s \\zz Radio-Programma z=j] ben. Verdachte erkende, dat hij het mes een dag te voren heeft gekocht, eohter uit sluitend omdat hij het noodig had bi} zijn werk als stucadoor. Papegaaienziekte te Amsterdam. RECLAME-AANBIEDING voor 70 ets. 75 1.30 1.50 1.70 Kleedingmagazijn HERMAN NYPELS Auto gegrepen door sneltrein. Nieuwe moordzaak te Dusseidorp De moord op de Berlijnsche pianoleerares. De Paus tegen Sowjet-Rusland. Ernstige troebelen in Korea. EEN KRAS VONNIS, In den staat New York geldt de wet- Baumer, die bepaalt dat recidivisten op het gebied van eigendomsdelicten na eeni ge veroordeelingen levenslang kunnen krijgen. De straf is thans uitgesproken over een 28-jarige vrouw, die vroeger reeds drie maal was veroordeeld. De vier diefstallen samen hadden de vrouw een Waarde van nog geen 100 opgeleverd. DE PAPEGAAIENZIEKTE IN DE VER. STATEN. Weer een slachtoffer. Stoomvaartberichten. Hierna werd verdachte's gewezen vrouw gehoord. Zij erkende, dat zij reeds gedu rende 't huwelijk met den getuige samen woonde. Er is verschillende koeren ge tracht een verzoening tot stand te bren gen, doch het liep telkens weer mis. Nog werden eenige getuigen gehoord. Hierna nam het O. M., waargenomen door mr. Rijkens, requisitoir. Poging tot moord achtte spr. niet bewezen, wel ech ter poging tot doodslag. Een en ander in aanmerking nemende, wilde spr. een cle mente, doch zware straf eischen, ml. twee jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 20 Fehr. Drie leden van een gezin, wonende aan den overkant van het IJ te Amsterdam, zijn Zaterdag, verdacht van lijdende te zijn aan papegaaienziekte, in het Wühel- mina G-asthuis opgenomen. Eenige dagen geleden is in dit gezin een papegaai ge storven, die afkomstig was uit Zuid- Amerika. Nog meer gevallen te Amsterdam. Het is gebleken, dat met het schip, het welk de zieke papegaai, die een gezin aan den overkant van liet IJ besmet heeft, nog één papegaai in leven te Amsterdam is aangekomen. Er waren bij elkaar zes papegaaien aan boord, van welke vier op zee gestorven zijn. De tweede overlevende papegaai was door dien matroos, die het beest had meegenomen, voorloopig naar zijn familie in de v. Ostadeistraat gebracht, waar de vogel ongeveer 12 uur in huis is geweest. Een- der gezinsleden heeft hem toen gebracht naar de familie, welke de matroos er gelukkig mee had willen ma ken, omdat ze 'bij hem thuis toch al een papegaai hadden. De kersversch uit Zuid- Amerika aangevoerde lorre bleek echter bij aankomst bij die andere familie heele- maal niet tierig, zoo dat mem 'haar daar niet heeft willen aooepteeren uit vrees voor de papegaaienziekte. Toen is hij overgedaan aan een vogelhandelaar, waar het dier spoedig aan da ziekte is bezwe ken. Bedoelde vogelhandelaar had het pe pegaai enlijk zoolang op zijn binnenplaats geworpen en daar is het in den loop van den nacht door de ratten! opgegeten. Het kortstondig verblijf van de zieke papegaai bij de familie in de v. Ostade- straat had' intusschen reeds zijn noodlot tige uitwerking gehad. Drie leden van het gezin zijn, min oi meer ernstig ziek ge worden. Regeoringsmaatregalen tegen die ziekte. Naar de Telegr. verneemt, overweegt de Regeering momenteel zeer ernstig, welke maatregelen genomen dienen te worden ter voorkoming van uitbreiding der dezer dagen te Amsterdam geconsta teerde beruchte papegaaienziekte. INBRAAK IN-HET HAVENKANTOOR TE ENKHUIZEN. In dén vorlgen nacht hebben in brekers zich door het openbreken van een deur toegang verschaft tot het havenkan toor te Enkhuizen. Uit een lade werd een bedrag van ongeveer honderd gulden mee genomen. Een poging om de brandkast te forceeren faalde. van 80 90 1.25 1.40 1.50 1.75 2.00 1.10 1.20 ONTVLUCHTING. Uit het Psyciiopathenasyl te