[mmtnam Wie llOim pepermunt niet kent, kent de origirieele pepermuni niet Het t3 Amsterdam gevonden Kinderlijkje. GEMENGD NIEUWS. LUCHTVAART. De postvluchten naar en van Indië. stand gebracht ks! Vasasa vwïeE. Daar is gebleken, dat de kosten van do dijkwer ken in 1929 ongeveer 81/» pet. lager zijn geweest dan deze op grend van de in 1928 geldende prijzen geweest zouden zijn (in 1928 werden de kosten der afsluiting op 128 millioen geraamd), mag worden verwacht, dat de koisten van den afsluit dijk, wanneer de nader verkregen er varing en beschikbare kennis in rekening worden gebracht en de prijzen van 1929 ook verder gelden, op 120 millioen of 8 millioen lager zullen kunnen worden ge steld. Deze verlaging is een gevolg van de lagere prijzen, tegen welke de werken, dank zij de groeiende ervaring van direc tie en aannemers, thans kunnen worden berekend. De eertijds uitgesproken ver- wachting, dat deze factoren een gunsti- gen invloed zouden hebben, komt dus reeds tot uitdrukking, en voor de vrees, dat de raming der totale kosten zich nog verder in een stijgende lijn zou bewegen, bestaat dus voorshands geen aanleiding. Géén commissie van deskundigen. De instelling van een oommissie van deskundigen om de kosten en de finan- cieele gevolgen van de drooglegging te onderzoeken, gelijk enkele leden wensch- ten, acht de minister op dit oogenblik niet aanbevelingswaardig. Daarlatende, dat een te veelvuldig gebruik van de diensten van oommissies niet altijd be vorderlijk is voor vlotte afdoening van zaken, meent hij, dat in dit geval een commissie geen voldoend arbeidsveld zou vinden. Het achtste postvliegtuig te Constantlnopel. Bij de E.L.M. Is bericht ontvangen, dat het achtste postvliegtuig gisteren 8 u. 85 van uit Belgrado is vertrokken en 16 uur te Constantinopel is aangekomen. Wegens slecht weer niet naar Constantlnopel vertrokken. Bij de Kon. Luchtvaartmij. is Zondag bericht ontvangen, dat het achtste post vliegtuig op weg naar Nederl.-Indië, dien dag niet uit Constantinopel zou vertrek ken, wegens het slechte weer. Het 8e vliegtuig te Aleppo. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat Naar men meldt, heeft zich Vrijdag bij de politie te Dortmund gemeld de moedor van het knaapje, dat dood aan den Zui derzeedijk te Amsterdam is gevonden. Zij heeft van het portret, dat overal werd verspreid, haar zoontje herkend. De vrouw is in bewaring gesteld De verklaringen van Slgmnnd's moeder te Dortmund. Het jonge tje zon van een trap gevallen en overleden zijn. De grootmoeder op vrfle voeten. Nader verneemt het Hbl, dat de com missaris voor de crimineele zaken te Dortmund vrouw Mathias onmiddellijk een uitvoerig verhoor heeft afgenomen Zij deelde daarbij o.a. mede, dat zij zich had aangemeld omdat zij opgeschrikt was geworden door het tegen haar en haar man gericht verzoek om opsporing en aanhouding en dat zij nu wilde vertellen hetgeen er precies te Amsterdam gebeurd is. Haar man ontvluchtte in 1928 de Duit- sche gevangenis te Paderborn en trok daarna naar ons land om werk te zoeken. Herhaaldelijk kreeg hij werk, maar tel kens moest hij dat weer verlaten, zoodra men hem naar zijn papieren vroeg. Want die bezat hij niet. Zoo vestigde hij zich ook te Amsterdam in het Tuindorp Nieu- wendam, zonder zich evenwel bij den burgerlijken stand aan te melden. Den 2en of 3en November zou nu de kleine Sigmund bij zijn ouders thuis van de trap gevallen en dood opgenomen zijn. Teneinde te voorkomen, dat bij aangifte van dit overlijden zou uitkomen dat Ma thias door de Duitsche justitie gezocht werd en dat hij zich zonder papieren hier gevestigd had, besloten de ouders na rijp 2n vaak heftig beraad zich van het kin- ierlijkje te ontdoen door het in deZuider- jee te werpen. De grootmoeder