J. VAN WILLIGEN WESTSTRAAT Radiografisch Weerbericht PREDIKBEURTEN Marineberichten. Ingezonden. *onrf Bullrlcti-Zout Burgerlijke Stand van Den Helder van Woensdag la Kerstdag en Donderdag 2a Kerstdag DEN HELDER. Ned. Hery. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). Woensdag Ie Kerstdag. 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Zang van het kerkkoor. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Woensdag le Kerstdag. 's Avonds 6.30 uur, Kerstfeestviering met de kleine kinderen der Zondags school. Leider Ds. H. A. Enklaar. Donderdag 2e Kerstdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Zang van het kerkkoor, 's Avonds 6.30 uur, Kerstfeestviering met de groote kinderen der Zondags school. Leider Ds. F. W. J. v. d. Poel. Geref. Kerk (Spoorstraat). Woensdag le Kerstdag. 's Mórgens 10 u., Ds. G. W. Akkerhuis van Maassluis. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Donderdag 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Middags 2.30 uur en 's avonds 6 u., KerstfeesMering. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis) Woensdag le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 u., Ds. G.W. Akkerhuis. Donderdag 2e Kerstdag. Geen dienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). Woensdag le Kerstdag. 's Morgens 10 u., en 's avonds 5.30 u., de heer v.d. Kraats. Donderdag 2e Kerstdag. 's Morgens 10 u., de heer v.d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). Woensdag le Kerstdag. 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, de heer L. Kleisen, Theol. Stud. te Apeldoorn. Donderdag 2e Kerstdag. 's Morgens 10 u., de heer L. Kleisen. Hér9t. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) Woensdag le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers, Met medewerking van het zangkoor. Donderdag 2e Kerstdag. 's Avonds 6 uur, Kerstfeestviering der Zondagsschool. Doopsgcz. Gem. Woensdag le Kerstdag. 's Morgens i0 uur, Ds. P. J. Smidts. Donderdag 2e Kerstdag. 's Avonds 6.30 uur, Kerstfeest met de kinderen van de Zondagsschool. Evangelisatie (Palmstraat). Woensdag le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, D iï C.W.J. Hoek. Donderdag 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. R.C»W.J. Hoek. Leger des Heils. Woensdag le Kerstdag. 's Morgens 6 en 10 uur, 's middags 3.30 uur en 's avonds 7.30 uur, Kerst samenkomsten. Donderdag 2e Kerstdag. 's Avonds 7.30 uur, spreker Envoij van Doorn. Courant te Breezand en aldaar overleden. De overledene is een reeks van jaren als onderwijzer werkzaam geweest aan de openbare school te Breezand, gemeente Anna Paulowna. In dien werkkring heb ik den overledene leeren kennen en hoog achten. Een voorbeeld van ijverige plichts vervulling en toewijding, waarvan ik gaarne getuigenis geef. Met dank voor de opname, Uw dw., J. RORVER, Oud-Arr. Schoolopziener. 3 Jan.: schipper C. Bakker van Wachtschip Vlissingen naar Schorpioen. 7 Jan.: majoor-torpedomaker A. J. Steen- dam van Schorpioen naar Mar.kaz. Amster dam en gecommitteerd te Fiume. Ned. Hery. Gean. HUISDUINEN. Woensdag le Kerstdag. Geen dienst. Donderdag 2e Kerstdag. 