk gedaan en het is te hopen dat de club in dezen vorm zal blijven spelen; alsdan zal zij stellig een rol van beteekenis gaan vervullen. Er waren echter enkele tekortkomingen: zoo moet de spil meer om zijn plaat9 denken, die te veel verdedigend speelde, wat heele- maal niet noodig was. Eerst tegen ,het einde brak hij hiermede en kwam meer naar voren, waardoor zijn spel meer opbouwend werd. Voort9 heeft de rechtsbinnen niet geheel vol daan, die, jammer genoeg, te langzaam is, want hij is wèl een voetballer. Voor rust dwaalde hij te veel af en vormde geen ver binding tusschen vleugelspeler en midden voor, terwijl daarna daarin wel verbetering kwam, maar toch paste hij niet in het quin- tet. Zijn spel is te grof en te onoordeelkundig. Bakker ten slotte wist zich wel goed op te stellen en vrij te spelen, maar met zijn schot faalde hij dikwijls en corner nemen waa zijn fort niet. Ondanks de groote zege heeft de thuisclub het tqc.h lang niet gemakkelijk gehad, althans langen tijd niet, want eerst 25 min. voor het einde wa» de overwinning een voldongen feit. Vóór dien tijd het stond toen 2—0 heeft Purmersteijn, dank zij haar groote geest drift, flink partij gegeven en had zelfs periodes van overwicht. Het aanvalsspel was echter te primitief, te doorzichtig en het schot lang niet zuiver; alleen de linkervleugel had goede mo menten. Het backstel, beide veteranen w.o. nog immer Poland' vormde langen tijd een ii/rat-Koc/d J weer tabletten I Zij bescher men legjen verkoud heid en infectie. waar struikelblok voor de Helder-voorhoede; door hun goede kijk op het spel en hun wel eens te forsch ingrijpen, slaagden zij er in den stand langen tijd op 2—0 te houden, maar daarna was ook hun weerstand gebroken. Met hen dient ook de linkshalf genoemd te wor den, die over een geweldigen ausdauer be schikte en ook wel tactiek bezat. Purmer steijn is een team van harde werkers, maar de spelers bezitten technisch geen groote ca paciteiten; ze mqpten het van hun geestdrift en volhouden hebben. Na deze uitvoerige beschouwing kunnen wij 'over details van het spel gevoegelijk zwijgen. Zooals gezegd, tot 25 min. voor het einde kon van een bepaald overwicht niet gesproken worden. H. had toen een 20 voorsprong (reeds voor rust) door Helder en Huider, maar toen daarop binnen de minuut de stand 41o werd, viel de P.-verd. als een kaarten huis in elkaar en had H. verder gewonnen spel. De laatste goal ontstond uit een penalty, daar Mulder leelijk genomen werd. De scheidsrechter leidde correct en was gelukkig niet van bet slag, die voor elke futallteit fluit, Purmersteijn had voor haar harde werken stellig wel een tegenpunt verdiend. Helder blijft weliswaar op de vierde plaats, maar heeft haar doelgemiddelde wat na de groote nederlaag tegen OSV zoo in haar na deel stond aanzienlijk verbeterd. Dit was 1317 en is nu 20—17. H.R.C. II—O.S.V. II y-x. Het zag er Zondag niet naar uit, dat er nog gespeeld zou worden, daar de regen wel spel breker zou worden. Maar toen we arriveerden was het spel in vollen gang en was de stand x—o voor de Racers. Er werd van beide kanten met animo gespeeld. Het spel was nogal ver deeld en de keepers moesten nogal handelend optreden, maar toen het rusten was, was de stand nog 1o. Na de pauze ls eerst het woord aan O. Een paar aanvallen worden be sloten met goedgerichte schoten, maar wor den onschadelijk gemaakt. Aan den anderen kant ls het Artz, die met een laag schot 20 maakt. Spoedig daarop is het 3—0, waarmee men niet veel moeite had, daar het doel leeg was. OSV, die tot nogtoe goed partij had ge geven, begint na dezen achterstand te ver slappen. Uit een doorbraak Weten, zij toch de eer te redden, door middel van den linksbinnen. 