fiei WusgjeJcmd PU HOL KONIJN'S ZURE ZULT GEMENGD NIEUWS Drama in de Faber van Riemdijkstraat te 's Gravenhage. Bevordering van marinepersoneel SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Grondverzakking. morie is gebleken, dat het niet mogelijk zal zijn de Rijkswerf te Hellevoetsluis op voldoende economische wijze als zoodanig in stand te houden, zoodat het noodig ge acht wordt deze werf in dein loop van 1930 te sluiten. Naar verscheidene leden opmerkten, valt aan deze mededeelyig weinig waarde te heohten, zoolang niet bekend is, of de tegenwoordige Minister haar al dan niet onderschrijft. Gaarne zouden deze leden daarom van de zienswijze van den nieu wen bewindsman te dezen aanzien op de hoogte worden gesteld. Moohthij de ziens wijze van zijn ambtsvoorganger deelen, dan zou men gaarne vernemen, op welke cijfers of ttndere gegevens die zienswijze steunt Sommige der hierbedoedde leden vestig den in het bijzonder de aandacht op de passage in de Memorie van Toelichting, waarin gezegd wordt, dat zal worden zorg gedragen, dat de werkzaamheden, tot dus ver te Hellevoetsluis verricht, in den ver volge op de Rijkswerf te Willemsoord kun nen plaats vinden. Naar deze leden op- r. ïrkten, zou hiervoor de werf te Wil lemsoord moeten worden uitgebreid. Het is echter van algemeene bekendheid, dat aldaar slechts over weinig plaatsruimte wordt beschikt, en dat er in elk geval voor het bouwen van een nieuw dok geen ge legenheid is. Bovendien heeft men te Hel levoetsluis nu eenmaal een goede be trouwbare kern, die, als de nood eens aan den man zou komen, niet gemakkelijk zou zijn te vervangen. In verband met een en ander meenden deze „leden handhaving van de werf te Hellevoetsluis te moeten bepleiten. Andere leden, die evenzeer voorstan ders waren van het behoud van deze werf, herinnerden- aan de aanneming door de Kamer van een motie-Hiemstra, waarin de wensch 'werd' kenbaar gemaakt, dat niet tot opheffing der werf zou worden overgegaan, voordat naar de gevolgen daarvan een nader onderzoek zou zijn in gesteld. 's Ministers ambtsvoorganger schijnt deze motie naast zich te hebben neergelegd., De hierbedoelde leden spra ken de verwachting uit, dat de tegenwoor dige Minister met den wensch der Kamer rekening zal willen houden en alsnog een nader onderzoek in dezen zal willen doen plaats hebben. Intusscben deden zich ook voorstanders van de voorgenomen opheffing hooren, die betoogden, dat, wanneer die opheffing een feit zouworden, eindelijk de Rijks werf te Willemsoord eens een kans zou krijgen, zich tot een goede werf te ont wikkelen. Zij drongen er in dit verband op aan, dat er tegen zal worden gewaakt, dat bij opheffing van de werf te Helle voetsluis werkzaamheden, welke tot dus ver daar geschiedden, aan particuliere werven zouden worden opgedragen. Verscheidene leden vroegen, of het Ma rine-etablissement te Amsterdam niet zou kunnen worden opgeheven. Zij meenden, dat de toestand op het oogenblik zóó is, dat de werkzaamheden van deze instelling gemakkelijk deels door 'het Koloniaal Eta blissement en anderdeels door de werf te Willemsoord kunnen worden overgeno men. Van deze opheffing zou een niet on aanzienlijke besparing het gevolg zijn. Houding tegenover personeels organisaties. Verscheidene leden stelden er prijs op, te mogen worden ingelicht omtrent de houding, welke deze Minister denkt aan te nemen tegenover de bonden van mari nepersoneel, In het bijzonder voorzoover deze betreft de C.A.M.B.O. Vervoer naar Indlë. Wederom werden klachten geuit over het feit, dat het personeel beneden den rang van sergeant bij plaatsing in Indië in de vierde klasse daarheen wordt ver voerd. Men drong er op aan, dat nu ein delijk aan dezen, naar men meende, on- juisten toestand een eind zal worden ge maakt. Sommige leden gaven in dit verband nog als hun meening te kennen, dat het vervoer ook zóó behoort te zijn geregeld, dat er geen verschil bestaat tusschen bur gerlijke en