VIJFDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. Eerste steenlegging nieuwe Zeevaartschool. PREDIKBEURTEN GEEN SPREEKUUR WJSTBL BOE. Wethouder Bok is verhinderd u.h. Maandag zijn wekelljksoh spreekuur te houden. JEUGD-HERBEBG. Hier ter stede is opgericht de Stichting „Beidecreiche Jeugdherberg". Oprichters zijn mevrouw Dekker—Klik, en de heeren Zuiderviiet, Lever en Monheanius. Met het gemeentebestuur worden onderhan delingen gevoerd betreffende een gebouw. KOORKLASSEN OPGERICHT. Men verzoekt on« plaats voor het on derstaande: Verwijzende naar de advertentie in dit nummer, maken wij onze lezers er attent op, dat hier ter -stede kinderkoorklasson zijn opgericht. Bet ligt in de bedoeling van den dirigent, den heer <Tb. Prins, de meest beschaafde en mooie liederen, zangspelen enz. te laten zingen. Speciaal voor cte jongste kinderen van 6—10 jaar is een uitgezocht repertoire aanwezig van Hoüandsche en Fransche zangnum mers (Jaques Dalcroze) met gebaren. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de repe tities van den heer Prine, die in het be- zit is van het Einddiploma Conservato rium Amsterdam, zuilen druk bezocht worden, daar iedereen er van overtuigd is, dat muziek (in den goeden verm) in dezen tijd zoo een belangrijke plaats inneemt. Gelegenheid tot inschrijving bestaat Dinsdag a.s. van 4—0 uur in h;t oafó Central, Kanaalweg, alhier. RIJWIELHANDEL ROOZEKRAN8. De heer P. C. Roozekrans, rijwielhan delaar, Weststraat, opent hedenavond een nieuwe afdeeling, n.1. in radio-artikelen. Hij heeft daarvoor een' nieuwe en ruime etalagekast gemaakt, in het naast zijn winkel gelegen woonhuis. Hier zijn de artikelen uitgestald. Blijkens de in dit nummer voorkomen de advertentie geeft hij op den openings avond aan lederen kooper, voor een be drag van minstens 2.50, een fraai ge schenk. TWEEDE ABONNEMENT»- VOORSTELLING. Gezelschap Jam Musch. Zooals wij reeds mededeelden, zal het gezelschap Jan Musch hier a.s. Dinsdag 3 December eene voorstelling komen geven van het nieuwe successtuk „Elias weet 't beter". Alhoewel men gaarne, met het oog op de zaksnmenschen in den St. Ni- colaastijd, deze voorstelling op een meer geschikten datum had willen geven, was dit thans hoeveel moeite er ook voor is gedaan ten eenenmale onmogelijk. Met het oog op de slechts enkele vrije data «Ier gezelschappen ia het reeds een moeilijk heid de eerste klas gezelschappen naar hier te krijgen. Maar ook aan de hand van het kiezen van een goed stuk met eerste krachten, werd er geen andere keuze gelaten1 dan deze datum. Waar de abonnementskaarten echter niet persoonlijk zijn, zullen degenen, die thans zelf er niet van kunnen profiteeren, hunne kaarten voor deze voorstelling ge- makkelijk kunnen overdoen. Het is vooral voor Jan Musch zelf in de titelrol een successtuk; indertijd ver maakte het publiek zich met de grappen van Potasch en Perlemoer we hebben een van deze stukken destijds ook hier opgevoerd gezien thans kan het zich amuseeren met Elias' eigenwijsheden. Musch is in de titelrol onverbeterlijk. Hij is een en al levendigheid, spreekt met mond en handen tegelijk, vertoont een typisch semltisch temperament, maar blflft in zijn geheele rol sober, zorgt, dat hij het er niet te dik oplegt, al te malle gezichten trekt, overdreven woordspelin gen maakt, in een woord, binnen de maat blijft. Terecht kon dan ook de „Maas bode" schrijven: LEZING OVER INDANTHREN- KLEUREN. Is ©en compromis tnsschen waarheid en lengen mogelijk? Men, schrijft ons: Voor hen, die onze lezing over Indan- thren-kleuren hebben bijgewoond, zal de beantwoording van bovenstaand voorzeker niet moeilik vallen en