een schip geboren, heeft 20 jaar gevaren en weet dus wel wat er in de scheepvaart te koop is. Schipper B. is van een andere meening. Volgens den heer Speelman is de vader van den heer B. alleen verantwoordelijk voor de tekortkomingen, die wil eenvoudig geen veranderingen, en deze veranderin gen, die de schepenwet voorschrijft, zijn met weinig kosten te bereiken. De bewering van B., als zouden niet alle schepen onder de wet vallen, is niet juist; schepen, die na een bepaalden datum op stapel zijn gezet, vallen onder de wet, de botter van B. is zoo'n schip. De scheepvaartinspectie ie zeer lank moedig geweest. De rechter zegt, dat op deze overtredin gen eigenlijk gevangenisstraf staat, maar dat hij het nu nog eens wil aanzien, ten minste als B. den boel in-orde wil maken. „B., zorg je er voor, dat het in orde komt". „Wij kunnen er niet voor zorgen", ant woordt B. „Dan stop ik je in de kast", zegt de rechter. B. wordt veroordeeld tot 5 gulden of 1 dag, maar moet beloven, dat de zaak in orde komt; den inspecteur wordt verzocht een oogje in het zeil te houden. Een jachtovertreding op Texel werd ge straft met 5 gulden of twee dagen. Hierna kregen wij een der hoofdscho tels van het menu van dezen middlag, een ruzietje in een café op Texel, waar met een knalpistool door een zekeren B. ge schoten zou zijn. Het was zelfs zoo erg, dat een juffrouw tijdelijk buiten westen geraakte. De eerste getuige is de caféhouder zelf. Deze wil niet zeggen* dat B. dronken was, maar „hij was niet wat je noemt". Had hij gezegd, dat hij wél dronken was geweest, dan was hij er in gevlogen, want hij had nog een potje bier aan B. verkocht. B. staat onderwijl te frunniken met papieren. Bij het verhoor van do verschillende ge tuigen, waarvan er een heel legertje was, komt niet vast te staan, hoe de zaak pre cies is toegegaan, wél stemmen zij nage noeg overeen betreffende de dronken schap, de een vond hem minder, de ander meer aangeschoten. De kantonrechter wil weten wat B. tus- schen 7 en 9 uur, het tijdstip van de ruzie, heeft uitgevoerd, maar komt dit niet te weten. Vast staat evenwel, dat B. een pa ir potjes bier heeft opgedronken, maar zoo als een der getuigen zeidle: „Bier is geon drank". Daar de Texelaars op heete kolen zaten om nog met de boot mee te komen, streek de rechter zijn 'hand over zijn hart en liet ze gaan. De zaak dient 28 Januari weer. Volgende zaak. „H., heb jij gezien, dat D. met een schietgeweer in het veld liep? Ja? Goed, ga dan maar weg, dan kan je ook nog naar Texel." Van H., Wieringen; overtreding leer plichtwet, 5 gulden of 8 dagen. W. U., Zaandam, aanrijding, 20 gulden of 3 da gen, en de civiele vordering betalen. C. K., groentenhanuolaar, dronkenschap, 15 gulden of 3 dagen. 'L K., Den Hel der, baldadigheid en valschen naam opge geven, 5 gulden en 10 gulden. K., Anna Paulowna, aanrijding, 30 gld. of 3 dagen. Twee gevallen van vogelmishandeling, 25 gld. of 3 dagen en 40 gld. of 7 dagen. A. B., Texel, overtreding drankwet, 5 gld. of 1 dag. G. D. en J. K., Wieringen, overtreding leerplichtwet, 20 gld. of 2 da gen. J. J. M., Den Helder, café te laat open gehad, 20 gld. of 14 dagen. J. S., Den Helder, helm gesneden, 3 gld. of 1 dag. J. S., Den Helder, vuil in het water gegooid, 1 grilden. H., Wieringen, over treding arbeidswet, 20 maal 1 gulden of 20 maal 1 dag. Doek valt voor de besloten zitting. KERSTSNEEUW. Het was snerpend toen we op den mor