HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 JANUARI 1930, Callantsoog, 't Zand. Anna Paulowna. Verhuring grasgewas. id» UITVOERING „ZANGLUST". Jongstleden Zondagavond gaf^ de da, meszangvereeniging „Zanglust" alhier, voor een vrij goed bezette zaal in Hotel „Duinzicht", haar jaarlijksche uitvoering. Onder leiding van mevrouw Breebaart- van der Horst werd een achttal liederen op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Ter afwisseling was een 2-tal dansnum- mers en een komische turnoefening inge- lascht Zoowel de „Vroolijke Tirolers" .met de 4 als jongens verkleede meisjes, als de „Waaierdans", beide ingestudeerd onder leiding van mevr. Smit-du Pied, werden levendig toegejuicht. Mevrouw Smit kreeg een tuil seringen. Een groot lachsucces was het komisch gymnastieknummer, uitgevoerd door een 3-tal jongedames in pyama, geleid door mej. Zuelen. Éen gezellig bal besloot den avond. Door den heer J. Tromp, alhier, is1 tot Burgemeester en Wethouders het verzoek gericht hem een creaiet te verschaffen tot het verkrijgen van een „plaatsje" inge volge de Landarbeiderswet. EEN ONGELUKSAVOND. De heer A. V. alhier was j.1. Zondag avond zoo onfortuinlijk zijn portefeuille met inhoud tijdens het bal bij Modder kwijt te geraken. Behalve een bedrag aan geld bevatte zij verschillende stukken waarnit de naam van den eigenaar blijkt. Wanneer de vinder het karakteristieke Hollandsche spreekwoord „Eerlijk duurt het langst" huldigt, zal deze zeker niet nalaten den rechtmatigen eigenaar er zoo spoedig mogelijk weer van in het bezit te stellen. VAN DIJK'S VOLENDAMMERS. Zondag j.1. traden in café C. Modder op van Dijk's orig. Volendammer Harmoni ca-virtuozen en wel van 461/2 uur speci aal voor belangstellende luisteraars en daarna met muziek voor den dans. Zooals we reeds eerder veronderstelden was ook vooral dit laatste prima in orde getuige de opmerking van vele danslusti- gen. In de goed bezette zaal heerschte dan ook een geanimeerde stemming welke echter op het slot van den avond werd verstoord door een kleine kibbelpartij. KOOKDEMONSTRATIE. Wij vernamen dat ook hier, evenals op andere plaatsen, vanwege het P.E.N. een z.g.n. kookdemonstratie wordt gehouden en wel op Donderdag 23 dezer a.s. in de zaal van den heer G. A. de Wit, des na middags half 3. De opzet hierbij is het publiek meerde re bekendheid bij gebruik van diverse electrische apparaten bij te brengen. Vooral voor de huisvrouw belooft het een leerzame, aardige middag te worden. VAN DEN DIJK GESLAGEN. De heer De Groot, venter in Anna- Paulowna voor de Coöp. Vebr. vereeni- ging „De Tijdgeest" was Zaterdag, zoo als iederen dag gebeurt, zijn waren uit Winkel gaan halen, om die in onze ge meente aan de verbruikers te bezorgen. Onder Kolhorn gekomen, moest hij op een dijk, in een bocht, een kar passeeren. De achterwielen van de auto gleden weg, met het gevolg, dat het groote, zware voertuig van den dijk sloeg. Wonder boven wonder bekwam de be stuurder geen letsel. Van den wagen bleek, nadat hij met vereende krachten weer op den dijk was gebracht, slechts de stuurinrichting een weinig ontzet te zijn. De Groot kon dan ook, na bekomen te zijn van den schrik, zijn weg vervolgen. Natuurlijk konden door dit ongeval de klanten pas laat bediend worden en kregen deze niet alles wat ze bestelden, daar door den val heel wat verpakte waren beschadigd bleken. TWEEDE WEDSTRIJDAVOND VAN ORMENIO. Was 't weer bij den eersten awond slecht, ook nu waren het storm en regen, die maakten, dat velen zich nog wel eens bedacht zullen hebben, eer ze besloten naar Veerburg te gaan. We waren dan ook verwonderd de zaal geheel gevuld te zien. Geen plaats bleef onbezet en men kon zelfs pas laat beginnen, omdat