WARME CROQUETTES Schrale huid KLOOSTERBALSEM bijt niet! PENSIOEN ACTIE ZEEMACHT. De staking te Sluiskil opgeheven. VOLKSTELLING IN WW. Dit jaar zal weder een den gehouden en wel aldus het K.i>. van allen, die te middernacht ^^en 31 December 1980 en 1 Januari l981 hun werkelijke woonplaats binnen Nederland hebben, onverschillig, of zij op dat tijd- stip in de gemeente hunner werkelijke woonplaats al dan niet aanwezig zijn oi zich tijdelijk buiten bet rqk in Europa bevinden, alsmede van hen, dre, zonder werkelijke woonplaats in Nederiandte hebben, op genoemd tijdstip aldaar tijde lijk aanwezig zijn. Kamer van Koophandel voor H. Noorderkwartier. ondervinden, doordat alle contact met den ontvanger zal komen te v®rva1'® Dezelfde bezwaren gelden vooide genomen opheffing van nog meer belas tingkantoren ten plattelande. dan ook een afwijzend advies in te dienen. Naar aanleiding van een adres van de Kamer van Koophandel te Amsterdam aan het hoofdbestuur der posterijen met verzoek dat bij intercommunale gesprek- den van meer dan 3 minuten het dere per minuut zal worden berekend, is besloten een dergelijk adres te verzenden, omdat een zoodanige ber®ken?n.g,™® billijk geacht kan worden, dan tot dusver De Vereenigde Staten van Europa. KORTE BERICHTEN. Binnenland. LUCHTVAART. De postvluchten naar en van Indië. GEMENGD NIEUWS Hevige ontploffingen. Koude in China. Vijftien duizend personen zijn gedood m Noord-Sjensi tengevolge van een kou de golf, die de N.W. provincies heeft ge teisterd. 6 Volgens een bericht door den dienst der openbare gezondheid ontvangen heeft het Amerikaansche stoomschip Gol den Sufi op weg naar Honolulu 40 geval- len van alastrim aan boord. Draadloos ls om medische hulp verzocht. KONIJNI'S SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Bloedwraak. De moord op zijn vader heeft den jongen Wille twee jaren lang dwars gezeten. Vier dooden. en gesprongen handen genezen direct en blijven heerlijk zacht en lenig met j irrco'. ,Geert goud zoo goed." Een dezer dagen vergaderde de Bond »Pensioenactie Zeemacht*, in gebouw „Concordia" te Amsterdam, waarbij af gevaardigden der onderafdeelingen aan wezig waren. Aan de vele Bondsleden, die in een tijdvak van slechts enkele we ken den Bond ontvielen, werd door op staan stille hulde gebracht. De heer P. Staal gaf verslag van een bespreking, welke onlangs plaats had met het Tweede Kamerlid, den heer van de Bilt, waarbij de verwachting werd gewekt, dat als gevolg van het reëel betoog van den geachten afgevaardigde, den heer Suring, die, sprekende namens de Katho lieke Kamerfractie, de belangen der oud- gepensionneerden forsch ter sprake bracht en aan de regeering normen gaf voor een eventueele pensioenverbetering voor de verschillende categoriën van oud-gepen- sionqeerden, de vóór 1918 gepension- neerden der Zeemacht met gerustheid de resultaten der besprekingen, welke thans over het onderwerp „Verbetering oude pensioenen" in den Ministerraad worden gevoerd,kunnen tegemoet zien. Daarna verkreeg de Bondsvoorzitter, de heer H. J. Hendrikse het woord, die aan de hand der Tweede Kamerversla gen, aan de vergadering gaf te verstaan, dat het vroegere vlootpersoneel dankbaar gestemd kan zijn voor de wijze waarop Tweede Kamerfracties in het algemeen, een apart woord ten beste gaven voor de pensioenbelangen der oud-ge- pensionneerde marinemannen. Ook deze spreker zeide de hoop te koesteren, dat, gelet op het gunstig ant woord van Minister Deckers, aan de Kamerleden, de oud-marinestrijders, die niet in de nieuwe marine-pensioenwet werden opgenomen, van de thans aan het bewind zijnde Regeerders geen nieuwe teleurstellingen te verwachten zijn. In een Donderdagavond te Sluiskil ge houden vergadering van de stakers, ge leid door de bestuurders van