gen, voorafgaande aan den Kerstdag, den neus buiten de deur staken. Het geschuifel langs de ramen hadden we al géhoord toen de dagwaak voor ons was aangebroken en we het durfden bestaan mot sprong onder de dekens vandaan te win pen. Zoover de groots duisternis het toe stond, konden we de plekking van de sneeuw gewaar worden. Maar toen waren we nog dicht bij het kacheltje en, na een poosje, dicht bij ons kopje thee. Doch toen we een buitenkantje wilde® pakken, drong het pas goed tot ons door, dat er een groote kentering in het weer was gekomen» De fijne sneeuwkorrels sloegen je fel in het gezicht. Als rookpluimen sliertten de neergestriemde korrels langs de straat en marmerden den grond in grillige kron kels, zooals je dat op een stormachtigen dag ook' kunt zien langs het strand als de korrels ln fantastische kronkelingen door den adem van den wind worden meege voerd. Als rookende pluimen werden- die fijne kronkelingen dan weer uit elkaar gejaagd en wolkten ze tot boven de huizen uit. Boksend tegen den wind, de petklep diep over het hoofd gehaald, de jaskraag omhoog, de handen gestopt in de zakken, ging het voorwaarts. De sneeuwkorrels priemden ln je huid, ze nestelden zich tusschen de oogwimpers en maakten je oogspleet al kleiner en nauwer. En als je zoo langs den buitenkant loopt, dan mag dat eens een proefneming zijn, die je laat zien, dat je nog niet heele- maal een koudkleum bent geworden, maar, Indien geen krachtiger zweep achter je staat, bepaal je je slechts tot die proefne ming en kruipt zoo gauw mogelijk bij je warme kacheltje. Maar door het loopen langs den buiten kant en het, in miniatuur, ondervinden van de strieming van de sneeuwjacht, kom je er toch onwillekeurig toe te denken aan de velen, die zwalken over de zee. Hoe moeilijk moeten die het wel hebben als de grauwe luchten hun fijnen korrel- voorraad uitschudden, die daij, voortge jaagd door den stormwind, de beploegers der zeeën elk uitzicht benemen. Erger dan mist, zeggen de zeelui, is de sneeuwjacht. Die maakt je blind, rwet al leen belemmert ze je uitzicht, doch ze slaat je oogen machteloos. Je voelt je verre de mindere van die natuurkracht en eigenlijk ben je willoos werktuig. Zoo n verwekker van een downötemming is "voor den zeeman het zwarte schaap. Het zwarte schaap, dat rondspookt en dat je niet bij zijn staart kan krijgen en door die on grijpbare aanwezigheid de menschen het evenwicht doet verliezen» Wij, landrotten, hebben het zoo graag over een witte Kerstmis. We voelen ons dan in zoo'n buitengewone stemming, D© behagelijkheid binnen wordt nog intiemer als we, in kleuren daarbuiten* tasten, dat het buiten zeer onbehagelijk is. Het hoekje van den haard krijgt dan nog zijn grootere bekoring en we wrijven, bij het knappend vuurtje, genoegelijk onze handen en met een rugschurking zeggen we tegen elkaar: echt Kerstweertja Uit mijn jeugd staat me nog een plaat voor den geest, met het opschrift: „Kerst mis op zee". Eenzaam op zijn post staat de zwaarge- schouderde roerganger aan het roer, ter wijl de sneeuwvlokken patsen op zijn rui- gen kop. Stroef en strak staat zijn fijn toegeknepen, turend oog en heel zijn we zen drukt ernstige spanning uit. De zee is wild en woest en groote zwal pen water overhuiven het klein© zeilvaar- tuig, zoodat het geheel nog dieper doet gevoelen, dat op dien Kerstdag de strijd met de elementen er een is op leven en dood. Toch staat die schipper