itatiano KONIJN's fiELOERSGHE ROOKWORST AC 10-12 electr. verdeelkabels TELEFOON 339 Gemeentebegrooting 1930. J 141-76- maakt het U gemakkelijk om door den winter te komen, omdat het U be schermt tegen de gevolgen van hoest en verkoudheid. Italiano is heilzaam en lekker. Let er op, dat op de verpakking dui delijk voorkomt het woord Italiano. ONDER MEDISCHE CONTRÓLE TONNEMA'. PEPPERMINT AND CONFECTIONERY WORKS - SNEEK geen andere bedoeling heeft dan het op goedkoope wijze overbrengen van man schappen, die anders per particuliere ge legenheid naar West-Indië hadden moeten gaan. Intusschen kregen wü den indruk, dat het vervroegde vertrek van de „Van Ga len" niet met volstrekte goedkeuring van het Departement geschiedt. Daar blijkt men er van overtuigd te zijn, dat de toe stand te Curacao thans geen reden tot on gerustheid geeft en dat, ook al mocht er iets gebeuren^ er op het oogenblik vol doende troepen aanwezig zijn om de orde te handhaven en de veiligheid der bewo ners te verzekeren. ACCOUNTANTSKANTOOR J. BOON. De heer J. Boon, die sinds eenige jaren een accountantskantoor in de Cronjéstraat dreef, heeft, sinds hij den dienst heeft verlaten (de heer Boon was in actieven dienst) naar een andere plaats voor zijn kantoor uitgezien, oneer in het centrum der stad. De heer Boon is daar gelukkig in geslaagd, door beslag te leggen op een woning in de Koningstraat, welke woning een achtererf had, dat uitkwam in de P. H. Laan en zeer geschikt was om er een kantoor op te zetten. Vandaag heeft de heer Boon zijn nieu we kantoor geopend en de geheele inrich ting daarvan getuigt van den practisohen geest van den leider. De gesloten kasten zijn voor cliënten het overtuigend bewijs, dat geen nieuwsgierige oogen in hun boeken zullen gluren, terwijl een soort kaartsysteem direct laat zien tot hoever de boeken zijn bijgewerkt. De practische en overzichtelijke wijze van inrichten is oorzaak dat de heer Boon, met zijn beide bedienden, heel wat werk kan verzetten. Een telmachine (Monroe) controleert het groote telwerk en corrigeert even- tueele fouten, zoodat het werk wel zeer serieus verricht wordt. Behalve het inrichten en bijhouden en controleeren van administraties en het verstrekken van belasting-adviezen, leidt de beer Boon ook leerlingen op voor de practjjk-diploma's boekhouden en heeft hij tal van leerlingen, waarvan een groot percentage slaagt. Het kantoor, dat zich bevindt Prins Hendriklaan 1, naast het perceel van de firma Grunwald, waarbij het aardig aan sluit, is behalve practisch, ook gezellig en rustig ingericht. De heer G. de Beurs was de architect. Aannemer was de beer W. Ran. Het schilderwerk werd verzorgd door den heer Schooneveld, die eer van zijn werk heeft. Het privé-kantoor, als mede het bedienden-kantoor, zijn gehou den in een fijne crème kleur, als onder grond, met een terra-cotta tint als afzet ting. Warm en prettig doen deze kleuren aan. In zijn nieuwe kantoor wenschen wij den heer Boen een toenemend succes. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. beide vrienden Tommy Winslow en Ste- phen Randall de beste vliegers. Beiden verliefd op hetzelfde meisje, de bekoor lijke Anita. Wat er allemaal gebeurt eer een der twee vrienden dit meisje heeft veroverd, zullen wij niet verklikken. Lie ver willen wij eenige persbeoordeelingen afdrukken over deze geluidsfilm, die mor genavond voor het eerst in de Witte Bioscoop vertoond wordt. „Vaderland" en „Nieuwe Courant". De roem was dit filmwerk reeds vooruitge gaan door een vierweeksch verblijf in het Theater Tuschinski te Amsterdam. Het is be grijpelijk, want dit is, wat men in vakkringen roemt, een publieksfilm, d.w.z. een film voor ieders smaak. En waarom? In de eerste plaats omdat het onderwerp ectueel is. Het laat ons zien, hoe de Marine uit haar vaandrigs alleen de allerbeste krachten laat opleiden als vlie gers. Aangezien de Amerikaansche Marrne en haar vliegercorps meewerkten, zien we pre cies hoe de opleiding in haar werk gaat. Ten tweede wordt hier een recordvlucht naar Honoloeloe ingelascht, welke letterlijk in het water valt. „Herald Tribune". Het is zeer zeker de beste film op lucht vaartgebied. De voornaamste rechten op Uw aandacht heeft deze film door haar verbluf fende opnamen van vliegtuigen in actie; de schildrachtige pracht, de fotografische schoon heid, de bijzondere regie en het heerlijke spel. „Het Volk" schrijft aldus: De film „De Luchtvloot" is een doorwrocht stuk werk, dat aan alle eischen voldoet, welke aan een onderhoudende sensatiefilm te stellen zijn. Hadden wij deze rolprent slechts als film te beoordeelen, dan zouden wij uitsluitend kun nen spreken van het knappe spel van Ramon Navarro en zijn medespelers; van de schitte rende opnamen, het spannende verhaal, den logischen bouw en de voortreffelijke aanwen ding van allerlei „sound"-effecten. PROPAGANDA-AVOND NED. Tooneelvoorstelllng. Naar wij vernemen zal vanwege het Instituut voor Arbeidersontwikkeling Vrijdag 24 Januari a.s. een tooneelvoor- stelling worden gegeven, waarbij zullen worden opgevoerd een drietal éénacters van Herman Heyermans. Deze voorstel ling wordt gegeven door het gezelschap van Herman Bouber uit Amsterdam, momenteel het allerbeste in Nederland op het gebied der dramatische kunst. Een tweede voorstelling wordt gegeven op Vrijdag 14 Maart a.s., alsdan wordt opgevoerd Gorki's «Nachtasyl". De leden en hun huisgenooten kunnen de beide voorstellingen bijwonen voor f 1.50 totaal. Naar wij verder vernemen, zal 1 Febr. a.s. de bouwvakarbeidersfilm worden ver toond, welke is opgenomen door onzen Nederlandschen cineast Joris Ivens. Deze fllm is ten deele opgenomen aau de Zuiderzeewerken en zal dus zeer actueel zijn. Nadere mededeelingen zullen hier over t. z. t. wel volgen. WITTE BIOSCOOP. Ajmerlka's Luchtvloot verfilmd. Geluidsfilm imet Anita Page en Ramon Navarro ln de hoofd rollen. Zes cadetten, gezworen kameraden, doen na een vierjarigen studietijd, eind examen aan de cadettenschool voor ma rine-officieren te Annapolis (Ver. Staten). Alle zes wenschen zij vliegeniers te wor den. Doch successievelijk vallen er eeni- gen uit. Vijf promoveeren en na het die- i nen gedurende een jaar op de vloot mel den vijf vaandrigs zich aan voor het strenge en speciale medisch onderzoek. Hier valt er nog een af wegens zijn oogen, en van de overblijvende vier worden de BLINDENBOND. Cisterenavond werd in Casino de reeds door verschillende berichten in ons blad aangekondigde propaganda-avond gehou den van den Nederl. Blindenbond. Te ruini 8 uur sprak de heer Krijgsman de openingsrede uit en uitte zijn voldoe ning over de goede opkomst, die waar schijnlijk in staat zal stellen de kosten van dezen avond te dekken. Spr. heette de aanwezigen welkom, alsmede de gasten die het programma