den moder nen fabrieksarbeidersbond, den Roomsch Katholieken fabrieksarbeidersbond en CYvalmettevoorde Belgische socialistische organisatie, is,overeenkomstig het advies van de leiders, tot opheffing van de staking besloten. Uit hetgeen omtrent de laatste conferentie met den rijksbe- middelaar werd medegedeeld blijkt, dat de directie, zooals zij trouwens reeds op 15 October bij proclamatie heeft bekend gemaakt, na hervatting van het werk bereid is de loonen te herzien en ook een hoogere uitkeering voor Zondagsarbeid te overwegen. De stand van zaken is nu, dat 150 200 werklieden terug in dienst zullen kunnen worden genomen van de 450, die voor de staking aldaar werkzaam waren. Het dooven en afbreken der oude ovend heeft vermindering van personeel tengevolge. Naar wij vernemen, zal men trachten om een deel van het overbodig geworden personeel werkzaam gesteld te krijgen bij de in aanbouw zijnde ammo- niakfabriek. (Nw. Rott. Crt.) NIEUWE RIJBEWIJZEN. Legesgelden voor chauffeurs. De besturen van de Nederl. Unie van Chauffeurs en Overig Automobielperso- neel en van den Nederl. Bond van Particuliere Chauffeurs, hebben zich per adres gewend tot de Prov. Staten van Zuid-Holland, waarin zij erop wijzen, dat artikel 10 Van de Motor- en Rijwielwet bepaalt, dat een rijbewijs geldig is voor den duur van twee achtereenvolgende jaren en dat, tenzij de geldigheidsduur van het rijbewijs wordt verlengd, telkens om de twee jaren een nieuw rijbewijs moet worden aangevraagd. Waar thans door de pro vinciale besturen voor het uitreiken van rijb wijzen, zoo wel voor eerste afgifte als bij vernieuwing, leges geheven worden, beteekent, dit, dat zij, voor wie het bezit van een rij bewijs voor de uitoefening van hun beroep onontbeerlijk is, telkens weer opnieuw voor kosten worden geplaatst welke in het bijzonder de beroepschauf feurs als een extra belasting moeten gevoelen. Daarom verzoeken zij den Staten te willen bevorderen, dat zij, die het chauf- feursberoep in loondienst uitoefenen, bij het vernieuwen, van hun rijbewijs, van het betalen van leges zullen worden vrijgesteld VEREEN. VAN LEERAREN IN HET BOEKHOUDEN. De uitslag der Examens in Boekhouden voor de praktijk vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Am sterdam in Dec. te ^msterdam, Haarlem, 's-Gravenljage, Rotterdam, Roosendaal, Arnhem. Meppel, Hengelo, 's-Hertogen- bosch, Maastricht, Groningen, Leeuwar den en Utrecht gehouden, is aldus: Totaai 1185 candidaten. Niet opgekomen 8 cand. Teruggetrokken 4 cand. Geslaagd, 458 candidaten. Deze telling is de elfde welke gehou den wordt. DE VOORLOOPIGE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Alweer stuivertje wisselen. De Radio-Raad ziet schijnbaar geen uitweg. Men meldt aan de Nw. Rott. Crt., dat de minister van waterstaat thans een voor- loopig besluit heeft genomen inzake de verdeeling van de golflengten. V oor den tijd van drie maanden, na 18 Januari, is thans bepaald, dat de omroepvereenigm- gen over Hilversum uitzondend, de A.V.R.O., de V.A.R.A. en gedeeltelijk de V.PJt.O., uitsluitend beschikken over de golf van 1875 M. De omroepverenigingen, die over Hui zen uitzenden, de K.R.O., de N.C.R.V. en gedeeltelijk de V.P.R.O., zich gedurende deze drie maanden in de middaguren met een golflengte van 298 M. en in de avond uren op 1071 M. zullen uitzenden. HET NIEUWE GEBOUW VOOR „HET VOLK". Het ontwerp afgekeurd. De N.V. „De Arbeiderspers" gaf vorig jaar opdracht aan de architecten Buys en Lürsen tot het doen optrekken op een terrein aan het Hekelveld van een nieuw gebouw voor het dagblad „Het Volk". De bouwmeesters dienden hun schetsont werp bij de Gevelcommissie van de Schoonheidscommissie in. Deze was van oordeel aan het voorgelegde ontwerp haar goedkeuring niet te kunnen ver- leenen. De