ii/jqt-Koud weer EEN NIEUW GROOT HOTEL TE LONDEN. Londen, 11 Jan. (N.T.A.) Bij de Mar- ble-Aroh aan Hyde Park zal een uleuw hotel opgetrokken worden dot het groot ste van Europa zal zijn. Er le gerekend Wlerlngen. AFSCHEIDSAVOND VAN Op een nader vast te stellen avond in op 2000 slaap- met badkamers. Br komen Februari a.s. hoopt oand. Winter In een een blosooop, vier restaurants en een feestelijke bijeenkomst ufsoheld te nemen groot warenhuis ln hetzelfde gebouw. van zijn werkkring te Den Oever. Prof. Wiïliam N. Brown Jr. is hoog leeraar aan de technische faculteit der staatsuniversiteit van Noord-Carolina. Een der jaarklassen, aan zijn hoede toe vertrouwd, vond toen zij op op een col lege van Brown wilde gaan bijwonen, de deur der zaal gesloten. Er was een mede- deeling van Brown op aangeplakt van den volgenden inhoud: „Het examenwerk van deze jaarklasse is het slechtste geweest, dat ik in mijn 20-jarige loopbaan als docent nog ooit on der de oogen heb gekregen. Gij zult goed doen deze week uit mijn buurt te blijven, want ik moet dien tijd doorbrengen in boetedoening en gebed." GROOTE BRAND IN CLEVELAND IN GRAANSILO'S. De geheele brandweer van. Cleveland was Vrijdag in touw om 'n grooten brand te blusschen, die in de graansilo's van de Oleveland Grain Company was uitgebro ken. Men slaagde er echter niet in, 't vuur meester te worden. De voorraadschuren, zijn geheel vernield. Het graan, dat in de silo's was opgeslagen had een waarde van 500.000. De totale schade wordt op 1.000.000 geschat. De hitte, door den brand teweeggebracht, was zoo geweldig, dat het ijs, dat op een afstand van 200 M. in een koelhuis bewaard werd, gesmol ten la. DOOR HAAIEN VERSLONDEN. Aan de kust van Mauritius was een ge zelschap van zes menschen met een mo torboot den Indisohen Oceaan op gevaren om naar haaien te visschen. Bij een on verwachte windvlaag sloeg de boot om. Slechts een van de zes visschers kon zwemmend de kust bereiken. De vijf an deren werden door de haaien verslonden. Storm in het Buitenland. In Engeland. De hevige storm sedert mensohenheu- genis, zoo meldt Reuter uit Londen, heeft Zondagmiddag en.-avond over het Zuiden van Engeland' en de aangrenzende wate ren gewoed. Er zijn op zijn minst twee menschen omgekomen. Er is ontzaglijke schade aan eigendommen toegebracht, maar totdus- ver is het onmogelijk geweest den om vang ervan te ramen, aangezien honder den telegraaf- en telefoonlijnen, vernield zijn. Te Londen zijn vele huizen verwoest, voetgangers bij tientallen door neerplof fende voorwerpen gewond, dozijnen groo- te winkelruiten ingedrukt en de uitgestal de goederen over straat verstrooid. Vele groote wegen die naar Londen lei den, waren gisterenochtend door omge vallen boomen versperd. De reddingbooten hadden groote moeite om. aan schepen die in nood verkeerden, huïp te verleenen. De passagiersbooten van de Kanaaldien sten hadden vreeselijke overtochten, maar alle diensten werden onderhouden. De draadlooze dienst meldt nog: Hevige regen en sneeuw waren Zater dag aan den storm voorafgegaan, die nieuwe overstroomingen veroorzaakten. Het verkeer op den weg werd bemoei lijkt, omdat het in den nacht op Zondag vroor. Gisteren bereikte de wind op som mige plaatsen een snelheid van ruim 160 K.M. r Hier en daar was het spoorwegverkeer ook ontredderd door boomen die over de rails gevallen waren. Een seintoestel dat op den North Eastern-spoorweg