aanvullen, nl. de heer Leewens met zijn Dubbel Mannenkwar- tet „Inter Nos", de pers, de vaders en moeders der leerlingen, die tegenwoordig zijn, enz. Deze avond kan eigenlijk wor den beschouwd als een openbare les, daar verschillende van spr. leerlingen zich doen hooren. Als eerste nummer kregen wealdade lijk den heer Krijgsman zelf met een zijner leerlingen, mej. B. Fels, welk een Lust spielouverture van Kéler Béla ten gehoore brachten. Zooals later de propagandist de heer van den Berg het uitdrukte, we kregen hier een kijk op hetgeen een blinde op gebied van muziek en pianospel bereiken kan. Jongejuffrouw M. Brouwer, een andere leerling, vertolkte een menuet van Beethoven, waarbij vooral rhythme en opvatting opvielen, Mejuffrouw T. van Steenbergen kwam daarna met Frühlings- rauschen van Christiaan Sinding, een componist, die, zooals men weet, niet onder de gemakkelijksten telt en den pianist hooge eischen stelt. Daarna was het woord aan »Inter Nos«, dat onder leiding van den heer Leewens een drietal nummers voortreffelijk, met veel muzikaliteit en beschaafd, ten ge hoore bracht. Dit waren «Libera me* van Or. Lasso, »Ave Maria* van Delfius Thermignan en »Bede* van Olman. Tot slot speelde de heer Krijgsman de Pathétique. Hierna was het woord aan den propa gandist van den Nederl. Blindenbond, den heer J. van den Berg. De heer J. van den Berg zal ons eenige oogenblikken bezighouden met het vraagstuk der blinden. Allereerst doet spr. een beroep op het publiek om zich te abonneeren op de «Blindenbode*, het orgaan van den Ned. Blindenbond. Spr. brengt hulde aan den heer Krijgs man, die zoo'n goed verzorgd programma heeft samengesteld, dat aan onze propa ganda ten goede komt. Wij willen niet beschouwd worden als stumperds en stakkers. Geen afhankelijkheid van par ticuliere liefdadigheid, maar verzorging van staatswege door werkverschaffing wenschen wij. Reeds in 1916 stelde min. Cort van der Linden een commissie in, die 3 jaar later met een lijvig rapport kwam, maar nog niet één punt ervan is verwezenlijkt. Ten vorigen jare is hier het congres voor onvolwaardige arbeidskrachten ge wekt. Naar aanleiding hiervan is ook een staatscommissie benoemd tot onder zoek van de bestaansmogelijkheden voor de onvolwaardigen, maar de onvolwaar- digen zelf waren er niet in vertegen woordigd. In Nederland valt nog veel te doen voor den blinde. Wij trachten allerwege sympathie op te wekken. Wij, blinden, willen met opgeheven hoofd door het leven; wij verlangen: le. leerplicht voor het blinde kind; 2e. opleiding voor die vakken die voor den blinde geschikt zijn; 3e. arbeidsbeurzen voor de blinden. 4e. steun van staatswege. Geen parti culiere liefdadigheid. Door uw aanwezigheid alhier, dames en heeren van den Helder, geeft u blijk van sympathie voor den blinde. Ik wek u op, zegt spr., namens mijn duizenden lotgenooten, van dezen avond af uw aandacht te blijven wijden aan de positie der blinden. Ruim 4000 zijn er in ons land; laten wij begrijpen dat wij elkander moeten helpen. Na de pauze trad «Inter Nos* weder op, "Sur les Remparts*, »September en »Bruidsvaart in Hardager*, alle nummers, welbekend van vroegere concerten. Na afloop trad de heer Krijgs man naar voren om den heer Leewens en de leden hartelijk dank te zeggen voor hun medewerking, zeer zeker is hierdoor het peil van den avond verhoogd, aldus de spr. Namens den