den aangebracht. Met het oog hierop Bevolking. vraagt de N.V. ons haar te willen mede- peze haaide van 29044 Inwoners op deelen of wij bereid zijn, voor dit doel een £8774, ondanks het feit, dat tegenover 632 aantal foto's van deze gemeente gratis ge,boorten 310 overledenen staan, wat een beschikbaar te stellen. - - De foto's moeten zwart van kleur en van het formaat 24 X 18 cM. overdwars zijn. De onkosten voor encadreeren ko men ten laste van de Nederlandsche Spoorwegen. Wij zijn van oordeel, dat zich hier een goede gelegenheid voordoet om de aan dacht te brengen op deze gemeente en haar badplaats Huisduinen. En daar wij meenen, dat ook U dit doel sympathiek is, gelet ook op hetgeen omtrent het vreemdelingenverkeer gezegd is bij de behandeling van de ontwerp-begrooting voor 1930 in de sectievergaderingen, stel len wij U voor ons te machtigen een 300- tal foto's als bovenbedoeld, die verschil lende onderwerpen zullen betreffen, be schikbaar te stellen. De kosten zullen on geveer 180 bedragen. Levering van gas volgens vast rechttarlef. Bij de behandeling van de begrooting voor 1930 in de secties is aan B. en W. gevraagd wijziging van het vastrechtta rief voor de levering van gas in overwe ging te nemen. Mede op grond van dit verzoek is door het College een nieuwe regeling ontworpen ter vervanging van de bestaande regeling voor het leveren van gas volgens vastrechttarief. Voor de berekening van het vaste recht wordt in den regel als basis aangenomen het gasverbruik in het jaar 1929 in het perceel, waarvoor aanvrage geschiedt. Het aldus vastgesteld jaarverbruik, na vermindering met 10%dient voor de be rekening van het vaste recht, n.1. door de laatstverkregen hoeveelheid te vermenig vuldigen met 6 cent per M8. voor de le vering over den gewonen en met 7 cent per M8. voor de levering over den munt meter. De te berekenen maandelijksche vast rechtbedragen worden naar beneden in dubbeltjes afgerond. Voor het geleverde gas wordt alsdan 5 cent per M3. berekend. In ieder geval zal echter als maatstaf voor de berekening van het vaste recht geen lager kwantum worden aangehou den dan 200 M8. per jaar voor burger woonhuizen en daarmede gelijk te stellen inrichtingen. Voor bedrijven en andere instellingen kan naar den aard dier instelling door ge noemde diensthoofden een hooger mini mum worden aangenomen. Ter verduidelijking geven wij hieron der een voorbeeld van de berekening, zooals die tot nu toe gevolgd werd en van de berekening volgens het nieuwe recht. Gesteld men verbruikt per jaar 800 Ms. gas. Men betaalt dan thans tegen 11 cent 88.Met het vastrecht volgens de thans voorgestelde regeling worden de kosten: 9/10 X 800 M8. berekend tegen 6 cent (zijnde het verschil tusschenhet vast rechttarief en het 11 ct.-tarief), 720 Ma. tegen 6 ct. Vermeerderd' met het volle bruik, 800 M8 tegen 5 ct. ge- 43.20 40.- 83.20 Voordeeliger dus 4.80 Slechts verbruikers die beneden 200 M8. per jaar blijven (zijnde per maand 162/s Ms.) kunnen voordeeliger op de gewone voorwaarden blijven gebruiken; voor alle andere verbruikers wordt de nieuwe re geling, volgens gedeeltelijk vastrecht zoo- als boven omschreven, voordeeliger, al is het niet veel. Verder zijn nog bepalingen gemaakt voor de gevallen waarbij van deze rege ling wordt afgeweken, alsmede voor vast- rechtverbruik over den muntmeter. De nieuwe regeling treedt in werking na de meteropneming in Januari. DE RAADSVERGADERING VAN GISTERENAVOND. Vergadering van den Raad der ge meente, op Maandag 20 Januari, 's avonds 8 uur. Afwezig bij den aanvan de heer Van Dam. Nieuwjaarsrede burgemeester Driessen, Bij den aanvang der vergadering houdt de Burgemeester de navolgende rede: Was ik het vorig jaar bij de eerste ver gadering van den Raad te kort in de ge meente om een nieuwjaarsrede te kunnen houden, thans volg ik gaarne de traditie, die tot dusverre in deze gemeente bestond. Allereerst zij het mij vergund te memo- reeren de meer belangrijke besluiten, het vorig jaar genomen, n.1.: 1. In de vergadering van 26 Februari werd besloten tot den bouw van een nieu we Zeevaartschool, waarvan de eerste steen gelegd werd op 23 November j.1. 