architecten zijn daarop in beroep gegaan bij B. en W., die, alvorens te be slissen, op hun beurt advies hebben ge vraagd aan de Hoogere Beroepscommis sie, bestaande uit de architecten Dudok, Huishoff en mr. D. Hudig; deze oommis sie moet nog over de zaak vergaderen. Gemeld wordt voorts, dat het bedoelde schetsontwerp is gebaseerd op de rich ting in de bouwkunst, bekend als de „neue Sachlichkeit". HET TOTALE VERMOGEN VAN ALLE VAKYER LENIGINGEN. Plm. 21.9 mlllioen gulden. In het Volk van 2 Januari 1.1. verscheen een overzicht van den stand der vakbe weging in on3 land, waarin o.a. aan de hand van gegevens, vermeld door het Centraal Bureau voor de Statistiek, cij fers worden gegeven betreffende het col lectief vermogen der centrale organisa ties. Deze cijfers luiden: „Het totale vermogen van alle vakver- eenigingen met inbegrip dus van die niet bij een vakcentrale aangesloten was op 1 Januari 1929 pl.m. 21.9 millioen gulden. Hiervan hadden het N.V.V. en de daarbij aangesloten organisaties pl.m. 13.2 millioen gulden; het R.K. Werkliedenver bond 3.6 millioen; het Chr. Nat. Vakver bond 1.8 millioen en het N.A.S. ongeveer 67 duizend gulden. Per lid beteekent dit een weerstands vermogen: in het N.V.V. van 60.61 in het R.K.W. van 31.68 in het C.N.V. van 30.72 in het V.V.H. van 34.53 in het N.A.S. van 4.14 Hierbij is niet het vermogen der werk- loosheidskassen, zoodat het vorenstaande een graadmeter is van het weerstandsver mogen der vakvereenigingem Vergadering van Woensdag, In de Woensdagmiddag te Alkmaar gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Hol- land's Noorderkwartier heeft, nadat de voorzitter, de heer S. W. Arntz, een be schouwing had gehouden over den toe stand van het Noordelijk gedeelte van deze provincie in 1929 op economisch ge- bied(menzieons blad v. Donderdagavond) de verkiezing plaats gehad van een al- gemeene voorzitter en van voorzitters der afdeelingen groot- en kleinbedrijf. De thans als zoodanig fnngeerende heeren, resp. de heeren Arrftz, M. A holster in Den Helder en O. Th. M. te Schagen, zjjn telkens met op één na met algemeene stemmen her kozen. Afwijzend advies op het voor stel tot opheffing van het ont vangkantoor der dlr. belastingen te Nieuwe Nlcdorp. Uitvoerig is gesproken over een ver zoek van den commissaris der Koningin in dit gewest om hem van advies"te dienen omtrent de voorgenomen ophef fing v an het ontvangkantoor van de directe belastingen te Nieuwe Niedorp. De con- nl^fflVan»de besPrek'ngen was, dat deze opheffing ten zeerste moet worden afge keurd, omdat zij slechts een geringe bezui niging zal brengen, die bovendien no- niet opweegt tegen de lasten, die de be" tolking van een vrij groote streek (hel kantoor heeft 8o00 aanslagen) ervan zal gevolgde. De stopzetting van de tramlfln Schagen—Mbblx woud. Een zware slag voor de bevolking. De heer G. Nobel deed mededeelingen van zijn stappen tegen de voorgenomen stopzetting van de exploitatie der tram lijn Schagen—Nibbixwoud. Een vraag of de exploitatie niet. kon worden voortge zet, desnoods alleen voor het goederen- vervoer, bleek niet voor inwilliging vat- baar, omdat dit vervoer daarvoor met omvangrijk genoeg is en een dergelijke voortzetting van het bedrijf dus niet vol doende bezuiniging zou geven. Daarop hadden de provincie en de be langhebbende gemeentebesturen en an derecorporaties afgezien van de bedragen, die hun door de spoorwegen zullen moe ten worden uitgekeerd bij stopzetting van het bedrijf, tot een bedrag van f 260.000, op voorwaarde dat de exploi tatie nog 25 jaar zal worden voortgezet. Dit hadden de Nederl. Spoorwegen af gewezen, zoodat op het oogenblik de toe stand zóó is, dat, als er niet spoedig iets gebeurt, de tramlijn op 1 Februari a.s. zal worden stopgezet. Spr. wees