4'I. Spoedig wordt dit tegenpunt beantwoord met een 5e doelpunt van den H.-linksbinnen, een heel mooi doelpunt. 5I. Nu was het met de Oostzaners gedaan en boden zij niet veel tegenstand meer. Als scheidsrechter Prins dan ook het einde aankondigt hebben de Racers verdiend 'gewonnen, hoewel 31 beter de ver houding had weergegeven. De match weid in de beste verstandhouding gespeeld. Wielingen. Succes-nieuw». Zondag j.1. was het voar Succes een drukke dag, alle vier elftallen moesten in het veld. De S.-adsp. speelden om 10 uur tegen JVC- adsp. Scheidsrechter Metselaar was niet op het appel. Er werd goedgevonden te spelen onder leiding van den heer L. v. Laar. De Suc- cessers zitteni direct voor het J.-doel. De even- zwaardere J.-spelers weten voorloopig hun doel schoon te honden. Steeds komen, de S.-ers terug. Als de scheidsrechter rust blaatst heeft de J.-keeper 3 maal het nakijken eghad. Na de pauze heeft J. het geringe windvoordeel en is het vrijwel een gelijkopgaande partij. S. weet nog 4o te maken, waarmede het einde komt. Om 12 uur komen Succes 31Oudesluis 2 in het veld. Hier trok Oudesluis aan ,het langste einde en won met 31. Om 2 u ur blaast scheidsrechter Augustein Succes 2Breezand 1 in het veld. S. heeft 2 invallers, terwijl B. volledig is. Het is B., welke de leiding, neemt (10). S. laat het er echter niet bij zitten en gooit er nog een schepje op en Kroon weet gelijk te maken. De S.-ers spelen een gode partij en geven B. handen vol werk om de gevaarlijke aanvallen af te slaan. Het is wederom Kroon, die 21 maakt. B. doet al haar best om, gelijk te ma ken, de S.-verdediging is echter op haar post en weet menigen aanval af te slaan. De S.- rechtsbuiten schiet hoog voor doel, Kroon geeft er nog een tikje bij en de bal ligt achter den B.-keeper in het doel (3B. begint te beseffen, dat er beter dient aangepakt te worde» en weet voor rust den achterstand nog, te verkleinen (3—2), hierna blaast scheids rechter rust. Na de thee heeft S. het geringe windvoor deel. Het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. B. krijgt een penalty té nemen. De B.-keeper zal het vonnis vellen, doch de S.-keeper weet den bal op de goede wijze te stoppen. Aan den anderen kant weet S. 42 te maken. B. geeft zich echter nog niet gewonnen en S. moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. De B.-keeper weet verder zijn doel schoon te houden en als scheidsrechter einde blaast, heeft S. een -"erdiende overwinning behaald en kan op een goeden wedstrijd terugzien. Het is voor B. echter een leelijke misrekening; wij hadden B. tot betere dingen in staat geacht. Succes x was naar Den Helder om daar Helder 3 partij te geven. S. heeft 2 invallers. De S.-aanvoerders verliest den toss en de S.-midvoor trapt met wind mee af. S. komt op gelukkige wijze aan de leiding als de H.- keeper tegen den S.-midvoor aantrapt (1—o). De H.-verdediging heeft volop werk, doch de S.-voorhoede houdt den bal te lang vast. Bij een doorbraak maakt de H.-spil gelijk (1—1). De S.-rechtsbuiten weet met een mooi schot 2—11 te maken. Hiermee is het rust. Na de thee heeft H. het windvoordeel, doch S. heeft het beste van het spel. De midvoor maakt 3I. Gaandeweg neemt S. het spel in handen. De stand is spoedig 51, H. krijgt een penalty te nemen, welke in een doelpunt wordt omgezet (5—2). S. weet den H.-keeper nog 2 maal het nakijken te geven, zoodat het einde komt met een verdiende 72 overwin ning en hebben de S.