IELDEUE COOIAHT VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. 936 GEMENGD NIEUWS. Groote brand te Freiburg. VAN ZATERDAG 21 DECEMBER 1929. Blijken* adv. in dit nummer zal D*. v. d. Poel morgenochtend in de Westerkerk spreken, en niet, zooals abusievelijk in het Predikbeurtenblad stond, in de Nw. Kerk. AANBESTEDING. Door de Directie van 's Rijkswerf werd Donderdag aanbesteed de levering van 3000 H.L. Smeekolen, Ingeschreven was door de firma's H. Booij en Zn. 3652.50; D. Bandsma 8870.—; Okke Visser 3855.— (Duit- sche no. 4) en 3960.(Duitsche no. 8) en B. Schagen 4275.—. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Concert van Kerstliederen op Woens dag 25 December (le Kerstdag), des mor gens 8.80 in de muziektent, Julianapark. p. Schilfer» Sonntageliei, VERHOOGING VLEESCHPRIJS. In een advertentie ln dit nummer ma ken de Heldersche slagers bekend, dat wegens aanhoudende stijging der veeprij- zen, de rundvleeschprijzen met 10 cent p. pond verhoogd worden. In dezelfde advertentie wordt meege deeld, dat alle slagerswinkels tijdens de Kerstdagen en op den Nieuwjaarsdag, ge sloten zullen zijn. GEEN BESTELLINGEN OP ZONDAG. Door de banketbakkers wordt bekend gemaakt, dat volgens de wet geen bestel lingen op Zondag meer mogen worden bezorgd. Het publiek denke er dus aan hiermede rekening te houden. GEVAARLIJKE GLADDE PLAATSEN. Met de vorst zijn de wegen, op alle plaatsen waar water lag, gevaarlijk en onbegaanbaar geworden en vooral in bet donker veroorzaken deze gladde plaatsen veel ongelukken. Het is natuurlijk niet noodig, om de huismoeders te verzoeken, nu geen straat te schrobben. Zij zullen zelf wel zoo verstandig zijn dit niet te doen. Toch is bet wel wenschelijk om allen, die anders buiten met water om gaan, nu te verzoeken dit niet te doen. Zoo gebeurde bet gisteren, dat een oude heer, langs een autogarage liep en door dat men daar met water bezig was ge weest, kwam hij te vallen en bezeerde zich tamelijk ernstig. Men denke er dus om, zoolang de vorst aanhoudt, dergelijk werk zooveel moge lijk binnen te verrichten. TWEEDE ABONNEMENTS CONCERT. Rosé-kwartet Mozart, Beethoven en Dvorak waren ibet, van wie gisterenavond werken ver tolkt werden door het Rosé-Kwartet, en van deze meesters was het zonder eenigen twijfel Beethoven, die het belangrijkst was. Dit z.g. Harpen Kwartet van .den meester, op. 74, breed van opzet, grootsch van factuur, is een buitengewoon boeiend, monumentaal werk, waarbij het veel zwak kere kwartet van Mozart zeer afstak. Grootsch al dadelijk was het allegro van het eerste deel, voorafgegaan door een in leidend adagio. Het tweede gedeelte, een ontzaglijk weemoedig adagio, werd be kroond door een presto met allegretto- variaties. De wijze waarop dit kwartet den meester weergaf, was waarlijk klassiek te noemen. Er was een zeldzame eenheid in spel, ln stokvoering, ln templ en nuan ceeringen. Een vergelijking met andere concertgevers, die wij in deze concerten gehoord hebben, valt ontegenzeggelijk ten gunste van dit Rosé-kwartet uit. Hier was een rijpheid, een bezonkenheid, een op vatting, die den grootmeester der muziek ten volle recht deed wedervaren. Mozart was, zeiden we, minder in ver gelijking met Beethoven's heroïsche, werk. Toch was in dit Kwartet originaliteit en de evenwichtigheid, die Mozart's inner lijke geaardheid kenmerkt volgens Ro- main Rolland, onmiskenbaar. Zijn adagio, met de geestige begeleiding, was uiterst bekoorlijk. De derde, Dvorók, sprak wellicht het meest tot het publiek. Wij hebben dit kwartet met de negermelodieën ook van anderen gehoord (de Frankforters?), maar deze Weeners wonnen het alweer. Het is de