SKSS ïSj xfXSTStèAïZ Huldiging van de pers. Callantsoog. Breezand. Anna Paulowna. Gemeenteraad van Anna Paulowna Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. op onze gezellige reisjes, welke steeds zoo woorden gericht tot onze uitmuntend zfln georganiseerd, dat we des speciaal tot mö. Sta mfl toe da i ik da avonds wel moe zijn, maar alt«d opgewekt wederkeerig thans Wer doe- Gy deeat en voldaan huiswaarts keeren. Het Is dan het op rijm, ik kan echter niet dichten, Sk geen wonder, dat onze afdeellng, maar wensch uwe afd ^ensonzeafd welke de Deden zooveel te leeren en te ge- geluk met dit leest in to, dat *e zich Welkomstlied, nieten geeft, opgericht met 54 leden, thans moge blijven ontwikkelen als zktoheden ,1 reeds 230 leden telt en voortdurend nog deedl en dat u nog langk™ belane- Onderwijl hadden zioh op het tooneel :jj toeneemt. Dit, geacht bestueu,. behouden om talriike geschaard een aantal dames, die, onder ,lloet voor u wej een groote voldoening stelling aan te ge W«dw m00£?t leiding van mevrouw Van der Poeh-de Voor het vele werk door u verricht, functie® met v ner^ (uiliTk hoop Haas, een vrouwenkoor hadden gervormd voor de moeite, welke u zich hebt ge- *aaJ°e°te^H „w, vriend- lijkheid kwam men te zitten, en toen we goed en wel allemaal zaten, moesten we weer overeind. Want binnen kwamen. de dames van het bestuur', mevrouw Dek ker aan het hoofd, en dtte dames mar cheerden naar voren. en de bestuuredamee welkom heetten met bet Bondslied. Openingsrede mevr. DekkerkKlik. Nadat aldus de feestavond was ingezet, en de stemming, die er al was, hierdoor nog verhoogd, schaarde zich het bestuur op het podium en nam de oorzitster, mevr. Dekker—Klik, het woord oim allen welkom te heet en. Namens het gemeentebestuur is de loco burgemeester, de heer Bok, aanwezig. Het doet spr. genoegen, dat het gemeentebe stuur het belang der Huisvrouwenver een! ging erkent door officdeele vertegenwoor diging. Spr. heet den heer Bok hartelijk welkom. In de tweede plaats heet spr. de afge vaardigden welkom van de katholieke, christelijke en soc.-democratische bonden, alsmede van den bond van weduwen van oud-onderofficieren. Het is een bewijs, dat u ons streven, hoezeer wij ook ver schillen mogen in opvatting, waardeert. Moge het nog eens zoover komen, zegt spr., dat we elkaar de hand kunnen reiken, over alle verschillen heen, in één grooten vrouwenbondl In de derde plaats noemt spr. de heeren Van Walisem, Dekker en Jaring, leiders en oud-leiders van de portefeuille; ook dr. Rienks, die bij al zijn drukke werkzaam heden altijd voor ons klaar staat en menige cursus in Eigen hulp bij ongelukken ge leid heeft. Als lid van het Hoofdbestuur is aan wezig mevr. Van Gilse. Tuaschen het Hoofdbestuur en ons afdeelingsbestuur bestaat een hechte band van vriendschap samenwerking. .Van de zustervereernigingen Alkmaar en Hoorn zijn eveneens een aantal afge vaardigden aanwezig. Spr. verheugt zich voorts de H elders che leden met hun echtgenooten en verwanten hier in zoo grooten getale bijeean te zien. Het is goed eens achter ons te zien en daardoor nieuwe krachten op te doen. De huisvrouwen begrijpen het nut van organisatie, en de 'kracht die ervan uit gaat. De vrouw niet langer gehoor zaam. Het vak van huisvrouw is zeer moeilijk. Vroeger was de huisvrouw een onmondig wezen en nog steeds moet op den burger lijken stand de vrouw den man gehoor zaamheid beloven. Ik ben blij, zegt spr., onder groote jiilariteit van de aanwezigen (zelfs de mannen deden mee), dat er in de praktijk weinig van terechtkomt! In 1912 heeft Jüha. Polak de huisvrouw meer bewust willen maken voor hdar