Leiden. ^Zaterdagavond ongeveer zes uur zijn drie verpleegden uit het rijfcs-psychopa- then-asyl te Leiden 'ontvlucht. Het zijn de 24-jarige G. J. de B., de 25-jarige S. van A., beiden uit Amsterdam, en de 25-jarige F. A. uit Arnhem. Buitenland. Allo zes inzittenden gedood. Zaterdagavond tegen acht uur had in de buurt Van Reims een ontzettend auto-on geluk plaats, waarbij zes personen het leven lieten. De auto kwam met groote snelheid voor een spoorwegovergang, waar de boomen waren neergelaten. De boomen werden weggerukt en juist zou de wagen over de rails rijden, toen een D- trein uit Parijs naderde met een snelheid van 80 K.M. Een vreeselijke botsing bad plaats waarbij de auto vele meters door de locomotief weggeslingerd en geheel ver brijzeld werd. De inzittenden, twee heeren, twee dames en twee kinderen, werden deerlijk verminkt. De lijken der kinderen werden op een afstand van 50 tot 70 met-ir teruggevonden, terwijl die der vrouwen 100 meter ver werden geslingerd. Het lijk van een der mannen, was aan de locomo tief blijven hangen. Een belangrijke arrestatie. Een blad te Dusseidorp heeft Zondag morgen opzienbarende onthullingen ge daan in verband met de arrestatie van een man, die beweert enkele jongelieden, z.g. Wanderburschen te hebben vennoord. Volgens het blad heeft hij een volledige bekentenis afgelegd en verklaard, niet minder dan vier moorden op Wanderbur schen te hebben gepleegd. Dit zou reeds verscheidene jaren geleden zijn. Aan de echtheid van deze bekentenis kan niet worden getwijfeld, zegt het blad. De man moet over een buitengewone intelligentie beschikken; van krankzinnigheid kan naar het oordeel der deskundigen geen sprake zijn. Volgens zijn bekentenis sprak de man de jongelieden buiten aan, verdoofde hen met Veronal-tabletten en daarna slachtte hij hen letterlijk af. Bij zijn arrestatie wer den nog veronal-tabletten op hem gevon den. In een persgesprek heeft de „Kriminal- rat" Memberg verklaard, dat over deze zaak nog geen nadere mededeelingen kon den worden gedaan. Het staat echter vast, dat de arrestatie niet in verband staat met de moorden te Dusseidorp. (De TeL). Bekentenis van del daders. Vrijdag hebben de daders van den moord op de pianoleerares Zimmer uit de Steinmetzstrasse te Berlijn zich zelf bij de politie aangemeld en een volledige beken tenis afgelegd. De een is een 27-jarige werklooze kellner, de ander een arbeider, 26 jaren oud. De kellner, die Maandag bij de pianoleerares nog kleine werkzaam heden had verricht en Donderdag zou terugkomen, was dien dag met zijn vriend, dien hij! eerst kort in een café had leeren kennen, naar mej. Zimmer gegaan. Deze deelde hun mede, dat zij geen karweitjes meer te verrichten had, doch zij zou het tramgeld en den verloren tijd vergoeden. Toen de twee mannen merkten, dat de vrouw alleen thuis was, sloegen zij haar neer, boeiden haar handen en voeten en staken een prop in haar mond. Daarna werd alles doorzocht en ongeveer 30 mark gestolen. Het ondergoed en de kleeding- stukken van den onderhuurder werden in een koffer gepakt, waarna de daders de vlucht namen. Zij hebben verklaard, dat zij niet van plan waren om de vrouw te dooden; toen zij1 de woning verlieten had zij nog geleefd. Een scherpe aanval; 19 Maart zal de Paus een mis lezen om redding uit den nood te vragen. De Paus heeft Zaterdag een brief ge richt aan kardinaal Pompili, den vioaris- genieraafl van Rome en hiermede het sinds eenigen tijd aangekondigde' offen sief der katholieke kerk tegen het bolsje wisme en in het bijzonder tegen het bolsjewistisch Rusland geopend. De oor respondent van de Vossische Zeitung te Rome seint, dat uit den scherpen toon van dien brief voldoende blijkt, dat de onderhandelingen, die te Rome in stilte 'tusschen