er op, dat als dit eenmaal een feit.is geworden, binnen niet al te langen tjjd ook de tramlijn Schagen— Ewijcksluis zal worden opgeheven. Het een zoowel als het ander zou een zware slag zijn voor de bevolking in de be trokken streek en om de dreigende ge varen af te wenden stelde spr. voor, dat de Kamer een onderzoek zal instellen bij de in het handelsregister ingeschre venen in die streek over de vraag hoe zij over deze zaak denken. De Kamer te Hoorn, in wier district de tram ook loopt, zou dan eenzelfde beweging op touw dienen te zetten. Van den uitslag van deze enquête zou het dan afhangen of men nieuwe pogingen moet doen om de tram te behouden. Bij de bespreking oyer dit punt heb ben een paar leden er op gewezen, dat de tramlijnen bij de toeneming van het verkeer te water en door het toenemend autoverkeer gedoemd zijn te verdwijnen, waarop is geantwoord, dat dit juist mag zijn, maar dat de bedoelde streek voor alsnog de tram niet kan missen, omdat kanalisatie van West-Friesland nog niet is begonnen en de Zuiderzeewerken een groot goederenvervoer noodzakelijk ma ken. Hoeveel jaren voortzetting van het bedrijf men zal vragen voor de boven bedoelde f 260 000, kan nader worden overwogen; Ged. Staten schijnen ervoor te gevoelen om den termijn op 10 jaar te stellen. Na uitvoerige bespreking is besloten een onderzoek, als door den heer Nobel bedoeld, in te stellen. De aanwezigheid te 's-Gravenhage van een aantal buitenlandsche ministers en vertegenwoordigers heeft den journalisten aanleiding gegeven enkelen hunner te interviewen omtrent de mogelijkheid eener verwezenlijking van het ideaal der Vereenigde Staten van Europa. De Roemeensche minister Mironesco is ervan overtuigd, dat binnen vijftig jaar het idee, door Stresemann en Briand ontvouwd, verwezenlijkt zal zijn. Binnen vijftig jaar zal Europa herschapen zijn in een Internationale Federatie. De vol ken gaan begrijpen, dat het noodzakelijk is de politieke en economische belahgen met elkander in harmonie te brengen. Wanneer deze federatie gevestigd is, aldus de heer Mironesco, zal de Euro- peesche economie zich ontwikkelen in den zin van de grootst mogelijke efficiency; de bedrijven, uitgezonderd de gewone beroepen, zullen alleen daar worden uit geoefend, waar men de geringste kosten zal hebben, d. w. z. in landen, waar de grondstoffen, die men voor de productie noodig heeft, worden gevonden. Vrijhan delseconomie dus, het oude ideaal van Adam Smith. De Tsjecho-SIowaaksche minister Be- nesj heeft zich in gelijken geest uitge laten jegens een vertegenwoordiger van »Het Volk». In ieder geval, aldus de heer Benesj, zullen de onderscheidene staten hun persoonlijkheid en cultuur behouden. Blijft de individualiteit der staten niet bewaard, dan wordt het een fiasco. Inde 10 jaar na den oorlog hebben wij een koiossalen stap gedaan naar den toestand van vrede. De toestand na de Napoleon tische oorlogen is eigenlijk eerst in 1848 geconsolideerd. Nooit is na een oorlog de nieuwe toe stand zoo snel geconsolideerd als na den oorlog, dien wij meegemaakt hebben. -Misschien komt dat, doordat nooit een oorlog zoo groot is geweest als deze. vóór de volgende generatie zal er geen grooté oorlog meer zijn. Want de tegen woordige generatie kan niet vergeten. Kinderen echter gelooven niet in de ervaringen van hun ouders. Als de kracht van deze ervaringen verdwenen is, zou zich in de generatie, die volgt, de oorlogsgedachte weer laten gelden. Daarom moeten wij zóó werken, dat die gedachte zich in volgende generaties niet Kan laten gelden Zoo inaken wjj propa ganda voor volgende geslachten. Het is een zaak vooral van opvoeding. De werkzaamheden tot het opruimen van het fort hij Utrecht zijn begonnen. De Koningin en Prins Hendrik ver moedelijk ook de Komngm-Moeder - zullen de eerepromotie van Prinses Julia na bijwonen. Het zesde vliegtuig op de te rugreis Donderdag te Konstan tinopel. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het 6e vliegtuig op de terugreis uit Ned. Indië Donderdagochtend 6 u. 30 uit Aleppo is vertrokken en om 12 uur te Konstantinopel is aangekomen. Het 6e vliegtuig worden heden middag op Schiphol verwacht Bij- de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het 6e vliegtuig op de terugreis te 9 u. 35 uit Konstantinopel is vertrokken, to 13 u. 10 te Belgrado geland, te 14 u. 10 is opgestegen en te 16 u. 40 te Boedapest aangekomen. Alles was wel aan boord. Het vliëgtuig wordt vanmiddag om 4 uur op Schiphol verwacht. DE K. L. M. IN 1929. Het luchtverkeer der K.L.M. in 1929 is zeer voorspoedig geweest. De averij, wel ke vliegtuigen hebben opgeloopen, is niet noemenswaard geweest; de regelmaat van den dienst bedroeg 96.6 pet. Het vervoer van passagiers is met 13 pet. vermeerderd, dat van goederen met 29 pet., dat van briefpost met 87 pet. en dat van pakketpost met 54 pet. DE VLIEGTOCHT NAAR WEST-INDIË Het comité voor den vliegtocht naar West-Indië was gisteren bijeen, daar ernstige moeilijkheden zijn gerezen, wel ke den tocht in gevaar brengen. De zaak is, dat men er met de eerst noo dig geachte 60.000, nog niet komt, daar de Fokkerfabrieken een hoogere, veel hoogere verzekeringspremie voor het toe stel eischen, dan het comité had berekend. HET EERSTE CHINEESCHE VLIEGTUIG. Het eerste in China zelf vervaardigde watervliegtuig is volgens een Reuter- bericht uit Sjanghai na vijf maanden arbeid in Foekien voltooid. Het beeft 40.000 dollar gekost. VLIEGONGELUKKEN. Een vliegtuig, dat bestuurd werd door een leerling van de vliegschool te Istris, is op eenige kilometers van het vliegveld omlaag gestort. Een onderofficiervlieger en een monteur, die het ongeluk van het vliegveld af zagen gebeuren stegen snel met. een ander toestel op om hulp te ver- leenen, maar van dit vliegtuig raakte een vleugel los, zoodat het ook omlaag stort te. De monteur kon zich met een para chute redden, maar .werd toch ernstig ge wond, de onderofficier en de leerling zijn omgekomen. Buitenland. Vele slachtoffers. Te Easton, in Pennsylvanië, is een huis, dat door twee gezinnen werd bewoond, door een gasontploffing geheel vernield. Twee menschen zijn hierbij omgekomen en vijf hebben er kwetsuren opgeloopen, twee personen worden nog vermist. Te South Boston in Virginië is bij de ontsporing van een goederentrein een benzinetankwagen in de lucht gevlogen. De brandende benzine stak den geheelen trein in brand. In één van de goederen wagens heeft men de lijken van vier zwervers gevonden, die zich in den wagen hadden verstopt en waarschijnlijk in hun slaap door den brand.zijn overvallen. Bij de acetyleen-ontploffingen tePhifa- delphia waardoor in de binnenstad een gebouw is vernield, zijn volgens een nader bericht meer dan 30 menschen door stnk- ken puin gekwetst, welke juist onder huiswaarts keerende arbeiders vielen. Bij de eerste ontploffing ontstond een ge weldige vlam en werden groote stukken steen in de lucht geslingerd. Duizenden slachtoffers. ALASTRIM OP EEN AMERIKAANSCH SCHIP. In het dorpje Nieder-Moellerieh bij Fritzlar heeft Donderdagavond, volgens de «Berliner Zeitung*. de 20-jarige politie- agent Max Wille uit Frankfort a/M. na een bevigen strijd den vader van den landbouwer Klaus doodgeschoten. Klaus heeft twee jaar geleden den vader van Max Wille, die hoofd van de gendarmerie was, door een revolverschot van het leven beroofd. De moord op Wille heeft Indertijd groote beroering gewekt. De moordenaar had zich na zijn daad in het huis van zijn ouders opgesloten en heeft daar uren lang tegen een sterke afdeeiing politie wanhopig