zij zullen verheugd zijn, aanwezig te zijn geweest en daardoor in de toekomst te weten, hoe te handelen bij het inkoopen van gekleurde goederen. Voor de velen, die onze lezing niet bij woonden, is het ons aangenaam, dit artikel te schrijven, temeer, daar het ons bijna onmogelijk ia, alle aanvragen welke ons bereiken om nader ingelicht te worden over de IndaMhr en-kleuren, afzonderlijk te beantwoorden. Eén van de voornaamste oorzaken, welke leiden tot ergernis en héél in het bijzonder voor de huisvrouwen, is: het verschieten van gekleurde gordijn-, meu bel-, bespanning- en kleedingstoffen, huls- houdgoedcren, enz. In 1856. werden voor het eerst kleur stoffen op kunstmatige wijze uit steen- koolteer gewonnen en slecht» weinige jaren later, besbonden overal aniline-fa- brieken en kon men «preken van onbe perkte hoeveelheden.helaas nog steeds on-eohte kleurstoffen. De kleuren waren vrij plotseling algemeen bezit geworden en het gebruik van gekleurde textielpro ducten was enorm toegenomen. Nu eerst werd men zich ook algemeen bewust van de ontzaggelijke nadeelen en de groeiende ergernissen, welke het gevolg waren van den kwantitatleven, dodh geenszins kwali- taLieven vooruitgang. Men had volkomen verzuimd, zich er rekenschap van te ge ven, dat de kunstmatige, zoowel als de plantaardige anilines, het allerminst duurzaam waren. De verhouding tusschen het destijds algemeen in gebruik zijnde duurzame linnen, ten opzichte van de weinige duurzaamheid der kleurstoffen, was volkomen onevenredig. Het prachtige linnen met on-echt# kleuren verbonden, kwam vaak reeds onherstelbaar bedorven uit de eerste wasoh en de eertijds heerlijke kleuren, hadden slechts een vaal grauw achtergelaten. Het linnen1 en daarmede de linnenkast, gevuld met prima kwaliteiten, geraakte geheel in onmin; het gebruik van katoenen doeksoorten, later zelfs van min derwaardige kwaliteiten, kreeg de over hand. In die dagen moet wel het spreek woord ontstaan zijn: „Goedkoop is duur koop". Is het wonder, dat er een juichkreet op ging, toen na eindeloos pogen Prof. Dr. René Bohn eindelijk in het voorjaar van 1901 erin slaagde een verfstof te vinden waarvan de echtheid eerst met het ge veTfde product ten gronde zou gaan. De naam dier kleurstoffen is „Indan- thren". De Indanthr en-kleur en zijn bestand tegen alle Invloeden van wasoh zon weer tropen zeeklimaat en zij mogen met recht de koningin onder de kleur stoffen genoemd worden. In den loop der volgende jjaren ont stond er een complete groep, bevattende alle kleuren van het zonne-speotrum van geel tot diep violet in schitterend stra lende kleuren. In 1925 werd de propaganda voor de Indanthren gekleurde textiel producten eerst voor goed in Nederland ingezet Groote moeilijkheden waren er te over winnen, maar met de huisvrouwen en met de hulp van industrie- en vakscholen, kwamen wij snel voorwaarts. Het is nu nog slechts noodig, dat alle huisvrouwen zich op de hoogte stellen van deze voor ieder zoo belangrijke ontdekking. Wat zijn Indanthren-stoffen? Katoen, kunstzijde, linnen, jute en andere stoffen van plantaardige vezels vervaardigd, wel ke zich onderscheiden, door den hoogst mogelijken weerstand tegen wasch, zon, weer en tropen. Kunnen wollen en zijden stoffen Inidan- thren-geverfd worden? Wol in geen geval; zijde m slechts zeer beperkte mate. Zijn Indanthren-geverfde stoffen duur der dan on-echt-geverfde stoffen? Na tuurlijk, maar het onderscheid is practisch genomen zoo onbeduidend, dat dit onmo gelijk een hinderpaal voor de aanschaf fing kan zijn; natuurlijk worden de beste verfstoffen verbonden met slechts goede weefsels en naast de zekerheid der kleur