STORMBERICHTEN Marlneberichten. Legerberichten. NIET ERN8TIG SPOORWEG ONGEVAL NABIJ ROTTERDAM. Hedenmorgen heeft nabil Rotterdam ew!:.idJeln spoorwegongeval plaats gehad, nabij de Delfshavensohe Sohie. Een per sonentrein stond nabij een onveilig sig naal te wachten, toen door tot nu toe on bekende oorzaak een locomotief van een goederentrein tegen den stllstaanden tredn aanreed. Er is heel wat materieels schade, per soonlijke ongevallen hadden niet plaats. Het treinverkeer ondervond door dit on geval eenige vertraging. DE „NIEUWE ZORG" TERECHT. Bij de bevradhtersfirma Van Wijk Kat te Vijfhuizen, is hedenmorgen bericht ontvangen, dat het vermiste binnenschip, de „Nieuwe Zorg", te Vreeswijk is aan gekomen. Tengevolge van het stormweer moest de schipper Gerard van Walsem, .met zijn vaartuig op de Zuiderzee terugkeeren. Hij is door den IJsel binnendoor naar Vrees wijk gegaan. In verband met deze vermissing, had de rijksinspectie gisteren een onderzoek op de Zuiderzee ingesteld. Aan boord van de „Nieuwe Zorg" is alles wel. Het vaartuig wordt Maandag te Vijfhuizen verwacht. Laatste Berichten DE ROTTERDAMSCHE WETHOUDER A. W. HEYKOOP OVERLEDEN. Op 46-jiarigen leeftijd is Vrijdag te Rot terdam overleden de oud-wethouder van die gemeente A. W. Heykoop, oud-lid1 van de Tweede Kamer en oud-voorzitter van den Oentralen Bond van Transport- arbeiders Hij was een geboren Rotterdammer, en aanvankelijk voor het onderwijs be stemd, kwam al vroeg met de arbeiders beweging in aanraking. Zijn groOte kundigheden, zijn gewel dige bestuurskracht brachten hem uit de rijen der vakbeweging naar het Rotter- damsche college van B. en W. Wethouder voor de sociale belangen en met name voor de Volkshuisvesting, is Heykoop tot in 1921 gebleven. De begrafenis heeft Maandag plaats te Orooswijk. DUSSELDORF'S MOORDENAAR GEPAKT? Het signalement klopt Het Volk meldt, dat in een herberg te Eger de 81-jarige chauffeur Mayer Is ge arresteerd als verdacht van de moorden te Dusseldorf gepleegd te hebben. De persoonsbeschrijving van den moorde naar klopt uitstekend met het uiterlijk van Mayer. TIJDSCHRIFTEN. WEEKBLADEN enz. Wieringen. BRUINVISSCHEN EN ZEEHONDEN. In de afgesloten Wieringèrmeer be vinden zich eenige bruinvissohen en zee honden. De zeehonden zullen vermoede lijk wel een goed heenkomen zoeken, daar ze wel over den dijk in zee kunnen komen. De bruinvisschen zijn er slechter aan toe, want, doordat sommige polders er bun water in loozen, begint het water in de Wieringermeer al minder zout te worden Een paar bruinvissohen zijn reeds dood gevonden. Schagen. MARKTOVERZICHT VAN Donderdag 12 Dec. 1929. In den gebruiksveehandel constateert men dat de prijzen nog hoog blijven, en in de toekomst wel dadelijk niet veel lager zullen worden, alle voorspellingen, gebouwd op den slechten hooióogst, ten spijt; de kalfkoeien gingen tenminste nog tot f 400, geldekoeien gingen tot f 810. De slachtveehandel staat in 't zelfde teeken, ook hiervoor zijn de prijzen aan den hoogen kant, echter prima beesten moet je met een kaarsje zoeken, de kwa liteit valt dan ook dit jaar tegen, jammer genoeg, want het geeft den slagers geen gunstige resultaten en den burgers duur vleesch, prijzen tot f 440. Even moet hier nog