Radiografisch Weerbericht dat alleen in het laatste kwartaal de in het kamp der Maoedonlsohe revolutionairen uitgebroken broedertwist ruim 100 slacht offers heeft geëisoht, zonder dat de politie de daders heeft kunnen ontdekken. SIERADEN EN EEN HOED „GELEEND". Om met een meisje uit te gaan. De vorige week heeft een juwelier bij de politie aangifte gedaan, dat twee vreem de lingen hem een platina ring hadden aangeboden. Na onderzoek werden in een logement aangehouden een Pool en een Rus. De Rus was in het bezit van een bril jant, welke bij den platina ring behoorde. De Pool had een hoed bij zich, welke hij aeide in Schanghai te hebben gekocht De hoed bleek inderdaad uit Shangal afkom stig te zijn. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat in de de hoofdstad een gouden sigarettenkoker en een gouden paar man- chetknoopen waren aangeboden. Bij na vraag in het buitenland bleek, dat 9 No vember iemand aangifte had gedaan van verduistering van de sieraden en den hoed. De waarde van het verduisterde is 250.000 frs. De benadeelde had zijn goe deren aan den Pool afgestaan, omdat hij met een meisje uit wilde gaan. De Pool is er met een Russischen vriend met sieraden vandoor gegaan. Zij hebben getracht de sieraden te Amsterdam van de hand te doen en wanneer dat gelukt zou zijn, zou den zij naar Amerika zijn gegaan. De Pool en de Rus zijn naar het huis van bewaring overgebracht, in afwachting van het bevel van uitlevering. RUITENTIKKEN MET EEN AUTO. Hef nieuwste op dit gebied. Te Londen hebben dezer dagen auto bandieten met hun auto, die intusschen niet hun auto was (het voertuig was ge stolen), een ruit van een bontwinkel ver brijzeid door achteruit te rijden. Daarop namen zij de uitstalling, voor 600 pdst. aan goederen, weg. Veel genoegen hebben ze er intusschen niet van beleefd, want na den diefstal kwam hun auto in botsing met een omnibus en werd beschadigd Twee mannen stapten er uit en zeiden tot een politie-agent dat ze een garage gin gen zoeken. Ze kwamen natuurlijk niet terug. Het gestolen bontwerk werd in de auto teruggevonden. Er bleek bovendien ook nog buit te zijn van een diefstal in een tweede bontmagazijn. Het testament van Clemenceau. Het testament van Clemenceau, voor zoover dit betrekking heeft op zijn be grafenis, luidt als volgt: Parijs, 28 Maart 1929. Dit is mijn testament. De wil begraven worden bij den Colom- bter, naast mijn vader. Mijn lichaam, dat ongeschonden moet blijven, moet van het sterfhuis naar de plek, waar ik begraven word, worden overgebracht zonder eeni gen stoet of plechtigheid van welken aard ook. Geen betooging, geen uitnoo- diging, geen ceremonie. Rondom het graf niets dan een ijzeren hek zonder naam, evenals bij mijn vader. Ik wil, dat in de kist gelegd werden mijn wandelstok met den ijzeren knop, die uit mijn jeugd af komstig is en het kistje van geitenvel, dat in den linkerhoek staat op de bovenste plank van mijn spiegelkast. Het boekje, dat er door de hand van mijn lieve moeder is ingelegd, moet er in blijven. Dan moeten er de twee bosjes gedroogde bloemen werden bijgelegd, die op den schoorsteen staan in de kamer, die op den tuin uitkomt. Het kleine boe ketje moet i» den granaat worden ge plaatst, waar de groote bos in staat en dan moet alles naast mij worden gelegd. Ik benoem mijn zeer dierbaren