-ers afdoende revanche genomen voor de smadelijke nederlaag van vorige week. Sparta-nieuw». Schagen. Sparta had een vrij stille dag. Sparta 1 had vrij. hparta 3 speelde tegen Nieuwe Niedorp 2—2. Sparta 2 won van Helder 4 met a—1 Uitgeest A won van Sparta A met 3-0. HR. MS. „VAN GALEN". Hr. Ms. torpeobootjager van Gakn ls, on der bevel van luit. ter zee ie kl. H. Nieuwen- huija van de gehouden ocfeningstochten] in de Buitenhaven van Nieuwediep terugge- keerd. Van Hellevoetsluis is naar zijn station Vlis- singen vertrokken Hr. Ms. Meerlant, die op 's Rijkswerf heeft gedokt en er de noodige herstellingen heeft ondergaan. Hr. Ms. torpedobootjager Kortenaer la. on- der bevel van luit. ter zee ie ld. J. Lagaaij, van Nieuwediep naar 'a Rijkswerf te Willems oord overgebracht. Kap. ter zee J. de Graaff, afgetreden chef van den staf der zeemacht in de stelling van den Helder, die aangewezen is voor den dienst in Oost-Indië, zal vandaag, aan boord van het m.s. P. C. Hooft uit Amsterdam, zijn be stemming volgen. De luit. ter zee ie kl. Jhr. E. J. van Holthe is heden per s.s. P. C. Hooft naar O.-I. ver trokken. Luit. ter zee 2e kl. J. H. P. van Ro?evelt is van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indie hier te lande teruggekeerd. Off. van den M.S.D. 2e kl. R. de Bruijn wordt binnenkort uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Toegekende brevetten. Serg.-vliegtuigmaker A. J. Daniels Marine- vliegbrevet; serg.-schriiver P. Smits id.; korp.- seiner W. C. de Wit id. 18 Nov.: serg.-kok C. Rood van Wachtschip Willemsoord naar Onderzeed.kazerne. 2 Dec.: aerg. der mars. H. P. van Etteger van Wachtschip Willemsoord (G.S.S.) naar Afdeeling Marinier» te Rotterdam. Ondervolgende schepelingen'' zijn den ipen November (heden) per s.s. P. C. Hooft naar O.-I. vertrokken: Schipper T. P. A. M. Kabel, serg.-vlgtmr. R. Vegter, serg.-schrijver J. Mouter, kwartiermr. E. H. van Driel, id. G. J. Barnevcld, korp.- konstabel P. H. van der Heide, id. C. Celton, id. G. Verwoert, korp.-timm. K. Leijen, korp.- macht. J. Vos, matrozen ie en 2e kl. P. de Lege, A. J. Legerstee, M. Kempencrs, G. Ver meulen, G. Bijl, W. Stekelbos, J. H. B. Ho- vius, M. Heijblok, W. P. J. Duijn, L. F. J. Corthals, E. de Bruijn, M. van Wijr.gen, C. in 't Veld, G v. d. Oort, J. Jansen, J. A. van den Hooven, M. J. Hcrlé, J. E. W. van den Berg, H. J. Kolenrander, C. 't Hart, H. G. Bou- inans, A. H. van Tol, S. Wijtkamp, T. Plan- tinga, P. Louwerse, C. E. van Vliet, G. A. Vos, C. W. van der Ven, marinier ie kl. C. Nat, J. de Boer, mar. 2c kl. H. Esveldt, C. F. Beisheuvel en P. van Proosdij, matr. A..W. Weyer. OOST-INDIE. Overgeplaatst: van Hr. Ms. De Zeven Pro vinciën naar Hr. Ms. Tydeman de luit. ter zee der 2e kl. G. A. E. Daane Bolier; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar Hr. Ms. Evert sen, de lui. ter zee der 3e kl. H. W. A. Mad- sen; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar Hr. Ms. Flores, de luit. ter zee der 3e kl. M. G. Smalt; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar de Marinekazerne Oedjoeng, de lult. ter zee 3e kl. W. J. Hootsen; van Hr. Ms. Su matra naar het station voor onderzee-booten, de luits. ter zee der 3e kl. S. de Waal, A. M. Valkenburg, R. Hofstra en H. L. Nagtglas Versteeg; van Hr. Ms. Sumatra naar Hr. Ms. Krakatau, de luit. ter zee 3e kl. N. W. Sluy- ter; van Hr. Ms. Java naar de marine-kazerne Oedjoeng, de luit. ter zee 3e kl. J. M. van Olm; van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Tyde man dc luits. ter zee 3e kl. A. R. Kiès en J. H. Scheltema de Heere; van Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Serdang de luit. ter zee 3e kl. B. A. W. Beijer; van Hr. Ms. Flores naar Hr. Ms. de Ruyter, de luit. ter zee 2e kl. M. J. M. de Gorter; van de marine-kazerne Oedjoeng naar de marine-kazerne Goebeng, de luit, ter zee 2e kl. D. Gestel; van Hr. Ms'. De Zeven