E T TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. J" VAN DINSDAG 14 JANUARI 1930 TAPTOE. Hedenavond 8 uur taptoe. DE INDISCHE MAIL. De speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het s.s. „Prinses Juliana", zal Vrijdagmorgen 17 Januari te 11 u. 10 van Genua vertrekken. Aankomst Zaterdagmorgen 18 Januari te 9 u. 58 te Amsterdam (G.S.). Geslaagd voor het dipl. Mercurius Nederl. Handelscorrespondentie de heer J. Landman^ leerling der Handelsavondr school alhier. Geslaagd voor het machinisten examen te Den Haag, diploma A, de heer F. J. Riteco. JUBILEUM AMBACHTSSCHOOL Den 4den Januari 1905 werd de Am bachtsschool voor Den Helder en omstre ken opgericht. Van het toenmalig bestuur is nog 'slechts de heer R. Kastelijn in functie. Dit was voor het bestuur der school en voor de leeraren aanleiding om den heer Kastelijn te huldigen. Inderdaad heeft de school groote verplichtingen aan den jubilaris, wiens technische adviezen steeds op hoogen prijs werden gesteld, en die bovendien de laatste twintig jaren de belangrijke functie van penningmeester heeft bekleed. Geen wonder dat op den receptiedag mooie bloemstukken aan de woning van den jubilaris werden bezorgd; bewijzen van hoogachting en hulde van den voor zitter, van het bestuur en van de leeraren. Des middags matreten velen hun opwaeh tlng bij den jubilaris, en werd hij gecom plimenteerd door een commissie uit het bestuur der school, nL de heeren J. J. Verfaille, F. Dekker en den directeur A. Smit. (De voorzitter, de heer D. H. Grun- wald, was door ziekte verhinderd). Deze commissie sprak namens bestuur en school dank uit voor het mooie sociale werk, dat de heer Kastelijn gedurende 25 jaren met zooveel toewijdirfg en nauwge zetheid heeft verricht, en sprak de hoop uit, dat hü nog vele jaren' zijn krachten aan de school zou kunnen en mogen geven. Gij hebt uw licht zoo sprak de com missie zoo vele jaren voor en ten be hoeve der school laten schijnen, de school wenscbt op haar beurt voor u een licht te ontsteken. Vele jeugdige handen zijn nu aan de school bezig een staande schemer lamp voor u te vervaardigen. Zie hier ls de teekening, het model. Moge (rij en uw e htgenoote nog vele jaren door haar licht de herinnering aan de school blijven be houden. Namens het bestuur werd den heer Kastelijn een gouden potlood met inscrip tie overhandigd. DE WEEK DER GEBEDEN. Zooals in ons blad geannonceerd was, werd in. de week van 6—11 Januari een reeks van bidstonden georganiseerd. Deze bijeenkomsten mogen zeer goed geslaagd worden genoemd. Op den 6den Januari was een schare van 600 a 700 menschen in de Ger. Kerk (aan de Spoorstraat) bij de opening aan wezig. Doch ook op andere avonden was de opkomst zeer goed. Deze week der gebecLn werd onderbroken door de bij eenkomst op Vrijdagavond, toen een Zen dingsfilm werd vertoond, waarover reeds met een woord In dit blad waardeerend gesproken werd. De overige vergaderingen, welke resp. in de Luth. Kerk in de Weezenstraat, de Palmstraat. Evangelisatie en de Gerefor meerde kerk plaats vonden, werden door 800 a 400 menschen bezocht. Aangemoedigd door dit alles, besloten de medewerkende predikanten reeds nu, om telken jare deze gebedenweek te orga- niseeren. DE VROUW EN HET HEDEN- DAAGSCHE HUWELIJKSPROBLEEM. Het bestuur der Ned. Ver. van Huis vrouwen herinnert hare leden nogeens aan de lozing, welke Mevrouw Wegener Sleeswijk-van Bplen Blanken uit Sclia- gerbrug, Woensdag om half drie zal hou den in het Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat. Waar Mevrouw W. SI. bekend staat als een uitstekende spreekster en het onder werp „de Vrouw en het hedendaagsche Huwelijksprobleem", zeer urgent is, mag het bestuur zeker wel op een groote op komst rekenen. PROPAGANDA-AVOND BLINDENBOND. Mogen wij onze lezers nog eens herin neren aan den propaganda-avond, welke Woensdag in het Casino-gebouw wordt