J. smaakvol, degelijk, goedkoop. VAN WILLIGEN, Radiografisch Weerbericht Sport. Het Jubileum van den Kon. Ned. Voetbalbond. De *^9 eigenschappen onzer meubelen zijn: WESTSTRAAT 87-92. Legerberichten. Stoom vaartberichten. Marineberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder Marktberichten. GROOTE BELANGSTELLING UIT HET GEHEELE LAND. RENDEZ-VOUS VOOR JONG EN OUD. Een geslaagd festijn ondanks on gunstige weersomstandigheden. Veel bloemen en een groot aantal ge schenken voor het bondsgebouw. Tromp eerelid van den Bond; Muiier en Coldeweij gedecoreerd. Een schit terend slot: Holland slaat België met Btonn, modder en regen ten spijt 1 De herdenking van het 40-jarig bestaan van den Kon. N.V.B., Zaterdag gehouden in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, kan, hoewel het weder alerminst medewerkte, als zeer ge slaagd worden beschouwd. Weer opnieuw werd bewezen hoe populair, hoe gezien de Bond in den lande is, want van alle zijden, uit alle deelen van ons land, waren de vertegen woordigers van diverse corporaties uit de sportwereld en daarbuiten aanwezig om den Bond en haar leiders hunne gelukwenschen aan te bieden, hun hulde te betuigen. Ook de Regeering had zich laten vertegenwoordigen in den persoon van minister Reymer; de ge meente Amsterdam zond naar de receptie haar Inspecteur der Lichamelijke Opvoeding, het welk niet naliet een zeer onaangenamen indruk te maken. Prins Hendrik was verhinderd aan wezig te zijn. De kopstukken1 van de F.I.F.A. de Kon. Belgischen V.B., van het N.O.C., enz waren mede present, terwijl honderden tele grammen binnen gekomen waren. Er zijn den Voetbalbond' een aantal geschen ken aangeboden, zoo groot als zelfs de beste optimist dat niet had durven denken. Letterlijk elke corporatie kwam met het een of ander aandragen. De zaal van het R.A.I.-gebouw was voor deze gelegenheid op een heel aardige wijze versierd met tapijten met wapens van provin cies en steden, terwijl in het midden eer» bloemstuk was -gemaakt met in witte kleine crysanthen de letters K.N.V.B. en daaromheen de vele bloemenmanden die deni Bond op dezen feestdag door verschillende vereenigingen- en personen werdeni geschonken. De buitengewone algemeene ver gadering. Ter inleiding van de feestelijkheden werd een buiten-gewone algemeene vergadering ge houden, welke zich in een groote belangstel ling mocht verheugen van de zijde der afge vaardigden, zoowel als van belangstellenden. Ook de eere leden waren aanwezig, o.w. Muiier, Warner, de Goeje, de Korver en ook de vroegere secretaris-penningmeester Hijlke- ma, die daarvoor uit Londen was overgekomen. Ir. J. W. Kips, sinds 1900 lid van het be stuur en die sinds ulto 1919 het presidium waarneemt, sprak de feestrede uit. Aan de hand van het „Handelsblad" citee- ren wij het volgende -daaruit. De voorzitter zette eerst zeer breedvoerig de bet eekenis van de voetbalsport uiteen1, welke.plaats zij in de maatschappij, inneemt, dat zij tot ln de klein ste uithoeken van ons land is doorgedrongen en dat thans zelfs de kleinste clubs over goed -geoutilleerde velden en kleedgelegenheden be schikken. Vervolgens memoreerde ihij de wedstrijden van het Ned. elftal en de steeds groeiende animo -om- deze te bezoeken. Over de ontwikkeling van het spel zeide hij: De NVB heeft