bestaat, maar spr. sou er nu nog niet over villen spreken. De heer Jonker merkt op, dat dit in vloed zal hebben op den koopprijs. Nog over andere kwesties in verband met dit plan wordt van gedachten gewis seld, hetgeen aanleiding ls tot heftige dis cussies. Naar aanleiding van een uitlating des heeren Komen zegt de heer Van der H*un, dat deze onzin spreekt, waarop de Voorsitter laatstgenoemde tot de orde roept. De heer Van der Ham neemt die uit drukking dan terug, maar ziet geen enkel voordeel in dien verbindingsweg, alleen het nadeel, dat de wegen nog zwaarder zullen moeten zijn. Met het centrum der gemeente is voldoende verbinding. Zonder 'hoofdelijke stemming wordt daarna het exploitatieplan voor de gron den van de bouwerij „Cérès", zooals het door B. en W. was voorgedragen, goedge keurd. Instelling van een Grondbedrijf. (Held. Crt. 17 Dec.). De Voorzitter zegt, dat B. en W. voor benoeming van administrateur op het oog hadden den heer Baken. Deze vindt een jaarwedde van 100 evenwel heel weinig en weas op de groote bedragen, op de kwestie van vertrouwen dus, en op de administratie. Op spr.'s aandrang heeft de heer Baken zich tenslotte beschikbaar ge steld «n spr. heeft er op gewezen, dat de raad niemand voor niets liet werken, en als blijkt dat er zooveel werk aan is, het salaris wel zal verhoogen, zelfs wel met terugwerkende kracht. Vastgesteld conform de voordracht. Tijdelijke geldleening. Het voorstel tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening ten laste van 1980, tot een maximum-bedrag van 165.000, rentende ten 'hoogte 5 per jaar, wordt z. h. s. goedgekeurd. Wegenverbetering. Bijdrage in de kosten. r (Héld. Crt. 17 Dec.). Vooizitter deelt mede, dat de dijkgraai meendt, dat het met het trottoir met het oog op de doorritten wel wat bezwaarlijk zou zijl. Spr. meent, dat het wel zal gaan en öe teer Stammes zegt, dat dit ook el ders gaat. De ljeer Koorn vraagt naar de wijze van rideeren, de heer Komen naar de wijze waarop het trottoir in de Spoorbuurt komt (aan één kant). Overvogen zal worden of ook particu lieren tunnen aansluiten aan de riolee- ring. M afloop der werkzaamheden gaat alles ir eigendom aan den polder over. Een aantal opmerkingen worden ge maakt inlichtingen gevraagd. Omtrent de kosten merkt de heer Van der Ham op, dat het wel meer zal kosten dan 25.000. Dat virdt spr. niet erg en spr. doet het genoegen dat het polderbestuur meewerkt, liet is wel een hocg bedrag voor de ge meente; maar het is ook een groot belang, ei de werkgelegenheid wordt er bovendien <3bor verruimd. Spr. laat de uitwerking \an alles gaarne aan B. en W. over, maar vraagt, als dit gewenscht is, van B. en W. de noodige toegankelijkheid voor de raads leden on medezeggingschap te hebben. Spr. icht verder het loon van 35 cent vat voor werkverschaffing wordt gege ven, voor dit werk te laag. Het is in alle opzichten productief werk. Voorsitter zegt, dat zeer zeker als door dj werkzaamheden dat gewenscht is, het Icon hooger zal zijn. Als er b.v. door het t.fren kleeren beschadigen, of zooiets, is dit volkomen billijk. De 'heer Van der Ham zegt, dat öt hoog stens 9 uur 'kan worden gewerkt en dat g?eft 3 per dag, dat is te kort. Het is gen werkverschaffing. Spr. heeft daar over niet eerder kunnen spreken, omdat ales in comité is behandeld. Overleg kon e: niet plaats