gegeven, uitgaande van den Nederland» schen Blindenbond, en bedoelende de be langstelling voor dezen Bond en zijn werk op te wekken? Het Dubbel Man- nenkwartet „Iijter Nos" onder leiding van den heer Leewens zal zijn medewerking verleenen, terwijl na afloop een dansje zal.plaats hebben. Donateurs van den Ned. Blindenbond kunnen gratis toe gangskaarten bij dea keer Krijgsman krijgen, terwijl voor anderen tegen beta ling van 50 cents inclusief rechten kaar- !ten aan verschillende, in de a^yertentie genoemde adressen, verkrijgbaar zijn. EEN JUBILARIS BIJ DE POST. Meer dan 100 Jaar hfl tante Poe. Nu moet u geen ongeloovig gezicht zetten en denken dat de redactie van de Heldersche Courant u wat op de mouw gaat spelden, of een vroege Aprilmop debiteert. Geenszins, wat wij hier neer schrijven is pure werkelijkheid, niet in dien zin, dat er bij de posterijen alhier een oude heer is, die al meer dan 100 jaar trouwen dienst doet en dus als een curiositeit bewonderd zal kunnen worden. Neen, luister, waarde lezer(es). Don derdag 16 Januari a.s. hoopt de heer M. Visser, hoofdbesteller alhier, zijn 25-jarig jubib um bij de post te vieren. Het merk waardige bij dit jubileum is, dat van de familie Visser reeds vier geslachten In dienst van de post is geweest. Wast reeds in 1829 werd de overgrootvader van den jubilaris bij de post aangesteld. De toestanden waren toen wel geheel anders dan nu en het zou zeker wel in teressant zijn een vergelijking te maken met de postbestelling van toen en nu De grootvader van den heer M. Visser kwam in 1854 als postbode in dienst en ging 25 Jaar daarna, in 1879, met pen sioen. Deze werd toen opgevolgd door zijn zoon, de vader van den jubilaris, die in 1879 als postbode werd aangesteld en in 1911 als kantoorknecht gepension- neerd. De Jubilaris werd 16 Januari 1905 brievenbesteller te Hoorn aangesteld. 1 Augustus 1914 werd hij bevorderd tot kantoorknecht. Op 16 December werd hij alhier benoemd tot assistent en werd als zoodanig op 1 October 1924 overgeplaatst tiaar Amsterdam. 1 Juli 1928 keerde de beer Visser, als hoofdbesteller, alhier terug. Wel reu merkwaardig jubileum dus en het zal den heer Visser Donderdag dan ook zeker niet aan belangstelling ont breken. „MORGENROOD". Directeur: de heer F. v. d. MelJ. Men schrijft ons: Zaterdag ji. werd door Onderafdee- ling eni Kinderkoor van genoemde Veree- uiging *een uitvoering gegeven in Casino. De voorzitter, de heer Geus, opende den avond met een hartelijk welkomstwoord en het deed spreker groot genoegen te kunnen oonstateeren, dat het publiek in zoo groote getale was opgekomen. Hij hoopte, dat deze avond schitterend zou slagen en dat het gebodene voor v !e oudei's een opwekking zou wezen hun kin deren als lidi te laten inschrijven. Spr. eindigde met de mededeeling, dat van de Kinderoperette „Goudmuiltje" veel werk was gemaakt van de costuxneering. De costumes waren ontworpen en vervaar digd door Mevr. Ruiter, daarbij trouw ge assisteerd door* Mevr. Van der Meij. Daarna wenbmet de afwerking van het programma begonnen. De verschillende zangnummers werden geizongen op een wijze, zooals we dat van den heer \an der Meij gewoon zijn: be schaafd en uitstekend genuanceerd. Het Kinderkoor opende de rij met 4 zangnummers, die alle frisch en helder ten gehoore werden gebracht. Daarna ver scheen de Onderafdeeling voor het voet licht met een drietal nummer3, die uiter aard meer moeilijkheden bevatten dan de zooeven genoemde. De uitstekende vertol king van de nummers door het Kinder koor scheen een goeden invloed te hebben uitgeoefend op den zang van de Onder afdeeling, die blijken gaf, niet voor de kinderen te willen onderdoen. Na nog een viertal nummers door het Kinderkoor, werden door de kinderen en de Onderafdeeling tezamen nog 2 num mers ten beste gegeVen, olie alle ook weer zeer verdienstelijk werden gezongen. Hieriree was het