HELDERSCKE COURANT VAN DINSDAG 11 FEBRUARI 1930 Callantsoog. 't Zand. biljartseance bij modder. bioscoopvoorstelling. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. brand. bioscoopvoorstellingen. tweede openbare verkooping. Behagen. waard- en groet-polder. Als ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd, uit 13 sollicitanten, de heerA. Loggers, thans volontair ter secretarie te Opperdoes. Het ziekteverlof van mevr. J. Brouwer— Meijer, onderwijzeres aan de O. L.'school alhier, is, met ingang van 20 Febr. a.s., verlengd met 4 maanden. De demonstratie van het P. E. N. schijnt hier wel succes gehad te hebben. Reeds 4 electrische kookovens werden in de omgeving geplaatst. Dooi' den heer J. v. 1. Laan van Bus- sum werd hier ter plaatse ten tweeden male een biljart-séance gehouden en wel jj. Zondagavond 9 dezer bij den heer C. Modder. De heer v. d. L. heeft hierbij twee par tijen met zijn bekende groote voorgift tegen den heer Th. Boekei van Heer Hugowaard gespeeld en beiden, al klinkt het ongelooflijk, verloren. De biljartkunstenaar verklaarde nader hand, dat hij, door het steeds opdringen van de vele toeschouwers in de kleine voorzaal van den heer Modder, buitenge woon in zijn bewegingen werd belemmerd. Daar hij, evenals de meesten in de biljart- kunst-, een buitengewoon vlug speler is, kunnen wij best begrijpen, dat hij er daar door „uit" is geraakt. In verband met een en ander is echter besloten op Zondagavond over pl. m. 4 weken een revanchematoh tusschen par tijen zal worden gespeeld, doch dan in de danszaal van den heer Modder, zoodat dan het publiek beter uitzicht heeft en de spe lers ongehinderd hun kwaliteiten kunnen ontplooien. We kunnen nog vermelden, dat de kunststooten, welke v. d. L. aan 't eind van den avond ten beste gaf, weer in de puntjes waren. Zondagavond 9 dezer gaf de reizende bioscoop-ondernemer Van Loenen van Warnienihuizen in café Sehrieken een bioscoopvoorstelling voor een goed be-, zette zaal. Als voorproef kregen we op het doek te zien verschillende schilderachtige plekjes, kleederdrachten, eniz. van Bre- tagne, welk nummer met haar 2 afd. in kleurpicturesi werd1 geprojecteerd. Daarna het hoofdnummer „De strijd om het eiland" of de man van Brodney, in 7 actes., waarvan 3 voor en 2 na de pauze. Na het hoofdnummer kregen we nog te zien de comedie in 2 actes „Blijf uit de buurt". Wfj constateerden, dat de beelden, in weerwil dat er stevig gerookt werd waarover de heer Van Loenen dan ook klaagde zeer goed tot hun recht kwa men en wenischan hierbij den ondernemer geluk met zijn goedgekozen programma. Een druk, gezellig bal besloot als steeds den avond. De bouw van de woningen voor de h.h. Jac. Rossen, alhier en C. van Diepen, te Zijpe, welke ingevolge de Landarbeiders- wet worden gebouwd aan den Middenweg, 's opgedragen aan den heer G. Hoorns man, aannemer te Julianadorp. Voor de heeren Witteman-Brouwer, al hier, zal aan den Middenweg een woon huis met bloembollenschuur worden ge bouwd en voor den heer Jac. Prins een woonhuis aan den Meerweg. Aannemer S. Th. Reeuwijk, te Sassen- heim, is met den bouw van het een en ander belast. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Adriaan, z. v. F. C. Ver- brugge en M. J. van Boven; Trijntje, d. v. J. Dekker en C. van der Ham; Cornelis Fianciscus, z. v. G. Polet en J. Jes; Eva Gerarda, d. v. Th. C. Smiers en E. Schoon; Hittje Johanna, d. v. J. Schoute en G. Fak- kert. ONDERTROUWD: Thomas de Klerk, 23 j., landarbeider en Jacoba van Dalen, 19 j., zonder beroep, beiden te Anna Pau lowna; Arend Compagne, 29 j„ bloemist knecht en Jantje de Roode, 29 j., zonder beroep, beiden te Anna Paulowna. OVERLEDEN: te Den Helder: Gerrit Koolj, 77 j., wedn. van Meeltje van Wijn gaarden; Jannis de Smit, 54 j., weduwn. van Elisabeth Breen. POLITIE. Verloren: een heerenhorloge in kast. Gevonden: een paar wollen heeren- handsohoenen. Inlichtingen ter secretarie. Met ingang van 15 Febr. 1930 is de heer N. J. van Leeuwen, onderwijzer te Zaan dam, als zoodanig benoemd aan de R. K. School, alhier. LAATSTE LES VAN