omwoei, veroorzaakte eenige schade aan een loco motief en drie passagiers werden licht gewond. Schepen in nood Bij Beachy Head bereikte de wind een recordsnelheid van 190 K.M. per uur. Een vrouw werd gedood en in totaal werden zes personen door vallende boo men gewond. Ook verscheidene spoor- weglijnen werden door omgevallen ge boomte versperd. Te Ramsgate werd een jongen door den storm van een steiger in het water geworpen en verdronk. Het Britsche stoomschip Griffion kreeg schade aan het roer, waardoor het schip thans hulpeloos in de buurt van Landsend ronddrijft en noodsignalen uitzendt. Het 4300 ton metende Italiaansche s.s. Liana, dat eveneens noodsignalen uit zond, kon na vele moeilijkheden naar Deal gesleept worden. Het uit New York komende stoomschip Antonia, kon wegens de ruwe zee Queen- stown niet bereiken, zoodat de passagiers voor Ierland te Liverpool moesten landen. Een reddingboot uit Walmer, die een ln nood verkeerend sohip hulp wilde ver leenen, kon niet te water gebracht wor den, aangezien de boot tengevolge van de stortzeeën onmiddellijk vol water sloeg. Slachtoffers. Het aantal menschen, dat bij den storm is omgekomen, bedraagt volgens nadere opgaven acht. Naar wij vernemen houdt de IJsclub „Voorwaarts" te den Oever, Woensdag avond 15 Januari a.& in 't café van den heer Jurri Lont aldaar haar jaarlijksche algemeene vergadering ter behandeling van verschillende zaken. Sleepboot gezonken. Tengevolge van den storm geraakte in den nacht van Zondag op Maandag de baggermolen „Rupel", welke in de "\yie- ringermeer bezig is met het wegbaggeren van den omringdjjk van den gemaalput, nabij Medemblik, op drift. Twee sleepbooten, de „Woutrina" en de „Vlaardingen" togen ter assistentie uit. Laatstgenoemd stoomschip geraakte echter op de steenen xton den dijk en is gezonken. De bemanning sprong over boord om zwemmende den dijk te berei ken. Het bergingsvaartuig „Phyllis Hud- son" van v. d. Tak's Bergingsbedrijf, heeft order gekregen het gezonken vaar tuig te lichten. De sleepboot „Woutrina" verspeelde haar schroef en heeft ook veel water in gekregen, doch men is er in geslaagd dit schip- drijvende te houden. Laatste Berichten De tocht van de Dorus Rijkers Hedenochtend, nadat de Dorus Rijkers om ongeveer half tien was binnengekomen, hadden wij een onderhoud met schipper Bot, die ons het volgende verhaal deed: Wij zijn den heelen dag bezet geweest, doch hebben geen geluk gehad. Gisterenochtend' waren wij om ongeveer half acht vertrokken, er stond toen een flinke storm uit het W.N.W. Wij hadden bericht ontvangen om naar de Eierland- sohe gronden te gaan, waar 'n Italiaansch I stoomschip op het strand zat. Binnen door over de wadden hebben wij koers naar Eierland gezet, waar wij om pl.m. 10 uur den E'ierlandsohen toren in zicht kregen. Wij: zagen toen twee schepen op de gronden zitten. Aan den Eierlandschen toren deelde men ons mede, dat de red dingboot van Eierland ook was uitge varen. Op onzen weg naar het eerste schip, troffen wij onderweg de. boot van Eierland aan, die voor anker lag met een onklaren motor. Op verzoek van den schipper, hebben wij toen eerst hem in veiligheid gebracht. De boot waarvoor wij waren uitgevaren, bleek echter het Letland'sch stoomschip „Skautsf' te wezen, dat op de Noorder- gronden vastzat. Wü zijn toen langszij gegaan en aan den kapitein gevraagd of hij' het schip wilde verlaten. Deze weifelde