2. In de vergadering van 16 April werd vastgesteld een nieuwe verordening op het Grondbedrijf. 8. In de vergadering van 30 Mei werd besloten tot het verleenen van een rente dragend voorschot aan de Woningstich ting voor den bouw van 48 arbeiderswo ningen in het Tuindorp. 4. In de vergadering van 11 Juni werd besloten tot het inrichten van een terrein voor lichamelijke oefening voor de lagere scholen. 5. In de vergadering van 6 Augustus werd in beginsel besloten tot het stichten van een school voor lager onderwijs in het Tuindorp. 6. In de vergadering van 11 December werd aangenomen een wachtgeldverorde ning voor het gemeente-personeel. En ten slotte mag hier ook aangestipt worden de herdenking van het 76-jarig bestaan van het Kon. Instituut voor de Marine op 20 en 21 September j.1. Daarnaast vermeen ik goed te doen u enkele getallen en cijfers te noemen. I overschot zou hebben moeten geven van 322; vertrek is dan ook 592 hooger dan vestiging, wat hoofdzakelijk aan vermin dering van militaire bezetting is toe te sohrijven, hetgeen duidelijk blijkt uit het feit, dat de vermindering zich bepaalt tot het aantal mannen, terwijl het aantal vrouwen ongeveer gelijk is gebleven. Woningen. In tegenstelling met deze vermindering van bevolking staat het feit, dat in 1929 voltooid werden 162 woningen, terwijl er in Januari 1930 in uitvoering waren 147. Zeebad Huisduinen. Hoewel het seizoen 15 September j.1 reeds is beëindigd, is nog geen enkel ge geven ter beschikking; tot mijn leedwezen kan ik derhalve hieromtrent geen mede- deelingen doen, Financiën. Wat betreft de vermogensbelasting, deze steeg over 1927/28 van een aantal aangeslagenen van 320 met een gezamen lijk vermogen van 12.877.000 tot 339 aangeslagenen met een totaal vermogen van 13.375.000 over het dienstjaar 1928/29. De Rijksinkomstenibelasting telde over het dienstjaar 1927/28: 7942 aangeslagenen met een totaal belastbaar inkoomen van 15.619.497, tegenover in 1928/29 8176 aangeslagenen met een totaal belastbaar inkomen van 16.252.961. Grondbedrijf. In 1929 werd van de tot het Grondbe drijf behoorende gronden een onpervlakte in erfpacht uitgegeven van 20.275 Ma. terwijl verkocht werd 16.965 M8. Van het Rijksd'uinterrein te Huisdui nen, bij de gemeente in erfpacht, oor spronkelijk groot 3.29.'H.A., is sinds 1927 aan particulieren overgedragen '1.32.05 H.A., voor den bouw van zomer huizen e. d Dit alles zijn sléchts enkele cijfers, doch In het algemeen vermeen ik de verwach ting te mogen koesteren, dat Den Helder in 1930 zal vooruitgaan. We zullen daarbi; het oog op Huisduinen gevestigd moeten houden, dat betere toegangswegen eischt; we zullen zonder al te groot© finan cieels uitgaven van Den Helder meer „woonstad" moeten maken door betere verlichting en meer groen en we zullen den abnormaal hoogen belastingdruk der burgerij moeten verlichten. Of dat dit jaar reeds zal kunnen geschieden, zal in Mei moeten' blijken. Ik geloof, dat we de toekomst met vertrouwen kunnen tege moet gaan. Ten slotte zij het mij vergund den leden van den Raad met hunne gezinnen alle goeds toe te wenschen in 1930 en de hoop uit te spreken, dat het nieuwe jaar voor de gemeente vooruitgang zal mogen brengen. De heer Biersteker beant woordt deze. Deze rede wordt met applaus begroet en beantwoord door den heer Bierste ker als oudste raadslid, die dank zegt voor de gelukwenschen en zich gaarne aansluit bij de wenschen. Ongetwijfeld zal de gansche Raad unaniem willen me dewerken aan alles wat ten goede zal ko men aan den bloei der gemeente. Wederkeering wenscht spr. den Voor zitter het beste voor het nieuwe jaar. Ook deze rede wordt met applaus be antwoord. Ingekomen