Huiduitslag r Radio-Programma Radiografisch Weerbericht Marineberichton. Inifwrflfr" MedednUtOt (TS6) /i WOENSDAG «9 JANUARI. Ruisen, 1873 M. 10.00—iais Morgenwijdina- ia.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet. а.00—3.00 Radio Kinderkoorzang o. I. v. Jac. Hamel. 3.004.00 Naaicursus. 4.00—4.30 De voornaamste studiemuziek voor piano uitgevoerd door Egbert Veen. Toe lichting door Louis Schmidt. g.005.30 Lezing door C. F. H. Tuckermann over: Organisatie van den bluschdienst door particulieren en door de overheid. 5.30—6.45 Concert door het AVRO-Kwartet. б.457.15 Italiaanech: Beginners. 7.157.45 Italiaansch: Gevorderden. 8.01 AVRO Radio Tooneel: Studio-opvoering van „Steekspel van Joffers" (Bataille de dames). Blijspel in 3 bedrijven van Scribe en Legouve. Leiding. Kommer Kleyn. Na afloop: Persber. Daarna Gramofoonmuzlek. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (voor 9 uur 298 M.) 8.159-30 Concert. 10.3011.00 Ziekendlenst. 11.0011.30 Gramofoonmuzlek. 11.3012.30 Harmondumbespeling. 12.302.00 Concert. 2 sopranen en piano. 2.00—2.45 Concert. Zang, viool, piano en ongel. 2.453.15 Lezen. 3.154.15 Voortzetting concert. 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Gramofoonmuzlek. 6.30—6.40 Koersen. 6.407.40 Cursussen Techniek. 7.408.10 Mededeelingen van den NCRV- Voorzltter. 8.108.55 Concert. Orkest en zangeres. 8.559.20 Declamatie. 9.20—10.20 Voortzetting concert. 10.20—10.30 Persber. 10.30 Declamatie. DONDERDAG 30 JANUARI. Hulzen. 187S M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 Halfuur voor de Vereen, van Huis vrouwen. Spreker: Ir. A. Nolat Thenlté. Or- derwerp: Verf, vernis en wat daarmede ver band houdt. 3 40—4.00 Gramofoonmuziek 4.00s.oo Ziekemiurtje. 5 30—6.45 Concert door het Omroeporkest. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker: H. J. van Leusen. Onderwerp: Ruilverkaveling. 7.157-45 Fransch: Gevorderden en conver satie. 8.01—8.15 AVRO Radio Tooneel. Studio-op voering van „Kabinetscrisis i n Luilekker land". Bewerkt naar een fragment uit „Der Schlüssel des Himmelreichs" van Aug. Strindberg door James Yoland. 8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam. Het Concertgebouw Orkest o. I. v. Dirk Fock. In de rustpoos: Van en over Charivarius door G. van den Burg. Na af- looop v. h. concert: Persber. Daarna: Aansl. van het Carlton Hotel te Amsterdam. En semble Lisinonde. 12.00 Sluiting. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 8.159.30 Concert. 10.0010.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.45—12.30 Voor de landbouwers. 12.302.00 Concert; Viool, cello en piano. 2.002.35 Uitz. voor scholen. 2.45 Cursus fraaie Handwerken.. 4005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Lezing over: Over zielkundige in vlieden op het proces van de ziekte (VIII). 5.456.30 Orgelconcert. 6.306.40 Koersen. 6.407.10 Lezing over: „Ferzeu fea a Fryske strid". 7.107.40 Lezing over: Methodische toepas sing der muziek bij de behandeling van on gewone personen. 7.408.10 Cursus Maleiich. 8.10—9.15 Feestconcert. Chr. Gem. Koor, soraan, alt, tenor en bas, strijkje. 9.159-45 Gramofoonmuzlek. 