vriend Nicolas Pietri tot uitvoerder van mijn laatsten wil en voeg hem toe mr. Pournin, advokaat, en mijn zoon Michel en ik dank hen voor de moeite, die dat hun zal kunnen veroorzaken. Gedaan te Parijs op den 28n Maart 1929. G. CLEMENCEAU. Het kistje, dat Clemenceau in deze uiter ste wilsbeschikking bedoelt, is een ge schenk geweest van zijn moeder toen hij een jongen was. Elk nieuwjaar nam me vrouw Clemenceau het kistje terug, legde er enkele franken en een geschenk in en gaf het dan weer aan haar zoon terug. Zoo kreeg deze eens van haar een uitgave van de Mariage de Figaro, van 1828. Dit boek is met Clemenceau in zijn kist gelegd, Wat de bloemen betreft, daarvan weet een Parijsch blad te vertellen, dat hij die een paar dagen voor het Juli-offensief van de Duitschers aan het front van Cham pagne heeft ontvangen. Generaal Pétain paste toen een nieuwe taktiek toe, die n.1. hierin bestond de eerste linie zwak te laten bezetten door elementen, die wel eenigen tegenstand konden bieden, maar gemak kelijk te overweldigen waren door den vijand, die vervolgens zich te pletter zou loopen tegen een uiterst sterk georgani seerde tweede linie. Clemenceau had ge- wenscht nog eenmaal de troepen te zien, die zouden worden opgeofferd. Toen hij langs een groep onderofficieren kwam, bood een der mannen, die den volgenden dag zou sterven, hem een handvol bloe men aan. Toen heeft Clemenceau, die tot tranen toe ontroerd was, gezegd, dat die bloemen met hem de kist zouden ingaan. Zoo is geschied. Haven van Nieuwediep. TWEEDE KAMER. VERGADERING VAN DINSDAG. Na eene regeling van werkzaamheden komt allereerst aan de orde de stemming over hoofdstuk 5, welke met 68 tegen 1 stem (die van den heer Wijnkoop) wordt aangenomen. Aan de orde komen daarna algemeene beschouwingen inzake het vaccinatiewetje, waarbij mevrouw de Vries—Bruins haar stem vóór dit wetje motiveert. Dr. Vos (V. B.) zet uiteen, hoe onder den invloed der pokken bet aantal vrijwillige vaccinaties weer gestegen is, en het aantal encepahilitisgevallen met beleid tot een minimum kan worden ge reduceerd. Zijn critiek concentreert zich op drie punten; le. dat men niet genoeg gegevens heeft verzameld, 2e. de medi sche bezwaren, 8e. de vaccins die hier in Nederland nog steeds worden toege past- Hij komt op tegen het kris en kras vaccineeren zooals dat te Rotterdam plaats gehad. Ds. Kersten zegt, dat de vaccinatie nooit gevaarloos is geweest, het is een zich moedwillig in gevaar be geven en staat volgens den Heidelberg- sche catechismus gelijk met doodslag. Mejuffrouw Groeneweg antwoordt hierop, dat dit lastertaal is. Ook de a.r. heer van Dijk betuigt met dit wetsontwerp zijn instemming. De Minister verheugt er zich over, dat het ontwerp van alle zijden (behalve dan de heer Kersten) instemming heeft ge vonden. De regeering heeft zich geplaatst op de basis der bestaande wetgeving, zoodra de reden tot opschorting is ver vallen, dient zulks te geschieden. De re geering staat voorts niet afwijzend tegen over de vraag van dr. Vos of niet op andere wijze iets zou kunnen geschieden. Alles zal worden gedaan om scherpe contróle der vaccins te bevorderen. Met den gedachtengang van ds. Kersten kan de minister niet medegaan. Het wets ontwerp wordt aangenomen, nadat me vrouw de Vries—Bruins en dr. Vos ver klaard hebben te hehben tegengestemd. Daarna komt in bespreking hoofdstuk X (Arbeid), waarbij mevrouw Bakker—Nort (v.