het Vaticuan en Moskou zijn gevoerd', als definitief mislukt dienen te worden beschouwd. Do brief begint aldus: „De vreeselijk'e Godslasterende misdaden, die eiken dag opnieuw tegen God en' tegen de zielen van het Russische volk worden gepleegd en zich voortdurend verscherpen, hebben ons gemoed diep getroffen." De Paus her innert er voorts aan steeds te hebben ge tracht het Russische volk te beschermen. Tevens deelt hij1 mede, dat tot nu toe niet bekend was, dat hij tijdens de conferentie van Genua aan de daar vertegenwoordig de regeeringen had voorgesteld, de Sow- jet-regeering alleen te herkennen, indien deze zich bereid verklaarde de godsdien stige vrijheid en het bezit van de Kerk te eerbiedigen. Een dergelijk besluit zou andere kerken dan do katholieke te goede zijh gekomen. Men heeft deze punten echter geofferd aan wereldlsche belangen, die intusschen beter beschermd waren De machinist heefc onmiddellijk na de geweest, indien de verschillende regee- botsing den trein tot stilstand gebracht en j ringen met de rechten Gods rekening reddingspogingen ondernomen, welke hadden gehouden, evenwel niet mochten baten. Door politie beambten uit omliggende plaatsen wer den de dooden in de wachtkamer van het Heiaas, vervolgt de Paus, is men niet in een interventie getreden. Het is intus schen toch gelukt den patriarch Tyéhon tijdens het jongste Kerstfeest heeft men in Rusland honderden kerken gesloten, honderden heiligenbeelden verbrand, de feestdagen afgeschaft. Men is zoover ge gaan de arbeiders te dreigen hun de brood- en woonkaarten te ontnemen, in dien zij geen afstand deden van hun ge loof. In ialle Russische steden zijn god- delooze carnavalsfeesten gehouden, waar aan de buitenlandsche diplomaten moes ten deelnemen. Men zag in de carna valsoptochten wagens, waarop jonge lie den 'in trieste gewaden het kruis bespot ten en bespuwden. Op andere wagens stonden kerstboomen, waaraan poppen, die priesters voorstelden, waren opge hangen; weer eldlers werd het kruis door jongelieden op walgelijke wijzei bezoedeld. De brief sluit met de m ededeel ing, dat de Paus op 19 Maart, den dag van den Heiligen Jozef, in de Sint Pieterskerk een mis zal lezen om de Heiligen te bid den voor redding uit den grooten nood. Tevens wordt de hoop uitgesproken, dat de katholieken van de heele wereld den Paus dien dag door hun gebed zulen steunen. EEN BROEDERMOORD. Oülangs is bij Gelsenkirchen de romp van een man uit het Rijn-Hernekanaal op gehaald. Aan het lijk ontbraken het hoofd en de beenen en armen. Uit het onder zoek is gebleken dat de jonge man enkele maanden geleden uit een verbeteringsge sticht was ontslagen en daarna bij' zijn moeder, een weduwe, een 23-jarige zuster en een paar jongere broertjes en zusjes moet hebben gewoond. De jonge man moet alle leden van het huisgezin sinds zijn terugkeer uit het verbetermgsgestioht op onmenschelijke wijze hebben behandeld. Op 30 November j.L heeft daarop zijn oudste zuster hem, terwijl hij sliep, den schedel met bijlslagen verbrijzeld. Met haar moeder heeft ze daarna het lijk in stukken gesneden en het hoofd verbrand; de overige deelen werden in het Rijn- Hernekanaal geworpen. Moeder en doch ter hebben een volledige bekentenis afge legd. AANVARING BIJ HAMBURG. Beidé schepen Utdten igroote schade. Zaterdagavond is op de beneden-Elbe bij Hamburg het. Amerikaansohe passa giersschip President Roosevelt met het Engelsche s.s. Philotis, dat op weg was naar Bristol, in aanvaring gekomen. Het ongeluk is te wijten aan den 'buitengewoon lagen waterstand tengevolge van den ster ken oostenwind. Beide schepen zijn op eigen kracht naar Hamburg gevaren, waar zij hersteld zul len worden. De President Roosevelt heeft aan bak boordzijde van het achterschip