gestreden. Tenslotte was hij door talrijke schoten getroffen dood neer gevallen. Donderdagavond is hij de woning van den vader van Klaus binnengedrongen en heeft dezen doodgeschoten en diens tweeden zoon ernstig mishandeld. Hierna is Wille naar Fritzlar gegaan, waar hij zich ter beschikking van de politie stelde. GEVECHT TUSSCHEN POLITIE EN MISDADIGERS. Op een begraafplaats. Te Serbigal bij Walk is Woensdag duchtig gevochten tusschen politie en misdadigers. Het was de politie ter oore gekomen, dat eenige inbrekers bezig waren de op de plaatselijke begraafplaats opgestelde doodkisten van de baronnen- familie Wolfl open te breken. Zij begaf zich onmiddellijk naar de kapel, waar zij inderdaad een aantal inbrekers aan het werk vond. Toen de misdadigers zich ontdekt zagen, openden zij het vuur. Het gelukte de politie dekking te vinden, waarop tusschen beide partijen een geregeld gevecht ontstond, dat den ge heelen nacht duurde. De inbrekers ble ken een grooten voorraad munitie te heb ben. De politie moest versterking vra gen. De kapel kon worden omsingeld. Handgranaten werden geworpen in den kelder, waar de bandieten zich verschanst hadden. Maar tevergeefs. Tegen den ochtend deden de misdadigers een po ging door de omsingeling, heen te bre ken. Hierbij werden twee hunner neer geschoten, terwijl het den overigen aan vankelijk gelukte in het duister te ont komen. Bij de vervolging werd echter nog een derde misdadiger neergeschoten, die de leider bleek te zijn van een sedert lang bekende dievenbende, die de geheelo bevolking van de omgeving geterroriseerd, had. Het bleek, dat de bandieten de kel der van de kapel reeds eenigen tijd als woning hadden ingericht en daar, behalve meubels, een groot aantal inbrekerswerk tuigen en wapenen hadden opgeslagen. FAMILIE-TRAGEDIE. De juryrechtbank te Berlijn heeft een moeder wegens ontoerekenbaarheid vrij gesproken, die haar kind, dat vijf weken oud was, had omgebracht, omdat het aan een ongeneèselijke bloedziekte leed en zij het lijden van het kiud niet meer kon aanzien. Zij had zich onmiddelijk na haar daad het leven willen benemen, maar haar man, die op dat oogenblik onver wacht was thuisgekomen, had dit weten te verhinderen. De man had daarna de schuld voor het gebeurde op zich willen nemen om de vrouw te sparen, maar de vrouw had dit op haar beurt voorkomen, door zich bij de politie aan te melden. Het kind had de bloedziekte geërfd van de moeder, die zelf echter niet wist dat ze er aan leed. DE PAPAGAAIENZIEKTE IN DUITSCHLAND. De rijksminister van binnenlandsche zaken heeft de regeering der landen aan geraden tijdelijk de invoer van papegaai en te verbieden. Er is een officieele me- dedaeling verschenen, waarin gezegd wordt, dat het aantal ziektegevallen niet groot is. Te Berlijn zijn 20 gevallen ge constateerd, te Hamburg 13, te Altona 0. De besmetting is veroorzaakt door uit Zuid-Amerika ingevoerde dieren. In Au gustus 1929 heeft in Argentinië een hevige SS ,an W68"'9" e»- Het invoerverbod moet weer worden 7n?rf Aemen-if k j5 PaPeëaaienziekte in Zuid-Amerika bedwongen is. _o^an 'mndelaars en bezitters van pape gaaien wordt aangeraden goed op den gezondheidstoestand der dieren te letton en wanneer men vermoedens heeft, da- dto te döota!""8 IoepeD' De kenteekenen van de ziekte bii de SS' z«« - ven" Aderde eïtlustW vaü de veeren. Pe° 60 op,e".»n OOK PAPEGAAIENZIEKTE IN AMERIKA. gnaien/^t?101'6 Z^n 8 Stallen van pape- onz en geconstateerd, hetgeen groot hebben heeft. De autoriteiten een uithi Ji^-ma®Jirei?elen genomen om een uitbieiding der ziekte te voorkomen. EEN SPOORWEGBOTSING IN CHILI ,31 e?n botsing tusschen twee treinen sehan .JE* van Qullei" zijn vier ma* üen ïedood en zee ernstig gekwetst

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10