9-4S Voortzetting concert. Na afloop: Persber 11.00 Sluiting. STAAT UW LUIDSPREKER WEL OP DE GOEDE PLAATS? Het is niet algemeen bekend, dat de weergeving van een luidspreker, onge acht volgens welk systeem deze gebouwd is, in hooge mate beïnvloed wordt door de afmetingen en de bekleeding van het ver trek, waarin bij geplaatst is en ook van de plaats, die de luidspreker in bet ver trek inneemt Velen zullen echter wel eens gemerkt hebben, dat een luidspreker, geplaatst in een groot, kaal vertrek, zéér onnatuurlijk klinkt en dat de weergeving van bot ge sproken woord onverstaanbaar kan wor den. Dit is een extreem geval, maar in veel gevallen wordt de weergeving wel degelijk ongunstig beïnvloed, zonder dat men de ware oorzaak kent De verschijn selen, die zich hierbij voordoen, zijn zóó ingewikkeld, dat het niet mogelijk is, vaste regels te geven, maar wel kan wor den gezegd, dat in het algemeen goede bekleeding van bet vertrek, evenals dit in de studio's het geval is, een gunstig effeot beeft Meermalen plaatst men den luidspreker in een hoek van bet vertrek. Dit is in vele gevallen ook niet gunstig. Men probeere daarom eens den luidspreker op verschil lende plaatsen op te stellon en na te gaan, welke plaatsen het meest natuurgetrouwe effect geven. VOETBAL. H. N. V B. Overzicht van de wedstrijden van Zondag afl Januari. AFDKBLIN» I. Sparta—Ajax 2—2, ADO-—Haarlem 6—1, HBS—Hilversum 12. Het was te voorzien, dat bet tusschen Sparta en Ajax in Rotterdam zoo spannen. En het heeft er gespannen, zooals de uitslag bewijst. Een buitengewoon groote menschen- mendgte was getuige van deze ontmoeting, die qua spel, in dê eerste helft niet aan de ver wachtingen beantwoordde en waarin Ajax de sterkere was. Toch doelpuntte Sparta het eerst door Voormolen, nadat keeper de Boer even te voren een zeker schijnend doelpunt had weten te keeren. Voor rust nog scoorde invaller Mulders den gelijkmaker en 1 mi nuut na de hervatting gaf laatstgenoemde zijn club de leiding. Toen kwam aan de overheer- sching van Ajax een einde en speelde de thuis club een spel dat ver uitslak boven dat van de eerste helft De voorhoede was 'n voortdurend gevaar en hoewel Kools c.s. zich tot het uiter ste weerden en de bal meermalen rakelings naast en over ging, viel een kwartier voor tijd de beslissing uit een penalty, wegens un fair spel tegen Wendt. Formenoy maakte geen fout en het einde kwam met een gelijk spel, wat een zeer goede verhouding is. De kam pioenskansen van beide clubs zijn döor dti resultaat wat verminderd, wat ADO ten goede komt, welke club Haarlem een sprekende ne derlaag toebracht. De internationaal Tap scoorde voor rust driemaal en daarna zorgden zijn broer en v. d. Meer dat ue stand 5—0 werd. Huijsman slaagde er toen In de eer te redden, waarna van Soldt den 6en Haagschen goal fabriceerde. ADO was, zoowel voor als na rust, sterker. HBS sneuvelde op eigen veld tegen Hilversum, niettegenstaande Dénds speelde als in z'n besten tijd. HRCKFC 3—2, Alcmaria Victrix—Hol- landia 1—1, We»t-FriaiaWFC 2I, AAV DWS 2—0. De strijd om het Wmpioenschap is nog lang niet beslecht. En wel door de nederlaag van de leiders op het Radng-veld, waardoor tevens de spanning toegenomen is. Wiel staat KFC nog bovenaan en heeft het minst aantal ver- ldespunten, maar Alcmaria blijft de Koogers op den voet volgen en ibeide clubs moeten nog tweemaal tegen elkaar spelenl De strijd in het Alkmaarscbe Sportpark is in een draw geëindigd, hoewel wij een zege voor de thuis club verwacht hadden. Weat-Frisla deed mooi werk door WFC, dat den laatsten tijd zoo op dreef is, te kloppen, terwijl WA het goede pad bleef bewandelen door DWS de 3e nederlaag in