's Middags 3 uur, Ds. E. R. Damsté. Prediking en tevens Kerstfeest der Kinderen. BIO-VACANTIE-OORD. Collecte In de Kerstweek. De stichting „Bio-Vacantie-oord", opge richt door de bioscoopdirecteuren in Ne derland, met het doel, schoolgaande kin deren van minder kapitaalkrachtige ouders of verzorgers naar vacantieoorden uit te zenden, houdt ook dit jaar in de Kerstweek een collecte in de bioscopen. De opbrengst van deze collecte zal voor het grootste deel worden toegevoegd aan het door het Nederlandsche film-en bios coopbedrijf bijeengebrachte kapitaal, be stemd voor den bouw van een Vacantie- oord, dat aan de Noordzeekust zal ver rijzen, en waarin kinderen uit het geheele land, door de schoolartsen daartoe aan gewezen, verpleegd zullen kunnen worden. Tijdens haar nog korte bestaan van twee-en-een-half jaar heeft de stichting „Bio-Vacantie-oord'" uit verschillende plaatsen van ons land reeds een groot aantal kinderen doen uitzenden naar het dooi het Centraal Genootschap voor Kin- der-Herstellmgs- en Vacantiekolonies", welwillend ter beschikking gestelde ko loniehuls „Kerdijk" te Egmond a Zee. Het totaal aantal verpleegdagen van de door het „Bio-Vacantieoord" uitgezonden kinderen bedraagt dan ook al 8670. Het bestuur rekent erop, dat het bios coopbezoekend pupliek door het schenken van ruime bijdragen in de komende Kerstweek de. verwezenlijking der plan nen, tot den bouw van een groot vacantle- oord zeer zal bespoedigen. Door de redactie is een zéér waardee- rend woord gericht aan den heer P. Vis ser. de correspondent van de Helderache PENSIOENACTIE ZEEMACHT. Den 20en December j.1. wei-den de heeren H. J, Hendrikse en P. Staal, hoofdbestuurders van den Bond ,>Pen"' sioenactie Zeemacht", door den Minister van Koloniën in audiëntie ontvangen. In een circulaire, welke den Minister werd ter hand gesteld, wordt betoogd, dat de pensioenen der oud-marinestrijders van vóór 1918, die den Staat eea 80-tal jaren dienden, waarvan zij van 1018 jaren in de tropen verblijf hielden, bedragen: Vs deel /van dat der oud-gepensionneer- den, die hun pensioenen in een burger staatsbetrekking verdienden en waar mede zij maatschappelijk gelijk stonden, en minder dan V« deel van dat der maxi male marinepensioenen. Er wérd gevraagd, op de medewerking van Zijne Excellentie te mogen rekene'n, bij het effenen van den markanten ach terstand der bijzonder lage pensioenen van de oud-gepensionneerden der zee macht van vóór 1918. Ook uit de vriendelijke, tegemoetko mende houding van dezen bewindsman valt op te maken, dat hij evenals de Mi nister van Defensie, het oud-vloojperso- neel van vóór 1918 een warm hart toe draagt. Zijne Excellentie beloofde de deputa-. tie, met Minister Deckers in overleg te zullen treden omtrent een bijzondere pensioenverhooging voor de jaren bin nen de keerkringen doorgebracht, zooals door het Kamerlid van de Bilt in het Parlement werd voorgesteld. Off. van den M.S.D. 2e kl. J. Kooijman, A. Hoogkamer eni M. C. Schol, die ontheven zijn van hun plaatsing bij den dienst in. Oost-Indië, zijn hier te lande teruggekeerd. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende officieren vergunning verleend naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Slamat, 18 December van Priok: Kapitein ter-zee H. M. Ma-nikus. Per s.s. Prinses Juliana 25 December van I Priok: Luit. ter zee ie kl. J. B, H. Blom. Per s.s. Patria, 4 December van Priok: Luit. ter zee ie kl. R. P. v. d. Wetering t>g. de Rooij. f L H Van onderstaande officieren en schepelingen is de aanwijzing om naar Nederland terug te keeren ingetrokken- Per s.s. Chr Huigen's, 27 November van Priok: Luit. ter zee ie kl. R .P. v. d. Wetering: bg. de Rooij. Per s.s. Prins der Nederlanden, 13 Novem- ber van Priok: Matroos 3e kl. W. Peies. Ondervolgende schepelingen worden dén 25en December a.s. per s.s. Insulinde naar O.-I. uitgezonden: Majoor-torpedomaker A. P. Pomper, kwar tiermeester J. B. Heijdens, id. W. van Gende- ren, korp.-torpedomaker L. H. Uijlenbroek, id. G. Lammers, id. J. de Kramer, id. J. G. N. van Rienderhoff, id. J. Willemse, id. N. J. van Veen, korp.-vliegtuigmaker C. van Beveren, korp.-macht. M. Vonk, id. E. Schild, id. L. Verel, id. G. Sluik, stoker-o.man J. de Vries, id. P. Nauta, id. P. R. van Niersen, id. J. Gras, id. G. Donker, tamb. ie kl. P. Lademus, mar. ie kl. L. Hermsen, id. C. J. Jansen, id. J. L. v. Bronswijk, matroos 2e kl. G. Walboom, id. J. Spijkerman. s Bevordering. Met 31 October 1929: Matroos ie kl. B. van Gils tot kwartier meester; id. I. van Sonsbeek tot id.; id. A. H. Overmars tot id.; id. C. Bimmel tot id.; id. J. J. v. d. Werken tot id.; id. P. J. Peijnenburg tot id.; id. A. Verduijn tot id. Met 14 November 1929: Serg.-torpedomaker J. C. Meesters tot ma joor-torpedomaker. Met 30 November 1929: Matroos-torpedomaker M. Spruijtenburg tot korporaal-torpedomaker; timmermansmaat W. Molijn tot korporaal-timmêrman; matroos ie kl. J. Baartscheer tot kwartiermeester; mari nier ie kl. H. A. Filius tot korporaal der ma riniers; id. J. D. de Goede tot id.; id. J. Pina tot id id. J. C. Carton tot id.; id. R. de Leeuw tot id.; id. K. A. H. de Best tot id.; id. G. J. Westerveld tot id.; id. A. J. Gigengack tot id.; id. G. J; van Pelt tot ld.; id. P. Brans tot id.;. id. R. Dollebeke tot id. Met 1 December 1929: Korporaal-timmerman G. W. van den Broek tot serg.-timmerman. Met j6 December 1929: Marinier ie kl. W. G. M. Gooren tot kor poraal der mariniers. Met 26 December 1929: Marinier ie kl. L. G. J. Frederix tot korp. der mariniers. Met 1 Januari 1930: Marinier ie kl. K. Stulen tot korporaal der mariniers; korp.-vliegtuigmaker M. J. T. Poodt tot serg.-vliegtuigmaker M; bootsmansmaat F. J. M. Locw tot kwartiermeester. 18 Jan.: bootsman G, Koek van Wachtschip Willemsoord ntv MwJast. Amsterda- SPORT. VOETBAL. HELDER—MEERVOGELS 0—1. Het niet verwachte is gebeurd: Helder heeft zich op eigen grond door de hekkesluiters laten kloppen! Beide ploegen speelden een partij, die gespeend bleef van alle factoren, die een match aantrekkelijk maken; er werd in het wilde weg gespeeld, zonder overleg en be rekening. Niemand die zijn hoofd gebruikte; integendeel, de geheele vertoonin® gaf een spel te zien, dat aan beginnelingen deed den ken. Absoluut geen verband, een wild door- eenloopen, waardoor alle