GEMENGD NIEUWS C DE BOER JR.t Radiografisch Weerbericht Haar werd namens de Vereeniging van M.U.Z.-Personeel een prachtige bloe- menmand aangeboden met linten in de M.U.Z.-kleuren, groen en rood,|als blijk van waardeering voor hare buitengewone nog vermeld dat Louis Noiret haar uitnemend op de piano begeleidde. In de pauzen tusschen het optreden van beide artisten heeft de heer Polak zich op loffelijke wijze van zijn taak als balletmeester gekweten. Hij had gezorgd voor verschillende attracties, waarmede hii geleidelijk voor den dag kwam. De vroolijke stemming bleef tot aan het einde toe en toen de klok 3 uur aan wees waren er nog slechts weinigen ver trokken. In het kort, de V.V.M.P. heeft gezorgd voor een zeer geslaagden en op hoog peil staanden avond. Schagen. De heer G. Brak, te Schagen, is aldaar verkozen tot Diaken bij de N.-H. Kerk. Uit de Land- eivTuinbouwwereld. VEREENIGING TOT BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE ONDER HET RUNDVEE EN VAN ANDERE VEEZIEKTEN IN ND.-HOLLAND. De Vereeniging tot bestrijding van Tuberculose onder het rundvee en van andere veeziekten in Nd.-Holland, heeft Vrijdagmiddag in het Landbouwhuis te Alkmaar haar eerste algemeene vergade ring gehouden, onder leiding van den heer P. Stapel Ozn. te Hoogkarspel, die de druk bezochte vergadering opende met een speciaal woord van welkom tot de heeren Kooiman en Michels, leden van Ged. Staten van Noord-Holland en den heer Wibbus, secretaris van het N. R. S. Met voldoening constateerde spre ker, dat de aangifte voor deelneming de verwachtingen had overtroffen. Van den minister van binnenlandsche zaken was bericht ingekomen, dat de Vereeniging subsidie krijgt volgens Kon. Besluit van 5 Mei 1928, van de regeering dato 29 Mei de Kon. goedkeuring op de statuten. Van het Prov. bestuur was 4 September 1929 bericht ontvangen, dat voor 1928 10.000 subsidie was uitge keerd. Van hetzelfde bestuur was nog een brief ingekomen, waarin opheldering- werd gevraagd naar aanleiding van het feit, dat de Vereeniging in plaats van 10.000.— een subsidie van 20.000. had gevraagd. In denzelfden brief ver zocht dit college, het boekjaar gelijk te maken met het kalenderjaar. De ge vraagde inlichtingen werden verstrekt en men kon aantoonen, dat de verandering van het boekjaar te groote moeilijk heden zou opleveren, waarop het college bericht had, genoegen te nemen met het geldende boekjaar. Op 23 October was van hetzelfdt college bericht ingekomen, dat in plaats van den heer Kooiman de heer Michels was aangewezen om voor het college zitting in het bestuur der ver eeniging te nemen. De voorzitter greep deze gelegenheid aan om den heer Kooi man hartelijk dank te betuigen voor den steun en medewerking, bij de oprichting en in het afgeloopen jaar door hem ver leend. Ingekomen was nog het verzoek om steun van een op Texel opgerichte ver eeniging. Ook was bericht ingekomen, dat te Ursem door den L. T. B. een ver eeniging voor t.b.c.