geworsteld, de NVB heeft ge werkt, de NVB is geslaagd. Onze bond is een van de grootste organisaties in ons land en zij neemt een zeer vooraanstaande plaats in ons volksleven in. Daarna memoreerde hij de oorzaken van het succes van voetbal, wat hij als volgt karakteristeerde: „in de eerste plaats de aard van het spel zelf. De techniek eischt van den speler snelheid, kracht, behendigheid, uithou dingsvermogen; de tactiek eischt zijn voort durende geestesbezigheid, opmerkingsvermo gen, snel begrijpen en snel besluiten. Daarbij komt, dat de inrichting van het spel eenvoudig 'is, dat het op bijna ieder grasveld met een voudige middelen gespeeld kan worden en dat dan 22 spelers tegelijk er aan kunnen deelne men. Voor den toeschouwer is het aantrekke lijk door zijn levendigheid, de telkens afwisse lende combinaties en posities, die het te zien geeft, de spanning, die van begin tot eind wordt onderhouden. Dit spel, waarvanhetman- nelijkkarakter op den voorgrond treedt, moest -groote aantrekkingskracht uitoefenen op da jongelingschap." De voorzitter huldigde vervolgens- de heeren Muiier en Warner; laatstgenoemde maakte als voorzitter van den Bond de m-oeielijkste periode door (18971919): „De KNVB, zooals die thans is, is -het pro duct van1 Mulier's geniale conceptie eni van Warner's werk, Het is wel zeer terecht ais die twee vaak genoemd worden de vader en de moeder van den bond!" S-pr. eindigde zijn rede met een beschouwing over de toekomst van het spel, waarover hij zeer gunstige perspectieven ontwikkelde. De feestrede werd met een luid applaus on derstreept. Onder homerisch gelach der vergadering deed de voorz. daarna mededeeling dat, ter gelegenheid van het feest van den bond, een algemeene kwijtschelding van straffen gege ven zal worden. Amnestie dus. Het laatste punt van de agenda was de be noeming van een eere-lid, waarvoor het be stuur voordroeg den heer H. A. Tromp, de nestor van het scheidsrechtercorps (hij fun geert als zoodanig vanaf Nov. 1892), die teven-s verschillende andere functies in den bond be kleed heeft. Onder -een- zeer krachtig applaus vereen-igde de vergadering zich met dit voor stel, zoodat het getal eere-leden weer met een zeer verdienstelijk lid is uitgebreid. Na hem volgden een heele rij sprekers, die namens hunne vereeniging of bond de jubi- leerende bond hunne gelukwenschen- aanbo den, vergezeld van een bloemstuk of waarde vol cadeau. We noemen: de heer Eymers (Federatie Erkende Voetbalbonden); K. J. J, Lotsy (Kon. Belg. V.B.)Isbrücker en Wijn malen („Colkge van Ridders"!, bij monde van eerstgenoemde zal voor het bondsbureau een momumenltale klok worden aangeboden; Graafland, Rijksinspecteur Lich. Opvoeding; Lohbach, namens de commissie uit de ver eenigingen (400 met 36.000 leden). Deze zegde een vorstelijk cadeau toe, n.1 om van het binnengekomen geld in de bestuurskamer een parketvloer te laten leggen, een- schouw aan te laten brengen en fraai behang voor de muren. De heer Kips antwoordde den heer Lohbach dat het -geschenk -der vereenigingen op buiten gewonen prijs werd gesteld, omdat daarmede het bewijs geleverd is, dat die vereenigingen het werk van het bestuur waardeeren en dat is heel prettig. Tevens geven de vereenigingen te kennen, dat het bondsbestuur go-ed gehuis vest moet zijn. We noemen verder de heeren J. J. Groot- meyer namens de W.E.K., Matter» namens de Zwaluwen, Van Oven namens de bulten- lan'dac-he consuls-, L. Hartog namens -den Ned.