zou hier van eveneens op de hoogte zijn geweest. Aan hun voornemen hebben de ouders Dp 4 November gevolg gegeven en het lijkje in den (thans, naar men weet, hier m beslag genomen) grijs-groenen kinder wagen gezamenlijk naar den Zuiderzee- lijk vervoerd en het daar op een verlaten plek in het water geworpen. De moeder ontkende ten stelligste.dat er bij den dood van haar zoontje misdrijf in het spel was. Wel gaf zij toe, dat er in de familie herhaaldelijk ruzie voor kwam, maar Sigmund's sterven zou daar buiten staan en uitsluitend het gevolg zijn geweest van den val van een trap. De vrouw is in arrest gebleven en de opsporing van den vader wordt voortge zet. De grootmoeder, die sedert eeni dagen op het politiebureau voorloopigjin arrest werd gehouden, is Zaterdagmiddag het 8ste postvliegtuig op weg naar Ne- op last van de justitie op vrije voeten derl.-Indië gisteren te Aleppo is aange- gesteld. I— komen. I HET SUBSIDIE AAN DE K.N.LL.M. Bandoeng, 14 Dec. Naar het A.I.D. „De Preangerbode" meldt, is tusschen de re geering en de Kon. Ned. IncL Luchtvaart Mij. overeenstemming bereikt ten aanzien van het subsidie, aan de K.N.I.L.M. uit te betalen over de jaren 1928 en 1929. Het subsidie over 1928 blijft bepaald op 200.000, terwijl voor 1929 een millioen is uitgetrokken, dat echter niet ten volle zal behoeven te worden uitbetaald, waar schijnlijk een paar ton minder. EEN VLUCHT PARIJS- ACHTER INDIË. Zaterdag is een Fransch vliegtuig ver trokken voor een tocht van Parijs naar Achter Indië. De route gaat over Noord- Afrika. DE FRANSCHE OCEAAN-VLUCHT. New-York, 16 Deo. Volgens berichten uit Fernando Noronha en andere Brazili- aansche stations, die met het Fransche vliegtuig van Challe en Larre-Borges in draadlooze verbinding staan, nadert het vliegtuig de kust van Natal. Het heeft vanmiddag om weerberich ten over dit gebied verzocht. Binnenland. TEUNISSEN EN KLUNDER ONDER DOKTERS BEHANDELING. »Het Volk. verneemt, dat de heer Teunissen, een der beide onschuldig veroordeelden uit de moordzaak van Giessen-Nieuwkerk, zich onder dokters' behandeling heeft moeten stellen. De heer Teunissen, die sedert geruimen tijd reeds weer had getracht zijn werk zaamheden te hervatten en te Eindhoven De moeder te Amsterdam. Naar men meldt, is gistermiddag ie moeder van het jongetje Sigmund Mat- tias, wiens lijkje aan den Zuiderzeedijk is gevonden, met een hoofdinspecteur van de Centrale Recherche, den heer J. M. vin Slobbe, die naar Dortmund is ge weest, te Amsterdam aangekomen. Zij be vindt zich thans op het bureau van poli tie aan den Adelaarsweg aan den over kant van het IJ. ONTVLUCHTE KRANKZINNIGEN. In een vuilnisbak naar balten en vla de mestvaalt in de armen der politie. Twee verpleegden uit het krankzinnigen gesticht aan de Agnietenstraat te Utrecht hebben Zaterdagmiddag een poging ge waagd te ontvluchten. Zij slaagden erin zich langs beddelakens op een binnen plaats te laten zakken, waar zij zich in een paar groote vuilnisbakken hebben schuil gehouden. Zij ontsnapten aldus aan de waakzaam heid van het dienstdoend personeel en werden in een vuilniswagen, die eenige oogenblikken zonder toezicht op de bin nenplaats heeft gestaan, naar buiten ge reden. Terwijl politie en brandweer de laat ste zelfs met een magyrus-ladder ijverig in de weer waren de daken der aangrenzende huizen af te zoeken, waren de uitbrekers op de mestvaalt achter den Weerdsingel beland, waar zij tot verbazing van den karrevoeder bij het ledigen van den wagen te voorschijn kwamen. De politie slaagde er ten slotte in, de patiënten in de Vogelenbuurtop te vangen, vanwaar zij naar hun verblijfplaats aan de Agnietenstraat werden teruggebracht. HUISZOEKINGEN BIJ COMMUNISTEN. In Den Haag hebben justitie en politie huiszoekingen gedaan