-bestrijding onder het rundvee was opgericht. De voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur aan Prov. Staten over 1929 een verhoogde subsidie van 20.000 had aangevraagd, omdat de toeneming van de deelneming zoo schitterend was gebleken. (Hetgeen de heer Kooiman had medegedeeld gold voor 1930). De secretaris, de heer E. Koster Dzn., bracht hierna een uitvoerig gedocumen teerd verslag uit. Hierna schetste spr. de totstandkoming van de Vereeniging. Wanneer wij, aldus spr., het resultaat van het eerste werk jaar der Vereeniging bezien, dan kan dadelijk de opmerking worden gemaakt, dat het resultaat ver boven de verwach ting is geweest en de medewerking der veehouders den oprichters buitengewoon is meegeevallen. 21 plaatselijke bestrijdingsorganisaties hebben zich bereid verklaard volgens de voorschriften van de regeering de vee stapels van hun leden op tuberculose te latn onderzoeken. 16393 dieren werden onderzocht, waarvan 3079 of 18.8 pet. reactiedieren bleken te zijn; 25 dieren werden wegens open vorm van t.b.o. afge slacht. Het aantal t.b.c.-vrije stallen be droeg 344 op de 977 onderzochte stallen. Door de uitkomsten te Terschelling, waar van de 195 stallen 170 t.b.c.-vrij bleken, waarschijnlijk een gevolg van de afge zonderde positie van het eiland, is de verhouding tusschen het aantal t.b.c.- vrije stallen en dat, waarin reactiedieren voorkomen als gemiddelde wel iets te gunstig. De rekening werd, in ontvangst en uit gaaf aanwijzende een bedrag van 26.851.83, batig saldo 4516.12, goedge keurd. Zoo ook de begroeting voor 1930, in ontvangsten en uitgaven sluitend werd 80.965. De voorzitter sloot hierop de vergade- dering, waar de film melkhygiëne, eigen dom van de Vereeniging tot bevorde ring der Hygiënische melkwinning te Amsterdam, werd vertoond. Iedereen heeft een geheime hoop, waarove r hij uitgelachen zou worden, al* hjj ze vertelde. BESTRIJDING DER AARDAPPELWRATZIEKTE. Buitenland. EEN DUBBEL LEVEN. Bij een nieuw verhoor kwam toen onder snikken de waarheid aan het licht. DUJTSCH DORP DOOR STORM GETEISTERD. Het bij Goslar gelegen plaatsje Wiede- lah is Donderdag vreeselijk door den storm geteisterd. Van alle in het Zuide lijk van het plaatsje gelegen huizen zijn de daken afgerukt. Van een huis van 3 verdiepingen sloeg een.stuk van het dak van een oppervlakte van veertig vier kante meters weg en vloog met een wij den boog op een akker, terwijl een muur werd- weggerukt. Ook de beide school gebouwen en de kerk hadden van den storm te lijden. Van een boerderij aan het Oostelijk einde van het dorp werd een groote schuur geheel vernield en een gedeelte ervan werd ruim honderd M. ver geslingerd, terwijl de" stukken hout overal neerregenden. In het centrum van het dorp werd een schuur van kleinere afmetingen zelfs geheel in de lucht ge slingerd en kwam terecht op een her berg, die ernstig beschadigd werd. Alle boomen, waaronder zeer oude en zware kastanjeboomen, werden door den storm geveld en een vrouw werd eveneens de lucht in geslingerd doch liep, doordat zij in een weiland terecht kwam, geen ver wondingen op. DE ZAAK HATRY. Passiva van 51 millloen. Gisteren zijn Hatry en zijn medebe- klaagden voor de 34ste maal voor het hof in de Gildenhal verschenen. De vorige zittingen hebben meeren- deels gediend voor het afdoen van for- meele dingen. Gisteren werd Sir Gilbert Gaxnsey, de officieele accountant, als getuige gehoord. Hij zeide dat de passiva van de Austin Friars-trust, een van Hatry's onderne mingen, 19 millloen bedroegen. De ver plichtingen van de groepen waarmede de beklaagden verbonden waren, beliepen bruto 29 millioen, ongerekend het uit gegeven aandeelenkapitaal van 8 mil