GEMENGD NIEUWS. Binnenland De moord aan het Bezuidenhout te 'e Gravenhage. Inbraak In een fabriek te 's Gravenhage. SnS&ft11""mwr d™ 60 w"r- Man springt brandend te water. Schaking van minderjarig meisje. De zaak beroep. Liebermann in honger De Papegaaienziekte. Noodweer op Sardinië en Sicilië. De aanslag op de Popoio di Trieste Getuige heeft verd onmiddellijk her» kend. Mevr. O. liet rioh tegenover get. wel eens ln dien zin uit, dat men gerust bij haar kon inbreken, omdat er toch geen geld in huis was. De tramconducteur Meijer heeft een dame, die ernstig bloedde, voor een raaA Onder zeer groote belangstelling, zoo wel in de zaak zelve als op de publieke tribune, is Donderdag voor de Haagsche Rechtbank de zaak behandeld tegen den 4ö-jarigen W. Kr. v. d. M., thans gedeti neerd, beschuldigd van 'moord op "de zien staan. Hü ging naar binnen en trof de huishoudster in de vestibule aan, hevig bloedend. Getuige is de voorkamer bln nengegaan en trof toern Mevr. O. daar aan. Zij had bloedende wonden, welke hoog stens eenige minuten tevoren moeten zijn toegebracht. Twee collega's van den oonducteur heb ben verdachte aangehouden in de Oor 72-jarige mevr. de wed. E. Oden, geb. nejjs van <]er Lynstraat. Hij is direct aan Cthristiaans en van poging tot doodslag op >i«nr huishoudster de wed. M. J. Hol- stein, geb. Devender, beide feiten op 6 Sept. 1929 gepleegd in de woning van mevr. Oden aan het Bezuidenhout no. 395. Te ruim tien uur wordt verdachte, die een zeer kalrnen indruk maakt, binnen geleid en wordt dadelijk met het getui genverhoor aangevangen. De oommissa ris van politie doet mededeéting van zijn bevindingen. Aan verdachte wordt een brief ver toond, in de woning van het slachtoffer gevonden. Hij erkent dezen aan mevr. O. geschreven te hebben. Verdachte: Is er op den dag zelf geen onderzoek bij en om het lijk ingesteld? Commissaris van politie Paré: Dat is op zettelijk niet gebeurd om het deskundig onderzoek niet te bemoeilijken. Verdachte: Kan er daarna nog niet iemand in huis geweest zijn? Getuige aaht dit uitgesloten. Zoowel voor als achter het huis is direct een dub bele politiepost geplaatst. De Hoofdinspecteur van politie Zim- mermann haeft Commissaris Paré verge zeld bij het eerste onderzoek en bevestigt diens verklaringen daaromtrent. Ook heeft getuige met een rechercheur nog een grondig onderzoek ingesteld in den nabijzijnden tuin, waarin door recher- oheur Oosterbaan het scheermes is ge vonden. Er is daar verder echter niets ontdekt kunnen worden. Mr. Bekker vraagt aan dezen getuige of deze er zeer zeker van is, dat er geen derden meer aan het scheermes zijn ge weest, nadat getuige het heeft in beslag genomen. Getuige verklaart, dat hij, daartoe door zijn beroepservaringen gebracht, het mes bij het lemmet heeft opgeraapt. Het is in een stuk papier gepakt en op een tafeltje in de woning van het slachtoffer gelegd, ter beschikking van den deskundige. Het was reeds in den tuin ingepakt, daarna in de woning even weer uitgepakt om het te toonen aan de doktoren en vervolgens weer ingepakt en op het tafeltje neer gelegd. Verdachte: Lag het mes op een opval lende plaats? Getuige bevestigt dit. Verdachte: Hoe kan het dan, dat de menschen, die al eerder in den tuin zijn geweest, het niet hebben gezien? President: Dat kan deze getuige toch niet verklaren. Nadat een schoondochter van de huis houdster een verklaring heeft afgelegd omtrent de identiteit van het lijk van mevr. Oden, dat zij op 5 September