in communistische kringen. In de eerste plaats bij den voor- Naar wij vernemen houdt deze justi- tleele actie verband met een beslissing dezer dagen door de Utrechtsche justitie genomen, om een strafvervolging in te stellen tegen een verspreider van de anti militaristische uitgave, het propaganda- blaadje Het Pantser, alsmede van het Soldatenzakboekje, welke beide schrif turen in den laatsten tijd in verschillende plaatsen van het land bij het opkomen van nieuwe militaire lichtingen onder de opgeroepenen zijn verspreid. De inhoud van deze beide propaganda geschriften wordt geacht van opruienden aard te zijn en in verband hiermede is de vorige week Vrijdag te Utrecht de verspreider, zekere Bastiaanse, gear resteerd. Zoo helbben behalve te Amsterdam, ook justitieele huiszoekingen plaats gehad in Utrecht, Haarlem, Dordrecht en Den Haag. De huiszoeking te Dordrecht vond plaats in een drukkerij, welke echter, naar gebleken is, met de uitgifte van Het Pantser en het Soldatenboekje, vrij Zeker niets te maken had. Het bestuur der communistische partij had deze- drukkerij genoemd op den om slag van het Zakboekje, als zou het ge schrift daar zijn gedrukt Het staat echter vrijwel vast, dat dit adres gefingeerd was. ZE BRENGEN ME WEL. Nabij de Spanjaardslaan te Haarlem liep gisteravond een Rotterdammer te wandelen, die in staat van dronkenschap verkeerde. Hij maakte een joviaal praatje met een daar ter plaatse surveilleerenden nachtwaker, die hem bij het oversteken van den weg nog waarschuwde voor het autogevaar. De man riep daarop tot den nachtwaker„als dat gebeurt, dan brengen ze me wel netjes naar een ziekenhuis." Juist op hetzelfde oogenblik gebeurde het ongeluk: de man werd door een auto overreden. Met een verbrijzeld been, en inwendige kwetsuren is hij opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht. De toestand van den man is naar omstandig heden redelijk, doch zeer waarschijnlijk zal het been moeten worden geamputeerd. DOOR EEN AGENT MISHANDELD? 1 d Een sterfgeval. „Het Volk" meldt, dat op 80 Nov. 11., des middags, een negentienjarige jonge man uit de Goudsbloemdwarsstraat, die op de Adm. de Ruyterweg in verboden richting fietste, door een agent in bur ger werd aangehouden. De jongen wilde zijn naam niet opgeven en moest daarom mee naar het bureau. De agent zou niet goed gevonden hebben dat de jongen zijn rijwiel naar het het bureau meenam, en toen de jongen niettemin zijn flets greep zou de agent hem een hevigen VIER MANDEN VISCH IN NEGEN DAGEN, Stoomtrawler ln don storm. i De trawler*, die van de visscherij te IJmuiden terugkeerden, rapporteeren, met noodweer te kampen te hebben ge had, zoodat visschen onmogelijk was. De stoomtrawler Westland Y M 232, die Za terdag na een reis van 9 dagen terug keerde, had slechts één trek kunnen doen, die vier manden visch opleverde. De Po- seidon Y M 74 kon het in denzelfden tijd tot 10 manden brengen. LICHTOPSTAND OP STREKDAM TE IJMUIDEN WEGGESLAGEN. Voorloopig een paal met lan taarn geplaatst Vrijdag is de ijzeren lichtopstand op den N. Strekdam in de buitenhaven van IJmuiden weggeslagen. Vermoedelijk is het voetstuk door den zwaren golfslag der laatste dagen losgerukt, waardoor de ijzeren bovenbouw zijn steun verloor. De lichtopstand is op het strand terechtge komen. Er is een paal geplaatst met een electrische lantaarn, zoodat het voorge schreven licht ontstoken kan worden. HET S.H „BENWYVIS**, Zaterdag was de (machinekamer van het s.s. „Benwyvis" dat op het strand van Terschelling is geslagen, leeggepompt en nu zal getracht worden de lekken te stop pen. De lengteas van het schip maakt ongeveer een hoek van 45 graden met het 3trand. De ketels leveren weer stoom voor het drijven der hulpwerktuigen. DE PONT BU SCHIPHOL GEZONKEN. Vrijdagavond is de pont, welke de ver binding in stand houdt tusschen „Schip hol" en de Rietwijkeroogpolder gezonken. Vermoedelijk doordat een autovraohtwa- gen, geladen met stroo, tijdens den over tocht in beweging is gekomen, daar de remmen niet aanstonden. De vrachtauto met inhoudi zonken in de diepte. De op varenden wisten zich te redden ondanks het onstuimige weer en den sterken golfslag. Door de marechaussee wordt een ernstig onderzoek ingesteld. TJALKSCHIP GESTRAND TE UITHUIZEN. Met den N.W.