echtheid, heeft men dan ook de zekerheid voor goede kwaliteit. Hoe verschaffen wij ons zekerheid, dat gekleurde goederen Indanthren zijn? Door te elschen, dat ze zijn voorzien van een gepatenteerd Indanthren-handelsmerk aan den voet dezes afgedrukt, maar bovendien en dit is de voornaamste zekerheid, dat op de cassa-bon of rekening schriftelijk wordt bevestigd, dat de op de rekening of cassa-bon vermelde goederen Indanthren zijn. WINKELNIEÜW». CASINO. De Casino-directie meldt ons. dat zij Vele jaren lang dreef de heer Van der Aarde zijn barbierszaak in de Breewater- straat, totdat 'hij voor eenige jaren zich in de Koningstraat vestigde. Maar al spoedig bleek het salon daar te klein en de heer Van der Aarde is er nu toe over gegaan zijn zaak uit te breiden. Het woon vertrekje, dat tot nu toe voor scheersalon dienst deed, is thans ingericht als winkel, en een ruime achterkamer is voor salon In de raadsvergadering van 26 Februari LI. werd, vrijwel zonder discussie, het plan-Dokter betreffende den bouw eener nieuwe zeevaartschool, aangenomen. Dat was voor ons zeevaartkundig onderwijs een belangrijk besluit, want de toestand der oude school was zeer bouwvallig. Ja, het bestaande gebouw in het Ankerpark was schier onbewoonbaar geworden, en men had zich reeds genoodzaakt gezien enkele leslokalen te ontruimen en elders tijdelijk onderdak te brengen. Wij willen hier thans niet in den breede de wordingsgeschiedenis der nieuwe school releveeren; van het nieuwe ontwerp willen wij alleen zeggen, dat het geraamd ls op 126.750 wat den bouw betreft, het meubilair op 20.200, en dat er op de eerste verdieping 4, op de tweede 6 les lokalen zijn geprojecteerd. Verder een natuurkunde-lokaai met aansluitend labo ratorium-kabinet, instrumenten- en tee- kenlokaal, docentenkamer, vertrekje voor den hulpconcierge, wachtkamertje en rij- wielbergplaats op den beganen grond. Op de eerste verdieping, behalve de reeds genoemde 4 leslokalen, de directeurs-, tevens commissiekamer, lokaliteit voor administratie en bibliotheek. En dan de noodige ruimten voor garderobe, toiletten en bergplaatsen voor leermiddelen. Een afzonderlijke schiemanswerplaats zal ko men nabij het terrein van de werf „de Lastdrager"; de bouw hiervan komt op 11.000. Gisterenmiddag had op het terrein der oude, tevens der nieuwe school de eerste steenlegging plaats, in tegenwoordigheid van vele genoodigden. De plechtigheid geschiedde door het gemeentebestuur bij monde van den burgemeester, den heer Driessen. Nadat de Burgemeester aller eerst een woord van dank had gebracht aan de aanwezige genoodigden, die hier door bewijzen gaven met het zeevaart kundig onderwijs mede te leren, aeide hij het volgende: Rede van den Burgemeester. Geachte aanwezigen, Alvorens over te gaan tot de eerste steenlegging voor het nieuwe gebouw der Zeevaartschool zij het mij vergund met een enkel woord de beteekenls van deze daad nader aan te dulden. In de tot stand koming van een gebouw vormt het moment der eerste steenlegging een daad van bijzondere symboliek. Die eerste steen is als het ware een zichtbaar en tastbaar bewijs, dat wat tot dusverre slechts in de gedachte bestond tot werke lijkheid zal worden omgezet. De eerste steenlegging beteekent dus verwezenlij king van idealen, daadwerkelijk begin van een arbeid, die, zooals hier, strekken zal tot groot nut niet alleen voor hen, die hun opleiding voor de zeevaart hier zoeken, maar zeer zeker ook in het algemeen voor onze gemeente, wier belang zoo nauw is betrokken bij alles wat die zeevaart betreft. Daarom strekt wat thans zal geschieden de gemeente en allen, die bij het zeevaart kundig