DEN CURSUS IN ECONOMIE. Vrijdagavond j.1. gaf de heer A. Zuider vliet, directeur van de Hoogere Handels school te Den Helder, als leider van den cursus in economie, zijn laatste les in „V eerburg". Aan het slot van dezen- driejarigen cur sus was het den heer Zuidervliet een be hoefte uit te spreken, dat hfj met bijzon der veel genoegen deze lessen gegeven had en -dat het hem verheugd had te mo gen constateeren, dat voor onderwerpen zooals door hem behandeld zijn, hier zoo'n groote belangstelling bestond. De heer C. Rezelman, het woord voe rende namens de cursisten, bedankte den leider voor zijn lessen en de hartelijke woorden aan het slot daarvan. Hij wees er op, dat zeker die belangstelling toege schreven mocht worden aan de wijze van behandelen der verschillende onderwerpen. De heer Zuidervliet is er in geslaagd de belangwekkende, maar op 't eerste gezicht droogtij kende, stof op zeer interessante manier te bespreken. Daar, zoover men na kan gaan, dit de eerste cursus op dit gebied is geweest, gegeven aan niet-studenten, besloot men den heer Zuidervliet als herinnering aan dit bijzondere feit een zilveren medaille aan te bieden. ORKESTVEREENIGING „A. P." Het mooie weer en de omstandigheid, dat er niets anders in onzen Polder te doen was, waren gunstige factoren, die meewerkten om onze Orkestvereeniging op Zondag 9 Februari voor een volle zaal haar programma te laten uitvoeren. Mis schien ook trok het gemaskerd bal, dat op de uitvoering zou volgen, zooveel publiek; er waren in ieder geval meer menschen, dan we bij muzikale uitvoeringen gewend zijn te zien. Openend met een pittigen marsoh, werd het programma vlot afgewerkt en over 't geheel met aandacht aangehoord. Achter in de zaal waren; echter weer wat praat grage jongelui, die voor de daar zittenden veel bedierven. Het meest in den smaak viel het vierde nummer, waarin de medewerkenden be halve hun instrument bespelen^ ook nog zoo nu en dan moesten zingen en fluiten en waarin Mej. M. Keijzer zich ontpopte als een goed slagwerkster, die niet alleen den triangel bespeelde, maar ook de cas tagnetten en zelfs 'n paar stukken schuur papier ter hand nam. Een effectvol num mertje! Memoreeren we een goed gespeel de solopartij in het tweede ten gehoore gebrachte stuk, gespeeld door den heer K. Rossen, later daarin bijgestaan door Mej. li. v. d. Waal, met een juiste bege leiding van de anderen en hoe de direc teur, de heer Snaphaan, die zelf mee speelde, in het derde de situatie wist te redden, toen de eerste violen er even uit waren, dan kunnen we nog meedeelen, dat het muzikale deel van dezen avond ook met een marsch besloten werd en dat we met pleizier geluisterd hebben naar deze jonge vereeniging. Een veertigtal deelnemers had zich voor het gemaskerd bal, dat onder leiding stond van de familie Van der Goes, opgegeven. Zoodra allen hun entrée gemaakt had den, stelde de heer D. Stammes één van hen voor als Cecilia, beschermheilige der muziek, die den directeur ter herinnering aan zijn vijfjarig leiderschap een mooien beker overhandigde. De heer Snaphaan dankte met een kort woord voor de hem gebrachte hulde en hoopte, dat de veree niging op den ingeslagen weg mocht voortgaan. De gemaskerden toonden ons weinig nieuws. Alleen „De ophaaldienst van Anna Paulowna" en „Ai en Trui" uit Klom", op zoek naar een nieuwe betrek king, wegens drooglegging van de Zui derzee, vonden we nogal origineel van gedachte. De jury, bestaande uit den heer en me vrouw J. Bakker uit Wieringerwaard en den heer Snaphaan, deed de volgende uit spraak: Afd. fraaie costumes: le prijs „Mani cure"; 2e prijs „De Nacht"; 3e prijs „Go din der muziek"; 4e prijs „Gelaarsde kat"; 5e prijs „Danseres"; 6e prijs „Fruitmand"; 7e prijs „Vruchten". Afd. origineele costumes: le prijs „Staatspensioen"; 2e prijs „Zigeuner- paar"; 3e prijs „Liftboy"; 4e prijs „Ma troos"; 5e prijs „Circusmeisje"; 6e prijs „Hartenvrouw"; 7e prijs „Apachengroep". Afd. koddige costumes: le prijs „Heks"; 2e prijs „Ai en Trui"; 3e prijs „Ophaal dienst A. P."; 4e prijs „Dronkaard"; 5e prijs „Miss Holland"; 