echter en vroeg ons allerlei inlichtingen betreffende-de plaats waar hij gestrand was. Na gehou den scheepsraad besloot hij tot donker aan boord' te blijven, toen zijn wij naar den Eierlandschen toren teruggegaan. Onderwijl was de vloed opgekomen, het schip is toen van de gronden losgeslagen er op de Vliehors geworpen. Het schip zit daar heel hoog, toen wij er weer bij kwamen, stak de schroef boven water uit en met laag water zal men vermoedelijk wel van boord kunnen gaan. De roeiboot van Vlie wilde ook nog as sistentie verleenen, doch deze werd even min door den kapitein geaccepteerd. Het Italiaansche stoomschip, dat onge veer drie Kilometer van het Letlandsohe schip is verwijdlerd, zit eveneens zeer hoog. Daar wfli, daar het schip zoo hoog zat, toch niets konden uitrichten, zijn wij tegen donker binnendoor weer huiswaarts gegaan, daar het hier echter zeer moeilijk varen is, zijn wij in het Fokkediep voor anker gegaan en hebben den dag afge wacht. Toen deze aanbrak, hebben wij het anker gelicht en zoo zijn wij dan weer gearriveerd. Op onzen vraag, of er iet® van het En- gelsche stoomschip „Thala" bekend was, deelde die heer Bot ons mede, dat het schip voortdurend S.O.S. seinen had uit gezonden, doch dat men niet weet waar het gebleven ia De bem'anning van de Dorus Rijkers bestand uit: C. Bot, schipper, R. Eeliman, motordrijver, S. Oostendorp, stuurman, en K. Bijl, O. Bijl en M. Zegel, matrozen. Het Is eigenlijk jammer, dat do tocht niet met succes is bekroond, het doet echter niets af aan de prestaties van de een dag of vier in touw en toen was het bemanning. Het vorig jaar was men wel resultaat zegge en schrijve één schip breukeling, die van de „Garm" aan boord van de Dorus Rijkers was gesprongen. HET VERTREK VAN HR. MS. „KORTENAER". Onder zeer groote belangstelling is de torpedobootjager „Kortenaer" hedenoch tend om ongeveer half twaalf uit de haven, naar Oost-Indië vertrokken. Pljm1. elf uur kwaim Zijne Excellentie Vkse-Adimiraal L. J. Quant aan boord, die een toespraak tot de officieren en de be manning hield. De Assistent Boegseerde het schip van de wal en langzaam stoomde de korte naer" de haven uit. In ons nummer van Donderdag komen wij op een en ander uitvoeriger terug. Marlneberlohten. 13 Jan. Majoor-konstabel J. E. G. Luiten van W.schip W.oord naar van Galen. OOMMISSIE GEORGANISEERD OVERLEG ZEEMACHT. Kort verslag van die vergade ring op Vrfjdag 10 Januari. Wij ontvingen het volgende persbe richt: In de vergadering der commissie voor georganiseerd overleg' zeemacht op Vrij dag 10 Januari is een voorstel besproken, ingediend door den Bond m. o. o. en be- oogende wijzigingen aan te brengen in de met ingang van 1 Juli 1929 herziene exa mens voor seiners en telegrafisten, waar door aanmerkelijke verlichting zou wor den verkregen voor het thans in dienst zijnde seiners en telegrafisten personeel. Namens de voorstellers werd het voor stel uitvoerig toegelicht, terwijl ook van andere zijden enkele opmerkingen wer den gemaakt. De R. G. bestreed1 de vérgaande conse quenties, doch deelde mede, dat de minis ter bereid was een overgangsperiode toe te staan, waardoor uitstel van de verplich ting van het afleggen van het examen' tot 1 Juli 1930 werd verkregen, terwijl nog enkele concessies werden gedaan voor hen, die niet of niet tijdig aan het examen konden voldoen. Hoewel dankbaar voor die tegemoet komende houding van den minister, bleken