Groote brand te Middelburg. r DE STORM UIT HET ZUID-WESTEN. is iedereen in verrukking over iBCIllHl(i5 pepermunl. -Radio-Programma- Het vierde postvliegtuig op den terug weg is Zondag 6.26 uit Allahabad vertrok ken en 11.60 te Jodhpoer geland, daar 12.o6 weer opgestegen en 16.26 te Karat- sji aangekomen. Het retvarvUegtulg te Djaek. De Graf Zeppelin. Het luchtschip Is een oecono- mfech bruikbaar vervoermiddel, daar het zichzelf bedruipen kan De verzekering voor den tocht naar de Pook Op een parlementairen avond, belegd door den president van de Hamburgsche Burgerschap heeft dr. Leissner-Kiep van de H. A. P. O. gesproken over de oeoono- mische bruikbaarheid van luchtschepen, getoetst aan de ervaringen met de Graf Zeppelin. In tegenstelling met het vlieg tuig is gebleken, dat het luchtschip zich zelf bedruipen kan. Intusschen is het voor een geregeld transatlantisch verkeer nog niet geschikt. Daarvoor moet de snelheid nog grooter zijn en moet men op grootere regelmaat in de uitoefening van den dienst kunnen rekenen. GEMENGD NIEUWS VERIFICATIEVERGADERING. MR. VAN M. ERNSTIG ONGELUK. Man doodgeschoten ERNSTIG-AUTO-ONGELUK HIJ DIEREN. Twee zwaar gewonden. DE CODE-SAMENSTELLER. NOODLOTTIG SCHOT. HET DRAMA IN DE FABEB VAN RIEMSDIJKSTRAAT. Zoowel de officier van Justitie ■li de verdediger berust niet in 'I vonnis der Haagsch© rechtbank- Naar de Telegr. verneemt is zoowel door den officier van Justitie bij de Haagschê rechtbank als door den verdediger mr. E. G. S. Bourlier hooger beroep aangetee- kend tegen de uitspraak der Haagsche Een ramp zooals in menschfinheugenls te Middelburg niet 18 voor gekomen. Hotel Verseput en verscheidene andere gebouwen af gebrand. Een motorepuit uit Rotterdam is o-mi ter assistentie ver trokken. De Vllsslngsche brandweer snelt te hulp. Storing in het electrlsche licht. De brand! slaat over naar den andleren kant van die straat Aan den overkant van de straat, Om half twaalf was met het vuur vrijwel meester. De oorzaak uog steeds onbekend- Hotel Verseput WOENSDAG zi DECEMBER. THUIS-ZONDAG. En maar eteeda schudt de wind aan da i Hel lichtschip Haaks van rijn anker geslagen. Prachtig staaltje van zeemanskunst. Een Spaansch schip, dat hulpe loos voor den Waterweg rond dreef behouden binnengebracht kok vertrokken «a ISMf» te M«4rxj aangekomen. Hot r!«rte pootvltegtrrfg te Karate Ji. Aneta-Vas Was meldt: Het vierde retourvliegtuig, de PH-AEZ, is gisteren om 6 u. 85 van Karatsji ver trokken. Het is om 10 u. 20 te Djask ge arriveerd, vanwaar bet om 11 u- 45 te ver trokken. Om 16.80 is het te Boesjir aan gekomen. Alles is wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezel Dr. Eckener heeft in een interview het gerucht weersproken, dat geen Engelsche verzekeringmij, bereid zou zijn de Zep pelin voor zijn Pooltocht te verzekeren. De Engelsche hoofdverzekeraar heeft de hoeren van de Aero-arctic verzocht do vol gende week te Londen te komen om te onderhandelen- Intusschen zal de zaak voor Kerstmis beslist moeten zijn, daar anders de tijd voor de verelschte veran deringen aan het luchtschip te kort wordt. Binnenland. In de Zaterdag ten paleize van justitie te Amsterdam gehouden verificatieverga dering inzake hot faillisement van den onlangs gearresteerde en in het huis van bewaring opgesloten mr. S. van M., advo caat en procureur te Amsterdam, hebben de curatoren, mrs. N. A. Mensing van Oharante en C. Zadoks, verslag uitge bracht- Daaruit blijkt, dat de baten 8662.29 bedragen. Wat het passief be treft kan worden gemeld, dat er 82 credi teuren zijn met een totaal van 2791.94 preferent en 91.275.53 concurrent. Uit het verslag blijkt voorts dat er geen ac- ooord is voorgesteld en dat de vooruitzich ten van crediteuren onzeker zijn. Ter vergadering waren noch de gefail