KONIlN's GELDERSCHE ROOKWORST SPOORSTRAAT - TELEFOON BIOSCOOPVOORSTELLING. 339 techniek dwong de schippers tot het doen Arbeidsomzetting. Julianadorp. 't Zand. Anna Paulowna. HET FIJNSTE 80 ct. per pond Er werd dan heel wat zweet gelaten en zonder het zweet des aanschijns werd inderdaad het brood niet verdiend. Nu is dat soort tjalkschippers haast uitgestorven, want de voortgang der leden zullen moeten missen, maar dat er toch nog een ruim arbeidsveld onze vernamen dat op Zondag 9 Febr. Vereeniging overblijft. erder volgen» a.s. in de tooneelzaal van den heer H. eenige mededeelingen over het jaar I9zj, g^Hekeii een bioscoopvoorstelling zal gehouden werden 2 algemeene en be- wor(jen gegeven door de reizende bios- zelfs niet door een leger van stenografen, kon worden opgevangen. Dat u ze nog zoo uitvoerig in de krant hebt terugge vonden, geschiedde zuitver uit noodweer onzerzijds: het zetten van een en ander kostte minder tijd dan het persklaar ma ken van een uittrekseL Een geluk was het pas bouwen van motorschepen. En zouden die schippers het nu zooveel gemakkelijker hebben? Ja, ze staan niet meer aan den vaartkant in de lijn; ze pantoffelen niet heen en weer met hun vaarboom, doch de motor laat hen niet veel met rust. Nu moeten ze manusje van alles wezen: schipper en mechanicien. Zie ze staan in hun blauwe werkpakje, gedoken uit de motorkamer, het XX v. i wv 4* D 1 v> UI uvli Vli «vv» v - stuursvergaderingen. De groote protest- Qoopondernemer Van Loenen van \\ar- vergadering op 18 Febr. ten vongen jare menhuizen. voor den heer Monhemius, dat zijn rede zweet wettende met een poetslap. op schrift stond, anders was er in 't ge heel niets van opgenomen. Groote genade, welk een woorden Het zweet huns aanschijns* is niet ver dwenen, maar er is iets bij gekomen, dat vroeger hun lichaam niet beïnvloedde. stroom! Woorden,'zinnen, tusschenzinnen, Dat is de haast, het jakkeren, het in bij I a.wa enorm i ct tto vLr ool*h tl tusschenzinnen van tusschenzinnen en tusschenzinnen in de derde macht, inter rupties en interrupties van interrupties, inlasschingen, toevoegingen, correcties, zonder# spanning verkeeren. Zal dat alles, bij verdere technieks vooruitgang, worden opgeheven? En zoo ja, zal de voortbrenging van de te U trecht gehouden werd door 2 afge- vaardigden bijgewoond. De landelijke ver gadering van het N.V.Z. op 10 Augustus, te Arnhem, door den secretaris, de Pro vinciale vergadering door secretaris en een afgevaardigd^ Het bestuur had bijna het geheele jaar Wen vacature, maar dat was geen bezwaar. Het ledental steeg van 111 op 1 Jan. 1929 op 116 leden op 1 Jam 1930, waaron der 12 vrouwelijke leden. Het aantal dona teurs verminderde van 21 op 1 Jan. 1929 E tot 17 op 1 Jan. 1930. Het aantal aange sloten werkgevers voor hun personeel be droeg 36. Uitgekeerd werden 709 ziektedagen tegen 385 ten vorige® jare, aan 24 leden. Met een opwekking toch vooral deze ALGEM. VERGADERING IJSCLUB „ALGEM. BELANG" aainv scningen, lucvvcgmg™, w..—Grondstoffen uit hun oerstaat niet genaard Met een opwekking toen voorai ueze ullingen, enz. Stel u voor, dat we een- VflrwakUen van zgwL in Vereeniging te blijven steunen en de entwintig van zulke raadsleden hadden! Of fiever: stel het u niet voor! Omdat alleen het voorstellen iemand al koude rillingen bezorgt. Overigens is Goethe's versregel der Beschrankung zeigt sieh erst der Meister n'iet voor den heer Monhemius geschreven. Wat moeten we nu verder vertellen? Moeten we alle sprekers de revue laten passeeren? Dat iemand als de 'heer Biersteker, wiens welsprekendheid geleid