hebben. Voorzitter vindt het wat vreemd, waar d| heeren eerst met het polderbestuur hbben geconfereerd, en terecht zij nu in dfze kwestie B. en W. betrekken. Waar op nu ook niet met het polderbestuur Sarover onderhandeld. Spr. kent de men- iteit van het polderbestuur wel zoo ged, dat men daar ook graag een goed Ion betaalt. Als u zorgt dat er gewerkt w»rdt, zal er ook wel goed betaald worden. De heer Van der Ham zegt, dat in de bwuste conferentie deze zaak niet kon bhandeld worden. In die conferentie kram er steeds wat anders bij en wij zijn dar met een kluitje in het riet gestuurd. Het voorstel van B. en W. wordt ten* sLtte met algemeene stemmen aange- nanen. Tentoonstelling Enkhulzen. Voorschot Landarbelderswet, e.a. kan de Visscherytentoonstelling te Eikhuizen wordt 50 subsidie en f 50 in he waarborgfonds gegeven. 5oor Johan de Jager te Den Helder en W de Jong te Zijpe waren aanvragen in- geionden voor een voorschot ingevolge^de Laidarbeiderswet. Belden vragen 8500 vai de gemeente. Hun bedrijfje zal kosten vat grondkoop, bouwen huls, enz. 8955. ZJj hebben zelf 485. Ja eenige Inlichting verleend. ?ot lid van de commissie tot wering van soloolverzuim wordt benoemd de heer G. 't Hart. Mede werd aanbevolen de heer H. Oornelissen. 7ooizitter zegt, dat de heer R. Dekker 25 jaar lid van het Burgerlijk Armbestuur is geweest. HIJ meent nu te moeten be- daiken. Spr. dankt den heer Dekker voor hel vele en mooie werk dat hij gedaan heeffc, hij wordt op de meest eervolle wijze ontheven van zijn taak. he hBer Stlpriaan, armvoogd, ls ver- hu.sd van wijk A naar wijk I. B. en W. hebben nu ln overleg met het Armbestuur een voordracht voor wijk A en wel de heeren Van Genderen en Hoojj- Ook de (heer P. List moest aftreden en daarvoor is de voordracht P. List en J. Snit Az. Le heer Van der Ham meent, dat nu de heer Stlpriaan ls verhuisd, voor deze een nleuve voordracht had moeten inkomen. De rad had den 'heer Stlpriaan dan weer kunnei benoemen. Zoo het nu gaat, acht spr. hd niet geheel juist. Ook le heer Keuris maakt een derge lijke opnerking. Voorziter zegt, dat de heeren abuis zijn. De heer Stipriaan is eenmaal als armvoogd beonoemd. De raad benoemt niet voor een behaalde wijk. De heer Stipriaan bedankt niet, ergo blijft hij in functie. Tweemaal benoemen kan de raad hem niet. Tot armv»ogd worden benoemd de hee ren Van Gmderen met 8 en de heer List met al'gememe stemmen. Bijdrage Witte Kruis voor Zvembad. (Held. Crt. 17 Dec.). De heer Var, der Ham meent, dat door dit administratieve abuis, het Witte Kruis 100 voordeel heeft. Op de begrooting van 1929 was niet meer dan 200 ge plaatst, als dit op tijd was geschied. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen. Rondvraag. De heer Jonker rerzoekt B. en W. in de politieverordening het verbod op te nemen voor arren en priksleden om de ijsbanen te gebruiken, Voorzitter zal het «verwegen. De heer Keuris vraagt een lichtpunt bij het nieuwe knooppunt aan den Stoom- weg. Zal worden overwogen. De heer Raven zegt, dat de straatver lichting in den Oostpolder na zijn laatste klacht is hersteld, maar nu is ze weer defect. Zal worden hersteld. De heer Komen klaagt over de slechte verlichting op het station; vooral als de treinen op het 2e perron aankomen, is de toestand onhoudbaar. Het station ls, wat de verlich ting betreft, een