de voorstellers nog niet voldaan en verdedigden zij hun voorstel. Een v.oorstel van den Bond van M. M. P. om voor kleer- en schoenmakers en barbiers een tenue in te voeren, overeen komstig dat van de bootslieden doch met de thans bestaande distinctieven werd door den R. G. op verschillende grohden bestreden; de voorstellers bleven hun voorstel verdedigen en werden door enkele der andere leden geheel of ten deele gesteund. Ten slotte kwam aan de orde een ver zoek van de Federatie van bonden en vereenigingen van militair personeel der zeemacht om gezinsbezoek voor rijksreke ning te verleenen, als de echtgenoote van den betrokken .militair op medisch advies buiten de standplaats van het gezinshoofd moet vertoeven. De R. G. zette uiteen, dat reeds lang door het marinebestuur in den gevraag- den zin wordt gehandeld, waarvoor hij voorbeelden aanhaalde, doch deelde mede, dat het niet in de bedoeling ligt, dit als regel in een voorschrift vast te leggen; ieder geval wordt op zich zelf beschouwd, hetgeen voor het personeel een soepeler oplossing geeft. De voorsteller gaf een voorbeeld, waar bij een verzoeker een afwijzende beschik king ontving, doch was overigens voldaan met de bestaande werkwijze, zooals door den R. G. uiteen gezet is. Bij de rondvraag werden verschillende punten te berde gebracht, die reeds ter vergadering konden worden afgedaan, dan wel nader zullen worden overwogen. VOETBAL. K. N. V. B. CAND.'WINTER. 0 DE BOETVAARDIGE PROFESSOR. [een paar Wybert- tablettenl Zij bescher men tegen verkoud heid en infectie. JAARVERGADERING IJSCLUB „VOORWAARTS". Kap. ter zee H. M, Mnnlkus li uit Ooat- Indlë per particuliere gelegenheid teruggekeerd. Lult. ter zee ze kl. J. P. van Doorn la, van zijn plaatsing bij den dienst ln Ooat-Indlë, hier te lande teruggekeerd. De sergeanten monteur G. ten Klelj, M. de Vries, H. W. C. van Sluiter» en E. Zevenber gen zijn geslaagd voor het examen voor majoors? monteur. IA barbier G. Bravenboer en de marinier ie kl. J. H. Bak zijn den zen Januari j.1. per s.s. Renselaer uit W.-I. naar Nederland ver trokken. 1 13 Jan. Maj.-konstabel J. Rottier van Van Galen naar W.schip W.oord. Is bestemd in de maand Februari of Maart a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden. De eerste ploeg der zeemilitie van die lichting 1930 komt in het tijdvak van 24 Febr. tot 5 Maart voor eerste oefening onder de wapenen en vertrekt 24 October met groot verlof. Voor de tweede ploeg is de inlijving bepaald op 27 Augustus. Overzicht van do wedstrijden van Zondag ia Januari. AFDEELING I. ie klasse. RCHAjax 25, HBSADO 33, Sparta iDFC 31, VSVHilversum 22, Haarlem Excelsior 42. De leidende club, ADO, moest in de plaat selijke ontmoeting op Houtrust een veer laten' aan HBS, maar daar alle directe concurrenten (met uitzondering van Ajax) eveneens één of twee punten verloren, is de leidende positie van ADO er niet ongunstiger op geworden. Voor deze plaatselijke ontmoeting bestond enorme belangstelling. HBS bad na 35 min. spelen reeds een 30 voorsprong: juist voor den interval scoorde G. Tsp. Na de rust was ADO bijna voortdurend ln het offensief en slaagde er door van Osch en G. Tap in den stand gelijk te maken. De match eindigde on der groote spanning; Dénis-Vermetten, het backsticl van HBS, speelde schitterend. Ajax liep door een zeer verdienstelijke over winning op RCH een punt op de leiders in en nestelde zich