successie toe te brengen. Ook Spartaan verloor weer en is daardoor nog lang niet van de laatste plaats af, terwijl ZW het dreigende gevaar nu wel voorgoed afge wend zal hebben. ae klasao B. ZeeburglaHercules 2—a, VeloxZand poort 6—1, HVCAFC 6—1, Bloemendaal— BFC 2—<2. DEC had vrijaf, maar behield den kop èn een verliespunt minder, door het gelijke spel van Zeeburgia. Velox blijft een gevaarlijke 3e. AFC staat hopeloos onderaan. sa Uaaso A. PurmersteijnHelder o—a, Volewijckers' OSV 31, APGS— Kennemers 27, QSC Aasendelft 41, Meervogels—KW 3—3. Volewijckers stevent recht op het kampioen schap af; thans moest OSV er aan gelooven, welke laatste nu nog meer een klein kansje rest voor de eereplaat9. Door twee achtereen volgende nederlagen zijn de Oostzaners nu vrijwel uitgeschakeld.Kennemers, welke in de vorige 3 wedstrijden één punt kon noteeren (en 2 doelpunten), Bloeg het politie-elftal met liefst 7—2. En dat terwijl APGS den laatsten tijd zoo succesvol gespeeld heeft (7 punten in de laatste 4 wedstrijden)- De Beverwijkers blijven daardoor in de running en' hebben hun kampioenschapskans nog in eigen hand. Het gemis van midvoor Ort was voor de Helder- sche withemden geen beletsel om zegevierend uit Purmerend terug te keeren, terwijl QSC Assendelft geen schijn van kans gaf. En Meer- vogels ten slotte welke nog alleen thuis wedstrijden moet spelen ontnam KW één punt, waardoor de Zaandammers thans 6 winstpunten uit 14 wedstrijden hebben. 3e klasse B. KinheimOVVO 1I, ZRCSchorten 34, THBAmstel 26, Zeemeeuwen—DSV 1o, Hortu9ODE 21. Reserve ae Elasas A WFC 2DEC 2 32, KFC 2—Alcmaria Victrix 2 2—2, Blauw Wit 3—Spartaan 2 2o. Reserve 8e A. OSV 2HRC 2 (terr. af gek.), Alcmaria Vdctrix 3QSC 2 02, Bollandia 2ZFC 3 35, ZW 2West-Frisla 2 2t. afdbblino n. ie klasse. FeijenoordStormvogels 5—i, Blauw Wit VUC 4—1, HFC—EDO 0-0, 't Gooi—HDVS 11. Blauw Wit verbeterde haar kans op ver overing van de eerste plaats door VUC in het Stadion te slaan. De Amsterdammers zijn thans nog slechts één punt bij ZFC ten achter en daar zij een wedstrijd méér te spelen hebben, kan men zegen, dat zij het nog ln eigen hand hebben om als kampioen te eindigen. B.W. kan overigens met het resultaat tegen1 VUC be haald, best tevreden zijn, want hoewel voor rust een beslist ie klasse spel vertoond en gedraaid werd met een 4o voorsprong, 19 zij daarna bijna geen o ogenblik meer in het offensief geweest, heeft integendeel meer ver dedigend moeten spelen. Slechts eens moest Schindeler visschen, want de Hagenaars wis ten door te veel getalm hun attaques niet productief te maken. Feijenoord won op abnormale wijze van de IJmuider Vogels, die heusch niet zoo zwak waren als de etikets aanwijzen, maar zij troffen het niet dat Thijs- sen, hun uitnemende doelman, reeds na een 10-tal minuten van verder spelen moest afzien en zeer onvoldoende vervangen werd. Toen was het 1—o en met rust 3—1 door Stnke en Pijl (2), terwijl Tol tegen scoorde. Na rust zijn de gasten verreweg het meest ln den aan val geweest, vooral de voorhoede gaf nu en' dan schitterend spel te zien, die tevens goed op schot was. Maa in alles zat het de Vogels tegen;palen zoowel als lot waren een trouwe hulp voor den R'damschen doelman, die zelf ln prachtconditie was. Doelpunten bleven dan ook uit. Feijenoord was gelukkige en wist door 2 snelle doorbraken (tegen het einde) den stand op 5—1 te brengen. Stormvogels heeft nu afgedaan als kampioenscandidaat en gaat al,een tusschen ZFC, Blauw Wit en HW. De Haarlemsche derby was reer spannend en eindigde blanco) eea teer goede uitslag. 