HELOEiSCHE COURANT Derde Blad- STADSNIEUWS. BINNENLAND. VAN ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930 De eere-promotie van Prinses Juliana. PREDIKBEURTEN DE TERUGKEER VAN HR. MS. „HERTOG HENDRIK" UITGESTELD. Naar wij vernemen ia op verzoek van den nieuwen gouverneur van Curagao de terugkeer van Hr. Ma ^Hertog Hendrik" uit Weet-Indlë uitgesteld, totdat de gou verneur zeli de stand van zaken heeft opgenomen en kan beslissen of langer verblijf van dit oorlogsschip in de West al dan niet noodzakelijk is. Aangezien de gouverneur juist gisteren de reis naar Curatjao heeft aanvaard, be- teekent dit bericht, dat het vertrek van de „iHertog Hendrik" naar het moederland voorlooplg voor ongeveer 1 maand is uit gesteld. De correspondentie voor Hr. Ms. „Her tog Hendrik" moet, tot nader bericht, per gewone mail worden gezonden naar West- Indië. MARIA-VEREENIGING EN KRUIS VERBOND. Men schrijft ons: Op Zondag 9 Febr. a.s. zal door boven genoemde vereenigingen een groote feest- en propaganda-avond gegeven wor den, 's avonds om 8 uur, in 't gebouw van den R.-K. Volksbond. Mej. Anny Hoogenbosch en de heeren Tjalling Dito en J. van Vessem zullen de aanwezigen van hun, dunkt ons, welbekende muzikale talenten doen genieten wie zou er niet van willen proflteeren 1 de Zeer- eerw. Pater B. de Waal heeft zijn rede naarsgave beschikbaar gesteld; en om't program te voltooien tot iets wat de meest verwenden kan tevreden stellen, is er nog een »klucht in drie bedrijven», door 't clubje, dat al onder, leiding van de dames v. Amersfoort en Liedmeier naam gemaakt beeft. En dat voor 'n prijszie de advertentie u zult 't bijna niet gelooven. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Blijkens een advertentie in ons blad van Donderdag spreekt Zondagochtend te 1Ü uur 15 in het gebouw van den Bond Aioor minder marine-personeel Ds. A. van der Heide, lid van de Tweede Kamer, over bet onderwerp „Geestelijke factoren in het socialisme". Velen zullen ongetwijfeld van de ge legenheid gebruik wülen maken om dezen begaafden spreker te hooren. De toegangsprijs bedraagt voor met leden 20 cents. DE VERKEERSREGELING. In de publicatie van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in ons vorig nummer staat onder Loodsgracht twee maal vermeld, dat bet verkeer voor motor rijtuigen behalve tweewielers in de rich ting Koningsplein verboden is. Dit is na tuurlijk onjuist, zooals de lezer wel heeft begrepen. GEREFORMEERDE ZANGVEREEN. „HALLELÜJAH". Een goede uitvoering van Mendelssohn's „Athalla". Donderdagavond had in de Gereform. Kerk in de Spoorstraat een concert plaats door de Geref. Zangvereenlging „Hallelujaih", welke onder leiding van haar directeur, den heer Joh. F. Asma, een uitvoering gaf van Mendelssohn's orato rium „Athalla". Hoewel het kille, mistige weer niet medewerkte cxm een volle kerk te krijgen, was nochtans het kerkgebouw zeer goed bezet. Mendelssohn heeft in 1845 de muziek voor Racine's dichtwerk van dezen naam voltooid. Hij schreef hiervoor de koren, solopartijen, alsmede inleidende muziek. Dientengevolge moest de vertolking van dit werk drieledig zijn: le. de orchestrale illustratie, 2e. de declamatie, eindlat niet de geheele tekst op muziek is gezet, 8e. de zang (koren en soli). Het spreekt vanzelf, dat bij de beoordeeling rekening dient te worden gehouden met het feit, dat we te doen hadden met dilettanten, en uit dit oogpunt willen wij dan ook de verschil lende punten bezien. le. De begeleiding. Het beschikken over een kerkgebouw als de Gereformeerde Kerk geeft natuurlijk een 'belangrijken voorsprong. Men heeft er het fraaie orgel, de goede acooustiek. de noodige stemming en voldoende ruimte. Men had helaas niet üe beschikking over blazers, zoodat alle nuanceeringen van, het muzikale gedeelte uitsluitend