- In-dischen Voetbalbond, J. H. Scheltema namens -de Mij. Het Nederlandsch Sportpark -onder aanbieding van een fraai bronzen beeld), Joh. J. Meyer, namens de zilv. Voetbalcommis- 9iee (die een- mooi groen kleed schonk voor de bestuurstafel)den heer A. baron Sch-immel- penninck v. d. Oye, namens het N.O.C.; de bon-den bij dit Comité aangesloten, schonken den Bond e-en groot schilderij met een lande lijk tafereel, enz. enz. Voorts kwamen nog honderden telegram men binnen, o.a. van minister Deckers, van de burgemeesters van Groningen, den Bosch, den Haag, Amsterdam en Utrecht en van den Com missaris der Koningin in Zeeland. De Feestmaaltijd. Meer dan 500 gasten zaten aan -den ddsch, door den K.N.V.B. aangeboden. Luidsprekers boven de lange tafel gaven gelegenheid de speeches overal te verstaan. Aan de hoofdtafel vonden o.m. plaats mr. P. Reymer, minister vait Waterstaat, J. Rimet, voorzitter van de F.I.F.A., baron Holvoet, gou verneur van de provincie Antwerpen, R. Seel- drayers, voorzitter van den Kon. Belg. V. B., Ed. Polak, weth-ouder van Amsterdam, baron Schimmelpennink van der Oye, voorzitter van het N. O. C., leden van Tweede Kamer, raads leden en n-og vele anderen. Na-dat de voorzitter een welkoms-trede had uitgesiprok-en, e-en dronk had gewijd op -de Ko ningin en de vertegenwoordiger der Regeering hulde bracht, zoomede aan den heer Harto-g (Ned.-In-dis.che V. B.), kreeg de minister het woord, -die de gelukwenschen overbracht van de Regeering aan den K.N.V.B. en o.m. zeide dat in den Voetbalbond naar voren komt de eenheid van het volk. In onzen N.V.B. kent men geen standen en geen rangen. Dank zij de goede lijn, die er in zit, dank zij de energieke en flinke leiding is de bond sterk geworden. De krachtigste van alle sportieve bonden in ons land". Z.Exc. deelde daarna onder krach tig applaus mede, dat het H.M. de Koningin- heeft behaagd te bevorderen tot Officier in de orde van Oranje-Nassau den heer M. J. H. Muiier en dat zij benoemd heeft tot ridder in dezelfde orde den heer Coldeweij, lid van het bestuur. Spr. bracht tenslotte een dronk uit op -den bond en diens welzijn. H-iermede kwam het einde van de officieéle herdenking. HollandBelgië VOETBAL. K. N. V. B. DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Vanwege de viering van het jubileum van den Kon. N. V. B. op Zaerdag en- Zondag, was maar eeni zeer klein programma vastgesteld, maar hiervan hebben de meeste wedstrijden nog geen doorgang gevonden, door het alles behalve ideale weder. Zoo heeft van de vijf ie klasse-wedstrijden er slechts één doorgang gevonden; merkwaar dig genoeg te Groningen, waar Velocitas, de ieidenide club, Leeuwarden met 32 sloeg. In het geheele Westen (Afd. I eri II) zijn maar twee wedstrijden gespeeld; in het Oosten vijf en in het Zuiden 12 wedstrijden. Dat is -die heele oogst! Door het slechte weder plus terrein gingen evenmin West-Frisia-KFC en HelderAPGS door. HOCKEY. BELGIE—ENGELAND 0—7. Met ontslag uit den zeedienst: 7 Jan.: marinier ie kl. C. H. Nijland. 