terloops worden opgemerkt, dat de Amsterdamsche Grossiersver. v.d.Vleesch- handel. haar leden heeft verplicht geen zaken meer te doen met leden van het Schagerveefonds, indien de beesten in bedoeld fonds moeten worden onderge bracht; het is jammer dat een dergelijke scherpe toestand moest ontstaan en het zal wel zaak zijn, dat het Schagerfonds wel van politiek zal veranderen. Voor de graskalveren hadden wij een goede prijshoudende markt zoowel voor de slacht als 't leven, hoogste markt f 115, eveneens voor de nuohterejkalveren, die tot f 80 opbrachten. Voor het wolvee was veel aanvoer, zooals dat om dezen tijd het geval wel meer is met de overhouders, reeds daags voor de markt waren van ver koppels schapen aangevoerd, de handel was niet wild en hoogste markt f 84, vette schapen tot f 50, dus beter. De vette varkensprijzen handhaven zich weer op 41 ct. per pond, als 't vroor zou men zeggen dat ze op dien prijs waren vastgevroren, voor de biggen en magere varkensmarkt de zelfde (animo van vorige week. Hoogste markt biggen f 28, magere varkens f 45. Texel. VIERING VAN „OUDE SINTERKLAAS". „Oude Sinterklaas" is hier op de ge bruikelijke wijze gevierd. Door het slech te weer was het aantal gemaskerden niet zoo groot als anders. Toch hadden som migen wel werk van hun pakjes ge maakt. Heel aardig was de „domino", waarvan het heele costuum met domino stukken was versierd en de „kaarten- vrouw" die een krans van speelkaarten op het hoofd had. Ook de schoorsteen veger ontbrak niet. Anderen hadden minder werk van hun costuums gemaakt en zich op de een of andere wijze grap pig verkleed. Een groep jongens en meis jes zamelden geld in voor de Koningin Wilhelminabewaarschool, die noodlijdend is. Het plan was 5 Dec. naar Den Burg en 12 Dec. te Oudeschild. Door het slechte weer was de eerste tocht vervallen maar het onverschrokken clubje toog 12 Dec. 's avonds reeds vroeg per vrachtauto naar Den Burg, om later op het eigen dorp geld in te zamelen. En met succes, want toen de bussen geledigd werden, bleken ze 87.68° te bevatten. Reeds eer der had het personeel der school rond geweest voor het Sinterklaasfeest van de kleintjes, dat evenals alle jaren uitmun tend slaagde. Ook de J.V.O. maakte pro paganda. Op een groote witte schijf stond Jeugd en Alcohol zijn vijanden. Aan deze schijf waren linten bevestigd, vast gehouden door de leden van de J.V.O. Hier en daar werd gezongen. De pret op straat was door het gure weer betrekke lijk gauw afgeloopen. In de café's ver maakte men zich nog met een dansje. HOOG WATER. Men is thans druk bezig de dijken te herstellen die door den storm van de laatste dagen, nogal beschadigd zijn. De weilanden achter het dorp gelijken op een zee. Het water in de slooten is zoo hoog, dat het door de riolen op de straat kwam, die daardoor gedeeltelijk onder water werd1 gezet. Deze week werden van hier verzonden: 18 varken*, 6 koeien, 11 kalveren en 7 schapen. EEN WA880HERIJ TE DEN BURG UITGEBREID. Hedennacht, om 2 uur, werd brand ont dekt ln de. stoom-wasch- en strijikinrich- ting van den heer Klein Klauwenberg te Den Burg. De autoriteiten waren spoedig ter plaatse. Aangezien het gebouw niet meer te red den was en geen gevaar was te duchten voor de omgeving, is