weer op de tweede plaats, met twee verliespunten meer dan ADO. Dc Ra- cing Is door deze tweede nederlaag een stuk uit de goede richting geraakt. Ajax was weer eens in goede conditie en dan is er geen spelen tegen; rust ging nog ln met 22. De toch reeds geringe kans van VSV en Hilversum om nog op de eerste plaats te eindigen, werd door ren gelijk spel tusschen dit twee tal nog kleiner. De thuisclub, die zonder v. d. Wint uitkwam, had reeds na g min. de leiding door Koning. Hllv. werd toen sterker, maar was niet opgewassen tegen het pootige spel der V.-verdediging. Na 20 min. kreeg zij echter toch succes, toen v. d. Griendt, de linksback van V., den bal ln eigen doel eloeg. En nog voor de ruit namen de gatten zelft de leiding. Na 'half-time had VSV zelfs het spel had, li er toch lang niet slecht gespeeld. beste van het 'spel, doch door het hardnek' kitte verdedigen van H. bleef succes langen tijd uit. Juist na een half uur ipelen maakt J. I Wel} weer gelijk; het winnende punt bleef echter uit. i Weer won Sparta, thnns van DFC. na een recht heroïsche worsteling, waarin de spanning tot ln dc laatste seconde aanwezig was. Haarlem li de tweede com- petltle-ronde begonnen met een overwinning, dc eer»te van dit seizoen! De zege wal ver diend en werd op regelmatige wijze verkregen, ae klasse A. HRCSpartaan 3—-1, Alcmaria Vletrlx— ZVV 42, West-Frisia'Hollandia 68, WA --KFC 2-2, ÜWS-WFC i—a. HRC eloeg Spartaan verdiend en haar kan sen voor de eerste plaat» zijn door drie achter eenvolgende overwinningen weer wat gestegen. Maar den Racars wacht nog een zwaar pro gramma, want zij hebben nog liefst 6 uitwed strijden voor den boeg, terwijl hen nog 2 thuis wedstrijden resten. Dat valt niet mee, maér alles is mogelijk. Verder dient ook afgewacht wat de concurrenten zullen doen. Want zie.. weer faalde KFC door 21—2 tegen WA te spelen, wat dus 3 verLiespunten in 2 wedstrij den beteekent. Een prestatie die ons van de Koogers niet meevalt en misschien later nog wel eens wrange vruchen kan afwerpen. En WFC tenslotte bestond het stoute sukje om DWS met 2«i te kloppen, waardoor aan de overwinningenreeks van de Amsterdamschc club een einde gekomen ie, terwijl de win naar 2 punten heeft, die zeer welkom zullen zijn. DWS intusschen heeft een m'ooie ge legenheid voorbij laten1 gaan haar kampioens kans te vergrqoten en KFC kan juichen! Daar Alcmaria weer eens uit haar slof schoot, door ZW te kloppen, bezet ze momenteel de eerste plaats. Het aantal verliespunten van A.V.. bedraagt9, evenveel als DWS en HRC hebben. In Enkhuizen zal de titanenkamp W.-FrisiaHollandia wel de noodige spanning en emotie gebracht hebben; duur waren hier de doelpunten niet, daar er 11 gescoord werden, waarvan de thuisclub er 6 voor haar rekening nam en du» won. Een mooie revanche! 3e klasse A. OSVDe Kennemer» 2o, De Volewijcker» Meervogels 9I, AJPGSAseendelft 53, KWPurmereteijn 41, QSCHelder (texr. afgek.) De meest belangrijke macht wa» die, welke op het OSV-veld gespeeld werd; het was hier dat de leiders hun eerste nederlaag hadden te boeken. OSV won met 20, terwijl het eerste treffen tusschen beide clubs Kenn. deed winnen met 51. Beide clubs hebben nu ieder 5 verliespunten uit evenveel wedstrijden (13) en het resteerende programma belooft nog in teressant te worden. Natuurlijk won Vole- wijekers; zij sloegen de Vogels met 91 en bezetten nu de ie plaats met 22 punten uit 14 wedstrijden (6 verliespunten). Het politie- elftal is op dreef de laatste weken, want Zon dag boekte het zijn 3e zege in successie (score 124) en staat nu met 12 punten1 uit 12 wed strijden niet slecht. KW besloot haar thuis wedstrijden met een 41 overwinning op Pur- mersteijn. 