had tot scherpe aanvallen o.a. op de politiek van de S.D.A.P. en der vrijzinnigen, behoor lijk van repliek gediend werd, spreekt wel van zelf. De heer de Boer drukte zich in beeldspraak uit door den heer Bierste ker voor te stellen als de politieke-kaohel- aanmaker; de heer van der Vaart legde er een schepje op door den heer Bok in te deelen als „politiek avonturier" van de fractie „Gemeentebelang". De burge meester genoot. Deze had den Raad nog nimmer aldus meegemaakt. Vijf zittingen van drie uur elk heeft de Raad algemeene beschouwingen gehou den, twee vergaderingen slechts waren aan te eigenlijke begrooting gewijd. In die zeven zittingen heeft de Raad kans ge zien een bedrag van lftOO.(zegge dui zend gulden) te bezuinigen op. de fourage van de paarden der reiniging, maar overigens is de begrooting ongewij zigd aangenomen (behoudens de reeds üoor B. en W. ingediende nota van wij ziging, die evenwel met het wezen der begrooting ook niet veel te maken had), De belangrijke kwesties, die deze be grooting 'beïnvloedden, zijn in het voor woord van B. en W., dat wij hebben afge drukt, vermeld, zoodat wij: dit alles ge voeglijk kunnen laten passeeren. De prijs van eleotrisch licht zal worden verlaagd met 3 cent en gebracht worden op 27 cent. Hoewel voor het gas geen verlaagde prijs was voorgesteld, is door de aanvaarding van het vastrechttarief toch een verlaging verkregen al is die dan ook niet zeer groot. Men' hoopt er evenwel vooral een meerder verbruik door te verkrijgen. De heer De Zwart kreeg gelegenheid een vergelijking te maken tusscben de plaat selijke inkomstenbelasting zooals die thans is en zooals die worden zal met de nlieuwe regeling. Het verschil was inder daad enorm Intusschen stelle men zich van deze nieuwe verdeeling van lasten geen gouden bergen voor; de belastingen zullen nog altijd hoog blijven, ook al zal inderdaad het nieuwe wetsontwerp op de finantieele verhouding een aanmerke lijke verlichting en een gezonder verdee- llng brengen. Ook werd er tijdens deze debatten gewezen op de gezonde finan tieele positie onzer gemeente, die, on danks haar hooge schuldenlast van meer dan 2 omillioen en haar beperkte inkom sten, zich weet te redden, Wy zagen dezer dagen in de bladen een beticht betreffende de opening te Arnhem van een gemeentelijk radio- distributiebureau. Jammer is het, dat de gemeente een dergelijk bedrijf niet hder gevestigd heeft. Maar het heeft geen zin daarover nabetrachtingen te houden. gaan met het verwekken van zweet in het aanschijn? Marconi zei: »Maar desnoods zouden wij al onze lichaamsbewegingen door jn, machines kunnen laten verrichteD en ons b.v. op mechanische wijze voortbewegen. Onze hersenen zullen zich sterk ontwik kelen, en wel ten koste van ons lichaam. In ieder geval zal de lichamelijke arbeid verdwijnen om plaats te maken voor geestelyken arbeid». Het kan zijn, dat Marconi juist ziet. We kunnen in het midden laten de vraag of hij het wenschelyk acht. 's Menschen vernuft peinst steeds over nieuwe moge- lykheden en 's menschen drang om het on mogelijk schijnende mogelijk te maken is niet te breidelen. Velen zullen er zijn, die een dergeiyke samenleving verre van gewenscht achten. Merkwaardig was ook, betgeen ik las in een beantwoording van enkele vragen aan o.a. den tooneelspeler v. d. Lugt Melsert gesteld. Er was gevraagd»wat doet ge, buiten uw kunst, het liefst »Graven en spitten was het antwoord. Was v. d. Lugt Melsert landarbeider geweest, dan had hij waarschynlijk op een vraag, wat hij, buiten zijn landarbei- derstaak het liefst deed, geantwoord: tooneelspelen. Maar aan landarbeiders wordt in den regel zoo'n vraag niet gesteld, Nu men in het grootbedrijf meer en meer de psychotechniek gaat toepassen by het aanstellen van personeel, krijgt men het personeel, gesorteerd in vakjes, zooals de letters in de letterkast by den drukker. Met het gevolg dat A. slechts bruikbaar zal worden voor vak A., en B. voor vak B. Dat noemt men efficiency en het groot ste rendement verkrijgen. Wat er in den metisch zelf gedood wordt, daarover spreekt men niet, omdat het toch in cijfers niet is uit te drukken. Marconi spreekt van den mensch van den geest, die zal ontstaan en den mensch van den handenarbeid, die zal verdwijnen. Maar of die letterkast-mensch nu direct de geestmensch zal worden, dat is nog niet uitgemaakt Toch zal ook die letterkast-mensch zijn brood hebben te verdienen, misschien niet in het zweet zy'ns aanschyn,doch in het knellende harnas van den ingebéelden mensch. Toch is het zweeten voor den mensch niet steeds beschouwd als het meest erge wat dit schepsel kan overkomen. Vroeger, en misschien nog wel, be schouwde men deze lichaamsfunctionee ring als iets zeer heilzaams voor het lichaam. Volgens oude schrijvers voorkwam het veel ondeugd voor het lichaam en daar door misschien voor de ziel. De tijd zal leerencf Marconi inderdaad gelijk zal krijgen Voorshands zullen we maar aannemen, dat er nog best een zweetje gelaten zal worden. Robinson Marconi heeft zich laten interviewen en heeft merkwaardige dingen gezegd. O.a. dit »Binnen afzienbaren tijd zullen de woorden>in het zweet uws aanschijns zult gij uw brood verdienen,* hun kracht verloren hebben. Alle lichamelijke arbeid zal ophouden te bestaan. Dat klinkt eigenaardig en voor ons, gewone menschen, die een zeer beperkten blik hebben, tamelijk ongeloofwaardig, Wel heeft de techniek ons massa din gen gebracht, die den handenarbeid ver eenvoudigden en de lichamelyke krachts inspanning tot een minimum beperkten, doch of er, in het algemeen, het brood wordt verdiend zonder het zweet des aanschyns, dat valt nog te bezien. Het jachten van het leven toch, ver moedelijk wel veroorzaakt door den snel len technieksvboruitgang, bezorgt menig een niet alleen zweet in het aanschyn, doch beïnvloedt zyn lichaam op andere wijze dan vroeger, toen handenarbeid een der meest voorkomende gelegenheden was om het brood te verdienen. Nemen we het in zyn eenvoudigsten vorm. De tjalkschipper, die, by gunstigen wind, kalm gezeten op zyn helmstok, zyn schuit liet voortstuwen door het stevige of minder stevige briesje. Veel drang was er niet by. Er viel niet veel anders aan te doen, want een snellere voort beweging, door welke middelen ook, was niet te krygen. Was het bladstil of tegenwind dan liep men in de lijn en sjok, sjok, werd het Bedryfsvereeniging N.V Z dat deze vaartuig voortgerukt. i tweemaal toe nipt «rWn „i„ ALG. VERGADERING VAN DE VEREENIGING „V. Z. O. S.". Gisteravond hield de Vereeniging „V. z. o. S." hare gewone jaarlyksohe alge meene ledenvergadering in 't café „Prins' Hendrik" van dén heer H. J. Beuneman. Volgens de presentielijst waren aan wezig slechts 18 leden, 1 werkgever en de heer D. Withaard, voorzitter van den Provincialen Bond in Noord-Holland. De vice-woorzitter, de heer Jac. Wijn gaard, opende de vergadering met allen welkom te'dieeten, drukte in het kort de leden op het hart, dat als op 1 Maart a.s. de Ziektewet in werking treedt, de leden niet al te gauw zich aan. de hoede van vadertje Staat moeten overgeven, wamt dat het dan wel eens kan voorkomen, dat zij niet verzekerd zyn. Ook moet