%ov/ Radiografisch Weerbericht GEMENGD NIEUWS de heer Zuidervliet, directeur der Han- delsechool 6n de heer Smit, directeur der Ambachtsschool; het hoofd der U.L.O.- Bchool, de heer Avenarius; de Directeur der Rijkswerf, ir. Bijl; de Chef der afdee- ling Onderwijs ten Raadhuize; de Direc teur van Gemeentewerken met zijn staf en personeel en leerlingen der Zeevaart school; verder vele raadsleden. SLUITING CAFE'8 OP OUDEJAARS AVOND. Door den Held. Bestuurdersbond is het volgende adres aan den Raad gezonden: Ondergeteekenden G. A. Minnes en J. A. van der Vlis, resp. voorzitter en secre taris van den Helderschen Bestuurders- bond, hebben door dezen de eer, uwe ge achte vergadering te verzoeken^ het daar heen te willen leiden, dat op Oudejaarsavond het sluitingsuur van verlofzaken, slijterijen en zaken met - tapvergunning, worde gesteld op 's avonds 9 uur. In de toelichting wordt gezegd: Het zal uwe geachte vergadering niet onbekend zijn, dat de gelegenheden ge roemd in ons verzoek, des nachts om 12 uur sluiten. Het personeel in deze gele genheden werkzaam, heeft dientengevolge een zeer lange arbeidsdag. Wij merken hierbij op, dat kelners e. d. niet vallen onder de gunstige bepalingen van de Ar beidswet. Waar nu het personeel van de door ons genoemde zaken, bijna nooit in de gele genheid is, de feestdagen in den huiselij- ken kring te vieren, waar juist de Oude jaarsavond het feest ls van intiemen fami liekring, meenen wij voor dezen avond niet zonder reden op een vervroegd slui tingsuur van café's e. d. te mogen aan dringen. Daar bovendien het bezoek aan de door ons genoemde zaken op Oudejaarsavond zeer gering is, wordt een vervroegde slui- Jiig te ai« er gerechtvaardigd. Mocht een verordening in dezen de goedkeuring van uwe geachte vergadering verkrijgen, zoo bestaat nochtans de moge lijkheid, dat deze verordening voor den Oudejaarsavond van dit jaar niet van kracht zal zijn. Wij verzoeken u, dan maatregelen te willen treffen, opdat het bedienend personeel in café's e. d. ook dit jaar van een vervroegde sluiting profi- teeren zal. Tenslotte deelen wij u mede, dat directe onderhandelingen tusschen werkgevers ln het bedoelde bedrijf niet tot resultaten hebben gevoerd. WINKELSLUITING. Adres van de Afd. Den Heldor van den Alg. Ned. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden aan den Raad. Het volgend adres in aan den Raad dezer Gemeente verzonden: Geeft te kennen do Algemeene Neder- landsche Bond van Handels- en Kantoor bedienden, afdeeling Den Helder, ten deze domicilie kipzende ten huize van den secretaris, Krugerstr. 71, dat het uwen Raad bekend zal zijn, dat op 1 Januari 1930 het werktijdenbesluit voor winkels van kracht wordt, dat daarbij1 aan het personeel wordt ge garandeerd een halve vrije dag, vóór of nè 1 uur, dat een sociale uitvoering naast een behoorlijke controle op de naleving van deze verplichting h.i. alleen kan worden verkregen door de sluiting der winkels gedurende een halven dag, dat de beste weg daarvoor zou zijn, de sluiting der winkels op een imiddag nè 1 uur en wel op Donderdag, dat voorts, ln verband met de richtige naleving van het werktijdenbesluit, het h.1. van groote beteekenis zou zijn, indien de Gemeentelijke verordening op de winkelsluiting werd aangepast aan het werktijdenbesluit