stukken en andere voorstellen. De Ingekomen stukken, zooals die op de agenda zijn vermeld en afgedrukt in ons blad van Donderdag 16 dezer passee- ren den Voorzittershamer. Zonder discussie worden aangenomen de voorstellen tot toekenning van -vergoe ding overeenkomstig art. 13 L.O.wet 1920 en tot verleenen van medewerking voor aanschaffing van leerboeken voor het christelijk onderwijs. Instelling Gezondheidsdienst De heer De Nii s vraagt inlichtingen omtrent het vóórkomen van besmettelijke zieken. Is er dan voldoende materiaal aanwezig? De Voorzitter: Voor vervoer bin nen de gemeente wel. Anders wordt het als we patiënten van buiten zouden moe ten halen. Aangenomem Overschrijving van 1750 van werkverschaffing ol steun. De heer Terra vindt -het beter het geld voor werkverschaffing te gebruiken dan voor steun. Wethouder Bok beantwoordt de op merking en zet uiteen, waarom dit voor stel is geschied. Aangenomen. Reclames aan Straatlantaarns. De heer Van der Vaart vreest, dat deze reclame niet tot verfraaiing zal Strek ken. Spr. zal zich niet verzetten overigens, maar zou gaarne rekening willen houden met de belangen eener betere verlichting. Aangenomeni De heer De Zwart zal, voor zoover dit onder Grondbedrijf ressorteert, dit even uiteenzetten. De grond was aange boden om te koopen en als voorzitter van het Grondbedrijf had spr. te adviseren omtrent de waarde voor het Bedrijf. Zijn advies was ongunstig op grond van de kosten voor rioleering, enz. Wij hebben toen gezegd de grond is voor Publ. Wer ken geschikt en gerekend naar den ge- vraagden prijs is de huur niet zoo boog. De heer Bok vervolgt dit betoog. Al eenige jaren ziet de gemeente uit naar een behoorlijk stuk grond gelegen aan den weg en water. Voor afvoer van puin etc. We hebben hier een uitstekend stuk gevonden. De school Vischmarkt had erg 'veel last van lawaai van steen-kloppen, etc. Dat was hoofdzakelijk het motief. De heer Monhemius gaat nader op de zaak in. Spr. meende dat het beter was thans een afdoende oplossing te vinden. Wat dit niet is. De Raad vindt de prijs hodg. De heer Biersteker vindt ook 300 huur wat veel. Het terrein wordt gebruikt voor opslag van allerlei afval. Merkwaar dig is wel, dat nu en niet vroeger klach ten komen van de scholen. Zijn er in ons eigen Grondbedrijf geen plekjes te vin den voor opslag van dit afval? Het ter rein aan de Bassingracht van de Reini ging is er wel geschikt voor, ook dat bi den overweg. En de gemeente verhuurt dat voor slechts 30. Spr. vraagt aan houding. De heer Schoeffelen berger De prijs is te hoog, maar als men de be zuiniging op vervoer van dit afval, die we aldus krijgen, gaat berekenen, is dat een. factor die meetelt. De Oie. v. Publ. Werken vond dit terrein het best geschikt. De heer De Boer weet al jaren, dat het rumoer nabij de school het onderwijs hindert. (De heer Van Dam komt ter vergade ring). De heer Bogaard merkt op, dat het niet alleen maar een beetje afval is, maar dat er van alles wordt gedeponeerd (stee- nen, etc.). Wel zal dit de transportkosten verminderen. En wat dat Storthuisterrein betreft, laten we daar geen vuilnisbelt van maken. De heer Terra onderschrijft het be- toog-Biersteker. De heer B o k merkt op, dat van de zijde van B. en W. alles gedaan is om tot lage- ren prijs te komen. Maar wil men liever een ander terrein, het is spr. best, dan Wijze men dat aan. De heer De Zwart merkt op, dat het Grondbedrijf een zoo groot stuk land voor een dergelijken prijs 10 jaar achtereen niet kan afstaan. Men noemt nu het ter rein nabij den overweg. Straten aan de overzijde van ddn overweg. Spr. kan hieromtrent mededeelen, dat den Raad voorstellen zullen bereiken voor stratenaanleg. De Voorzitter: De hoofdzaak is het rumoer voor de scholen Vischmaxkt. De heer Biersteker zou daarom de zaak willen aanhouden. De heer Mon-hemius: Kan dpt steenstorten etc. niet naar de Bassin gracht? Het voorstel