taak en haar roeping en dat zoo goed mogelijk willen doen. Het bestuur wil dan ook gaarne op alle wijzen de leden die iets te vragen hebben, voorlichten. Het werk der bestuursleden. Dankbaar herdenkt spr. het werk der oud-voorzitsters, de dames Krijt en Rut- gers, en speciaal wil zij mevr. De Boer hier noemen, die van de oprichting af in het bestuur zitting heetft. Mevrouw De Boer heeft ons door haar practischen kijk menigeo goeden raad en voorlichting ge geven, en wij hebben daar veel profijt van getrokken. Dan is er nog onze secreta resse, de rechterhand van het bestuur; baars gelijke is er in dit opzicht niet. Tot de penningmeesteresse, mevrouw Jaring, zegt spr., U is nog slechts kort in 't be stuur, slechts een drietal jaren, maar u is een reuzenwerkster. Ook u;' evenals me vrouw De Boer, hopen wij nog lang te mogen behouden. Spr. kan niet alle bestuursleden noe men, doch spreekt waardeerenlde woorden tot hen, en laat de verdere leiding thans gaarne over aan mevrouw Grunwald Poppers, voorzitster der feestcommissie. De feestcommissie aan 't woerd. De bestuursleden ruimen daarop haar zetels in voor de dames van de feestcom missie, welker woordvoerdster, mevrouw Gjrunwald, daarna naar voren treedt. Aan haar rede onitleenen wij het volgende: Wanneer ooit een vereeniging reden had om feest te vieren, dat ze 10 jaar heeft bestaan, dan is het voorzeker ónze afd. van de Huisvrouwen-Vereeniging, want, dank zij ons krachtig, ijverig en energiek bestuur is er in het afgeloopen decennium veel goed, nuttig en ideëel werk verricht. Werkzaam als het bestuur immer was, stelde het zich steeds op de hoogte van wat daar nieuws mocht zijn op huis houdelijk gebied, beijverde het zich om datgene, wat ons huisvrouwen kon inte resseeren of nuttig kon zijn, naar voren te brengen. Talloos zijn dan ook de cur sussen, demonstraties en lezingen, welke werden gehouden en steeds druk werden bezocht, waardoor er voor de leden een, ik zou bijna zeggen, opvoedende kracht is uitgegaan. Dit alles kwam niet alleen ons zelf, rpaar ook ons gezin, onzen man en kinderen ten goede, want veei, heel veel mochten.wü leeren ook op intellectueel gebied door de vele interessante lezingen over litteratuur in proza en poëzie. Be halve het nutjige heeft dit alles ook zijn Ideëel© zijde. Wij vrouwen, die ons over het algemeen niet zoo gauw bij elkander aansluiten ais de mannen en in sommige dingen, het spijt me dit te moeten /eggen, kleiner zijn clan zij, ontmoeten elkaar dik wijl."» op de lezingen en cursussen, leeren daardoor elkander beter kennen en dik wijls waardeeren. Vooral is dit het geval troost, brengen de leden u, geacht bestuur, hulde en dank en zij verheugen zich in de gelegenheid te zijn hedenavond dezen dank tot uiting te kunnen brengen, dezen avond voor u tot een waren feestavond te mogen maken. Maar wat vooral aan dit feest, aan deze herdenking van dit 10-jarig bestaan bij zonder retief verleent is het feit, dat u, mevrouw de Presiderite, die mede één der oprichtstens ziit geweest van onze afdee- ling, vanaf 17 Februari 1920 onafgebroken de leiding van het bestuur in handen hebt gehad op een wijze, ver boven onzen lof verheven, ik mag gerust zeggen, op onna volgbare wijze. Met liefde en' energie hebt u uw taak opgevat en ten uitvoer gebracht en al dien tijd bent u in den.' werkel ijken zin van het woord de leidster, de stuw kracht der Vereeniging geweest. En bo vendien hebt u den zoo ommdsbaren tact gehald, niet alleen met 'bet bestuur, maar ook met de lieden om te gaan op zoodanige wijze, dat er nooit van eenige wrijving sprake is geweest. Dit is het vooral, wat de