men niet meenen, dat oaize Vereeniging nu zoo maar opgedoekt wordt, ook daar is geen sprake van, integendeel, het zal wellicht nog meer dan anders noodig zyn, dat zy' er is. De vergadering wordt hiermee ge opend verklaard. De riotulefi. van de voriige algemeene vergadering worden gelezen door dén secretaris, den heer I. J. Gaakeer Pz., en onveranderd vastgesteld. Daarna volgt eveneens van den secre taris 'het jaarverslag over 1929, waaruit wij in het kort een en ander overnemen. Allereerst wijst de schrijver er in zyn verslag op, dat de Vereeniging in 1929 weer een voorspoedig jaar heeft gehad en vele zieken tot steun is geweest. Verbol gens een overzicht van het tot stand ko men van de Ziektewet, de _stidhtimg van de tot beste wenschen voor 1930 wordt dit 20ste jaarverslag besloten. Namens de verga- uering zegt de voorzitter den secretaris dank voor de samenstelling van zyn uit gebreid verslag. Volgt rekening en verantwoording over 1929 van den penningmeester K. Bregman. Namens den Raad van Toezicht, die alles ini orde had bevonden, rapporteort de lieer A. Speur, dat de ontvangsten le vol gende waren: Saldo van 1928 2485 o9, contributie 2067.14, anitrée 3.40, dona teurs 46.50. rente 117.02, en terug ont vangen uitkeering ƒ41.75, totaal 4761.31. De uitgaven bedroegen: uitkeering zie kengeld 1442.25, bodeloon 148.39, be heerskosten- 208.01 en diversen 77.63, totaal 1876.28. Saldo op 1 Januari 1930 2885.03. Steunfonds ontvangen1 235.50, uitga van 3.66, saldo 211.84. Totaal bezit op I Jan. 1930 3096.87 of een vooruitgang van 451.70. Hiervan stond op de spaarbank ƒ3012.29 en in kas bij den penningmeester 84.58. Ook hierover verlangde niemand het woord en kon de penningmeester en de Raad v. Toez. den dank des voorzitters in ontvangst nemen voor accuraat beheer en gehouden toezicht. De vergoedingen voor den voorzitter, secretaris en penningmeester worden vol gens hét bestuursvoorstel aangenomen op resp. 10, 35 en 35. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren K. Bregman, Jac. Wijn gaard en G. van der Werf, die onmiddel lijk herkiesbaar waren, en waaraan wordt voldaan. In de bestaande vacature wordt na 2 stemmingen gekozen de heer K. Verver. Voor den Raad van Toezicht was aftredend de heer C. Snel, die eveneens herkozen wordt. Allen nemen hunne be noemingen aan. Dan is verder het woord aan den heer D. Witbaard, die nog eenige mededeelin gen doet over het niet erkennen van de Bedryfsvereeniging N.V.Z., en dat bet N.V.Z. nu samenwerking heeft gezocht en verkregen met de Centrale Midden stands Bedryfsvereeniging, gevestigd te Amsterdam, zoodat als er nog werkgevers zyn, die zich nog niet hebben aangemeld, dit nu hier kunnen doen, en de zaak gaat evenals voorheen haar gang. Daarna worden een paar circulaires, waarop een drietal tarieven afgedrukt Vrijdagavond 24 dezer hield de IJsclub „Algemeen Belang", ten huize van den kastelein C. Modder, haar eerste algem. vergadering in dezen winter. Aanwezig zijn 5 bestuursleden, terwyl van den voorzitter, den heer J. A. de W it, bericht van verhindering is ingekomen. Door deze afwezigheid opent te 8.15 uur de vice-voorzitter, de heer WDoedens, de vergadering en heet de aanwezigen harte lijk welkom op deze le vergadering in dit seizoen, waarna hij hen nog een gelukkig en voorspoedig jaar toewenscht. Hierna woiden de notulen der vorig jaar gehouden Alg. Vergadering door den secretaris, den heer W. Jimmink, voorge lezen en goedgekeurd. Aan de beurt van bespreking zyn thans de ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van den Ijsbond „Holland's Noorderkwartier", waarin aan de afdee- lingen wordt bekend gemaakt dat door voornoemden bond, in samenwerking met den Kon. Ned. Schaatsenrydersbond, is be sloten elk jaar in Noord-Holland 3 groote wedstrijden te doen houden en wel onder 't reglement en de bepalingen van den Kon. Ned. Schaatsenrydersbond. Hiertoe zyn 3 kringen gemaakt terwijl dan in elke kring elk jaar ijs en weder dienende één wedstrijd wordt gehouden. Door den Ijsbond „H. N." worden hier voor telkenjare prijzen beschikbaar ge steld, terwyl de overige baten en lasten welke hieruit voortvloeien geheel voor rekening der afd., waar de wedstrijd wordt gehouden, komen. De plaatsen waar deze wedstrijden wor den gehouden worden door loting aange wezen; en kunnen hieraan meedoen, af- deelingen die zich by den bond hiervoor opgaven. Mocht een kleine afd. door het lot wor den aangewezen den wedstrijd te hunner plaatse te mogen houden, doch beschikt zy niet over een ijsbaan, welke aan het doel beantwoordt, dan kan zij haar recht aan een andere afd. verkoopen voor ten hoogste 50; een en ander door bemidde ling van het dagelyksch bestuur van den Ijsbond. Aan den voet van dit schrijven worden de a|deelingen beleefd verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te willen geven. Na uitgebreide besprekingen hierover wordt besloten eerst deze zaak eens nader aan te zien door naar die plaats waar be doelde wedstrijden dit jaar eventueel wor den gehouden eens te gaan zien en zich dan eerst eens van alles op de hoogte te stellen. Daarna kan dan volgend jaar alsnog opgave van deelname by den Bond vol gen. Volgt schrijven van hoofdbestuur over vernieling der banen door priksleden, arresleden e. d. waarbij de afd. erop wordt gewezen dat het mogelijk is door aanvul ling der gemeentelijke politie-verordening het recht te verkrijgen diergelijke ysbe- schadigers van de speciale schaatsenrij- dersbanen te weren. Besloten wordt om, zoo mogelijk in sa- ptaan, besproken, en volgt over een en menwerking met andere bondsafdeelin- anlder een ruime gedachtenwisseling, «en in zÜPe> zich met een verzoek voor I tv ('innaai toe niet erkend is, dat als gevolg daarvan wy over een paar maanden vele daar verschillende personen iets te vragen hebben en tot hum genoegen beantwoord worden. Tenslotte vraagt de eendgst aan wezig zijnde werkgever naar de voorwaar den die zullen gelden en na bekomen ant woord, sluit deze zich onmiddellijk weer bij onze Vereeniging aan en zal wellicht dit voorbeeld door nog meerderen worden gevolgd. Daar er voor de alg. vergadering niets meer aan de orde is en de rondvraag ook mets oplevert, wordt deze met dank voor de samenwerking van hedenavond en dat de Ver. ook in dit jaar weer vooruit moge gaan, gesloten. Het bestuur had toen nog eenige zaken te regelen en ook de func ties te verdeelen. Tot voorzitter wordt be noemd de vice-voorzitter Jac. Wijngaard, tot vice-voorzitter G. van der Werf, de secretaris blijft dezelfde; tot penning meester wordt benoemd de heer K. Ver ver. Verder gelieven diegenen, die trek kende zyn of worden, van hetlaatste goede notitie te nemen, daar zy anders naar een verkeerde plaats gaan om hun uitkeering in ontvangst te nemen of te laten nemen. De heer J. P. Boontjes, die de vorige week tot Notabel gekozen werd, heeft voor deze benoeming bedankt. In de gehouden vergadering van Kerk voogden en Notabelen werd tot Kerk voogd herkozen de heer I. J. Gaakeer en gekozen de heer G. W. Jimmink Mz. in de plaats Van den heer P. Zeeman, we gens vertrek. Tot voorzitter van het Col lege van Kerkvoogden en Notabelen