-d.) haar blijdschap uitdrukt over de uitbreiding, die thans aan de werkings sfeer der Arbeidswet wordt gegeven, speciaal wat het winkelpersoneel betreft. Zij hoopt, dat onder hotels enz. ook de lunchrooms zullen vallen, waarvan de meisjes extra lange werkdagen hebben. Bij de apothekers-assistenten is de toe stand niet meer zoo somber. Tenslotte bepleit zij regelingen voor de transport arbeiders te land en musici in cafés. De heer Loerakker (r.-k.) wil ook volwassen mannen in de regeling voor landbouw- personeel opnemen. De heer Kupers (s.-d.) wijst op de onvoldoende ratificaties, door de regeeringen van de onderscheiden landen tot stand gebracht. Ook onze minister wil van onvoorwaardelijke ratifi catie nog niets weten. Er is een laakbare onverschilligheid van de zijde der regee ring voor het werk van Genève. De door voering van de Arbeidswet geschiedt in een te langzaam tempo. De heer Drop (s.d.) wil de regeling enten op het Burgerlijk Wetboek, en bespreekt verder de staking te Sluiskil. De heer Smeenk (a.-r.) be pleit spoedige toepassing der Arbeidswet op kantoren, en op de grossiersbedienden, werkzaam in magazijnen. Ook|de regeling voor het hotel- en kofflehuispersoneel mg niet lang meer op zich laten wachten. Mejuffrouw Groeneweg (s.-d.) meent, dat de regeering veel te vrijgevig is met overwerkvergunningen. In de avondzitting wordt behandeld het wetsontwerpbetreffende belastingbetaling ten postkantore, waar de heer Oud nog al sceptisch tegenover staat. Vooral ten plattelands wil men de postambtenaren niet moeien in zijn belastingaangelegen heden. Bezuiniging zal het alleen mee brengen, wanneer het aantal ambtenaren wordt verminderd. Dat de proef in Noord- Holland is geslaagd, zegt nog niets, omdat er geen belastingkantoren zijn opgeheven; als dat straks wel geschiedt, hoe zal het dan gaan? Ook de heeren Kampschoer (r.-k.), Bakker (c.-h.), en IJzerman (s.-d.) ontwikkelen bezwaren tegen het voorge stelde wetje, ook de heer Van de Bilt. De Minister weerlegt de aangevoerde bezwaren; hij wil, indien er bezwaren voor het platteland bestaan, bij amende- mentvoorstellen den maatregel voorloopig beperken tot de groote steden. De heer Bakker dient een desbetreffend amende ment in. VERGADERING VAN WOENSDAG. Aan de orde is allereerst de stemming over het amendement-Bakker op het eenig artikel van het wetje betreffende be lastingbetaling ten postkantore, strek kende om het crediet te halveeren, ten einde den maatregel alleen voor de steden in te voeren. Het amendement wordt aan genomen met 51 tegen 29 stemmen, het wetsontwerp vervolgens met 74 tegen 6 st. De motie-ter Laan tot herziening van de pensioenen van de oud-gepensioneer den en hun weduwen en weezen wordt verworpen met 49 tegen 51 stemmen. Bij Hoofdstuk X (Arbeid), constateert de v. d. heer Joekes met genoegen, dat er langzamerhand eenige verbetering is gekomen in de verhouding tusschen de arbeiders- en werkgevers-organisaties. Toch is de omvang der stakingen nog zeer groot. Het denkbeeld van den mi nister om bedrijfsraden in te stellen, ^cht spr. aantrekkelijk. De spr. dringt voorts aan op een rege ling van vacanties voor arbeiders, al kan men den eisch voor een wettelijke regeling nog