samenhang verre bleef. Een enkeling, die zich daarboven ver hief: bij de thuisclub de keeper, linksback en -half en ten deele ook de linksbuiten en rechtsback; bij Meervogels vooral de rechts back, spil en rechtsbinnen. Helder's elftalcommissie, die bepaald veel heil verwachtte van de nieuwe voorhoede-op stelling, is daarin wel beschaamd geworden. raar dat was wel te verwachten; niet ten on rechte schreven wij' of de keuze van een an deren middenvoor wel goed gezien was. Van deze voorhoede ging totaal niets uit; 6e mooiste kansen vooral in de eerste helft werden verprutst door onzuiver schieten (D. Bak, de Boer), door eindeloos getalm en in den weg loopen, terwijl de middenvoor ten eenenmale in gebreke bleef het spel te openen en te verdeelen. Plaatste hij nog eens dan was het naar een speler, die gedekt stond! (Van spelbegrip gesproken.) Gevaarlijk was dit quintet dan ook allerminst en feitelijk is de M.-keeper niet bepaald ernstig verontrust ge worden. Die keeren waren te tellen. Meervogels deed het al niet veel beter, maar van dat team was het te verwachten, gezien het weinige succes tot op heden behaald. Wat schieten betreft, was hier de voorhoede toch wel even beter, want Kenter is er nogal eens aan te pas moeten komen, die zeer zeker een grootere nederlaag voorkomen heeft. Overi gens ontbrak ook aan dit elftal heel veel, aan gaande de techniek en tactiek. Veel fraais was het niet wat we zagen. Sommigen willen Helder's echec afwentelen op de terreinsgesteldheid, waardoor goed spel niet te geveri en voorzichtigheid geboden was. Zeker, het terrein was hard en ook glad en de felle Zuid-Oostenwind zeer hinderlijk. Maar dat neemt niet weg, dat inzonderheid de com binatie toch wel beter had kunnen zijn en een eerste vereischte was geweest den bal zoo veel mogelijk laag te houden. Mlaar dat bleef achterwege en had toch wel gekund. Dat door de hardheid van 'den grond de bal nogal eens vreemde sprongen maakte, waardoor de opzet mislukte, is waar, maar verklaart toch de nederlaag niet. En wat 'tenslotte de vooizich- tigheid betreft, kunnen we zeggen, dat alle spelers zich dataangaande niet ontzien heb ben. maar zich met hun volle gewicht in den strijd hebben geworpen. Trouwens, men was hieroe wel verplicht, omdat de temperatuur zich allerminst leende tot laksch spel. Helder speelde voor rust met den wind mede, en hoewel niet overwegend, was ze toch het meest in den aanval, maar door het boven omschreven euvel bleven doelpunten uit. In de 2e helft heeft H. zich individueel hardnekkig geweerd (de Boer speelde nu middenvoor), waardoor een eenzijdig spel uit bleef, maar de kwaliteit bleef op hetzelfde peil staan als voor de rust. De thuisclub scoorde toen een buitemspeldoelpunt, waarna Meervogels een z.g. „echten" goal" langs Kenter joeg. Maar de referee had ook dit punt stellig moeten annuleeren, omdat de maker den bal met zijn handen in het doel sloeg. Blijkbaar zag hij het niet. Veen kreeg kort voor het einde nog een prachtkans voor den gelijkmaker, maar voor de zooveelste maal ging de bal naast. Alzoo kwam het einde van dezen teleurstel lenden wedstrijd. Meervogels heeft nu 