lioen. MILLIOENENKRACH TE AARSOHOT. Nog een bankier ln de gevan genis. Het parket van Leuven, hetwelk tot dusver een bankier uit Aarschot, die sedert eenigen tijd zijne betalingen had gestaakt, in vrijheid had gelaten, heeft thans, naar uit Brussel wordt ge meld, tot diens arrestatie doen over gaan. Het tekort bedraagt verscheidene door de crimineels recherche te Eger, millloenen frank. De Slachtoffers zijn vooral rijke boeren en burgers uit het Hageland en Limburg. EEN BOTSING MET DE BURGERWACHT. Zondag is het in het plaatsje Ebensee tot botsingen gekomen tusschen een groo te massa inwoners en een afdeeling vah de burgerwacht, die van een vergadering te Ischl terugkeerde. Met steenen wierp men naar de burgerwachten en de gen darmes, die tenslotte hun sabel trokken en verscheidene burgers verwondingen toebrachten. VECHTPARTIJ MET NOODLOTTIGEN AFLOOP. Drie dooden. In de herberg Wagner te Oberhausen is het Zondagnacht tot een vechtpartij ge komen, waarbij drie menschen zijn ge dood. Twee broers, die door den herber gier Wagner herhaaldelijk uit het lokaal waren gezet wilden hem te lijf. Wagner loste eerst een schot om schrik aan te jagen. Toen de broers zich hierdoor niet lieten afschrikken, loste de hêrbergie* nog drie schoten. Een van de broers kreeg een schot in het hoofd, de ander in den buik. Het derde schot trof een toe snellenden vriend van Wagner in het hoofd. De man was op slag dood. De bei de broers zijn in het ziekenhuis weldra overleden. Wagner, die een zenuwtoeval kreeg, is gearresteerd. AANVARING. Spaansch stoomschip gezonken. Het stoomschip Hydra is tijdens mist bij de Cies-eilanden in aanvaring geko men met het Spaansche stoomschip An- thonis Garcia, dat onmiddellijk zonk. Vier leden van de bemanning van het Spaansche schip zijn verdronken, vijf an deren werden aan boord1 van de Hydra opgenomen, die zware averij kreeg. HET SPOORWEGONGELUK TE NAMEN. De machinist gearresteerd. De machinist van dén trein, die dezer dagen bij het binnenkomen van het sta tion Namen verongelukt is, is Zaterdag gearresteerd'. HET PROCES TEGEN DE GIFTMENGSTERS. In het proces te Szolnok heeft Vrij dag de eerste groep giftmengsters te recht gestaan, de 70-jarige vrouw S., die het gift verstrekt zou hebben, en drie an dere vrouwen, die hun mannen en ten deple ook nog andere familieleden ermee uit den weg zouden hebben geruimd. Alle beklaagden zijn boerinnen en allen ont kenden. De dokter, die de patiënten be handeld had, verklaarde geen vergifti gingsverschijnselen te hebben waarge nomen. Vermoedelijk hebben de vrouwen eerst een kleine désis verstrekt en. later, na het doktersbezoek een sterkere hoe veelheid toegediend. Een wachtmeester van de gendarmerie verklaarde, dat hij vrouw S. met een dér andere beklaagden, vrouw H. bij elkaar in een vertrek had laten opsluiten en zelf in dat vertrek on der het bed was weggekropen. Hij had toen de vrouwen hooren overleggen of zij bekennen zouden of niet. Daarop was h;j te voorschijn gekomen en had gezegd, dat z;j nu niet meer loochenen konden. Vrouw S. erkende de juistheid! van deze getuigenverklaring. De vonnissen. Zaterdagavond is het proces tegen de giftmengsters van Nagyrev, dat drie dagen geduurd heeft, geëindigd. De rechtbank veroordeelde de 65-jari- ge vrouw Lipka ter dood en drie andere vrouwen tot levenslange