daar eenzaam aan dek. Zijn makkers, verkleumd en ver moeid door bun warihttern* zijn bene-den- deks en laten de zorgen over aan bem wiens beurt het nu is te waken en te zorgen. Daaraan dacht ik dezen morgen vóór den Kerstdag toen de elementen ook los- toornden en mijn gedachten waren op ze/ bij de zwalkers, die ook zoo vaak haken naar de Kerstmis thuis in het lioekjé bij den haard, doch die zoo vaak er van ge speend' zflni. En in een plaats als deze, geloof ik, dat veler gedachten bij hen waren, die rond zwerven op de onmeedoogende zee. En al krijgen we hen daardoor niet bij ons in de verwarmde kamer, misschien gaat er een flits van onze gedachtenwereld naar de hunne en worden ze daardoor gesterkt. 't Zand. INPLAATS VAN EEN ZANGUITVOERING EEN BIOSCOOPVOORSTELLING. We vernamen dat op Zondag 5 Jan. as. inplaats van door de Zangvereen. alhier, door de Bioscooponderneming v. Loenen van Warmenhuizen een uitvoering bij G. de Wit zal worden gegeven, aangezien 'één der damesleden der Zangvereen. on gesteld is. OPTREDEN KEES PRUIS. J.1. Donderdagavond (2en Kerstdag) traden voor een stampvolle zaal op bij den heer Schrieken, de zoo gunstig bekend staande conferencier Kees Pruis, de sou brette Stella Seemer en hun pianist Wil lem Ciere. Stella Seemer bleek bij het geboden© uitstekend voor haar taak te zijn berekend en maakte, alles samengevat, een uitste kenden en beschaafden indruk. Zeer zeker komt hierbij eveneens een woord van waardeering toe aan Ciere voor diens bescheiden, correct pianospel Dat een en ander bij het publiek in den smaak viel, bleek uit het steeds herhaalde krachtige applaus en de algemeene stilte aandacht tijdens de voordracht. Wat het door Kees Pruis gebodene betreft was de vrijwel algemeene opinie, dat dit in vele gevallen z.g. schuin was en werd over den vorm en inhoud hiervan niet geroepen. Tot slot volgde een zeer druk bezocht bal. Breezand. ONZE NIEUWE OORRESPONDENT. Ph. F. J. de Wilde. Tot correspondent van onze krant voor Breezand en Anna Paulowna is benoemd de heer Ph. F. J. de Wilde te Breezand. Alle oopie, voor de Heldersohe Courant, gelieve men dus naar den heer de Wilde te sturen, terwijl wij tevens tot onze abonné's het verzoek richten onzen cor respondent met de verschillende gebeur tenissen op de hoogte te houden. De tot op heden direct- aan ons gezonden pre-- dikbeurten, de bijlagen voor den ge meenteraad, en andere oopie, die gemaks halve direct naar ons kantoor werd ge stuurd, kan in het vervolg aan het adres van den heer de Wlilide worden bezorgd of gestuurd. Redactie Held. Crt IN BENARDE POSITIE. Toen de winkelier Hoogeboom Dins dagmorgen aan de Zandvaart een van zijn klanten bediende en zijn paard niet voldoende had vastgezet, liep het dier om een grindhoop heen, waawloor de wa gen kantelde en in de wegsloot terecht kwam. Het paard werd meegetrokken en zonk met de pooten in den modder weg. Hoogeboom sprong dadelijk in de sloot om de strengen los te snijden, maar kon het paard niet op het droge krijgen. Na veel moeite gelukte dat pas aan de vele toegeschoten omwonendm Ook de vagen stond nu weer spoedig aan den kant. De heer H. bad heel wat schade aan bedorven kruidenierswaren. KERSTFEESCTVTERIN G. In het Evangelisatie-gebouw, alhier, werd eersten Kerstdag, des avonds 6 uur, het Kerstfeest gevierd. Zooals bij de meeste van deze feesten, werden de kin deren ook hier Onthaald en werd hun een Kerstvertelling