oerstaat, zegt de Voorzitter. Voorzitter zegt, dat het op het siation, wat de verlichting betreft, een oerstaat is. S. en W. zullen graag de klacht aai de Spoorwegdirectie overbrengen. De heer Jonker deelt nog mee, dat 4e Middeastandsvereeniging via den chef ge klaagd heeft bij het dienstvervoer en om een onderhoud is gevraagd. Dit is nog uangend». Wij moeten de belastingen laag trachten te honden. De heer Kuiken wijst op de belangrijke besluiten die genomen zijn, die hooge uit gaven vragen Spr. roept de samenwer king van B. et W. en Raad in om de be lastingen zoo nin mogelijk op te drijven. Spr. juicht de verbetering der wegen zeer toe, die sc'hxeeuven om verbetering. En spr. brengt hulde aan het polderbestuur, dat het ondanks dt slechte finantiën mee werkt. De heer Van dei Ham gaat met deze hulde niet mee. Eeider, zegt spr., komt ons hulde toe, maar 4aar vragen wij niet om. De Voorzitter is het polderbestuur ook zeer dankbaar. De heer Keuris informeert hoe de af spraak nu is omtrent de huisjes der Volks huisvesting aan Breezand, Is dit nu 9 of 8 M.? (Zie hierboven). Voorzitter zegt, als het kalf kan wordt het 9 M. Voorzitter zegt, dat er zeer belangrijke Desluiten zijn genomen en 'hoopt, dat de raad goed gezien heeft in wat hy heeft gedaan. Hy hoopt, dat alles zal bydragen tot verhooging van den bloei en welvaart der gemeente en tot heil en zegen der in gezetenen. Spr. zegt, dat dit ook de laatste vergadering in het jaar is en hy wenseht de leden met de hunnen een gelukkig en gezegend Kerstfeest en uiteinde, en hoopt dat men elkaar in 1930 hier allen weer in goeden welstand terugzien mag Hierna sluiting. Sreezand. Onze plaatsgenoot J. Wiggers, behaal de op den voordrachtwedstrijd te Lutje winkel een tweeden prijs en bovendien den publieksprijs. Wieringen. ZUIDERZEESTEUNWET. Aan J. Lont Dz. alhier, is voor den tyd van één jaar een tegemoetkoming toege kend voor de opleiding van zyn zoon tot smid. Door de N.V. Bataafsche Import My. te 's-Gravenhage is by het Gemeente bestuur een verzoek Ingediend om ver gunning tot het oprichten van een ben zinepomp met reservoir aan de Hofstraat voor het café van den heer N. Metselaar. Voor rekening van den heer D. Mul der Mz. zal door den aannemer N. J. Poel aan de Belstraat een woonhui» met schuurtje worden gebouwd. In de plaats van mej. Glaser, aan wie ziekteverlof is verleend, ls tot tijdelijk onderwyzeres aan de school te Wester- land benoemd mej. P. Landman van Den Helder. De dienstplichtige der lichting 1028 Jacob Keyzer ls voorgoed vrijgesteld we gens kostwinnerschap. By vonnis van den Kantonrechter te Den Helder la J. T. alhier wegen» over treding van de Trekhondenwet veroor deeld tot een geldboete van 2 X 8.-— of 2X2 dagen hechteni». HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstpllohtlge der lichting 1928 G. J. Veger, is opgeroepen om op 6 Januari 1930 te Vlissingen voor herhalingsoefe ningen op te komen; de dienstplichtigen Jb. ten Bokkel en P. Baya van de lich ting 1927 tegen 5 Mei 1980 te den Helder. KERSTFEESTVIERING. Vanwege de afd. der Ned. Protestanten bond, de evangelisatie „Rehoboth", het Chr. Kerkbestuur en de Herv. Zondags schoolver. zullen met de kinderen diverse Zondagsscholen met de a.s. Kerstdagen in verschillende kerken Kerstfeest worden gehouden. UITSLAG AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding vernieuwen en verbreeden Beltstraat en Belt en aan brengen klinkerbestrating ln de Elft, ge houden op Vrijdag j.1. Ingekomen 7 biljetten, waarvan 1 van onwaarde. De geldige biljetten bevatten de volgende inschryvingen: E. Bugel en A. Pol, Beltstraat en Belt 1161.