3e klasse B. De ZeemeeuwenO WO 22, Hortus Amstel 1—1, THBZRC 2—3, ODE—DSV 2'I. Reserve ae klasse A Ajax 7—WA 2 34- Reserve 3e klasse A. Hollandia 2West-Frisia 2 ZW 2 OSV 2 3—1. AFDEELING II. ie klasse. ZFCHFC 3—1, Feijenoord—HW 0-2, Blauw WitEDO Ix, 't GooiStormvogels 21. ZFC boekte een formidabele winst; niet alleen dat de Zaandamsche club zelf won, maar van haar drie concurrenten werden er twee geslagen, terwijl er één gelijk speelde I De grootste verrassing was HW» zege op Feijenoord, waardoor diverse „profeten" lee- lijk beschaamd zijn geworden. Maar het resul taat is beslist geflatteerd, beer ware geweest, als Feijenoord met deze cijfers gewonnen had. De R'damsche club dankt haar echec aan twee factoren: ie. het krampachtig vashouden van het shortpassing, waarin de F.-ploeg een ware meester is, /naar ditmaal geen doelpun ten opleverde, daar de Haagsche backs daar zeer vertrouwd mee bleken; 2e. aan veel pech, want het is F. geducht tegengeloopen. HW won door twee doorbraken en blijft in de running. In het Stadion speelden Blauw Wit en EDO een faire match, waarin het spelpeil bijzonder laag stond. De II stand geeft de verhouding echter goed weer. Stormvogels had keeper Thijssen vervangen door de Waard, wat niet belette dat deze club te Hilversum met 21 verloor, na met rust de leiding gehad te hebben. De strijd werd zeer vinnig gevoerd. De positie in deze zeer spannende afdeeling is thans aldus: ZFC staat vaster 'dan ooit op de eerste plaats met 19 punten uit 15 wed- srijden, terwijl Feijenoord, Blauw Wit en HW thans volgen, allen met 15 punten uit 13 wedstrijden. Deze zouden dus hun achter stallige twee wedstrijden moeten winnen om met ZFC gelijk te komen, hetgeen in de tweede helft van het seizoen niet meevalt. ZFC heeft echter nog slechts één thuiswedstrijd (EDO) en twee uitwedstrijden (Hennes en Storm vogel») voor den boeg. N.-H. V. B. ie klasse C. HRC 3Texel o—a, Nieuwe Niedorp-— Succes 43. 2e klasse D. Breezaud 1HRC 4 n0, Texel 7>'Helder i 14, Suces 2Wieringerfvaard 1 o3, Scha- gen 2Anna Paulowna 1 93. 3e klasse D. Oudesluis 2Helder 5 32, Wieringerwaard 2—Breezand 2 42, Anna Paulowna 2Succes 3 (A.P. niet opgek.). Adspiranten G. Helder C—Helder B 0-8, HRC B—JVC 5i, Succes—HRC A afgelast. Buiten de competitie. Helder AHBS 2 2—2, Helder DZeemeeu wen 3 3—1. H.R.C.-nleuwa. H.R.C.DE SPARTAAN i—i. Forsch maar fraai spel. Derde achereenvolgende overwinning. Op een uitstekend bespeelbaar terrein speelde HRC Zondag haar 7en thuiswedstrijd tegen De Spartaan, waarvan te Amsterdam met 31 verloren werd. Een koude en zeer krachtige wind stond bijna recht over het veld, maar deze ongunstige factor had geen Invloed op de belangstelling, want een flink bezette tribune en idem rondom dc zijden van de afzetting was getuige van deze match, die, hoewel soms wat fprsch, toch in de beste ver standhouding gespeeld 1». De correcte leiding van den heer Broeksmit droeg niet weinig bij tot het sportieve karaakter van deze ontmoe ting. Hoewel de wind zeer veel invloed op het Tcgeni wind Uat leder der partijen nog het beste epel zien. Spartaan viel mee en tegen; het veldepel wai meermalen