tuchthuisstraf. ZETVEN MEISJES VERBRAND. Zeven jonge meisjes zijn te Baltimore omgekomen bij een brand in een pakhuis van oud-papier en lompen. ORKAAN BOVEN DE VIDZJI- EILANDEN. Volgens een telegram uit Soeva heeft een vreeselijke orkaan het noordoostelijk deel van de Vidzji-eilanden geteisterd en groote verwoestingen aangericht. Een derde gedeelte van den katoenoogst Is verwoest. Groote uitgestrektheden zijn overstroomd. Veel vee is omgekomen. De schoener Helena is in de buurt van het eiland op een rots geloopen. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. Na den storm. De laatste Engelsche trellers gered. Zomersche temperatuur. Zaterdag zijn te Lowestoft twee van de nog vermiste drie treilers binnengeloo- pen en de derde is door het oorlogsschip Trinidad opgespoord en wordt naar Yar- mouth gesleept. De vreugde in de vis- schershaven was groot. De Theems is bij Teddington 10 c.M. gevallen en Maiden- head is weer droog. Met het krimpen van den wind is de têmperatuur zoo ge stegen, dat het Vrijdagnacht te Ross aan de Wye 55 graden was, of wel een zelfde nachttempera tuur, die als normaal geldt voor de derde week van Juli. Ross had eind Februari ook de absoluut laagste temperatuur op zeehoogte van geheel Engeland, 84 Fahrenheit. DE MOORDEN TE DUSSELDORP. Ook de gearresteerde chauf feur die dader niet Over den chauffeur Joseph Mayer, die zooals gemeld, gearresteerd was, onder verdenking betrokken te rijn bij de moor den te Dusseldorp, wordt door de politie medegedeeld, dat het onderzoek heeft uit gemaakt, dat Mayer jaren geleden te Dus seldorp heeft gewoond. Door brieven eohter, die hij aan zijn moeder geschre ven heeft, kon worden vastgesteld, dat Mayer ten tijde van den moord haast niet te Dusseldorp kan geweest zijn. MI8DADIGHEIDSCIJFER& In een toespraak tot de studenten van de universiteit van Chicago om de orde te helpen handhaven en de wet te doen respecteeren, heeft de rector Zaterdag ge zegd dat in 1928 in ronde cijfers in de ge- heele Unie 12.000 moorden en moordaan slagen, 100.000 hold-ups aanrandin gen op den openbaren weg en ruim een half millioen inbraken gepleegd waren. Door het betoonen van groote ac tiviteit had de politie tien tot twaalf pro cent van dé daders opgespoord. EEN VERRASSENDE MEDEDEELING IN EEN TESTAMENT. De weduwe tot een. nieuw hu welijk aangespoord. Edward Eari Meigens, een bewoner van Birmingham, is op 56-jarigen leef tijd overleden en heeft aan zijn weduwe znij geheele vermogen van ruim 32.000 vermaakt. Aan den voet van zijn testament schreef hij: „Ingeval mijn vrouw hertrouwt, wensch ik dat al mijn vrienden en familie-leden weten dat het mijn ernstigste wensch is dat zfj dit zal doen. Om de waarheid te zeggen: hoe gauwer zij aldus bewijst dat zij het leven zonder een man ondraaglijk vindt, hoe grooter ik het compliment aan mijn nagedachtenis zal achten". Stoomvaartberichten. Voo* keurig veraorgd FAMILIE - DRUKWERK, VISITE-, VERLOVINGS-, ONDERTROUW-, GEBOORTE- en ROUWKAARTEN, naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 December. Medegedeeld door bet Kon. Nedlerlandsob Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 781.4 Soilly en Renes. Laagste stand Vardö. Verwachting: Matige N.-W. tot N.