TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS Win terhan den^ Kloosterbalsem VAN ZATERDAG 14 DECEM8ER;1929. Hevige vechtpartij te Oss. Het oproer in de gevangenis te Auburn. Het verkeersongeluk te Enfield. „Geen goud zoo goed" Binnenland. Een persoon doodgestoken en een ander ernstig verwond. Bij een hevige vechtpartij op den Heu vel te Oss is Woensdagavond de 28-jari- ge G. v. Galen door een messteek in den rug gedood, en een zekere Van B. door messteken ernstig gewond. De justitie uit Den Bosch is Donderdagmorgen voor een onderzoek naar Oss gegaan, met 3r. Met- trop, uit Den Bosch, en dr. Nieuwenhui- zen, uit Utrecht, die de sectie op het lijk zullen verrichten. EEN POLDER VOLGELOOPEN. De Zaagpolder, bij Krimpen aan de Lek, is tengevolge van het hooge water volgeloopen. Enkele paarden, die er liepen, zijn gered. DE ECHTELIJKE TWIST IN DE VAN DER HELSTSTRAAT TE 'S-GRAVENHAGE. Overeenkomstig het requisitoir van het O. M. heeft de rechtbank te 's-Graven- hage Donderdag vrijgesproken den 26- jarigen chauffeur F. H., uit Den Haag, besohuldigd van poging tot doodslag, subs. tot zware mishandeling van zijn vrouw, gepleegd in hun woning aan de van dor Helststraat in Den Haag. MISDAAD? Donderdagochtend vroeg hebben voor bijgangers aan den oever van den Rijn te Arnhem, achter de school Onderlangs, het lijk van een ongeveer 35-jar.igen als leer gekleeden man gevonden. Het lijk lag gedeeltelijk met het hoofd in het wa ter en de beenen op den wal. Aan het hoofd bemerkte men een bloedende wonde. D-- politie, die werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. Bij een oppervlakkig onderzoek werden geen sporen van ge weld gevonden. Toen men de kleeren van het slachtoffer verder onderzocht, om zoo mogelijk de identiteit vast te stellen, bleek, datde man een schotwond ter hoogte van het hart had. Een revolver werd noch op het lijk, noch in de buurt gevonden. In zijn zak vond men echter een stoherpe revolver- patroon. Verder twee zespennny-stukken en een lucifersdoosje van een Duitsche fabriek; echter geen geld of papieren, waaruit de identiteit van het lijk kon blijken. Het parket deed verschillende fotogra fische opnemingen van de plaats, waar het lijk is gevonden, waarna het lijk ter gerechtelijke schouwing naar het lijken huis te Arnhem is overgebracht. Dr. Hulst uit Leiden zou Donderdagmiddag de gerechtelijke schouwing verrichten. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Woensdagavond half twaalf is de 44- jarige voetganger J. v. G. op het Zieke in Den Haag door een motorfiets aange reden. Onmiddellijk werd de geneeskun dige dienst gewaarschuwd, doch bij aan komst kon de dokter slechts den dood vaststellen. De dienst heeft daarop het lijk naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Uit het onderzoek moet zijn gebleken, dat de motorfietsrijder, de student H. de C. uit Delft, aan de goede zijde van den weg, met een normale snelheid had ge reden, en dat de voetganger onvef-wacht, blijkbaar in gedachten verzonken, was overgestoken. De motorfietsrijder had nog getracht hem te ontgaan en was daar bij met zijn motorfiets gevallen. Buitenland. Een strijd van zes man. Omtrent het oproer in de gevangenis te Auburn meldt het N.T.A. nog, dat het 's morgens 10 uur uitbrak en dat 1580 met binnengesmokkelde revolvers ge wapende gevangenen er aan deelnamen. De muiters overweldigden den directeur en elf bewaarders om de vrijlating van een dozijn hunner leiders af tq dwingen. Politie en militietroepen omsingelden het gebouw, maar men aarzelde een aanval te doen, daar men vreesdie dat de gevange nen de gijzelaars zouden dooden. Om 12 uur lieten de rebellen door een hunner mededeelen, dat, indien zij niet binnen een kwartier vrijen aftocht kregen, de gijzelaars zouden worden gedood. De di recteur verzocht dringend alle verzoeken der opstandelingen in te willigen, doch men verklaarde, dat hij zelf moest zien, hoe hij zich uit zijn toëstand redde, en dat wie ontvluchtte zou worden neerge schoten. Om half 1 drong een met traan gas bommen