-storm is aan den Lau- werpolderdijk te Uithuizen gestrand het ijzeren tjalkschip De Twee Gebroeders van de firma gebrs. Wans te Amsterdam. Het schip metende 250 ton, was op weg van Leeuwarden naar Embden om een in zijn oude vak, het aannemersbedrijf,T1" gedurende eenige weken is werkzaam Zltter' WOnende aan den Loosduinsche- geweest, zal op dokters advies een lang durige rust moeten nemen. Hij klaagde reeds aanstonds na zijn invrijheidsstelling over pijn in de beenen, een kwaal, welke ongetwijfeld het gevolg is van het lange verblijf in de cel. Slechts een langdurige weg, en den secretaris, wonende aan de Multatulistraat, van de communistische partij in Den Haag. De invallen geschied den door den substituut-officier van justitie en door politie-ambtenaren. Straatgedeelten werden afgezet, en wie zich ten huize, waar de invallen plaats en zorgvuldige rust zal hem, aldus luidde hadden, bevonden, mochten voorloopig de het doktersadvies, van een blijvende woningen niet verlaten. Ook hier werden invaliditeit kunnen vrijwaren. eenige paperassen in beslag genomen, De heer J. C. Klunder schreef onlangs, waaronder het „militaire zakboekje", dat hij zeer veel last had van zijn oogen. Mede werd een onderzoek ingesteld in Men zal zich herinneren, dat hij reeds de woning van een bestuurslid van de voor zes jaar slecht van gezicht was, jeugdorganisatie der communisten, den doch zijn gezichtsvermogen heeft door jeugdbond De Zaaier, eveneens aan den het verblijf in de gevangenis zoozeer Loosduinscheweg. geleden, dat hij thans bij periodes aan een van beide oogen nagenoeg blind is. Omtrent een huiszoeking op het bureau Ook hij heeft zich onder doktersbehan- der Tribune en ten huize van een com- deling gesteld en zal voorloopig nog zijn munistischen leider te Amsterdam schrijft we kraamheden niet kunnen opnemen. de Voorwaarts: vuistslag tegen den linkerkant van het j lading hout te halen. De opvarenden zijn hoofd, juist oiiaer het oor hebben gegeven, er goed, afgekomen. Een handgemeen ontstond en met behulp van een agent in uniform werd de jongen naar het bureau gebracht. Volgens genoemd blad deden zich reeds 's avonds, toen de jongen weer thuis was, verschillende ziekteverschijnselen voor, o.a. een neusbloeding, en 3 December viel hij bewusteloos neer. In een der ziekenhuizen is hij 4 December overleden. Op verzoek van den vader is het lijk ge rechtelijk geschouwd en de medici zouden tot de conclusie zijn gekomen, dat de jongeman aan een bloeduitstorting in de hersens is overleden. Tot zooverre „Het Volk". De politie autoriteiten hebben geen termen gevonden om den agent te schorsen, het onderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd. EEN GOEDE BEURT VAN EEN NEDERLANDSCHE GRENS BEAMBTE. DIEFSTAL VAN EEN AUTO. Dinsdagavond! verspreidde de Haag- sche politie een radiobericht, waarin ge meld werd, dat er des middags in Den Haag een vijfpersoonsauto was gestolen. In verband hiermee stelde de recherche te Enschede denzelfden avond een onder zoek in en de gestolen auto werd in een garage aldaar aangetroffen. Den volgen den morgen werden in een hotel gear resteerd twee personen, de 23-jarige d. B. en de 18-jarige M. S. en denzelfden middag werdén aangehouden v. d. L., 24 jaar, R. B., 