leerde, noch eenige crediteur aanwezig. Zondag was een echtpaar op bezoek bij een familie in de Akkersdijkstraat te Rot terdam. De heer des huizes liet zijn be zoeker een revolver zien. Hij wist niet, dat het wapen geladen was. Plotseling is een schot afgegaan. De bezoeker, de 33- jarige A. K. uit de Atjahstraat, kreeg den kogel in die hartstreek. Hij was op slag dood. Vrijdagnacht is, naar de Stad. meldt, op den Zutfenschen straatweg, tusschen Die ren en Brummen, gevonden een totaal vernielde Chevrolet, waarin nog beklemd zat tusschen stuur en zitbank de heer v. B .B., uit Zutfen, die, nadat hij uitgezaagd was, met zwaar lichamelijk letsel naar het St. Elizabeths-gasthuis te Arnhem is ver voerd. Terzijde van den wagen werd ge vonden de heer J., eveneens uit Zutfen, die niet minder zwaar gewond naar het ziekenhuis te Velp is vervoerd en wiens leven in gevaar is. Men herinnert zich wellicht, dat de po litie te Amsterdam de vorige week een 36-jarigen man heeft aangehouden, dip drie heeren had opgelicht voor 20.000, nadat hij hun had voorgespiegeld, dat zij veel geld zouden kunnen verdienen met een oode, die hij had uitgevonden. Die code zou voor den handel belangrijk zijn en er zouden reeds veel bestellingen zijn ingekomen. Hij had echter geen geld om den drukker te betalen. Thans is geble ken, dat nog een vierde man door hem is opgelicht voor 8600, onder dezelfde mo tieven. Toen een koe van den slager S. Winkler te Wolvega op de gebruikelijke wijze met een schietmasker zou worden gedood, draaide het dier, juist toen het schot af ging, den kop om, met het gevolg dat de knecht W. Wieda, die juist achter het beest stond, werd getroffen. Hij zakte in een. Direct werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. De kogel Is diep ln het Uohaam doorge drongen.. rechtbank, waarbij de koopman M. B., ver dacht van moord op zijn vrouw in haar woning in de Faber van Riemsdijkstraat op 80 Mei j.L tot zes maanden gevangenis straf is veroordeeld, wegens dood door schuld. De verdediger is in hooger beroep ge gaan, omdat gebleken is, anders dan aan vankelijk is gemeld, dat de rechtbank de preventieve hechtenis niet van de straf heeft afgetrokken, doch volstaan heeft verdachte uit de hechtenis te ontslaan. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is brand ontstaan op den zolder van de Grand Bazar Francais in de Lange Delft, de hoofdstraat van Middelburg. De vlam men grepen snel om zich heen en vonden ruimschoots voedsel in het licht brand bare materiaal. Binnen zeer korten tijd laaiden zij hoog uit het dak op. De brandweer werd gealarmeerd, maar intusschen nam de brand vooral door den hevigen wind voortdurend in omvang toe. De brandweer, die met de motorspuit en het andere beschikbare blusohmateriaal den strijd tegen de vuurzee aanbond, stond voor een bijna hopelooze taak, want de stralen water, die in het vuur werden geworpen, waren niet in staat de kolossale vlammen te blusschen. Het gevaar voor de naast gelegen perceelen nam ook steeds toe en weldra was het prachtige Grand Hotel, een van de mooie patriciërshuizen van Middelburg, mede aangetast. In dit pand heeft enkele jaren geleden ook een zware brand gewoed, maar die bepaalde zich tot het achterste gedeelte; de mooie voorgevel bleef toen gespaard. Nu is het hotel evenwel zoo goed als geheel uitge brand. Aan de andere zijde van de Grand Barzar Francais werd het eerst aangetast de confiseurszaak van den heer R. Ooster huis, welk pand mede totaal vernield werd. Daarna werd het volgende pand, het modemagazijn van de firma S. Wiener en Co., door de vlammen aangegrepen en mede totaal verwoest. Vervolgens werd het daarnaast gelegen groote pand, een der oude patriciërshuizen, thans de rijwiel fabriek Transvalia van de firma Gebrs. Kaan, waar