leden zoozeer in u apprecdeerem. Tien jaar lang leidster van 200 vrouwen. Tien jaar lang met ruim 200 vrouwen in de beste verstandhouding om te gaan, mevrouw de Presidente, ik geloof, dat er niet één nxan is, die u dlat nadoet, zegt spr., onder groote vroolijkheid der verga dering. Dit feit alleen zou op zichzelf reeds waard zijn met gulden letteren ge boekstaafd te worden in de annalen der geschiedenis van het vereenigingsleven. En opdat ook voor u, mevrouw de Presi dente, deze gebeurtenis in goud gegrift moge zijn, bieden de lieden u deze medaille en oorkonde aan als blijk van groote waar deering voor het viele, door u in het belang van de afdeeling en van de leden verricht. Zij spreken den wensch uit, dat u nog vele jaren met denzelfden 'lust en energie en bezield met datzelfde feu sacrè als tot nu toe, de leilding van het bestuur in1 handen zult mOgen hebben. Ik ben ervan' overtuigd, mevrouw de Presidente, dat het u niet aangenaam zou zijn, indien we in de u gebrachte hulde niet onmiddellijk lieten deelen uw beide trouwe medewerksters: de secretaresse en de peniingmeesteresse. Spr. richt zioh vervolgens tot de beide dames, aan wie eveneens een herinne- ringsmedaille wordt overhandigd. Met hartelijke woorden dankt mevrouw Dekker voor het geschenk, dat een eere plaats in haar woning 'krijgt. Felicitaitlo van het Gemieente- bestuur. Namens het gemeentebestuur spreekt vervolgens wethouder Bok (die, naar hij 'zaide, óók al last had van verlegenheid tusscben zooveel 'dames). Het was het ge meentebestuur aangenaam- hier 'het be stuur der Huisvrouwenlvereeniging hulde te mogen brengen. In deze 10 jaar is bui tengewoon veel gepresteerd, zept spr., al bet mogelijke is gedaan den band tusschen de huisvrouwen te versteken. Moge nog tal van jaren de eendracht in het bestuur blijven bestaan! Huldiging namens het Hoofd bestuur. Mevr. Van Gilse, Rotterdam, wenscht namens het Hoofdbestuur en de overige zusterafdeeliingen hartelijk geluk. Als ik de groote zaal zie, moet ik zeggen: wat een leven ini de afdeelingl Onze Vereeniging is een moeilijke ver eeniging, zegt spr. Het 'huishouden is iets aparts en daarnaast is de maatschappij. Ons ideaal moet zijn: één Vrouwenbond over geheel Nederland. Spr. overhandigt een fraaie mand mét bloemen. De afdeeling Alkmaar huldigt. Namens de afd. Alkmaar spreekt Mej. Van den Beng (de presidente was ver hinderd). Wii hadden een echt zusterlijk en feestelijk gevoel toen wij hierheen reis den, zegt spr. Het is niet altijd gemakke lijk een bestuur te moeten leiden. Maar op een avond als deze hebt u het gevoel niet vergeefs te hebben gewerkt. Onze afdee- hng is zeer sterk gegroeid en spr. wekt de Heldersche leden op anderen over te halen om lid te worden. De Altamaarsche hoeren zijn niet zoo dapper als de Helder sche; men spreekt vel van helden der zee maar spreekster wilde ze wel helden van. oe kust noemen, dat ze hier zoo talriik tegenwoordig zijn. Daarna afdeeling Hoorn met Trijntje Beemstcrboer uit Zwaag. De aifdeeling Hoorn is vertegenwoordigd door mevr. dr. Keyser, die -een vertegen- woordigster van d© omliggende dorpen heeft meegebracht met de Noordholland- sohe kap op en het Westfriesche dialect. w^fen^,terb(>er ,lieet ze' o^icieel mevr. Roodzand, Mevr. Keyser zegt iiet volgende: Mevr. de Pres., Dames en Heeren, Met oprecht genoegen zijn wjj als af gevaardigden van het bestuur van de afd. Hoorn naar hier gekomen, om deel te nenien aan de feestviering ter eere van het 10-jarig bestaan uwer afdeeling. r?