—, Elft 1303.—, samen 2450.—; Joh. Pais, resp. 1450.1650.en 8000.A. Doves, resp. 1590.— 1340.— en 2930.—; P. Doves, 1577.— 1584.— en 3000.—; W. H. Klos 2011.25, 2309— en 4320.—; Gebr. D. en S. Lont, 1473.2754.en 4200.De gunning ls aangehouden. Uit een autobus van den heer J. Boer- sen zyn, toen de bus op 15 December te Hippolytushoef stond, verschillende voor werpen ontvreemd, w.o. nummerbewys, wegenbelastingkaart, sleutels e.d., alles opgeborgen in een leeren taschje. AUTO-ONGEVAL. Donderdagavond kreeg een auto in Den Oever doordat de bestuurder ervan teveel gas gaf by het starten te groote snelheid, waardoor de wagen in aanraking kwam met een andere in de nabyheid staande automobiel. Na deze geraakt te hebben zwenkte het voertuig naar den overkant, alwaar een onbeheerd rijwiel voor de éta lage van een kapperszaak stond. Dit rij wiel werd door het étalageraam gedrukt, tengevolge waarvan ook eenige fleschjes parfum verloren gingen. De auto liep ook eenige schade op aan de spatborden. Het voorval bracht in de anders zoo stille straten van Den Oever nogal eenige ot> schudding teweeg. DE CHRISTELIJKE SCHOOL TE DEN OEVER. Derde leslokaal. Deze week werd het derde leslokaal der chr. school in gebruik genomen. Vier leslokaal. wy vernemen, dat een bouwvergunning werd aangevraagd voor den bouw van een vierde leslokaal. Ons wordt gemeld, dat op Zaterdag avond 14 December j.1. uit een automobiel van den heer J. Boeisen, staande bij hotel De Haan te Hippolytushoef, de volgende voorwerpen zyn ontvreemd; nummerbe- wjjs 24744, wegenkaart, spoorboekje, bon boekje, een doosje zekeringen, twee sleu tels, een weeg-formulier »n een beschrij ving over de „Chevrolet" MUZIEKAVOND IN HET CHR. TEHUIS DEN OEVER. Gisteravond had de door ons blad aan gekondigde Kerstuitvoering der Chr. ge mengde zangver. te Den Oever plaats. Om precies acht uur opende cand. H. G. Winter met gebed en lezing van een ge deelte der Heilige Schrift de by eenkomst, die goed bezocht was en begroette de aanwezigen, waaronder velen uit Den leider waren. Spreker hoopte, dat deze avond inderdaad zou uitwerken wat het doel dei zangvereeniging is, vooral Soll Deo Gloria, d.i. Gode alleen de eer. Wy beoogen dan ook geen vermaak zonder meer, maar het zingen onzer lof liederen bedoelt uiting te geven van wat er leeft in het hart van hen, die over eenige dagen weer Kerstfeest hopen te vieren, het feest, waarop heel de christen heid hercenkt, hoe Jezus geboren werd in Bethlehem's stal. Hy zal ook geboren moeten werden in ons hart Hierna :ong het zangkoor onder direc tie van den heer A. Kraak „Lof des Heeren", vaarna het trio Dokter op zeer verdiensteiyke wyze verschillende com posities speelde. Luid applaus beant woordde telkens de uitvoering der ver schillende lummers. De heer Ooyervaar bracht nu een fan tasie op eet mondharmonica ten gehoore, op het orgel begeleidde. Na een cello- waarby hij zichzelf op ingenleuse wyze stuk van d6n heer J. Dokter, hield de heer W. van Otterlo een voordracht, ge titeld „Hoe de Kerst-ster