wordt aangehouden. Huur van strook fa. OortgiJsen. grond van De heer Monhemius zou gaarne nader worden ingelicht. Spr. vindt de huur nogal hoog, 200 acht spr. vol doende. De heer Oortgjjsen zal in zijn handen wrijven over een' dergelijken prijs. Kan het niet voordeeliger door op een oudere plaata <te huren? vraagt «pr. Adres J. Helder. De heer Van der Vaart merkt op, dat in het prae-advies niet uitkomt wat gebeuren zal, n.1. of inderdaad het ver zoek van de -hand -zal worden gewezen. Het is juist, dat de zaak competeert bij B. en W., maar het schijnt, dat hier on recht is geschied. Als wij nu beslissen conform het voorstel van B. en W., wordt dan de betrokken1 ambtenaar op zijn te kort gewezen? De heer Minnes -heeft in de Oie. voor P. W. zijn stem aan dit voorstel gegeven, maar na een nader onderzoek is spr. ge bleken, dat dit onjuist was. Er wordt hier beweerd door adressant, dat de fundatie niet in orde was. Dat valt alleen te con troleeren bij afbreken. De heer Bok: De zaak heeft heel wat stof doen opwaaien. Het betreft een ge- meenschappelijken muur. Spr. heeft een speciaal onderzoek naar de fundatie doen instellen. Er ontbrak niets aan-, ook de muur was in orde. Er zit een addertje tusschen, maar spr. kan dat in den Raad niet ter sprake brengen. De heer V-ander Vaart had geens zins de bedoeling de belangen des heeren Helder te bepleiten. Maar er blijkt wel, dat het prae-advies niet juist is geredi geerd. De heer Bok: Het Ooilege staat afwij zend tegenover de zaak. De heer Helder brengt de zaak in den Raad en deze en dosseert haar weer naar B. en W. Maar de zaak is goed onderzocht en volkomen in orde. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. Vergoeding art 102 lag; onder wijswet, enz. Zonder discussie of stemming aange nomen. Verpachting grasgewag duin terrein. Aangehouden, daar de voordracht nog niet gereed is. Onderwijzer school 4 en 6. Benoemd worden de heeren R. van der Zee, Jubbega (school 4) met 20 stemmen, J. Zoete, Oudeschild (school 6) met 21 stemmen. Diverse benoemingen. Benoemd worden; Tot drie leden der Oie. van Toezicht op Midd. en Nijverheidsonderwijs wegens periodieke aftreding de heeren- Ir. A. Slingervoet Ramondt, Dr. H. W. van Urk en Ir. A. L. Bijl in de desbetreffende va catures. Tot leden en plaatsvervangende leden- werknemers en -werkgevers der Comm. van Advies voor den Dienst der Arbeids bemiddeling en Werkeloosheidsverzeke ring de periodiek-aftredende leden. In de vacature C. Th. de Boer (lid-werkgever) wordit benoemd de heer P. IIubbelinK, in de vacature P. Hubbeling de heer G. Ih. de Boer. Vijf leden der Oommissie tot voorlich ting bij Beroepskeuze (periodieke aftre ding). Herbenoemd worden de aftredenden. Ontslag-aanvrage J. van der Graaff. Eervol verleend met ingang van door B. en W. te bepalen datum (onderwijzer school 8). Vraag J. H. de NiJs. Ter inzage is gelegd het antwoord op de vraag van den heer J. H. de Nijs, ge steld in de vergadering van 10 September 1929, in zake de stremming van het ver keer, te weeg gebracht door in de kom der gemeente marcheerende militairen. Vervolg-agenda. (Zie het nummer van heden.) Ingekomen stukken. Het adres van den Bond tegen den zwa ren belastingdruk, de goedkeuring van Ged. Staten op de plaatsbepaling der school Tuindorp, en de dankbetuiging van Ged. Staten, worden voor kennisgeving aangenomen conform het voorstel van B en W. Met de beide andere stukken wordt eveneens conform het voorstel gehandeld, Reclames ln spoorwegrijtulgen De Voorzitter merkt op, dat in de bijlage wijziging moet komen. Er zijn zoo veel verzoeken gekomen, dat er geen 800 plaatsen meer beschikbaar zijn, slechts 72 photos kunnen worden geplaatst. De kos ten worden daardoor slechts 64.80. Het voorstel wordt bij acclamatie aan genomen. Vastrechttarief gas. wordt bij de begrooting der gasfabriek behandeld. Voorstellen Grondbedrijf. Alle voorstellen inzake