in de woning heeft zien liggen en herkend heeft, wordt als deskundige gehoord de politie-fotgraaf Nogarede, die verschei dene foto's heeft gemaakt van den plaat- seïyken toestand, van het mes, waarop hij een stukje vel heeft aangetroffen en van het wondje op verdachte's vinger. De lijnen van het stukje vel en van ver dachte's vinger liepen precies gelijk en het stukje paste precies in het wondje. De deskundige is ten slotte tot de con clusie gekomen, dat het stukje vel van verdachte's vinger afkomstig is. Aan d!e hand van verschillende foto's zet de heer Nogarede een en ander uiteen. Mr. Bekker merkt op, dat proeven hem hebben aangetoond, dat men bij eenige verschuiving van het stukje toch de zelfde dekking der lijnen Krijgt. Ook foto's uit een andere strafzaak kunnen dat aantoonen. Ligt dan ook wel in de richting der capillaire lijnen de weten schappelijke grondslag van de conclu sie van den deskundige? Mr. Bekker meende dit te moeten betwijfelen. De heer Nogarede handhaafde echter rijn conclusie. Dr. Rochat, die het lijk van het slacht offer heeft geschouwd, legt verklaringen af omtrent de geconstateerde verwon dingen. Dr. Kuyer, die de [huishoudster behan deld heeft, verklaart, dat de haar toege brachte wonden eveneens van levensge vaarlijken aard waren. De doktoren Scholten en, Gerritsen, die een psychiatrisch onderzoek ten aanzien van den verdachte hebben ingesteld, zijn tot de conclusie gekomen, dat er geen en kele reden is om aan te nemen, dat ver dachte, hoewel hij verschillende vreemde karaktereigenschappen-heeft, niet toere kenbaar zou ziin. Verdachte moet in ze keren zin als een comediant beschouwd worden. Ziekelijke stoornis van ver dachte's geestvermogens is in geen geval aanwezig. Vervolgens wordt géhoord Mej. Hol- stein, geboren D evender, de huishoudster van Mevr. Odem. Zij verklaart, dat verdachte in den mor gen van den 5en September aan de wo ning van Mevr. O. is gekomen. Mevr. O. heeft hem in de voorkamer gesproken. Des middags is verdachte teruggeko men. Getuige heeft Mevr. O. toen tegen hem hooreh zeggen, dat hij te vroeg kwam, daaraan toevoegende: Ik heb het nu nog niet, maar morgen wel. Getuige heeft later een gil en een val gehoord. Toen zij de deur van do voorkamer opende, voelde getuige tegelijkertijd, dat zij gesneden werd. Verdachte verwijderde zich naar de voordeur. Getuige is hem achterna geloo- pen en heeft aan de open deur om hulp geroepen. de huishoudster getoond, die hem onruid dellijk herkende. Tenslotte wordt voor de pauze nog ge hoord de bouwarbeider Piko. Deze heeft in den middag van den öden September iemand in de Cornelis v. d. LJjnstraat iets over een tuinmuur zien gooien. Getuige herkent in den verdachte per tinent den man, die het voorwerp heeft weggeworpen. Getuige heeft hem zeer goed opgenomen, omdat hjj de geheele handeling zoo verdacht vond. Verdachte liep overigens zeer kalm. De zitting is te kwart- na één- uur ge schorst tot half drie. Na de pauze wordt door verschillende getuigen ver klaard, dat zij in; den verdachte den man herkennen, die uit perceel 395 kwam en die in de O. v. d. Lijnstraat iets over een muur gooide. Getuige Goeman, barbier, verklaart, dat verdachte hem een half jaar voor het ge beurde gevraagd heeft, of hij geen oud scheermes voor hem had. Getuige heeft aan dat verzoek gevolg gegeven. Het ge vonden mes komt, zoowel wat kleur en merk als wat ouderdom betreft, geheel overeen met het mes, dat getuige aan ver dachte heeft