Nederl. Blindenbond overhandigt de heer Krijgsman denheer Leewens een fraaie bloemenmand, en «Inter Nos* drukt hierover zijn erkente Üjkheid uit door een extra nummertje en weldra klinkt het »Mutter gieb mir deinen Segen* uit de acht monden. Nogmaals komt jongejuff. M. Brouwer met een pittig stukje, nl. »Le petit Tam- bour* van F. Hunten, en tot slot de heer- Krijgsman en mej. B. Herkemeij met Grieg's Norwegischer Tanz, op 35 no De heer Van den Berg brengt aan het eind een woord van hartelijken dank aan allen, die tot het welslagen van den avond medewerkten, in de eerste plaats den heer Krijgsman zelf, die getoond heeft op muzikaal gebied wat te kunnen prestee ren. Verder gaat mijn dank uit naar allen, die medegewerkt hebben en ons moreel en daadwerkelijk gesteund hebben Wij hopen en vertrouwen, dat wij in de toekomst nog meermalen op dien steun mogen rekenen. Vanavond hebben we weer een blik geworpen in het leven dei- blinden, en gezien dat het nog niet zoo somber en donker is. Een bal, onder leiding van den-heer De Bie, sloot den avond. De door den heer Krijgsman bespeelde piano was uit het magazijn van den heer Selbach, Kruisweg. Vermelden we tenslotte nog, dat onze plaatselijke stucadoor-kunstenaar,de heer Forrer, Casino in een keurig en kleurig nieuw gewaad had gestoken. Wanden en plafond waren met gekleurde kalk ge- stucadoord en de fraaie licht- en donker paarse tinten boden een vroolijken aan blik. „BRUINE MOEDERS" IN CASINO. Men schrijft ons: Zaterdag en Zondag geeft 't bekende gezelschap Mie en Ko, de populaire Jor- daanspelers, twee opvoeringen van de Jordaanschets in 3 bedrijven: „Bruine Moeders", welke gedeeltelijk in Amster dam en in Oost-Indië speelt. De opvoe ring op a.s. Zaterdag zal tevens de 400e zijn en een feestelijk karakter dragen. Het Dagblad van IJmuiden-Vels-en van 22 Nov. schrijft: Mie en Ko en hun ensemble zijn de geliefde artisten in IJmuiden. Daarom ver wonderde het» ons niet dat de zaal nagenoeg uitverkocht was. Nauwelijks was het doek vaneen of Trui, die haar jongen' uit de Oost terug verwachte, v erkreeg het zoo -gewenschte contact met het publiek. Tooneel en zaal wa ren dan ook alle 3 bedrijven één. Hoewel Mie en Ko de hoofdrollen in „Bruine Moeders" zijn en hun spel subliem was, kunnen we zon der eenig voorbehoud zeggen, -dat geen der medespelenden zijn rol op mindere wijze ver tolkte. Allen waren prima en het zeer talrijke publiek heeft weer eens zeldzaam genoten. De lach klaterde aanhoudend door de zaal. WINKELSLUITTN GS VERORDENIN G. Het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden deelt ons het volgende mede: Door den Helderschen Bestuurders- bond en door de Algemeene Coöperatie, Koningstraat 79, is adhaesie betuigd met het aan den Gemeenteraad gezon den adres inzake de winkelsluiting. Wij herinneren er aan, dat in dit adres werd gevraagd, de winkels te sluiten in de week om 7 uur en 's Zater dags om 8 u. 30, alsmede algeheele slui ting op Donderdagmiddag. Zoowel de groote massa der georganiseerde arbei ders in Den Helder, alsmede de geor ganiseerde verbruikers zijn het dus met dit verzoek volkomen eens. UITSLAG AANBESTEDING. Uitslag openbars aanbesteding op 14 Januari 1930, van graaf- en straatwerk voor de Water- en Lichtbedrijven. Inschrijvers: W. Veenstra P. Dienaar Graafwerk: gasleidingen 23 duims p. M. W 99 99 >5 7—9 1012 waterleidingen 23 duims p. M. 46 7Q a 99 99 99 per M. electr. aansluitkabels per M. moffengaten p. gat Leggen van kabels per M. 0.04 Straatwerk gas en water per M2. 