aanvankelijk de vlammen langs het hooge dak lekten, mede aange tast, en weldra sloegen de vlammen hoog uit het pand- De brandweer kon er bijna niets uitrichten, daar het pand zeer hoog te. De brandweer uit Vlissingen werd door den burgemeester van Vlissingen, die zicht toevalig te Midelburg bevond, onmiddellijk gealarmeerd en spoedde zich naar de hoofdstad, maar de slangen- pijpen van de Vlissingsche motorspuiten pasten niet op de waterleiding te Middel- i burg, zoodat deze spuiten daarop niet kon-1 den worden aangesloten en naar de St.1 Jansstraat en de kade werden gedirigeerd om daar het water op te pompen en zoo mee te helpen otm den versohrikkelijken brand aan te tasten. Om kwart over zeven werd de ramp nog vergroot, doordat plotseling het.electrisch licht uitging en de stad heelemaai in duis ternis werd gehuld. De storing van het electrisch licht was eohter na korten tijd gedeeltelijk opge heven. Intusschen heeft de brand zioh ook meegedeeld aan het pand tegenover de rijwielfabriek, waarin gevestigd is de pas dit jaar grootendeels verbouwde zaak van de firma D. de Jager Jr., handel in ijzer waren en huishoudelijke artikelen. Het blusschingiswerk werd verricht door de Middelburgsche, de Vlissingsche en de Goessche brandweer en de brandweer van de marine uit Vlissingen en militairen uit beide plaatsen. Maar het bleek wel, dat de druk op de waterleiding voor een derge- lijken brand niet voldoende was, gezien de veelal kleine straaltjes, die in het vuur werden geworpen. In den loop van den avond kwam bij den burgemeester van Rotterdam het verzoek uit Middelburg in oan assistentie van de Rotterdamsche brandweer. Omstreeks half tien is een motorspuit er heen ver trokken. Uit Den Haag zijn twee motorspuiten, een van het hoofdbureau en een van den Rijswijkscheweg, met den nachtgoederen- trein van 12 uur van het station Holland- sche Spoor naar Middelburg vertrokken om zoo noodig bij het blusschingswerk behulpzaam te zijn- Omstreeks half 12 meldde men: De brand in het perceel van de firma de Jager maakte een zeer grooten indruk. In dit uitgebreide magazijn zijn o.a. ont plofbare stoffen en teer en asphaltpapier aanwezig en nog meer dergelijke heftig brandbare artikelen. Dit perceel is geheel u'tgebrand en vandaar la de brand over geslagen naar het aangrenzende perceel, waarin da firma Wiener en Co. een tweede zaak heeft gevestigd, voornamelijk ln beddegoederen, lingerie en dergelijke. Ook deze winkel met de daarboven gele gen woning zijn geheel in vlammen opge gaan. Aan de overzijde van de straat heeft de brand het achtste perceel, n.1. het nieuwe filiaal van Siimon de Wit, dat slechts eenige maanden geleden gebouwd is, even eens in de asch gelegd, terwijl nog twee perceelen, die van de firma Meinsma in fijne vleeschwaren en van den drogist Brakman aan de achterzijde in brand zijn geraakt Na een strijd van zeven uur kon men omstreeks half twaalf zeggen, dat de brandweer de overwinning op de elemen ten had behaald Van de zeven panden, die in de asch zijn gelegd, waren er drie, die tot de echte ouderwetsche partriciershuizen konden worden gerekend. In de eerste plaats dient genoemd te worden het Grand Hotel, dan de rijwielfabriek Transvalia en vervolgens de afgebrande confiseurswinkel van den heer Oosterhuis en niet minder het per ceel waar de brand ontstaan is, de Grand Bazar Frangais. De Lange Delft, waar dit pand gelegen is, te op het oogenblik be zaaid met alle mogelijke resten van den gevel van arduinsteen- Het is noodzakelijk gebleken, wederom een motorspuit van de gemeente Middel burg naar bet terrein van den brand té dirigeeren, daar gisteren den geheelen dag meermalen krachtig moest worden opgetreden tegen weder oplaaiende von ken. De toestand was gisteravond zoo, dat men