zeer goed, het korte spel vond een vlotte toepassing, maar voor doel werd de combinatie veelei te ver doorgevoerd, te leng fetalmd alvorens het beslissende schot kwam. )lt maakte heer spel onproductief met al» gevolg dn nederlaag, Een mooi team, meer niet genoeg doortastend, HRC was van dataangaande gervaarlIjker; hier werd een meer open spel gegeven, waar van de opzet wel niet altijd gelukte, maar wat weer werd goedgemaakt, zoodra men ln de buurt van het vijandelijke doel kwam. Dan geen getreuzel, maar dadelijk een ferm schot; wel zorgde de wind, dat de bal meermalen zijn bestemming niet bereikte, maar 'het hield de vijandelijke verdediging in onrust en bleek aan het eind de beslissende factor van dit treffen. Langen tijd was het onzeker, wie winnen zou, totdat 6 min. voor het einde het pleit be slecht werd. Van deze match, die geen moment een een zijdig karakter gehad heeft, thans in het kort het volgende: Voor rust speelde Spartaan, gestoken in witte shirts en roode broeken, met den stevi- gen bries in den rug. Om 2 uur 16 werd afge trapt en na een aanval van Sp., die resoluut werd afgeslagen, brak H. snel door, waarna de rechtsback maar op het nippertje dezen uitval wist te keeren. Maar na 4 min. spelen hadden de Racers meer succes, toen1 Kaptein na magnifiek opbrengen, een keurigen voorzet deed en het Beneker wa», die den Spartaan keeper onhoudbaar wist te passeeren (10). Dit bracht de noodige vreugde in bet roode kamp en inspireerde ook de spelers, want, hoewel tegen wind spelende, zorgden Gouds waard c.s. er voor, dat van insluiten geen oogenblik sprake is geweest. Er werd voor treffelijk werk geleverd, oók door de Amster dammers, maar laatstgenoemden die na tuurlijk wat aanvallender waren wisten het windvoordeel niet voldoende uit te buiten. Er werd, te veel getalmd, geweifeld te veel „kick and 'rush" gespeeld, zonder tot een schot te komen, waarom het toch gaat. Een vrije schop door den linksbuiten deed den gelijkmaker verwachten, maar de bal wou er niet „in" en werd tenslotte op hoekschop gewerkt. En even later, toen de kleine en handige linksbinnen een moment te lang talmde, was Heeris er als de kippen bij om het leder over de cornerlijn te werken. Het spel was nog geen 20 minuten oud, toen de Racing-sp.il den bal oppikte, er mee vandoor ging en recht naar voren center de, waar Roobol na een korte schermutseling no. 2 langs den Sp.-keeper plaatste. Nog wa» het applaus niet bedaard, toen Prins onge hinderd met den bal naar binnen zwekte Sp. dacht aan buitenspel maar de linksbuiten was te wild. Daarna ontnam Sp. zich weer een kade door te lang wachten; steeds was de roode achterhoede vlugger bij den bal. Tien minuten voor de rust ontstond tot twee maal toe een zeer benauwd moment voor het Amsterdamsche doel, welke met het noodige geluk voor de gasten nog goed afliep, al had eenmaal Kuiper met even eerder ingrijpen misschien succes gehad. Juist even voor de pauze popelden de harten nog even, na een vrijen schop op het H.-doel, maar ook deze kans ging voor Sp. verloren. Daarna trad de rust in met 2o voor de thuisclub, welke nu den wind meekreeg. De tweede helft was het spel van Spartaan beslist beter dan dat der Racers. De gasten zaten er meer „op", werkten meer en gaven alle blijken het eindresultaat in hun voordeel te doen eindigen. Zwakker zijn zij dan ook niet geweest, alhoewel dan H. iet» meer in het offensief is geweest. Keeper Prins kreeg thans meer te doen en hij heeft laten zien, zijn plaats onder de lat volkomen waard te zijn. Na 15 min. spelen kwam hij met den bal (na een schot) te vallen, welke hem uit de handen geschopt en daarna door een Sp.