NAAMKAARTJES m t ENVELOPPEN C. DE BOER Jr. familie Van de Poll bereid is, met steun der gemeente, eert aantal arbeiders te werk te stellen, zoodat er grond bestaat te verwachten, dat er dezen winter geen werkloosheid zal heersohen in deze ge meente. Wat betreft de kosten van een brand- kraan bjj „het Sluisje", kan Voorzitter mededeelen, dat deze met inbegrip van 100 meter brandslang ongeveer 300 zul len bedragen. Burgemeester en Wethou ders kunnen geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen dit bedrag beschik baar te stellen. De heer Vries is zeer teleurgesteld door de afwijzende houding van B. en W. ten opzichte van zijn voorstellen. Hij wijst er op, dat te Abbestede, dat veel dichter bij het brandspuithuisje ligt, wel een brand- kraan aanwezig is. Voor de spuit aan het Sluisje is, is de boel al afgebrand. Ingekomen stukken. Overneming van het G. E. B. door het P. E. N. Geschenk voor het Provinciehuis. Naar aanleiding van een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Scha gen en een door het lid van Gedeputeerde Staten, den heer Michels, tot den heer Burgemeoster van Sohagen gerlchten brief stellen B. en W. den Raad voor, te zamen met de gemeenten Sohagen en Barsblgerhorn, aan de Provincie een klok aan te bieden, ter plaatsing in een der zalen van het nieuwe Provinciehuis, zulks onder bepaling dat de kosten, die onge veer 300 zullen bedragen, worden ge dragen in verhouding tot het aantal in woners der 3 bijdragende gemeenten. Nachtvelligheidsdienst. Schenking familie Van de Poll. Verkeer op den Oosterweg. Rekening Courant overeenkomst. WlJzfiglng Gemeentebegrootlng 1929. Rondvraag. De heer Krult heeft met voldoening vernomen, d!at B. en W. .ten opzichte der werklöozenzorg diligent zijn. Hij zou ech ter gaarne eenige nadere inlichtingen willen vragen, n.1. waarin de uit te voeren werkzaamheden zullen bestaan, wanneer kan worden begonnen en hoeveel het loon zal bedragen. !t Zand. EEN STRANDING IN HET N.-H. KANAAL. De kop van de boot sloeg er wel pl. m. 8 M. op. Door eigen kracht is zij er daar na weder af weten te komen en kon de reis worden voortgezet. Persoonlijke ongelukken of ernstige materleele schade kwamen hierbij niet voor. DE MELKPRIJS. Anna Paulowna. VERGADERING ANNA PAULOWNA- POLDER. Wieringen. R. K. BOUWVAKARBEIDERSBOND ST. JOSEPH. EEN ANGSTIGE NACHT. OPENING O. L. SCHOOL TE HIPPOLYTÜSHOEF. EEN NIEUWE AUTOBUS. KERSTFEESTVIERING „LAND LN ZICHT". «Kerstvertelling» door den heer R. C. Franok, zang van het kinderkoor en een toespraak door den heer J. K. Lofvers. In de consistoriekamer is liet breiwerk der dames van de «Martha Vereeniging* tentoongesteld, alsmede het figuurzaag- werk der jongens. De toegang tot deze Kerstfeestviering is vrij. Iedereen is van harte welkom. Uitvoering der Zuiderzee- steunwet. Opleidingen. Vergoeding van kosten; cre dieten enz. Burgeilijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep. Uit het huis met de blauwe trap. VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare zitting van Maandag 9 Deo. Hond neergeschoten. 'n Bejaard man afgerammeld. Eindelijk eens wederspannigheld! Een Urker vuistvechter ln nationaal costuum. Visscherijberichten. De heer Veul stelt zich op hetzelfde standpunt als Burg. en Weth. en vindt dat het niet mogelijk is voor elke huizen groep een brandkraan aan te schaffen. Aan de Kolksluis is er ook geen. De Voorzitter merkt op, dat de hebr Vries zelf een voorstel kan doen. De heer Vries verklaart, dat de kosten hem ook zijn tegengevallen, doch zal zelf geen voorstel doen. 1. Begrooting voor het jaar 1930 en re kening over 1928 van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar. Zal bij de leden circuleeren. 2. Goedgekeurd besluit van den Raad d.d. 8 October 1929, tot wijziging der Ge- meentebegrooting voor het jaar 1929. 