U vindt bij ons Damestasschen. J. van Willigen De STOOMERIJ en VERVERIJ van S. KROM Tijdelijk 20 procent Korting - Weststraat - BINNENLAND. Stoomt en verft alle goederen Winkel: KEIZERSTRAAT 31 - Telefoon 473 De overval op Curapao. de grootst denkbare sorteering Lederwaren EEN KEURCOLLECTIE Stoom vaartberiohter. Ü^Noord- en Zuid-Hollafidsche Reddingmaatschappij. TWEEDE KAMER. Wierlngen. Indringers. NIEUW VRACHTSCHIP VOOR DE 8T.-MIJ. „NEDERLAND". Opdracht aan de Neder! Scheepsbouw MJJ. Naar de Te! verneemt heeft de Stoom vaart Mij. „Nederland" aan de Nederland- scihe Scheepsbouw Maatschappij alhier op dracht gegeven voor den bouw van een nieuw motorvrachtschip, voorzien van een dubbelwerkende tweetacts Sulzer-Diesel- rr tor. Het nieuwe schip zal van hetzelfde type worden als de drie door de Maatschap pij Nederland bij dezelfde maatschappij be stelde vrachtschepen die gedoopt zullen worden Tabinta, Taroena en Tawali. GASBEDRIJVEN. Te MedembHk. De gemeenteraad van Medembük heeft in zijn Vrijdagavond gehouden vergade ring met algeimeene stemmen besloten den heer de Vries op diens verzoek te herstellen in zijn functie van directeur der gasfabriek en zijn jaarwedde in ver band hiermee op het oude peil te bren gen. HET ONTSLAG VAN GOUVERNEUR FRUYTH2B. De houding van dein militairen commandant. Wij lezen in de Rsb.: Hoewel de commissie Hoorweg, welke op last van de Regeering naar Curacao is gezonden, nog niet terug is, heeft de Re- geering zooals bekend' is, na de besprekin gen met Ir. Fruytier, gemeend den gouver neur in overweging te moeten geven, eer vol ontslag aan te vragen, wijl Je Regee ring het niet gewenscht vond, dat hij na het gebeurde naar Cuiatjao terugkeerde. Naar wij vernamen, moet dez3 houding van de Regeering voornam el'jic steunen op de overweging, dat de gouverneur (ver schillende bevelen aan zijn ondergeschikte ambtenaren heeft gegeven, om elk verzet achterwege te laten, op een moment, dat hij niet meer vrij was, om zelfstandige be slissingen te nemen. Het moet n.1. gebleken zijn, dat de gou verneur verschillende bevelen om geen verzet te plegen, heeft gegeven telefonisch en mondeling in het bijzijn van generaal Urbani, wiens gevangene hij toen reeds was. De verdediging van den gouverneur, dat hij: deze bevelen gaf, om Oura^ao voor een bloedbad te sparen, kon deswege dan ook niet geheel geaccepteerd worden. Wel is intusschen duidelijk vast komen te staan, dat voor den gouverneur, die pas was opgetreden, verschillende verontschul digingen bestonden en (hij inderdaad niet over voldoende middelen beschikte om een dergelijken aanval te voorkomen of af te slaan. Daarbij is ook gebleken, dat de gouver neur niet den steun van de zijde der mili taire politie heeft gehad, als van den offi cier-commandant van dit corps in die om standigheden mocht worden verwacht. Het zal daarom, naar wij vernemen, zeer de vraag zijn, of aan den militairen com mandant wel eervol ontslag zal kunnen worden verleend en of zelfs geen krijgs- tuchtelijke maatregelen tegen hem zuilen moeten worden getroffen. Wij vernamen ook nog, dat de commis sie Hoorweg zelfs ernstig overweegt om den minister te advlseeren de militaire po litie voor Ouragao weer op te heffen, wijl dit instituut voor Curagao groot e practi- sche bezwaren heeft. In Curageo is men echter zeer aan deze militaire politie ge hecht en zou men tegen opheffing zeer ernstige bezwaren maken. SLOT AFREKENING VAN DEN BOUW DER „SUMATRA". Opmerkingen bij de suppletodre defensie begrooting. Blijkens hot verslag over het ontwerp tot verhooging van het 8e hoofdstuk der Rjjksbegrooting 1929 betreurden eenige leden, dat op deze begrooting nog pCm. 250.000 voorkomt als slotafrekening van de bouwkosten van Hr. Ms. „Suimiatra" terwijl deze bodem alweer voor reparatie In aanmerking koant. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het oompersatie- systeem niet meer als alegmeen richt snoer behoeft te worden genomen. Daar voor zijn aan dit systeem te groote bezwa ren verbonden. NAAR BELASTINGVERLAGING IN NOORD-HOLLAND? Voorstel oim de prov. opcenten van 5 op 3 te brengen. Een viertal Statenleden, behoorende tot den Vrijheidsbond, hebben bij de Prov. Staten van Noord-Holland een voorstel in gediend om dit jaar de door Géd. Staten voorgestelde storting van 300.000 in het Fonds tot gedeeltelijke reserveering van batige saldi niet te doen plaats hebben. Verder meenen deze leden, dat de jaar- lijksche bijdrage in het Wegenfonds ad 750.000 verminderd kan worden met 400.000, daar uit de opbrengst iyin de Rijks wegenbelasting de provincie een extra-storting zal ontvangen van 400.000 en dus de wegenaanleg er niet door zal worden opgehouden. De op die wijze vrijgekomen 700.000 behooren volgens de vooTStellors aange wend te worden om de nog steeds zeer hooge belastingen te verlagen. Zij stellen aan'Prov. Staten voor hiertoe over te gaan en het aantal opcenten op de inkomsten belasting en op de vermogensbelasting te brengen van 5 op 3. UIT HET DRUKKERSBEDRIJF. Een actie van typografen tegen het pensioenfonds. Het landelijk comité van actie, gevormd door die leden van den algemeenen Ne- derlandschen Typografenbond, die zich verzetten tegen de invoering van het ver plichte pensioenfonds voor typografen, zooals overeen is gekomen in een rege ling tusschen de gezellen-organisaties «n de federatie van werkgovers in het druk- kersbedrijf, heeft Zondag te Amsterdam een drukbezochte vergadering gehouden. De voorzitter van het landelijk comité, de heer Clausing, heeft daarbij een over zicht van de geschiedenis van de tot standkoming van het pensioenfonds en van het daarop ontstane conflict gegeven. Voorts is medegedeeld, dat op het oogen- b!ik ongeveer 1100 typografen weigeren, premie voor het pensioenfonds te storten. Tenslotte circuleerde een voorstel tot het bijeenroepen van een huishoudelijke vergadering van de afdeeling Amsterdam ven den A.N.T.B., om daarin te besluiten, dat deze afdeeling zloh van den A.N.T.B. zou afscheiden, indien het hoofdbestuur tot royement zou overgaan. Het voorstel verwierf 212 handteekeningen. Do voor zitter verklaarde dat het besluit dus in de afdeeling Amsterdam van den A.N.T.B. in behandeling zal komen, aangezien het bestuur verplicht is, een vergadering bijeen te roepen, indien meer dan hon derd leden zulks wenschen. Verschillende sprekers betuigden hun instemming met de door het landelijk comité gevoerde actie. GROOTE AANVOER VAN HARING. Wij maakten reeds melding van den ge weldigen aanvoer van haring te IJmuiden in deze week, vooral ten gevolge van de omstandigheid dat, behalve Engelsche loggers, dit jaar ook Nederlandsche en Duitsche «op