13 Jan.: marinier ie kl. J. Rassin. Op het terrein der Leopol-d Club te Brus sel heeft onder zeer ongunstige omstandigheden Zaterdag de wedstrijd plaats gevonden tus- schen de vertegenwoordigende hockeypl-oeg van België en een Engelsch team -der Hockey Association. In deze ontmoeting bleven de gasten- met 7o de meerdere na in de eerste helft reeds een 6—0 voorsprong veroverd te hebben. DE BERLINER SCHLITTSCHUHKLUB GESLAGEN. Het tot dusver ongeslagen ijshockeyteam van de Berliner Schlittschuhklub heeft tweè1 nederlagen geleden tegen een Stockholms t-eam. De uitslagen der beide wedstrijden lui den 41 ten gunste van -de Zweden. (Tel.) HET TOURNOOI TE BARCELONA. De w'edstrijd-co-mmissie van den Duitschen Hockeybond heeft thans ook het team samen gesteld dat Duiitschland zal vertegenwoordi gen op het internationaal to-urn-ooi t>e Barce lona (22-26 Dec. a.s.). Het moet een- sterke ploeg zijn, waarvan deskundigen het bes-te verwachten. GEEN SUCCES-NIEUWS. Wegens h-et stormweer ging de voetbalsport j.1. Zondag niet -door. Alle afdeelingen van Succes waren tot rust gedoemd. Schagen. Sparta-nleuws. Alc. Victrix BSchagen A 41, Alc. Victrix 6Schagen 3 4'i. Tegen dezen uitslag is door Schagen 3 protest aan-geteekend. Aan den dienstplichtige A. Schenk van het reg. -kust-art. is bij beslissing van het D. v. D. d.d. 4 Dec. 1929 Vlle Afd. No. 278 T. uitstel van eerste oefening verleend tot 16 Oct. 1930. Aan den dienstplichtige G. van Wingerden van het reg. kustij-art. is bij beslissing van het D. v. D. d.d. 4 Dec. 1929 Vlle Afd. No. 232 T. uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van één jaar. De res.-luit. E. C. Hagezieker, C. Harms, D. Buur en F. Bischoff van het reg. kust-art. zijn •bij Kon. Besl. d.d. 16 Nov. 1929 No- 34 be noemd en aangesteld tot res. ie luit De Receptie vond om 4 uur plaats. De groote ruimte was geheel gevuld met vertegenwoordigers van bijna alle vereenigingen uit het land, van aan gesloten b-ondeil, van andere vereenigingen op sportgebied en verder velen, die persoonlijk het bestuur wilden igelukwenschen-. De eerste officieel-e spreker was de heer Muiier de man die de stoot gaf tot de oprich ting van -den1 bond, daarvan in de eerste jaren voorzitter is geweest, ook als speler (in de voorhoede) naam maakte, in 1892 eere-lid en in 1897 'tot eere-voorzitter benoemd werd. Namens de eere-leden van den bond bood spr. een fotografie aan van een prijzenkast, die binnenkor t het bondsgebouw zal sieren. Als een persoonjijk geschenk van hemzelf, Warner en mr. Droogleever Fortuyn (die helaas wegens een sterfgeval niet aanwezig kcm zijn) -bood spr. den heer Kips een klok aan voor zijn bureau. De sportieve cl-ou van het feest was de "jubi- leumwedstrijd van het Ned. elftal tegen -de aloude tegenstander: de Belgische ploeg! Deze historische matc'h is wel onder de meest on gunstige omstandigheden gespeeld: storm, een voortdurende regen en een zeer -glad er» dras sig veld. Al deze nadeelige factoren hebben niet belet dat dezen wedstrijd een- der boeiendste en spannendst,e is geweest ooit tu-ssc-hen beide landen gespeeld. Wel werd het spel herhaal delijk onderbroken voor outballen, was bal- controle eenv-oudig niet mogelijk, -d-o-ch het enthousiasme vergoedde hier alles. En wat men v-oor deze gelegenheid zoo graag gezien had, is bewaarheid geworden, want het Ned. elfta-l gaf haar bond een fraai cadeau -door een schoone overwinning op het