verstrekt. Getuige juffr. Blom, bij wie verdachte in huis geweest is, verklaart, dat er meer malen over gesproken is, dat mevr. O. in het Bezuidenhout een tante van het echt paar Blom was en dat zij zeer rijk was. Ook is wel aan verdachte verteld, dat de tante de familie Blom wed eecus geldelijk geholpen had. Als getuige den brief wordt getoond, welke bij het lijk is gevonden, zegt zij daarvan niets af te weten. Wel weet zij, dat er een' tekort was bij de firma Hus, voor wie haar man en zij werkten, maar dit tekort was door een borgtocht gedekt en was daarmede geheel verrekend. Getuige Blom, thans kellner, bevestigt in hoofdzaak de verklaringen van zijn echtgenoote. Hij ontkent echter ten stel ligste, dat hü zich wel eens tegenover den verdachte zou hebben uitgelaten, dat hij uit den finaneieelen nood zou zijn, wanneer de tante maar eens kwam te over lijden. Zoo intiem was getuige niet met verdachte. De president: Is er tussohen u geen overleg gepleegd over den moord? Getuige ontkent dit. Hierna wordt overgegaan tot het hooren van de getuigen décharge. Het eerst komt naar voren een ingenieur, bij wien verdachte als huisknecht in dienst is ge weest. Getuige heeft toen eens een briefje ont vangen, waarin hem aangeraden werd' den verdachte te ontslaan, anders zou er wraak op zijn vrouw en kinderen geno men worden. Naar aanleiding van vragen' van Mr. Bekker legt getuige overigens zeer gun stige verkia ringen af omtrent verdachte's werk, optreden, enz. Een andere getuige h décharge deelt mede, dat Blom zich tegenover hem wel eens uitgelaten heeft in dien zint, dat hij geld zou erven van een rijke tante in het Bezuidenhout. Hi1 zou wel eens gesproken hebben ln den geest van: Als de oude heks maar dood is, dan ben ik onder dak. Wegens ziekte van eenige getuigen, werd daarna de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot Zaterdag 22 Februari, om tien uur vm. Een bult van 60 gulden. Naar thans bekend wordt gemaakt, is in den nacht van Zaterdag op Zondag jl ingebroken in de karamelfabriek van de N.V. Lancashire in de le v. d. Kunststraat te s Gravenhage. De directeur bracht naar gewoonte Zondag een bezoek aan de fabriek. Hij' zag toen, dat één der achter deuren open stond. Een bedrag van 60 en eenige koperen gewichten waren ont vreemd en de dieven hadden niet kunnen nalaten, van de karamels te snoepen. Naast deze fabriek is een groote plaats, die als kolenborgplaats dienst doet en aan een kolenhandelaar toebehoort. Deze laat ste had tegen een muur een groote kast gezet. Hierop zijn de inbrekers geklom men. Zij hebben toen prikkeldraad, dat een halve imeter hoog op den muur der fabriek is aangebracht, doorgeknipt en vervolgens do binnenplaats bereikt. Twee grooto schuifdeuren geven toegang tot de fabriek. Zij zfjn afgesloten door een zwa- ren ijzeren beugel, die aan den binnen kant met oen pen vastzit. Getracht is nu door middel van het boren van gaten deze pen los te maken. Toen dit niet lukte, heb ben de inbrekers een raam van dik draad- glas vernield en zijn ze daardoor naar binnen gekropen. Op het kantoor is alles omver gehaald, waarbij de gereedschapskist uit de fa n-lek dienst heeft gedaan. In een openge broken lessenaar werd oen goede vondst gedaan: de sleutel van de brandkast. Zoo- Door de groote schuifdeuren hebben de ongenoode gasten de fabriék verlaten. Door middel van een trapleer konden rij gemakkelijk over den muur klimmen. Den laatsten tijd komen nogal veel In braken in Den Haag voor. Het