voor het personeel. Redenen waarom zij Uwen Raad ver zoekt de Verordening op de winkelslui ting in dien zin te wijzigen, dat nè 1 Januari 1980 de opening der winkels als volgt zal zijn geregeld: Op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag winkels geopend van 8 uur v.m. tot 12 u. 80 nm. en vari 2 u. tot 7 u nm.; Op Donderdag winkels geopend van 8 u. vm. tot 7 u. nm.; Op Zaterdag winkels geopend van 8 u. v.m. tot 12 u. 80 nm. en van 8 u. mm. tot 8 u. 80 n.m.; een en ander meti nachtneming van de uitzonderingen in de Wet opgenomen ten aanzien van de werktijden van het win kelpersoneel, b.v. in den tijd van Kerst mis en Nieuwjaar. Voor de motiveering van dit verzoek veroorlooft zij zich te verwijzen naar bij gaande memorie. 't Welk doende, De afdeeling Den Helder van den Alg. Ned. Bond van Hand. en Kant.bed. S. BOSMA, Voorzitter. D. v. d. MAST, Secretaris. Het adres is vergezeld van een memo rie van toelichting. Wij ontleenen hieraan: Het Werktijdenbesluit bepaalt, dat het ersoneel een halven vrijen dag moet ebben, eindigende of beginnende om 1 uur. Wordt deze ploegsgewijs toegekend, dan staat bij voorbaat, vast, dat ernstige moeilijkheden niet zullen uitblijven, om dat in de grootere zaken telkens een te groot deel van het personeel afwezig zal zijn en ln de kleinere winkels de wlnke, liers soms zonder personeel zitten. De controle op de ontduikingen zal zeer moeilijk vallen, zoo niet onmogelijk zijn, Uiteengezet wordt verder, dat de Ge meenteraad de bevoegdheid heeft een sluiting der winkels om 1 uur op een be- Eaalden middag voor te schrijven, en dat et voor de controle op de naleving van het werktijdenbesluit van zeer groot be lang is, dat de winkakluitingsvenorde- ning hierop aanpast. Het winkelpersoneel heeft zeer lang moeten wachten op de uitvoering der be palingen van de Arbeidswet ook voor hén. Nu de Arbeidswet op 1 Januari 1930 eindelijk ook op de winkelbdrijven van toepassing zal zijn, roepen wij de mede werking in van den Gemeenteraad, om die bepalingen zoo goed mogelijk en zoo gemakkelijk mogelijk te oontroleeren. In dien het winkelpersoneel zal moeten wachten tot de Rijkswinkelsluitingswet ln werking treedt, zullen zij noodeloos nog geruimen tijd, misschien zelfs nog jaren, moeten wachten, alvorens ook zij hun arbeid op een behoorlijken tijd kunnen be ëindigen en eenlg deel van huiselijk leven kunnen verkrijgen. Het winkelpersoneel en de afdeeling Den Helder van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Handels- en Kan toorbedienden vertrouwen dan ook, dat dit verzoek om medewerking niet tever geefs zal zijn en dat ingaande 1 Januari 1930 de sluiting zal worden bepaald als in ons adres Btaat omschreven. Schagen. markto verzicht. van Donderdag 21 November 1929. De aanvoeren, over alle linies, beginnen aannemelijk kleiner te worden, maar niet tegenstaande deze geringer aanvoeren blijven de prijzen flink, daar de vraag zeer goed blijkt te zijn. Men, d. w. z. zij die nog wat vee willen koopen om op te zetten, kijken de kat eerst wat uit den boom, maar beginnen tenslotte toch in te zien, dat de prijzen gehandhaafd blijven, zoodat men vaak ziet, dat de handel tegen het scheiden der markt, vlotter wordt. In den slachtveehandel aden wij Dog hooge prijzen besteden, voor tweede kwa liteit echter