Bobeem, die hier domineert en wiens melodieën de harten stelen van bet pu bliek. Gevolg: een staande ovatie, die het verrukte publiek den kunstenaars bracht. ..Gieht es nicht fnehr Lente im Helder?" (zijn er niet meer mensohen in Den Hel der?) mochten de concertgevers na afloop vragen en het antwoord luidde: „Er zijn er inderdaad nog een stuk of wat, maar zij blijven thuis!" Ach ja, wat zal men er van zeggen? Er behoort een goede dosis enthousiasme en liefde voor de muziek toe, om, in Mühe und Not, deze concerten in stand te houden, en de heer Leewene jammert er maar niet over, omdat het toch niet geeft. En die er komen ondanks alles, zijn hem dankbaar. DE INDISCHE WATT. Uiterlijk 23 December pesten! In verband met den beperkten poet- dienst tijdens de Kerstdagen vervallen de normale poet ver bindingen op den mail- trein (de Nederland-expres*), die aan fluiting geert op het 27 Deo. a.s. van ©*nua vertrekkende s.s. „J. Pa. Coen" met bestemming naar Ned. Oost-Indië. De terpostbezorging van de mail-cor respondentie dient derhalve zóó tijdig te geschieden, dat deze uiterlijk 25 Deo. (le Kerstdag) te Amsterdam sn nog beter reeds in den avond van 24 Deo. aldaar kan worden ontvangen, „ROSE MARIE". Men verzoekt ons te willen melden dat de plaatsbespreking voor de voorstellin gen van de Revue-operette „Rose Marie", voor alle 3 avonden is opengesteld. Men kan dus zoowel voor de eerste voorstel ling op Zondag a.s. als voor de beide op voeringen met de Kerstdagen, reeds nu plaatsen bekomen. Voor de uren van plaatsbespreking zie men de advertentie. Een practische thermometer. Sinds Vrijdagmiddag is onze voorgevel versierd met een fraaien, practischen thermometer, daar aangebracht door de bekende maatschappij R.V.S. En al den eersten dag den besten waren er vele belangstellenden, die daarop controleor den hoe koud het was. Want met óór slag is het weer omgeslagen en zitten we midden in den winter. Dezer, gansohen Vrijdag wees het instrument een vorst aan van niet minder dan 6 gr., hetgeen waarlijk niet gering is. Dat menigeen dan ook zich al ongerust gaat maken, dat we een herhaling zullen krijgen van de vorstperiode, die nog niet ten voile een jaar achter ons ligt. ja, die zelfs nog in ditzelfde jaar is gevallen, is begrijpelijk. En reeds heeft de directeur der Water en Lichtbedrijven zijn voor eenigen tijd geplaatste waarschuwing herhaald, om toch vooral tijdig de meters af te sluiten, de kranen open te zetten., en alle maat regelen te nemen, die noodig zijn om bevriezen te voorkomen. En wij kunnen niet anders doen dan de waarschuwing hier te herhalen. Het is niet zeer aange naam lederen avond weer dezft serie van maatregelen te nemen, vooral niet voor hen, die veel watei kranen in hun woning heb' en, in keuken en stal of waar ook, maar het is toch de eenig afdoende manier. Want de ellende is groot als we op een morgen alles stijf bevroren zouden vinden en bovendien krijgen we de kans nog, dat de meters springen en de kosten van herstel of vernieuwing komen voor onze rekening. Dus dan maar liever het onaan gename plichtje eiken avond verricht. Als de winter werkelijk doorzet, kunnen we het nog beleven een witte kerstmis te krijgen of misschien een kerstmis op de schaats. Dat is zeker; voor allerlei kwaaltjes, die ons in de natte dagen be sluipen, is er nu de tijd niet; het weer is kerngezond en de pittige vrieslucht doodt h' el wat in de atmosfeer zwevende, kwaadaardige kiemen. Ander weer op komst. Met de Kerstdagen réigen en wind? Sein „Weest op uw hoede" uitgehangen. Zoo schreven wij gisteren. Maar in een etmaal kan veel gebeuren, en toen wij hedenmorgen eens naar den toestand