4 pun ten uit 10 wedstrijden. Niet meer dan een paar honderd toeschouwers hadden het koude weder getrotseerd om Helder in actie te zien. INTERACADEMIALE SCHERM- WEDSTRIJDEN. De Adelborsten behalen den tweeden prij» In de korpswedstrijden sabel, den den eersten en tweeden prijs sabel, den eersten prijs personeel duel degen en den vierden prijs personeel floret. De schermwedstrijden, uitgeschreven door den Militairen en Studenten Schermbond, wer den dit jaar gehouden op 20, 21 en 22 Decem ber j.1. in de schermzaal Bouillet te 's-Graven- hage. In verband met het feit, dat de equipe van de Adelborsten het vorige jaar de eerste prijs hadden behaald in de korpswodstrijden sabel, waren de Adelborsten belast met het organiseeren van 4e wedstrijden. De rege ling. bleek in goede handen te zijn, alles ver liep vlot, accuraat werden de verschillende wedstrijden afgewikkeld. Op 20 December v.m. 10 uur werd aange vangen1 met de equipewedstrijden op den sabel. Hiervoor hadden de navolgende equipe's ingeschreven: Thor (Amsterdam), Olympia (Utrecht) met twee equipe's, Adelborsten (Helder) met twee equipe's, Ar. Studio (Lei den), Cadetten (Breda) met twee equipe's en Odin (Delft), dus namen negen equipe's aan de wedstrijden deel. Door loting werd de volg orde der ontmoetingen vastgesteld, aangeno men werd dat alle equipe's elkander zouden ontmoeten, dit is een eerste vereischte om te komen tot een juiste krachtsverhouding. Het doel van dit verslag is de prestatle's van de Adelborsten, welke dit jaar weer bui tengewoon goed is geweest te releveeren. De eerste match die de Adelborsten quipe I schermde was tegen Utrecht I, dit was wel de meest spannende match, omdat reeds van te voren vrij zeker was aan te nemen dat het in hoofdzaak zou gaan tusschen de studen ten Utrecht I, K.M.A. I en de Adelborsten I. De ploeg Adelborsten I bestond uit serg. Adelborst N. C. v. Bergen v. d. Grijp, de korp. Adelborst C. F. Amsterdam en Th. Spangenberg. De ploeg Utrecht uit: Nieuwe- hulsen, Grevc en Labouchere, ploeg K.M.A. I. uit; Kunzel, Boot en 7 offers. Zoo de Adelborsten de ie prijs weer be haalden zou de lauwertak definitief in hun eigendom overgaan, zoodat het du» aan span ning niet ontbrak. De match Utrecht I—Adelboraten I werd beslist in het voordeel van Utrecht, welke met 54 deze match won. De Adelborst Spangenberg was zijn zenuwen niet goed moester, zoodat hij zich niet kon rteven, hij verloor in deze match al zijn partijen, had -nj maar een partij gewonnen dan had de over winning voor de Adelborsten geweest. De ploeg Cadetten I versloeg* op haar beurt Utrecht I, waarna de Cadetten weer door de Adelborsten ploeg I werden geslagen. Groot was de spanning van het begin tot het einde van dezen wedstrijd, omdat in de laatste match de beslissing moest vallen. Bij het einde van den wedstrijd bleek, dat de studen- den Utrecht I den len prijs hadden behaald met 18 gewonnen matche's en 55 gewonnen partijen, 2e prijs Adelborsten met 8 gewonnen matche's en 51 gewonnen partijen, terwij' als no. 3 eindigde de K. M. A. I met 6 gewonnen matche's. Op 21 Dec., v.m. 10 uur, werd aangevangen met den personeelen wedstrijd op de floret, deelnemers 28. Hoewel op dit wapen door de Adelborsten heel weinig les wordt genomen en weinig wordt geoefend, mocht het den korp.