eerste gedeelte van het-programma afgeloopen. De talrijke aanwezigen toonden door luid applaus hun tevredenheid over het gebodene. We hebben dan ook mooien en beschaafden kinderzang gehoord! Nadat bij monde van den voorzitter na mens de kinderen aan Mevr. Ruiter een mand met bloemen werd aangeboden, als mede aan den heer en mevr. Van der Meij, voor hun onvermoeide zorgen, aan de koren besteed, werd gepauzeerd. Na de pauze volgde de clou van den avond-: „Goudmuiltje", kinderoperette in 2 bedrijven, door M. A. Brandts Buys Jr. Al dadelijk viel het ons op, dat de voor zitter in zijn openingsspeech wat be treft de costumeering geenszins te veel had gezegd. Ze was keurig! Voegen we hieraan toe, dat ook de uitstekende piano begeleiding door den heer P. van der Haagen, de verlichting en het décor het noodige tot het welslagen bijdroegen, dan mogen we gerust constateeren, dat we een weergave van „Goudmuiltje" hebben ge kregen, die èf was. De vertolking van het allerliefste werk was in één woord- schitterend. Zoowel de solopartijen van Elfenkonin gin, Goudmuiltje, Prins en Heksenkonin- gin als de koren van Elfen, Dwergen, Heksen en Engelen werden uitmuntend voorgedragen. De jonge solisten traden met groote vrijmoedigheid op, en gaven zonder uitzondering blijken, hun rollen goed te kenmen. De geheele opvoering van „Goudmuil tje" toonde ons, dat er met ijver en am bitie gestudeerd was. Voor den directeur en de leden was deze operette zeker wel het hoogtepunt van het overigens ook zeer goed verzorgde programma. Het publiek toonde zich enthousiast. Na elk bedrijf volgde een daverend ap plaus, waaraan bijna geen einde scheen te komen. Nogmaals verscheen de heer Geus ten tooneele om het publiek te bedanken voor zijn opkomst en den heer Van der Meij Ingezonden mededeeling (888) Bronchitis en Kinkhoest Bonbons per doos 60 et Bg Apotb. en Drogistcii voor zijn eminente leiding. Hij drong er vooral op aan zich als lid op te geven. Ook wij hopen, dat deze wensch in ver vulling zal komen. De ijverige directeur verdient dit ten vollel Nadat Mevr. Ruiter en den heer Van der Haagen dank gebracht wub voor hun medewerking en zij nog een „stoffelijk blijk van waardeering" hadden ontvangen, volgde een zeer geanimeerd bal. Het was een genotvolle avond, die ver langend naar een volgenden doet uitzien. Naar men ons meedeelde zal cp veelvuldig verzoek Zaterdag 1 Febr, a.s. een tweede uitvoering worden gegeven in „Casino". WATERSPORT-VEREEN. H. W. N. In het Mil. Tehuis, Kanaalweg, had gis terenavond de jaarvergadering plaats van bovenstaande Vereeniging, welke vri goed bezocht was. Na de iezing en goed keuring der notulen voor zoover gereed van de vorige vergadering, bracht de penningmeesteresse, Mej. M. Col tof, verslag uit over den Ónantieelen toe stand der Vereeniging. Uit het finaatlesl varslag. UITGAVEN: Materialen oa Arbeidsloon 1 851.70 Kosten insignes en vlaggen 145.75 wedstrijden 50.25 Zegelkostbn 57.47r Domeinbelasting 60.10 "Kosten advertenties, drukwerk, administratie, loterij en diverse 42.75 Totaal f 708.02j INKOMSTEN: Contributies en entréegelden f 278.50 Insignes, vlaggen en sleutels 82.25 bruto opbrengst loterij 189. opbrengst obligaties 818.10 wedstrijden op 81 Aug. 82.50 bankrente 1.87 Totaal ontvangsten f 947.16 Batig saldo f 239.14. Rekening houdende met wat jaarlijks moet worden betaald, aan rente, aflossing, terreinhuur, enz., is de kaspositie onvol doende, zoodat moet worden uitgezien naar verbetering. Verhooging van de contri butie en heffen van liggelden voor in de haven komende jachten zijn, naar de voorzitter, de heer Coolhaas, mede deelt, z. i. de aangewezen middelen, die moeten* worden toegepast. De contributies bedragen thans f 9 per jaar, voor leden van den 2en graad 0.25 per maand. De heer H e ij b o e r stelt voor de con tributie op 1 per maand te stellen voor leden van den eersten