-wind, meert licht tot half bewolkt, enkele hagel- of regen buitjes, iete kouder. Het orkest verdient een pluim 1 Zq verrichtten uitstekend werk. Vrijdag werd te Hoorn op initiatief van een tweetal rijkstuinbouwconsulenten een drukbezochte vergadering gehouden, waarop de meeste gemeentebesturen en tulnhouwcorporaties uit het OoBtelijk deel der provincie aanwezig waren, ter be spreking van de bestrijding der aard- appelwratziekte. Nadat door de heeren ir. Van Poeteren en ir. Verhoeven een korte uiteenzetting was gegeven, volgde een breedvoerige gedachten wisseling waarbij men algemeen van den ernst dezer zaak overtuigd bleek. Hoewel het nut van plaatselijke ver ordeningen, houdende een teeltverbod voor bepaalde vatbare soorten (zooals hier door verscheiden gemeentebesturen is vastgesteld) niet wordt ontkend, werd toch van verschillende zijden aangedron gen op een wettelijke regeling. Op een avond van de vorige week ge lukte het een detective, die toevallig bij eene tramhalte bij het stadspark in Boe dapest stond te wachten, een man te ar resteeren, die zoo juist een dame haar zilveren handtaschje had afhandig ge maakt. Bij de| politie verklaarde de ge arresteerde Zoltan Kovacs te heeten en werkloos winkelbediende te zijn. Toen men echter, volgens de voorschriften, de gearresteerde zijne schoenveters, bretels, enz. ontnam, viel het op, dat deze onder zijne smerige en afgedragen bovenkleeren zulk schoon en fijn linnengoed droeg. In de binnenzak van de versleten jas vonden de politieagentén ook een vergeten enve- loppe, geadresseerd aan: Den Wel.Ed. Geb. heer D. B. met precies adres, terwijl het linnengoed met D. B. was gemerkt. D. B. was employé bij een verzeke ringsmaatschappij geweest, had goed geld verdiend en rustig met vrouw en zoon geleefd, tot dat hij op een goeden dag zijn baantje verloor en nergens iets anders kon vinden. Thuis echter had men voor de huishouding en voor den jongen, die op eene middelbare school ging, geld noodig. Al rondzoekende maakte hij toen kennis met twee inbrekers, die hij zijn nood had geklaagd, en die hem op een van hun eerstvolgende expedities mee namen. Op die manier kwam hij in het »vak«, waarin hij al spoedig «zelfstandig* werd en slechts bij grootere ondernemin gen zich met zijne «collega's* «associeer de*. Zoo leefde hij drie jaren. Thuis bleef hij de eerzame huisvader, van wien nie mand iets anders wist dan dat hij met verzekeringen goed geld verdiende. Hij ging altijd goed gekleed. Zijn »werk«- pakje had hij bij een der «collega's*, bij wien hij zich ook verkleedde. Toen hij alles verteld had, smeekte hij, weenend, dat men zijne familie niets zou zeggen, opdat zijne vrouw en zoon niet zouden weten, waarvan zij drie jaren hadden geleefd. Stoomvaart Mij. Nederland. Borneo, u., pass. 14 Dec. Perim. Grotius, t., pass. 14 Dec. Gibraltar. Johan de Witt, t., 14 Dec. te Belawan. Mapifi, t., 13 Dec. v. Singapore. Moena, u., 15 Dec. te Belawan. Riouw, t., pass. 14 Dec. Perim. Salabanigka, t., 13 Dec. v. P. Said. Saparoea. t.,16 Dec. v. Alexandrië. Kambanigan, t., pass. 12 Dec. Gibraltar. Koningin der Nederlanden, u., 14 Dec. v. Genua Poelau: Roebiah, t., 14 Dec. v. P. Said. Christiaan Huijgens, t., 14 Dec. v. P. Said. P. C. Hooft, u., 14 Dec. v. Colombo. Poelau Roebiah, tt., 14 Dec. v. P. Said. Prins der Nederlanden, 14 Dec. te A'dam. Madoera, 14 Dec. te New-York. Poelau Bras, 15 Dec. te A'dam. Roepat, u., pass. 15 Dec. Gibraltar. SaMer, u., pass. 15 Dec. Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 15 Dec. te Castellon. Ajax, wordt Woensdagmiddag te R'dam ver wacht. Alkmaar, t., 21 Dec. te R'dam verwacht. Ares, 16 Dec. te A'dam1. Arnor, 13 Dec. v. New-York. Baralt, 11 Dec. te Cristobal. Barneveld, u., 13 Dec. v. Talcahuano. Boskoop, u.. 13 Dec. v. Curagao. Crijnssen, 15 Dec. te Hamburg. Eos, 14 Dec. te Lissabon. Erato, 15 Dec. v. Brunsbuttel. Euterpe, 16 Dec. te A'dam. Hebe, 14 Dec. v. Barcelona. Hermes, 15 Dec. te Hamburg. IlP'Si is Dec. te Cadix. Irene, 14 Dec. te Kingston (Ja.). Iris 16 Dec. v. A'dam. Luna, t., xs Dec. te Havre. Mars, 14 Dec. te Curagao. Merope, 15 Dec. te R'dam. Nero, pass. 16 Dec. BrunsbutteL Nickerie. t., pass. 16 Dec. Finisterre. Oberon, 15 Dec. v. R'dam. Qdysseus, 14 Dec. te Stettin. Perseus, pass. 15 Dec. Holtenao. Proteus, pass. 16 Dec. Holtenau. Van Renisselaer, 14 Dec. te Barbados. Saturnus, 15 Dec. te Samos. Simon Bolivar, 15 Dec. te A'datB. Strabo, 16 Dec. v. A'dam. Tellus, pass. 15 Dec. St. Catherine». Triton, 14 Dec. v. P. Barrios. Venezuela, 14 Dec. v. Cristobal. Zeus, 15 Dec. v. Bari. Barneveld, u., 12 Dec. v. Valparaiso. Juno, 14 Dec. v. A'dam1. Merope, 14 Dec. v. A'dam. Plutö, IS Dec. te A'dam. Telamon, 14 Dec. te A'dam. Baarn, 14 Dec. te A'dam. Fauna, 14 Dec. te A'dam. Amsterdam, u., 12 Dec. v. Gallat». Ariadne, 14 Dec. te A'dam. Berenice, 14 Dec. v. Volo. Bodegraven, 131 Dec. te Antwerpen. Brfelle, u., pass. 12 Dec. Prawle Point. Ganymedes, pass. 13 Dec. Gibraltar. Ilos, 13 Dec. v. Lissabon. Nereus, 13 Dec. v. Vigo. Kon. Holl. LIoyA Rijnland, u., 16 Dec. te Pernambuco. Zeelandia, t., 15 Dec v. Las Palmas. Delfland, u., pass. 14 Dec. Ouessant. Eemland, u.. 13 Dec. te B. -Ayre». Flandria, u., 16 Dec. v. IJeixoea. Gaasterland, 16 Dec. te A'dam. Gelria, t., 15 Dec. v. Pernambuco. Zaanland, pass. 16 Dec. Lydd. Kon. Paketvaartmaatschappty. Sigli, 14 Dec. te Belawan. Holland—Afrika Lijn. Aldabi, 15 Dec. te R'dam. Alkaid. t., 14 Dec, v. Mozambique. Billiton, u., 14 Dec. v. Mozambique. Giekërk, u., 13 Dec. te Kaapstad. Heemskerk, t., 16 Dec. v. Marseille. Klipfontein, 13 Dec. te R'dam. Meliskerk, u., 14 Dec. te P. Said. Randfontein, u., pass. 15 Dec. Vlisslngen. Rijperkerk, t., pass. 15 Dec. Perim. Grijpskerk, 13 Dec. te Hambui». Nieuwkerk, 14 Dec. te R'dam. Nijkerk, 14 Dec. v. Lorenzo Marqués. Klipfontein, 14 Dec. v. A'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Helder, u., 13 Dec. v. Kribi. Scheldestroom, u., 13 Dec. te Wlnnobah. Haarlem, t., 13 Dec. v. Teneriffe. Kennemerland, t., 13 Dec. te Saltpond. Maaskerk, u., 13 Dec. v. Freetown. Maasland, t., pass. 12 Dec. Las Palmas. Reggestroom, u., 13 Dfec. te Grand Bassam. Orestes, 14 Dec. te A'dam. HollandAmerika Lijn. Lochkatrine, 14' Dec. te Llverpool, Leerdam, 14 Dec. v. Boulogne. els zijn wij speciaal ingericht. Groote verscheidenheid modellen aanwezig. Diverse lettersoorten. Onze modelboeken staan u ten dienste. N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat - Den Helder. Lochgoil, 13 Dec. te Colon. Maasdam, 13 Dec. te Havana. Nariva, 13 Dec. te Londen. Narenta, 12 Dec. te Vancouver. Eemdijk, pass. 14 Dec. Azoren. Dinteldijk, 13 Dec. te R'dam. Drechtdijk, pass. 15 Dec. Terceira. Edam, 14 Dec. v. Havana. Leerdam, pa9s. 15 Dec. Ouessant. Nariva, 13 Dec. v. Londen. Nebraska, 13 Dec. v. San Franclsco. Statendam, pass. 15 Dec. Cape Race. Veendam, 16 Dec. v. Plymouth. Volendam, 14 Dec. v. New-York. HollandBritsch-Indië Lijn. Ridderkerk, u., 16 Dec. te Genua, Stadsdijk, u., 14 Dec. v. Madras. Veendijk, t., 16 Dec. v. Madras. Bovenkerk 14 Dec. te R'dam. Kieldrecht, 15 Dec. te Hamburg. Schiekerk, 14 Dec. v. R'dam. Streefkerk. 