Economisch Weekoverzicht Uit de Fransche Kamer, Contrarevolutïonnaire organi satie ontdekt. NormaAlondergoed, kouten, handschoenen enz. enz, watcht men in lauwwarm Perti' top. la^oSi MM Luchtig heen en weer slaan en naspoelen In lauwwarm water. Zoo wordt deze wasch H9H9H ^■■1 I op de beste manier gereinigd. Gekleurde SM"1*'"*" Hj^n M| wol wascht men koud! Wol niet wringen, Efll H maar uitdrukken 1 Ter opfrissching van de kleuren doet men In het spoelwater een tcheut blanke azijn. Men legt het wollen VOOl* WOl OFIIT goed op een schoone witte doek te drogen. Eenig Importeur E. Ostermann 4t Co t Handel Mij., Amaterdam Fabrikante: Henkei tt Cie. A. G., Düaaeldorf het zich vooral niet minder edelmoedig jegens de voormalige vijanden had gedra gen, want het behoud .van die opbrengst vormde een der integrale bepalingen, waardoor Duitschland vermindering van zijn totale schuld onder het plan-Young verkregen had. Engeland had om zijn goeden wil tot het uiterste te toonen, voor een waarde vanten minste 10 millioen pond nog niet geliquideerde) maar alleen met beslag belegde eigendommen teruggege ven, maar verder mocht de Engelsche re geering met het oog op de even vitale be langen van den Engelsohenbelastingbeta- ler, niet gaan. BEBËflfi. DE POLITIEKE CRISIS. Volledige vernederlandsching van de Gentsche universiteit Brussel, 21 November. Nu het besluit, gisterep door de liberale fractie van de Kamer en den Senaat getroffen, een aan zienlijke opluchting bracht, konden de ministers vanochtend onder voorzitter schap van den minister-president Jaspar een vergadering houden ter bespreking van den aldus geschapen nieuwen toe stand. Zoowel de liberale als de katholieke leden der regeering werden het zonder een enkele uitzondering eens over het beginsel der volledige vernederland sching van de bestaande rijksuniversiteit, zonder toevoeging van verplichte Fran- sche cursussen. Dit voorstel zal nu wor den geredigeerd door den minister-presi dent Jaspar, en den minister van kunsten en wetenschappen Vauthier, en Maan dagochtend zal dit ter definitieve goed keuring aan de leden der regeering wor den onderworpen. FRANKRIJK. De Interpellaties over het Saar- gebled voor on bepaalden tijd uit gesteld. Minister-president Tardieu heeft heden in de Fransche Kamer de kwestie van ver trouwen gesteld om verdaging van de in terpellaties over de kwestie van het Saar- gebied voor onbepaalden tijd te bewerken. De Kamer stemde met 337 tegen 244 stem men hierin toe. CLEMENCEAU, Een nieuwe aanval van hart zwakte. Olemenceau heeft Donderdagochtend weer een gevaarlijke aanval van hart zwakte gekregen en ofschoon geen onmidr dellijk gevaar bestond, hebben zijn genees- heeren zijn familie dadelijk gewaarschuwd met het oog op den hoogen leeftijd van den patiënt. Da Gepeoe heeft in de Oekraïne een oontra-revolutionnaire organisatie ont dekt, aan het hoofd waarvan de voormalige minister-president van de regeering van Petljoera, thans leider van de autocephale kerk in de Oekraïne, Tsjechofski, stond, en verder Jefremof, voormalige minister van de regeering van Petljoera en later lid van de Oekrainsche academie van weten schappen, Nikofski, voormalig minister van buitenlandsche zaken van Petljoera, prof. Germlse uit Kief e.a. De organisatie wordt ervan beschuldigd het Sowjetbewind omver te hebben willen werpen en van de Oekraine een burgerlijken staat te maken, onder controle van een buurstaat. Zij zou in verbinding gestaan hebben met de centrale van Petljoera in Polen en ver tegenwoordigers van buitenlandsche staten in, de Oekraine.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2