sterke Belgische team. Inderdaad een schitterend slot van het herdenkingsfeest van het 40-jarig bestaan. Wat het spel betreft, een bevoordeeling daar van is niet zuiver te geven, omdat door de gladheid van het veld en de halve orkaan die bijna van doel tot doel stond, van combinatie en techniek niet veel terecht kwam. Er is van gemaakt wat er van te maken was. Maar wel is geconstateerd dat onze vertegenwoordigers tactisch beter waren en hun zuidelijke sport- broeders zelfs in geestdrift den baas waren. En dat wil heel wat zeggen! Feit is ook dat Holland zich meer kansen heeft weten te scheppen dan België, maar Debie, de Belgische keeper vertoonde zich in zijn besten vorm en hij heeft meer gevaar lijks te doen gehad dan v. d. Meulen. Eeni wedstrijdverslag blijve ditmaal achter wege. Vermeld zij alleen dat Bakhuijs reeds na 3 min. spelen, na handig spel van Tap, het vij andelijk doel wist te doorboren. Daarbij is het gebleven. De maker van dit d-oelpunt kan dus met -veel genoegen op zijn laatste internatio nale match terugzien, want 'hij vertrekt bin nenkort naar In-dië. Holland speelde voor rust met den wind mee, zoodat in de 2e helft tegen dep orkaan en- den neerplassen-den- regen opgetorid moest worden. Men heeft zich daarvan voortrefeflijk gekweten, zelfs perio des van overwicht gehad en Debie enkele ma len geducht benauwd. Het Ned. elftal, dat in haar laatste wedstrij den zoo weinig succesvol gespeeld heeft, onze hulde voor deze prestatie. Ruoff, de Zwitsersche referee, heeft zich uit stekend van zijn taak gekweten. P* oranje-ploeg kwam onveranderd uit; Bel gië mistte haar middenvoor Raimond Bradne. die door zijn broer Pierre vervangen was. Bij beschikking van den minister van de fensie is luit. ter zee -der ie kl. marine-reserve J. M. Moerdijk, commandant van Hr. Ms. Triton, 19 dezer eervol ontheven van het door hem gevoerde bevel en overgeplaatst i-n de rol van Hr. Ms. Van Speyk en is 'luit. ter zee der 26 kl. J. J. Hoogendoorn 19 dezer over geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip t-e Willemsoord. Bij beschikking van den minister van defen sie is luit. ter zee der 2e kl. marine-reserve A. Boosman 9 -dezer geplaatst bij de Onderzee- dienstkazerne t-e Willemsoord. Luit. ter zee W. M. de Vries der 2e en- G. Quant der 3e kl., die bestemd zijn voor der» dien-st in Oost-Indië, zullen Woensdag met het s.s. Indrapoera uit Rotterdam daarheen vertrekken. 26 luit. der mariniers W. A. van Heuven is overgeplaatst, van -de Marinekazerne te Wil lemsoord, naar d-e afdeeling van het korps ma riniers te Rotterdam. Off. van gez. 2e ld. der zeemacht C. L. W. Overman w-erdt dezer dagen uit Oost-Indie hier te lande terugvrwacht. Luit. ter zee 2e kl. B. J. Vel-derman en, A. 'C. van Versendaal zijn van hun plaatsing bij den- dienst in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. Bij uitdienststelling van Hr. Ms. Vulcanus op den 7en- Dec. j.1. is luit. ter zee ie kl. C. Meijer geplaatst aan boord Wachtschip te Willemsoord, de luit. ter zee 2e kl. M.R. S. de Hoo in de Mar.kazern-e te Amsterdam en de off. van gez. 2e kl. H. L. de Grave bij het Marine-hospitaal. Bij uitdienststelling van Hr. Ms. Vulcanus op den 7en Dec. is de schipper H. J. A. Boel- houwers geplaatst aan boord Wachtschip te Vlissingen, de bootsman W. M. Oosterhoff aan boord Wachtschip te Willemsoord en de maj.