16 Dec. te Hamburg. Vechtdijk, u., 13 Dec. te Calcutta. Meerkerk, u., pass. 14 Dec. Perim. Sommelsdijk, t., 14 Dec. v. Oran. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, t., 15 Dec. te Antwerpen. Abbekerk, u., 16 Dec. te Melbourne. Arendskerk, u., pass. 14 Dec. Ouessant. HollandO.-Azië Lijn. Alderamin. u., pass. 14 Dec. Perim. Gemma, 14 Dec. te R'dam. Oostkerk, u., 12 Dec. te Taku Bar. Zosma, t., 13 Dec. v. Colombo. Oldekerk, 15 Dec. v. Hamburg. Ouderkerk, u., 13 Dec. te Shanghai. JavaNew-York Lijn. Blitar, pass. 15 Dec. Kaap Bon. Karimoen, 15 Dec. te Sabang. Maidioen, 14 Dec. v. Sa'bang. Salawati, pass. 14 Dec. Perim. Sembilan, 16 Dec. te Suez. Soeroba, 14 Dec. v. Batavia. JavaBengalen Lijn. Jacatra, 14 Dec. v. Java. Medan, 14 Dec. v. Rangoon. Java Pacific Lijn Bengkalls, 11 Dec. v. Tacoma. Modjokerto, 16 Dec. te Singapore. Siantar, 15 Dec. v. Singapore. Merouke, 14 Dec. te Batavia. Blijden dijk, pass. 15 Dec. Azoren. Garoet, pass. 14 Dec. K. Bon. JavaChinaJapan Lijn. Tjipanas. 13 Dec. te Soerabaja. Rotterdamsche Lloyd, Djambi, u„ pass. 16 Dec. Point de Galle. Indrapoera, u., pass. 15 Dec. Finisterre. Kota Banoe, u., 14 Dec. v. Belawan. Kota Inten. u., pass. 16 Dec. Kaap Bon. Marken, t., 15 Dec. v. Marseille. Palembanig, t., pass. 14 Dec. Perim. Samarinda, u., 13 Dec. te Catania. Soekaboemi, u., pass. 14 Dec. Perim. Sommelsdijk, t., pass. 15 Dec. Gibraltar. Tapanoeli, t., pass. 16 Dec. Sagres. Tambora, 15 Dec. te Batavia. Tapanoeli, t.. pass. 15 Dec. Gibraltar. Texel, t., 14 Dec. te Londen. Vlieland, t., 15 Dec. v. Vizagapatam. Bandoen», u., pass. 12 Dec. Kaap Bon. Buitenzorg, 14 Dec. te Soerabaja. Deli, t., pass. 14 Dec. Point de Galle. Kertosono, 13 Dec. te Middlesbro. Kota Radja, 14 Dec. te Soerabaja. Pailemban®, t., pass. 14 Dec. Penm. Tjerimai, t., 13 Dec. v. Marseille. Tosari, 14 Dec. v. Batavia. Indrapoera, u., pass. 14 Dec. Ouessant. Tjerimai, t., 13 Dec. te Marseille. Sibajak, u,. pass. 14 Dec. Perim. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphaca, t„ 14 Dec. te Rio Janeiro. Alphard, u., pass. 13 Dec. Dover. Sirrah, 14 Dec. te Rio Janeiro. Alohiba, 14 Dec. te Hamburg, Alhena, 16 Dec. te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Anchises, 13 Dec. v. Penang. Atreus, 14 Dec. v. Sabang. Automedon, 14 Dec. te Suez. Euryades, 15 Dec. v. A'dam. Eurypylus, 14 Dec. v. A'dam'. Glaucus, 14 Dec. v. Glasgow. Idomeneu», 15 Dec. v. Shanghai. Patroclus. 15 Dec. te Shanghai Peisander, 15 Dec. v. Sabang. Perseus, 14 Dec. te Singapore. Sarpedon, pass. 16 Dec. Perim1, Tjerimai, t., 16 Dec. v. Tanger. Aeneas, 15 Dec. te R'dam, Jason, 15 Dec. te A'dam. Laomedon, 15 Dec. v. R'dam. Orestes, 13 Dec. te Dairen. Teiresiat, ia Dec. te Yokohama. Emzetco Lijn. Jonge JacObus, 14 Dec. v. Middlesbro. Jonge Johanna, 14 Dec. te Castillon. Jonge Maria, pass. 14 Dec. Finisterre. Jonge EHsabeth, pass. 14 Dec. Gibraltar.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7