niet stellen. De r.k. mej. Meijer meent, dat er meer vrouwen werkzaam moeten worden gesteld bij de Arbeidsinspectie. En de heer Bakker (c.h.) is eveneens van meening, dat de tijd gekomen is om den arbeidstijd te regelen door middel van georganiseerde regelingen, met als stok achter de deur de Arbeidswet. De heer Kortenhorst bepleit een wet op de bedrijfs verenigingen. Mejuffr. Westerman (v.b.) bepleit verkorting van arbeidstijden, de heer Hlemstra bespreekt den arbeid in het landbouwbedrijf, en dient daarover een motie In. De r.k. heer Kuiper bepleit versnelling van het tempo voor Invoering der Arbeidswet. De heer van der Waerden (s.d.) constateert, dat van het ontzaglijk enthousiasme, waarmede het bedrjjfsra- denstelsel door de katholieken is geïntro duceerd, niets is overgebleven. In het stelsel van den Minister is een schijn van medezeggenschap. De heer Slotemaker de [Bruine (c.h.) vraagt of we nu een arbeidswet krijgen, die de 48-urenweek brengt? De heer Braat (p.b.) dringt er op aan, dat de minister met de voorbereiding voor de regeling van den arbeid voor vrouwen en jeugdige personen in den landbouw niet te veel haast moet maken. En de heer Wijnkoop zegt van een wettelijke regeling van de vakvereenigingen, zooals de heer Nolens wenscht, niets dan kwaads tè verwachten. De Minister constateert met genoegen, dat er weinig critiek op de Arbeidsin spectie bij wie in hoofdzaak de hand having der tegenwoordige Arbeidswet berust is geoefend. Ook is weinig critiek uitgeoefend op de verleende over werkvergunningen, een 20.000, Dat deze zouden toenemen is onjuist en niet te bewijzen. Voor het kantoorpersoneel zal de regeling 1 Maart 1931 worden inge voerd, voor de apotheken en hotelperso neel in den loop van 1931. Grossiersbe dienden in magazijnen vallen er buiten, ook de jongens, die in stations venten. De vacantieregeling heeft al de aandacht der regeering. Hedenmorgen voortzetting. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. geïllustreerd zondagsblad Stoomvaartberichten. Legerberic hten. Marineberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 3 eni 4 December 1929. ONDERTROUWD: J. S. de Jong en M. van der Linden, J. Bruin en A. H. van der Made. H. K. Maagdeleijn en J. Neb- beling. D. J. Beek en M. Meijer. M. J. van der Tas en W. Viëtor. B. A. L. Butter en P. M. M. Verbeek. O. Spiekman en A. Post. BEVALLEN: A. Wit—Oauw, 4 OVERLEDEN: J. Munt je werf, 68 j. naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 December. Medegedeeld door het Kon- Nederlandaob Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 765.8, te Weenen. Laagste stand 712.8, te BlacksodL Verwachting: Krachtige tot matige Z.O. tot Z. wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur, 3 Dec. 1929. De stoomloodëboot Na 5 i» naar IJmuiden vertrokken. 5 Dec. 1929. Aangekomen van Londen en vertrokken ®ur Hariin«em het Eagelaehe „Leeuwar den", verkrijgbaar voor de abonné's van dit blad publiceert deze week: Photo'9 uit het Binnenland. Gouden Jubileum van de Deveniter IJsclub. Brand te Wassenaar. i Bij het overlijden van Mgr. H. v. d. Wetering. Een tachtig jarige te Zandvoort. De Moerdijkbrug. Nieuwe brug te Schiebroek. Bekende per soonlijkheden. Zeeuwsch Landschap. Uit Kamperland, op Noord-Beveland. De „Kota-Pinang" te Amsterdam te water -ge