-speler in het doel gewerkt werd. Free-kick wordt gezegd, omdat de keeper ongeoorloofd werd aangevallen; we hebben het niet kunnen na gaan, maar de referee kende het doelpunt toe. De Sp.-vleugelspelers traden in deze pe riode zeer op den voorgrond, maar hunne voorzetten werden bijna steeds onderschept en en zoo niet, dan zorgde Prins voor uitkomst. De H.-voorhoede stelde teleur, zocht haar heil in verre schoten met zoo'n wind be slist af te keuren en kon slechts eeti aan tal corners forceeren. Maar toen Beneker kort voor het einde met een keihard schot succes had, waren de harten gerust en was de zege een voldongen feit. Door deze overwinning heeft HRC zich wel veilig gesteld. Door drie achtereenvolgende overwinningen toevallig alle op eigen grond heeft Racing laten zien haar inzin king te boven te zijn. Spartaan kwam als volgt uit: Hendriks; Ohm, Grobbe; Siebers, Gordoo, Lemmen»; Grijsenhout, Helster, de Vries, Pietersan, Soe- derhuizen. Wielingen. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes 2 een wedstrijd en kreeg op bezoek Wieringerwaard 1, een ern stige kampioenscandidaat. Het is W. dan ook mogen gelukken om haar overwinningenreeks voort te zetten, de uitslag was 3o voor Wieringerwaard. Hoewel de overwinning ver diend was had een1 32 uitslag de verhouding beter weergegeven. Eerst na een klein half uur spelen weet W. I0 te maken en even voor rust 2o. Na de thee wist S. geruime» tijd haar doel schoon te houden. S. miste nog een penalty. W. weet nog 3o te maken. Even tegen het einde werd er wel een beetje te forsch aangepakt. Succes 1 ondernam de reis naar Nieuwe Niedorp, om 'daar NW partij te geven. Om even over tweeën blaast scheidsrechter Brus sel de elftallen in het veld. Al spoedig komt N. op foruinlijke wijze aan de leiding en weet even later met een goed schot 2o te maken. S komt er beter in en de S.-midvoor maakt 21 en even later Rijkers door een penalty gelijk 22). Als dan de N.-rechtsbinnen den bal toegespeeld krijgt, ln buitenspel-positie maakt deze 3—2. Hiermede gaat de rust ln. Na de thee, welke voortreffelijk smaakte, krijgt S. het windvoordeel en is dan ook voortdurend in de meerderheid, wel breekt N. enkele malen' gevaarlijk door. De S.-rechts- binnen maakt 33. De S.-keeper weet nog een penalty op keurige wijze te keeren. Al» dan N een vrije trap krijgt te .nemen-staan 4 NW'era, den bal voor doel op te wachten en geven den S.-keeper geen schijn van kans 4j. S komt nog een» overweldigend opzetten, doch niets wil baten. Spoedig blaait scheids rechter einde. S kreeg meer dan haar toekwam, gelijk spel had beter de verhouding weerge geven. Het publiek droeg ook veel bij tot een pret tig verloop. Goed dat de heer Brussel zich zelf met dc leiding belast had. Succes III maakte een vergeefeche reis naar Anna Paulowna 2, welke maar met 6 man wa». Sparta-nieuwa. Schagen. De belde hoofdafdeellngen van Sparta, die Zondag ln het veld kwam, hadden nogal succes. Sparta 2 speelde tegen Anna Paulowna J, uit slag p—j, Sparta 3 kwam uit tegen DTS 3 verloor met 4—6. Sparta A-idtpirantan var- loor tegen Alcmaria Victrlx C mat 1—a.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7