vangst gaan onder de kust van Norfolk en zuidelijker. Zoo kwamen Dinsdag niet minder dan vijftien Duit sche stoom loggers IJmuiden binnen, om dat deze haven veel dichterbij is dan hun eigen havens. De groote hallen te IJmuiden waren de eerste dagen der vorige week soms geheel met kisten vol haring bezet en de afslag duurt tot 's avonds laat voort. Bij de spoorwegen komt men haast handen te kort. Niettemin is men erin geslaagd alle komen Ged. Staten tot ontkennende be- Collectieve arbeidsovereenkomst an^00I^.g j.; De in de Troonrede aangekondigde Men herinnert zich vellicht, dat na de nUKHftVredhteliIk& recrelinff van de colleo txrmramp van 1028 de heeren G. Va- tJ&ve ^gj^vereenkomst beoogt het mo gelijk te maken dat bepalingen eener c.BvO. onder bepaalde omstandigheden al gemeen verbindend worden verklaard. Dit wetsontwerp zal, naar de minister meent te mogen aannemen, in den loop van dit zittingsjaar bij de Tweede Kamer worden aaanhangig gemaakt. stormramp der en D. Wijnkoop (comm.) bij de Prov. Staten van Noord-Holland een voorstel ingediend (hebben om 200.000 ter be schikking te stellen tot oprichting van een fonds voor de nagelaten betrekkingen van redders, die hun leven verloren heb ben bij het reddingswerk aan onze kust. Dit voorstel is in de eerstvolgende Staten- zitting aan Géd. Staten gezonden voor prae-advies. De voorzitter deelde toen te vens mede, dat Gedeputeerden in hun onderzoek aangaande deze aangelegenheid ook de vraag zouden betrekken of aan de Noord- en Zuid-HoUaüdsche Redding Mij. alle hulpmiddelen ten dienste staan, die haar paraat maken onder alle omstandig heden, zoomede, of op het gebied van de verbetering van het reddingwezen wellicht ook voor de provincie een taak te vervul len zou zijn. Het rapport der N. Z. H. Reddlng- imaatschappjj. BedrUfsraden. De in de Troonrede aangekondigde be- drijfsraden zullen, volgens het thans In bewerking zijnde ontwerp, in de eerste plaats tot taak krijgen het verstrekken van advies in den ruimsten zin over alles wat de arbeidsaangelegenheden in het be trokken bedrijf betreft, zoowel aan de over heid als aan belanghebbenden in het be drijf. Vacantle voor arbeiders. De minister is bereid het vraagstuk van een wettelijke regeling der arbeiders- vacantie In onderzoek te nemen. Vakvereeniglngswezen. l5en minister is vooralsnog niet ge bleken, dat aan een wettelijke regeling der vakvereenigingen van werkgevers en In het hier bedoeld rapport, waarop het prae-advies van Ged. Staten is gebaseerd, wordt een overzicht gegeven van de ver schillende werkzaamheden, waaruit een groote activiteit der maatschappij blijkt. Daarna bespreekt het de wijze waarop de i arbeiders behoefte zou bestaan, nagelaten betrekkingen van omgekomen; redders verzorgd worden. Deze zijn ver zekerd volgens de bepalingen van de Zee ongevallenwet, terwijl de uitkeering inge volge deze wet, die niet onbelangrijk is, uit het z.g. Lyndenfonds (groot 500.000) wordt verhoogd. Vanzelfsprekend heeft ook verhooging plaats door de bijdragen, die belangstellende landgenooten na een ramp spontaan offeren. Volgens een over- gelegden staat blijkt het, dat de steun aan weduwen van omgekomen redders in Noord-Holland varieert tussdhen 24.50 per week (geen kinderen) en 48.20 per Naar gelang de economische toestand ver' Overwérkvergnnnlngen. De