25 jaar, en v. D., 23 jaar, allen uit Den Haag. Zij zijn naar de residentie overgebracht; ook de auto is daarheen vervoerd. NA DEN STORM De toestand op Ameland. De Indruk van den dijkgraaf van het waterschap Nes Buren op Ameland, mr. Uit Roosendaal meldt men: Na aankomst van. den Belgischen trein D. van Weideren baron Rengers omtrent de vernieling van den nieuwen dijk is, dat de schade betrekkelijk is meegeval len. Weggeslagen zijn 12.000 M2. zoden, 4000 M3. klei en 1000 M3. zand. Wat den duinafslag in het waterschap De Grieën op Ameland aangaat, noemde de heer Rengers de berichten daaromtrent in een dagblad overdreven. Wel neemt het duin voortdurend af en heeft zich thans een kleine geul gevormd op de z.g.n. Wester- grie doch de afstand naar het Bovendiep bedraagt nog 4 a 500 Meter. AUTO IN HET BOTERDIEP. van 6 uur vond in de visitatiezaal een douanebeambte 'n portefeuille met 13.000 dollars. Na lang zoeken wist men den eigenaar, een Amerikaan, op het station te vinden. Deze was zoo gelukkig, zijn geld terug te krijgen, dat hij een greep deed in het bankpapier en den ambtenaar een flinke belooning in de hand wou duwen. Deze weigerde echter iets aan te nemen, aangezien hij het niet anders dan behoorlijk vond wat hij gedaan had. Daar op kocht de Amerikaan een kistje fijne sigaren, doch de ambtenaar weigerde ook dit, hoffelijk maar beslist. Toen maakte de Amerikaan zich boos en snel wegloopende wierp hij het kistje in de visitatiezaal. TREINBOTSING. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagmorgen omstreeks kwart vóór zeven is de van Rotterdam D.P. naar Amsterdam vertrokken electrische trein, even vóór de brug over de Delfshaven- sche Schie te Rotterdam, gebotst tegen een losse locomotief, welke van het ha- venspoor kwam. De oorzaak is nog niet bekend. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd, er is enkel eenige mate- rieele schade. Gedurende eenigen tijd kon het spoor, waarop de electrische trein stond, niet worden bereden. Hierdoor is eenige vertraging in den treinenloop ontstaan. Ruim 9 uur liep alles weer nor maal. Een doode. Zaterdagavond omstreeks half zeven ls de heer M. Norden uit Zandeweer met zijn auto, waarin mede zaten de landbou wer W. M. W., diens vrouw en zoontje, eveneens uit Zandeweer afkomstig, even buiten Uithuizen bij het aanzetten van den motor in het Boterdiep gereden. De inzittenden konden zich redden op mej. M. na. Toen zij, nadat de kap was stuk ge slagen, uit den auto was gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. BRAND TE AMSTERDAM. Kindéren met moeite gered. Zaterdagavond omstreeks half zeven is brand ontstaan in het perceel De Witten- straat 19. In een kamer op de tweede ver dieping was de petroleumlamp van de zoldering gevallen, zoodat in een oog wenk de kamer in vollen gloed stond. De bewoonster, mej. Huisman, riep om hulp, op welk geroep haar zwager, die een ver dieping hooger woont, toesnelde. Hij pro beerde de vlammen te blusschen; toen dit niet gelukte heeft hij de bewoonster en haar kinderen in veiligheid gebracht Vervolgens snelde hij weer naar boven om zijn eigen kinderen te redden, maar de vlammen sloegen reeds duchtig door het trappenhuis, zoodat hij niet meer naar beneden kon. Het is de brandwacht De Jong gelukt, de kinderen door middel van een redüjn in veiligheid te brengen. De heer Koolhof kon langs een ladder den beganen grond bereiken. De tweede verdieping is geheel uitgebrand; de der de verdieping had veel vuur en water schade. OPGEPIKT. Zaterdagochtend om 11 uur ls te IJmuI- den door de treiler Elly IJM. 9 de motor- logger VL. 137 binnengesleept, welk vaartuig Vrijdagmiddag om zes uur op 6 mijl ten Noorden van 't vuurschip Haaks was opgepikt met tekort aan motorolie. EEN MIJN