de motorspuit niet uitgerukt. Burgerlijke Stand van Texel van 713 December 1929. GEBOREN: Theodorus, z. v. CornelDs Witte en Grietje Barhorst. ONDERTROUWD: Dirk Hemelrijk en Bertha Maria Domenscik; Reijer Cor- nelis Eelman en Jaantje Bakker; Aris Smit en Trijntje Johanna Immelie Dros. OVERLEDEN: Gerbrigdien van Heer waarden, 53 j., geh. m. Jacob Schraag; Pieternella Lanum, 48 j., geh. m. Heerte Buijsman. GEVONDEN EN VERLÓREN VOORWERPEN. Gevonden: een sleutel, een ge breid kinderpantoffeltje, een autoband', een leeren muts, een portemonnaie, een duimstok en een rijwielplaatje. Uit de Land- en/Tuinbouwwereld. HET VERBOD OP DEN INVOER VAN VARKENS. De opheffing ervan onwaar schijnlijk. In het Engelsche Lagerhuis heeft de minister van landbouw in antwoord op een vraag verklaard dat hij zorgvuldig overwoog, of eenige wijziging in het in voerverbod op varkens van het vasteland mogelijk is, maar dat hij vreesde dat dit verbod zonder eenigen twijfel noodig bleef tot bescherming van den Britschen veestapel tegen ziekte. SCHEPEN IN NOOD. Het bil Terschelling gestrande stoomschip Benwyvis. Donderdagavond om zeven uur seinde men ons van Terschelling. Er woedt hier op het oogenblik een or kaan uit het Noordwesten. Het hier ge strande stoomschip Benwyvis zit midden in de branding en heeft het zwaar te verantwoorden.. Door het hevige stooten zijn de bodemplaten reeds opgezet en maakt het schip water in de machine kamer. Voor de 52 man equipage en het ber- gingspersoneel, dat aan boord is, bestaat echter geen direct levensgevaar. De red dingmaatschappij zal trachten met haar vuurpijltoestel een lijn naar het schip te schieten, teneinde hierdoor communica- ,tie met het strand te verkrijgen. Om half negen seinde men van Ter schelling: De machinekamer van het hier ge strande stoomschip Benwyvis staat reeds half vol water. De kans, dat het schip nog geborgen zou kunnen worden, wordt hier door zeer gering. De storm wordt nog steeds heviger. Hooge brekers loopen over het schip. Van Terschelling werd gisterenochtend gemeld: Door den hevigen Noord-Westerstorm, die Donderdag en Donderdagnacht hoeft gewoed, is het stooimschit> Benwyvis nog hooger op het strand geslagen. Donder dagavond is met een vuurpijltoestel ver binding gemaakt met het strand, en heb ben vier leden der bemanning; bet schip verlaten. Door het zware stooten van het schip staat de machinekamer half vol water. Sleepbooten van een berglngsmaat- schappjj zijn derwaarts vertrokken. Mo- torpompen en ander bergingsmateriaal zijn aan boord gebracht. Drie van de vier Tenniste binnen schepen terecht. Donderdagmorgen heblen drie van de vier vermist© schippers, namelijk J. Vis- sdher, van de Harmonie, L. Salomon, van de. Onderneming, en A. de Jong, van de Relhoboth, zich bij den b»vrachter, de fir ma Van WJjk-Catz te Vi,fhuizen, gemeld. Laatstgenoemd vaartuig lad bij het begin van den storm schuilpla&s gezocht op de reede bij Schokland. Thans wordt alleen log vermist de Nieuwe Zorg, schipper O. ten Wolde. Het Nederlandsche stoomschip Merwede. Voor het bergen van het nabij New- haven gestrande Nederhndsohe stoom schip Merwede is een contract afgesloten met W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf té Rotterdam. Het