minister schaart zich aan de zijde der Leden die van oordeel waren, dat bij het verleenen van overwerkvergunnin- gen zeer oordeelkundig wordt te werk ge gaan. Het groote aantal vergunningen, in de achter ons liggende jaren, op grond van ongunstige economische omstandig heden verleend, bewijst wel, dat er bij ons gewaakt wordt tegen het te gronde gaan van bedrijven door te strenge hand having van den achturigen arbeidsdag. week (6 kinderen). Het bestuur meent dus te mogen constateeren, dat de nagelaten betrekkingen niet onverzorgd achter blijven. Hoeveel ontvangt de bemanning der imótor-reddlngbooten. De bemanning der motorreddingboo- ten, welke een zorgvuldige behandeling vereischen en een vaste kern van perso- terde is het aantal der z,g. armdedever- gunnlngen Ingeflcrompen. Herzlenlng sociale verzekering. Deze Is in de eerste plaats er op ge richt om verbetering te brengen in de voorzieningen welke de invaliditeitswet bevat. Verschillende vruchten der sociale ver zekering zullen vergroot worden, ander- In eenvoudige zoowel ole In de meeet verfijnde uitvoering dat hot vermoeden als zouden dit de daders zijn, juist was. Het was volgens dezen in derdaad de bedoeling geweest een bezoek te brengen aam de meergenoemde jonge dame, die echter, zooals zij verklaarde, niet mt dat voornemen bekend was, terwijl bei de „Heeren" er blijkbaar niet op hadden gerekend dat de vrouw des huizes thuis was gebleven. Met dat al is het echter nog raadselach tig waarom beide jongelieden niet op de normale wijze getracht hebben binnen te komen en waarom zij op een door de wet niet geoorloofde manier zijn binnenge gaan. Overigens mogen zij van geluk spreken dat de bewoner zelf afwezig was, want het is aan twijfel onderhevig of zij er dan, al thans voorloopig, ook zonder kleerscheu ren afgekomen. Ons werd nog medegedeeld dat deze on verkwikkelijke affaire in handen is gesteld van vrouwe „Justitla." neel, is in vasten dienst van de Redding zÜd® dichter in het bereik der verzeker- Maatschappij. den gebracht. Gerekend wordt op een ver- De schippers der motorreddingbooten I hooging der staatsbijdrage als een der ontvangen 1820 per jaar, stuurlieden enmiddelen om de verhoogde lasten van het motordrijvers 1560, enz. speciaal voor invaliditeitsfonds te bestrijden, het aan hunne zorgen toevertrouwde ma terieel en voor het oefenen ermede. De reddingdaad is altijd een vrijwillige da^d, die niet beloond kan worden. Zij die een redding uitvoeren ontvangen daarvoor premies evenals de leden der bemannin gen van de eerste groep, welke premies van 10 tot 50 per man, soms meer bedragen. Ook uit de belangstelling van bet publiek zich na belangrijke daden van redding somtijds door giften aan de redders. Subsidie der provincie nlelt noodig geacht. Tenslotte bespreekt het bestuur de haring vervoerd te krijgen. Daarvoor was vraa5? of op het gebied van de verbete een goederentrein met 63 wagens noodig, van het reddingswezen wellicht een terwijl het geoorloofd maximum 60 wa- taak voor de provincie te vervullen is. Het gens is. Twee locomotieven hadden van - meent dat zoolang de particuliere Redding IJmuiden naar Velsen, een afstand van 4 K.M., waarover een electrische trein een paar minuten doet, een half uur werk om den trein op gang te brengen. De grootste hoeveelheid dér haring gaat naar