-adelborst C. F. Amsterdam toch geluk ken den 4en prijs in dezen wedstrijd te be halen, wat een zeer goede prestatie genoemd mag worden, daar de studenten zeer sterk schermden op dit wapen. Voorts wisten zich voor -de demi-finale nog te plaatsen: Bergen v. d. Grrijp, Spangenberg, Groenendaal en Jarman. In den n.m. werd aangevangen met den per soneelen wedstrijd op duel degen, waarvoor 34 deelnemers werden ingeschreven. Voor de demi-finale plaatsten zich de adel borsten Bergën v. d. Grijp en Spangenberg, terwijl eerstgenoemde zich wist te plaatsen voor de finale. Door zijn tactisch en voorzich tig schermen wist Bergen v. d. Grijp zich van de eerste plaats meester te maken en behaalde den ien prijs. Zondag 22 Dec., v.m. 10 uur, werd aange vangen met den personeelen wedstrijd op den sabel, waarvoor 45 deelnemers op den looper verschenen. Deze deelnemers werden onder gebracht in 10 poule's van 4 en 1 poule van 5 deelnemers. Van elke poule gingen 2 over naar de tweede ronde. De tweede ronde werd geschermd in 3 poules van 4 en twee van 5 deelnemers, van de poule van 4 gingen 2, van de poule van 5 gingen 3 over naar de demi finale, zoodat deze werd gevormd door 12 deelnemers. Deze 12 deelnemers werden ver deeld in 3 poule's van 4, waarvan van elke poule 2 overgingen naar de finale, zoodat een finale van 6 overbleef. In de eerste ronde gingen over de adelbor sten de Vries, Spangenberg, Stroeve, Jarman, Amsterdam en Bergen v. d. Grijp. In de tweede ronde gingen over de Vries, Spangen berg, Amsterdam en Bergen v. d. Grijp. Voor de finale plaatsten zich Bergen v. d. Grijp en Amsterdam. Het bleek dat het in de finale zou gaan tusschen een student drie 'cadatten en twee adelborsten. Door een goede techniek, juiste' tactiek en afwisselend spel wisten 'ie adelborsten Bergen v. d. Grijp en Amsterdam zi,'- tot no. 1 en 2 op te werken. Hun schermen was fraai, sterk en welovtr- d.icht, zii hebben hun prijs volkomen verdiend. Do volledige u't.slag finale personeel sabel was il.-> volg; le prijs serg rdelborst N. C. v. Bergen v. d. Grijp, 2e prijs korp.-adelborst C. F. Amster dam, 3e prijs cadet Kunzel, 4e prijs cadat v. Veen, 5e prijs student (Leideni) v. Dorsen, 6e prijs cadat v. Ranzow. "^zorq voor ovn qoTTTD) spijs vertering doow Slnd» 100Jaar onovertroffen bij moeilijke «pllivor» tering, maagpijnen eni JM gr. tl (1,00 Tabletten tl en (1 1 ,'20 Slecht» echt In blauwe verpakking met het portret van den uitvinder, Monster» grai 1» cn fritnco van den hoofdvertegenwoordiger R de Braln. Amtientam-Oost. Unaaetuparkwcg 10 Stoomvaart Mij. Nederland. Kambangan, 23 Dec. te A'dam. Poelau Bras, 21 Dec. v. A'dam. Poelau Roebiah, t., 23 Dec. te Londen. Roepat, u., 22 Dec. v. Genua. Salabangka, t., 21 Dec. te Barcelona. Saleier, u., 22 Dec. v. Suez. Chr. Huijgens, t., 25 Dec. v.m. 10 u. te A'dam verwacht. Riouw, t., 20 Dec. v. P. Said. J. P. Coen, u., pass. 23 Dec. Gibratlar. P. C. Hooft, 21 Dec. te Batavia. Mapia, t., 22 Dec. v. Colombo. Moena, 23 Dec. te Batavia. Radja, u., 22 Dec. te Sabang. Rondo, t., 21 Dec. v. Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 22 Dec. te R'dam. Almelo, 22 Dec. te Antwerpen. Amsterdam, u., 21 Dec. te Valparaiso. Ariadne, 22 Dec. te Bremen. Astrea, 20 Dec. v. New-York. Aurora, 21 Dec. v. Fiume. Berenice, 22 Dec. te Palermo. Bodegravbn, 22 Dec. te Hamburg. Clemenceau, 21 Pjc. v. Oran. Clio, 20 Dec. te Algiers. Cpmmewyne, 20 Dec. v. New-York. Dan-evirke, 20 Dec. te Noreaudby. Eos, 22 Dec. te A'dam. Erato, pass. 22 Dec. Holtenau. Euterpe, 21 Dec. te Kopenhagen. Hebe, pass. 22 Dec. Gibraltar. Hos, 22 Dec. te Genua. Juno, u., pass. 21 Dec. Azoren. Kjöbenhavn, 21 Dec. te R'dam. Minerva, 21 Dec. v. Varna. Nereus, 22 Dec. te R'dam. Nordwest, 23 Dec. te A'dam. Oberon, 22 Dec. v. Lissabon. Perseus, 21 Dec. v. Stettin. Pluto, pass. 21 Dec. Holtenau. Proteus, 23 Dec. te A'djtn. Simon Bolivar, u., 21 Dec. v. Dover. Strabo, 22 Dec. v. La Pallice. Telamon, 21 Dec. v. A'dam. Tellus, 23 Dec. te Hamburg. Theseus, 23 Dec. te A'dam. '"netls, 22 Dec. te Barcelona. Ulysses, 22 Dec. te R'dam. Venus, 23 Dec. te A'dam. Zeus, 2t Dec. v. Cephalonia. Baarn, 20 Dec. v, A'dam. Odyseus, 20 Dec. te A'dam. Agamemnon, pass. 23 Dec. Gibraltar. Alkmaar, 20 Dec. te Corral. Berenice, 20 Dec. v. Catania. Bo-degraven, 20 Dec. v. Duinkerken. Ceres, u., 20 Dec. v. La Guyara. Danefelt, 20 Dec. te Aalborg. Doros, pass. 21 Dec. Gibraltar. Or-ion, pa»s. 20 Dec. Finisterre. Van Rensselaer, 20 Dec. v. Curaqao. Vesta, u.,' pass. 20 Dec. Azoren. Amstelkerk, 23 Dec. te Hamburg. Bervnekom, t-, 22 Dec. v. Cristobal. Orpheus, 23 Dec. te Pasages. Perseus, pass. 23 Dec. Brunsbuttel. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, u., 21 Dec. te Rio Grande. Delfland, u., pass. 20 Dec. Teneriffe. Drechterland, 22 Dec. te A'dam. Gaasterland, u., pass. 22 Dec. Vlistingen. Gelria, t., 22 Dec. v. Lat Palmt*. Orania, u., 23 Dec. V. Cherbourg. Rijnland, u., 22 Dec. te Bahia. Salland, t., 24 Dec. te IJmuiden verwacht. Soestcrberg, t., pass. 22 Dec. Las Palmas. Waterland, 23 Dec, te A'dam. Zaanland, u., pass. 22 Dec. Las Palmas, Orania, 21 Dec. v. A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. N. Zeeland, 21 Dec. v. Sydney. Holland—Afrika Lijn. Alhena, 21 Dec. v. R'dam. Alkaid, t., 21 Dec. v. Dar-es-Salaam. Heemskerk, t., pass. 22 Dec. Ouessant. Meliskerk, u., 22 Dec. v. Aden. Rijperkerk, t., 21 Dec. v. P. Said. Sumatra, 21 Dec. v. R'dam. Giekerk, u., 21 Dec. te East London. Nias, 20 Dec* te Antwerpen. Randfontcin, u., pass. 20 Dec. Gibraltar Rietfontein, t., pass. 20 Dec. Las Palmas. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, 21 Dec. v. A'dam. Haarlem, 23 Dcc. te A'dam. t Maasland, 22 Dec. te A'dam. Eemstroom, t., 22 Dec. v. Liberia. Kennemerland, t., 19 Dec. v. Freetown. Reggestroom, t., 19 Dec. te Lagos. Maaskerk, u., 20 Dec. v. Lagos. Scheldestroom, u., 19 Dec. v. Duala. IJstroom, u., 19 Dec. v. Freetown. Kilstroom, 23 Dec, te A'dam. Orestes, u., 21 Dec. te Bordeaux. HollandAmerika Lijn. Binnendijk, 21 Dec. te Baltimore. Grootendijk, 20 Dcc. te Colon. Leerdam, pass. 22 Dec. St. Michaei». Lochkatrine, 22 Dec. te Londen. ctatendam, 21 Dec. v. New-York. Volendam, wordt 24 Dec. voor den N. Water weg verwacht. Maasdam, 20 Dec. te Vera Cruz. Narenita, 20 Dec. v. Tacoma. Nictheroy, 21 Dec. te Victoria (B. C.). HollandBritsch-lndië Lijn. Bovenkerk, u., pass. 22 Dec. Gibraltar. Meerkerk, u., 22 Dec. v. Colombo, 'ommelsdijk, t., 21 Dec. te Antwerpen. Hoogkerk, t., 23 Dec. v. Antwerpen. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., 23 Dec. te R'dam. Arendskerk, u., 21 Dec. v. Genua. Westerdi.ik, t., pass. 22 Dec. Perim. Sommelsdijk, t., pass. 21 Dec. Vlissingen. Stadsdijk, u., 20 Dec. v. Rangoon. HollandO.-Azië Lijn. Alderamin, u., 22 Dec. v. Colombo. Gemma, 23 Dec. te Hamburg. Oldekerk, 22 Dec. v. A'dam. Zosma, t., pass. 20 Dec. Perim. Oostkerk, t., 22 Dec. v. Tsingtaq. JavaNew-York Liji». Breedijk, 20 Dec. te New-York. Boschdijk, 21 Dec. v. Batavia. Karimoen, 21 Dec. te Batavia. Eurylochus, 17 Dec. v. Norfolk. Medon, pass. 21 Dec. Perim. Soemba, 22 Dec. v. Sabang. JavaBengalen Lijn. Jacatra, 21 Dec. te Rangoon. Java Pacific Lijn. Bengkalis, 20 Dec. v. Los Angeles. Siantar, 20 Dec. te Manilla. Jacatra, 22 Dec. v. Rangoon. Modjokerto, 20 Dec. te Penang. JavaChinaJapan Lijn. Tjisaroea, 20 Dec. te Manilla. Tjibodas, 20 Dec. te Batavia. Tjikandi, 21 Dec. te Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Baarn, u., pass. 23 Dec. Prawle Pomt. Deli, t., pass. 21 Dec. Perim. Djambi, u., 22 Dec. te Padang. Gororttalo, u., 22 Dec. te Antwerpen. Indrapoera, u., pass. 22 Dec. Kaap del Armi. Marken, t., pass. 23 Dec. Ouessant. Palembang, t., pass. 22 Dec. Kaap del Armi. Patria, t., 22 Dec. v. P. Said. Samarinda, u., pass. 22 Dec. ïjetim. Schouwen, u., pass. 22 Dec. Ouessant. Sibajak, u., 23 Dec. te Sabang. Sitoebondo, u., pass. 22 Dec. Vlissingen. Slamat, t., 23 Dec. v. Sabang. Ternate, 22 Dec. te R'dam. Vlieland, t., 21 Dec. v. Negapatam. Bandoeng, u., pass. 19 Dec. Suez. Soekaboemi, u., 23 Dec. Point de Galle gep. Tapanoeli, 21 Dec. te R'dam. Ternate, 21 Dec. v. Hamburg. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alcor, 22 Dec. te R'dam. Alcyone, 23 Dec. te R'dam. Aldabi, 21 Dec. te R'dam. Algorab, u., 20 Dcc. te B. Ayres. Alhena, u., pass. 22 Dec. Dungeness. Alwaki, t., 20 Dec. v. B.-Ayres. Alpherat, u., pass. 20 Dec. Can. Eil. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, pass. 21 Dec. Dover. Jonge Jacobus, 22 Dec. te Valencia. Jonge Johanna, pa»». 21 Dec. Gibraltar van 21—23 Dec. 1929. BEVALLEN: G. BreebaartVink, z.: J. J. BekkerKleinee, d.; H. J. An- genentGeerden, z. T- Kater—Smit, 56 j.; G. W. Treffers, 64 j.; O. Deelder, 37 J.; A. C. Boon, 38 1. J naar waarnemingen verricht In den morgen van 24 December. Medegedeeld door het Kon- Nederlandse!) Meteorologisch Tnstilum te De Bilt. Hoogste stand 777.7 te Haparanda. Laagste stand 780.5 te Vestmanör. Verwachting: In het N.O. matige tot krachtige, tijde lijk afnemende Z.O. wind, betrokken, waarschijnlijk sneeuw, lichte vorst; in het Z.\\ stormachtige, later arnemende W. tot Z. wind, nevelig tot zwaarbewolkt, aan vankelijk nog regen of natte sneeuw, matige tot lichte vorst.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6