het heel wat moeite kostte voor ieder een plaatsje te vinden. Ook op de be sproken plaatsen, waarvan geen gebruik gemaakt werd, moest beslag gelegd wor den. Toen dan ook, bijna een half uur te laat, de voorzitter van de ontvangende vereeniging het woord kon nemen, was hij over de groote opkomst zeer tevreden. Maar toch kon h<j slechts met gemengde gevoelens zijn openingswoord uitspreken. Het verheugde hem natuurlijk, dat deze avond, financieel voor Ormenio een steun zou zijn in de groote geldelijke offers, die de vereeniging zich bij dezen wed strijd moet getroosten. Maar het was hem droef te moede, dat nu geschied was, waarvoor men reeds den vorigen keer vreesdede heer P. Visser was heen gegaan en zou nooit meer in hun midden zijn. Men had nog de hoop gehad, dat de leider, al had hij dan ook niet meer hun steun kunnen zijn, toch nog voor de familie gespaard had mogen blijven. Doch 't heeft niet zoo mogen zijn. Ieder kan zich indenken, wat dat ver lies voor Ormenio beteekent: zij is een schip zonder roer. Gelukkig heeft een der juryleden de reddende hand geboden, en de leden zullen met diens hulp zich zoo inspannen, dat zij op den sluitings avond, wanneer zij zelf zullen optreden, door hun spel hopen te toonen, wat zij aan ;hun ouden leider te danken hebben en zoo door hun toewijding zijn nagedach tenis eeren. De heer Kaan noodigde nu de leden uit eenige oogenblikken op te staan en als deze en ook de juryleden op deze wijze hun eerbetuiging brengen, zegt de voorzitter; „In naam was hij onze lei der, inderdaad onze groote vriend". Wan neer allen dan weer gezeten zijn en jury leden en uitvoerende vereeniging welkom geheeten, kan „W. T. G," van Wormerveer met haar spel beginnen. »W. T. G.« had als wedstrijdstuk ge kozen: »Peggy m'n kind«, een tooneel- spel in drie bedrijven van J. Haitley Manners. Zooals we ook reeds den vorigen keer meldden, is het gewenscht, dat we over spel en spelers geen oordeel uit spreken. Volstaan we dus met de mede- deeling, dat het publiek heeft genoten en daar ondubbelzinnig blijk van gaf, Velen zullen een moeilijken tocht naar en van Veerburg gehad hebben, maar we geloo- ven niet, dat iemand spijt zal hebben, dat hij zich deze opoffering getroost heeft. LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1929. Op 1 Januari 1929 telde deze gemeente 4817 inwoners (2611 m. en 2206 v. per sonen). Gedurende het jaar 1929 werden 75 jon gens en 62 meisjes geboren, terwijl 13 m. en 11 v. personen overleden. 3 kinderen werden als levenloos aan gegeven. Er vestigden zich 310 m. en 269 v. per- sonen en er werden 237 m. en 202 v. per- j sonen afgeschreven. Het aantal inwoners bedroeg dus op 1 Januari 1930 5070, te weten 2746 m. en 1 2324 v. personen. 52 huwelijken werden voltrokken. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats vinden op 23 en 24 Juni 1930. De verkoop van kinderpostzegels ten bate van het misdeelde kind heeft in to taal 188 opgebracht. Een aantal dames hebben voor den ver koop van de zegels zorg gedragen. Naar wij vernemen is Mej. D. Smit al hier aangewezen als telegrambestelster voor dit kantoor. Door den heer J. de Visser, te Callants- oog, is een aanvraag ingediend ter beko ming van een plaatsje ingevolge de Land arbeiderswet. Door hem is van deh heer D. Schorweg. een perceel land gekocht Pranger, gelegen aan den Gevonden: een defect nikkelen horloge, eeh slinger van een auto, een oud heerenrij wiel en een ploegijzer. Verloren: een bankbiljet van 10, een bruin fietstaschje met gereedschap. Inlichtingen ter secretarie. GEBOREN: Nicolaas Johannes, z. v. J. A. Tromp en van A. H. Ursem. OVERLEDEN: Pieter Kok, oud 70 jaar, echtgenoot van T. de Wilde Moor, eerder van N. Hoek. j Zaterdagmiddag, 