laten1. Minister Verschuur te Zeven-aar. Vijftig jarig bestaan der Chr. Jongemannen- Vereen'iging te Nijmegen. Honderd, jaar ontvangerschap te Edam. De Zuiderzee werken. De verbinding met de Zee. Duiventafereel te Delft. Photo'a uit het Buitenland Een gedenkteeken voor Koning Ferdinand. Een prachtschoener. Clemienceau over leden. Een koninklijke koets. Htrhaalde veldslag. De hoogste stuwdam der we reld. Vrouwelijke Hotelboys. De post in overstroomd gebied. Vrachtauto's, voor Azië. -1 De schoorsteenveegste!*. De Her togin van New York. Uit de herboren Wild-West. De Fratellini's hadden brui loft. De Mode. De man op het presen teerblad'. Eveii snoepen. Zijn: laatste hapje. 1 Tweelingen in de kunst. De vlie geniers Coste en Bellonte. Parijsche post- zeg.elbeurs. Toekomstige zeerobben. Achttien leeuwen gestikt. Een pols-teller. Een volbloed Indiaansche. Grijpvogel. Proefnemingen met gas. Stemmende burgemeester. - Jong Sioux danst. 1 Toe komstige zeerobben. Groot vervolgverhaal: „Slaap en] Dood", een' geheimzinnige geschiedenis. Een1 Winternacht, de veilige -herberg. Allerlei: Tijdverdrijf voor Oud en Jong. Oplossing van opgaven. 1 Oplossing: Drie- hoekvraagstuk. -- Opgave: de vischvangst. Een raadseltje. Zoekplaatje. Een spel letje met touw. i Anecdoten. Humor uit binnen- en buitenland. Sport in Beeld, 3 December. Het slot van Karei Lotsy's artikel over den Sterrit naar Barctelona is in dit nummer opgenomen. Ver der het gewone sportnieuws, de wekelijksche correspondenties, de Geheime Dagboekbladen, het feuilleton. Afbeeldingen zijn er van het be stuur van den Amsterdamschen Voetbalbond, mooie bergkiek-en uit Tyrol, allerlei sport nieuws in Volksbeeld, modekieken, kieken van de tribune bij een voetbalwedstrijd, hockey spelers en -speelsters, militaire opnamen van het 5e Reg. veldartillerie, en het hippisch ju bileum van ritmeester Labouchere, mooie op namen uit Davos. Als portret van de week d'e Belgische -doelverdediger Debie, vliegmachine- en fdlmgirikieken, enz. Revue dier Sporten, 3 December. M. 'J. Adricni Engels: Het Ned. elftal oefenten de schooljeugd amuseert zich. Watersport: Minder gelukkig geslaagde wedstrijden in het Sportfomlsenbad: La Nage St. Gilles op be zoek; De eerste nederlaag van A.D.O. (Hil versumA.D.O. 2o; Potloodkrabbels, Veer tig jaar Voetbalsport). Gegevens en cijfers uit onze Voetbalgeschiedenis. Hoe H.F.C. op de laatste plaats kwam. Is het nog wel' 'n eer om in het Ned. elftal gekozen te worden? Het ge west Friesland van het K.N.G.V. een1 en on deelbaar! Stoomvaart Mfi. Nederland. Koningin der Nederlanden, u., 4 Dec. te Southampton. Riouw, t., 4 Dec. v. Padang. Born-eo, u., 3 Dec. v. Algiers. Christiaan Huygenis, t., 3 Dec. v. Sabang. Kambagan, t., 1 Dec. v. Pt. Soedan. Roepat, 3 Dec. v. A'dam. Simaloer, 3 Dec. v. Batavia. Grotius, t., 3 Dec. v. Port. Said'. P. C. Hooft, u-, 4 Dec. v. Suez. Kambangan, t., 3 Dec. te Suez. Prinses Juliana, u., 3 Dec. te Sabang. Rotti, t., pass. 3 Dec. Ouessant Rotti, t., 4 Dec. te Londen. 