gedaan. Toen ze echter dachten, dat het feest afgeloopen was, werden ze nog verrast met een lichtbeel den voorstelling, zoodat ze meer dan te vreden naar huis gingen. Anna Paulowna. KERSTFEESTVIERING. In d!e Gerei. Kerk. Donderdagmiddag, tweeden Kerstdag, vierden de kinderen van de Christelijke School hun Kerstfeest in de nieuwe Ge reformeerde Kerk aan de Molenvaart. Het hoofd der school, de heer van Eerde, opende het feest, met het gemeenschap pelijk zingen van Psalm 89 vers 3 en ge bed. Hij heette na alle aanwezigen wel kom en liet de kinderen zingen „Eere zij God", en hierna werd verteld van Jezus' geboorte. Toen werden versnaperingen uitgedeeld en kwam de mooie Kerstver telling „de Doorbraak". Nogmaals werd gezongen en daarna volgde het allermooiste van den middag: het uitreiken van cadeautjes en het mee nemen van lekkernijen naar huis voor hun kleine broertjes en zusjes. Allen ver lieten ongeveer half zes, in een blijde stemming het kerkgebouw, na het zoo goed geslaagd» feest. In die Herv. Kerk. Woensdag 25 Dec., des avonds 7 uur, werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerst feest gevierd. Evenals andere jaren, was er ook nu weer, ondanks het sléchte weer, veel belangstelling. De heer Kramer opende de bijeenkomst en zag zich gedwongen ook voor het ver dere van den avond de leiding te nemen, daar ds. Vorstman ongesteld was. Nadat de kinderen een paar liederen gezongen hadden en versnaperingen wa ren rondgedeeld, deed de heer Kramer de Kerstvertelling, die door alle kinderen met groote aandacht werd gevolgd. Na het Kerstverhaal zong de jeugd nogmaals een paar versjes en ging toen blij en voldaan met een mooi boek onder den arm naar huis. Even werd nog opschudding verwekt, doordat een der slingers van den Kerst boom in brand geraakte. Gelukkig echter doofde de vlam spoedig. In de zaal Kossen. Donderdagmiddag, tweeden Kerstdag, hield de R. K. Volksbond alhier, zijn jaarlijksch Kerstfeest in de zaal van W. Kossen. Niet minder dan 263 kinderen werden er op allerlei lekkers onthaald en kregen bovendien na afloop van het feest nog ieder een cadeautje en eenige ver snaperingen mee naar huis. UITVOERING „KUNST EN EER". Donderdagavond, 2den Kerstdag, gaf de mandoline-club „Kunst en Eer", al- bier, een openbare uitvoering in de zaal van C. Slikker. Voor een talrijk publiek gaf de ver- eeniging een zestal nummers ten beste. Om eentonigheid van het programma te voorkomen, werden de muziekstukjes af gewisseld door een dramatische schets: „In rouw", en door een klucht in een be drijf, getiteld: „Vergeten". Uit het ap plaus kon men duidelijk constateeren dat het programma in de smaak viel bij het publiek. Na afloop volgde een gezellig bal, dat opgeluisterd werd door den be kenden harmonica-virtuoos Jan Overweg. Wieringen# EVANGELISATIE. Het jaarlijksch Kerstfeest slaagde weer goed. Medewerking verleende de heer Dokter mt Den.' Helder, die de Kerstge schiedenis, en Mej. Wigbout van Hippo lytushoef, die een Kerstverhaal voor dv kindesren vertelde. Een zangkoor onder leiding van den heer Kraak zong eenige nummers. Na afloop ontvingen de kinde ren een cadeautje en gingen blijde huis waarts. Dit feest stond onder leiding van cand. Winter en evangelist Bosma, die resp. openden en sloten. Ook dit feest slaagde uitnemend. Ook liier vertelde de heer Dokter op boeiende wijze de Kerstgeschiedenis en deed Mej. Wigbout een Kerstverhaal. Een zangkoor