3. Goedgekeurd besluit van den Raad d.d. 8 October 1929, tot verkoop van ge meentegrond aan Mej. Wed. Stam—ten Boekei. 4. Circulaire van de Centrale Vereeni- glng ter behartiging der Maatschappelijke belangen van Zenuw- en Zielszieken, hou dende verzoek als lid der Vereeniging toe te treden. Met het oog op de vrij hooge contributie 50 per jaar) kunnen B. en W. geen vrij heid vinden den Raad voor te stellen als lid derVereeniging toe te treden. 5. Dankbetuiging van het Fanfarekorps „Callantsoog" voor het voor 1930. uitge trokken subsidie ad 50. •6. Verzoek van de Centrale Esperanto Propaganda Commissie om het onderwijs in Esperanto te bevorderen. Burgem. en Weth. stellen voor deze circulaire voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 7. Verzoek van het Comité van Veree- nigingen van Burgemeesters' en Secreta rissen in de Kantons Hoorn, Schagen, Purmerend en Alkmaar om adhaesie te betuigen aan een door dit Comité tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht adres inzake de Classificatie der Gemeenten volgens het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1928 in verband met de on- derwijsbelangen ten plattenlande. Burgem. en Weth. stellen voor, aan dit verzoek te voldoen. De Voorzitter wenscht op te merken, dat in enkele gemeenteraden is beweerd, dat een dergelijk adres behoort uit te gaan van de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten. De Voorzitter is het met die opvatting niet eens. Deze zaak is in zonderheid voor de kleinere gemeenten van beiang en daarom is ook alleen aan deze gevraagd, adhaesie te willen be tuigen. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te betuigen. Voorzoover niet anders is besloten, worden deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Burgemeester en1 Wethouders stellen den Raad voor het Gemeentelijk Electri- citeitsbedrijf met ingang van 1 Januari .1930 aan de Provincie over te doen onder de voorwaarden, genoemd in de bij het ontwerp-raadsbesluit behoorende con cept-overeenkomst. Hoewel het principieel juister zou zijn. de jaarüjksche bijdrage van 1430 in de exploitatiekosten te doen betalen door d< stroomverbruikers, levert dit overwegende bezwaren op, zoodat B. en W. voorsteller de belasting met dit bedrag te verhoogen Voorloopig de plaatselijke Inkomstenbe lasting. De heer Van der Plas, die in de beslo ten vergadering, waar dit voorstel is be sproken, niet aanwezig kon zijn, vraagt inlichtingen omtrent de stroomprijzen, die door het P.E.N. zullen worden be rekend. Deze inlichtingen worden door den Voorzitter verstrekt. De heer Veul vraagt of zij die thans nog tot aansluiting aan het net besluiten kunnen rekenen op een bijdrage van de gemeente in de kosten van -aansluiting. Immers zij hebben nooit van het G.E.B. geprofiteerd en moeten toch bijdragen in het bedrag van 1430, dat jaarlijks aan het P.E.N. moet worden uitgekeerd. De Voorzitter erkent, dat er iets voor te zeggen valt, maar zou dit niet al te luid willen' verkondigen. De heer Van der Plas vraagt of door het bedrijf nog perceelen worden aange sloten, wanneer de Raad tot verkoop 'be sluit. De Voorzitter acht dit niet gewenscht. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethou ders aangenomen. De Voorzitter wenscht den Raad met dit besluit geluk. Do 'heer Vries: Toen onlangs door de raadsleden aan wethouder Kruisveld een bloemstuk werd aangeboden, mocht dit "niet uit de gemeentekas worden betaald. Mag het nu wel? De Voorzitter: De Provincie is geen particulier persoon. Met algemeene stemmen wordt het voo stel van B. en W. aan ogenomen. De openbare vergadering wordt hier eenige oogenblikken geschorst. Na heropening komt aan de orde het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het nemen van een abonnement voot nachtelijke