®!en hebben wjj een ik, dat ik bij voortduring van uwe vriend schap mag blijven genieten. Uwe afdeeling en de onze vertoonen veel gelijkenis met elkaar, ze zijn eigen lijk gelijk opgegroeid en tellen ongeveer evenveel leden; toch is onze gemeente heel wat kleiner dan de uwe, maar wij hebben een groot aantal buitenleden, die getrouwe bezoeksters van onze bijeen komsten zijn. Daarom bracht ik als af gevaardigde van hen Trijntje Beemster- boer uit Zwaag mee, die u namens hen even wil toespreken en met onze btste wenschen voor uwe afdeeling ook eenigen goeden raad wil geven. Aanvaard echter eerst deze bloemenhulde. Een gel uk wensch op rijm. Dichterlijk was Trijntje Beemsterboer. Hoort u maar hoe ze de vereeniging be zingt: ...Je hoort er veel van koken. En nou wil ik de mannen hier niet [op gaan stoken; Maar opscheept zit je met een wijf, [dat niet gnap koken kan. As 't eten anbrand is, krijg je herrie [met je man En dat is zeker waar, een boer die [narrig is Je doene wat je doen, maar 't schot [is altijd mis Verder met de beste wenschen, hè, zoo als dat dan gaat. Nog meer gelukwenschen. Volgen: de Dames-Handwerkclub van den Kon. Neder 1. Bond van Onder- Officieren afd. Den Helder, met woordvoerster mevr. Van Vliet—Wickel, de Nederl. Ohr. Vrouwenbond afd. Den Helder, waarna het woord is aan mevr. De BoerJongk ees. Huldiging van mevr. Dekker. Deze zegt het volgende: Dames en Heeren. Ik mag dit oogenblik niet laten voorbij gaan zonder enkele woorden te richten tot onze voorzitster. De vereeniging van Huisvrouwen be staat 10 jaar en al dien tijd is mevr. Dekker voorzitster .geweest en heeft de beslom meringen aan deze functie verbonden, gedragen. Ge weet dames, hoe wij bij het zesjarig bestaan der vereeniging er voor stonden een nieuwe presidente te benoemen. Ge weet ook, dat wij niemand konden vinden, die deze vaak moeilijke taak wilde over nemen. Mevrouw Dekker heeft zich toen weer bereid verklaard zitting te nemen, en wij allen hebben dat zeer op prijs gesteld. Mevrouw Dekker heeft al die jaren haar taak met grooten ijver vervuld. Haar ijverige secretaresse heeft haar naar vermogen gesteund en zoo is de vereeni ging van huisvrouwen geworden de flinke, krachtige vereeniging, waar de huis vrouwen niet alleen verpoozing vinden, maar waar zij ook kennis opdoen, die haar en hare gezinnen zoo te pas komen. Ik ben dan ook overtuigd, dat ik uit naam van alle leden spreek, wanneer ik mevr. Dekker hulde breng voor alles wat zij daarvoor gedaan heeft. Gij waart de ziel van de vereeniging wij weten dat zeer goed. Geen opoffering was u te groot in het belang der goede zaak. Wij allen danken u daarvoor. Die dank geldt ook de beide leden van het dagelijksch Bestuur, die steeds met u samen werkten. Ook hen zeg ik hier dank voor wat zij in het belang der vereeniging deden. Maar u, mevrouw Dekker, willen wij bij deze heugelijke herdenking ook een stoffelijk blijk van waardeering aanbieden. Wij hopen, geachte presidente, dat wat wij daarvoor kozen, naar genoegen mag zijn, en dat ge het een plaatsje zult geven in uw gastvrij huis. De bestuursleden persoonlijk, mevrouw Dekker, willen als blijk van waardeering van de sympathieke samenwerking met u, u eveneens iets aanbieden. Mogen deze eenvoudige geschenken tot u blijven spreken van de waardeering onzerzijds van uw werk, nog lang na dezen dag. Spr. overhandigt mevr. Dekker een fraai divankleed en een electrisch gang lampje. Nog een huldiging voor de presidente. Nadat mevrouw Dekker met enkele hartelijke woorden heeft gedankt, neemt nogmaals mevr. G!rtlnwald het woord om namens den 87-jarigen heer Van der Laag een door hemzelf vervaardigd ge schenk: keurig met postzegels bewerkt wandbord, te overhandigen, als blijk van hulde