Duitschland, maar een flink deel wordt te IJmuiden gehouden of gaat naar de rookerijen. Donderdag was de aanvoer niet zoo groot, maar dezer dagen waren er twee vrachtschepen, die 2000 vaten pekelha ring van Yarmouth aanvoerden. Ook ko men nu weer de Urker botters met ear- dtjn en het is een interessant gezicht de mlilioenen kleine vischjee uitgestald te zien. Dat honderden thans een goed stuk brood verdienen kan men begrijpen, als we meedeelen, dat de eerste drie dagen der vorige week in de vischhaUen te IJmuiden voor meer dan een half millioen gulden aan visoh werd verkocht. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. 1. De directeur-generaal dier posterijen en telegrafie maakt bekend, dat van 10 December tot en met 9 Januari weldadig- heidapostzegelfli worden verkrijgbaar ge- steld. De verkoop van deze zegels ge schiedt wederom ten bate van den Neder- landschen Bond tot Kinderbescherming. 2. De zegels worden uitgegeven in 4 soorten (naar hetzelfde ontwerp), met een frankeerwaarde van resp. l1/*, 5, 6 en 127» cent. 3. De verkoopprijs der zegels 'bedraagt resp. 3, 8, 10 en 16 cent. 4. De weldadigheidspostzegels dragen een voorstelling welke het doei van de uitgifte der zegels tot uitdrukking brengt. Zij zijn vervaardigd naar een ontwerp van den kunstenaar H. H. Kamerllngh Onnes. 6. De geldigheidsduur der weldadig heidspostzegels is onbeperkt; zij zijn mede geldig in het internationaal verkeer (St.ct.) Werkzaamheden der maat schappij. Prae-advies van Ged. Staten. Verschenen is een prae-advies van Ged. Staten van Noord-Holland betreffende de vraag of van de zijde der provincie sub- sidleering noodig is van het werk der N.-Z.-H. Reddingmaatschappij aan onze kust. Aan de hand van een uitvoerig rap port van de N.-Z.-H. Redd. Maatschappij Maatschappij, haar werk goed1 vervult, het beter is, dat het haar blijve toevertrouwd. Kan zij hare taak niet naar behooren ver vullen, dan is het de Staat, die de taak van het particuliere reddingwezen moet over nemen. Tot dusver is door twee Staats commissies: die van 1889 en 1907 aanbe volen het reddingwezen onder leiding van particuliere maatschappijen te laten, even als zulks het geval is in Engeland, Frank rijk en Duitschland. In geen dienst toch komt de vrijwillige daad meer op den voor grond dan hij heit reddingwezen, dat uit den aard der zaak een onmiddellijk, zelf standig handelen meebrengt, waarbij nim mer de vraag naar voren mag komen, of daarbij een instructie of ambtenaarsver antwoordelijkheid wordt overschreden. Het bestuur gevoelt verder, dat door het aanvaarden van den Rijks- en Provincia len steun iets dreigt verloren te gaan van de vrijheid, die een der eerste elschen is voor de goede vervulling van zijn taak. Ofschoon door het voeren van propaganda, die noodig Is tot het verkrijgen van geld middelen wél eens den indruk wordt ge vestigd van geldgebrek, wil het bestuur verzekeren dat altijd voldoende geldmid delen zjjn verstrekt om te voldoen aan de steeds groeiende eischen van het redding wezen. HIJKSBEGROOTING VOOR 1930. Hoofdstuk X (Arbeid, Handel en Nijverheid). Aan de Memorie van Antwoord wordt nog het volgende ontleend: Wat betreft de verdere doorvoering van de Arbeidswet, deelt de minister mede, dat thans in de eerste plaats gewerkt wordt aan een werktijdenbesluit voor kan toorpersoneel