zong op verdienstelijke wijze eenige num mers, terwijl de heer Dokter eenige Duit- sche liederen) ten gehoore bracht, wat zeer in den smaak viel. Een viertal meisjes zongen een Kerstlied!. Evangelist Bosma had hier de leiding en sloot om 7.15 uur dit welgeslaagde feest, waarna de kinde ren hun gebruikelijk cadeau ontvingen en blijde huiswaarts togen. „Rehoboth" was eivol dien avond. KIJKAVOND „DORCAS". Naar wij vernemen is de Naaivereeni- ging „Dorcas" te Hippolytushoef voorne mens op Donderdag 2 Jan» a.s. des avonds om 7.30 uur in de benedenzaal der Herv. Kerk te Hippolytuahoef haar kiikavond der vervaardigde kleedingstukken te hou den. Wij kunnen dezen avond allen aanbe velen om de groote colleotie, die „Dorcas" beeft gemaakt, té gaan zien. UITVOERING „HARMONIE". Op den 2den Kerstdag, des avonds 7 u., gaf de muziekvereeniging „Harmonie", dir. de heer P. Bruul, een openbare uit voering in het hotel van den heer De Haan. Voor een volle zaal werd het pro gramma, bestaande uit een 4-tal muziek stukken en twee kluchtspelen, getiteld: „De gesnapte huisvaders", ln 8 bedrijven, door E. Frokerz,"en „De verliefde Bohoor- steenveger", in 1 bedrijf, door Jac. Bal- lings, uitgevoerd, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Met een bal werd de avond besloten. KERSTFEEST VIER1N GEN. Vanwege de afd. van den Ned, Prot. Bond en de Zondagsschoolvereeniging te Oos- terland werd op den lsten en 2den Kerst- dagavond met de leerlingen der Zondags scholen van Hippolytushoef, Westerland, Oosterland en den Oever, in verschillen de kerken Kerstfeest gevierd. Overal wa ren verlichte en versierde boomen, ter wijl natuurlijk ook de tafels met cadeaux aller aandacht hadden. De kerstvertelling werd overal verhaald door Ds. van Beek. Na afloop daarvan werden den kinderen hun cadeaux uitgereikt en gingen deze vol daan huiswaarts. Van de zijde van het publiek was veel belangstelling, zoodat gezegd kan worden, dat alles goed ge slaagd is. v GOED AFGELOOPEN. Door een voorbijganger werd op den lsten Kerstavond in de kerst-etalage van den banketbakker M. Oden te Hippoly tushoef, vermoedelijk door het omvallen van een brandend kaarsje, brand ontdekt. Fluks werden de bewoners, welke aan tafel zaten, gewaarschuwd, en met z'n drieëe wist men den brand bijtijds te blusschen, zoodat hier erger werd voor komen. LITURGISCHE DIENST. Onder leiding van Ds. van Beek werd op den 2en Kerstdagmorgen een liturgi sche dienst gehouden In de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Door verschillende spreekster en spre kers, allaen leden van den V.O.J.B., werd het woord gevoerd. De dienst werd door een talrijke schare bijgewoond. In het College van notabelen der Ned. Herv. Gemeente te Oosterland c.a. zijn herkozen de heeren S. J. Koorn Sr. en C. Maars, beiden te Oosterland» welke hun herbenoeming aannamen. SEANCE MALOITZ-DIEDERICHS. Op den lsten Kerstdag, des namiddags 2 uur, werd onder geleide van de heeren L. Noorden, J. Mars en J. J. Bosker, door den alom bekenden telepaath Maloitz al hier, een auto-seance gegeven, welke op dracht in alle opzichten werd uitgevoerd. Des avonds trad de heer Maloitz op in „Coneordia" en verrichtte voor een flink bezette zaal eenige toeren als massa suggestie, enz. enz. Ter afwisseling- werd door den humorist Herman Diederichs, begeleid aan den vleugel door mevrouw Heykens, nog een reeks voordrachten ge geven. Zoowel de buitengewone toeren, door den heer Maloitz verricht, als het optreden van den heer Diederichs, vielen bij het-publiek zeer in den smaak en deze gezellige avond werd met een bal besloten. De heer Boorsma electr.