0.30 Macadam- en wegver harding per M2. „0.20 W aterkruisingen (baggerwerk) p. M. 8.50 Straatwerk electr. kabels p. strekkende M. 0.17 Uurloon voor werklieden: Tusschen 6 u. v.m. en 5 u. n.m. 0.57 5 u. mm. en 10 u. mm. 0.70 10 u. mm. en 6 u. v.m. 0.83 Op Zon- en feestdagen 1.09 ƒ0.55 ƒ0.58 0.57 „0.70 0.63 0.86 „0.67 „0.90 „0.57 0.60 0.59 0.78 0.67 0.90 „0.74 „1.— „0.26 „0.26 0.28 V-. „0.29 „0.79 0.90 0.04 „0.30 „0.12 „8.75 „0.15 0.59 „0.80 „0.85 1.10 met blaast* VERZENDING MAIL VOOR HR. MS. „AREND". 18 Januari' LasPalmas. Laatste buslichting zelfden dag. Hoofd kantoor 9.Stadsbussen lichting No. 1. Voor deze mailverzending naar Las Palanas [moet op het adres vermeld wor den: „Per Hr. Ms. van Galen, verzending via Den Helder". 23 en 28 Januari Port of Spain. Laatste buslichting vorigen dag. Hoofd kantoor 21.05, Stadsbussen lichting 4. VERZENDING MAIL VOOR HR. MS. „KORTENAER". 15, 16 en 17 Januari Gibraltar. Laatste buslichting vorigen dag. Hoofd-1 SPOORSTRAAT kantoor 21.05, Stadsbussen lichting 4. 21, 22, 23 en 24 Januari Alexandric. Laatste buslichting zelfden dag. Hoofd kantoor 9.37, Stadsbussen lichting 1. 26 Januari Alexandrië. Laatste buslichting vorigen dag. Hoofd kantoor 21.05, Stadsbussen lichting 4. 30 Januari Aden. Laatste buslichting zelfden dag. Hoofd kantoor 9.37, Stadsbussen lichting 1. 6 Februari Colombo. Laatste buslichting vorigen dag. Hoofd kantoor 21.05, Stadsbussen lichting 4. 13 Februari Belawan Deli. Laatste buslichting vorigen dag. Hoofd kantoor 21.05, Stadsbussen lichting.4. HET FIJNSTE 80 ot. per pond Verlichting en verwarmi,,- Zonder de bedoeling critiek te leveren op de eenmaal bestaande verwarming verzoeken enkele leden een specificatie van bet gasverbruik te mogen ontvan- gen! Vervolg Blad van Dinsdag. Tijdige inzending aan B. en W. B. en W. hebben de betrokken hoofden van dienst aangeschreven de ontwerp- bestekken voortaan tijdig aan het College in te zenden, opdat deze, voor wat de re dactie betreft, eerst door de secretarie en strekking aan- gaat, door hen kunnen worden beoor- belooning van den telegrambesteller dient deeld. Die ontwerpen in den regel ook De specificatie is als volgt: Raadhuis *n bodewoning. Gas, water, electriciteit, brandstoffen. 1927 (geopend in den loop van het 2e kwartaal). Raadhuis: voor gas 1388.76 water 45.60, electriciteit 229.05. Bodewoning: gas 72.45, water 10.75, electriciteit f 27.31, brandstoffen 37.15. 1928. Raadhuis: gas 2308.96, water 38.75, electriciteit f 279.80. Bodewoning: gas J 75, water 14.80, electriciteit 48.45, brandstoffen 31.90. 1929 (eerste drie kwartalen). Raadhuis: gas 3136.05, water 28.45, electriciteit Bodewoning: gas 1 64.84, water J 5.80, electriciteit 30.60, brandstoffen 43.72. Telegrambesteller voor Koegras. Gevraagd wordt waartoe de geraamde nog eerst aan het oordeel der Commissie voor de Publieke Werken en eventueel andere Commissies te onderwerpen, komt B. en W. niet gewenscht voor, mede om dat daardoor nogal stagnatie zal ontstaan. Nog enkele andere vragen. Nog enkele andere vragen worden ge steld, o.a. wordt geïnformeerd naar het rapport inzake herziening der wethou ders pensioneering. Werkzaamheden aan de haven. Tenslotte wordt gevraagd naar de plan nen van het Departement van Waterstaat ten aanzien van de haven. Acht ook het College het niet ge wenscht, dat van gemeentewege invloed op de aan te brengen verbeteringen moet worden uitgeoefend? Beveiliging der stad. Een gegarandeerd 30.