1 Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, t., 2 Dec. v. Lissabon. Amor, 1 Dec. te Castellon. Barneveld, u., 2 Dec. v. Mollende». Bodegraven, t., pass. 2 Dec. Azo-ren. Breda, t., 1 Dec. v. Tocopilla. Depucalion, 2 Dec. te Curagao. Erato, 3 Dec. te A'dam. Flora, 30 Nov. v. NewiYork. Hercules, 1 Dec. te Jacksonvillc. Iris, 2 Dec. te Daazig. Jason, 3 Dec. te Constanza. Juno, 3 Dec, te A'dam. Oberon, 2 Dec. te Hamburg. Orion, 2 Dec. te Genua. Orpheus1, 2 Dec. te Stettin. Peursum, 3e Dec. te Tor Bay. Peursum, 1 Dec. v. Briatol. Pluto, pass. 2 Dec. Brunsbuttel. Pollux, 1 Dec. te Curagao. Poseidon, 2 Dec. v. P. Barrios. Proteus, 2 Dec. te Gothenburg. V'enus, 2 Dec. v. Canea. Vesta, 3 Dec. te A'd'am. Odysseus, 3 Dec. te A'dam. Nero, 3 Dec. te A'dam. Perseus, 3 Dtc. v. Huelva. Simon Bolivar, 3 Dec. v. A'dam. Thetis, 3 Dec. v. R'dam. Merope, pass. 3 Dec. Ouessant Pluto, 4 Dec. te Kopenhagen. Zeus, 4 Dec. v. Venetië. Agamemnon, 3 Dec. v. Calamat*. Alkmaar, t, 3 Dec. v. Curagao. Eos, 3 Dtc. v. Savona. Doros, pass. 3 Dec. St. Catherinne». Nep'unus, 3 Eec. v. Valencia. Tellus, 3 Dec. v. Tunis.- Triton, 2 Dec. v. Domingo. Vulcanus, pass. 3 Dec. Gibraltar. E u-ter pe, 4 Dec. v. A'dam. Fauna, 4 Dec. v. A'dam. Rhea, 4 Dec. v. A'dam. Kon. Holl. LloycL Delfland, 3 Dec. te A'dam. Eendand, 3 Dec. te A'dam. Montfer.land, u., 2 Dec. te B. Ayres. Zaanland, 2 Dec. te Hamburg. Delfland, 3 Dec. te A'dam. Gelria, u., 3 Dec. te B. Ayres. Zeelandia, tt., 3 Dec. v. Rio Janelrö. Amsteiland, u., pass. 4 Dec. Madeira. Kon. PaketvaarcmaatachappiJ. N. Zeeland, 2 Dec. v. Brisbane. Halcyon Lijn. Stad1 Arnhem, 2 Dec. te Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Alkaid', u., 4 Dec. v. Delagoabaal. Gdekerk, u., pass. 2 Dec. Dakar. 1 Nias, 3 Dec. te R'dam. Springfontein, t, 3 Dec. V. Beira. Heemskerk, t., pass. 2 Dec. Perim. Nias, 3 Dec. te R'dam. Nfijkerk, u., 3 Dec. te East Londofl. Rietfontein, t., 3 Dec. Kaapstad'. Bilderdjjk, pass. 3 Dec. Scilly. Dinteldijk, 3 Dec. te Liverpool. Delfdijk, 3 Dec. te Vancouver. Glamorganshire, 4 Dec. te R'dam-. Rijperkerk, 3 Dec. v. Dar-es-Salaam. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, t., 1 Dec. v. Lagos. IJstroom, u., I Dec. te Bordeaux. Orestes, 3 Dec. v. A'dam. HollandAmerika Lijn. Glamorganshire, 3 Dec. v. Hamburg. Kinderdijk, 2 Dec. te Willemstad. Nictheroy, 1 Dec. te Colon. SpSfcmdam, 4 Dec. te R'dam. Edam, 4 Dec. v. Tampico. Maasdam, pass. 4 Dec. Azoren'. Nebraska, 30 Nov. te Tacoma. HollandBritsch-Indië Lijn. Stadsdijk, pass. 4 Dec. K. Gu-ardafim. Schiekerk, t., 3 Dec. v. Madras. Bovenkrk, 4 Dec. v. R'dam. Hoogkerk, 4 Dec. te Suez. Vechtdijk, u,, 3 Dec. v. Madras. Kdeldrecht, tt., pass. 4 Dec. Wight. Ridderkerk, 4 Dec. v. R'dam. HollandO.-Azië Lfin. Oldekerk, 4 Dec. v. Hamburg. Oostkexk, u., 2 Deo. v. Yokohama. JavaNew-York Lijn. Blitar, 1 Dec. v. New-York. Krakatau, 30 Nov. te Java. Salawati, pass. 1 Dec. Gibraltar. Blommersdijk, 3 Dec. te Batavia. Breadijk, pass. 2 Dec. Gibraltar. 'Sembilan, 2 Dtc. v. Sabang. Karimoien-, pass-. 3 Dec. Perim. Medon, 30 Nov. v. Baavia. Garoet, pass. 4 Dec. Perim. JavaBengalen Lijn. BondowosO, 3 Dec. v. Java. Java Pacific Lijn. Bengka-lis, 2 Dec. te Los An-geles. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 2 Dec. te Shanghai. Tjisondari, 30 Nov. v. Batavia'. Tjitaroem', 2 Dec. v. Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Samarinda, u., pass. 4 Dec. Ouessant. 