in formeerden, werden wij van onze ver wachting, dat we met de Kerstdagen midden in de vorstperiode zouden zitten, vrywel terugegbraoht. Vrijdag is de thermometer een gansch etmaal niet boven het vriespunt geweest. Dit is, wat men in de wetenschappelijke weertaal een „bizondere ijsdag" noemt, en het moet als een groote merkwaardig heid worden aangemerkt. Vannacht is de thermometer tot 5 gr. gedaald; hedenmor gen wees hij 3 gr. vorst aan. De baro meter is dalende. Gisterenmorgen 7 uur zat ter hoogte van IJsland een diepe de pressie, welke geleidelijk dezen kant uitkomt, en die wij weldra hier krijgen. Gisterenavond 9 uur is het sein „Weest op uw hoedel" uitgehangen, en daar ook de lucht weer meer begint te werken, zal het wel niet al te lang meer duren of dit weer heeft plaats gemaakt voor regen en storm. Weg dus ijsplannen en verwach tingen van een Witte Kerstl DE KERSTPOT. Denkt u dus aan de kerstpot, waarbij onze trouwe heilsoldaten roet deze koud© de wacht houden? Deze week zijn ingekomen schriftelijke beoordeelingen over het geëtaleerde werk. De twee gratis foto's in lijst, elk met een handelswaarde van vijl en-twlntlg Gulden, welke voor deze week zijn toegewezen, worden vanaf Dinsdag a.s. bij ons geëtaleerd. Wij vragen nu Uw oordeel over het geëtaleerde werk van deze weekl Fotografisch Atelier EISELIN. Hevige ontploffing te Groningen. De ketel van een sleepboot uit elkaar geslagen. Eenlge dooden en gewonden; groote vernieling. Gisterenochtend ongeveer half zes heeft bij de Bontebrug aan het Winschoterdiep te Groningen een hevige ontplofflgg plaats gehad, waarbij vermoedelijk vier men- schen het leven hebben verloren en die een geweldige ruïne in de omgeving heeft veroorzaakt. De ketel van een sleepboot Is met zulk een kracht uit elkaar (gesprongen, dat er geen ruit, in den omtrek is heel gebleven. De stukken van den ketel zijn over verren afstand weggeslingerd. Groote brokken van boot en ketel kwamen op de daken terecht. Aan den Radesingel werd een groot ge deelte van den gevel van een winkel in radio-artikelen afgerukt. In deMusschen* gang werd een dame in haar huis ge troffen zij is met een gebroken been weggedragen. Twee mannen, die op de boot aan het werk waren, werden gedood; hun zwaar verminkte lijken zijn op grooten atstand teruggevonden. Door den druk werd de gasbuis bij de Bontebrug getroffen en stuk geslagen. Het uitstroomende gas vloog met een groote vlam ln brand. De brug begon onmiddellijk te branden, doch de brand weer wist het vuur spoedig te blusschen. Bijzonderheden. De sleepboot, die de oorzaak is geweest van de ramp, had vijf schepen, geladen met steenkolen, op sleeptouw. De kapitein moest op den hoek van het Eemskanaal en het Winschoterdiep wachten voor een naderend schip. Hij moest tegen den stroom op, en nu vermoedt men, dat hij de stoomklep heeft vastgezet om meer stoom te houden. Dat werd hem nood lottig, toen de sleep moest wachten. De ketel ontplofte met het verschrikkelijke gevolg, dat de boot op de plaats, waai de ketel stond, in alle richtingen uiteen spatte en in twee helften in het kanaal zonk. Een der opvarenden wei-dover een 15 M. hoog pakhuis, de Groningsche graansilo, geslingerd en kwam terecht tegen het raam van een woning in de daarachter liggende Griffestraat. De ruit werd stukgeslagen, en het lijk kwam op de stoep terecht. Een andere persoon van de boot werd geslingerd over drie huizen en kwam terecht, na over de binnenplaats van een vierde woning geslingerd te zijn, in' de kamer van den heer Stuitje in de Vee marktstraat. De vrouw en het kind van den kapitein, Jasper uit Leeuwarden, liggen vermoede lijk op den bodem