flauwer, hoogste markt f 425. Voor stieren zijn de prijzen eveneens goed prijshoudend, hoogste markt was 260. De geldekoeien gingen tot 810; kal koeien (heel weinig aangevoerd) tot f 840; de vaarzen tot f 250. De graskalveren maken ook al geen uitzondering, ook zij gaan voor goed geld weg, zoowel voor de slacht als voor het leven, hoogste markt 110; voor de nuchtere kalveren geldt hetzelfde, prijzen eveneens vast en wel tot 30, voor de vette kalveren is het echter iets anders, de prijzen zijn daar voor niet zoo hoog en wel tot f 48. Voor het wolvee is het anders gesteld, de prijzen zijn iets minder, de overhou- ders gingen tot 820. Voor de vette varkensmarkt raakt de stemming ook vaster, de hoogste markt is 40V2 cent per pond, de magere varkens en biggen gingen eveneens met de vette varkensmarkt in prijs iets hooger en wel de magere varkens hoogste markt 40, de biggen tot f 28. Echter, men fluistert zoo hier en daar, dat de voederprijzen weer omhoog gaan, zoodat dit wel weer z'n invloed op de mesterij in het algemeen zal doen gelden. VORST. In den nacht van Woensdag heeft het in Hollands Noorden volgens een buiten- thermometer 3 graden gevroren. OlJDS 12 OpWEkKEMD EN VEQ5TERKEND Stoom vaartberiehten. Marineberichten. naar waarnemingen verricht in den morgen vaa 23 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 774.1 te Vardö. Laagste stand1 782.8 te Blacksord. Verwachting: Meest krachtige tijdelijk stormachtige Z.O. tot Z.W. wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijn lijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Binnenland. alastrim. Te Delft zijn gisteren de belde laatste patiënten, een dame en een kind, genezen ontslagen uit het St Hippolytusgesticht laad- en loswal te blerik in de maas gestort. Schade van I 20.000.—. Gisterenmorgen is de verhoogde laad- en loswal aan de Maas te Blerik over een lengte van 60 M. en een breedte van 8 m. in de Maas gestort De schade wordt op ongeveer 20.000 geschat boefjes van 12 tot 15 jaar. V. D. maakt melding van de arrestatie te Godesberg van_ een inbrekerabende, die bestond uit vijf opgeschoten jongens van 12 tot 16 jaar. Niet minder dan 20 inbraken met diefstal staan op hun reke ning. De boefjes plachten met loopera de huizen binnen te dringen. Ook lieten zij zldh wel insluiten in café's, om dan des nachts rustig de kas te kunnen plunderen. DOOR ZIJN EIGEN GEWEER GEDOOD. Jager op tragische wjjze nm het leven gekomen. Te Ubbena heeft een droevig ongeval met doodelijken. afloop plaats gehad. De jager T. uit Assen liep met een geladen jachtgeweer ln het veld, vergezeld van zijn hond. Hij ontmoette een anderen hond en belde dieren waren dra ln een verwoed gevecht gewikkeld. T. gaf rijn een inval in de keten van werkloozen te giethoorn. Tien rijksveldwachters, drie marechaus sees en een gemeenteveldwachter hebben Donderdagavond 6 uur onder leiding van den burgemeester van Giethoorn een In val gedaan in de kampen van de Haagsche en Utreohtsche werkloozen aldaar, naar aanleiding van het vermoeden, dat deze wapens voorhanden hadden, zonder daar toe gerechtigd te zAlle keten worden onderzocht en de bewoners gefouilleerd. BU een der koks werden drie geweren in beslag genomen. GASVERSTTIKKIN G TE Een vmiw overleden. Gisterenmiddag heeft zich in perceel