werk zil ln combinatie met L. Smit en Oo.'s Int. Sleepdienst wor den uitgevoerd. Een kllppcrschp op de Schelde gezonken. Uit Termeuzon meldt nen: Donderdagmiddag is ot> de Schelde bij kroonboed no. 1 gezonken liet klipperschip van F. L. Denijs, dat te Zfcdorp bieten ge laden had en van die, bij hetatormachtige weer gevaarlijke ligplaats moest worden weggesleept. Den kapitein G. J. van den Berg, van de sleepboot En Avant 8, is het met veel moeite gelukt, den schipper en zijn twee kneöhts te redden. TREILER IN NOOD. Van Terschelling, van gisteren: Een Chineesch stoomschip heeft ge rapporteerd, dat ten Noordwesten van de Eierlandsche gronden een treiler drijven de ligt, die een dringend sein in top heeft. De nationaliteit van de treiler is onbe^ kend; men weet evenmin of zich nog per sonen aan boord bevinden. De Oceaan van de firma Doeksen alhier is ter assis tentie vertrokken. Uit IJmnlden. Het ziet er voor het visseherijbedrijf te Uimuiden leelijk uit. Door den storm is sinds Vrijdag nog geen enkele stoom- treiler ter vissoherij uitgevaren. Er lig gen nu in de visschersbaven meer dan 100 stoomtredlers, dat is ruim de helft der stoomtreilervloot; verder 70 motorloggers en 30 zeiloggeia De haven ligt geheel vol. Men had gehoopt, dat er Woensdag schepen hadden kunnen varen, en des middags had de Vlaardingsche stoom- treiler Janne VL. 10, die door een loon- oonflict reeds eenige weken binnen is moeten blijven, een bemanning gekregen. Tegen donker werd het schip van den wal gesleept, doch op het laatste oogen blik sprongen eenige opvarenden van het schip, dat toen toch moest blijven liggen. Als de storm nog blijft aanhouden, kan dit straks stagnatie geven in dien vischaanvoer. De stoomtreiler Mary IJm. 189, van de V.C.M., waarover men zich alhier onge rust begon te maken, omdat men het reeds voor 4 6 dagen verwacht had, is volgens bericht uit Cuxhaven aldaar bin- nengeloopen om te bunkeren. Woensdag is te Uimuiden een Engel sche stoomdrifter uit Lowestoft binnen gekomen, de L T 1000. Zooals gemeld is, bevonden zich nog vele visscherssche- pen uit Lowestoft op zee en maakte men zioh daar over deze schepen ongerust. Eenige Umuider treilers kwamen bin nen met verlies van de soheepsboot, n.L de Utrecht IJm. 78 en de Maria R. Om- mering Um. 7. De Soheldemond IJm. 189, kwam binnen met lekkage en stormscha de over dek en moest naar Amsterdam gaan om te repareeren. Een plezierreisje? Donderdag kwam een stoomtreiler bin nen, waarop een 12-jarige jongen uit Umulden een plezierreisje had meege maakt. Het schip had zes dagen niet kun nen vlsschen en had moeten steken, dat is den kop op zee houden. Bij de binnen komst van het aohlp verklaarde de jon gen, dat hij zijn leven geen minuut meer op zee zou willen zijn. Matroos overboord geslagen. Gisterenmorgen is de Vlaardlngsche stoomlogger Bertlna VL. 86 van de ha- ringvlasdierU op de Noordzee met verlies van een man te Vlaardlngen binnenge komen. Donderdagmorgen halfvjjfmet Soheveningen ln zicht, werd het schip door een grondzee opgenomen, waarbij ae 41-Jarige gehuwde matroos A. Jongcjnn, uit'Soheveningen. overboord werd go- slagen. Er werd daarna niets meer van hem gezien. Het wassende water. Schade aan het