-monteur van de Aann.-Mij. v. d. Valk alhier is be noemd tot machinist bij het groote elec- trische gemaal der Zuiderzeewerken te Medemblik. Naar wij vernemen heeft de Mandoline club O. K. K. haar uitvoeringen voor hare kunstlievende leden bepaald op 4 en 5 Januari 1930. Schagen. EEN GEWILDE KONIJNENSOORT. De nieuwe konijnensoort, Concilla, die een duur bont levert, begint te Schagen een gewild fokdier te worden. Er zijn zeker reeds een 10-tal personen, die fok- materiaal bezitten. De prijzen loopen van 12 tot 15. Op het Noord te Schagen is een fokker, die 450 beesten bezit. Bont mantels van de huiden loopen tot 100. VEE-UITVOER NAAR HET BUITENLAND. In de maand November werden na goedkeuring naar het buitenland verzon den 7106 runderen, waarvan naar Frank rijk 620, Italië 2727, België 2742, Spanje 738, Polen 87, Tsjecho-Slowakije 89 gin gen. De overige waren bestemd voor 6 verschillende landen of 3 werelddeelen. EEN AAP BIJ DEN TANDARTS. De heer J. Koster, tandtechnicus te Schagen, kreeg voor een paar dagen een vreemde patiënt. Iemand uit Den Helder, is in het bezit van een Indische aap, zon der staart, die in den laatsten tijd nei gingen tot bijten vertoonde. Den heer Koster werd verzooht, de 4 hoektanden te trekken. Toen het beest onder narcose was gebracht, slaagde de trekking schit terend. De verwerkingsinrichting van den kring Barsingerhorn, met 12 gemeenten, te Schagen, nadert met spoed haar vol tooiing. De romp en de bijgebouwen zijn klaar, de ketelinstallatie nadert haar einde en de slachtplaatsen zijn betegeld. Het meerendeel van het personeel-is be noemd. De opening kan binnen weinige weken verwacht worden. EEN MODERNE BOERDERIJ. De boerderij van den heer De Boer te Sint Maartensbrug, gem. Zijpe, wordt ge heel in den meeat modernen geest ge- electrifloeerd. Al het melken wordt elec- trlsch gedaan. De kleine werktuigen wor den door de nieuwe kracht gedreven, slij pen, snijden, malen, enz. De keuken is geheel voor het bedrijf ingeriöht; wat ge kookt, gewarmd of gestoomd moet wor den geschiedt electrisch. MISLUKTE INBRAAK IN HET; ONTVANGERSKANTOOR TE SCHAGEN. Door uitsnijding van een klein raam heeft een inbreker zich toegang ver schaft tot het kantoor van den Rijksont vanger te Schagen. Op hetzelfde oogen- blik echter ging de ontvanger met eenige paperassen naar zijn kantoor. De in breker werd daardoor in zijn werk ge stoord, doch kon van de ontstane verwar ring gebruik maken om te ontvluchten. Een duidelijk signalement kon echter ahn de politie worden verschaft, die haar na sporingen ijverig thans in alle richtingen voortzet. MARKTO VERZICHT van Vrijdag 27 December. Uit den aard der 'zaak kon deze markt zeer moeilijk druk zijn, ten eerste door dat wij in een stil seizoen zijn en ten tweede doordat deze markt, vooral wat de vleeschhandel betreft, te laat in de week kwam; immers de slagers hebben Vrij dags en Zaterdags al een drukken dag en moeten zij daar dan nog bij slachten' en markten dan is het dubbel druk, zoodat wij ook. veel buitenslagers misten, die el ders hun inslag al gedaan hadden. Zoo was 't dus met deze markt gauw gedaan en was het een kalme evenwel over bijna alle linies prijshoudend. Gebruiksvee aan de markt weinig aangevoerd, echter werd er in èèn der stallen vlak bij de markt nog een aardig aantal kalfkoeien ver kocht. de hoogste markt voor vaarzen was 160. Wat voor de vleeschhandel in 't alge meen hierboven geschreven werd is na tuurlijk ook van toepassing op de vette koeien, weinig aanvoer en geen be3te kwaliteit. Hoogste markt f 395.