— per maand. loon van B. en W. antwoorden het volgende: In een onlangs ten Raadhuize alhier ge houden conferentie van ons College en den Directeur van Gemeentewerken met den Hoofdingenieur van den Rijkswater staat te Alkmaar en den Téchnischen ambtenaar, den heer Bottema, zijn bespre kingen gevoerd over de maatregelen, die van Rijkswege genomen moeten worden ter beveiliging van de stad en de Marine etablissementen tegen het zeewater, zulks in verband met de afdamming der Zuider zee. Het is nog niet zeker of die beveili ging zal worden gezocht in het verhoogen an den dijk dan wel in het plaatsen van een muur. O. m. kwam ook ter sprake op welke wijze bij de nieuwe situatie Zou worden voorzien in het behouden van een behoorlijken toegang naar het gebouw voor den vischafslag. De technische dien sten van Rijk en gemeente zullen daar omtrent nog nader overleg plegen. Verder werd onzerzijds bepleit, dat de kosten van het omleggen van water- en gaslei dingen door het Rijk worden betaald. Over de haven zelf werd niet gesproken. Gewone Dienst. Gevraagd wordt naar de oorzaken van het nadeelig saldo 1928. Antwoord van B. en W. De aanwijsbare oorzaken zijn: mindere belastingopbrengst dan geraamd, zulks tengevolge het dubbel profiteeren van den dienst 1927 van het 2/10 gedeelte Ink. bel. 83700.meerdere kosten Reini ging 18241.samen 101.941.Daar tegenover staat: meerdere winsten uit de bedrijven 29328.meerdere opbrengst Vermakelijkheidsbel. 9000.en voorts minder nadeelig saldo op div. hoofdstuk ken 30540.samen 68868.Ver schil 33073.—. Jaarweddien Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger. Verscheidene leden stellen voor deze posten terug te brengen op de bedragen an de vorige begrooting. Een der leden stelt hierbij de vraag of het aan Ged. Staten bekend is, dat de Ont vanger nog uit anderen hoofde bezoldi ging geniet. Bij besluit van den Raad van 16 October 1918 werd overeenkomstig het voorstel van B. en W., opgenomen in bijlage 128, besloten om aan den telegrambesteller voor de bezorging van alle telegrammen in het Koegras, voor zoover dat onder het hulptelegraafkantoor te Julianadorp valt, een maandelijksche vergoeding te verlee- nen van 30.—. Deze telegrambesteller werd daartoe in lossen dienst van de ge meente aangesteld. Toen in 1920 de ge heele exploitatie van genoemd hulpkan toor door het Rijk werd overgenomen, met als gevolg daarvan, dat de telegram men binnen den „kosteloozen kring" zou den moeten worden besteld door Rijksper soneel, hebben B. en W. op een desbetref fende vraag van den Inspecteur der Tele grafie geantwoord, dat zij den Rijksbe steller een loon van f 30.per maand zouden garandeeren, van welk bedrag dan na verloop van iedere maand een bedrag zou mogen worden afgetrokken voor de vergoeding, d'e de besteller had ontvan gen voor de bezorging van telegrammen binnen „den kosteloozen kring" fvuor ieder telegram vergoedt het Rijk 15 cent). De zaak staat dus thans zoo, dat de Rijksbesteller een gegarandeerd loon van 30.per maand heeft. Geen nummerplaatjes? B. en W. meenen van wel Ook straatnaambordjes. Eenige leden maken bezwaar tegen het bedrag van 1500.voor het aanbren gen van