moesten worden vertolkt door violen en cello's, geholpen door vleugel en kerkorgel. Daardoor kwamen welis waar de ouverture en o. a. de prachtige krijgsmarsch onvoldoende tot hun recht, maar daartegenover wiat men elders bui tengewone effecten te bereiken. Wij heb ben bijvoorbeeld- het oog en het zang koor heeft hieraan meegewerkt op het geen bereikt werd in het koor „Was het. God in zftn gramschap" en wat er aan voorafgaat, en ook weder in het koor „O vreeselijke oordeelsdag!" Eerlijkheidshalve dient te worden gezegd, dat men zich de medewerking had verzekerd het pro gramma vermeldde het trouwens ook van een aantal dames en heeren musici. Een bedangrijk aandeel in het bereikte kleureffect had naar onze meening ook de organist, de 'heer Feike Asma, door een zaakkundig en alleszins gelukkig gebruik der registers. Terecht bracht dg. Tollenaar hem aan het einde hulde, omdat hij, ver verwijderd van den dirigent, slechts door middel van een spiegel gemeenschap heeft met den leider en zijn taak daarenboven als begeleider en dus ondergeschikt aan den zang, zeer zeker alle aandacht ver- eischt. Verder werd de vleugel voortref felijk door den heer J. A. van der Vliet bespeeld. Dit dus wat de begeleiding betreft In de tweede plaats dan de declamatie voor het niet op muziel; gezette deel van den tekst. Die taak was den heer P. van Dalen toegelegd, die haar van den kansel af zeer verdienstelijk vervulde. Uit den aard der zaak was de tekst niet geheel meef in overeenstemming met onzen modernen tijd, en bevatte hij nog tal van ouderwet- sche woorden, welke in de dagen van Men delssohn dichterlijk klonken, maar die ons moderne mensohen hol-rhetorisch in de ooren klinken. Misschien wil een onzer dichters eens een herziene en verbeterde editie ervan geven?.... Het spreekt van zelf, dat een declamator hierdoor gehan dicapt wordt. 8e. Het voornaamste: de zang. In deze toondichting werken mede twee solo-so pranen en een alt. Verder koren, afwisse lend in samenstelling en combinatie. Een tweetal dames-stadgenoot en hadden zich bereid verklaard als solisten op te treden, nJ. Mevrouw Van der Poelde Haas, sopraan en Mevr. GtlnthertBreet, alt. Laatstgenoemde welbekend van meerdere concerten. Als Dritte im Bunde was een Delftsche dame overgekomen, Mevrouw Gretba de Knegtter Haar, welke de eer ste sopraanpartij zong. Z;i hoéft een om vangrijk, fraai geluld, dat vooral in de hoogte van groote bekoring is, is goed ge schoold zoodat het luisteren naar haai' een genot was. En, daar haar partij zeer belangrijk was, hebben de aanwezigen herhaalde malen het genoegen gehad van deze ragfijne stem. Mevr. Van der Poel had zich beschei- denlijk met de tweede sopraanjfertij ver genoegd, die eigenlijk weinig in solozang uitkwam. Haar geluid is donkerder van timbre dan dat van Mevr. De Knegt en niet zoo geschoold. Omtrent Mevr. Günthert hebben wij al meerdere malen geschreven. Haar stem- materiaal is goed, maar jammer genoeg ontbreekt het ook haar aan scholing en oefening, en ook valt er een zekere non- 'chalance waar te némen'. Men krijgt zoo den indruk, dat' zij meer kan geven dan zij doet, hetgeen zeer jammer is. De inzet van het koor aan het begin was schitterend: krachtig en zuiver, be reikte het reeds aanstonds een groote hoogte. Die hoogte heeft het niet altijd weten te behouden; met name tegen het einde ont stond een inzinking, waarvan ook het vol gend nummer Mirjam's Zegezang van Sohubert het slachtoffer werd. Maar toch valt over 't geheel de zang ten zeerste te prijzen'. Weliswaar dient ook hier u e derom geconstateerd- te worden, dat ver schillende krachten van elders waren „geleend". Voor ons, die uitsluitend te maken hebben met bet gepresteerde, doet dit niet ter zake. De zang stond op hoog peil. Wij spraken boven al over de prach tige