mosselvlsschers- bedrijf te Iereek e. De hevige stormen der laatste dagen hebben veel schade toegebracht aan het mosselvlsschersbedrijf te Ierseke. Niet alleen, dat niet kon worden verzonden, maar ook aan de perceelen werd schade veroorzaakt. De Eemnesserpolder bedreigd. Men telefoneerde Donderdagavond half twaalf: Tengevolge van den Westerstorm is hedenavond de stand van het rivierwater bij de Eembrug te Baarn gestegen vah 70 tot 128 c.M. boven A.P. Bij Soest staan reeds verschillende landerijen onder het zeewater. Wanneer de storm aanhoudt wordt verwacht, dat de Eemnesserpolder dezen nacht geheel door het zeewater zal worden overstroomd. Te Zwolle. Doordat Donderdagmiddag de wind naar het Noord-Westen liep, werd het water in het Zwarte Water sterk opge stuwd. Het water, dat toch al hoog stond, overstroomde tal van straten en kaden. Op de meest bedreigde punten worden kistdammen geplaatst. Te Purmerend straten blank. Uit Purmerend: Door den hevigen storm staat het water in deze gemeente zeer hoog, zoodat de lager gelegen straten en huizen blank staan. Over het Oudelandsdijkje stroomt het water hier en daar in den polder. Men is daar al bezig het dijkje met zak ken zand te verhoogen. Ook stroomt het water over den Neckerstraat, terwijl de -Uiterwaarden van den Overweerschen polder onder water staat. Marken onder water. Uit Marken wordt gemeld: Door den hevigen storm en het wassen van het water is het eiland Donderdag;- avond 10 uur onder water geloopen, zoo dat het verkeer tusschen de buurten per schuit moet plaats hebben. Het water heeft een hoogte van 1.75 N. A. P. bereikt. De vissohersvloot lag in de haven. Woning gedeeltelijk Ingestort Te Roggel (Lknb.) werd Dinsdagnacht door den stormwind het dak van de wo ning der weduwe G. afgerukt. Doordat een der zijgevels omviel, stortte de wo ning gedeeltelijk in. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. DE DIJK VAN MEDEMBLIK NAAR WIERINGEN. Uit Medemblik werd gisteren gemeld: Er gingen gisteren geruchten, dat de nieuwe zeedijk van Medemblik naar Wie- ringen in slechten toestand verkeerde. Wij hebben ons hedennacht daarvan ver gewist en bet bleek, dat inderdaad op en kele punten groote zwakheid was gecon stateerd, maar ge^n ernstige bezorgdheid bestond. Twee waakploegen waren aan gesteld. Noodmateriaal was aanwezig. De storm zakte in den laten avond af, zoodat de toestand toen niet zoo ernstig was. Een dijk doorgebroken op Ameland. Uit Buren wordt gemeld: De in. aanleg zijnde dijk van het water schap Nes-Buren is Donderdagavond doorgebroken, zoodat de landerijen zijn overstroomd. Oe andere plaatsen, waar de dijk reeds was voltooid, is hij erg be schadigd1. DE STORM IN ENGELAND. Nog elf treilers vermist Slechts een van de twaalf vermiste trei lers (alle zeilschepen) uit Lowestoft is gisteren in die haven binnengekomen. Hij was veertien dagen over tijd en had zware averij gekregen. Alle zeden waren vernield. Vier dagen geleden werd het hulpelooze scheepje ontdekt door 'n trei ler uit Grimby die het op sleeptouw nam. Oorlogsschepen zetten de nasporingen naar de andere schepen, die nog vermist worden, voort Indien zij nog niet gezon ken zijn, moeten zij er slecht aan toe zijn. Drie treilers teruggekeerd. Drie van