-machinist A. Tromper aan boord Wacht schip te Willemsoord. Bij uitdienststelling van Hr. Ms. Triton op den i7en Dec. wordt schipper G. J. Salemink geplaatst aan boord Wachtschip te Vlisis-ingen, bootsman W. L. Osendorp aan boord Wacht schip te Willemsoord, serg.-ziekenverpl. A. v. d. Ketterij bij het Marinehospitaal en d-e adjudant-o.offic.-macht. L. Dekkers bij de O.zeed.kazerne. 9 Dec.: serg.-torpedomaker E. A. Herlaar van Z 6 naar Schorpioen; id. J. Henning van Z 5 naar Schorpioen-, 16 Dec.: serg der mariniers A. C. C. Kam- hoot van Schietbanen te Huisduinen naar Wachtschip te Wilemsoord; id. J. C. Sinke van Wachtschip te Willemsoord geplaatst bij de schietbanen, te Huisduinen. Ondervolgende onderofficieren vertrekken den uen December a.s. per s.s. Indrapoera naar O.-I.: Serg.-monteur M. Staats, serg.-macht. W. F. Dorie, id. G. E. J. Gest. Ondervolgende schepelingen zijn den 30en Nov. j.1. per s.s. J. P, Goen uit O.-I. terug gekeerd Schipper J. Boskamp, serg.-hofm. M. van der Kamp, matr. ie kl. G. d-e Priester, kor,p.- kok W. P. Brouwer, korp.-ziekenlverpl. T. 2' k-orp.-monteur H. Kok, kwartiermr. N. V" MnSe' matr. ie kl. K. Huijbens, id. A. Moens, id. W. Kok, korp.-macht. B. Vis ser, id. R. Swanborn, stoker-olieman C. Bru- sus, id. F. P. Snijders, stoker ie kl. W. de Vries, id. E. G. G-lazemak-er, id. T. de Vrij, id. P. Va-der, id. W. J. Ligtvoet, id. A. A. van Raad, serg.-vliegtmr. H. J. H. A. Both, korp. ylgtmr. J. W. Piers, id. D. G. F. Bovendorp, id. N. M. L. de Keijser, id. W. Groven, id. G. Jongh, mar. ie kl. J. A. Meeuwissen-, id. G. L. van Assen, id. J. G. de Jager, id. L. P. Groen, id. W. A. L. Hekkema, i-d. J. Rassin, gewezen matr. 2e kl. C. van Eldik, stoker ie kl. J. Brouwer. Een transport van 2 onderofficieren en 11 minderen der zeemacht is met de Insulinde uit Oost-Indië gerepartrieerd. Stoomvaart Mij. Nederland. Borneo, u., 8 Dec. te P. Sai-d. Kangean, 8 Dec. te Batavia. Koningin der Nederlanden, u., pass. 8 Dec, Finisterre. Manoeran, u., 8 Dec. te Sabang. Moena, u., 7 Dec. v. Bombay. Poelau, Roebiah, t., pass. 8 Dec. Perim. Pinses Juliana, 8 Dec. te Batavia. Prins der Nederlanden, t., 8 Dec. v. Algiers. Radja, u., 7 Dec. v. Suez. Roepat, u., pass. 9 Dec. Vlissingen. Rotti, t., 9 Dec. te Hamburg. Het stoomschip kon wegens den- storm niet te IJmuiden binnen komen en is daarop eerst naar Ham burg gegaan. Salabangka, t., pass. 8 Dec. Perim. Saleier, 9 Dec. v. A'dam. Singkep, 7 Dec. te Batavia. Moena, u., 7 Dec. te Bombay. Rotti, 8 Dec. bij gunstig weer te IJmuiden verwacht. Saparoea, t., pass. 7 Dec. Perim. Grotius, t., 9 Dec. te Genua. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 11 Dec. te A'dam verwacht. Agamemnón, 7 Dec. v. S-alonica. Amazone, 7 Dec. v. New-York. Aurora, 7 Dec. v. Oran. Baarn, pass. 9 Dec. vuurschip Haak9. Berenice, 8 Dec. v. Calamata. Bodegraven, 9 Dec. t-e R'dam. Brion, t., 14 Dec. v. P. Plata. Calypso, 6 Dec. v. New-York. Ceres, u., pass. 7 Dec. Azoren. Clemenceau, 8 Dec. v. Alicante. Deuca-lion, 6 Dec. v. Curacao. Eos, 7 Dec. te Alicante. Erato, 9 Dec. te Kopenhagen. Fauna, 9 Dec. v. Bremen. Iris, pass. 9 Dec. Brunsbuttel. Jason, 7 Dec. v. Constanza. Kirsten- B, 8 Dec. te R'dam. Kjoberihavn, 8 Dec. te