boven den waterspiegel een gat van 3 M. hoogte en 2 M. breedte gekregen. De Philotis heeft nog grootere schade opgeloopen. Zij ramde de President Roosevelt, waardoor 't voor ste deel van het schip tot aan de vertrek ken van de bemanning in elkaar is ge schoven. De steven is gebroken en ook op het achterdek zijn groote vernielingen aangericht. De schade van de Philotis wordt op 80.000 a 100.000 mark geschat. BIJNA DUIZEND ARRESTATIES TE CHICAGO. Bestrffding van dé misdaad op groote schaal De politie te Chicago is Zaterdag begon nen met een drijfjacht tegen de misdaad, grooter dan ooit in de geschiedenis der stad heeft plaats gehad. In de „onder wereld" van Chicago zijp Zondag 917 ver dachte personen gearresteerd. Twee per sonen zijn om het leven gekomen. Onder de 917 arrestanten bevonden zich 275 bekende misdadigers, die nog straf fen te goed hebben en die allen in het be zit van wapens werden gevonden. De autoriteiten beweren, vast besloten te zijn, den strijd tegen de misdaad voort te zet ten, tot dat de misdadigersterreur, waar- onder_ Chicago gebukt gaat., gebroken is. De leiders der verschillende roovers- en moordenaarsbenden wisten zich echter tij dig in veiligheid te brengen en konden voorloopig nog niet gevat worden. Zondag werden wederom twee automobilisten door vier personen doodgeschoten, die er met de auto vandoor gingen. In de afgeloopen week zijn te Chicago tien moorden ge pleegd. dichtstbijzijnde station opgebaard. De ver- te redden van de doodstraf en met be- brijzelde boomen werden later op 200 M. hulp van giften uit de heele wereld a'stand teruggevonden. 150,000 kinderen te redden van den hon gersnood), totdat onze medewerkers ge dwongen weyden hun werk van barm hartigheid te staken, daar men liever in, u.i 1 duizenden onschuldig in den dood dreef -ri- n vv. K personen gedood? dan ze te laten redden door christelijke i okio, 9 r ebr. In de Japansche kolo- naastenliefde. De brief wijst er voorts nu- Korea zijni ernstige ongeregeldheden op, dat het bolsjewisme voornamelijk de uitgebroken. Ongeveer 80 personen moe- jeugd bedreigt en bederft, laster ver ten door de Japansche politie zijn gedood spreidt en tegen de menschelijke natuur bi.i het udeenjagen van demonstraties indruischt. De Russische kerk heeft nooit tegen de Janarsche. heerschappij. I nagelaten te bidden voor verbetering van was vroeger onafhankelijk en,dézen toestand. Zij heeft zelfs een hij- Korea staat sedert den Russisch-Japanschen oor log. dus ongeveer 25 jaren onder Japansch bestuur. zondere commissie benoemd, die de we reld moet inlichten over de afschuwelijk heden, die het bolsjewisme pleegt. Nog INBRAAK IN EEN KAZERNE. Dieven drongen bijt nacht door middel van valsohe Sleutels in de keuken van een kazerne van het eerste luchtvaartregi ment te Evere-Brussel en wisten zoo in een kamer te komten, waar veertig sol daten sliepen. Zij; wisten zich van nage noeg alle briewentasschenl, uurwerken, enz. der slapende militairen meester te maken en ongestoord met die buit te ver dwijnen, na ook nog twee fietsen medege nomen te hebben. De fietsen en de ledige portefeuilles werdén den volgenden dag in het veld teruggevonden. Bij hun ont waken voelden de bestolen soldaten zich onwel en één van hen moest zelfs in een ziekenhuis worden opgenomen. Door de dokters werd geconstateerd, dat de dieven van een bedwelmend middel hadden ge bruik gemaakt om hun plan met des te meer gemak uit te voeren. Wij zijh niet bekend met de bijzonder heden van het geval maar de straf lijkt toch wel overdreven. TRAGISCH EINDE VAN EEN DUITSCH RIJKSDAG-LID. De sociaal-democratische Rijksdagafge vaardigde en bekende advocaat dr. Paul Levi is Zaterdagnacht overleden. Levi, die aan een ernstige longontsteking