de zes vermiste treilers zijn gisteren te Lowestoft teruggekeerd, twee op eigen kracht, de derde van dichtbij de Nederlandsche kust gesleept door het hospitaalschip Queen Alexandia. De on gerustheid over het lot der drie nu nog vermiste schepen neemt toe, te meer daar er twee nu 14 dagen over tijd zijn. SCHIPBREUK. Bij Vordingborg Zuid-Seeland is ln d'en nacht op Donderdag een schoener van onbekende nationaliteit gezonken. SlechtB de belde masten steken boven het water uit. Nergens, nooh aan de kust van See- landi, noch aan die van Falster, heeft men van de bemanning iets gezien of ge hoord1. VI8SCHERSBOOT OMGESLAGEN. Zes man verdronken. Bij het binnenvaren van de haven van Oap Breton (departement Land es) ls een visschersboot omgeslagen Van de 14 Bretonsche visschers, die aan boord wa ren, zijn er zes verdronken. Bij beschikking van den minister van defen sie is de luit, ter zee der ae ld. J. A. Rauws met 16 Dec. 1939 geplaatst bij de Marinekaz. te Amsterdam. Luit. ter zee ae kl. der marine-reserve S. de Hoo is geplaatst bij de marinekazerne te Am sterdam. De luit. ter zee ae kl. L. J. C. Cordcstus thans ter beschikking wordt den i6en Dec. a.s. geplaatst bij den Radiodienst te A'dam. Off. van. gez. 2e kl. der zeemacht H. C. Bos wordt overgeplaatst van de Marinekazerne te Wilemsoord aan boord van Hr. Ms. torpedo- boojager te Nieuwediep. De luit. ter zee 3e kl. A. P. L. de Gelder, dienende a. b. W.schip te Vlissingen, wordt 8 Jan. a.s. per s.s. Tjerimai naar O.-I. uitge zonden en in verband hiermede den i8en Dec. ter beschikking gesteld. Bevordering. Met 1 December '29: Korporaals der mariniers P. Verwoerd, S. van de Vrede, L. Tholenaar, H. C„ Elias, M. H. Godding, J. Hoeve en J. Breel tot serg. der mariniers. Met 1 Januari 1930: Korp. der mariniers C. Vijlbrief tot serg. der mariniers. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per s.s, Chr. Huigens, den 27 November van Priok: Luit. ter zee 2e kl. J. G. Broekhuijsen, maj.- monteur T. J. G. van Dansik, serg.-monteur M. Nieuwenkamp, korp.-mach. H. M. v. d. Veen, id. A. Harder, id. P. P. Neefjes, id. W. H. M. Gaal, matr. ie kl. A. Kooij, mar. ie kl. J. Janssen, id. G. J. H- Logt, id. J. Gilise, id. J. Schanstra, id. C. van Tuijl, id. F. de Ridder, id. J. J. van der Laan, id. J. Sinke, id, H. de Jongh, matr. ie kl. H. de Groot, id. P. A. Jongiepier. (Herpl. wegens misstelling.) Den 6en December 1929 per s.s. Insulinde uit O.-I. in Nederland terugkeerd: Opperschrijver W. van Klaveren, serg.-mon teur C. Marks, korp.-monteur L. Dijker, id. R. J. v. d. Klip, id. J. W. Hol, id. W. A. Ge- mert, korp-schrijver W. v. d. Valk, kleerm. J. P. Vlaming, korp.-mach. L. van Zandwijk, id. J. Ran, id. C. J. Onvlee, pijper ie kl. J. Ht Post, tamb. ie kl. J. Zwijgers. 2 Jan.: serg.-monteür R. J. van den Broek van O.zeed.kaz. naar mont.school A'dam, tot het volgen van een herh. cursus. 17 Dec. serg.-schrijver A. A. de Leng van Mar.kaz. W.oord naar W.schip W.oord. Met ontslag uit den zeedienst: 15 Dec.: korp.-macht. A. H. V. van Boekei. 18 Dec.: korp.-torpedomaker T. G. M. Jans sen. 21 Dec.: matroos 2e kl. J. L. Bulk. 16 Jan.: majoor-seiner S. Hoekstra. 29 Jan.: majoor-macht. A. Peters. 2 Febr.: opperschipper H. D. Holman. 