verplicht was ook vannacht steeds de wacht bij de ruïne te houden. Het onder zoek door de politie, die éen groot aantal getuigen heeft gehoord, heeft nog niet de juiste oorzaak van den brand kunnen doen vaststellen. Van het Grand Hotel, waarvan het ouderwetsche gedeelte geheel is verloren gegaan, is behouden gebleven het achter gedeelte, dat enkele jaren geleden is ver brand en toen weer opgebouwd. Het huis was in 1747 gebouwd voor den koopman Mathias Cornelis Versluys. Het sprak zoowel door zijn gevel als door zijn inhoud van den rijkdom der kooplieden van de 18e eeuw. \L Hilveraum. 1071 M. {tob ib.oq»-"6oc n.tn. 298 M.) n 10.00'io. 15 Morgenwijding. 12.IS2.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.0Or—4.00 Naaicursus. 4.004.30 De voornaamste stüdiemuzdek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toe lichting door Louis Schmidt. 5.006.30 Concert door het Omroeporkest. 6.30 Koerseni van Vaz Dias. 6.4S—7.15 Italiaanse!) voor beginners. 7.157.45 Italiaansch voor gevorderden. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.10 ca. Aansl. van den Stadsschouwburg te Amsterdam. Eete-avcmd voor Chris de Vos ter gelegenheid van zijn 35-jari zangers- jubileum. Koor, Omroeporkest en vocale solisten. 9.30 Alcoholvrije AVRO-Cocktail. Helene Har- toghHornemann, A. R. Hildebrandt, James Yoland. Aan den vleugel: Egbert Veen. 10.00 Persber. 10.10 Short dring door het gezelschap ran 9.30 uur. 10.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Dansmuziek (Gramof.pl.) ia.00 Sluiting. Hutzen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 8.150-3O Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.30 Harmoniumbespeling. 12.302.00 Concert. Zang, viool, piano en orgel 2.002.45 Concert. Zang, viool, cello en piano. 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.1514.15 Vervolg concert. 4.155-00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 Cursussen Techniek. 7.008.00 Zangcursus. 8.008.30 Bestuursmededeelingen door den NCR V-Voo rzitter. 8.30 Lezing over: „Socialisme en Christen dom. Muzikale medewerking door Orkest. Na afloop: Persbér. 10.0010.30 Intermezzo: Lezing over: Kop telefoons en luidsprekers, tevens bespreking der middelen om het geluid te verbeteren. DONDERDAG za DECEMBER. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00: 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwaxtet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.00—33.30 Lezing voor de Ned. Verg. van Huisvrouwen. Jhr. J. C. Molerua spreekt over: Het afbetalingsstelsel. 3.30—4.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.30—6.30 Concert door het AVRO-Kwartet. 630 Koersen van Vaz Dias. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker: Ir, J. G. Tukker. 7.15—7-45 Fransch voor gevorderden en con versatie. 8.018.25 Gramofoonmuziek. 8.25 Hoe staat het met de AVRO? door W. Vogt. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.15 ca. Vertelling uit iooi Nacht ter inleiding van de navolgende uitzending: Aansl. van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Con certgebouw Orkest o.l.v. Pierre Monteux. Na afloop: Persber. Daarna: Vacantie- Reisfilm, muzikaal geïllustreerd. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Nietwaar, daarover zijn we 'het allen toch eens: het was, dezen Zondag, geen weer om een hond naar buiten te jagen. En nu weet ik heel goed, dat er niettemin snoezige, aardige jonge meisjes te zien waren, die den stormwind trotseerden, en die er in een blauw of rood regenmantel tje eenvoudig schattig uitzagen, maar dat waren jonge poesjes, en bet zou hondsch wezen ze met hondjes te vergelijken. In ieder geval: het was weer om thuis te zitten, achter de veilige beschutting van de wanden der huiskamer uw fortuin te zoeken. En ik