1 Sitoebondo, 3 Dec. v. Hamburg. Ternate, t., pass. 2 Dec. Sagres. Kota' Rad'ja, u., 3 Dec. te Sabang. Palemhang, t., 3 Dec. te Sabang, Bandoeng, u., pass. 4 Dec. Dover. Buitenzorg, u., 2; Dec. v. Sabang, Kota Gede, t., 4 Dec, Kaap del AxmI. Ternate, t., pass. 4 Dec. Fdnisterre. Bandoeng, t., 4 Dec. vouthenid. Djambi, u., 3 Dec. v. P. Soedan Insulin'dë, t., wordt 6 Dec. te R'dam: verwacht. Patria, 4 Dec. te Batavia. Sib-ajak, u., 3 Dec. v. Tanger. Djambi, u„ pass. 4 Dec. Suez. j 1 Patria, 4 Dec. v. Batavia. Sitoebondo, 4 Dec. v. R'dam'. Tapanoeli, t., 4 Dec. v. Djeddah. Tjerimai, t., pass. 4 Dec. Perim. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, t., 2 Dec. Victoria. Aludra, u., 2 Dec. te Montevideo. Thuban, u., 3 Dec. v. Santos. Alphard, u., 4 Dec. te Antwerpen. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Deucalion, 2 Dec. v. Pt. Said'. Laertes, 30 Nov. v. Batavia. Menelaus, 3 Dce. v. R'dam. Sarpedon, 3 Dec. v. Singapore. Ajax, 3 Dec. te Suez. Alphard, pass. 3 Dec. VHsslngen. Eurymedo-n, 3 Dec. te Liverpool. Idomen-eus, 2 Dec. v. Yokohama. Laertes, 2 Dec. v. Padang. Teiresias, 3 Dec. te Shanghai. Ainchises, 3 Dec. v. Hongkong. Calchas, pass. 3 Dec. Perim. Peisander, pass. 4 Dec. Perim. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 3 Dec. te Castellon. Jonge JacO'bus, pass. 5 Dec. Ouessant. Ajax, 3 Dec. v. Port Said. P. J. Groenenberg, J. G. Kuijper, A. J. Stcent- dam, J. F. Clausen, J. Jansen, H, A. Rooden- buTg, K. Vfenema, H. Dolatra, F. A .W. Keij- zer, P. Stam. Sergeant-torpedomaker: H. v. d. Berg, js. Doomebos, W. J. R. Gommers, R. Heuvelink, H, T. Lugten, J. A. v. Seumeren, H. C. Veen- huizen, J. P. Weveling, P. Blokker, J. Dijkstra, L. Harpe, K. Leenwenstein, D. A. C. de Maagdi, H. Schinkel, J. C. Vermeulen, F. C00- legem, C. A. v. d. Enden, C. A. v. Hees, H. v. d. Linden, P. J. W. Neugebauer, H. Valken burg, H. K. M. Westra. Onderstaande onderofficieren zijn aange wezen om den 22en Januari a.s. per s.s. Patria der Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te wor den uitgezonden: Majoor-monteur A. Haringa, serg.-monteur P. C. Kos, 8erg.-torpedom. J. A. van Seume ren, bootsman H. Smit. Ondlervolgend'e onderofficieren zijd aange wezen om: den 28en Januari a.s. per s.s. Johaffl de Wit der Stoomvaartmaatschappij Neder land maar O.-I. te worden uitgezonden: Serg.-maj. der mars. H. H, J. Kroeze, bootsman M. de Boer. Ondervolgende onderofficieren1 zijn aange wezen om den- 5en Februari a.s. per s.s. Slamat der Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te worden uitgezonden: Majoor-monteur K. J. Langendoen, sergt.- macht. T. F. Korema-n, id'. W. W. Last, serg.-torpedomaker P. Bognettau, id. J. E. Bruinink en serg.-monteur L. M. Scharp. (Herplaatsing wegens misstelling.) Lu^t. ter zee ie kl. J. B. H. Blom wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-In-dïë hier te lande terugverwacht. Luit. ter zee 2e kl. A. J. Bussemaker, van dë Onderzeediemstkazerne te Willemsoord, is bestemd voor den dienst in Oost-Indië en zal 15 Januari met het s.s. Tjerimai uit Rotterdam daarheen vertrekken. Off. van .dien' M.S.D. 2e kl. L. C. Kooien ia overgelpaatst van de Onderzeedienstkazezrne te Wilemsoord, naar Rotterdam bij den af bouw van torpedobootjagers. Dë benoemde off. van gez. der 2e kl. J. A. Leegsma wordt den 4en Dec. geplaatst in de rolle van Hr. Ma. Wachtschip te Willemsoord voor diensten hem op te dragen door dien Cihef van het Marine-hospitaal. 