graad. Dat zou op een meer bedrag van pl. m. 70 komen, hetgeen evenwel nog niet voldoende is, gezien de jaarlijksche aflossing en rente betaling der obligatieleening. De heer H. Bakker bepleit een pro- paganda-maken ter verkrijging van meer der leden als middel om meerder inkom sten te krijgen. De heer Langerak ls aanvankelijk tegen oontributieverhooging, daar deze nieuwe leden weerhouden zal toe te tre den, doch verklaart zich na toelichting home geen met het voorstel. Het voorstel-Heijboer (verhooging der contributie tot f 12) komt in stemming en wordt aangenomen- De heer Jaarsma stelt voor aan de gemeente een subsidie te vragen. Dit zal geschieden. De contributie voor lig- en havengelden voor jachten van buiten wordt vastgesteld op 50 cent per dag, 2.50 per week. Voor nazien der rekening en verant woording wordt een commissie benoemd van drie leden en drie plaatsvervangende leden. Rondvraag. De heer Dekker zou gaarne waterleiding op phet terrein van de Vereeniging hebben. De Voorzit ter bepleit de inrichting van een kleed hokje, en een W.O. Deze aangelegenheid zal op de bestuursvergadering onder de oogen worden gezien. Een afscheiding met prikkeldraad zal worden aangebracht", daar het voorgekomen is, dat kinderen een en ander weghalen. Na de pauze houdt de Voorzitter, de luit. ter zee Coolhaas, eene lezing over de inrichting der zeilsport in Nederland, de etiquette en kleeding aan boord der jachten, alsmede het vlagvertoon aldaar. Er zijn een 60-tal zeilvereenigingen in ons land, die zich deels uitsluitend bezig houden met 'het organiseeren van wedstrij den, deels met toerzeilen of ook wel beide combineeren; Een 25-tal zijn vereenigd in de Kon. verbonden Watersportvereni gingen, een instituut, dat voornamelijk de wedstrijden behandelt Omtrent wat wèl en wat niet geoorloofd ls aan boord, alsook omtrent de kleeding, die aan boord gedragen wordt, geeft spr. tal van wetenswaardigheden. Tenslotte deelt hij een en ander mee omtrent het voeren van vlaggen en wim pels, en het gebruik daarvan. BOND TEGEN DEN ZWAREN BELASTINGDRUK. In het verzoek van den Bond tegen den zwaren belastingdruk wordt niet als abusievelijk is vermeld 0.01 verlaging voor den electriciteitsprijs voorgesteld, doch 0.02 per K.W.U. Verder is de totale voorgestelde heraiening oageveer 56.000. „HET NIEUWE PALESTINA" IN SCALA. Men schrijft ons Nog steeds haart het moeilijkheden, bij Joden evenals bij niet-Joden, aandacht te verkrijgen voor het land Palestina, zooals dit op het oogenblik er uit ziet. Wel stamt de religieuze traditie van vele volken uit deze streken, maar enkel met de bijbelscbe beschrijving dezer landen en hun merk waardigheden neemt men steeds genoegen, zonder dat men in aanmerking neemt de ingrijpende veranderingen, die er sedert 1917 het jaar der Balfour-Declaratie hebben plaatsgevonden. Veranderingen, die in zoo sterke mate hebben doorge werkt, dat zij aan Erets-Jisraeel een totaal nieuw karaktej reeds hebben gegeven. Immers sinds 1917 heeft het Joodsche volk, onder Engeland's mandataire be scherming, de mogelijkheid gekregen om voor zich zelf een nieuw land, een eigen staat op te bouwen, en vele pioniers hebben het eeuwenlang verwaarloosde land reeds weer tot een ongekende vrucht baarheid en cultuurkracht opgevoerd. Vele streken, waar men tevoren wegens moeraskoortsen niet kon leven, werden in korten tijd oragetooverd in vruchtbare landbouwvlakten met bloeiende kolonies. Een geregelde gezondheidsdienst werd overal ingesteld, welks resultaten zoowel den ouden als den nieuwen bewoners ten goede kwamen, verkeerswegen werden aangelegd en nieuwe industrieën ge vestigd. Zoo was het mogelijk, dat na een ont zettende inspanning de mogelijkheid ont stond voor vele Joden, die tevoren moesten zwerven en vluchten voor pogroms, een eigen huis te bouwen, m.a.w. men kon op betrekkelijk groote schaal immigreeren. Dit