huur, erfpacht enz. worden verdaagd. Behandeld wordt alleen Benoeming lid Cle. v. Toezicht Lager Onderwijs. Periodieke aftreding van mevr. E. van UrkZwanenburg, die met algemeene stemmen herbenoemd wordt Winkelsluiting. De heer De Nijs vraagt waarom het voorstel inzake de winkelsluiting niet op de agenda is geplaatst. Het is de vorige maal verdaagd. De Voorzitter antwoordt, dat dit eensdeels is geschied wegens den tijd, en anderdeels omdat zich andere inzichten hebben voorgedaan, die het wenschelijk maken haar bij afzonderlijke vergadering te behandelen. De heer De Nijs heeft hiertegen geen bezwaar, mits de zaak maar niet op de lange baan wordt geschoven. De Voorzitter stelt thans aan de orde de behandeling der BEGROOTING, DIENST 1930. Voor het Algemeen Rapport en de be antwoording daarvan verwijzen wij naar de nummers van de vorige week. De heer Trap stelt voor geen poli tieke algemeene beschouwingen te hou den en niet langer dan tot 11 uur te ver gaderen. Eerste spreker is de heer W. de B o e r. Aan zijn betoog is het volgende ontleend: Bij deze begrooting, de laatste van een tijdperk, met.haar straks afgesloten, kan het weinig zin hebben, diep in te gaan op de huidige positie onzer Gemeente en haar tegenwoordige belastingheffing, ook nu deze laatste ons ver van volmaakt toe schijnt. Maar wel wenschen wij onder deze om standigheid de woorden aan te halen van de Ministers van fin., BinnenL Zaken en Landb., in de Mem. van ToeL bij hun Wetsontwerp op de fin. verhouding, waarin zij zeggen: „Het abnormale verschil in druk ten aanzien der belastingen in de Gemeenten vindt dan ook niet in de eerste plaats zijn oorsprong in uitloopend beleid, maar in uitwendige omstandigheden. Reeds het feit, dat de gemeenten, welke inzake die uitwendige omstandigheden met elkaar te vergelijken zijn, steeds ook in hoofdzaak hetzelfde budgetaire beeld vertoonen, welke personen ook aan het roer staan en hoe verschillend in beheers en levensopvatting de meerderheid harer bestuurders is. Gulden woorden, die waard zijn, ook in deze raadszaal gehoord te worden, waar herhaaldelijk juist democratische meerderheid aansprakelijk werd gesteld voor onze hooge belastingen. Gulden woorden vooral ook omdat zij in dezen tijd van plaatselijke critiek, zoo ongevraagd blijk geven van het vertrou wen, dat de hooge Regeering nog steeds stelt in de gemeentelijke bestuurs organen. Woorden, die eindelijk eens recht doen aan Gemeentebesturen als dat van Den Helder ,die ondanks de moeilijke constellatie iet iinancieel beheer zuiver wisten te houden en daarbij, zonder extra steun van Ruk of Provincie, aan hun finan- c eele verplichtingen wisten te voldoen, b« het trachten naar een behoorlijke be^ hartiging der opgelegde taak", bezuiniging, waar deze mogelijk De democratische meerderheid. Daalde niet hier in 10 jaren tijds het aantal arbeidskrachten in dienst der Rei niging van 60 op 82, bij de Gasfabriek vari 80 op 86! En dit terwijl bij eerstgenoemde tak van dienst door een groote stadsuitbrei ding een aanzienlijk vermeerderd aantal woningen de totaal te verrichten arbeid belangrijk werd verzwaard. De verwerkelijking van meerdere harer liefste wenschen heeft de democratische meerderheid van dezen Raad van jaar tot jaar zien uitgesteld, telkens weer een of fer brengen aan den financieelen nood, dien zij erkende. Zoo ziet eerst het jaar 1930 hier een school, gesticht voor achterlijke kinderen. Vergelijk een goed deel onzer school gebouwen eens met wat elders verrees voor de jeugd. Beschouwen wij nog even het aantal leerlingen per onderwijzer bij het open baar lager onderwijs, dan is ook hier een sclitörstsndt Spr. betoogt de wenschelijkheid door straat met September a.s. een tweede aar de opleidingsschool in de Oostsloot- aan vangsklasse toe te voegen, onder te ''brengen in een der verbouwde lokalitei ten van school II of in school 8; we zijn wel bescheiden in ons