onderwijs zijn betrokken tot groote voldoening. Behalve een gevoel van voldoening, dat in de eerste plaats gericht is op wat ko men zal. is er echter ook reden tot dank baarheid, waarbij wij dan meer den blik achterwaarts richten. Meer dan anders wel is hier toch de daad der eerste steenlegging niet in de eerste plaats een begin, maar veeleer een mijlpaal in de geschiedenis van het zee vaartkundig onderwijs hier ter stede, te meer, waar het nieuwe gebouw zal ver rijzen' op de plaats, ja, bijna op de puin- hoopen van het oude gebouw. Ik zal u niet vermoeien met een uit voerig relaas van al de plannen, die in den loop der jaren al zijn gemaakt voor een betere huisvesting der Zeevaartschool en nog minder met de lijdensgeschiedenis van het oude gebouw. De lijvige dossiers op het Raadhuis spreken wat dit aangaat door hun omvang voor zichzelf. Zij zijn een bewijs van veel moeite, veel zorg en veel arbeid, die voorafgegaan zijn, alvo rens de eerste steen van het nieuwe ge bouw kon worden gelegd. Hier past alzoo een woord van dank en wel in de eerste plaats aan Directeur en leeraren voor den onverminderden ijver en de opgewektheid, waarmede zij in een gebouw, dat ik overdreef zoo straks niet, bijna tot een puinhoop dreigde te worden, steeds hun dageljjkschen arbeid hebben verricht. Daarnaast in het bijzonder een woord van dank aan den Inspecteur van het Nij verheidsonderwijs, den beer Van Alphen de Veer en den Directeur der School voor al de moeite die zij zich hebben getroost, om mede te werken aan het reeds zooveel jaren' beoogde doel, het stichten van een nieuw gebouw. Het is mij een behoefte te oonstateeren, dat het niet aan het gemeentebestuur van Den Helder heeft gelegen, dat dit nieuwe gebouw niet eerder kwam. Ook dit bewij zen de dossiers. Nu het leed geleden is past evenwel geen woord van verwijt meer. Laat ons dus dankbaar zijn, dat men eindelijk ook in Den Haag tot het inzicht gekomen is, dat de bestaande toestand onhoudbaar was geworden. Ten slotte een woord van dank voor allen administratieven en techndschen arbeid, die tot dit resultaat heeft geleld. Vooral voor u, mijnheer Dokter, moet dit moment ook tot groote voldoening strek ken nu een aanvang wordt gemaakt met de uitvoering van het prachtige ontwerp, dat door u voor het nieuwe gebouw is gemaakt. Ik wil tenslotte den» wensch uitspreken, dat de bouw In alle opzichten moge slagen en straks de nieuwe Zeevaartschool een sieraad voor onze gemeente zal zijn. Ja, meer dan dat. Dat het nieuwe gebouw een aantrekkingspunt zal zijn voor velen in den lande, die tot dusverre, afgeschrikt door de slechte huisvesting der inrichting, elders hun opleiding gingen zoeken. Ongetwijfeld zal dan niet alleen het onderwijsbelang, maar ook het belang der gemeente Den Helder in hooge mate zijn gediend. De belangstelling van de Marine, Nadat de steenlegging was geschied, verkreeg de lult. ter zee der le kl. D. C. M. Hetterschij, adjudant van Z. E. Vice- Admiraal Quant, hit woord. Spr. zelde het volgende: Hooggeachte Burgemeester, Wanneer lk u hier voor eenige oogen blikken bet woord verzoek dan is dat, om in opdracht van den Vice-Admiraal, Com mandant der Marine. die tot zijn leed wezen tengevolge van ultstedigheid ver hinderd is persoonlijk alhier aanwezig te zijn uiting te geven aan de gevoelens van medeleving en belangstelling, welke er bij de Kon. Marine bestaan voor het wel en wee van de Heldersche Zeevaart school. Ik twijfel niet of talrijke factoren zullen in een nieuw, modern en naar de eischen des tijds ingericht schoolgebouw, hunnen weldadigen invloed op de resultaten van het te geven onderwijs doen gevoelen. Mijnheer