telefonische doorverbinding ten behoeve der gemeente en de plaatsing van een neventoestel in de woning van den Burgemeester, waarvan de koster» respectievelijk 12.50 en 13 per jas zullen bedragen. Met algemeene stemmen wordt dit voci' stel aangenomen. Met algemeene stemmen wordt aange nomen het voorstel van B. en W. tot aan vaarding onder dankbetuiging aan de schenkster van een bedrag van 1500, ontvangen van de familie Van de Poll als bijdrage in de kosten der gemeente- huishouding. Burgemeester en Wethouders stellen voor, in het belang van de veiligheid van het verkeer op den Oosterweg een twee tal waarschuwingsborden te plaatsen en daarvoor een bedrag van 30 uit te trek ken, alles behoudens toestemming tot plaatsing van het bestuur van den polder Callantsoog. Ook dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten tot vernieu wing van de rekening-courant overeen komst imet de Bank voor Nederlandsohe Gemeenten, welke sinds eenigen tijd een belangrijk batig saldo aanwijst. De voorgestelde wijziging wordt met algemeene stemmen vastgesteld. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Van Honschooten hem heeft gezegd, dat er in het Zwanenwater en in het bosch werk genoeg is. Waarin die werkzaam heden zullen bestaan, kan Voorz. niet precies zeggen, want dat hangt ook van de weersgesteldheid af. Bij vriezend weer kan er riet gesneden worden. Het uurloon zal 35 cent bedragen, waarvan, de ge meente 40 zal betalen. De heer Kruit dankt voor de inlichtin gen. Hij wil nog de aandacht vestigen op het torenuurwerk, dat al lang niet meer slaat. De Voorzitter deelt mede, dat het slag werk defect was en nu ter reparatie naar de fabriek in Duitschland is opgezonden. De heer Vries zegt, dat het hem onaan genaam heeft getro'ffen, dat de Voorzitter bij de bespreking van het voorstel tot plaatsing van een 2-tal waarschuwings borden het deed voorkomen of spreker alleen voor de belangen van de bewoners van het Noordelijk deel der gemeente op komt. De Voorzitter zegt, dat het in het minst niet in zijn bedoeling heeft gelegen, den heer Vries iets onaangenaams te zeggen, toen hij zei, dat het B. en W. speet, dat zij ten opzichte van de brandkraan bij het Sluisje niet eenzelfde standpunt kunnen innemen als ten opzichte van de wensche- lijfchedd van het plaatsen van waarschu wingsborden op den Oosterweg. Ook andere leden verklaren in de woor den van den Voorzitter geenerlei toespe ling te hebben gezien. De heer Kruisveld dankt voor de be wijzen van belangstelling, bij zijn 40-jarig huwelijksfeest van de zijde van den Raad betoond. De Voorzitter merkt op, dat deze verga dering waarschijnlijk in dit jaar de laat ste zal zijn en danklj den Raad voor de goede samenwerking en den goeden toon, die steeds heeft geheersoht. Volgt sluiting der vergadering. Doo|r den stormachtigen Zuidwesten wind wind geraakte de geheel ledige mo torboot van Gebr. Kaan te Wieringen, welke op weg was van daar naar Amster dam, bjj de Kolksluis alhier op de Oost zijde van het groene kanaalboord langs het Noord-Hollandsch kanaal. Men deelde ons mede, dat de Coöper. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier voor over het tijdvak 13 Oct. '29 tot en met 10 Nov. '29 geleverde melk 11.51 per 100 K.G. aan haar leveranciers uitbetaalde. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 14 Dec. 1929 des voormiddags te 10 uur, in het Polder huis. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorstel om een perceel bouwland eerder verhuurd aan P. Keuris, van jaar tot. jaar te verhuren aan de Z.A.F., voor 50.per jaar. 4. Voorstel om een perceel grasgewas aan den Lagendijk, eerder verhuurd aan P. Dekker, voor den tijd van 3 jaren, onderhands te verhuren aan P. Geeuse. 