ten einde de bepalingen om trent de arbeids- en rusttijden in kantoren in de eerste helft van 1931 ook voor man nen en vrouwen in te voeren. Daarop zal een regeling voor hotel- en koffiehulsper- soneel zoo spoedig mogelijk volgen, ter wijl Inmiddels een werktijdenbesluit voor apothekersbedienden tot stand zal komen. Het ligt In de bedoeling allereerst de jeugdige personen te beschermen tegen langdurlgen en te laten arbeid. Zoo zullen krachtens art. 17 maatregelen getroffen worden tegen ventarbeid en bezorgdien sten van jeugdige personen in den laten avond. De minister heeft geen principieel be zwaar tegen verhooging van de leeftijds grens in de Invaliditeitswet en verklaart zich dan ook gaarne bereid by de voor genomen herzieuirig dier wet mede aan dit punt zyn aandacht te wijden. Een voorstel tot invoering van staatspensioen is van den minister niet te verwachten. Ongevallenverzekering. Het ligt in het voornemen van den mi nister om de wetteiyke ziekteverzekering met ingang van 1 Maart geheel in wer king te laten treden, behoudens de bepa lingen van de artikelen 48 en 124 der Ziektewet, welke verband houden met de wetteiyke regeling van het ziekenfonds wezen. Uitstel van de invoering acht "Bij niet gemotiveerd. De minister wil zich bezig houden met het denkbeeld der stichting van een Ry'kskinderfonds. Wetteiyke regeling van de werkloos heidsverzekering acht de minister ge wenscht, zonder haar urgentie hooger aan te slaan dan die van de herziening van de invaliditeits- en ouderdomsverzekering. Mat het vraagstuk der moederschaps- zorg houdt de minister zich bezig. Hy is verder voornemens, in onmiddeliyke aan sluiting aan de invoering der Ziektewet, ter hand te nemen het ontwerp tot rege ling der ziekenfondsen. Hy zal dan na gaan in hoeverre het gewenscht zal zijn, het ontwerp te wy'zigen in verband met art. 124 der Ziektewet. J.1. Vrijdagavond te ongeveer 11 uur hebben twee personen zich de vrijheid ver oorloofd binnen te dringen in een woon huis aan de Hofstraat te Den Oever, ver- moedeiyk in de veronderstelling verkee- rende dat de heer en de vrouw des huizes afwezig waren en zy daardoor een meisje dat in hetzelfde huis woont alléén zouden thuis treffen. De indringers waren brutaal genoeg het voordeurraampje te forceeren om zich zoodoende toegang te verschaffen. Toevalligerwys echter de vrouw des i«izefuYèl tihuis' docl1 deze had zich tege- lykertyd met het inwonende meisje reeds ter ruste begeven. Argwanend geworden door het aan de voordeur veroorzaakte ru moer ging zij eens op onderzoek uit en 20g l6 traP 8taanjde riep zy „Wie is daar? Op deze vraag kwam geen ant woord doch een sterke lichtstraal van een electrische zaklantaarn werd op haar ge richt. Is het een wonder dat de vrouw dne schrik om het hart sloeg? Zy yide weer naar boven en riep vanuit het bovenraam om hulp. Omwonenden waren spoedig aan wezig doch van de Indringers was geen spoor meer te bekennen. Eenige politie mannen begaven zloh daarna met revol vers gewapend naar binnen, doch ook daar was geen mensch meer te vinden. Even later echter passeerde een tweetal mans personen die het biykbaar boven hun waar digheid adhtten te informeeren naar het- Ïeen er aan de hand was, ofschoon het voor )8n Oever toch een' zéér ongewoon ver- schynsel is dat er zoo laat op den avond een volksoploopje