—. De graskalverenhandel ging aardig goed en duur, hoogste markt 100.—. Voor den wolveehandel is op het moment de handel niet rooskleurig. De handel in oude slachtschapen, tot 40.was al heel slap, overhouders tot 31.vette schapen tot 43.met stuggen handel. De vette varkens waren in prijs iets ge zakt, zij gingen n.1. tot 401/» ct. per pond. De biggenhandel en die voor de schram men was kalm en prijshoudend, de big gen gingen tot 30.en de schrammen tot 40. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Het nieuws, hetwelk uit Rusland tot ons komt, ls in den/ regel niet van den besten aard en al weten de vrienden van de groote republiek ook nog zoo veel te vergoelijken, er lekt te veel naar buiten, om niet tot het besluit te komen, dat het daar niet alles goud is wat er blinkt. Van gezonde maatschappelijke toestanden is nog geen sprake en het zal bijvoorbeeld nog lang duren voor de voedselvoorzie ning, en vooral de vleeschvoorzlening aan billijke eischen zal voldoen. De aan voeren en'de productie worden daarvan verontrustend genoemd. De veehouderij neemt op zeer snelle wijze af. Net als met de graanproductie, wil men thans ook de vleeschproductie tot een staatsbedrijf proclameeren. Nog is het een particuliere zaak, maar in 1930 komt het bedrijf aan den staat. Hoe het dan gaan zal, kan niemand zich nogvoorstellen.VandelOOO runderen, komen er thans slechts 3 van de staatsgoederen. Dat zit in de organi satie. Gebrek aan voedsel is er niet. Van de 700.000 H.A. van het beste land in Midden-Rusland, het land van de zwarte Aarde, ligt meer dan de helft ongebruikt. Nu wil men hier 12 fokkerijen stichten, met gemiddeld 60.000 H.A. Wij komen op een en ander nog eens terug. Burgerlijke Stand van Schagen van 19 tot en met 27 December. GEBOREN: Anthonetta Zita, d. v. Arie Snaers en Elisabeth Jannetje Brantenaar. POLITIE. V e r 1 o re n een portemonnaie met eenig geld, een taschje, een sleutel. Texel. OUDESCHILD. DE STORM. In den nacht van Dinsdag op Woens dag knapten door den hevigen storm twee telegraafpalen bij den grond af. Door lijnwerkers werd de schade zoo spoedig mogelijk hersteld. Ook de „Marsdiep" kon door het lage water 's morgens niet op tijd varen, zoodat de dienst ©enigszins on geregeld was. KERSTFEESTVIERING. In de verschillende kerken is weer met de kinderen het Kerstfeest gevierd. Te Oudeschild werd een Kerstfeest gehou den met de meisjes van de naaikransen, uitgaande van de Soc. Dem. Vrouwen- club. Dit feest werd gehouden in de Be waarschool, die dezen avond door het Be stuur was afgestaan. Door de kinderen werden aardige liedjes gezongen, terwijl mej. Krul uit Schagerbrug een Kerstver telling hield. Natuurlijk ontbrak de mooi versierde boom niet. Ieder kind kreeg een aardig cadeautje en keerde voldaan huis waarts. Door de kinderen van de Doops- gez. Zondagsschool te Den Burg werd een mooie cantate gezongen, welke afge- e. i u "-ii'-iBi—ir r- Robinson. DE VERWERKINGSINRICHTING. Gevonden: 2 petten, een portemon- naie met eenig geld, een rijwielplaatje, een horlogearmband.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14