Ruysdaelstraat 13 een geval v&n gasver- stikking voorgedaan. In dit huis woont sedert eenige weken een familie, bestaan de uit man, vrouw on een dochtertje van negen jaar. Toen dit meisje gisterenmid dag omstreeks twaalf uur uit sonool thuis kwaim, werd haar niet opengedaan. Den kende, dat haar moeder een boodschap was gaan doen, heeft het kind eenigen tijd voor de deur gewacht. Toen dit wat lang duurde, trok dit de aandacht van de buren, die zich met het geval bemoeiden. Door de gleuf van de brievenous nam men een sterke gaslucht waar. Men waar schuwde de huisbaas, die in de buurt woont Deze forceerde de deur. Boven gekomen trof men in de keuken de vrouw des huizes aan, zittend op een stoel. Daar in het vertrek een sterke gaslucht hing, opende men de ramen en waarschuwde de politie en den geneeskundigen dienst Toen deze ter plaatse kwam, bleek de vrouw reeds overleden te zijn. COLLE VOOR HET ARNHEMSCHE HOF, Opnieuw vijf maanden geëlscht wegens meineed. Donderdag is voor het Gerechtshof te Arnhem het hooger beroep behandeld van J. A. Collé te Oulemborg tegen het von nis van dit Hof, waarbij hij wegens mein eed in verband met de Culemborgsche zaak tot 5 maanden gevangenisstraf was verodordeeld. De proc.-generaal vroeg be vestiging van het vonnis; uitspraak over 14 dagen. Tijdens de behandeling heeft de procureur-generaal, mr. Cnopius, mede- deeling gedaan betreffende de vermeende onthullingen van en verdediger, mr. Roo- bol, die, zooals wij hebben medegedeeld, melding had gemaakt van een anoniemen brief, die niet in het dossier zou zijn over gelegd, en die aanwijzing gaf over een paar daders, en welke door een der Gollé'a zou zijn geschreven. Deze brief, al dus de procureur-generaal, is wel degelijk in het dossier betreffende de Culemborg sche rechtzaak opgenomen. de veendammer weer in opspraak, Wat de curatoren aan de afbraak verdienen. Zooals bekend ls, werd dezer dagen ter griffie van de Rechtbank te Amsterdam de eerste uitdeelingslijst gedeponeerd in het faillissement van de Veendammer Hypotheekbank. Blijkens deze uitdeelings- lijst ontvangen de crediteuren als eerste uitkeering 25 van hun vorderingen. De beide curatoren in het faillissement, de heeren mr. G. J. Salm en mr. A. S. van Nierop, ontvangen als honorarium voor hun curatorswerkzaamheden te zamen 180.000 (een honderd en dertig duizend gulden), derhalve ieder 65.000 (vijf en zestig duizend gulden). Wij herinneren eraan, dat, naar ver wacht wordt, nog meerdere uitdeelingen zullen volgen, die echter, wegens de nood zakelijkheid van voorzichtige liquidatie der Bank, over een periode van circa tien jaar verdeeld zullen worden. Zooals men weet wordt volgens de Faillissementswet bij iedere uitdeeling aan de crediteuren ook aan de curatoren telkens opnieuw een honorarium toegekend. G,ï>e Telegr."). Zware brand in Den Haag. Bfj de Zuld-Hollandsche Bier brouwerij. Een zeer ernstige uitslaandebrand heeft gisterenavond een gedeelte van de fa brieksgebouwen der Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij te 'sGravenhage in ascb gelegd. De brand is ontstaan op de vierde etage van het pas gebouwde gedeelte der fabriek, waarin zich een gistkelder en groote ex- hauster bevonden, welke exhauster dient voor het koelen van het z.g. bierschip. Werklieden waren er gisterenavond