't Gooi, met a 'middenspelers in de voorhoede, speelde gelijk tegen Hermes. De match stond op laag pril en van beide zijden werd deerlijk slecht geschoten. - Door de laatste uitslagen is het gevaar voor de laatste plaats vrijwel verkeken, maar voor HFC en 't Gooi blijft het nog uitkijken. GO AHEAD KAMPIOEN OOSTELIJKE xe KLASSE. Voor de 11de maal! Nog is Januari niet ten einde of Go Ahead heeft reeds beslag gelegd op het Oostelijk kampioenschap. Dit kampioenschap is tevens een record, want het is voor de elfde maal dat Go Ahead den titel in het Oosten veroverde. Langen tijd was in het Westen H.V.V., met 10 afdee- lingskampioenachappen, recordhoudster. H.R.C.K.F.C. 3—a. Een verdiende zege op de leiders. Zeer groot was de belangstelling voor deze ontmoeting, wat te begrijpen was, nu de strijd tegen de leiders der afdeeling g»ng en men, terecht, nieuwsgierig was wat dezen zouden presteeren en ook wat de thuisclub tegen hen zóu bewerkstellingen. De verwachtingen waren hoog gespannen, maar reeds na een kwartier spelen bleek ons dat wij KFC te hoog aange slagen hadden. Tot dit moment hadden de gasten1 het initiatief en speelden een puik spel, waarin vooral het plaatsen en positiekiezen te loven viel, maar Racing venvisselde de rollen, had spoedig bemerkt dat zij het wel goed on derlegde maar weinig bezielende spel der Koo gers wel aan kon, en den resteerenden tijd heeft KFC bijna geen overwicht meer gehad. De roode voorhoede speelde met overleg. Be- neker gaf den toon aan en bijgestaan door twee op idreef zijnde vleugelspelers was ze een voortdurend gevaar voor den Koogschen kee per, die ettelijke schoten heeft moeten keeren. De K.-aanval was lang zoo gevaarlijk niet, niet tegenstaande ze soms verdienstelijk combi neerde, maar tot een goed schot kwam het zelden en Bouthoorn heeft zoo goed als niets uitgevoerd. In de resp. voorhoedes zat wel het cardinale verschil en beider spel was de be slissende factor van dit treffen, ten gunste der Racers. De overwinning is zeker verdiend, daar Racing, na het boven omschreven begin, het beste van het spel heeft gehad en ook technisch de meerdere bleek. Bepaald geest driftvol is er niet gespeeld, vooral docfr de be zoekers niet; er waren momenten van zeer slap spel. Eerst tegen het einde werd het spannender en' werd de overwinning tevens een feit. De heer Theo Bosch was verhinderd dezen wedstrijd te leiden, waardoor hij vervangen werd door den heer van der Lee. Deze kon voor de rust wel voldoen, daar hij goed mee liep en weinig overtredingen overzag. Toen hij in de 2e helft, blijkbaar door een1 misstap, het spel niet goed meer kon volgen door een knie blessure, ontging hem vanzelfsprekend veel, wat aan het geheel geen goed deed. Vooral inzake buitenspel kon hij niet ingrij pend optreden, omdat hij de situatie niet kon beoordeelen. De heer van der Lee had beter gedaan zich te laten vervangen. Gelukkig heeft dit ditmaal geen invloed op het eindresultaat gehad, want de punten zijn gekomen aan de partij, die ze 'het meest toekwam. Om precies half drie laat de referee den K.