vader thuis bracht". Na nog eenige muziekstukken, werd gedurende een half uur pauze ge houden, waarin geen handen genoeg wa ren oip de verfrlsschlngen rond te bren gen. Daarna sprak de heer R. O. Franck eon wydlngsvoord. Vele Indrukken o.a van den heer F. Teerlnk, van den Helder, vonden een belangstellend toehooren. J e 11 werd deze uitmuntend geslaagdo samenkomst met gezang en dankgebed gesloten. Schagen. De polder Burghorn, gemeente Schagen, was door bedanken van den heer Vlaar zonder voorzitter. Woensdag j.1. werd als zoodanig verkozen de heer P. Bos, Sint Maarten. Tot lid van het bestuur werd1 ge kozen de heer De Boer, Burghorn. In de Zype werd een paard van den heer W. Nieman aldaar afgemaakt wegens miltvuur. Het kadaver werd ter algeheel e vernietiging opgezonden naar Midwoud. De Slikvenpolder herkoos tot molen- meester den heer O. Kooy Hz. te Schagen. De heer Kooy werd tevens gekozen tot voorzitter van het ooilege van molen* meestere. MOORD. Aan den Nesdyk te Schagen werd door een afweerhouder een schaap van den heer A. Slotemaker alhier letterlyk ver scheurd. Een hond, die in de nabyheid was geweest, wordt verdacht van den moord. Het beest, waarvan de eigenaar onbekend is, werd opgevangen door de politie. De inhoud van het darmkanaal zal nu moeten uitwyzen, of hy de schuldige is. Het Tooneelgezelschap „Gysbert Ja- piekx" van de Krite Den Helder zal op 11 Januari 1930 voor de Krite Schagen optreden. ELECTRISCH BROEDEN. Vanwege het P.E.N. zullen in Hollands Noorden, te Dirkshorn en St. Maartens brug, demonstraties worden gehouden voor electrisch broeden, electrische ver warming van de kunstmoeder, met ver warming en verlichting van de hokken en wat dies meer zy. De Pluimveevereeni- ging te Schagen zal by een goede gelegen heid dit voorbeeld volgen. MARKTOVERZICHT van Donderdag 19 Dec. 1929. Voor den gebruiksveehandel zyn de prijzen onverdeeld hoog, er zyn ver scheidene factoren om dat te bevorderen, den slechten hooioogst ten spyt; wy heb ben zoo o. a. lage voerpryzen en hooge melkprijzen. Bovendien was er nog een extra afzet door de boeren die aanstonds „Kerstmis" moeten houden en het noodige nog niet by elkaar hebben. Kalfkoeien tot 300, vaarzen tot 210, geldekoeien tot 280. Eenige paarden waren aangevoerd, de handel beeft weinig er in te beteekenen; hoogste markt 200. Voor de vette koeien was de handel nog steeds goed, hoewel het ons niet zou ver wonderen wanneer we de feestdagen wel goedkooper zullen koopen. Er waren en kele zeer goede exemplaren. De prijs wyst het wel uit, als men weet, dat de hoogste markt 550 was, de aanvoer was goed. Voor de graskalveren nog goede prijzen, hoewel het verkoopseizoen reeds voorby is; 'hoogste markt f 100. Voor de nuchtere kalveren krygen we heel wat betere prij zen dan verleden jaar; tot f 30 werd ge boekt. Voor den wolveehandel een stugge be doening, vette schapen tot 45, overhou- ders tot 34; hiervan waren weer heele koppels aangevoerd, ook weer in verband met de pachtdagen. Voor de vette varkens de constante prijs van 42 cent per pond, ondanks de berich ten, die lager voorspellen. Magere varkens waren tot 45 goed verkocht, zoodat de animo voor mesten nog bestaat. Hetzelfde kunnen wy constateeren voor de biggen, die den laatsten tijd ook niet in prys ach teruitgegaan zyn. Hoogste markt 30. Burgerlijke Stand