de Burgemeester, lk wensch u, namens de Kon. Marine, geluk met de plechtigheid, die zoo juist heeft plaats gehad, en ik ben er van overtuigd, dat het trotsche gebouw, dat hier weldra zal ver rijzen, onder de goede leiding van den Directeur, den heer Van Mierlo, er zeer veel toe zal bijdragen, om den gunstigen roep, waarin de Heldersche Zeevaartschool zich in alle zeevaartkundige kringen reeds mag verheugen, zoo mogelijk nog te ver- hoogen. Rede van den heer van Mierlo. De directeur der school, de heer Van Mierlo, bracht namens personeel en leer lingen een woord van hartelijiken dank aan burgemeester en admiraal voor het gesprokene. Wij zijn ervan overtuigd, zoo zeide hij, dat bfl het Dagelijksch Bestuur der gemeente, ja bij den geheelen Raad, de wensch voorzit de Zeevaartschool naar beste krachten te steunen en het stemt prettig te zien hoezeer deze wensch om gezet is in daden ais deze, Voor ons is een behoorlijke huisvesting een factor van de allergrootste waarde en wij hopen dan ook, dat wij ons steeds in dezelfde belangstel ling van het gemeentebestuur zullen mo gen verheugen. Ook de marine zijn wij dankbaar voor hare belangstelling. De banden, die de marine met de koopvaardij verbindt, zijn altijd zeer nauw geweest, en al is het waar, dat door het groote ver schil in techniek die band de laatste jaren wat losser was geworden, wij hebben altijd de meest mogelijke medewerking van de zijde der marine ondervonden. Spr. deelt tenslotte mede, dat na afloop de genoodigden worden uitgenoodigd nog eenige oogenblikken in „Bellevue" door te brengen, waar hen eenige ververschin- DEN HELDER* Ned. Herv. Genn. (Nw. Kerk, Weststraat). Morgens 10.30 uur, Ds. E. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: «Tempelreiniging». Ned. Herv. Gen». (Westerkerk, WestpleiM) 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. Onderwerp: «Oordeelt nieth Gerei. Kerk (Rpooretraat). Morgens 10 u.,Cand. H. J. Winter, beroepen pred. te Antwerpen, 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. Wristers, van Helmond. GereL Kerk (Hulpkerkd. €br. Mll. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. J. Wristers. 's Avonds 5.30 uur, cand. H. J. Wintsr. Oud Gerei Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., Leesdiensl Chr. Geref. Kerk (SteengMcht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Prof. P. J. M. de Bruin, van Apeldoorn Herst Evang. Luth. Gent. 's Morgens 10 u., Prof. Mr. J. Loosjes, van Bussum. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Dinsdagavond 8 uur, Gemeenteavond, Onderwerp«Leven en werken van Alb. Schweitzer*. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 en 's avonds 5.80 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Ds. R. C. W. J. Hoek. Zang van bet koor. Allen welkom. Leger des Hells. 's Morgens 10 u., Helliglngsdlenst en 'tav. 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIAN ADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damstó. Prediking en Avondmaalsviering. BREEZAND, Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, H. Avondmaal door Ds. Tollenaar.'s Middags half drie dankzegging door Ds. Tollenaar van Den Helder. WIERINGEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10 uur, Ds. van Giessen, van Oost Grafdijk. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.ïïoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Ned. Herv. Gom. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Gebouw „Land ln zicht" Pen Oever), 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t.d. H. D. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur en 's middags 8 uur, Ds. Dagevos, van Amstelveen. Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. voor Df>n Helder contracten 'heeft afgeslo- ingericht. Op deze wijze kan de zaak, die ten tot het opvoeren van.de nieuwe Stap- al vele jaren bestaat en zkh een goede der Revue „Lach., en vergeet met Louis reputatie heeft verworven, met haar tijd Davids en de wereldschlager „Rosemeegaan en vele nieuwe vrienden ver- Marle", de Revue-operette, welker op- werven, die naar de eischen des tijds be voeringen momenteel ln de theaterwereld diend worden. Ongetwijfeld zal menigeen het grootste succes te boeken hebben. In eens een kijkje in den nieuwen salon gaan den loop van dezen winter zullen de j nemen, voorattellingen hier plaat» hebben. gen zullen worden aangeboden. Een aantal autobussen en auto's staat hiervoor ge reed. Verder overhandigt spr. aan den aannemer een envelop met inhoud, be stemd voor de arbeiders, en brengt ten slotte warme erkentelijkheid aan de heeren Dokter en Noë voor alles wat zij deden. In Bellevue. In „Bellevue", waarheen de genoodig den, na afloop der steenlegging, zich per autobus hadden begeven, werd door den heer Van Mierlo, Directeur der Z.V.S., aan den burgemeester een zilveren troffel ln étui, als aandenken aan de plechtige gebeurtenis, met toepasselijke woorden overhandigd. Spr. bracht grooten dank aan 'het Bestuur der Gemeente, dat met alle 'kracht zich had beijverd tot den bouw van een nieuwe zeevaartschool te komen. De burgemeester, de heer Driessen, dankte met eenige geestige woorden. Aan den heer Noë, van gemeentewege belast met het toezicht op de uitvoering van het werk, werd door den heer Van Mierlo een boekwerk, over bouwkunde, als aandenken overhandigd. Den heer Dokter, Directeur van Ge meentewerken, werden door den heer Ven Mierlo eveneens woorden van dank ge bracht. Enkele oogenblikken bleven de genoo digden onder gezelllgen kout nog bijeen. Wie btj de plechtigheid tegen woordig waren. Tenslotte volgen hier de namen, der ge noodigden, welke deze plechtigheid bij woonden: Het College van Burgemeester en Wet houders met den Secretaris; de Vlce-Ad- miraal, vertegenwoordigd door zijn adju dant, luit. ter zee le kl. D. C. M. Hetter- schij; voorzitter en secretaris der Com missie van Toezicht op het Nijverheids onderwijs, de heeren dr. Bakker en notaris Engelmann; de Commandant van het Ko ninklijk Instituut der Marine, kapitein ter zee Heerls; directeuren der Inrichtingen van Middelbaar en Nijverheidsonderwijs: Een nieuwe allerkostelijkste creatie van Musch, waarmede de bezoekers zich blij kens gullen lach en dankbaar applaus kostelijk amuseeren. Van onze aanbeveling der alles zins verzorgde vertooning behoeven wij nie mand uit te zonderen. Rotterd. Nieuwsblad: Jan Musch is een voortreffelijke Elias. Het handeltje van Elias met den Beurskoning (prachtig levenswaar type van Ko van Dijk) in II werd door Musch brillant gespeeld. Bij de eerste vertooning heeft het publiek zich terecht bijzonder geamuseerd. Jan Musch werd vele malen teruggeroepen. Voorwaarts: Een prachtige creatie van Jan Musch. Wa hij gisteravond weer van den goedhartigen, eigenwijzen, gokkenden en toch kinderlijken sigarenwinkelier maakte wa» zóó goed, dat het lachen je er soms bij verging. Die humor was van een zoo uitzonderlijk gehalte, da> ze in de herinnering blijft als iets kostbaars Indanthren ZONDAG 24 NOVEMBER Eerste eteenlegglng nieuwe Zeevaartschool. De burgemeester verrleht de plechtigheid, rechts van hem de heer A. Dokter, directeur gem.-werken, en achter de burgemeester de directeur der Zeevaartschool, de heer Th. O. W. v. Mierlo.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 17