militaire reizigers. Ten slotte drong men aan op de tot standbrenging van een regeling, welke mogelijk maakt, dat ook de korporaals der marine bij plaatsing in Indië zich daar heen door hun gezinnen doen vergezellen. Opgemerkt werd, dat de bevorderings kansen van het marinepersoneel, in het algemeen reeds slecht, voor enkele cate gorieën als totaal onvoldoende zijn te be schouwen. Het doen doordienen bij be reiking van den pensioengerechtigden leeftijd bevordert in niet geringe mate dezen slechten toestand. Bij de torpedisten en vliegtuigmakers staat de bevordering vrijwel geheel stil. Een vluggere bevorde ring der korporaals, die 8 jaar en langer in dezen rang dienen, werd noodig ge oordeeld. En'men brenge vooral niet, ge lijk bij den vliegdlenst geschiedt, perso neel van de landmacht naar de zeemacht over, waardoor de bevordering nog meer wordt vertraagd. Zondagsrust; schietwedstrijden op Zondag. Er werd op aangedrongen, dat alle niet strikt noodige arbeid op Zondag achter wege zal blijven. Vliegkampen De Kooy en de Mok; acoomodatie en verbin ding. De accommodatie voor korporaals en manschappen in het vliegkamp De Kooij moet, naar men meende, als onvoldoende worden aangemerkt. Het logies bestaat daar uit gewone hangars, waarin geen enkel comfort aanwezig is. Voor het ver blijf aldaar wordt nog een korting op de Ingezonden Mededeellng. (749) Moeders nemen voor de roode. gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat Is Doos 30 en 60 cl Tube (JO et Bij Apolh. en Droflislen bezoldiging toegepast. Een behoorlijke gelegenheid tot het verplegen van zieken is niet aanwezig. Op verbetering werd aan gedrongen. Den toestand in het vliegkamp de Mok achtte men al evenmin gunstig. Ook de verbinding tusschen Den Helder en De Kooij, over een afstand van 3 K.M., oordeelde men onvoldoende. Het bootje, dat die verbinding onderhoudt, kan lang niet alle leden van het personeel vervoe ren. Bovendien is dit vervoermiddel bij strenge vorst, gelijk in den 'afgeloopen winter, niet te gebruiken. Het personeel moet dan in de barre koude den afstand te voet afleggen. Het tot stand brengen van een betere verbinding werd noodzake lijk geacht. Artikelen. Art. 53. Geklaagd werd over de voe ding van de verpleegden in het marine hospitaal te Willemsoord. Deze moet voor al in den afgeloopen winter veel te wen- schen hebben gelaten. De verstrekte aard appelen en gezouten groenten waren meer malen niet te gebruiken. Klachten van de verpleegden schijnen niet te baten. Op verbetering werd aangedrongen. Eenige leden vestigden er-de aandacht op d?* In een behoorlijke gelegenheid voor tijdelijke verpleging van krankzin nigen in dit hospitaal nog steeds niet is voorzien. De daarvoor beschikbare cellen voldoen bij lange na niet aan de elschen, welke daaraan moeten worden gesteld. Gevraagd werd, of het den Minister be kend is, dat in de Burgerafdeeling van bet hospitaal de verpleging meermalen onvol doende is door gebrek aan creschoolde krachten onder de verpleegsters. Bovenr dien "schijnt het aantal verpleegsters veel te klein om de patiënten naar behooren te kunnen behandelen. Gaarne zou men zien, dat de Minister aan deze zaak ernstig aan dacht wijdde. Naar men meende, moet vooral worden gewaakt tegen het toepas sen van maatregelen van bezuiniging, welke nadeelige gevolgen voor de ver pleegden kunnen hebben. Sommige leden meenden te weten, dat in deze ziekeninrichting de militaire ver plegers 70 uren per week dienst moeten doen, terwijl voor hun burgerlijke col lega's deze dienst op 48 uren is bepaald. Gelijkstelling in dit opzicht van het mili tair aan het burgerpersoneel achtten zij gewenscht. Binnenland. IN HET RUIM GEVALLEN. Het slachtoffer op slag gedood. De 18-jarige A.'Os, dekjongen op het Ntoorslche s.s. „Grena", ^'liggende in de Vulcaanhaven te Vlaardingen, is bij het dichtmaken der luiken in het ruim ge vallen. De dood trad bijna onmiddellijk in. ZIGEUNERS. Nabij Budel trachtte Woensdagavond een groote troep zigeuners, welke in de buurt van Hasselt en Turnhout was ge legerd, de Nederlandsche grens over te komen. De politie heeft dit belet. De zigeu ners zijn afgetrokken in de richting Lom mei. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Toen de jager F. te Ubbena <Dr.) Woens dag met zijn geweer twee vechtende hon den wilde scheiden, is het geweer afge gaan. Hij werd zoodanig in den buik ge troffen, dat hit kort daarna is overleden. F. was ongehuwd. KIND ONTVOERD. Te Laren heeft mevrouw S., tijdens het speeluurtje van een der soholen, haar 8- jarig dochtertje per auto geschaakt en naar Schiphol vervoerd, van waar zij per vliegmachine met het kind naar Parijs is vertrokken. Zij leeft in echtscheiding met haar man en ztf heeft reeds te kennen ge geven, dht het kind de wettelijk bepaalde tijd nog niet bij haar was geweest AUTOBOTSING OP DEN HAARLEM MERWEG TE AMSTERDAM. Een Jongen In het ziekenhuis, een auto In brand, en een wagen met paard en al de sloot In. Donderdagavond ongeveer tien uur zijn op den Haarlemmerweg ter hoogte van het Kruithuis twee auto's in botsing gekomen. Door den stoot vloog een van de wagens tegen een toevallig passeerenden vracht wagen, bespannen met twee paarden. De vrachtwagen sohoof een eind op zij en ge raakte met paarden en al in de gelukkig niet diepe sloot. Een van de auto's had blijkbaar ten ge volge van de botsing een lek in het ben zinereservoir gekregen en vloog weldra in brand. De wagen is geheel uitgebrand. De koetsier van den vrachtwagen kreeg een paar lichte wonden aan het gelaat evenals de chauffeur van een der auto's. In een der auto's zaten twee jongens van ongeveer 17 jaar. Een hunner is met den schrik vrij gekomen de ander kreeg ver wondingen. De drie gewonden zijn naar het Wilhel- minagasthuis gebracht en daar bleek al leen voor den jongen opneming noodzake lijk. De chauffeur en de koetsier konden na verbonden te zijn naar huis gaan. De toestand van den jongen Is niet zorg wekkend. EEN ONEERLIJKE KASSIER. Het O.M. bij de Haagsche reohtbank heeft geëischt tegen een niet verschenen kassier, wegens verduistering van be dragen van 6000, 3350 en 415, ge pleegd in zijn betrekking aan de Coöpera tieve Boerenleenbank te Katwijk aan Zee, ten nadeele van verschillende rekening houders bij die bank, een jaar gevangenis straf, voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. In totaal zou de verdac moer dan 30.000 ten eigen bate hebben aangewend. In de instructie heelt hij volledige bekentenis afgelegd, welke be kentenis thans werd voorgelezen. l)e ge leden schade is inmiddels door verdachte s familie vergoed. Op 30 Mei j.1. overleed de vrouw van een 43-jarigen koopman in de Faber van Kiemdrijkstraat te Den Haag ten gevolge van een aantal rèvolverschoten, door haar echtgenoot op haar afgevuurd. De schoten werden gelost op een afstand van ten hoogste enkele meters van het slachtoffer. Eén kogel drong door de "onderkaak en doorboorde de rechter in wendige halsslagader; een tweede kogel drong de vrouw in het onderlijf. De tenlastelegging. De koopman stond Dinsdag terecht voor de Haagsche Rechtbank ter zake van moord of doodslag, althans het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. De publieke tribune was geheel met belangstellenden bezet en ook in de zaal was nagenoeg geen plaats onbezet. Vanwege het O.M. waren zeBtion ge tuigen en deskundigen in deze zaak ge dagvaard. De verdediger had een twintig tal getuigen décharge opgeroepen. Te kwart na tien werd de verdachte binnengeleid. Nadat de off. van just. de dagvaarding had uitgebracht, begon het getuigenverhoor. Het eerst werd de inspecteur van po litie, den heer van den Heuvel, gehoord. Deze is kort na het misdrijf in de woning aan de Faber van Riemsdijkstraat 44 gekomen en heeft daar achter de voor deur het ljjk van de vrouw zien liggen. De toestand wees er op, dat er ruzie ge weest was. Een kapstok lag onderste boven, de