Castelion. Merope, 10 Dec. te A'dam verwacht Nero, pass. 8 Dec. Holten-au. Orion, 8 Dec. v. Napels. Orphëu9, pass. 9 Dec. Brunsbuttel. Pluto, pass. 7 Dec. Brunsbuttel. Pollux, 7 Dec. v. Curagao. Saturnu-s, 8 Dec. v. Constanza. Stella, 9 Dec. te R'dam. Telamon, 9 Dec. v. A'dam. Tellus, 9 Dec. v. Gibraltar. Theseus, 7 Dec. te Bilbao. Ulysses, Dec. v. Hamburg. Venezuela, 7 Dec. v. Curacao. Venus, 7 Dec. v. Palerm-o. Vulcanus, 7 Dec. te Malta. Zeus, 7 Dec. te Fiume. Ariadne, pass. 8 Dec. Gibraltar. Crij-nssen, tt., 9 Dec. te Plymouth. Neptunus, pass. 9 Dec. Finisterre. Strabo, 9 Dec. te La Palice. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, 8 Dec. v. IJmuiden. Gaasterland, 7 Dec. v. A'dam. Gelria, t., 7 Dec. v. Montevideo. Soesterberg, t., 7 Dec. v. Bahia. Waterland, 9 Dec. te Cuxhaven. Zaanland, 9 Dec. voorgaats IJmuiden verwacht Zcelandia, t., pas-s. 8 Dec. Fernando Noronha. Achilles, t., pass. 6 Dec. Ouessant. Ariadne, 6 Dec. v. Valencaa. Aurora, 6 Dec. v. Gibraltar. Baarn, 6 Dec. v. Hamburg,. Clemenceau, 6 Dec. v. Tanger. Eos 6 Dec. v. Tarragona. Euterpe, 7 Dec. te Kopenhagen. Hercules, 4 Dec. v. Jacksonvi-lle. Iris, s Dec. v. Danzig. Odysseus, 7 Dec. v. A'dam. Pluto, 6 Dec. v. Aarhus. Proteus, 6 Dec. v. Uddevalla. Saturnus, 6 Dec. v. Varna. Stella, 7 Dec. v. A'dam. Strabo, 6 Dec. v. Bordeaux. Telamon, 7 Dec. v. IJm-ui-den. Theseus, 6 Dec. v. Passages. Van Rensselaer, u., pass. 7 Dec. Azoren. Venus, 6 Dec. v. Messina. Zeus, 6 Dec. v. Triëst. Waterland, 9 Dec. te Hamburg. Haicyon Lijn. Jonge Elisabeth, 8 Dec. te Castelion. Stad Haarlem, 7 Dec. v. Hamburg. HollandAfrika Lijn. Alda-bi, t., pass. 9 Dec. Dungeness. Heemskerk, t., 7 Dec. v. P. Said. Nieuwkerk, t., pass. 7 Dec. Finisterre. Nijkerk, u., 6 Dec. te P. Natal. Randfontein, 8 Dec. v. Ham-burg. Springfontein, u., 7 Dec. v. Delgoabaai. Alkai-d, u., 7 Dec. te Beira. Grijpskerk, t., 6 Dec. te Antwerpen. Nias, 6 Dec. te Hamburg. Klipfontein, pass. 9 Dec. Vlissingen. Holland—West-Afrika Lijn. Ares, 8 Dec. te A'dam. Blijdendijk, 7 Dec. v. New-York. Garo-et, 7 Dec. v. Djeddah. Meraukee, 9 Dec. te Sa-bang. Helder, u., 5 Dec. v. Lagos. Maasland, t., 6 Dec. Freetown. Scheldestroom, u., 6 Dec. te Takoradi Mehskerk, u., pa-ss. 9 Dec. Gibraltar. Holland—Amerika Lijn. Dinte-ldijk, 9 Dec. te Southampton Nariva, 8 Dec. v. Hamburg. Nieuw-Amsterdam, 9 Dec. v. Plymouth Statendam, 9 Dec. v. Southampto-n. Veendam, 7 Dec. t-e R'dam. Volen-dam. 8 Dec. v. New-York Edam, 6 Dec. te N. Orleans Kinderdijk, 9 Dec. te Colon. Moerdijk, pass. 9 Dec. Ouesasnt Drechtdijk, 8 Dec. te Londen. Montgomeryshire, 9 Dec. te R'dam Narenta, 5 Dec. te Los Angeles Nabraska, 4 Dec. te Portland (O Holland—Britsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 8 Dec. v. Hamburg Koudekerk, u., 8 Dec. v. Suez Meerkerk, u., 9 Dec. v. Suez. Ridderkerk, u., pass. 8 Dec. Ouessant. Sehiekerk, t., 6 Dec. v. Colombo Sommelsdijk, t., 7 Dec. v. P. Said Vechtdijk, u., 7 Dec. te Rangoon Holland—Auatrallë Lijn. Aagteicerk, t„ 8 Dec. Sagres gep. Abbekerk, u., 9 Dec. to Adelaide. HollandO.-Arië I ijn. Zosma, t., 5 Dec. te Singapore. Gemma, t, pass. 9 Dec. Gibraltar. JavaNew-York Lijn. Beemsterdijk, S Dec. te New-York. Blitar, pass. 9 Dec. Azoren. JavaBengalen Lijn. Bali. 6 Dec. v. Rangoon. Java Pacific Lijn. Modjokerto, 8 Dec. te Soerabaja. Siantar, 6 Dec. v. Batavia. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 6 Dec. v. Shanghai.. Tjimanoek, 5 Dec. v. Manilla. Tjisalak, 6 Dec. te Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Randoeng, o., pass. 9 Dec. Finisterre. Djambi, u., pass. 8 Dec. Perim. Kota Gede, t., pass. 9 Dec. Sagres. Marken, t., 9 Dec. v. Port Said. Samarinda, u., pass. 8 Dec. Gibraltar. Sibajak,, u., pass. 8 Dec. Kaap dei Armi. Tambora, u., 8 Dec. v. Colombo. Tapanoeli, t., 7 Dec. v. P. Said. Ternate, t., pass. 7 Dec. Dover. Texel, t., 8 Dec. v. Gibraltar. Tjerimai, t., 8 Dec. v. Port Said. Vlieland, t., 8 Dec. te Vizagapatam. Soekaboemi, u., pass. 6 Dec. K._ del Armi. Kota Gede, t., 6 Dec. v. Marseille. Buitenzorg, 8 Dec. te Batavia. Kota Radja, 8 Dec. te Batavia. Kota Inten, 9 Dec. v. R'dam. RotterdamZuid-Amerilu Lijn. Alchiba, 9 Dec. te R'dam. Alcyone, t., pass. 7 Dec. Fernando Noronha. A-lphard, 8 Dec. te R'dam. Alpherat, 8 Dec. v. R'dam. Alphacca, t., 6 Dec. v. B.-Ayres. Aludra, u., 6 Dec. te B.-Ayres. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurypylus, pass. 7 Dec. Gibraltar. Polydorus, pass. 6 Dec. Perim. M'eriones, 9 Dec. v. A'dam. Emzetco Lün. Jonge Anthony, pas». 7 Dec. Gibraltsr. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 10 December. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsch Meteorologisch Instituut to De IiiJt. Hoogste stand 766.6 te Biarltz. Laagste stand 726.9 te Skagen. Verwachting: Krachtige tot matige, later wellicht toe nemende W. tot Z, wind, later waarschijn lijk weer regen. Aanvankelijk kouder. van 7—9 December. BEVALLEN: M.Reytenbach-Brouwer, d. E. H. de Schepperde Rijke, z. J. H. CornelissenRoeffel, z. M. M. v. Ames- foort—Hertsworm, d. B. Wentelv. d. Haag, d. M. E. Brondsema—Jacobs, d. J. F. Ham—Schnatmeler, z. J. H. Roos-^- v d. Biornjsz. OVERLEDEN: P. J. Vollegraaff, 72 J. A. Schager, 85 j. ALKMAAR, 9 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 46 vette koeien 220400, handel matig; 4 vette kalveren 90 140; vette kalveren per ned. pond 1.40— 1.60; 28 nuchtere kalveren slacht 1234; 423 vette varkens (zware) p. ned. pond 0.78 0.83; zouters p. ned. pond 0.80, handel goed. AMSTERDAM, 9 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 470 vette koeien, ie kw. 1.141.20; 2e kw. 11.10; 3e kw. 0.801; mindere soorten 0.640.70 per kg. slachtgewicht; 120 melk- en kalfkoeien- 250375; 20 vette -kalveren; 36 nuchtere kalveren 1218; 61 schapen 36—42; 530 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 0.96— 0.97; zware varkens 0.930.95; vette varkens 0.910.93 per kg. slachtgewicht; 83 paarden 100—200 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Dec. Bloemkool ie s. 8.60—11.40; bloemkool 2e 833.90 per 100 stuks; peen 2.20; roode kool 2.804.90; gele kool 3.50—14.90; Deensche witte kool 1.20—i.6o;uien 2.30 2.60; drielingen 1.60; nep 3.10; bieten 0.90, alles per 100 kg. Aanvoer: 3000 stuks bloemkool, 500 kg. peen, jooo kg. roode kool, 6000 k-g, gcie kool, 12,500 kg. Deensche witte kool, 3500 -kg. uien ea 1350 kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec. Uien 2.50—2.80, drielingen 2.20, grove 2i°' r°°,(k k°°l 2.50,4.70, gele kool 3.60 4-So, Deensche witte 1.30—1.70, ales per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12