en nog veel meer ls het nieuwe leven, dat na twintig donkere eeuwen var Slundering en achtervolging van het oodsohe volk daar ginds ontwaakt aan de oevers van den Jordaan en der Middol- landsche zee. Dit alles zal U worden ver toond ep Dinsdagavond 21 Januari 8 uur AGENDA VERGADERINGEN, VER- VERMAKELIJKHEDEN ENZ Woensdag 15 Januari Propaganda-avond Casino, 8 uur. Ned. Blindenbond, Donderdag 16 Januari. Feestavond Oud-Katholieken, Mutis, 8 u. Vrijdag 17 Januari. Fanoy-falr Harmonie .JKururtzhi", JuÜanadorp. Zaterdag 16 Januari Uitvoering Friesche vereeniging, Musds, 8 uur. Pancy-fair Harmonie „Kunstzin", JuÜanadorp. Gezelschap Mie en Ko, Casino, 8 uur. Zondag 19 Januari Fancy-fair Harmonie .Kunstzin", JuÜanadorp. Gezelschap Mie en Ko, Casino, 8 uuT. Dinsdag 21 Januari. Palastinafihn, Scala, 8 uur. meening daarmede vooral de lasten van de minst gesitueerden zouden worden ver licht. Gevraagd wordt of alsnog een ver laging van den gasprljs desnoods met opoffering van de verlaging van den elec- xriclteltsprijs -* in overweging genomen kan worden. Dit was imtflOlfjoIiïK, Koggen K en W. Zooale uit de begrooting voor de Gas- fabriek blijkt, hebben B. en W. eerst ge in de töcala-bioscoop, alwaar de buiten-raeend den gasprijs met 1 cent per M*. te gewoon mooie fllm »HetNieuwe Palestina* kunnen verlagen. Daarbij was uitgegaan zal worden gegeven, een meesterwerk, dat van een gasproductie van 8.750.000 M*., wegens zijn schitterende opnamen en groote actuaüteit reeds vijf keer met groot succes in het Rembrand Theater te Amsterdam is vertoond. De fllra zal uit voerig worden toegelicht door den beer Drs. J. A. Coltof. Helderschen, verzuimt dus niet deze prachtfilm te gaan zien, zij is Uw avond meer dan waard. De kaarten zijn verkrijgbaar ad f 0.25 en f 0,40 bij de firma's S. Goltof, Kanaalweg, I. Grun- wald, Koningstraat en Keizerstraat. S. Herschel, Koningstraat, en boekhandel Daan Sohreuder, Koningstraat, J. O. Duinker, Spoorstraat, P. Spruit, Kanaal weg, alsmede des avonds aan de zaal. Gemeentebegrooting 1930. Algemeen Rapport Aan het Algemeen Rapport omtrent hot onderzoek der Gemeente-Begrooting voor 1930 is het volgende ontleend: Wel algemeen» beschouwingen. Een aantal leden meent alhoewel geen poütieke toch ook ditmaal alge meene beschouwingen aan de behandeling van de begrooting vooraf te moeten doen gaan. Met genoegen werd geconstateerd, dat het College van B. en W. bij de begroo ting een voorwoord aan den Raad heeft aangeboden, waarbij het inzicht van het College opzichtens verechiüende zaken wordt kenbaar gemaakt. Eenige leden wenschen de aandacht te vestigen op het resultaat, dat ten aanzien van de financiëele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten mede door de van wege onze gemeente gevoerde actie verkregen. is Welke maatregelen Inzake de finant. verhouding? Anderen wezen in dit verband op de maatregelen, die naar mededeeling van het College door den Raad genomen zul len moeten worden. Met belangstelling wordt iiaar de desbetreffende voorsteüen uitgezien. Vervalt de Wegenbelasting? De wenscheüjkheid werd uitgesproken door enkele leden, dat bij het vaststellen van de nieuwe belastingregeüng de Wegenbelasting vervalt of minstens aan merkelijk wordt gewijzigd. Of het gewenscht is in de heffing der Wegenbelasting wijziging te brengen kan door ons eerst in verband met andere aangelegenheden worden beoordeeld. Aldus B. en W. in hun beantwoording. Door wie zijn de booge belas tingen ontstaan? Een der leden meent er op te moeten wijzen, dat de hooge belastingen in onze gemeente zeker niet te wijten zijn aan den Raad en speciaal niet aan de demo cratische Raadsleden. Door eenige leden wordt instemming betuigd met het streven van het College van B. en W. om het deel van de belas tingopbrengst, dat thans véóraf nog ge bruikt wordt, van Reverlede in te halen. Gevraagd wordt of het