van het kanaal. De vrouw van schipper Koers, van een in de nabijheid liggende boot, werd, toen zij aan het roer stond, door een stuk ijzer getroffen en op slag gedood. In de woningen rondom is de vernieling onbeschrijfelijk. Het ernstigst is getrof fen de woning van den heer en mevrouw Elerie, wonende hoek Trompkade en Winschoterdiep. Toen' de ontploffing had plaats gegrepen, werden zij beiden, die nog te bed lagen, bedolven onder hout, steen en ijzer. Mevrouw Elerie werd ernstig aan het gelaat gewond en is in bedenkelijken toestand naar het zieken huis gebracht. Het groote pakhuis van den heer J. L. Brinks, firma Pannenborg en Krings, is van binnen een ruïne geworden. De ko zijnen zijn met de ruiten naar binnen geslagen en hebben alles, wat zioh in het kantoor bevond, vernield. Het huis van den heer A. H. Bont, hoek Veemarktstraat en Bontebrug, werd getroffen door een stuk ijzer van onge veer 3 K.G., dat in de kamer werd rond geslingerd en veel meubelen heeft ver nield. Beneden vloog een stuk ijzer van ongeveer 2 K.G. door de ruiten, verniel de de lamp en vloog het bed in, waar het vlak boven de hoofden der slapende menschen den muur trof. De namen van de gedoode personen van het schip zijn nog niet bekend, be halve die van den kapitein. Het verhaal van een ooggetuige. Een schipper van een der schepen, die gesleept moesten worden, vertelde het volgende Ongeveer kwart over vijf lag de On derneming met vijf kolenschepen op vol len stoom te wachten, totdat een ander schip door de brug was. De sleepboot verminderde daarom vaart, hetgeen blijk baar tot gevolg heeft gehad, dat de span ning in den ketel toenam. De machinist, die nog niet veel had gevaren, riep den kapitein toe, dat er iets niet in orde was; de stoom liep te hoog op, zeide hij. Voor dat de kapitein iets .kon antwoorden, klonk een geweldige knal. Allen, die op het schip waren, werden neergeslagen. Een tijdlang regende het steenkolen, stukken hout en ijzer. De sleepboot werd 15 M. omhoog gesmeten èn kwam daarna met een plof weer in het water terecht. Een groote vlam sloeg uit de machine kamer. Van de boot is niets meer te zien dan een stuk van het achterschip. Een stuk ijzer kwam terecht op een perceel in de Moeskersgang, waar de familie Kraak woonde. Dit huis is nagenoeg ge heel verwoest. Het ijzer is door het dak en den zolder in de huiskamer terecht gekomen. Het meubilair is grootendeels vernield. De familie, die nog te bed lag, is langs brandladders via het dak naar heneden gehaald. De heer Kraak en zijn vrouw zijn ernstig gewend. Be «lacht elf ers. De lijken van de vrouw en bet kind van den kapitein zijn bij het lichten van de boot gevonden. Er zijn nu vijf dooden, te weten kapitein Jasper, zijn vrouw en kind, de machinist Ridderbos en vrouw Koerts. Het staat thans vast dat bij de vreese- Hjke ontploffingsramp vijf dooden te be treuren zijn, namelijk de schipper van de sleepboot, de 28-jarige J. Jasper, zijn knecht, de 21-jarige D. Venema te Wol- teringen, alsmede de 28-jarige Antje Koers—Van der Zwaag, vrouw van schip per Koers, die op het oogenblik van de explosie aan het roer stond en vermoe delijk door een rondvliegend stuk ijzer op slag gedood is. Vermist zijn nog de echtgenoote van schipper Jaspe en haar twee-jarig doch tertje, doch het staat vast, dat zij ook tot de slachtoffers behooren. De lijken van de vrouw en het kind van den kapitein nog niet gevonden. Men meldt uit Groningen: In tegenspraak met bovenstaand be- -ioht moet worden gemeld, dat de lijken van vrouw en kind van kapitein Jasper n. (g niet gevonden zijn. Het voorstuk van de in twee helften geslagen sleepboot is thans gelicht en op den wal gebracht. De lijken waren er niet in. Het is vrijwel zeker, dat moeder en dochter wel aan boord zijn geweest, zoodat men vermoedt dat de lichamen zijn weggeslagen. Thans is ook komen vast te staan, dat de gedoode machinist niet Ridderbos, maar Venema heet, een jonge man; leef tijd en plaats van herkomst zijn nog niet bekend, De toestand van vrouw Kraak uit de Moeskersgang en van mevrouw Glerie aan de Trompkade, die beiden te bed door een stuk ijzer van de boot zijn ge troffen, is ernstig. Een banklooper verdwenen. Met f 18.000.