sfeer, die men wist te bereiken. Bi zonder mooi was ook de zang van de beide sopranen, met begeleiding van het koor „O hoe zalig is het kind". Het is ondoenlijk alle goede momenten te noemen, maar over 't algemeen en re kening houdend' met de beschikbare mid delen, was dit een uitvoering, die op zang- gebied mag worden genoemd'. Het tweede gedeelte van het programma betrof, we zeiden het reeds, Schubert's compositie „Mirjam's Zegezang". De woorden hiervan zijn afkomstig van Schu bert's tijdgenoot Fr'anz Griilparzer en door onzen stadgenoot, den heer C. M. Wimmers, in het Nederlandsch vertaald en van een inleiding voorzien. Ook deze partij werd geheel door Mevr. De Knegt vervuld, waarbij het koor evenwel niet die hoogte bereikte van het begin van den avond. In zijn slechts 85-jarig leven heeft Sohubert, behalve het ontzaglijke wat hij fcchiep aan zang- en Instrumentale muziek, ook nog kans gezien een gedicht als dit muzikaal te illustreeren. En hoe! Het koor bereikte hier in de versregels „Verbroken de spaken hunner wagenen" enz. een sterke stijging; prachtig is de muziek van het nu volgende solo, door het koor herhaald. Met een enkel wootrdi dankte Ds. Tol lenaar aan het einde de medewerkenden. Den drie dames-solisten werden door jonige dames uit het koor bloemen aan geboden. TIVOLI-BIOSCOOP. „De zinrffende Dwaas". Een film als „de Zingende Dwaas" (Singing Fooi), zooals gisterenavond voor de eerste maal-in het, Tivoli-Theater werd vertoond, is geheel ingesteld op de senti menten en sympathieën van het groote publiek, en dit verklaart dan ook het groote succes ervan. Er waren gisteren avond velen, die bij de laatste inderdaad suggestief-geënsceneerde tooneelen huil den; overal hoorde men zakdoek-geritsel en neuzengesnuit. Een dergelijke reactie op het gebodene, spreekt boekdeelen; liet bewijst, dat eeuwen van cultuur, ontwik keling en besohaving tenslotte toch de primitieve oer-lnstinotew de vatbaarheid NOODLOTTIG ONGEVAL. Men berioht ons, dat mevr. O. J., wo nende Vrijdagkade 13, door het breken van de huistrap gevallen en aan de gevol gen is overleden. De politie heeft de trap in beslBg genomen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze trap niet afkomstig is uit het magazijn van Houtwaren en Huis houdelijke artikelen van den heer P. Col- pa, Klaas Duitstraat 47. (Adv.) voor grof sentiment, voor valsoh gevoel, niet kunnen wegnemen. In de gisteren avond vertoornde film zijn al de factoren aanwezig, noodig om die oer-instincten te wekken: sentimentaliteit, sterk-suggestief werkende ensoeaieering, waarbij gebruik gemaakt wordt van een kinderrol, een ver laten echtgenoot, die, evenals wijlen il bajazzo, lachen moet als zijn hart weent: „Lach dan, Paljazzo!". Behalve verscheidene zingende en musi- ceerénde experimenten, waarbij we kennis maken met Amerikaansche cabaretliedjes, krijgen we in deze film het droeve verhaal van den liedjeszanger, wiens vrouw hem in den steek laat en zijn zoontje, Sonny Boy, medeneemt; die zich tenslotte, door den invloed van Grace, weder boven zijn verdrie! tradht uit t3 worstelen, en die, als hij wederom optreden moet, aan het sterf bed van zijn kind geroepen wordt, en ten slotte, na zijn gestorven kind te hebben verlaten, als negerzanger zijn geweldig succes behaalt met de wijze waarop hij, door smart gebroken, zijn lied „Sonny Boy" zingt. En, afgezien van het valsche sentiment, van het grove effectbejag, kan men der Am'erikaansche regie een sterk- suggestieve kracht niet ontzeggen. In de slottafereelen wordt, zij het dan ook met grove middelen, inderdaad een zoodanige werking bereikt, culmi- neerend in den gil der moeder, die zelfs den door-de-wol-geverfden, door geen zes- en geen twaalfponders méér uit zijn gees telijk evenwicht te brengen criticus van de Heldersohe Courant