TWEEDE BLAD BINNENLAND. Bloemenmagazijn „DE LELIE" Ontvangen bloelende AZALEA'S en CICLAMES. Verschillende kleuren. D. J. BANSEMA, Breewaterstr.16. ONDERSCHEIDINGEN AAN REDDERS Letlandsche medailles voor de bemanning van de reddingboot van Stellendam. Donderdag heeft de gezant van Letland ten kantore van den voorzitter van de Zuid-HolLandsche Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen, aan de Wijn haven, te Rotterdam, medailles en getuig schriften van de Letlandsche Redding- maatschappjj uitgereikt aan de beman ning van de reddingboot Koningin Wil helm ina tte Stellendam, voor de redding van dp opvarenden van het Letlandsche stoomscnip Valka. UIT HET DRUKKERSBEDRIJF. Het Pensioenfonds. Naar het Hbkl. verneemt, hebben de bij het geschil Inzake het verplichte lidmaat schap van het Pensioenfonds voor de gra fische vakken betrokken partijen thans besloten de quaestle aan een rechterlijke beslissing te onderwerpen. Er is 'n modus gevonden, tengevolge waarvan het z.g.n. comité van actie hangende de procedure geen verdere stappen onderneemt; niette min zal de Alg. NederL Typografenbond een aantal leden, die weigeren de pen sioenpremie te betalen, royeeren, tenein de hen in staat te stellen in reohte tegen dat royement op te komen. PRINSES JULIANA EN DE VER- EENIGING VOOR VROUWELIJKE STUDENTEN TE LEIDEN. Een huldiging te Katwijk. Aanbieding van een herinne ringsalbum Reeds eenigen tijd geleden rijpte bij de leden van de Vereeniging voor Vrouwe lijke Studenten te Leiden, waarvan Prin ses Juliana gedurende ruim twee jaar zulk een actief lid is geweest het plan, om op eenigszins hartelijke wijze afscheid van de Koninklijke studente te nemen. Tenslotte werd besloten haar op den laat- sten avond, dien zij te Katwijk aan Zee zou doorbrengen een serenade te bren gen, na afloop waarvan haar een aanden ken zou worden aangeboden. Ondanks het feit, dat het bestuur van de V. V. S. L. heeft getracht het brengen van deze serenade geheim te houden, was dit tenslotte toch uitgelekt, met het gevolg, dat, toen Donderdagavond onge veer 350 meisjesstudenten allen leden van de V. V. S. L. te Katwijk aan Zee kwa men, zich honderdien en honderden voor de villa, waar de Prinses verblijf houdt, en op den boulevard die daarheen leidt, verzameld hadden, op een afstand gehou den door de politie, die uitgebreide voor zorgsmaatregelen had getroffen. Vlak bij 't Waerle, de villa waar de Prinses woont, werden de fakkels ontsto ken, waarop de Prinses, begeleid door mej. Schoch, directrice van de particu liere zaken van de Prinses, baronesse Van Sytzema, adjunct-directrice, haar studievriendinnen, freule de Brauw, mej. Michelin en mej. Rooseboom, op het bor des kwamen. Nadat de studenten zich in een halven cirkel rond de villa hadden geschaard, verlicht door de brandende flambouwen, hetgeen een prachtig effect maakte, hief het muziekgezelschap het V.V.S.L.-lied aan, dat de Prinses, evenals de verdere liederen, die er gespeeld werden, luide meezong. Mej. A. A. P. Couveé, begeleid dooy de dames L. Hamming, D. van Cleeff en A. Hoogeboom, betrad hierna het bordes en sprak ongeveer als volgt: „Gelukkig, dat je gedurende de laatste dagen wel gewend zult zijn geraakt, ja zelfs hebt deelgenomen aan de luidruch tige ovaties der V.V.S.L.-leden, zoodat ik er van overtuigd ben, dat het gejubel, dat je zoo straks in de ooren moet hebben ge klonken en je naar buiten lokte, je niet verschrikt kan hebben doch stellig weer levendig de herinnering wakker riep aan de feestdagen, die achter ons liggen. Waren onze lustrumdagen voor ieder V.V.S.L.