mat was van haar plaats enz. Er lag buitendien veel bloed in het voor portaal. Voorts heeft getuige hulzen gevonden van afgeschoten* patronen en kogels. Vervolgens werd de commissaris van politie, de heer P. Kramer, gehoord. Deze heeft zich eveneens kort na het gebeurde naar de plaats der misdrijf begeven. Cretuige is evenals de inspecteur door een raam in de woning gekomen, omdat het lijk van de vrouw tegen de deur aan lag. Getuige heeft het lijk in beslag gekomen en laten overbrengen naar het ziekenhuis. Daar heeft getuige verdachte onderzocht en een paar leege hulzen op hem gevonden. Op een enkele vraag van getuige antwoordde verdachte onduidelijkdoordat hij geheel van streek was. Den volgenden dag heeft getuige verdachte opnieuw een verhoor afgeno men. Verdachte vertelie toen, dat hij thuis gekomen was om alles tusschen hem en zijn vrouw weer in orde te brengen. Hij had daartoe o.a. gebakjes mede gebracht. Er is toen echter toch weer ruzie ontstaan, waarna verdachte, op naar zijn zeggen onverklaarbare wijze, met een revolver in de hand heeft gestaan, welk wapen ook is afgegaan. Hoe vaak er geschoten is, wist verdachte niet te zeggen. Eerst zou er een schot in de keuken gevallen zijn, daarna grepen ver dachte en zijn vrouw elkaar vast en toen zijn zij In de gang terecht gekomen. Daar is de vrouw gevallen. Verdachte zou toen, staande, op zich zelf geschoten hebben en daarna eveneens zijn neergevallen. Mr. Bourlier: Verkeerde verdachte niet in een zeer overspannen toestand, toen dat verhoor werd afgenomen?* Getuige bevestigde dit. De president: »Was dat den eersten of den tweeden dag?» Getuige: »Ook den tweeden dag.» Mr. Bourlier; »Daarom is het verbaal ook niet geteekend.» De rechercheur van politie, de heer Van Driel, die eveneens op de plaats des misdrijf is geweest, heeft het lijk ver zegeld en later aan een broer van het slachtoffer getoond, die het als dat van zijn zuster herkende. Getuige heeft verdachte op den grond liggende aangetroffen. Verdachte had een wond aan zijn hoofd. Getuige heeft niet verder onderzocht, wat de aard van de wond wa3, omdat direct daarop de hulp dienst kwam. Toen getuige binnenkwam, vroeg hij aan verdachte: »heb je het nu toch gedaan?» Verdachte knikte,' beves tigde dit en uitte woorden in den zin van»zij heeft het er ook naar gemaakt.» De president: «Volgens uw verbaal zou verdachte alleen toestemmend geknikt hehben.» Getuige hield thans echter vol, dat verdachte woorden als hlervoren bedoeld, al knikkende, heeft gebezigd. Verdachte heeft tegenover getuige er kend, dat hij de revolvers uit België had medegebracht. Het wai verdachte's be doeling geweest, zich met zijn vrouw te verzoenen. Zij zou hem echter gesard hebben, waarna hij het wapen te voor schijn zou hebben gehaald, dat toen is afgegaan. De president wees getuige er nog eens op, dat zijn verklaring ter zitting omtrent verdachte's uitlating geheel in strijd is met zijn verklaring voor den rechter commissaris. Getuige [had, wanneer de rechter-commissaris zijn verklaring niet juist gerelaveenj had, daarop aanmerking moeten maken en het verbaal niet moeten onderteekenen. Getuige kon dat niet nader verklaren. De president«Het is anders nog al eenvoudig.» Het O.M.: «Vooral voor een politieman.» Getuige legde verder verklaringen af omtrent door hem in beslag genomen kleeren van de vrouw, de daarin zich bevindende kogelgaten enz. Voorts heeft getuige de revolver onderzocht. De wonden do ode lijk Dr. Rochet, als deskundige gehoord, heeft het lijk van -het slachtoffer ge schouwd. De deskundige volharde bij zijn daaromtrent uitgebracht rapport, dat de wonden doodelijk waren. De verdachte toerekenbaar. Dr. Scholten heeft een psychiatrisch onderzoek ten aarzien van verdachte en is daarbij tot dt conclusie gekomen, dat het gebeurde den verdachte, hoewél hij eenigszins nerveus persoon is, wel kan worden toegerekend. Mogelijkheid van zelfmoord poging. Omtrent de voortzetting