gewapende en van gasmas kers voorziene afdeeling politie het ge bouw binnen en bevrijdde den diretceur en vier andere gijzelaars. Daarbij werden drie gevangenen gedood. Op de binnenplaats hadden zich nog 1500 gevangenen verzameld, die zich* tot een iaatsten wanhopigen tegenstand voor bereidden. Volgens een latei- bericht werden ook de overige gijzelaars bevrijd. De rebellen hadden drie bewaarders gewond. Een bericht van Donderdagochtend meldt: De rust is thans in de staatsgevangenis te Auburn weer geheel hersteld. Het ge vecht heeft ongeveer 6 uur geduurd en tenslotte hebben sterke troepenafdeelln- gen, bestaande uit 2000 man, het oproer onderdrukt. Volgens de laatste berichten zijn er in het geheel acht menschen ge dood, waaronder zeven gevangenen. Bo vendien worden er nog drie bewakers vermist. Men vermoedt, dat zij nog in leven zijn en zich verborgen houden. De leiders van den opstand zijn gegrepen. Tot nu toe is men er nog niet in geslaagd het aantal gewonden vast te stellen. Ze ven bewakers zijn echter reeds met ver wondingen naar een ziekenhuis vervoerd. Andere staatsgevangenissen hebben bij het hooren van het oproer te Auburn uitgebreide maatregelen getroffen om eventueel© oproeren te verhinderen. De gedetineerden mochten echter wel het radiobericht over het oproer te Auburn hooren. Over de in ons nummer van Donderdag gemelde botsing tusschen een tram rijtuig en een autobus te Enfield wordt nog nader gemeld: De autobus kwaim uit een zijstraat en probeerde nog de aanrijding te vermij den. De bus maakte dientengevolge een schuiver en trof daarna de tram opzij en wierp haar omver. Alle ruiten van beide vervoermiddelen braken bij den vreese- lijken schok. Vier menschen werden op slag gedood, een stierf op weg naar het ziekenhuis. De autobus en het tramrijtuig waren beide stampvol. Toegeschoten voorbijgangers hielpen de ongekwetste passagiers om de dooden en gewonden uit de wagens te krijgen. Alle voorbijkomende voertuigen werden U behoeft niet bang te zijn, ook win ters Uw handen te laten zien, want winterhanden zijn te voorkomen. Akker Kloosterbalsem verzacht, herstelt ai voorkomt erger. Neem, zoodra -1^ eerste verschijnselen voordoen. Akker» gerequireerd om de gewonden naar het ziekenhuis te brengen. Velen hadden door de glasscherven sneden opgeloopen of zaten tusschen de banken gekneld. HET VERKEERSONGELUK TE ENFIELD. Bjj het verkeersongeval in de voorstad Enfield zijn vier meisjes beneden 20 jaar en een jongen van 16 jaar omgekomen. De geredde bemanning van het gezonken dok vertelt, nadat zij met de sleepboot „Witte Zee" te Rotterdam zijn binneugekomen, het verloop van het ongeluk. Amsterdam—Hilversum. Te Bussum is uit Duitschland gearriveerd de eerste der nieuwe wagens, die de verbinding op de lijn AmsterdamHilversum van de Gooische stoomtram zullen onderhouden. De wagens worden door benzine motoren voortbewogen. Een der oude locomotiefjes van de Gooische sleepte het moderne vervoermiddel binnen, waarna het onderstel onder de carosserie werd gemonteerd. De belangstelling der Bussumers voor het nieuwe vervoermiddel was zeer groot. Een geweldige brand heeft Zaterdagavond te Middelburg gewoed, waarbij 8 perceelen vernield werden. Een foto van de ruïne. Op het stations-em placement te Namen Is Dinsdagmorgen vroeg een arbelders- treln In volle vaart ontspoord. De ver woesting, welke werd aangericht, was ont zettend. Het aantal slachtoffers is groot. Een overzicht van de plaatsvan den ramp tijdenshetopruimings- werk. (Foto links.) Restauratie van het stadhuis te Schoonhoven. Het Rijksbureau voor monumentenzorg beeft de leiding op zich genomen van de algeheele restauratie van het stad huis te Schoonhoven. Binnenkort zal dit feestelijk ge opend worden. De fraaie schouw in de raadskamer. De stranding van de „Merwede". Tijdens den storm ishetNeder- landsche stoomschip „Merwede" nabij de Engelscbe haven New- port gestrand. De be manning is behouden aan wal gebracht. Het schip op de kust. (Foto reehts).

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5