-lid van groote beteekenis, voor jou moeten ze toch wel een heel bijzon dere waarde gehad hebben, daar zij de slotacte werden van je studiejaren en waar wij allen op dezen laatsten avond van je verblijf te Katwijk zoo graag af scheid van ons medelid wilden nemen en in onze gedachten en woorden 't lustrum nog de overheerschende plaats inneemt, zoo kan het niet anders of dit afscheid moest den vorm van een serenade aan nemen. Wij allen weten hoe je met hart en ziel met ons meisjesstudenten en V.V.S.L.-lid bent geweest Hoe ook jij je innig verbon den voelde aan onze club en waar het je in de toekomst door drukke bezigheden waarschijnlijk niet zoo gemakkelijk valt telkens weer een kijkje op de club te komen nemen, meenden wij heden je geen grooter genoegen te kunnen doen dan je als blijvende herinnering aan de jaren, die je in ons midden doorbracht, een album met afbeeldingen van de be langrijkste gebeurtenissen uit je studie jaren aan te bieden. In dit album zal je verzameld vinden de portretten van de mannen der wetenschap, wier colleges je volgde, alsmede afbeeldingen der univer siteit en van het studentenleven, dat je hebt meegemaakt. Lieve Jula, ik hoop, dat je dit geschenk en de serenade zult willen aanvaarden als een spontane uiting van de hartelijke genegenheid, die je medeleden je toedrag&n en uit dit om vangrijke boekwerk nog vaak de herinne ringen zult mogen putten aan je geluk kige studiejaren". Mej. Gouvée overhandigde hierna het album. De Prinses dankte hartelijk voor het fraaie geschenk en noodde de studenten te haren huize. De Prinses kwam hierna opnieuw naar buiten en sprak, voor alle aanwezigen dui delijk hoorbaar, de volgende woorden: „Ik dank u wel; ik dank u allen zeer voor uwe komst". SCHIP GESTRAND BIJ ZANDVOORT. Donderdagochtend werd ontdekt, dat ongeveer 5 K.M. ten Zuiden van Zand- voort, op dezelfde plaats, waar de Hein- rich Podeus is gestrand, een schip was vastgeloopen, vermoedelijk door den mist. Er zijn drie sleepbooten bij om assistentie te verleenen. Het is het Engelsche stoomschip Ronan, op weg van Leith naar Amsterdam. De kapitein heeft nog geen bergingscontract afgesloten; hij wacht op orders van de reederjj. Het schip ligt op de derde bank, met den kop in zee en het roer naar land. Het Engelsche stoomschip is Donder dagmiddag 2 uur zonder assistentie vlot gekomen. Het is te IJmuiden aangekomen en naar Amsterdam opgestoomd. Een nieuw postkantoor te Zaandam. Door den directeur generaal der poste rijen ir. Damme is Woensdag bet nieuwe postkantoor van Zaandam officieel ge opend. De autoriteiten en het personeel bij gelegenheid van de openingsplechtigheid Het nieuwe raadhuis van Noordscharwoude. In tegenwoordigheid van den commissares der Koningin in Noord- Holland jhr. mr. dr. A. Roell, is Maandag het nieuwe raadhuis van Noordscharwoude officieel geopend. In het midden jhr. Roell, rechts naast hem de burgemeester jhr. A. L. van Spengler. Prof. dr. J. Huizlnga, die bij de eere promotie van H. K. H. Prinses Juliana 31 Jan. a.s. als promotor zal fungeeren. De directie der Ned. Spoor wegen heeft besloten den stoomtramdienst Schagen Wognum met ingang van heden 1 Februari stop te zetten. Te Schelllngwoude Is gedaald de Dornier Super Wal D. 1782 ruimte biedende aan 25 pas sagiers. De bemanning bestond uit een piloot en twee mecano's. De vliegboot heeft 4 motoren. Zij was van Manheim vertrokken langs den Rijn om via Amsterdam naar Warnemunde te gaan, waar de Dornier Wal in dienst wordt gesteld bij de Deutsche Lufthansa De vrouwelijke studentenvereeniglng te Leiden viert haar zesde lustrum. Maandag arriveerden do reünisten Op het Stationsplein formeerden zij een stoet waarbij ook H.K.H. Prinses Juliana zich aansloot.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5