8 Febr.: schoenmaker A. Majoor. 2 Febr.: matroos ie kl. J. H. A. Essenberg. 19 Febr.: bootsman G. Koek. 10 Febr.: sergt.-hofm. J. Bos. 3 Febr.: majoor schrijver A. Bouwhuis. 2 Jan.: serg.-bottelier G. J. Vermeulen. VH'.RLOF TER GELEGENHEID VAN DE KERSTDAGEN EN VAN NIEUWJAARSDAG. D'e militairen, aan wie ter gelegenheid van de Kerstdagen en! van den Nieuwjaarsdag ver lof wordt verleend, kan worden1 vergund te vertrekken na 12.00 op den dag, die aan den eersten verlofdag voorafgaat, en terug te keeren1 per eerste reisgelegenheid op den dag, volgende op den laatsten verlofdag. Aa.n het verlof personeel, dat, ten gevolge van tien grooten afstand van' de woonplaat» van Hiezin, ouders of naaste familieleden, nim mer of nagenoeg nimmer gebruik maakt van bewe.jïingsvrijheild op Zon- en feestdagen!, kan, voor zoover, het niet gestraft is en de dienstbelangen naar het oordeel van den regi- ments— of korpscommandant, zulks toelaten, verlof worden verleend van 25 December (ver trek op 24 December op zoodanig uur, dat de haardstede uiterlijk om 23.00 kan worden be reikt) tot en met 1 Januari 1930 (terugkeer per eerste reisgelegenheid op 2 Januari). Het jg'.etal werkdagen, in dit verlof begrepen, moet voor zooveel mogelijk in mindering wor den gebracht van het getal werkdagen alge meen verlof, waarop overeenkomstig de voor schriften; aanspraak bestaat DE SPREKENDE FILM; Men noemt het een nieuwtje Zoo'n sprekende film, Hoe komt men erbij Wil ik vragen. Zoo'n sprekende film dateert, Weet dat wel Toch zeker uit vroegere dagen Ik kan er een vrouwtje (Dat was wel geen film) Maar spreken, dat kan ze beslist De film, die kwam1 er vanzelf steeds bij, En meestal, vóórdat je het wist Dan vlogeni de potten en pannen door 't huis, En alles wat breekbaar was, sloeg ze aan gruis. En bij haar man sloeg den' schrik om het hart, En na een paar ronden, dan lag hij driekwart; Gekneusd en gehavend, bewust'loos terneer, En 't vrouwtje vroeg.liefje, wat wil je De man zei toen niets meer, Maar vroeg aan van Twisk, En ook aan heer Kuiper, Wie een oplossing wist.' Van Twisk zei met meelij: O, man wat een kruis; En Kuiper die zei: I k breng vrede in huis. De sprekende film, Die de Witte straks biedt, Daar zie je zoo'n huis of Tuinscheldpartij niet. In die film van mij, Zei van Twisk, wordt geleerd, Hoe je vrouw enkel liefde En niets meer demonstreert. Den Helder. nog meer. JAN MENS. „De Stad Amsterdam", 13 Dec. Op het titel blad prijkt Dolores del Rio als Evangelinè naar het gedicht van Longfellow; onder het gemengd nieuws is er de brand te Middelburg en het huwelijk van den oud-marineviieger G, te Roller, thans bij de K.L.M. en natuurlijk den Helderschen welbekend. Ook vinden we het portret van overste Warnsinck, chef ran den marine-radiodienst te Amsterdam, met personeel en staf en gebouw, naar aanleiding van het 25-jarig bestaan. „Van lekkere eende boutjes" vertelt D. aan de hand van opnamen van eendekooien in Noord-Holland. De haven van Markens is als dubbelplaat opgenomen en het oude Edam levert ook veel kieken met bijschrift. Verder natuurlijk de jubileerende voetbalbond en een schilderachtig plekje uit oud-Amsterdam, het Oudekerksplein.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15