-midvoor aftrappen, zoodat de thuisclub den eenigszins schuin over het veld staanden wind in het voordeel had, waaraan ze vooralsnog niet veel had, want nadat Prins in de eerste minuut een corner had weten te forceeren, welke na goed nemen hoog ingezet werd, kwamen de roodblauwen in den aanval en hoe wel Bool lang niet slecht speelde, moest Tiij toch in van Wensveen voorlooplg zijn meer dere erkennen, die na eenige staaltjes mooie voetbalkunst na 4 min. den bal op de juiste wijze voor doel bracht, waar de toeloopende van 't Kaar keeper Prins geen kans gaf (o1). KFC bleef domineeren, maar de roode ver dediging weerde zich uitstekend, zoodat de bruine spelers, hoe goed de middenhalf via de vleugels hun de ballen ook aangaf, zelden een vrije kans kregen. Een uitval van H., gevolgd door een energieke poging van Prins om ge lijk te maken, werd intusschen door den K.- rechtsback op resolute wijze afgeslagen. Van Wensveen blijft gevaarlijk en als Stolk die zeer zwak speelde een mistrap doet, krijgt Bouthoorn een opgelegde kans om de leiding te vergrooten, die hij echter door talmen on benut laat. Een beslist gevaarlijk oogenblik ontstaat na 13 min. spelen weer door toe doen van den K.-rechtsbuiten, maar Siersma wist nog, zij het ten koste van een hoekschop, voor redding te zorgen. Een rush van Kap- tein blijft evenmin zonder gevolg, terwijl ook de K.-linksbuiten geen resultaat zag van zijn hand schot. Intusschen is de strijd ontwikkeld tot een meer over en weer gaand spel, waarin van beide zijden veel goeds wordt gedaan, maar ook de constateeren valt het meer schot- vaardige van den rooden aanval, waarin het trio KapteinBenekerPrin9 zelfs uitnemend speelt. Keeper van 't Hoi moet tweemaal achtereen hoog opspringen voor een ver schot van den H.-rechtshalf en aan den anderen kant verknoeit van 't Kaar „de kans van den dag". Om 2.56 ontstaat via een vrijen schop de gelijkmaker door Benieker, maar daar deze speler buitenspel stond werd geen goal toe gekend. Een snelle attaque van den K.-rechter- vleugel werd besloten met een hopeloos slecht schot van den rechtsbinnen. Racing speelt steeds geestdriftiger en is nu tot de rust sterk in den aanval; door het snelle combinatiespel der rooden wordt de K.-verdediging uit haar spel gebracht, die nu en dan raar schuttert. De keeper blijft echter een struikelblok, die ette lijke schoten klemvast en in soepelen stijl keert. Slechts eens moest hij zwichten na een geweldige worsteling voor zijn doel en 10 min. later is het pauzeeren met den stand 11. Het tweede gedeelte van deze match was, behoudens tegen het einde, weinig interessant, eerder eentonig. Vooral de gasten hebben het toen leelijk laten liggen, ln wier spel het vurige element ten eenenmale ontbrak. Niet lieten zien wat er voor hen op het spel stond. Hoewel van een eenzijdigen strijd niet gespro ken kan worden, heeft de thuisclub toch het spel vrijwel beheerscht. Reeds direct na het begin ontging H. een goal op waarlijk onbegrijpelijke wijze, toen Prins na stug doorzetten den bal vlak voor doel bracht, Inzet, maar nog weggewerkt werd. Onmiddellijk hierop moest de Racing- doelman corner werken. Kuiper kreeg daarna een bal van Prins, maar voor het Intrappen, doch hij weifelde net zoo lang, dat een K.-back kon ingrijpen. Kaptein en Prins doen hun uiterste best en talrijk zijn hun goede voor zetten. De laatste heeft werkelijk pech als hij tot tweemaal toe van dichtbij zijn schot nog zag keeren. Na 25 min. spelen doet de Racing- Hnksbuiten zeer dom om, vrij staande en voor een leeg doel, hoog over te schieten. Een mi nuut later heeft de H.