6e prijs „Harlekijn". De heer D. Stammes richtte een woord van dank tot de jury en reikte de prijzen,, kunstvoorwerpen en versnaperingen, aan de gelukkige winnaars uit. Door het bijvullen van de benzine tank van de „Dreglijnbagger"-machine ontstond j.1. Zaterdagmorgen bij de afd. sluisbouw, der Armst. Ballast Mij. plot seling brand in de machinekamer, welke zich vrij ernstig liet aanzien. Met ver eende krachten wist uien den brand te blusschen. De machinist kwam er geluk kig best af, doch de machine had nogal wat schade beloopen, waardoor het be drijf moest stilgelegd worden, daar eerst alles de bemoedigde reparatie moet onder gaan. Tusschen de bedrijven der bioscoop voorstelling, j.1. Zondagavond in „Con- ■cordia" gehouden, traden op de HM. soubrette Oorry Petry, van Amsterdam, met een keur van voordrachten en ern stige liederen, en de Holl. karakter- humorist, de heer Louis Holst, van Hil versum, met verschillende geestige voor drachten, benevens ter afwisseling een orkest van 7 personen, onder leiding van orkest van 7 personen, oder leiding van den heer W. Boon, van Den Helder. Bioscoop, voordrachten enz. vielen bij de talrijke aanwezigen zeer in den smaak, zoodat het een gezellige avond was. Ten overstaan van notaris Obreen had op Zaterdag 8 Febr. 1930 in het Café van den heer Jb. Bruul, te Hippolytushoef, ten verzoeke van de erven nu wijlen den heer P. Jz. Koorn, te Westerland, de 2e open bare verkooping plaats van de volgende onroerende goederen: 1. Boerenbehuizing met erf, tuin enz. groot 0.63.30 H.A. Kooper de heer J. Kooy Cz. voor 5304. 2. Land bewesten het huis, groot 0.39.30 H.A. Kooper de heer C. Koorn Pz. voor 771. 3. Martjeskrocht, tegenover het huis, groot 1.45.30 H.A. Kooper de heer C. Koorn Pz. voor 2976. 4. Onderstekrocht, beneden perceel 3, groot 1.12.40 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan voor 2400. 5. Kalvenkrooht, groot 0.24.40 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 520. 6. Bambroek, groot 0.56.20 H.A. Kooper de heer N. Rotgans, voor 1070. 7. Maartjes Krocht, groot 0.35.20 H.A. Kooper de heer S. Bakker Sybrz. voor 720. 8. Middenwal, groot 1.08.80 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 1621 9. Oostelijke Krochtje, 0.31.00 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 532. 10. Petjes Krocht, groot 0.48.60 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 700. 11. Lefje, groot 0.47.10 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 700. 12. Bovenkrocht, groot 0.70.70 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 1187. 13. Akkertje a. d. Koningsweg, groot 0.09.30 H.A. Kooper de heer C. Vermeu len voor 530. 14. Dentele (zonder opstal), groot 0.43.96 H.A. Kooper de heer S. Stapel voor 1053. 15. Bezuiden Dentele, groot 0.18.30 H.A. Kooper de heer S. Stapel voor 339. 16. Hangel akkers, groot 0.52.30 H.A. Kooper de heer P. Mostert voor 1340. 17. Oosten (achter D. Blaauboer), groot 0.93.50 H.A. Kooper de heer N. Rotgans voor 1621. 18. Kleine Oosten, groot 0.18.60 H.A. Kooper de heer P. Veerdig voor 380. 19. Grooteven in de Dorperkoog, groot 0.73.70 H.A. Kooper de heer Jb. Lont voor 950. 20. Ventje achter Jan Doves, groot 0.31.70 H.A. Kooper de heer Willem Mos tert voor 505. 21. Onverdeelde helft in Bobskrocht, de helft groot 0.69.95 H.A. Kooper de heer D. Minnes voor 1995. Combinatie van perceelen nrs. 8, 9, 10, 11, 12 en 13 hoogste bod 5271. Kooper de heer N. Rotgans met 11 erboven. Totaal 5282. Combinatie van perceelen nrs. 1, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12 en 13 hoogste bod 15.951. Kooper de heer N. Metselaar Cz. 100 er boven. Totaal 16.051. Wfj meldden reeds dat voor den polder Waard en Groet dit jaar 2 Hoofdingelan den als bestuursleden moeten aftreden, n.1. de heeren K. Breebaart Dz. te Bar- singerhorn en H. Spaans Czn., Schagen. Hierbij komt echter nog de buitengewone vacature van den heer H. D. Wilken te Winkel, wegens zijne benoeming tot Heemraad. De verkiezingen zullen plaats hebben op 22 Febr. a.s.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9