leed én hooge koorts had, heeft zich blijkbaar naar het venster van zijn kamer te Berlijn begeven om frissche lucht te krijgen. Daarbij moet hij zich te ver naar buiten hebben gebogen, zoodat hij van de vijfde verdieping viel. Hij werd dood van het trottoir opgenomen. DE HONGAARSCHE GIFTMENGSTERS. Nieuwe gevallen. Naar Vaz Dias uit Boedapest meldt, is er weer een geval ontdekt van een boerin, die zich van haar echtgenoot en andere haar onwelgevallige familieleden en dienstpersoneel ontdaan heeft, door hen te vergiftigen met arsenicum. De lijken zijn opgegraven en een sectie heeft uitge maakt, dat de betrokkenen allen aan arse nicumvergiftiging zijn overleden. Het parket moet nog dagelijks anonieme aan wijzingen van dergelijke moordgeschiede nissen ontvangen. Dit geval heeft zich te Mohacs afge speeld. DE MISDADIGHEID IN DE VER. STATEN. ledére vijf minuten een moord. De commissie voor de bestrijding van de misdadigheid heeft het opzienbarende feit onthuld, dat er in de Ver. Staten ge middeld iedere vijf minuten een moord wordt gepleegd. De commissie beveelt een grootere gestrengheid aan in de wetgeving en een volstrekt verbod tot het dragen van wapenen, behalve voor de politie. EEN NIEUW ONGELUK IN DE MIJN BIJ HET ZOUTMEER. In de mijn bij Standardville bij1 dé Zoutmeerstad, waar Vrijdag verscheide ne mijnwerkers biji een mijngaisontpiof- fing omgekomen zijn, is Zaterdag op nieuw een ernstig ongeluk gebeurd. Drie leden van de reddingsbrigade, die zoch ten naar een drietal nog vermiste kame raden, zijn door vallend gesteente gedood. DE ZUGSPITZE-SPOOR. Dé laatste tunnel voltooid. Vrijdagnacht is de doorboring van de 4.4 K.M. lange tunnel der tandradspoor op de Zugspitze naar het plateau voltooid, op welk plateau het eindstation van de spoor ligt. EEN ERNSTIGE ONTPLOFFING TE KULMBACH. De moordzaak-Meussdörfer. Zaterdagmorgen is te Kulmbach het huis aan de Oberhagen No. 9 door een gasontploffing bijna geheel vernield. In het huis woonde de moeder van de uit de moordzaak Meussdörfer bekende Popp, die Vrijdagavond zijn bekentenis heeft herroepen. De vrouw is om het leven ge komen. Andere slachtoffers zijn er niet. Of het gebeurde iets uitstaande heeft met de moordzaak is nog niet bekend. ONGELUK IN EEN HOOGOVEN. Twee dooden. In het hoogovenbedrijf van Krupp te Bssen-Borbeck is een ernstig ongeluk ge beurd. In de ventielkamer gingen plotse ling de veiligheidskleppen open. Door het uitstroomende gas zijn twee bazen en drie arbeiders vergiftigd. Drie van hen konden in het leven behouden blijven doch één baas en een arbeider zijn omge komen. Eén' ambtenaar van den gezondheids- dienst, die een aantal papegaaien ondier- zocht had, is aan papegaaienziekte over leden. Het laboratorium van den gezondheids- dienst deelt mede, dat men er nog niet in geslaagd is den verwekker van de ziekte op te sporen. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. Zeven dooden. Nabiji Laibach is gister een autobus, waarin 28 mensohen zaten, in een ravijn gestort. Zeven inzittenden zijn gedood, de andere hebben min of meer ernstige kwetsuren opgeloopen. DE ONLUSTEN OP SAMOA. Officieel wordt uit Wellington (Nieuw- Zeeland) gemeld dat de bijzondere mili taire politie welke de Nieuw-Zeelandsche regeering in het mandaatgebied van Samoa wil oprichten; voor hot geval zioh daar nieuwe onlusten mochten voordoen, de 250 man niet te hoven zal gaan. DE BENZOL VERGIFTIGING TE WIENER NEUSTADT. De benzolvergiftiging in de gummi- fabriek te Wiener Neustadt, waarvan wij vorige week gewag hebben 'gemaakt, heeft een vierde slachtoffer geëischt, een jonge arbeidster. Er liggen nu nog drie ernstige zieke arbeiders in het zieken huis, terwijl! nog 63 anderen, 47 vrouwen en 6 mannen, thuis verpleegd