een doodsstuip op het lijf joeg. Aardig zijn in de film de kinder-scènes, en ook hier weet de, zijn pappenheimers kennende regisseur zich volkomen b'j den smaak van ztjn publiek aan te passen Summa summarum: een fijm, die wel in den smaak zal vallen en die ongetwij feld velen Zullen gaan zien en hooren. Eenmaal aan het Amerikaansch-Engelsch gewend, valt het nog wel mee het gespro kene te verstaan. Vooraf ging een allerleukste komedie, bewerkt naar de aardige operette „de ïte- gim entsdochter" van Donlzetti. Bij der gelijke operette-vertooningen heeft de film zeer veel voor, omdat zij in staat stelt de regie" in het groot in te richten en niet gebonden is aan het tooneel in den schouwburg. Daardoor kregen we dan ook alleraardigste opnamen, zelfs zeer mooie natuuropnamen uit de Pyreneeën, geestige scènes, waarbij zoowel smokke laars als grenswachten en masse optra den, en vooral het geestige, vlotte spel van Betty Balfour. Een alleraardigste film, alleen al den gang naar het theater waard. Bovendien zijn de opnamen bijzonder fraai Er was dezen eersten avond al veel publiek. VEREENIGING PENSIOENBEL ANG T& DEN HELDER. Aan het jaarverslag van bovengenoemde Vereeniging wordt 'het volgende ont leend: Verzoekschriften werden door de Ver eeniging ingediend op verschillende data aan de navolgende autoriteiten: Ministers van Financiën, Koloniën en Defensie, aan de Kamerleden in het alge meen en aan enikeleni nog in het bijzonder. Bezoeken werden gebracht aan de Mi nisters en aan Kamerleden van de meest uiteenloopende functies. De resultaten waren: Verbetering toe gezegd van de steunverleening. Door den Minister van Defensie werd bovendien verklaard, dat de belangen der oud^gepen- sionneerde militairen in den ministerraad werden en verder zullen worden behan deld, alsook dat nog apart in dien raad zullen worden behandeld onder meer: „om een bijzondere pensioenverhooging toe te kennen aan de vóór 1 Januari 1921 ge- pensionneerde militairen va® zee- en land macht, die tusschen de keerkringen heb ben gediend, alsook verbetering van den toestpnd der weduwen met gratificatie, wier mannen vóór 1909 werden ontslagen uit den dienst. Tevens zij hierbij nog vermeld, dat op 28 Januari een bezoek werd gebracht aan het Kamerlid Van de Bilt, die een zitting hield hier ter stede. In dit onderhoud werd door Z.Ed. als diens meening medegedeeld: „dat zijns inziens de zaak der weduwen met gratifi catie wel tot een goed einde zou lelden. Wat betreft het andere zal een meer af wachtende houding passen. Over het al gemeen was 't oordeel nogal optimistisch. Zoo rustig mogelijk afwachten zal dus de leuze moeten zijn. Evenals vorige jaren werd wederom aan het bestuur der gemeente Den Helder verzocht: „om aan de meest nooddruftige gepensiomieerden hier ter plaatse een Kerstgave te verstrekken. Aan een 88-tal mensahen werd zulks ook nu, naar aan leiding van dit verzoek, verstrekt tot be dragen van 2 tot 3, waarvoor door de Vereenlging» „Pensioenbelang" erkente lijkheid betuigd. SCHERM- EN GYMNA STIEKVEREEN. „OEFENING KWEEKT KUNST" MET DAMES-AFDEELING „HYGIEA". Zaterdag. 8 Februari 1930, zal boven genoemde Vereeniging in „Casino" voor are leden en donateurs een solrée geven. Dezen avond zullen enkele gymnastlek- nummers en voordrachten worden uitge voerd, terwijl de rest van den avond ge wijd zal zijn aan den dans. Een beperkt aantal Introducties is voor dezen avond nog beschikbaar. Voor het aanvragen hiervan verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. Tevens vestigen wij de aandacht op de verloting die door O.K.K. gehouden wordt, teneinde in het bezit te komen van enkele nieuwe gymnastlek-toestellen, die te kost baar zijn om uit de gewone middelen be taald te worden, en waarvoor door Bur gemeester en Wethouders der gemeente Den