-aanhang alle reden tot juichen als na een vrijen schop door den cap tain hieruit hun club de leiding verkrijgt (a—1). De Koogers halen even op; W.ensveen laat zijn bewakers nog even zijn Melen Men en scherp is zijn schot, maar Prins weet a zweefvlucht den bal onschadeMjJk wordt waarbij laatstgenoemde ongeoorloofd wordt aangevallen. Het spel wordt met recht pitttg als om 4.05 de gasten, in gehelde buJtenapel positie van den linksbuiten, weten «ehjk te maken. Prins loopt razend snel door Ar verdediging en centert scherp naar Kaptein, die een hard schot lost, wat v. t Hof correct «Stopt. Weer heeft de roode rechtsbuiten den bal, welke na zijn voorzet door tal van beenen voor den doelmond komt en hier was ne Roobol, die met een zacht tikje buiten des keepers gezichtskring, zijn club de leading ner- gaf. Vier minuten later, in welke K. nog een* alles op alles zette, kwam het einde van tl. s voorlaatste thuismatch. De elftallen zagen er als volgt uit: HJR.C. Prins; Siersma, Heens; Stolk, Goudtswaardt, Boot; Kaptein, Kuiper, Bene ker, Roobol, Prins. K.F.C. K. v. 't Hof; Jb. Veen, W. Mol; J. Veen, P. Nieuwenhuizen, P. Timmer; F. v. Wensveen, Jb. Mol, P. Bouthoorn, J. Kruiver, Jb. v. 't Kaar Wielingen. Succes-nieuw*. Zondag jJ. speelden de Succes-adspiranten thuis en ontvingen HRC B. Voor dezen strijd was geen scheidsrechter. Met beider goedvinden werd gespeeld onder leiding van den heer D. Kooij. Voor rust bleef de stand gelijk (0—0). Na dei thee maakte de kleine S.-rechtsbinnen met eer» kopbal I—o en later wist S. nog 2—0 te npaken, waarmede het einde kwam. Succes 3 was naar Den Helder op bezoek bij Helder 5. Na een {hooien'20 voorsprong gehad te hebben, wist H. met de rust gelijk te maken (22). Nh dé rust maakt H. door missen van een der 9,-spelers 32, waarmede het einde kwam. KEGELEN. INVITATIE-KEGEL-CONCOURS. Het invitatie-kegel-conoours in. het nieuwe Kegelhuis' is thans ten «inde en kan als uitstekend geslaagd worden be schouwd. Vanaf Vrijdagavond 17 dezer dadeljjk na de officieel© opening tot Zon dagavond klokke 12 hebben de banen ge regeld „geloopen", en bekampten de Alk maarscbe en Heldersche kegelaars elkaar vinnig op de vier nieuwe planken. Boven staande gedétailleerde uitslag toont vol doende aan, dat het er heeft gespannen. De voorzitter der wedstrijdoommissie, de heer D. Kort, sloot Zondag middernacht het concours met een toepasselijk woord, waarin hij o.m. hulde bracht aan het uit stekende werk van de kegelopzetters. Tevens herinnerde de heer Kort eraan, dat de feestelijke prijsuitreiking zal plaats hebben op Zondag 2 Februari, des avonds 8 uur. Dit concours, dat in hoofdzaak is opgezet om de propaganda voor de kegel sport hier ter plaatse te bevorderen, heeft ook in dit opzicht goede resultaten opge leverd. Wjj vernamen reeds, dat ver scheidene kegelclubs zijn opgericht, dié een dezer dagen met hun oefeningen zul len beginnen, om tz.t ook in een concours met succes te kunnen uitkomen. Onge twijfeld vinden deze adspirant-kegelaars een der leden van de reeds bestaande clubs bereid hen de eerste beginselen der sport bij te brengen en de club-administratie in te richten. Vaststaat, dat door dit oon- oours de banden tusschen de kegelaars belangrijk versterkt zijn, en wij vertrou wen, dat ook hier ter plaatse, evenals te Alkmaar, een opgewekt kegelleven zal kunnen komen. De uitslag van den