van SchageB van 12—19 Dec. 1929. ONDERTROUWD: Hermanus Josepl Boersen, oud 24 jaren, rijwielhandelaar, ei Maria Antonia Bruin, oud 25 jaren, zonde: beroep, beiden te Schagen. Politie Schagen. Gevonden: een beusje, een rijwiel- plaatje, een ringetje, een pet, een wantje Texel. EERSTE BIJEENKOMST „NEPTUNES". Oudeschild 19 December. Gisteravond had de eersteb'ijeenkomsi plaats in dit seizoen van het plaatselyk Nut „Neptunus". De voorzitter, de heer Krüger, heette de aanwezigen welkom, ln bet byzonder de spreekster van dien avond mej. Ménagé Ohalla. Het verwon derde hem, dat de opkomst niet grooter was, daar te voren reeds bekend was, dat mej. Challa zou voordragen. De „dienst knecht in het huis." En dan was spreek ster hier geen onbekende. Reeds driemaal had men met haar schitterend talent kennis gemaakt. Toen mej. Challa het podium betrad, werd dan ook met onver deelde aandacht naar haar geluisterd. Alle rollen waren gemakkeiyk te volgen en werden scnitterend vertolkt. In zijn sluitingswoord dankte de heer Krüger mej. Challa voor den mooien kunst-avond dien zij gegeven had.; Hy hoopte, dat een volgende keer, de zaal te klein zou zyn, om alle belangstellenden te bevatten. Deze week werden van hier verzonden: 88 varkens, 17 koeien, 24 kalveren, 2 paarden, 14 lammeren, 9 schapen en 9 biggen. Burgerlijke Stand van Texel van 14 t.m. 20 Deo. GETROUWD: Joannes Franciscus van Tongelen en Catharlna Beckera; Dirk Hemelrijk en Bertha Maria Domenscik. OVERLEDEN: Albert Kuiper, 78 jaar, geh. m. Ietje Kuiper; Jan Brans, 60 jaar, geh. m. Marretje Dyker. Gevonden: een handschoen, een dop van een benzine-reservolr, een tasch, een klnderwant, een zakdoek en een wol len daa. Callantsoog. NAJAARSVERGADERING V.V.V. In hotel „Duinzicht" alhier werd op 20 dezer de najaarsvergadering der V.V.V. „Callantsoog" gehouden. Aanwe zig waren 25 leden. De Voorzitter deelt mede, dat het be stuur er niet in wensoht te berusten, dat het lid der Vereeniging, dat op de laatst gehouden feestavond op onbehooriyke wyze is opgetreden tegenover 't bestuur, tot dusver in gebreke ls gebleven te dier zake zyn verontschuldigingen aan te bie den en evenmin den Voorzitter de schade heeft vergoed, aan diens kleeding toe gebracht. Het vraagt daarom een uitspraak der leden in deze kwestie. Na een langdurige bespreking besluit de vergadering met algemeene stemmen, bedoeld Lid uit te noodigen alsnog binnen 14 dagen aan het bestuur mondeling of schriftelyk zyne verontschuldiging voor zyn gedrag aan te bieden en den Voor zitter de geleden schade te vergoeden, by gebreke waarvan bedoeld lid als zoodanig zal worden geroyeerd. De aftredende secretaris der Vereeni- ging wordt herkozen en aanvaardt deze benoeming. De Voorzitter spreekt een woord van dank tot den heer D. de Haan, die tydens de afwezigheid van den heer Kooiman het secretariaat der Vereeniging op uit stekende wyze heeft waargenomen. Tot leden der commissie, belast met het nazien der rekening over 1929, wor den aangewezen de heeren J. Eikel en S. Kooger. Op voorstel van het bestuur wordt be sloten maatregelen te nemen tot het ver- wyderen van het strand van aangespoelde flesschen, die dikwyis door de jeugd worden stukgegooid en dientengevolge een gevaar op'everen voor de menschen, die des zomers blootsvoets langs het strand gaan. Besloten wordt in het belang