worden. EEN AR CHAEOLOOG VERMIST. Sedert Zaterdagmiddag is, naar de Ber- liner Zeitung meldt, prof. dr. Drexel, di recteur van het archaeologische instituut te Frankfort a.d. II. spoorloos verdwenen, 's Middags is hij uitgegaan om zijn dage lij ksche wandeling te doen en niet terug gekeerd. Men staat voor een raadsel en men ver moedt, dat de geleerde het slachtoffer van een misdaad is geworden. DE MOORDZAAK-MEUSSDÖRFER. De rechtbank te Bayreuth heeft het ver zoek van den verdediger van Kommer- zienrat Meussdörfer, die sedert driemaan den in voorloopige hechtenis zit, verdacht van moord op zijn vrouw, om zijn cliënt op vrije voeten te stellen, 'afgewezen. SPOORWEG-ONGELUK IN SPANJE. Eén doode, twintig zwaar gewonden. Uit Madrid' wordt gemeld, dat op de liih der zuiderspoorweg maatschappij twee sneltreinen, de een komend uit Sevilla en de ander uit Aiicante, op elkaar zijn ge- loepen, waardoor één persoon werd ge dood en twintig reizigers zwaar werden gewond. De toestand van eenige zwaarge wonden is hopeloos. DE MISPLAATSTE VERSOBERING IN HONGARIJE. In de wachtkamer HIe klasse te Kapos- var overleed een kindje in do armen der moeder, dat de ouders, volgens het nnii+ir. rapport, naar de stad haSn lbS' om in het ziekenhuis te laten Daar dit niet gelukt was, het station terug, om met den eerst vól genden trein naar huig- terug te Wen' WOENSDAG ia FEBRUARI. Hulzen, 1875 M. 10.0010.is Morgenwijding. 12.1512.00 Concert door het AVR'O-Trio. 2.003.00 Gramofoomuziek. 3.004.00 Naaicursus. 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelich ting door Louis Schmidt. 5.00s.30 Lezing door J. C. Mol over: We tenschap-Onderwijs en Film. 5.30—6.45 Concert door het Omroeporkest. 6.4517.15 Italiaansch voor beginners. 7.15'7-45 Italiaansch: Gevorderden. 8.01 Aansl. Tivoli-Schouwburg te Rotterdam: Uitzending van „Turf in je Ransel". Revue door Louis Bouwmeester. In de pauze: Persber. Na afloop der revue: Gramofoon- .muziek. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (voor 6 uur 298 M.). Uits'1. NCRV-Uitz. 8.15—9.00 Concert. 10.30tii.00 Ziekendienst 11.0011.30 Gramofoonimuziek. n.3012.30 Harmoniumbespeling. 12.302.00 Concert. Zang, viool en piano. 2.002.45 Concert. Sopraan, fluit en orgel. 2.45—3.15 Lezen. 3-154-Ï5 Vervolg concert. 4-Ï5S.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Cursus Radio-techniek. 6.306.40 Koersen. 6.40—7.10 Cursus Beschrijvende Meetkunde. 7.108.10 Voor de rijpere jeugd. 8'Ix<^',4? Bestuursmededeelingen door den NCRV-voorzitter. 8.40—9.00 Concert door kwartet. Twee violen, alt en cello. 9.O09.20 Lezing. 9-209.40 Vervolg concert 9.4010.00 Lezing. 10.00—'io. 10 Persber. 10.1011.00 Vervolg concert Y. Stoomvaart Mi). Nederland. Johani de Witt u„ 8 Febr. v. Genua. SaidSm Nederlanden, t., 9 Febr. Manoerao', t, 9 Febr. te Genua. Moena, t., 10 Febr. te Suez Poelau Tello, 9 Febr. te A;dam Radja t, pass. 9 Febr. Perim. J. P. Coen, t., 7 Febr. v. Singapore Salawati, t, 7 Febr. v. Sabang Singkep, t, 8 Febr. v. Hiavre Diomed, pass. 8 Febr. Gibraltar. Peisander pass'. 8 Febr. Perim. Titan, 8 Febr. v. A'daro. B«rr.?Fgr«°ij j° Sdm„«r; y&tgïg? Aia* A Stoomboot Maatschappij. Ares' 8 lv!tbr-.^Kopenha®^ Ares, 8 Febr. te Constanza. AuroTa, 9 Febr. v. Tanger. acchus 7 Febr. v. New-York Barnevcld, 8 Febr te ti w Brion, 9 Febr te ^amburS- De e"' 8 Ffbr. te Paramaribo. Dcucahon, 8 Febr. v. Piraeus Cuterpe; pebn te A>dam Hos p k v" Cristobal. >9 lebr. te Gibraltar. ÏrenzT M Cath«rinnes. Merope S pYRuS3\pas9- Febr. Cadix. Merope, 8 Febr. v. Lissabon, üdiysseus, pass. 10 Febr. Brunsb. erseus, 10 Febr. te A'dam. jJuto, 9 Febr. te Lissabon. ollux, pass. 9 Febr. Gibraltar. Proteus, pat,. 8 Febr. Holtenau. Port

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2