verlangen. Is de salarieering van ons gemeentelijk personeel in alle opzichten voorbeeldig? vraagt spr. en geeft staaltjes van de on voldoende bezoldiging. PremievrU pensioen. Spr. fractie wenscht terug te mogen keeren tot den toestand van premievrij pensioen voor ons gemeentelijk personeel. In 1925 hebben werklieden en ambte naren vrijwillig een deel der pensioen premie wederom tot hun last genomen, een daad, waarvoor enze fractie hen bij deze begrooting gaarne een woord van dank brengt. Zij hebben mee geholpen, onder aan bieding van een deel hunner inkomsten, de lasten der burgerij te verlagen, waar zij evengoed hunne belastingen stortten. Nu deze begrooting een ongewoon groot bedrag aan onvoorzien bezit, lijkt het ons plicht, onze werklieden en ambte naren, zij het dan ook gedeeltelijk, terug te geven, wat zij eenige jaren vrijwillig hebben geofferd. Bij het sectie-onderzoek der begrooting vestigden wij reeds de aandacht op de mogelijkheid aezer oplossing, (en hier is het algemeen vei dag niet volledig) en gaarne geven wij dan ook onze stem aan de oplossing in dezen gevonden. De tarievenpolitiek. Een enkel woord nu over stroom- en gasprijs en over ons water. M. d. V., onze fractie de stroomprijs- verlaging van 3 ct. toejuichende, heeft in het Algemeen Verslag reeds aan hare teleurstelling uiting gegeven, dat de gas prijs de zelfde bleef. Nu het College komt met een nieuw vastrechttarief, willen wij gaarne met het College mede gaan tot verlaging van den stroomprijs, tot invoering daarbij van dit vastrecht tarief voor gas. Spr. zal gaarne op de hoogte worden gesteld van de werking van het voorge stelde vastrecht-tarief. Mocht het onverhoopt blijken, dat dit tarief vrijwel enkel goedkooper gas brengt aan de beter gesitueerden, die nu b.v. over gaan tot het inrichten van een eigen badinstallatie, dan komt onze frac tie stellig ter zijner tijd met een voorstel tot directe prijsverlaging van het gas. Onze hooge prijzen hebben wij dan ook alleen verschoonbaar geacht door de hooge belastingen, hier onvermijdbaar. OnbillUk watercontract de Provincie. met naar bleek. Spr. vestigt de aandacht op het con tract met het P. W. B., dat onze gemeente een last oplegt, nu groot 30.000, waar bij wij tevens nog veroordeeld zijn tot be taling van 5% lekverlies (voor 1929 be- loopende ruim 10.000 M3.), welk verlies ontstaat verre buiten onze gemeente, ter wijl er, waar ons grondgebied aanvangt, een watermeter geplaatst is, die precies aangeeft, hoeveel water wij betrekken, ons stedelijk lekverlies inbegrepen. Gaarne hulde brengend aan de moeite, door het College aangewend ter verbete ring van het bestaande contract met het P. W. B., wil het ons toch voorkomen, dat in dezen niet bereikt werd wat billijk is en recht. Maatregelen tegen den woeker. 1 en slotte, M. de V., nog een enkel woord over de wensohelijkheid, om juist in onze stad maatregelen te treffen ter bestrijding van den woeker. In dezen kunnen wij het oordeel van Uw College niet onderschrijven. Wat toch is het geval ™In on6 vergadering der Tweede Kamer tÏÏmX a°Va 27/e^ de Minister van Justitie duidelijk, dat hij aan een ge- wa verordening tegen den woe ker de voorkeur geeft boven een RJjks- J?i\yaerd ?e?egd op 80 N°v- 1927 en Van ln R, mttS veranderd. Het ontwerp- m!? ergh C'5' wordt misschien nim mer wet, een ander voorstel is niet te verwachten, deze materie is hifrmee he?dSwand naar,de gemeentelijke over- i 26 misschien voorloopig ook beter op haar plaats is. schaafde* «w"8 Vaderland de eenige be- derd tiereli kan.Wa8r d" W06lMr 0,1B6llln- Bovendien een Initiatief-voorstel. voor?teffbdVif\te vergeten, dat het voorsteijs. een lnitlatlef" hlHfM?, aannemlng door de Kamers l l'he'de vraag, of de Minister het ooit voerteggem111 ter bekrachtiging zal Voorts Is er tusschen het denkbeeld van een gemeentelijke regeling en de

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6