tot acht uur bezig geweest met electrlciens- arbeid. In minder dan een half uur stond de geheele zolder in liobte laaie. Aan alle kanten van het groote complex sloegen de vlammen uit. Een regen van vonken trok over de andere vleugels van de fa- ,ee" uur za8 het er zeer be denkelijk uit. Drie uur later zag men de brandweer terrein winnen. Ten slotte is met elf stralen op drie motorspuiten de brand gebluscht. De belangstelling was enorm groot. De brandweer heeft bewezen, tegen haar taak opgewassen te zijn. hond daarop een slag met den kolf van bet geweer. Plotseling ging het wapen af en T. kreeg de volle laag in den onder buik. Zwaar gewond werd de jager naar het ziekenhuis ia Assen vervoerd, dook onderweg erheen is hij reeds overleden. HOUDBARE FOTO's I I PORTRET-ATELIER JAC. DE BOER OUD FIJN OUDE WIJN - GETROKKEN OP KINABAST Per 3/4 Lfleeoh ƒ1.76. - Per 1/2 Lfl. /1.2a tevens burgerafdeeling. 3 Dec.: serg.-maj. der mar». D. C. F. de Vries van Afd. Mars. Rotterdam naar Mar.- kaz. Amsterdam. ió Dec.: serg.-kok J. Westerbeelc van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen. 3 Dec.: serg. der mars. W. Hoekstra van O. zeed.kaz. naar Afd. Mars. Rotterdam. 2 Dec.: serg. .der mars. G. Schut van Afd. Mars. Rotterdam naar O.zeed.kaz. 2e Dec.: majoor-konstabel J. A. Schijff van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.kaz. Bevordering. Met 3t October 1929: Matroos ie kl. J. A. Schouten tot kwartier meester; id. J. H. Krauwel tot id.; id. L. H. Polak; id.'P. G. v. d. Steen tot id.; ld. F. J. Plekker tot id.; id. C. P. Voogt tot id.; matr,- torpedomaker J. F, Lievers tot korp.-torpe- domaker; id. G. P. v. d. Staaij tot ld. De stoker-olieman D. A. de Wijn met ingang van den 3ien October j.1. overgegaan als matTOOs-vliegtuigmaker M. De 4de ploeg van de zeemilitie Van de lich ting 192Ó, sinds 31 October voor herhalings- oefenlingen onder de wapenen, wordt 3 Decem ber in het geno van groot verlof gesteld, Hr. Ms. politiekruiser Triton is, onder be vel van luitenant ter zee ie kl. der marine- reserve J. M. Moerdijk van het toezicht op de visscherij in de Noordzee op 's rijkswerf te Willemsoord teruggekeerd. Hr. Ms. mijnveger Medusa is van Vlissin gen te Nieuwediep aangekomen tot het hou den van oefeningen ln het Noorderfrontier. Bij Kon. besluit van 19 November is, met in gang van 16 December: ie. aan den officier van den marinestoom- vaartdienst der iste klasse F. B. Crane,.wegens ongeschiktheid voor de waarneming van den dienst, uit hoofde van gebreken, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; 2e. bevorderd tot officier van den marine- stoomvaartdienst der iste klasse de officier van den marinestoomvaartdienst der iste klas se titulair J. Verduyn. Bij beschikking van den minister van defen sie is eerste luitenant der marinier# P. J. van der Ende, dienende aan boord van het wacht schip te Willemsoord den 2en December ter beschikking gesteld. De ie luit. der mariniers P. J. van den Ende is aangewezen om den 20en Dec. a.s. per Simon Bolivar naar W.-I. te vertrekken in verband waarmede hij den 2en Dec. ter be schikking wordt gesteld. Luit. ter zee 2e kl. A. J. Bussemaker wordt den tóen Dec. ter beschikking gesteld en ver trekt den 8en Jan. a.s. per s.s. Tjerimai naar O.