5. Voorstel tot het verleenen van mach tiging tot onderhandsche verhuur van de woning bij gemaal I. 6. Voorstel om de perceelen, waarop wed. J. Waiboer en N. de Jong recht van erfpacht hebben resp. tot 31 Dec. 1929 en 31 Dec. 1930, opnieuw met ingang van die data aan die personen in erfpacht liit te geven, met verhooging van het erf- pachtsrecht van 2Va cent per M2. tot 5 en 3 cents. 7. Voorstel tot vaststelling der voor waarden voor openbare verhuur van grasgewas aan wegen, enz. 8. Voorstel tot het aangaan van onze tijdelijke geldleening tot een max. bedrag van 250.000.tegen eene rente van ten hoogste 1% boven het promessedis conto van de Ned. Bank. 9. Voorstel tot het verleenen van mach tiging om in 1930, .wanneer daartoe de noodzakelijkheid blijkt, werken uit te voeren ter bestrijding van eventueele werkeloosheid, tot een max. bedrag van 3600.onder voorwaarde dat de helft der kosten door de gemeente wordt ge dragen. 10. Voorstel tot verhooging van het loon van den wegkerker G. Smit van ƒ19.50 tot 21.per week en'tot nadere vaststelling van diens pensioensgrond slag, nu hij voor het ontsteken van haven lichten geen verlet meer zal hebben. Zondag' 15 Dec. a.s., des v.m. 10Va uur, houdt bovengenoemde bond, een alge meene vergadering in het café van den heer Jr. Lont, te den Oever. Gezien de zeer belangrijke agenda Is aller opkomst gewenscht. Tijdens het stormweer van j.1. Maan-- dag op Dinsdag is een geladen kolenbak, waarop schipper P. E. was, nabij Polder Waard-Nieuwland, in de Wieringerflieer lek geslagen en gezonken. De punt der bak bleef juist boven water, zoodat E. den geheelen nacht zich daarop wist staande te houden. Tegen den morgen wist hij een sjouw(?) in de nog boven water stekende mast aan te brengen, welke spoedig door anderen werd ge zien. Direct voer men naar den bak en verloste men den schipper uit zijn nete lige positie. E., die doornat en verkleumd was, ging spoedig naar huis, om zich van droge kleeren enz. te voorzien en om uit te rusten van de vermoeienissen. Nader vernamen wij dat E. van dezen* verschrik- kelijken nacht geen nadeelige gevolgen heeft gehad. Men deelt ons mede dat de in de Eeft gebouwde nieuwe O. L. school voor Hippolytushoef en omgeving, begin Jan. 1930 zal worden geopend. De heer T. de Baan, te Hippolytushoef, heeft j.1. Woensdag wederom een nieuwe autobus in gebruik gesteld. Het is een zes-eylinder „Chevrolet", waarvan de heer de Haan veel genoegen moge beleven. Op Zondag 15 December a.s. des avonds 6 uur zal in de Kapel het Kewstfeest worden gevierd". Aangezien een groot aantal bij de Zuiderzeewerken betrokken ingezetenen gedurende de Kerstdagen elders verblijven werd besloten de Kerst feestviering zoo vroeg te stellen. De heer J. Schoustra zal een Orgel preludium ten gèhoore brengen waarna de heer R. C. Franck een begroetings woord uitspreekt. Vervolgens zal het mannenkoor onder leiding van den heer J. Schoustra zingen «Kersttied» van B. Diamant en «Des Hirten Sonntagslied* van C. Kreutzer. Hierna zullen ge dichten worden voorgedragen door eenige kinderen. Mevrouw Schoustra zingt, begeleid door orgel en viool het »Vater Unser.« Voorts komt op het program voor een Aan de mededeelingen der Generale Commissie bedoeld in art. 3 der Zuider- zeesteunwet over het derde kwartaal van 1929, ontleenen wij het volgende: Gedurende het derde kwartaal van 1929 werden, in 99 gevallen tegemoetkomingen, vergoedingen en toelagen voor opleiding van belanghebbenden en kinderen van be langhebbenden in den zin der Zuiderzee- steunwet toegekend of verlengd. Voor deze tegemoetkomingen, vergoe dingen en toelagen werd door de Generale Oommissie in het besproken tijdvak be taald 9645.50. De door de'G enerale Commissie gedane stappen, teneinde belanghebbenden in die gelegenheid te kunnen stellen in den ijze ren scheepsbouw te worden opgeleid, heb ben het tot stand