van de openbare zedelykheid tot den Gemeente raad het verzoek te richten de Algemeene Politieverordening in dien zin aan t» vullen, dat niet alleen het buiten een tent of badkoetsje op het strand zich ontkleeden tusschen strandpaal 12 en 14 wordt verboden, doch ook, wanneer dit in of op het duin tusschen die strand- palen geschiedt. Met algemeene stemmen wordt vervol gens een huishoudelyk reglement voor de Vereeniging vastgesteld. By de rondvraag merkt de heer W. van Twuyver op, dat hy eenige malen heeft gezien, dat op een Zondag in het badseizoen met een gevulde beerwagen over den openbaren weg werd gereden. Hy acht dit niet in het belang van het vreemdelingenverkeer e» vraagt, wat daartegen te doen is. Vastgesteld wordt, dat genoemde han deling een overtreding van de Zondags wet oplevert en dus strafbaar is. De heer C, Baken Sz. vraagt of het juist is, dat de vlet der V.V.V. aan den heer Bontes te Schagen ter beschikking is gest -ld om er op zee mee te visschen. Hy is van oordeel, dat dit niet in overeen stemming zou zijn met de bedoeling, waarmee de vlet is aangekocht. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Bontes hem inderdaad deze toestemming heeft gevraagd. Spreker heeft hem toen in overweging gegeven, dit verzoek mondeling of schriftelyk tot het bestuur te richten. Tot dusver is echter geen nader verzoek van genoemden heer in gekomen. De vergadering is van oordeel, dat dit verzoek zou moeten worden geweigerd, omdat de vlet dient veor het bevorderen van de veiligheid by het baden"en, op dagen dat niet of weinig gebaad wordt, voor kleine pleiziervaarten. De Voorzitter deelt nog mede, dat het bestuur tegenwoordig is geweest by een bespreking, welke ten raadhuize is ge houden door Burgemeest er en Wethouders ■n den heer Jhr. A. van de Poll, al» vertegenwoordiger der N.V. „het Zwanen- water", met betrekking tot een voorstel van genoemde N.V. tot ruiling van gron- ien. Wanneer deze ruil tot stand komt, zal de V.V.V. de door haar geplante lennen in de Kerkenollen moeten afstaan. Waar hiertegenover zal staan de ver werving door de gemeente van een flinke oppervlakte goed bouwterrein, heeft het bestuur gemeend, dat deze ruil niet alleen in het belang der gemeente, doch ook in dat van het vreemdelingenverkeer zal zyn en te kennen gegeven, zich niet tegen dezen ruil te zullen verzetten. De vergadering kan zich met dit stand punt vereenigen. Nog komt ter sprake het houden van een feestavond. Het bestuur meent zich ditmaal van een voorstel te moeten onthouden. Uit de vergadering komen eenige stemmen, die dit betreuren en wel een feestavond willen organiseeren. Anderen achten daartoe alleen aanlei ding by een vereeniglngsjubileum. De heer Smit merkt op, dat het houden van feestavonden niet tot het doel der Vereeniging behoort. Dattr komt nogby, dat deze avonden een vrij belangrijke uitgave vorderen, zonder dat daar eenige dekking tegenover staat. Besloten wordt hot houden van een feestavond uit te stellen tot het najaar van 1930, als wanneer de Vereeniging 12'/a jaar zal hebben bestaan. Volgt sluiting der vergadering. De hevigste liefde ls die, welke niet beantwoordt wordt; maar zij ia ook de vluchtigste. De laster is als de vergiften van Mithrldates; als hy niet doodt, maakt hy onkwetsbaar.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 19