11 Januari, had de verhuring plaats, voor drie jaar, van het grasgewas aan wegen, boezemkaden enz. van den Anna Panlowna-polder. Wanneer wij hieronder laten volgen de prijzen, waarvoor den vorigen keer gepacht is en daarnaast stellen wat nu geboden is, dan blijken slechts enkele perceelen iets meer opgebracht te hebben, maar het grootste aantal heeft men voor minder en vaak aanmerkelijk minder moeten gunnen. De oorzaak is waarschijnlijk, dat door liet drukke autoverkeer, vooral door het opwaaiende stof, het gewas minder op levert en minderwaardig is, terwijl de maailoonen steeds hooger worden. Voor enkele perceelen waren in 't geheel geen liefhebbers, voor andere was het bod te gering en dus geven de open plekken in onderstaande opgaaf aan, welke gedeelten niet gegund zijn. Het jaarlijksoh onderzoek voor de ge wone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen' 1918 en 1921 zal plaats heb ben in de maand Juni van dit jaar. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader bekend gemaakt worden. Voor rekening van den heer Jan Keppel alhier zal een woonhuis worden gebouwd aan den Koningsweg, naast het bestaande perceel. Aannemer J. Hoep is met den bouw belast. Per ceel 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 Vorige huurders. Omschrijving. Naam. Bedrag. Huurder. Bedrag v. Ewijksv.weg P. J. Zoete f 95— P. J. Zoete f50— id. P. Borst 95— A. van Rijn 50— id. D. Koorn 95— D. Koorn 50— Lagedijk G. Philipsen 20— id. J. C. Geerligs 300— J. C. Geerligs 160— Molenkolk J. Leijen 90— J. P. Leijen 65— Lagedijk J. Kuiper 50— J. Kuiper 50— id. J. Leijen 140— J. de Vries 180— id. J. Ph. Blaauboer 300— P. Aarsen 260— Boezemkade A. Kuiper 17— A. Kuiper lO- id. P. Huiberts 90— P. Huiberts gO— id. P. Krap 125— J. Delver 210— id. C. F. Jongejan 60— C. F. Jongejan 50 Grasland J. Leijen 35— Joh. v. d. Vliet 20— Balgweg L. Frederiks 35— P. Kranenburg 5— id. L. Kooy 12— G. van Dijk 5— id. O. Schilderman 141— C. Schilderman 100— Schorweg id. R. Meeldijk lO- R. Meeldijk 10— Berm. Balgweg J. Kouseband OS— J. Koüseband 30— Verl. Stoomw. L. Star 25— Nieuwe Meerw. M. de Ridder Pl- M. de Ridder 5— Koningsweg M. Wiggers lO.- R. Meeldijk 5— Zwarteweg Jm. Schoute 25— W. Zandv.weg C. Schilderman 25— C. Schilderman 15— id. P. Voorthuizen 5— 0- Zandv.weg C. Bakker 31— M. de Ridder 15— id. G. de Vries 30— G. de Vries 15— Graslank J. A. Roosloot 30— G, van Dijk 10— Stoomweg S. R. Spigt 26— W. Woudenberg 32— Meerweg Jb. Busé 16— id. C. Wit 26— id, Jo v. IJzendoorn 20— J. Knol 5— Verl. Meerweg S. Mulder 6— Verl. Kleiweg T. v. IJzendoorn 21— P. v, W. van Rijn 5— Kleiweg A. v. Rijn 40— Jan Knol 25— id. P. v. Rijn 41— P. van Rijn 20— Middenweg M. Gornelissen 70— M. Cornelissen 20— id. A. v. Duin 50— P. v. Rijn 20— N. en Z. Molen- J. de Wit 20— J. de Wit 5— vaartweg id. S. Mulder 25— Gr, Philipsen 5— N. Molen v.weg H. Pennekamp 75— H. Pennekamp 165— Z. Molenv.weg J, Cornelissen 115. Gr. Philipsen Jr. 1— Nieuwe weg G. Philipsen 15.— G. Philipsen Jr. 5— Middenweg id. 75.- 1 G. Pbilipsen 10— Grasweg id. 36.— 1 G. Philipsen Jr. 12— id. P. Borst Pz. 30— id. 2— Boermansweg P. Raatgers 38— G. Baken 3— id. C. Borst 15— G. Philipsen Jr. 1— Zuiderweg P. Portegijs 45— S. Boersen 5— Kneesweg P. Krap 50— C. Moerland 10— Kerkweg. O. Frederiks 5— E. J. v. Sikkeleris. 1— Veerweg J. Blaauboer 30— id. J. Ambuul 63— Arie Kooy 61— Zwinweg I;. Star 30— id. id. 35— P. Landman 1— Zwinw. m.berm G. Meuleveld 60— G. Meuleveld 50— 2 perc. grasland J. Keuris 90— Joh. Nuy 100— Lotweg W. Cornelissen 30— Joch. Noorden 15— id. A. Kooy 20— R. Meeldijk 5— Kruisweg Jb. Raven 45— Jb. Raven 25— id, A. Ootjers 15— A. Ootjers 10—

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9