werd benoemd de heer M. Zon Sr. Door het bedanken voor de benoeming van Notabele en het verkiezen van een tot Kerkvoogd, zal binnenkort nog in deze 2 plaatsen moeten worden voorzien. BILJARTSEANCE BIJ MODDER. V e vernamen dat de heer J. v. d. Laan, biljartkunstenaar te Bussum op Zondag avond 9 Febr. a.s. te 7'/» uur ten tweede mal bovenvermelde aanvulling tot den Raad der Gemeente te wenden. Is verder nog ingekomen een uitnoodi- ging tot het bijwonen eener districtsver gadering te houden op Zondagmiddag 26 Jan. 1930 te Schagen in de „Posthoorn' van J. Peetoom. Na bespreking wordt als afgevaardigde naar deze vergadering aangewezen de heer A. Zomerdyk. Hierna volgt dan punt 3 der agenda: Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Hierbij bleek dat eindsaldo vorig jaar was 76.99° Totaal ontvangsten vorig jaar 630.376 Hoofdsom uitgaven Totaal 706.37 bedroeg 693.78" Batig saldo alzoo: 12.58° Daar de penningmeester, de heer Th. Tesselaar, mede door de vele gehouden wedstrijden etc., in het vorig seizoen, nog al een uitgebreide boekhouding heeft, wordt besloten om, ter besparing van tijd, de bescheiden op een volgenden avond bij den penningmeester aan huis na te zien. Hiertoe worden aangewezen de heeren A. Zomerdyk en P. Tuin, welke hun be noeming tevens aannemen. Hierna volgt bestuursverkiezing ter voorziening in een twee-tal vacatures n.1. die der heeren Jimmink en A. Stuit. Ter wyl altredend en herkiesbaar zijn de h.h. Hottentot en Swan. De beide laatsten wor den bij acclamatie herkozen en zal hun door afwezigheid hier, hiervan bericht worden gezonden. De heer Jimmink deelt hierna mede dat hy, door de vele administratie die hij van andere vereenigingen etc. o.a. Zuivel- labriek heeft, tot zijn spijt voor de functie van secretaris moet bedanken, daar hij deze toch niet naar behooren kan vervul len. De Voorzitter spreekt hierover zijn spyt uit dat de heer Jimmink ons gaat verlaten en wijdt hierna woorden van dank aan de vele diensten door den 'heer Jimmink voor de club gedaan. Daar zoo weinigen aanwezig zijn wordt besloten in de nog opengebleven twee plaatsen, t.w. die van secret. en bestuurslid op een volgende vergadering te voorzien' terwill Van nn non «eme* aan wil blijven, doch bij eventueele festi viteiten kan hij zich niet als commissielid meer beschikbaar stellen, aangezien hem hiertoe de tijd ontbreekt. De heer Zomerdijk bespreekt hierna de mogelijkheid by eventueele wedstrijden een geheel aparte feestcommissie in het leven te roepen waarop de Voorzitter mee deelt dat reeds eerder pogingen hiertoe zijn gedaan welke echter op een fiasco uitliepen, aangezien het publiek nu een maal meent dat het bestuur ook tot hier toe zijn bemoeiingen moet uitstrekken. Nu woorden van dank aan de aanwezi gen voor de aangename wijze van bespre king hedenavond en nog eens speciaal woorden van dank aan den afgetreden secretaris sluit de Voorzitter hierna de vergadering. ALG. VERG. LAND- EN TUINBOUW- BOND. J.l. Vrijdagavond24 dezer, 's avonds half acht," hield de Land- en Tuinbouwbond, afd. 't Zand, een algemeene vergad.