AANGESPOELD. Bij paal 26 is op Texel een mijn van onbekende nationaliteit aangespoeld. Ze is door marinepersoneel onschadelijk ge maakt. STILTE NA DEN STORM De rost ln dé atmosfeer terug gekeerd. De heer P. EL Gallé, directeur van het Kon. Ned. Meteor. Inst. schrijft: Nadat sinds 2 December onafgebroken attentie- of stormseinen waren geheschen, welke inderdaad ook door ruw of storm achtig weer of vollen storm zijn gevolgd is 15 December het attentiesein neerge haald en is de rust in de atmosfeer terug gekeerd. Wel was dezerzijds het einde der stormperiode voorzien, maar de machtige hooge druk over Zuidwest-Etngeland, Ier land en den Atlantischen Oceaan is eene verrassing. Door het stille rustige weer krijgen wij waarschijnlijk heldere nachten met als ge volg der uitstraling, nachtvorst; overdag een aangename temperatuur. Of zich uit dezen hoogen druk een vorsttoestand zal ontwikkelen is nog niet te zien, hij ligt niet op de goede plaats en zou daarvoor log de reis naar Zuid-Scandinavië, de duidelijke Oostzee en Noord-Duitschland noeten maken. De temperatuur is al wel gedaald maar Hedenmorgen toch nog gemiddeld over geheel Europa 1.8 gr. O. boven normaal. Buitenland. AUTO-ONGELUK. Zes menschen levensgevaarlijk gewond. Zondagnacht is te Genève een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij zes jonge lui ernstig zijn gewond. In de auto zaten twee meisjes en vier te Lausanne stu- deerende Belgen en Zuid-Amerikanen, die te Genève het feest van de Escalade hadden- gevierd. Kort voor het Volken bondspaleis, waar de Quai Wison een bocht maakt, nam de auto de bocht te scherp en met een vaart van ongeveer 80 KM. reed de wagen tegen een boom. Door de kracht van de botsing werd de auto letterlijk in tweeën gespleten en een der meisjes werd door een openstaand venster op het plaveisel geslingerd en alle zes inzittendon liepen zware ver wondingen op. Zij werden naar het zieken huis vervoerd. De verwondingen van alle zes slachtoffers zijn levensgevaarlijk en men betwijfelt, of een hunner in leven zal blijven. DE INDISCHE KINDER HUWELIJKEN. In het district Soerat, in het president schap Bombay, zijn Donderdag duizend kinderhuwelijken voltrokken. Onlangs werden er op één dag zeshonderd inge zegend. Dit is, zooals we reeds meldden, het gevolg van den algemeenen wensch van de Indische ouders om hun kinderen te onttrekken aan de bepalingen Tan de wet tot beperking van de kinderhuwelij ken, die het volgend Jaa'r van kracht wordt. Deze wet stelt den huwbaren leeftijd van jongens op 18 jaar, van meisjes op 14 jaar, en bepaalt de „age of consent" (denleeftijd, waarop geen nietigverklaring meer kan worden geëischt op grond van bij de wet bepaalde gevallen) op 16 jaar. Zoowel Hindoes als Mohamedanen ver zetten zich tegen deze wet op grond van het motief dat zij zich mengt in hun godsdienstige zeden. Een der oogmerken van de wet is, een eind te maken aan het schandaal van de IndiBche kinder weduwen, die dikwijls gedoemd zijn, in eenzaamheid te leven, daar zij niet mogen hertrouwen. MOORDAFFAIRE BIJ BERLUN. In de wachtzaal van het Potsdamnmer station te Berlijn is Zaterdagavond laat een 27-jarige werkman uit Rangisdorf aangetroffen, die een schot in de hart streek had. Toen de man even bij be wustzijn kwaan, zeid© hij dat te Rangis dorf een onbekende tegen 7 uur op hem had geschoten en hij naar Berlijn was ge reisd, om een dokter op te zoeken. Zon dagochtend vond men bij de woning van den man het lijkje van zijn buitenechtelijk dochtertje van drie jaar en in de nabij heid een aan den werkman toebehooren- de tasch. Vermoedelijk heeft de man het kind oan onbekende redenen doodgescho ten en vervolgens getracht zichzelf het leven te benemen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2