wordt niet onmogelijk geacht dat hat telkens leden van dezelfde bende rijn- Brand ln een drukkerij te Am sterdam. Donderdagmiddag is in de drukkerij De Hoop, van den heer A Korten aan den O.Z. Voorburgwal te Amsterdam, brand uitgebroken. Een flesch, inhoudende on geveer 6 liter benzine, die men wilde ge bruiken om een pers schoon te maken, viel bij het overreiken op den grond. De uitstroomende benzine vloeide over den vloer en raakte, toen zij in de nabijheid van de brandende kachel kwam, over de geheele oppervlakte in vlam. De chef van de drukkerij, de 55-jarige heer C. J. G., over wiens broek en schoenen benzine was gemorst, stond eveneens in vlam. Hij rende door het aan de voorzijde van het gebouw gelegen kantoortje en sprong zonder aarzelen in het water van den O.Z. Voorburgwal. Toen de vlammen van zijn brandende kleeren waren gedoofd, wist hij zich zélf weer op het droge te brengen. De inmiddels gealarmeerde brandweer- was irnet één straal het vuur in de druk kerij' spoedig meester. De heer G. is, na verbonden te zijn, naar zijn woning gebracht. Blijkens een buitengewoon politieblad verzoekt de commissaris van politie in de 10de sectie te Amsterdam namens den of ficier van justitie aanhouding en voorge leiding van Petrus Bernardus Antonius Jansen, geboren te Nijmegen 15 Februari 1894, kleermaker, gewoond hebbende We teringschans aldaar. Het signalement luidt: lang ong. 1.75 M., flink postuur, dun donkerbruin haar on bakkebaardjes, gekleed met grijzen slappen hoed, licht bruine win- terpet, grijsgrauw oolbertoostuum (of ge streepte pantalon). Hij wordt verdacht van schaking van Maria Antonette Plas, gebaren te Alk maar 9 Juli 1912, kantoorbediende, in wier gezelschap hij zich vermoedelijk zal be vinden. De opsporing en terugbrenging onder het ouderlijke gezag van deze minder jarige wordt tevens verzocht. Haar signa lement luidt: flink voor haar leeftijd, slank, blozend gelaat, kort blondi krullend haar, gekleed met beige langen mantel met bontkraag en manchetten, blauw vil ten hoedje met fluweelen strik en gesp, lichte kousen, zwarte riemschoentjes met bruin schildpadleder aan neus en hak; heeft vierkante beige tasch bij; zich. VAN EEN TROUWLUSTIGEN NEDERLANDER EN EEN JONGE FRANCAISE Een ongehuwde 60-jarige heer in Den Haag werd in begin December van het vorige jaar op het Plein in Den Haag aangesproken door een anderen heer, die hem vroeg of hij er niets voor voelde om te trouwen met een schatrijke jonge Franqaise. De Haagsche heer bleek daar wel ooren naar te hebben, waarop hem werd meegedeeld, dat hij zich dai: maar moest laten inschrijven als Rotterdamsch burger. Hieraan werd voldaan, dooh later verzocht men hem. zijn woonplaats te verleggen naar Leiden, waar hij pro forma op de Lange Mare aldaar een huis moest betrekken. Nadat hij dit gedaan had kreeg hij aldaar bezoek van een Belg, die zich voorstelde als een vriend van zijn aanstaande vrouw en verzocht hem naar Den Haag te komen waar bü zijn aanstaande vrouw zou ontmoeten. Na dit bezoek gingen beiden naar het bevolkingsbureau, waar het paar in ondertrouw trad. Het huwelijk werd be paald op 12 Februari. De aanstaande echtgenooten zouden elkander dien dag in een hotel te Leiden ontmoeten, doch men trof elkaar reeds eerder in een eafé aan de Breestraat. Op het vastgestelde uur ging men naar het Leidsche stad huis, waar het huwelijk werd voltrokken. Na afloop begaf het gezelschap zieh naar een café, waar een borreltje op de gezondheid van