-ring bij den heer G. A. de W it. Aanwezig zijn x 40 personen. Voorzitter, ue heer C. N. de Wit. opent met woorden van welkom tot de aanwe zigen. In het bizonder heet voorzitter welkom den spreker van hedenavond, den heer v. Ommen van Leiden, welke voor ons hedenavond de met 1 Maart a.s. in werking tredende Ziektewet, betreffende inhoud en strekking ervan, benevens dat gedeelte toe zal lichten, waarmee heereu- werkgevers direci in aanraking komen. Na deze inleidende woorden van voor zitter worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorge lezen en worden deze zonuer op-of aan merkingen onder dank goedgekeurd. Volgt nazien der jaarrekening waaruit blijkt dat de algeheele toestand der afdee- ling gunstig kau worden genoemd. Hierna is aan de beurt verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren P. Veeken en W. Dignum, welke direct herkiesbaar zijn. Beide worden met bijna algemeene stemmen herkozen. Nu krygen we bespreking over de mo gelijkheid in het a.s. winterseizoen een landbouw-boekhoudcursus te doen houden. Na eenige discussie hierover wordt hiertoe dan ook besloten. Hierna volgt de rede te houden door den heer v. Ommen zooals voorvermeid. Spreker zet alles op eenvoudige duide lijke wijze uiteen en we betwijfelen dan ook niet of velen hebben hiervan veel opgestoken. Na deze uiteenzetting volgtrondvraag, welke niets bizo' ders oplevert. Voorz. sluit hierna, na woorden van dank aan de opgekomenen en in liet bizonder aan den heer van Ommen voor diens leerzame voordracht, de vergadering. TWEEDE NUTSAVOND GENOEGEN". „NUT EN tegenparty er daarop 450 voor krijgt. Degenen die vorige maal verzuimden dit te gaan zien kunnen dit thans goed maken. ander zal aan het hoofdbestuur kennis worden gegeven. Zaterdagavond 25 dezer hield de Vereen. „Nut en Genoegen" haar 2e Nutsavond in dit seizoen als ouder gewoonte op de bovenzaal van het gebouw van den heer Schrieken, welke zaal goed bezet kan worden genoemd. Aangezien de Voorz. Dr. Oterdoom, door medische werkzaamheden nog niet aanwezig is, opent vice-Voorzitter de heer Jimmink te ruim acht uur deze bij eenkomst. Voorz. spreekt zijn spijt erover uit dat dokter nog niet aanwezig is en heet hierna allen hartelijk welkom op dezen avond en spreekt er zijn genoegen over uit dat hij weer zooveel nieuwe gezichten ziet, voor het meerendeel behoorende tot de jongeren. Spr. herinnert er.hierna aan, dat wij den vorigen gehouden avond tijdens het optreden van Daan Pool veel hebben ge noten doch spreekt, gezien het programma dat voor hem ligt, zijn vertrouwen er over uit dat ook deze avond voor elk een ontspanning zal blijken te zijn. De secretaris leest daarna de notulen van den op 7 Dec. 1929 gehouden nutsavond De afwerking van het- uitgebreide programma was naar aller genoegen. Voorzitter dankte hierna de heer Jim mink voor diens leiding in den vooravond. Het speet spreker dat hij het begin van den avond niet mee kon maken daar hij wist dat een uitstekend gevuld programma aanwezig was. Dit juist deed hem groot plezier daar we dit wel anders hebben meegemaakt. Vele nieuwe gezichten hebben we heden avond op het tooneel gezien, zegt voor zitter, laat dit ook voor de oude bekenden een aansporing zijn. Voorzitter drukt hierna zijn spijt erover uit dat de heer de Leeuw Sr. en diens echtgenoote niet aanwezig zijn en spreekt de hoop uit hen op den in Maart a.s. te zien aVOnd weer aanwezig te zullen Spreker dankt hierna de pers voor haar actieve aanwezigheid, daar hij in publi- \erSlagen Van verSaderingen leven ziet. VM bet Volgt dank aan den pianist, dehee pagnement'. V°°r uitstekende ™com- sPrakerallendie aan dezen alle and .racl?ten gfven en tevens en sluitr, aanwej]8«n voor hun opkomst avond hlermee deze" uiterst gezelligen Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. en vaBn°iEM: z' v' A' dommer T I- M. Strooband; Anna Maria, en van C. van den e Grietje, d. v. A Blaau- BeensMaria, d. v. P. van N. Rooza. li<l,)ev«!!e?ir Speets heeft bedankt ai« var» de Commissie

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8