komen van een regeling tengevolge gehad, volgens welke een aan tal hunner in dit vak kunnen worden op geleid. Overeenkomstig deze regeling zijn thans zes personen in opleiding. Een aanvang werd gemaakt met „de op leiding van belanghebbenden tot steen zetter. Einde September 1929 waren zeven belanghebbenden en zoons van belangd hebbenden in opleiding. Voor deze opleiding was een grooter aantal aanvragen bij de Generale Com missie Ingekomen. Evenwel hebben ver scheidene belanghebbenden, na het tot stand komen der betrokken regeling, ver klaard, van de hun geboden gelegenheid geen gebruik te willen maken. Aan de daarvoor in aanmerking komen de belanghebbenden en zoons van belang hebbenden te Stad- en Ambt-Vollenhove, werd mededeeling gedaan van een getrof fen regeling, volgens welke zij tot grond werker kunnen worden opgeleid, aan de werken bij de Partieele Bemaling van het Waterschap VollerihOve. Tot dusver zijn bij de Generale Com missie geen aanvragen om tegemoetko ming in de kosten van deze opleiding in gekomen. Maatregelen te r verkrijging van werk. Door 94 personen, die allen door de or ganen der openbare arbeidsbemiddeling als werkzoekenden waren ingeschreven, wferden in het afgeloopen kwartaal aan vragen om hulp ter verkrijging van werk bij de Generale Commissie ingediend. Voor zoover deze aanvragers belang hebbenden waren in den zin der Zuider- zeesteunwet, werd hun medegedeeld, dat hun ingevolge die wet hulp ter verkrijging van werk zou worden verleend. Op 30 September bedroeg het aantal geplaatste belanghebbenden, die de hulp der hulp der Generale Commissie ter ver krijging van> werk haddien ingeroepen, te zamen met het aantal belanghebbenden waarvan aan de Generale Commissie be kend is geworden dat zij geplaatst zijn, in totaal 612. In het afgel'oopen kwartaal werd in 102 gevallen aan belanghebbenden in verband met het aanvaarden van een werkkring bestede kosten als reis- en verhuiskosten, kosten van aanschaffing van gereedschap pen, kosten van aanschaffing van werk- kleeding, vergoed, en toelagen verleend ter vergemakkelijking van het elders ter hand nemen van werk. Betaald werd voor deze vergoedingen en toelagen: 4927.85. In het afgeloopen kwartaal werden ver leend: in totaal 13 credieten tot een geza menlijk bedrag van 58.671. In het afgeloopen kwartaal werd bij de Generale Commissie ingevolge verleende credieten beschikt over een bedrag van 28.972.12. In het besproken tijdvak genoten 985 personen gedurende kortoren of langerer tijd een geldelijke tegemoetkoming. Uit betaald werd aan dezen in totaal 48.110.75. In 37 gevallen werden aanvragen om geldelijke tegemoetkoming van belang hebbenden van 65 jaar en ouder ingewil ligd, terwijl in 179 gevallen reeds toege kende tegemoetkomingen werden ver hoogd. Aan deze personen werden weke- lijksche tegemoetkomingen uitgekeerd van 3 tot 5, terwijl in totaal voor deze cate gorie werd uitbetaald 31.500.50. van 10 en 11 Dec. 1929. BEVALLENM. E. Brondsema Jacobs, z.(vorige keer abusief opge geven als d.) H. de HaanRomkes, 2 z. T. TuithofFaber,d.; J.DriessenBergs- ma, z.W. Breekerv. d. Vlies, zA. Ramler—Jacobs, d. OVERLEDENJ. J. Verschoor, wed. G. F. W. J. van de Poel, 92 jaar. ONDERTROUWD W. Gode en J. van TilG. de Leeuw en B. Freeke. ii Dec. 1929. Aangekomen van Harlingen1 en vertrokken naar Londen En*, a.t. „Groningen". Vertrokken naar IJnruiden slee»b*®t „Drentkt" va* Bureau Wijsmuller. De sluiswachter en visscher Pieter K. te Anna Paulowna, die op 21 Juli een raszuivere herdershond had neergescho ten, werd heden volgens eisch veroor deeld tot 25 boete of 25 dagen. De eisch tot schadevergoeding werd afgewezen, omdat de eigenaar zijn vordering niet aannemelijk had kunnen maken. Met een bierglas gekegeld. Op een te Annk Paulowna, ter gelegen heid van een