bruid en bruidegom werd genomen. Daar de vrouw jzeide haar kof fers in haar hotel te willen pakken, ging zij met den Belg weg, doch niet dan nadat zij het zoo juist uitgereikte trouwboekje meenam. De bruidegom en de bemiddelaar bleven achter om op den terugkeer van het bruidje te wachten. Daar deze echter te lang wegbleef, begaf de jonge bruide gom zich naar het hotel, waar hem werd meegedeeld, dat de bedoelde dame reeds naar den Haag was vertrokken. Ten einde raad begaf de bruidegom zich naar de politie, waar al spoedig bleek: de jonge Franqaise is mej. M, Z. uit Parijs, die in ons land wegens zedeschandalen reeds verschillende keeren met de politie in aanraking is geweest. Deswege zou zij Hls ongewenschte vreemdelinge over de grens worden gezet, terwijl haar gebleken was, dat naturalisatie evènmin mogelijk was. Ten einde nu toch het zoo zeer ver langde Nederlanderschap te kunnen ver werven, bleef haar niets anders over dan met een Nederlander in het huwelijk te treden, hetgeen zij op bovengenoemde wijze heeft gedaan. (N. Rott. Ct.). DE SCHIETPARTIJ IN DE SCHILDSTRAAT TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche rechtbank heeft von nis gewezen, in de zaak van A. P. S., die terecht had gestaan terzake van bedrei ging met een misdrijf tegen het leven twee maal gepleegd. Verdachte had op 18 December op agen ten van politie zijn revolver gericht en zou ook één maal geschoten hebben. De rechtbank bij vervroeging uit- sprftak doende achtte de parkieten™ en andere daohte leefde en zijn beroep Afwijking van dit verbod kan ln bij. king dienen te wordeni genomen bü d gevalien worden verleend onder straf, en voorts dat verdachte door directeur van den veeartsenii. waarschijnlijk blijvende gevolgen van tor den BteUen voorwaar®! waarsomjnujK uiyvouw -rr zijn verwonding reeds zwaar is gestraft, kunüigen Ze meen te daarom dat verdachte voor KASSIER een voorwaardelflke straf in aanmerking EEN ka» kan komen en stelt derhalve de stukken in handen van den rechter commissaris, ten einde alsnog een reda^seeringsrap- port uit te lokken. Het bevel tot voorloopige inhechtenis- VOORTVLU CHTIQ, Met medeneming van aooo. Volgens de »Res. Bode Is een kassier in dienst bde N.V. Westiatoche HyPo. theekbank aan de Lange Houtstraat te s-Gravenihage, sinds Donderdag voort neming werd opgeheven. gevangenisstral ^lafTmet medeneming van een bedrag De eisch was geweest. mann van 3000 aan coupons. Het moet reeds eenige dagen geleden laooideche Hypotheekbank in betrekking geweest, niet geheel en al in orde was. De boeken weiden dientengevolge aan een nader onderzoek onderworpen en de man schijnt de resultaten van dit onderzoek liever niet te hebben willen af wachten. Al thans Donderdag is hü met de Noorderzon vertrokken. Thuis heeft hü een brief ach tergelaten aan zijn vrouw, waarin hij be kent zich aan verduistering te hebben De advocaat-generaal antwoordt mr. Duys op diens aanvallen. Met het hooger beroep der zaak Lieber- hebben wü onze lezers niet ver moeid. De zaak is uiterst ingewikkeld en dientengevolge zou de lectuur vermoeien. Wü hebben wel van de merkwaardige ver- dedigingsrede van mr. Duys melding ge- gemaakt, maakt en diens aanval op mr. Van Gigh. Deze advocaat is inmiddels door den Raad van discipline geschorst; op mr. Duys' opmerking, waarom tegen mr. Van Gigh geen strafvervolging aanhangig is ge maakt, heeft de advocaat-generaal thans geantwoord. Uit deze rede nemen wü het Gisterochtend vroeg is tijdens mist