Heldpr goedkeuring werd verleend bij beschikking van 80 October 1929 No. 0509. De hoofdprijs van deze verloting be staat uit een dames- of heerenrijwiel (naar keuze) hetwelk geëtaleerd wordt bij de firma Van Grunningen, Keizerstraat, ter wijl verder verschillende luxe- en huis houdelijke artikelen beschikbaar worden gesteld, welke in den loop der volgende week eveneens bij de firma Van Grunnin gen geëtaleerd zullen worden. Loten a 0.25 zijn verkrijgbaar bij J. van der Wijk, Sluisdijkstraat 82, en ver der bij alle leden. DE BROADWA Y-MELODIE. Men schrijft ons: Wij willen nog eens de aandacht vesti gen op d'e uitstekende opvoering van de Amerikaansche operette „De Broadway- Melodle", welke ons a.s. Zondag te wach ten staat in Casino. Het Nederl. Operette gezelschap geeft er een zeer mooie voor stelling van, zoowel wat zang, aankleeding als den oergeéstigen inhoud betreft. De namen dezer bekende artigten waarbor gen iets goeds en voor betrekkelijk lagen entréeprijs kan men ook nu weer van een echt leuke operette genieten. Het „Dagblad v. Arnhem" schrijft: Een avond van gezonde amusementskun'st. Deze voorstelling kunnen wij een ieder aan bevelen. De „Grom. Ct": na ieder bedrijf werd 4, 5 maal gehaald en dit succes was dubbel en dwars verdiend. Er werd gezongen en gespeeld met veel en- train. Het was een uitstekende voorstelling, waarbij het publiek zich kostelijk amuseerde. AUTO-BOTSING. Gisteren plm. half twaalf kwam een auto van den heer W. Prins in botsing met de vrachtauto Ivdn Gebr. Smit uit 't Zand. Het ongeval gebeurde op denhoek Poststeeg-Dijkweg. De auto van den heer Prins kwam van de richting Kanaalweg, terwijl de vrachtauto Aan den Dijkweg de Poststeeg in wilde rijden. De vracht auto trof de luxe auto in den flank. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor Van de vrachtauto is de stuurinrichting gebroken. Van de luxe auto is de rech ter rreeplank besohadigd. Gisterenmiddag had in de Senaatska mer der Leidsche Universiteit de eere- promotie in do letteren en wijsbegeerte plaats van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. De Prinses zelf en hare paranymphen, mejuffrouw M. Michelin en jonk vrouwe H. C. de Brauw, kwamen, gezeten in oen open hofrijtuig, een landauer, waarvan de paarden witte pluimen droegen (de kleur van de faculteit der letteren) te kwart na drie aan het Academiegebouw en begaven zich op de bij promotie ge bruikelijke wijze naar bet wachtkamertje, om daar het begin .der promotie af te wachten. De promotie werd bijgewoond door Hare Majesteiten de Koningin en de Ko ningin-Moeder, alsmede door Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Hendrik. Voor de eere-promotie bestond ook van de zijde van het publiek groote belang stelling. Zoowel in den omtrek van de Aalmarkt, waarvandaan de Prinses met haar para nymphen even vóór 3 uur uitreed, als op het Rapenburg en omliggende straten, stond het zwart van menschen. Het geheele gedeelte van het Rapen burg tussohen Doelensteeg en Nonnen steeg was vrij gehouden, en slechts zij, die voorzien waren van een speciaal be wijs van toegang, werden in het Acade miegebouw toegelaten. Vooal in de binnenstad werd druk ge vlagd. De promotie geschiedde door prof Hui- zinga. Na de rede van prof. Huizlnga heeft Prinses Juliana ongeveer het volgende gezegd: Het zij mij' vergund, u, rector-magnifi cus, en u, prof. Hulzinga, dank te zeggen voor die tot mij gesproken woorden en u tevens grooten dank te brengen voor zulk een bekroning van mijn studiejaren. Op deze wijze zijn nu voor altijd de ban den, die mij1 aan deze academie binden, bestendigd. Ook dank ik u voor de tege moetkomende en kiesche wijze, waarop u allen mij als studente behandeld hebt. Dankbaar ben lk de hoogleeraren, die mij de tentamina afnamen en die mijn studie geleid