-I. De luit. ter zee 2e kl. W. T. H. Backer wordt den 23en Dec. a.s. geplaatst bij de 0.zeed.kaz. Luitenant ter zee ae kl. B. G. van der Werff, die bestemd is voor den dienst la Oost-Indië, zal Woensdag per particuliere gelegenheid daarheen vertrekken. Luitenant ter zee 2e kl. W. M. de Vrie», van het vliegkamp de Kooy, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 11 Dec. met het m.s. Indrapoera uit Rotterdam zijn nieuwe bestemming volgen. Aan den off.-zeewaarnemer se kl. J, S. E. van Brakel is met Ingang van den ten Dec. eervol ontslag uit den Marine-reservedienst verleend. Luit. ter zee ie kl. L. A. C. M. Doorman, J. G. van den Berg, J. J. van der Have en jhr. F. M. van Suchtelen van de Haare, lult. ter zee ae kl, J. A. de Gelder, J. Callenfels en A. J. E. Bik, de off. van den M.S.D. te kl. H. J. Oldemans, de off. van den M.S.D. ae kl. H. de Vries Ëzn. en J. Dijkstra en de off. van adm. F. C. H. Schlamilch zijn geplaatst aan boord van het torpedo-instructieschip Schorpioen. Lult. ter zee te kl. R. P. van de Wetering bijgenaamd de Rooij, wordt binnenkort, van zijn tweejaprige detacheering bij den dienst ia Oost-Indië, hier te lande terugverwacht. De gewezen sergeant-hofmeester J. Hofstra is met ingang van den a3en November aange steld als restaurateur bij het Marine-hoepitaal, Stoomvaart Mij. Nederland. Grotius, t., 20 Nov. v. Colombo. Johan de Witt, u., 20 Nov. v. Belawan. Prinses Juliana, u., 20 Nov. v. Suez. Rondo, u., 19 Nov. v. P. Swettenham. Salabangka, 20 Nov. v. Batavia. Simaloer, t., pass. 19 Nov. Gibraltar. J. P. Coen, t., 22 Nov. v. Genua. Moena, u., 21 Nov. v. Genua. P. C. Hooftt, u., 21 Nov. v. Southampton. Prins der Nederlanden, t., 21 Nov. v. Colombo. Eotti, t., 22 Nov. v. P. Said. Ma-noeran, u., 22 Nov. v. Suez. Poelau Bras, t., pass. 22 Nov. Gibraltar. Madoexa, t, 21 Nov. v. P. Said. Manoedan, u., 21 Nov. te Pt. Said, Rondo, 22 Nov. te Batavia. Kcm. Ned. Stoomboot Maatschappij. Alkaid, u., 21 Nov. v. Port Elizabeth. Borkum, pass. 21 Nov. Holtenau. Doros, 22 Nov. te Torrevieja. Ganymedes, 20 Nov. v. Coatanza. Heber 23 Nov. te Rotterdam verwacht. Ingeborg, s. 20 Nov. v. Valencia. Jagersfontein, 20 Nov. v. Hamburg. Klipfontein, 21 Nov. te Rotterdam. Minerva, 22 Nov. te R.'dam. Merope, 20 Nor. te Genua. Neptunug, 20 Nor. v. Livornq, Nereus, 21 Nov. v. Bilbao. Nias, t., 20 Nov. v. Genua. Nieuwkerk, t., 20 Nov. te Kaapstad. Orpheus, 21 Nov. v. Aalborg. Petiworth, 20 Nov. te Valencia. Perseus 20 Nov. v. Oran. Saturnus, 20 Nov. v. Algiers. Springfontein, t., 20 Nov. v. Dar-es-Salaam. Stella, 21 Nov. v. Amsterdam. Tellus, 20 Nov. te Fiume. Triton, 21 Nov. v. Arecibo. Tunis, 20 Nov. v. Tunis. Vulcanus, 21 Nov. v. Amsterdam. Alkmaar, t., 21 Nov. v. C&llao. Aurora, 23 Nov. te R'dam. Baralt, 20 Nov. te Cristobal. Ganymedes, 21 Nov. te Constamtinopel. Geier, 21 Nov. v. Hamburg. Hercules, 21 Nov. v. St. Marta. Jason, 21 Nov. te R'dam. Pluto, 22 Nov. te Aarhus. Stuyvesant, 20 Nov. v. Curacao. Theseus, pass. 22 Nov. Eastbourne. Vesta, 22 Nov. te A'dam. Vulcanus, 22 Nov. te R'dam. Zeus, 21 Nov. v. Oran. Berenice, 22 Nov. v, A'dam. Boskoop, 22 Nov. v. A'dam. Euterpe, 22 Nov. v. A'dam. Prins Fred. Hendrik, 22 Nov. v. A'dam. Bennekom, u., 20 Nov. v. Antofagasta. Clio, 22 Nov. v. Kjoge. Hermes, 22 Nov. te Calamata. Ilos, 22 Nov. te Hamburg. Luna, 20 Nov. v. Cap Haitiefl. Nero, pass. 22 Nov. Holtenau. Rhea, t., 22 Nov. te Havre. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, u., 21 Nov. v. Bahia. Orania, t., 23 Nov. te IJmuiden verwacht. Sallaiid 20 Nov. te Rosario. Waterland, t., 21 Nov. v. Las Palmas. Zeelandia, u., 20 Nov. v. Santos. Delfland, t., 23 Nov. te IJmuiden verwacht. Gaasterland, t., 21 Nov. Teneriffe gep. Zaanland, t., 22 Nov. v. Antwerpen. K011. Paketvaartmaatschappij. N. Holland, 21 Nov. v. Sydney. Haicyon Lijn. Stad Amsterdam, pass. ao Nov. Teneriffe HollandAfrika Lijn. Alkaid, 21 Nov. v. Algoabaai. Alwaki, u„ 19 Nov. te Montevideo. Jagersfontein, 20 NoY. r. Hamburg, Klipfontedn, 21 Nov. te Rotterdam. Nias, t., 21 Nov. te Marseillee. Nieuwkerk, t., 21 Nov. v. Kaapstad. Springfontein, t., 20 Nov. v. Dar-es-Salaam. Billiton, u., 20 Nov. te P. Said. Grijpskerk, t., 21 Nov. v. Port Said. Meliskerk, 21 Nov. v. Hamburg. Jagersfontein, pass. 22 Nov, VUsslngea. Holland—West-Afrika Lijn. Ares, t., 21 Nov. v. Freetown. IJstroom, 21 Nov. te Hamburg. Maaskerk, 21 Nov. te Amsterdam. Scheldestroom, u., pass. 20 Nov. Flnisterre. Maasland, t., 21 Nov. v. Duala. HollandAmerika Lijs. Edam, 21 Nov. te Vers Cruz. Eemdijk, 19 Nov. v. Los Angele». Grootendijk, 20 Nov. te Seatle. Kinderdijk, pass. 21 Nov. Azore*. Lochmoaar, *0 Nov. te Aatoria. Nebrteka, ao Nov. v. Victoria B. C. Bilderdijk, 21 Nov. te Norfolk. Binnendijk, 20 Nov. te Boston. Panama, 21 Nov. v. Seattle. Veendam, pass. 21 Nov. Azoren. Nariva, 21 Nov. v. St. Thomas. Nebraska, 20 Nov. te Vancouver. Lochmonar, 20 Nov. v. Astoria. Drechtdijk, 22 Nov. te Southampton. HollandBritach-Indië Lijn. Andijk, u., pass. 20 Nov. Perim. Kieldrecht, t., 21 Nov. v. Port Said. Meerkerk, u., pass. 21 Nov. Bevezier. Stadsdijk, u., 20 Nov. v. Genua. HollandAustralië Lijn. Alderamin, 21 Nov. te Rotterdam. Almkerk, t., 21 Nov. v. Antwerpen. Aldebaran, u., 22 Nov. v. Suez. HollandO.-Arië Lijm Alderamin, 21 Nov. te Rotterdam, OLdekerk, 2t Nov. te Rotterdam. Oostkerk, u., 22 Nov. v. Shanghai, JavaNew-Vork Lijn. Beemsterdijk, pass. 19 Nov. Gibraltar. Karimoen, pas», 31 Nov. Gibraltar. Madoera, 20 Nov. te Suez. Salawati, 20 Nov. v. New York. Blijdendijk, 20 Nov. te Philadelphia. Merauke, pass. 22 Nov. Suez. Blitar, 20 Nov, v. Hamrt&n Roade. Breedijk, pass. 2t Nov. Perim. City of Lincoln, 21 Nov. te Belawan. JavaBengalen Lijn. Medan, 20 Nov. te Calcutta. Java Pacific Lijn. Bintang, u., 22 Nov. v. Singapore. JavaChinaJapan Lijn. Tjdpondok, 19 Nov. v. Sandakan. Tjibadak, 20 Nov. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Kedoe, u., pass. 21 Nov. Point de Galle. Kota Gede, t., pass. 19 Nov. Point de Galle. Kota Inten, 21 Nov. te Hamburg. Tabanan, 22 Nov. te R'dam. Ternate, t., 21 Nov. v. P. Said. Djambi, 21 Nov. v. R'dam. Marken, t., pass. 21 Nov. Point de Galle. Tambora, u., 21 Nov. te Marseille. Texel, t., pass. 21 Nov. Perim. Tjerimai, t., 22 Nov. v. Singapore. Toba, u., pass. 22 Nov. Perim. Gorontalo, t., pass. 22 Nov. Dover. Garoet, t., 20 Nov. te Penang. Stoomvaartmaatschappij Oceaaa. Ajax, 21 Nov. v. Colombo. Anchdses, 20 Nov. v. Yokohama. Astyanax, ai Nov. v. Amsterdam. Eurybates, 19 Nov. v. Padang. "S-GRAVENHAGE. I GEGARANDEERD (d# beste gelijkenis)

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 18