korpswedstrijd vermeld den wij reeds in ons blad van Zaterdag. Van de overige wedstrijden volgen hieronder de definitieve uitslagen: Afd. B. Eerewedstrijd. (Heeren.) ie pr., zilveren beker: de Burg I, Alkmaar 301 2e pr., verzilverde beker: Koekoek II, Alkmaar 298 3e pr., verzilverde lauwertak, C.U.B.O. I, Alkmaar 281 Damesprijs: zilveren bekertje: Ophouder Wint I, Alkmaar 277 Afd. C. Persooeele Baan Wedstrijd. (Heeren.) ie serieprijs: Mr. A. J. Veldman 117 2e serieprijs: C. de Beurs m ie kaartprijs: H. Vermeulen 39, 34, 33 2e kaartprijs: M. Rosa 39, 34, 28 3e kaartprijs: J. Nelis 39, 32 4e kaartprijs: E. Buers 39, 30 5e kaartprijs: A. Köllmann 38, 37 (Dames.) Serieprijs: mevr. Snijders 92 ie kaartprijs: mevr. Geus 31 2e kaartprijs: mej. Elzas 30, 27 Afd. D. Invitatie-wedstrijd. (Heeren.) ie prijs C. Fuhrmann 76 2e prijs A. Köllmann 72 3e prijs W. Scheepmaker 70 4e prijs Mr. C. A. de Groot 68 (9) 5e prijs J. Met 68 (7) (Dames.) ie prijs mevr. Helder 71 2e prijs mevr. Buijs 67 Afd. E. Parenwedstrijd. ie prijs mevr. Snijders en J. Diepen 50 2e prijs mevr. Boom en A. Köllmann 49 3e prijs mevr. Helder en J. W. Biersteker 46 4e prijs mevr. Met en G. Geus 45, 44> 43 5e prijs mevr. Lensen en H. W. Zegel 45, 44, 42 2 X 6e prijs Mevr. Buij9 en C. de Beurs 44 2 X Afd. F. Vrije Baan Wedstrijd. (Heeren.) ie prijs G. J. Genefaas 45 2e prijs J. Luiting 44> 43 3e prijs L. H. J. Stcinmeijer 44 37 4e prijs C. H. de Lange 44i 32 43 3X 43, 42 43, 36 43, 34 44 42, 40 4* 41 2 X 41, 40, 39 4', 40, 35 2 X 41, 39 2 X 41, 38 2 X 17e prijs S Koorn 41, 38, jj j8e prijs M. Olie 4z, 35 (Dames.) ie prijs mevr. Heijligeuberg 4i, 37 2e prijs mevr. Groot 41, 3$ 3e prijs mevr. Duinker 40, 3g 4e prijs mej. Elzas 40, 36 5e prijs mej. Dito 39 6e prijs mevr. Met 38, 37 7e prij9 mevr. Carels 38, 34 De feestelijke prijsuitreiking zal plaats heb ben Zondag 2 Februari, des avonds 8 UUr precies, in het Kegelhuis aan de» Prins He», driklaan. HR. MS. „KORTEN1AER". Blijkens een bij het Departement van Defensie ingekomen draadloos bericht, bevond Hr. Ms. torpedootjager ,Kor- tenaer", op weg naar Ned.-Lndië, zich 24 dezer om twaalf uur des middags op on geveer 100 mijl benoorden Bona (in Al- gerië nabij de grens tusschen AlgeriS en Tunesië). 's-Gravenhage, 27 Jan. Blijkens bij het departement van Defensie ontvangen be richt bevond Hr. Ms. torpedobooijager „Kortenaer", op uitreis naar Ned.-Indië, ziob Zaterdag 25 dezer te 12 uur mm. 18 mijl Noordelijk van Valette (Malta). HR. MS. „VAN GALEN". Blijkens een bij het departement van defensie ontvangen telegrani ia Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen op uitreis naar Ouracao, op 25 Januari uit Las Pal- mas vertrokken. Bij Kon. besluit van 17 Jan. I. met 30 Januari: ie. Aan den luit. ter zee der ie kl. G. H. C. A. de Luive, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den zeedienst; 2e. benoemd tot luit. ter zee der ie kl. bij de Kon. mar.