een volgende over: visschersvaartuig uit Vlissingen bü West- Spr. begint met te herinneren aan de Kapelle gestrand en lek gestootem Bij uitlating van mr. Duys over het niet ver- Ce stranding sloeg een der opvarenden volgen van verschillende „causes célébres". overboord; hü wist zwemmende den wal in den lande. Spr. wil hier oip antwoorden, te bereiken. De andere opvarenden zyn EEN VISSCHERSVAARTUIG GEZONKEN. D© opvarenden gered. dat hü deze zaken; niet kent, 'hü is niet op de hoogte van alles wat in den lande gébeurt. Maar als mr. Duys zoo goed' op de hoogte is, zal h toch zeker wel in de eerste plaats in staat zün deze knoeierijen onder de aandacht te brengen van de hoogste justitieels autoriteit in den lan de, den ministerl De kwestie van Glgch. Ook heeft mr. Duys aldus de advo caat-generaal er zyn verwondering over uitgesproken, dat ej geen vervolging is ingesteld tegen mr. Van Gigh. Spr. kan hierop antwoorden, dat het O. M. voorals nog geen kans heeft gezien het bewüs tegen mr. Van Gigh te construeer en. Waar het niet mogelijk bleek hem voor meineed te vervolgen, was dit nog moei- Ujker wat betreft een vervolging voor het misdrijf van bedriegely'ke bankbreuk. Zoo maar iemand te vervolgen zonder de minste kans op ©enig resultaat zou aldus spr. monnikenwerk geweest zün. De gedragingen der advocaten. Wat de gedragingen der advocaten be treft, spr. heeft hierover in zü'n requisitoir met opzet niet gesproken, omdat deze z. L hier weinig ter zake doen. Hoogstens zou met de gedragingen der raadslieden reke ning kunnen worden gehouden bü het be palen van de strafmaat, wat echter het opzet betreft kan Liebermann geen be roep op zy'n raadslieden doen, omdat het als een paal boven water staat, dat het initiatief van Liebermann en Woltman is uitgegaan. Waarop mr. Duys in zün repliek ant woordde: Als men van Liebermann's kwade trouw uitgaat, dan moet men wel tot de conclusie komen, dat alles wat Liebermann en de anderen indertijd gedaan en geschreven hebben, gekkenwerk is geweest. PI. wenscht dan even te 'antwoorden op de vraag, van den advocaat-generaal, waarom hü (pl.) niet in de andere „causes célébres", waarvan hü kennis draagt, een vervolging heeft bewerkstelligd. Welnu: het antwoord is gauw te geven. Wel dege lijk heeft pL in een kwaliteit, die hü van die van advocaat gescheiden wil houden, op vervolging in zaken aangedrongen, waarvoor het bewijs gemakkelüker te vin den zou zijn, dan dat van de door pl. te berde gebrachte gevallen. Ook anderen dan pi hebben dit gedaan en wel bü den minister. Maar het resultaat bleef nihil. Het komt pi daarom voor, dat zonder dat hü wil insiniueeren het niet moge lijk Is om in ons land een gerechtelü'ke vervolging te verkrijgen, indien' hierdoor de namen van groote families in den lande in opspraak zouden worden gebracht. En daarom ook weid Liebermann wèl ver volgd, want wat zegt de naam Salomon en wat zegt de naam Woltman....? Ten zeerste bevreemdt pi ook de b&- wering van den procureur-generaal dat er tegen mr. Van Gigh niets strafbaars te bawdzen gewn va» uS het verschaffen van middelen, zeggen deze toi mets? Waarom probeert de justi- om^Sent 17% ^'zen valt? Waar- TL? 86611 instructie tegen mr «n Gigh? Weet men wel zoo heel zeker dat hieruit niets zal voortkomen? PL acht dit onaannemelijk. Concludeerendc betoogt pl., 'dat eerd«r Liebermann's goede trouw to schuld is aangetoond. a b8pMM »o VK»« Het eerste slachtoffer. De papegaaienziekte heeft te Amster dam haar