2 Dec.: 2e lult. der mars. W. A. van Heu- ven van G.S.S. naar Afd. Mars. R'dam, Met het stoomschip Slamat zullen 5 Febt. 6 onderofficieren der marine naar Oost-Indië worden uitgezonden. 4 Dec.: serg.-toredomaker C. A. van Hees van Schorpioen naar O.zeed.kaz.; id. W. Komijn van O.zeed.kaz. naar Schorpioen. 4e Dec.: serg.-mac-ht. A. D. Haak van Wachtschip Willemsoord naar Schorpioen. Een transport van 3 onderofficieren en 33 minderen der zeemacht ds met het s.s. J. P. Cöefl uit Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. Toegekende medailles: Serg.-torpedist H. J. van. [Arnhem Jkleine goudien medaille. Met ontslag uit den1 zeedienst: 7 Jan.: mar. ie kl. E. H. Nijland. '13 Jan.: id. J. Rassin. Ondervolgende onderofficieren' werden den 3en December bij indienststelling geplaatst aan boord' Schorpioen: Oppertorpedist W. C. Thijssen, maj.-torpt. H. Hazeleger, bootsman G. J. Beumer, i'd. P. HOrdijk, id. F. Hansen, id. T. C. A. de Vries, maj.-konstabel J. Rottier, serg.-timm. C. F. Jansen, serg.-bott. A. Ooms, serg.-zieken- verpleger W. Schoowenwolf, maj.-schrijver S. Spoeld'er, serg.-schrijver P. C. Alblas, serg.- hofm. J. B. Paschedag, ld. W. F. Henndnk, serg.-kok C. van Os, majoor-macht. A. Peters, id'. A. J. Opmeer, serg.-macht. L. Valster, id. K. Strous. Oppertorpedomaker: W. T. H. Bemdsen, F. Kok, W. A. Visser. iMajoor-torpedomaker: Wr A. Broekhuizen, Aan de res. ie luit. P. van Rotterdam, M. H. Jacobs eni G. C. Haeck van het reg. kust- art. is te rekenen met ingang van 6 Dec. 1929 toegekend -het onderscheidingsteeken voor langdurigen dienst als reserve-officier, inge steld bij Kon. besl. van 2 Dec. 1913 No. 50 De 2e luit. D. W. v. d. Bosch van bet reg. kust-art. is met ingang van 30 Nov. ontheven van zijn detacheering bij de mil. gasschool en op d.d. naar zijn garnizoen' den Helder teruggekeerd. Bij Kon. besluit van 16 Nov. 1929 No. 34 zijn benoemd en aangesteld tot res. ie luit. de res. 2e lui-t. van het reg. kust-art. J. F. Me-eder, F. Groeneveld, P. J. Davidse en B. G. A. Stark. Aan den dienstplichtige P. H. Weijling van het reg. kust-art. is uitstel van eerste oefe ning verleend voor dien tijd van één jaar. Aan -den dienstplichtige G. C. Bruin van het reg. kust-art. is bij besch. van den M. v. D. d.d. 21 Nov. 1929 No. 220 T. uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van één jaar. De dienstplichtige J. Sterk van het reg. kust-art. is op grond van bet bepaalde in art. 4, ie lid der dienstpl.wet onderworpen aan den dienstplicht in Ned. Indië. Bij L.O. 1929 No. 271 is het bepaalde in L.O. 1929, No. 47, ook van toepassing verklaard op de N.V. Transport-Maatschappij v.h. Dirk van Proosdij te 's Gravenhage. Deze L.O. No. 47 houdt in: Aan alle bur gerlijke en militaire landsdienaren wordt ver boden, gebruik te maken van de diensten der firma Batenburg en Folmer (niet te verwar ren met Batenburgs Meubeltransport Maat schappij), indien zij in verband met hunne verhuizing in aanmerking wenschen te komen voor de tegemoetkoming bedoeld bij Kon. Besl. vao 26 Juni 1923 St.bl. No. 306. De levering van gerookt spek, benoodigd ten behoeve van de soldatenmenage in het garni zoen den Helder, gedurende het tijdvak van 1 Jan. 1930 tot en met 30 Juni 1930 is toegewe zen aan J. Korver alhier tegen den prijs van 0.88 per K.G.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 3