-res. de eervol ontslagen lult. ter zee der ie kl. G. H. C. A. de Luive, op grond van de bepalingen van het Diensplicht- besluit voor Nederlandsch-Indië; II. met Ingang van 1 Febr. bevorderd tot luit. ter zee der ie kl. de lult ter zee der 2a kl. J. A. L. Muller. De off. van den M.S.D. 2e kl. J. Kooijman en A. Hoogkamer, thans ter beschikking, wor den den I7en' Februari a.s. en de off. vah den MSD. 2e kl. M. C. Schol, eveneens thans ter beschikking, wordt den 3en Februari a.s. geplaatst in de O.zeed.kazerne. De luit. ter zee 2e kl. H. J. F. K. van den Arend en de id. J. Beckering Vinckers zijn geslaagd voor het eerste gedeelte van het examen voor den rang van luit. ter zee der ie klasse. Luit. ter zee 2e kl. B. J. Velderman, onlang» uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 4 Febr. ge plaatst aan boord van Hr. Ms. torpedo-instruc tieschip Schorpioen te Nieuwediep. Luit. ter zee der 2e kl. der mar.res. P. F. M. van de Lint wordt 31 dezer ontheven van zijn plaatsing op Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord en in het genot van onbepaald verlof ge steld. Bij Kon. besluit van 17 Jan. zijn met den datum van dit besluit bevorderd tot luit. ter zee der 2de kl. de luits. ter zee der 3e kl. V. Nederost én F. J. A. Koops. Een transport van I onderofficier en 16 minderen der zeemacht is met het stoomschip Slamat uit Oost-Indië teruggekeerd. Ondervolgende schepelingen worden den 28en Januari a.s. per s.s. Johan de Witt naar O.-I. uitgezonden: Serg.-majoor der mariniers H. H. J. Kroeze, bootsman M. de Boer, kwartiermeester M. Valkhoff, id. D. C. A. Kranenburg, id. N. Jongejan, id. J. H. Krauwel, id. J. C. Schou ten, korp.-seiner C. J. Nederpelt, korp.-schrij- ver H Minoli, korp.-vliegtuigmaker J. Otter, korp.-machinist J. J. van der Lans, korp.- torpedomaker A. Herremans, barbier D. J. Koopal, stoker-olieman P. Verwoerdt, korp machinist A Tevel, tamboer ie kl. L. van Pelt, marinier ie kl. G. F. Jansen^ id. C. J. Smit, id. 2e kl. M. G. van der Pas, matroos 2e kl. J. Blommers, id. L. C. van der Maas. De korporaal-bottelier P. Boot i9 met ingang van den ien Decmber 1929 bevorderd tot ser geant-bottelier. De serg.-kok J. de Graaf, de korp.-kok T. van der Rijd en de korp.-bottelier W. J. Wal raven zijn bestemd voor het waldetachement in West-Indië en zullen hunne bestemming opvolgen per stoomschip van Renselaer, het welk den I4en Februari a.s. van Amsterdam vertrekt. De bevolen overplaatsing Tan den serg.-kok M. Ouwerkerk, naar de Mar.kaz. Willemsoord is ingetrokken, terwijl de serg.-kok T. Eske» den I4en Februari a.s. van de O.z eed .kazerne bij die inrichting wordt geplaatst. De schipper W. P. de Fouw Is bestemd in de maand Maart a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden. De serg -ziekenverpleger W. Sanders wordt den i4en Februari a.s. geplaatst in de Marine kazerne te Willemsoord. Met ontslag uit den zeedienst: 1 Februari: opperschipper A. M. Willemse. OOST-INDIE. Overgeplaatst van het departement der ma- nne naar het vliegkamp More Krembangan, de off. vaan adm. 2e kl. H. D. Wiggers; van de marinekazerne Oedjoeng naar Hr. Ms. Flores, de off- van' srez. der 2e kl. B. v. Noort. 5e prijs A. Köllmann 6e prijs C. de Beurs 7e prijs Joh. Diepen 8e prijs J. Met Jr. 9e prijs H. de Haan 10e prijs Ed. Theinert ne prijs E. Siegers 12e prijs Q. Jonker 13e prijs W. A. Everards 14e prijs H. Doggenaar 15e prijs W. E. Theinert 16e prijs H. Duinker CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken tot een volgend num mer blyven staan. naar waarnemingen verrioht ln den morgen van 28 Jan. Medegedeeld door het Kon. Nederlanducb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand1 764.7, te Happaranda. Laagste stand 748.4, te Vestinanör. Verwachting: Zwakke tot matige N.W., later wellicht krimpende en toenemende wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10