eerste slachtoffer gemaakt. De moeder van het gezin, wonende Hagedoornweg, aan den overkant S06^r van het 8ezin. "wonende aan den Hagedoornweg, aan den overkant van het IJ, waarvan drie leden aan de ziekte m dende waren, en één in observatie f« tö leden. De toestand van de andere door de ririrte aangetaste patiënten is niet Sder Een ln- en doorvoerverbod. Be minister van binnenlandse*» „v.. e» lmftouw hooft m«bïïÏÏr ,5*8 by laag water van boord gekomen. Het schip zit bü hoog water nagenoeg ge heel onder water. DE BIJ VLISSINGEN GESTRANDE VISSCHERS V AARTUIGEN Een van de gestrande visschersvaartui- gen, de Vlissingen 5, is behouden de haven van Vlissingen binnengesleept. Het andere vaartuig, de Vlissingen 26, is gezonken, doch een sleepboot tracht dit vaartuig te bergen. GESTRANDE LOGGER VLOT- GEKOMEN. De naby Zandvoort gestrande logger K. W. 172 is op eigen kracht vlot ge komen. Het vaartuig is behouden te IJmuiden binnengekomen. KOTTER TE IJMUIDEN OP EEN STREKDAM GELOOPEN. Vrijdag is de Deensche kotter E XI by het binnenkomen op een strekdam geloo- pen. Het vaartuigje is door een sleep boot van bureau Wysmuller met groote moeite vlotgebracht, waarby het schade aan de verschansing opliep, ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Donderdagmorgen is tengevolge van den dichten mist op den onbewaakten overweg naWj het station Byster (Dr.) een paard en wagen bü' het oversteken van de rails door een naderenden trein aangereden. De wagen is geheel verbrij zeld. Voenman en paard bleven onge deerd. EEN HAAI. De stoomtreiler Sylvain IJm., 116 heeft gisteren te IJmuiden een ijshaai aange voerd, die bijkans 5 meter lang en 700 K.G. zwaar was. Deze haai was gevangen in de Noordzee. De soort komt overigens hoofdzakelijk in den Poolcirkel voor. Het dier werd gekocht door iemand, die het in verschillende steden wil laten zien. Buitenland. Verscheidene slachtoffers. Sardinië is Dinsdag geteisterd door een hevige wolkbreuk, die groote schade heeft aangericht De rivieren zün vele meters gestegen en groote stukken land zijn overstroomd. In verschillende plaat sen zyn huizen ingestort, o.a. te Serren- ti, waar de toren en de frontmuur van een kerk, de kazerne en het gemeeiite- gebouw instortten. In de nabijheid van Lanussei werd een brug door de gezwol len rivier weggespoeld. Bü Nuero werden twee personen door het water, dat buiten zyn oevers trad, meegesleurd. Ook van Sicilië komen berichten bin nen over het noodweer, dat daar heeft gewoed. In de nabyheid van Cesenze werd eveneens een brug weggeslagen en een auto, die korten tijd daarna den weg passeerde stortte in de rivier. De chauf- teur werd gewond en de tweede inzittende vond den dood ln de golven. Een der slachtoffers bezweken. di^Jif80^180116 Mu-nallst. Guido Neri, 11 a,anslag op de Popoio di K 200 ernstig werd gewond dat hem e beonen moesten worden afgezet, is t7eede operatie bezweken. ZÜjn jgrafenis zal op kosten der partij; ge- sehiodon, die hem eert als den besten poli- nniiofl ?a^ekar van de fascistische jour- naflstiek. Neri's lijk ls onder geleide van journalisten naar de plek gebracht, ar de helsohe machine is ontploft en aaar op een katafalk geplaatst. Morgen naar het fasclstenhuls worden rgobracht om daarna te Anoona te worden bijgezet. Rostand der belde andere gewonde slachtoffers is belangrijk erger geworden. Umtrent de motieven en ae dader* van den aanslag tast men nog steeds te M

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14