zou wel gaarne eens een enquête willen instellen over de wijze, waarop men dezen gedwongen Thuis- Zondag heeft moeten zoekbrengen. Het was bij uitstek weer om een erfenis te doelen, ja, maar niet ieder mijner lezers heeft zooiets voor een regenachtigen Zon dag in reserve. Hij zal het dus op andere wijze moeten vinden. En nu weet ik wel: u heeft Jantje en Pietje, en die hadden voor deze gelegen heid geen extra lees- of prentenboek, de postzegels, die er nog waren, hadden ze juist van de week ingeplakt, de Verkade- albums waren vol, en zus had juist d'r haar laten afknippen, zoodat van aan de haren trekken ook niet veel kwam. Wat moeten we met ze op zoo'n dag? zegt u het maar, het is hopeloos! En vader zelf? Je kan toch den heelen dag niet pandoe ren of misère met een praatje spelen, tim meren, een beetje prutsen, een beetje rondhangen. Je kan de gangkast eens een goeie beurt geven, je kanalweer: zegt u het maar! En moeder de vrouw dan? Alles mis lukt vandaag. De peren zijn aangebrand omdat de vlam ln de pijp sloeg door den geweldigen wind' (of daardoor de peren aanbranden kunnen, moeten de hulsvrou wen maar uitzoeken), in de aardappels is het zout vergeten, omdat juist op het kri tieke oogenblik de kat met den staart be klemd raakte tusschen de boetdeur, die door den wind dichtsloegOverigens heeft moeder het te druk om zich te ver velen. Vooreerst zijn er Jantje en Pietje, die de aandacht en de belangstelling vra gen, ten tweede is er de heer des huizes, die van zijn misère in de misère te ge komen, ten derde is daar het huishouden. Neen, voor verveling is geen tijd. En de wind schudt aan de vensters, doet ze dooreen rammelen, dat je ieder oogen blik denkt: nou gaan we, nou komen wè in de open luoht te zitten. En voor de variatie is er dan weer eens zoo'n ouder- wetsch regenbuitje tusschen door, zoo een, waar je eigenlijk niet nat van wordt, om de doodeenvoudige reden, dat niemand er zich in waagt. Zielig zwiepen de kale hoornen, heesters en struiken heen en weer. Van de week stond er een mede- deeling in de krant betreffende Decem berbloeimaand, maar die moet maar worden ingetrokken. En wat de tempera tuur betreft, koud is het niet, en het is er zoo mee gesteld: stook je wel, dan krijg je het direct te warm, stook je niet, dan is het niet te houden van de kilheid in huis, stook je een beetje, dan ls de kachel zoo uit.het leven is wel inee- wikkeld! Wat te doen, wat in vredesnaam te doen! Ijsberen door de gang mag niet vanwege den schoenen looper en je morst licht asch uit de pijp. Je radio openzetten en naar Holland—België luisteren, ach, wat is daar nu aan! Dat ding hangt je ook al de keel uit. Om goed drie uur kun je al niet meer zien en moeder de vrouw wil nog geen licht aan hebben, dat 's te duur, zegt ze. Je kan dan met je sonore bas gaan zingen „alle eendjes zwemmen ln het water" en dat kun je gauw een half uur volhouden. Dan la het pikkedonker.. He» redactielid, dat deze ontboezeming schreef, was den geheelen dag thuis go- bleven en kon dus vanzelf dit «storm- tfphpuren« van den humoristlsohen kan» bezien. W$j echter, die den Zaterdag avond op bet Havenkantoor doorbrach ten kwamen al direct in aanraking met de tragische zijde, die onvermijdelijk aan lederen storm, voor een kustplaats (en niet alleen voor haar) verbonden is. Wij mogen wel van geluk spreken, dat de wind in het Zuid-Westen zat en er dus voor strandingen, op onze kust, geen gevaar te duchten was, zoodat de «Dorus Rijkers» veilig binnen kon blijven. Als de storm uit het Noord-Westen gewaaid had, dan zou dat wel anders geweest zijn. Toch kwamen er tal van berichten van schepen, die in gevaar verkeerden, binnen en was er dé spanning op en om het Havenkantoor, die er altijd in storm nachten heerscht. De «Groningen*, die