bedrag van de vooraf gebruikte belastingopbrengst in vloed uitoefent op den rentelast van de kasmiddelen. Dit laatste wordt door B. en W. ont kend. Waarom ook niet van het gas? Verscheidene leden namen met genoe gen kennis van de plannen van het Col- ege om den prijs van de electrlciteit te verlagen. Enkele leden meenen echter te mogen opmerken, dat verlaging van de» gasprijs de voorkeur verdietst, aaagezieo. «aar hu» gebaseerd op de gegevens, bekend in Mei 1929. Voorts op een nuttig rendement van 520 M'. gas per ton kolen. De kolenprijs bedroeg toen 10.65 per ton. Deze be- rooting sloot met een netto-winst voor 2416.—. Toen nu later de kolenprjjzen stegen, bleek, dat door die prijsstijging alleen reeds het voordeeüg saldo werd omgezet in een nadeeüg saldo. B. en W. staan, evenals Ged. Staten, op het stand punt, dat een bedrijfsbegrooting in den regel geen nadeelig saldo mag vertoonen. Daarom alleen reeds moest van het aan vankelijke voornemen, om ook den gas prijs met 1 oent per M*. te verlagen, wor den afgezien. Voorts bleek uit de later bekend geworden gegevens, dat de wer kelijke toename van de gasoonsumptle niet beantwoordde aan de te voren gestel de verwachting, meer als gevolg van het feit van het groot aantal aansluitingen op het electrisch net. Daarom js toen da totale productie lager geraamd. Waar nu meermalen in den Raad de wenscheüjkheid was betoogd, dat er gas van betere kwaüteit moest worden ge leverd, hebben B. en W. gemeend nu da gelegenheid te moeten benutten, ona daaraan thans gevolg te geven en be paald, dat het rendement per ton kolen gesteld wordt op 500 M\, in plaats va* 520 HF. Ook nlel vim het water. Andere leden spreken er hua verwon dering over uit, dat het Coüege wél in het voorwoord de verlaging van don prijs van de electriciteit vermeldt, maar niet de verlaging van den prijs van het water. In dit verband wordt tevens opgemerkt, dat het in 't algemeen onjuist moet worden geacht, dat in de begrooting posten wor den opgenomen of verwerkt, die uitbrei ding of wijziging beoogen en waarover de Raad zich nog niet heeft uitgesproken. Naar het inzicht van de hier aan het woord zijnde leden, moet het Ooilege als bij de öegrooting dergelijke beslissin gen van den Raad worden verlangd dit in het voorwoord vermelden. B. en W. accepteeren het standje. Dat ten opzichte dezer prijsverlagingen eenigszins verschillend is gehandeld, moeten wij toegeven. Echter zij opge merkt, dat de verlaging der waterprljzen voor sommige doeleinden (voor verreweg de meeste doeleinden waaronder ook het huisverbruik blijven ze gelijk) dui delijk ln de memorie van toelichting is vermeld. Met de opmerking, dat de hler- bedoelde wijzigingen voortaan ln het voorwoord dienen te worden gestipuleerd, zullen wij rekening houden. Holde aan het College voor 3* wijze van afschrijving. Aan het Ooilege wordt voorts hulde ge bracht voor de wijze waarop de afschrij ving op de bedrijven wordt bevorderd. B. en W. antwoorden: De hier gebrachte hulde wordt dezer zijds gaarne aanvaard. Echter zJj opge merkt, dat de afschrijving al sedert een jaar of tien op overeenkomstige wijze ge schiedt. Opheffing Hrage? der peasfoenshd- Meerdere leden voelen zich teleurge steld. dat ln het voorwoord niet wordt ver meld hoe hot College denkt over 't geheel of gedeeltelijk opheffen van de 81/» pensioenspremieheffing van het gemeen- tepersoneel. Mede naar aanleiding van de verwachting, die is gewekt in het prae- advies in Bijlage 135 (1929) wordt ge vraagd hoe het uollege thans over deze aangelegenheid denkt. Van andere zijde wordt de opheffing van genoemde premieheffing ook bepleit, zoodra echter de flnancieele positie vaa de gemeente dit toelaat Een lid verzet zich positief tege» de öb- heffing dezer premisheMag, P rr j SirOOP per fle»ch 1 gld. Prijsverlaging elektriciteit.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5