—. Bij een bankinstelling te 's-Gravenhage was sinds niet langen tijd in dienst ze kere E. H. F. L.r 27 jaar oud en onge huwd. Hij moest geregeld voor zijn pa troon vrij groote bedragen innen en Don derdag werd hij uitgezonden om 18.000 te halen. Met dit bedrag is hij spoorloos verdwenen. Vermoed1 wordt, dat hij naar het buitenland is gevlucht. De politie-radio te Hilversum heeft Donderdagavond zijn signalement omge roepen. Omtrent de verdwijning van den; geld- looper L. met 18.000 meldt men dat de man in dienst was van de Haagsche Bouw-Maatschappü (HABO), die hem had opgedragen een chèque tot genoemd be drag te verzilveren bli de Twentsche Bank aan het Tournooiveld. Toen L. dit bedrag in ontvangst had genomen, is hij er spoorloos mee verdwenen. HET SPELLETJE IN DEN TREIN. Een verzekeringsinspecteur' heeft bij de politie te Utrecht aangifte gedaan, dat hij in den trein van Den Haag naar Utrecht met een spelletje 100 gulden heeft verloren. GOEDKOOPE GROND. Te Borgertange (Gr.) is ruim 4 H.A. grond gerechtelijk verkocht voor 100, dus voor nog geen 25 per H.A. BLOEDVERGIFTIGING. 1 Een daime uit Alkmaar krabde Zondag per ongeluk een klein puistje open. Er deden zioh verschijnselen van bloedver giftiging voor. Maandagavond is zij: naar het ziekenhuis gebracht en daar is zij Donderdag overleden. Buitenland. DE ONBETROUWBARE CIPIERS TE BERLIJNMOABIT. Het onderzoek tegen de Woensdag ge arresteerde cipiers van het huis van be waring te Berlijn—Moabit heeft nog tal van interessante bijzonderheden aan het licht gebracht. Zoo is namelijk gebleken dat twee gevangenen, een vader en zoon, Frey genaamd, ongeveer honderd maal het huis van bewaring hebben kunnen verlaten. De cipiers vertrouwden hen vol komen. De jonge Frey is ook trouw terug gekeerd, maar zijn vader is op zekeren dag verdwenen en men heeft zijn spoor nog niet gevonden. Frey had zich in het huis van bewaring als bookmaker geves tigd. Tot zijn klanten behoorden zoowel de cipier als tal van gevangenen. Ver dere arrestaties van cipiers worden ver wacht. HET PROCES TEGEN MANASSE FRIEDLANDER. Het proces tegen Manasse Friedlënder, die in het begin van het jaar in de ouder- PREDIKBEURTEN DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weetstraat). 's Avonds 6.80 uur, Ds. H. A. Enklaar Opvoering Kerstspel. Ned. Herv. Gem. (We8terRerft> Westpleifl) Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: »De Veorbereiding*. Gerei. Kerk (8pwr*tMat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. Koster, van St. Anna Paroehie. Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Gbr. Mi). Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. S. J. Koster. '6 Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u., en 's avonds 6.30 u., de heer v.d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steen gracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers, Adventsprediking. 's Avonds 7 uur, Ds. F. H. Borgers, Voorbereiding en Avondmaal. Doopsgez. Gem, 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. 's Avonds 8 uur, opvoering van het spel „Maria's Droom" door den Doops gezinde Jongerenbond. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., Ds. R. O. W. J. Hoek. Leger des Heil*. 's Morgens 10 u., Heiligingsdienst sn .'sav. 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geon dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damstó. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer Boon. ANNA PAULOWNA. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 u., Leesdienst. WIERINGËN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gein, (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Mórgens 10 uur en 's middags 3 uur, Ds. Sikkel van Amsterdam (Zuid). Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 uur, de heer J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Evangelisatie (Ned. Herv. Geon., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef) 's Middags 3 uur, Ds. P. J. Smidts, van Den Helder- Ifjke woning zijn zestienjarigen- broer en. diens vriend bad doodgeschoten, zou Don derdag in tweede instantie voor het rijks- gerechtshof te Leipzig komen, Mansas© Friedlander, die door de Berlijnsche rechtbank tot zes jaar gevangenis was veroordeeld, is enkele dagen geleden in vrijheid gesteld, daar hij' gevaar liep krankzinnig te worden. Het rijksgerechts hof besloot aan het verzoek te voldoen en ondanks het protest van den vertegen woordiger van bet O. M. de zaak te ver dagen- en eerst Manasse Friedlfinder te laten onderzoeken door eenige psychiater*. Kind met levensgevaar gered. Te Freiburg in Breisgau-is gistermor gen om half tien vlak Lij de onde histo rische Martin-poort in de Kaiser-strasse brand uitgebroken in een gebouw van vijf verdiepingen. Het vuur is ontstaan in een bloemenzaak, welke in het béneden- huis is gevestigd. Met razende snelheid verbreidde het vuur zich door het trap penhuis, zoodat den menschen op de hoo- gere verdiepingen de weg naar buiten versperd werd. De eigenaar van de bloe menzaak rende door de vlammen riaab boven om op de derde verdieping, waar zijn woonvertrek was, zijn kind te redden, Hij slaagde erin om met het kind buiten te komen, doch beiden hebben zulke ernstige brandwonden opgeloopen, dat aan hun behoud wordt getwijfeld. Om 11 uur was de brand nog niet ge- bluscht. VREEMDSOORTIGE DIEFSTAL VAN JUWEELEN. Een bekend Berlijnsch papierfabrikant die een groote villa in het Grünewald be zit, deed een paar weken geleden die on aangename ontdekking, dat juweelen voor een waarde van 80,000 mark, die aan zijn overleden vrouw hadden toebehoord, op een -geheimzinnige wijze uit zijn safe waren verdwenen. Ook de politie slaagde er niet in licht in de zaak te brengen. KERKDIENST WESTERKEBK. I. Stille Nach-t Güber. Allen danken God. 3. Eer* zij God Schül*. 4. Sweet belle Mthone. Dankgebed Valeriu» Hymne Beethoven 7. Einsug de» Herren Handel 8. Ave Verum Mozart „Moeder," zei een heel klein meiske Met een bibberstem van kou, Wijl haar blikkem rusten bleven Op een havelooze vrouw, „Moeder, straks zal 't Kertsfeest wezen, 't Feest van onzen lieven Heer, Waarop velen weer gedenken, Dat Hij kwam op aarde neer. Zullen dan de Heilsoldaten, Evenals verleden jaar, Weer zoo'n Kerstmand bij on» brengen?.... Weet u nog, toen stond hij daar....l Moeder, ze®, zou u wel denken, Dat men on» adre» nog weet? 'k Hoop maar, dat die Heve Zu»tei Ons van dit jaar niet vergeetI En, zeg moeder, mag ik dan weer Zooveel eten als ik lust?" Met een zucht werd d' arme kleine Innig door de vrouw gekust. Wijl haar keel als toegesnoerd werd, Heeft zij 't kind toen ingelicht, Dat het ook dit jaar vast niet Aan de Heilsoldaten ligt. Binnenland. ZONDAG 22 DECEMBER

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13