nummerplaatjes. Deze leden mee nen, dat dit niet op den weg van de ge meente ligt. Van andere zijde wordt van den voor genomen maatregel met instemming ken nisgenomen. Verscheiden leden dringen er tevens op aan, dat het College het aanbrengen van straatnaambordjes zal bevorderen. Antwoord van B. en W. De praktijk heeft geleerd, dat bet voor schrift der politieverordening, dat iedere bewoner heeft zorg te dragen, dat het' door hem bewoonde huis bij voortduring van het huisnummer is voorzien, niet dat resultaat heeft opgeleverd, dat er van verwacht werd. Waar in andere gemeen ten dezelfde ervaring is opgedaan, is het zeer begrijpelijk dat zulks in deze. ge meente, met haar enorm vlottende bevol king, in hooge mate het geval is. En juist bij een vlottende bevolking is het zoo hoog noodig, dat elke woning van een nummer is voorzien, opdat het adres voor postbe stellingen e.a. steeds bekend zij. Daarom blijven wij bij ons oordeel, dat het hoogst gewenscht is van gemeentewege nummer plaatjes aan te brengen. Voor het aanbrengen van straatnaam bordjes zal worden zorg gedragen, inge volge een door ons reeds gegeven order. Loting, keuring, enz. Gevraagd wordt of er geen gemeente gebouwen voor dit doel beschikbaar zijn. Voor het houden van het geneeskundig onderzoek voor den dienstplicht, aldus B. en W„ is geen der gemeente-gebouwen geschikt. Natuurlijk zou wel een dier ge- Antwoord van B. en W. !?ouwen, ^eschjkt zÜn te maken, doch dat zou veel duurder uitkomen dan het huren van de noodige lokaalruimte. Gelijk hiervoor reeds gezegd is, hebben Ged. Staten reeds besloten de hierbedoel- de jaarwedden vast te stellen op de uitge trokken bedragen, en is dat besluit door de Koningin goedgekeurd, zulks overeen komstig de bepalingen der Gemeentewet. Dat de Ontvanger nog uit anderen hoofde lezoldigd wordt, is Ged. Staten bekend. Immers werd dit aan genoemd College medegedeeld bij brief van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 Aug. 1923, nr. 5033, terwijl voorts elk jaar op de door Ged. Staten goedgekeurde gemeente-begroo ting de betrekkelijke wedden werden uit getrokken. Vragen worden gesteld betreffende de vacature-mej. Van Dalen en de overschrij ding van den post schrijf- en kantoorbe hoeften. Omtrent dit laatste punt is een zeer uitvoerig antwoord van B. en W dat het verloop der geschiedenis van deze leveringen nagaat. Dit antwoord is mede naar aanleiding van de opmerking of het niet mogelijk is de adm. behoeften voor de verachtende diensten centraal aan te schaffen. I.en Centraal Inkoopbureau ach ten B. en W. voor een gemeente niet schelijk. Volkstelling. Een der leden geeft het College in overweging dit werk door werkloózen of personen met kleine inkomens te doen ver richten. B. en W. zullen met dezen wenk reke ning houden, doch men vergete niet, dat maar niet iedereen voor dit werk geschild is. ALG. RAPPORT. Onze Politie- Door meerdere leden wordt aange drongen op grootere activiteit van het politie-personeel, vooral bij het regelen van het verkeer. Enkele leden stellen de vraag of in de bestaande vacaturen niet wordt voor zien en voorts welke regeling van bezol diging er voor den schrijver is vastge* steld, aangezien in de vigeerende regle menten voor gemeente-personeel £een wen- regeling voor „schrijvers" is opgenomen. Tevens zal gaarne worden vernom011

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6