nationaal feest, 22 Septem ber gevierd, georganiseerde dancing kreeg de los-arbeider Joh. K. twist met zekeren heer Dirk Blauboer, die zich eveneens aan de edele kunst van Terpsi- chore wijdde, met gevolg dat gemelde K. een bierglas greep ep Dirk Blaauboer in het gelaat slingerde, waardoor de heer Blaauboer, een jeugdig bloemistknccht, bloedend werd verwond. Hij bloedde ge weldig en moest medisch gerestaureerd worden. Bovenomschreven dramatische scène had plaats in de balzaal van café Kossen en i,s politioneel gerelateerd en op papier vereeuwigd in een proces-verbaal van 8 vellen groot folio. De heer officier requireerd'e 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform dezen bil lijken eisch, met welk vonnis genoegen werd genomen. De stevige 21-jarige arbeider Jan S. te Anna Paulowna verscheen voor den poli tierechter op grond van de omstandig heid, dat hij op 15 September te Breezand den 56-jarigen los-arbeider Jan Cornelis- sen, welke heer belast was -geweest met de kaartjes-controle aan de deur van een danslokaal en waarmede verdachte had getwist, na afloop van de dansparty op straat met geweld had aangegrepen, ach terover geworpen en geweldig geschopt. Tengevolge van deze minder aangename behandeling was de heer Corneilssen, physiek niet tegen zijn aanvaller opge wassen, gedurende eenige dagen niet in staat zijn dagelijkschen arbeid te ver richten. Een zoon .van den mishandelde was getuige van den verraderlijken over val. In dit tamelijk ernstige geval meende de officier tegen S., die niet bekend staat als drankvry en ordelijk bij feestelijke gelegenheden, 35 boete of 35 dagen te moeten requireeren. Vonnis 30 boete of 30 dagen, nog wat aangedikt door een flinke terechtwijzing. De 25-jarige grondwerker Ane B. te Anna Paulowna trachtte op 1 Sept. in en bij bet café Bos den tijd aangenaam te passeeren door te vechten en de orde te verstoren, weshalve de toegesnelde veld wachters Teuteling en Hoeksema het noodig oordeelden dezen geëxalteerden polderjongen maar in te rekenen en on schadelijk te maken, waarby zy echter op een hevig verzet stootten. Door slaan, schoppen, tegenrukken en zelfs bijten stelde verdachte zich teweer. Requisitoir tegen verdachte, niet voor het eerst terechtstaande, wegenis verzet, 30 boete of 30 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen De Urker visscher S. Weerstond lag in den nacht van 12 op 13 October te slapen in de kooi van zyn botter en werd als- toen onaangenaam gewekt en gemoles teerd door een clubje beschonken jonge dorpsgenooten, die ongerechtig zich op zijn schip begaven. Toen de visscher daartegen protesteerde, ontving hy van den 22-jarigen visscher Willem de B. een hevigen vuistslag op het linkeroog, met het gevolg dat Weerstand zijn zwaar beleecLLgd oog onder behandeling moest stellen van een specialist in Alkmaar. De oogaandoening had een gunstig ver loop, doch het gevaar had gedreigd, dat Weerstand het gebruik van j zyn oog door de ontstane infectie had kunnen verliezen. De officier disqualificeerde dezen over- zeeschen amateur bokser door 40 boete of 40 dagen te vorderen. De inlichtingen omtrent dit heerschap zijn ver van gun stig. Hij is momenteel de schrik van 'net eiland. De Politierechter hoopte dezen schrik eens op te schrikken en heeft zyn uitspraak bepaald, na nader onderzoek, op 10 Februari. In dien tyd zal verdachte zooveel mo- gelqk moeten zorgen, dat Evert Weer stand schadeloos gesteld wordt en dus diep in de zakken van zijn wyden panta lon moeten tasten. 10 Dec. Aangebracht door tardijnvisschers: 537 manden sardijn p. m. 9.405.35 11 Dec. Aangebracht door»sardijnvisschers: 520 manden s-ardijn p. m. 13.508.40 LEVERT TEGEN LAGEN PRIJS N.V. DRUKKERIJ T/h. KONINGSTRAAT - DEN HELDER

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7