van de be handeling van deze zaak vóór de pauze vermelden wij nog het volgende De gep. kapitein en wapendeskundige, de heer Oly, heeft de in beslag genomen revolvers, kogels enz. onderzocht. De voorwerpen bleken getuige, afkomstig te zijn uit een fabriek te Luik. Get. erkende de mogelijkheid, dat het wapen, wanneer het niet in den ruststand staat,, bij het uit den zak halen kan afgaan. De deskundige heeft geprobeerd, ter wijl hij het wapen in de rechterhand hield en het richtte op de linker wang, zooals verdachte beweert, zich zelf te hebben trachten te verwonden, den haan over te trekken. Dit is hem echter niet gelukt. Wanneer men echter vervolgens, den verdachte het wapen geeft, gelukt het dezen wel. De deskundige bevestigde op een vraag van mr. Bourlier, dat men in dit geval iemand, dien men achter zich heeft, kan treffen en dat er dan toch horizontale wonden kunnen ontstaan: Getuige Mol, koopman in Den Haag, kende de familie van verdachte al jaren. Verdachte heeft zich tegenover getuige wel eens uitgelaten in den zin van «kapot moet ze toch, het kan me niks verd..., het is toch zoo'n kr...« De president: «Verdachte, hebt uder gelijke woorden gebezigd Verdachte: «Neen,nooitI Deze getuige is zeer onbetrouwbaar.» Getuige Lobe, een zwager van ver dachte, verzekerde, dat verdachte's vrouw absoluut geen kalme natuur had integen deel. Verdachte is een eerlijk zakenman, die hard werkte voor zijn boterham. Zijn leven was echter een mislukking door zijn vrouw. De president«Maar hoe was verdachte anders, kwam hij wel eens bij andere vrouwen Getuige«Daar weet lk niets van.» De president: «De geheele familie wist anders, dat hij al eenige jaren met een andere vrouw leefde.» Getuige«Mij is daarvan niets bekend De president: «Dat is wel merkwaar dig. Ik geloof, dat uw verklaring eenigs zins eenzijdig is.» Mr. Bourlier«Hoe was verdachte voor zijn kinderen Getuige: «Best.» De vrouw echter niet. De vrouw is op een St. Nicolaasavond eens weggeloopen en toen een jaar weg gebleven. Verdachte zeide, dat zijn vrouw het wel geweten heeft, dat hij met een ander leefde. Aan anderen heeft hij het echter nooit verteld. Ook deze getuige was er niet mede bekend. Getuige Swaan, een broeder van het slachtoffer heeft het lijk van zijn zuster herkend. De verhouding tusschen beide echtelieden was van den aanvang af zeer slecht. Meermalen is er sprake van echt scheiding geweest, telkens werd een elsch daartoe echter, na besprekingen met den verdachte, weer ingetrokken. Nadat nog eenige getuigen waren ge hoord, werd de zitting geschorst tot kwart over twee. Het verhoor van een toon. Na de pauze werd gehoord een 17-jarlge zoon van den verdachte. Getuige ver klaarde, dat er nog al eens ruzie was tusschen vader en moeder. Over en weer werd er gescholden, voornamelijk echter door moeder, die dan ook wel eens tevoren ramen openzette, zoodat de buren het konden hooren. Bedreigingen heeft ge tuige nooit hooren uiten. Op den 80en Mei heeft getuige met zijn zuster vader, die zijn komst per tele gram had aangekondigd, van den trein gehaald. De begroeting tusschen vader en moeder was vriendelijk. Zij zoenden elkaar telfs. Op vaders verzoek heeft getuige gebakjes gehaald. Vader en doch. ter zijn ook nog even uitgeweest in de Wagenstraat een tasoh voor moeder te koopen. In de keuken hebben vader en moeder over verzoening gesproken ,.n over intrekking van een elsch tot echt scheiding. Ook werden er geldzaken af. gehandeld. In de keuken heeft moeder echter vader gesard. Getuige heeft toen nog een boodschap gedaan en terug, komende, vond hij vader en moeder op den grond liggen. Getuige heeft een revolver zien liggen en die in tij' zak gestoken. Toen hij weer naar voren k wam# is hij op verzoek van vader een dokter gaan halen. Getuige, die op do flets was, is vervolgens naar de Boekhorststraat gegaan, waar hij het wapen aan een nichtje heeft afgegeven. Op vragen van mr. Bourlier antwoordde getuige