Provinciën naar de kweekschool voor Inland- sche schepelingen, de luit. ter zee 3e kl. W. A. Montanus; van d.i kweekschool voor In- landsche schepelingen naar Hr. Ma. De Zeven Provinciën, de luit. ter zee 2e kl. F. B. Veen- stra; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar het station^ voor onderzeebooten, de luit. ter zee 2e kl. E. H. Vorster; van Hr. Ms. Sumatra naar Hr. Ms. Flores, de luit. ter zee 3e kl. G. P. de Lange; van Hr. Ms. Sumatra naar het station voor onderzeebooten, de luit. ter zee 3e kl. H. Kol ff; van Hr. Ms..Java naar het station voor onderzeebooten, de off. van den M.S.D. 3e kl. L. J. Keukens; van het station voor onderzeebooten naar Hr. Ms. Java, de off. van den M.S.D. 2e kl. C. Sanders; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar het station voor onderzeebooten, de off. van den M.S.D. 2e kl. K. C. J. Lugten; van de marine-kazerne Uedjong naar het station voor onderzee boot^, de off. van den M.S.D. 2e kl. S. Pluim; van Hr. Ms. Evertsen naar de marinekazerne Oedjoeng, de off. van den M.S.D. 2e kl. J H v. d. Laar; van Hr. M». Dc Zeven Provinciën naar de marixie-kazerne Goebeng, de lult. ter zee 2e kl. B. J. ten Brink; van de marine-ka zerne Goebeng naar Hr. Ms. De Zeven Pro vinciën, de luit. ter zee 2e kl. H. H. L. ProD- per. Geplaatst: bij de marine-kazerne Oedjoeng, ^rx?e? 2,e kL D' J' v- Doorninck, ver wacht uit Nederland; aan boord van Hr. Ms. De Zeven Provinciën de luit. ter zee 3e kl. F. W. van Duim, A. P. Smitt, J. A. F. H. Douw v. d. Krap, P. G. de Back, J. v. d. 11" de Neeve> allen verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. Sumatra de luit. ter zee 3e kl. A. v. Karnebeek, C. W. T baron van Boetzelaar, H. P. Muller, R. Stufkens, L. J. v. d. Veen, C. L. J. F. Douw a. Krap, J. C. Jurrjens, allen verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. Java, de luit. AH'Zeede kl' 1 v' Schalkwijk, L. A. M. Alting Mees, P. Schotel, J. H. Nerpveu, Aè w' jij en Wcbb, allen verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de luit. ter zee 3e kl. J. Winsser, verwacht uit Nederland; aan, boord Hr. Ms. Sumatra de luit. ter zee 3e kl. G. Quint, ver- wacht uit Nederland; bij het station onderzee- booten, de off. van adm. 3e kl. C. H. J. Si- mons, verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. Sumatra, de off. van den M.S.D. 3e kl. E. L. Leertouwer, verwacht uit Nederland;' aan j ^even Provinciën, de off. V^n>jej j 3e kl' A- 1' R<>mijn. verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. Evertsen de off. van den M.S.D. 3e kl. G. A. Dijkstra' verwacht uit Nederland; aan boord van Hr! Ms. Serdang, de luit. ter zee 3e kl. H. M Wil- lemsen, verwacht uit Nederland De dienstpl. serg. D. van Oosten van het reg. kust-art. is met ingang van x Nov. j; toegelaten als vrijwilliger bij den dienst dei militaire ziekenanrichtingen. Dc dienstplichtige F. M. J. R. Gombault van het reg. kust-art. is met ingang van 4 Nov. j.1 overgeplaatst bij het 2e reg. onbereden art. Bij Kon. besluit van 2 Nov. 1929 No. a3 met ingang van 16 Nov. 1929 benoemd en aun. gesteld tot res.-kap. bij het reg. kust-u^ d« res. ie luit. M. H. Jacobs. De dienstplichtige J. C. M. Bottemanne van het reg. kust-art. wordt met ingang van 30 Nov. a.s. bevorderd tot dpi. korporaal. De hierna genoemde reserve-officieren zijn aangewezen voor het als uitzonderingsmaat regel beoogde aanvulling van het te kort aan beroepsofficieren, volgen van den cursus en den troependienst voor overgang naar het korps beroepsofficieren van de onbereden ar tillerie: J. Alberda, W. A. Reitsma, J. Husstn, J. N. Paro, A. R. H. Pino, A. Stuivenberg, R. F. Swavinsf Dijkstra. 