hebben ben ik allen erken telijk. Het studentenleven mocht ik in al zijn bekoring meeleven. Het feit, dat mij het eere-doctoraat in de letteren en wijsbegeerte verleend werd, trof mij bijzonder, want de letteren hebben op mij steeds een groote aantrekkings kracht geoefend. Ik stel dit doctoraat dan ook zeer op prijs en het legt mij ook voor de toekomst een verplichting op, die ik mij hoop waardig te betoonen. Moge dit doctoraat ook voor mijn toekomstige taak vele vruchten afwerpen. x ZONDAG 2 FEBRUARI DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weetstraat). 's Avonds 0.80 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: »Het leven als een woestijnreis.» Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplelx») 's Morgens 10.80 u„ Ds. H. A. Enklaar. Doopsbedlening. Onderwerp: »De ergernis*. (Math. 11:6.) Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. H. J. Rietberg, van Maassluis. 's Avonds 5.80 u., Ds. F. Tollenaar. Geref. Kerk (fiulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. J. Rietberg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer N. v. d. Kraats. Donderdagavond 7.80 uur, de heer N. v.d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur; Leesdienst. Herat. Evang. Lnth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. I^amsté. 's Avonds 5.30 u., Ds. R. O. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing. Leger des Heils. 's Morgens 10 u., Heiligingsdienst 's av. 7.80 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek, van Den Helder. JULIA N ADO RP. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 u., de heer J. Sevensma, van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.80 uur, Ds. v. d. Poel, van Den Helder. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.80 uur, Ds. F. Tollenaar, van Den Helder. WEERINGEN. Ned. Herv. Gent (Hlppolytuahoef). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Doopsgezinde Gem. (Hlppolytuahoef) 's Morgens 10 uur, Ds. F. Kuiper, van Krommenie. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Ned. Herv. Gent (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 uur, J. K. Lovfers, Cand. t. d. H. D. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 8 u., Ds. A. Dragt, van Nd. Scharwoude. Voorbereiding H. Avondmaal. Busdiensten van de Poel weg Westerl. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN CURAQAO VERTROKKEN. Gisterenmiddag is de- nieuw-benoerade gouverneur van Curagao, majoor B. W. T. van Slobbe, met het stoomsohip „Vene zuela", van de Kon. Nederl. Stoombootmij., van Amsterdam naar Curagao vertrok ken, vergezeld van zijn echtgenoote en eenige zijner kinderen. WONINGBOUW IN DE HOOFDSTAD. Voorstel van B. en W. voor den bouw van 1550 goedkoope wonin gen aangenomen. De geheime zitting van den raad van Amsterdam van Woensdagavond en Don derdagmiddag was voornamelijk gewijd aan het plan tot den bouw van 1550 goed koope woningen, welk plan een onder deel was van het program van het nieu we college van B. en W. en dat door den raad reeds is goedgekeurd. Langdurige, soms felle debatten werden hierover gevoerd. Het einde was, dat de raad zich met elf stemmen tegen met het voorstel van B. en W. vereenigde. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Slooping van het gebouwen complex van 't voormalige stads ziekenhuis. Donderdag vergaderde de Raad der gemeente Alkmaar. Besloten werd tot slooping van het gebouwencomplex van het voormalige Stadsziekenhuis en afwij zend te beschikken op adressen van de vereeniging „Oud Alkmaar" en van den heer Van den Bosoh uit Overveen, die verzochten deze gebouwen, die h. 1. van aesthetisch en historisch belang zijn in stand te houden. De Rijkscommissie voor de monumentenzorg had tegen slooping

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9