nog, dat, wanneer er ruzie was, vader nooit meer deed dan zich verweren. Moeder sloeg zichzelf wel eens en zeide dan tegen de buren »hij heeft me weer geslagen.» De kinderen kregen soms niet te eten, hoewel moeder zichzelf tegoed deed. Een dochter wordt verhoord. Vervolgens werd een 18-jarige dochter gehoord. Ook zij verklaarde, dat het huwe lijk tusschen de ouders niet gelukkig was. Wanneer er ruzie was, ging dat als regel van moeder uit. Dit geschiedde vaak ten aanhoore van de buren en zij liet het voorkomen, alsof haar man haar mis handelde. De dochter zeide eveneens, dat zij van de zijde van haar vader nooit bedreigingen heeft gehoord. Op een vraag van mr. Bourlier ant woordde getuige, dat zij, toen zij een jaar of tien was, ernstig door haar moeder is mishandeld. De voogdijraad is toen tusschenbeide gekomen. Verder verklaarde zij o.m. dat haar vader' zeer goed voor haar en haar broer tjes en zusies was. Moeder werd echter opgestookt "door familie. Hierna werd overgegaan tot het hooren' van de getuigen décharge. Getuige Verpoort is jaren in betrek king geweest bij de familie van verd. Deze getuige heeft eenige jaren geleden hulp verleend, toen verdachte's vrouw weggeloopen was. Het huishouden was geheel verwaarloosd, de kinderen waren vervuild en de man lag ziek te bed. De vrouw is 5 maanden weggebleven. Get. beeft herhaaldelijk in dien tijd getracht een of meer kinderen bij de vrouw te brengen. Deze wilde daarvan echter niets weten. De vrouw zou zoowel haar man als haar oudste dochter herhaaldelijk hebben mishandeld. Ook een broer van verdachte legde verklaringen af omtrent het wegloopen van verdachte's vrouw, den toestand, waarin zij haar huishouden achterliet enz. Een 14-jarig dochtertje van verdachte deelde mede, dat moeder haar verteld had, dat vader gezegd had, zich van kant te zullen maken, Moeder voegde daaraan nog toe; «die dat zelf zeggen doen dat toch niet». Nog verschillende andere getuigen verklaarden omtrent het onaangename en ruziezoekende karakter van verdach te's vrouw. Om kwart voor zes was het getuigen verhoor afgeloopen en werd de zitting verdaagd tot Zaterdagmorgen 10 uur. Opnieuw een ernstige verzak king in den zeedijk van den Wil lem Annapolder op Zuid-Beve land.. Men schrijft ons: Aan de zeezijde van den zuidelijken dijk van den calamiteuzen Willem Annapolder nabij Kapelle heeft opnieuw een ernstige grondverzakking plaats gehad. De twee rijen parkoen paaltjes met steenglooiïng, die de vorige week nog waren blijven staan, zijn thans ook in het water ver dwenen. Opnieuw zijn maatregelen ge nomen voor herstelling. De werking ter plaatse is nog niet tot staan gekomen en een algeheele doorbraak van den betref- fenden dijk wordt niet onmogelijk geacht. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat aan de landzijde enkele zeer diepe welputten zijn die door onbekende oorzaak vanzelf zijn ontstaan. De mogelijkheid be staat dat ter plaatse van de verzakkingen zich een dergelijke put vormt. De Willem Annapolder is 300 H.A. groot en hoofdzakelijk verdeeld in twee landbouwbedrijven. In totaal zijn in den polder zeven gezinnen gevestigd. Buitenland. EEN NIEUWE SNELLE MOTOR REDDINGBOOT VOOR DOVER. Ten behoeve vooral van ln het Kanaal gevallen vliegers. 'De snelste motor-reddingboot van de wereld is Donderdag te Londen te water gelaten. Zij, is 64 voet lang en heeft twee ka juiten. Twee Thornycroft-motoren van 875 K.P. leveren de beweegkracht In woelige zee zal de boot nog altijd een snelheid van ruim 86 KJI. in het uur kunnen halen. Zij is bepaaldelijk gebouwd voor snelle redding vun vliegtuigen, die in het Ka naal gevallen of neergestreken zijn en wordt te Dover gestationneerd SNEEUW EN OVERSTROOMINGEN. In Engeland. Tengevolge van rwaren sneeuwval of overstroomingen, waren Woensdagavond tal van wegen ln Schotland, het Zuiden van Wales en het Westen van Engeland volkomen onbegaanbaar.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6