16 Nov. 1929. Aangekomen van Harllnget» en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Leeuwarden". 18 Nov. 1939. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Groningen". Vertrokken m.s. „Hans" naar Abberville. Aangekomen van Cardlff Deemsch s.s. „Lars Kruse". Na proefstoomeo vertrokken Noorseh s.s. „Llon" Cursgso. 19 Nov. 1929. Teruggekeerd vsn vlsscherijinspectl» Hf, Ms. „Triton". Aangekomen van Vliesingen Hr. Ms. „Me dusa". ALKMAAR, 18 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 54 vette koelen 245420, handel vlug; 4 vette kalveren 99 130; vette kalveren p. ned. pond 1.401.60; 28 nuchtere kalv. (slacht) 830; 565 vetu varkens (zwaré) per ned. pond 0.80—0.84; zouter» per ned. pond 0.80—0.82, handel stug. AMSTERDAM, 18 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 543 vette koeien, xa kw. 1.101.16; 2e kw. 0.901.06; 3e kw. 0.700.86; 150 melk- en kalfkoelen 275— 360; 56 vette kalveren: 2e kw. 0.941.02; 3a kw. 0.86—0.92; 63 nuchtere kalveren 14— 21; 108 schapen 36—142; 550 varkens: vleeschvarkens 9798 cent; (een enkel boven noteering)zware varkens 0.95—0.96; vette varkens 0.95—0.96; 109 paarden 120—240. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Nov. Bloemkool ie s. 13.75—25-30; bloemkool 2e s. 4.70—7.20; witkrop 4.204.30 per 100 stuks; peen 2.20—2.80; roode kool 2.90 —^4.40; gele kool 2.205; Deensche witte kool 1.40—2.50; uien 44-50; drielingen 2.60—2.70; nep 5.20; bieten 2.10—2.70, alles per 100 kg. Aanvoer: 2700 stuks bloemkool, 300 stuks witkrop, 6700 kg. peen, 60,000 kg. roode kool, 15,000 kg. witte kool, 2500 kg. uien, 10,000 kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, x3 Nov. Aanvoer: 400 kg. aardappelen: Schotsche muizen 1.60, drielingen 1.90; 1700 kg. peen: ie srt. f 2.70, kleine peen 1.20; 9200 kg. Deensche witte kool 1.50—3.10; 9600 kg. roode kool 2.70—4.50; 19,500 kg. witte kool 11.20; 8000 kg. gele kool 3.204.90, alles per 100 kg. WARMENHUIZEN, 18 Nor. Roode kooi 2.iOk—2.30, 2e soort i.jo— 1.90, kleine roode 1, gele kool 3.104.30, 2e - - - per 100 krop. - IC AUl'1 J s soort 3.40, witte kool 0.901, 3e soort 0.70, alles per 100 kg.; witkrop 30—40 ct, December-nummer „Nova". Uitgave: A. J. G. Strengholt en Allert de Lange, Amsterdam. De redactie van het magazine „Nova" heeft aan verschillende interessante Nederlanders gevraagd, hoe en wanneer zij hun geloof ver loren in ons aller jeugdvriend Sint Nicolaas. De grootendeels zeer vermakelijke antwoorden van Willem Vogt, Dr. P. H. Ritter Jr„ Adolphe Engers, Charivarius, Max Blokzijl, Johan Fa- bricius, Barbarossa, Fie Carelsen, Clinge Doo- renhos, Esther de Boer-van Rijk, en vele an deren, maken deze enquête tot een groot succes. Uit den verderen inhoud noemen wij een boeiend verhaal uit de tropen door Henri van Wermeskerken en een amusante radio-schets, geschreven en geïllustreerd door L. J. Jor- daan. Van den onlangs overleden Dr. Jan van Epen is een mooie kerstoverpeinzing opgeno men. Petcrtje's Kerstfeest is een fijngevoelde kinderschets van Jo Nieboer, terwijl Rob. Peereboom een Sinterklaasvertelling schreef. Boeiende „short-stories" van Rita Weismann, W, W. Jacobs, William Freeman e.a. vullen het belletrische gedeelte aan. Op een dér illustratie-pagina's zien wij Roelant Varno, (bij een interview van A. den Doolaard) een jong Hollander, die bij de Duitsche film een vooraanstaande plaats zal gaan innemen. Ver der: Piet Bron, de jubileerende acteur en vele schoonen uit Filmland. Tenslotte noemen wij nog een fraai geïllu streerd artikel over de Japansche vrouw, die in dc laatste jaren wel zeer gemoderniseerd isl Al met al een boeiend en Interessant num mer.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8