er Zaterdagmorgen op uit was gegaan om het lichtschip «Haaks* naar binnen te slepen, was des middags onverrichterzake teruggekeerd, omdat de sleepboot buiten hetSchulpen- gat, een grondzee ever had gekregen, die een stuk van de balustrade van de brug en de telegraaf wegsloeg en alle ruiten van de stuurhut vernielde. De waarn. stuurman H. Bijl werd bij dit ongeluk licht gewond. Kaptein Kuiper vond het niet geweuscht om de reis voort te zetten en keerde terug naar de haven. Tot 8 uur 's nachts was men bezig om de telegraaf te herstellen, opdat men deze weer zou kunnen gebruiken, als de hulp van de «Groningen* weer werd inge roepen. Doch dat gebeurde niet meer. Wel werd er 's avonds uog assistentie gevraagd door een in nood verkeerend Duitsch s.s., de »Lili Woerman*, die met machine-schade 80 mijl N.W. van Eierland lag, doch daarheen kon de «Zeeland* gaan. Deze sleepboot werd kort na zijn vertrek I echter weer teruggeroepen, daar onder- tusschen de «Oceaan* van de firma Doeksen, contract had afgesloten. j De spanning bleef evenwel voor het lichtschip Haaks, dat Zaterdagmorgen 113 vaam ketting en een anker verspeeld had. Het lichtschip was ongeveer een mijl afgedreven en lag nu voor zijn reserve-anker. Na den vergeefschen tocht van de «Groningen*, hierboven vermeld, werd de «Drente* naar de Haaks gediri geerd. Dezo heeft Zondagmiddag ver binding gehad, doch na korten tijd ver- brak de sleeptros en is bet Haakslicbt- schip weer voor anker gegaan. Gistermorgen heeft de «Drente* op nieuw verbinding met het lichtschip ge kregen en zou trachten het naar de haven te brengen. De zee bleek daarvoor even wel te ruw, waardoor de sleepboot om de Zuid is gevaren, om gunstiger weer af te wachten. Zondag heeft het lichtschip een klap water over gekregen, waardoor een deel van de verschansing werd beschadigd. Hedenmorgen zou het lichtschip binnen worden gebracht. Het Spaansche stoomschip «Josina*, dat tengevolge van gebrek aan kolen hulpeloos in den storm op zee ronddreef, is Zondag, na herbaalde pogingen van de sleepboten van L. Smit Co.'s In ternationale Sleepdienst tenslotte gegre pen en behouden naar de Maashaven te Rotterdam gebracht. De gezagvoerder van de «Josina* had besloten Zaterdagavond nog niet binnen te komen, daar zulks bij den storm en de hooge zee er werd niet geloodst zeer bezwaarlijk was. Als binnenko mend stoomschip had hij echter nog slechts weinig kolen in de bunkers. Daar er tijdens den storm abnormaal veel was verstookt, kreeg hij kolengebrek. Et werden noodseinen gegeven en op deze seinen is de sleepboot «Schelde* naar buiten gegaan, weldra gevolgd door de «Oostzee*. Ten gevolge van de duisternis en de hooge zee was het zeer moeilijk de «Josina* aan de trossen te krijgen. Ten slotte slaagde de «Schelde* daarin. Doch gekomen nabij den ingang van den Waterweg braken de trossen en dreef het zwaargeladen vaartuig tot voorbij den Maasmond. De «Schelde* en de «Oostzee* gingen het schip achterna, doch wegens de hooge zee en de duis ternis kon men niet opnieuw de trossen aanslaan en werd besloten het daglicht af te wachten. De «Josina* ging ten anker. Doch zoo heftig slingerde het schip, dat weldra beide ankers werden verspeeld en het vaartuig als een speel bal der golven hulpeloos ronddreef. Zoodra het daglicht was, slaagde de «Schelde* er in opnieuw een tros te be vestigen. Doch ten tweeden male knapten de trossen en weer was de «Josina* overgeleverd aan de woedende elementen. Daarop is de «Indus*, gekommandeerd door kapitein W. Hoogvliet, te hulp ge komen. En deze heeft de «Josina* ten slotte gered. Na herhaalde pogingen slaagde hij er ineen verbinding tot stand te brengen. Dat was een buitengewoon staaltje van zeemanskunat.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2