is. Stoomvaart Mij. Nederland. Saparoea, t., 22 Nov. v. Padang. Enggano, u., pass. 23 Nov. Perim. Kangean, u., 24 Nov. te Sabang. P. C. Hooftt, u., pass. 25 Nov. Gibraltar. Poelau Laut, u., 23 Nov. v. Sabang. Poelau Roebiah, 23 Nov. v. Batavia. Prinses Juliana, u., pais. 24 Nov. Perim. Salabangka, t., 23 Nov. v. Singapore. Simaloer, t., 25 Nov. te Liverpoo! Johan de Witt, 23 Nov. te Batavia. Borneo, u., 23 Nov. v. Middlesbro. Radja, 23 Nov. v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot MaatachapplJ. Brielle, 24 Nov. te Antwerpen. Gerda, pass. 25 Nov. Dungeneia. Rhea, 25 Ncv. v. A'dam. Ariadne, 24 Nov. te Sevlila. Bennekom, 23 Nov. te Valparalao. Clio, 23 Nov. v. Aalborg. Do ros, 23 Nor. v. Alicanta. Eo», 24 Nov. te Genua. Erato, pass. 24 Nov. Holtenau. Euterpe, 25 Nov. te Hamburg. Fauna, paai. 24 Nov. Gibraltar. Ganymedes, 24 Nov. v. Conitantin. Hebe, 24 Nov. te A'dam. Hercules, 23 Nor. v. Cartagen». Hermes, 23 Nov. r. Patra». Iloi, 25 Nov. te A'dam. Iris, 23 Nov. v. La Pallice. Jason, 23 Nov. v. Smyrna. Juno, 24 Nov. te Malaga. Medea, 22 Nor. v. New-York. Merope, 24 Nov.: v. Genua. Mineiva, pass. 24 Nov. Dover. Neptunua, 23 Nov. v. Napel». Nereua, 24 Nov. v. Mu»e! Nero, 23 Nov. te Kopenhagen. Oranje Nassau, 24 Nov. te Havre. Orion, 24 Nov. v. Vigo. Perseus, 24 Nov. te Tarragooa. Petworth, 23 Nov. v. Valencia. Pluto, pais. 24 Nov. Brunibuttel. Pollux, 24 Nov. te Barbados. Poseidon, 22 Nov. v. S. Domingo. Proteus, 25 Nov. te A'dam. Rhea, 24 Nov. te A'dam. Saturnus, 23 Nov. v. Malta. Simon Bolivar, 26 Nov. te A'dam verwacht. Strabo, pass. 24 Nov. Brunabutte! Tellus, 23 Nov. v. Bari. Thetis, 23 Nov. v. Birkenhead. Ulyiaes, pass. 25 Nov. Dungenea». Van Rensselaer, 24 Nov. te A'dam. Venezuela, u., pais. 23 Nov. Azoren. Venus, 23 Nov. te Llmni. Aurora, pass. 24 Nov. Dover. Baarn, 24 Nov. te H'amburg. Barneveld, n., 22 Nov. v. Guayquil. Odysseus, 24 Nov. te Hamburg. Triton, 21 Nor. v. Arecibo. Vulcanus, pais. 24 Nov. Dover. Zeus, 25 Nov. te Palermo. Orpheua, 24 Nov. te A'dam. Aurora, 23 Nov. v. R'dam. Theseua, 23 Nov. te A'dam. Stuyvesant, 22 Nov. v. Curacao. Stella, 23 Nov. te Hamburg. Ingeborg, pass 22 Nov. Gibraltar. Erato, 22 Nov. v. A'dam. Doroa, 22 Nov. te Alicante. Crynssen, 21 Nov. v. Curacao. Clemenceau, 23 Nov. te A'dam. Clio, 23 Nov. te Aalborg, Borkum, 22 Nov. te Stettin. Bodegraven, 21 Nov. v. Curacao. Berenice, 23 Nov. v. R'dam. Amsterdam, u., 22 Nov. te Curacao. Kon. Hol! Lloyd. Amatelland, u., 25 Nov. te Antwerpen. Flandria, t., 24 Nov. v. Lai Palma». Zeelandia, 23 Nov. te B. Ayrea. Soeaterberg, t., 24 Nov. v. Santo». Zatnland, 23 Nov. te A'dam. Orania, 23 Nov. te A'dam. Delfland, 24 Nov. te A'dam. Haicyon Lijn. Stad Arnhem, 23 Nov. v. Lai Palm*». HollendAfrika Lijn. Springfontein, u., 23 Nov. v. Mozambique. Kandfonteln, t., 24 Nov. te Duinkerken. N a» t„ 22 Nov. v. Marseille. Klipfontein, 24 Nov. te Hamburg. niiii Nov. v. Port Natal. Buliton, u., 22 Nov. v. Suex. Heemskerk, t., 22 Nov. te Killndini. Jagersfontein, 22 Nov. te Antwerpen. Meliikerk, 23 Nov. te A'dam. Alkaid, u., 23 Nov. te Eaat Londen. Holland—Weat-Afrlke Lijn. Amitelkerk, u.L *4 Nov. v. Duel». Deze personen werden dan ook even aan "J.W 1' den tand gevoeld en hg» bleek al epoedig Ma»sk«rk, n Nov. u Sïïbïï

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10