aan haar werk. Mevrouw Dekker is er van onder den Indruk geraakt en weet geen woorden meer te vinden om te danken. Bloemenhulde. En inmiddels worden maar bloemen aangedragen. Verschillende spreeksters overhandigen ze tijdens haar speech, andere komen en weldra is het tooneel één bloemhof. De volgende personen en vereenigingen huldigden de jubileerende afdeeling aldus: mevr.Krijt—Lubbrandt, mevr. RutgersSehnitger, de heer J. Fijting van Walsem,deNed.Chr.Vrouw en- bond afd. Den Helder, de R.K. Vrouwen- mevr. Grunwald, de ijverige voorzitster der feestcommissie, die een prachtige Een aardige attentie had de voorzitster jjloemenmand van de leden ontving. voor ons in petto; een hartelijk toespraak- Het Biot van het feest washoe kan je, een bloemetje en wat Karei I s vrlen- het anders een dansje, waarvoor alle delijke waardeering van het werk dat wij eiementen aanwezig waren muziek, jonge in den loop der jaren deden door vnn de meigje8 en animo 1 En al mocht de wina bijeenkomsten verslag te geven. Gaarne brengen wij op deze plaats nogmaals onzen harteljjken dank hiervoor! De oorkonde aan mevr. Dekker. De aan mevrouw Dekker overhandigde oorkonde is gecalligrafeerd door den heer L. Pinkhof en in Hjst; de opdracht luidt »Op den lïden Februari 1930 werd aan mevr. A. W. Dekker—Klik pres.e. der afd. Den Helder van de Ned. Ver. van Huisvrouwen ter herinnering aan het tienjarig bestaan der afdeeling en aan haar 10-jarig presidium deze oorkonde benevens een verguld zilveren medaille door de leden aangeboden als blijk van groote waardeering voor het vele door haar in 't belang der afdeeling en hare leden verricht*. De medailles aan de bestuurs leden. Aan de dames bestuursleden werd een verguld zilveren medaille overhandigd met volgende inscriptie1920-17-2-1930 Ned. Ver v. Huisvr. met Heldersch wapen in lauwertak en daarin afd. den Helder. Aan de achterzijde de opdracht: »Aan aangeb. door de leden* Het vervolg van de prei Thomasvaer en Pieternel. Ja, lieve lezer, dit alles is al heel veel, en toch vormt het nog maar het aller eerste begin. Van dit oogenblik af begint het den armen verslaggever te duizelen Hij is wel gewend aan speechen (d.w.z. aan bet verslaan, niet aan het uitspreken ervan: beware!) maar zegt u nou zelf: hoe moet je nu thee met biscuits ver werken Nou ja, ik weet wel, de een ge bruikt suiker en melk, de ander suiker en geen melk, de derde melk en geen suiker, enzoovoort, en biscuitjes, die knab bel je zoo en passant op nietwaar? al was het een half of een heel ons, maar critisch dat behandelen is een anderezaak. Want ziet u, wat nu volgde, na de spee chen en na de thee, was een verwarrende en uiterst ingewikkelde toestand. Toen de thee op was er was een consumptie bon voor verstrekt kwamen Thomas vaer en Pieternel. En als Thomasvaer antwoordt op de opmerking van Pieternel, dat het 10 jaar geleden is, dat een af deeling van de Huisvrouwenvereeniging is opgericht Tien jaar wordt daarvan feest gevierd Zeg, toen wij 10 jaar waren getrouwd. Hebben wij er toch ook niets van gemaakt En heeft het jou berouwd dan is 'de slag aan Pieternel, als zij zegt, dat een vereeniging van algemeen belang is, en een huwelijk alleenig man en vrouw interesseert. Heelemaal juist is het in- tusschen nietbij kleine oneenigheden proflteeren ook de buren er wel eens van, en soms, de menschen op straat, dat konden we Zondagmiddag nog consta- teeren. Maar Thomasvaer en Pieternel worden 't|eens en tenslotte heeft Thomasvaer het laatste woord als-ie zegt: Wat ik heden avond van de Huisvrouwenvereeniging heb gehoord geeft mij de overtuiging dat menige man caaraan een lesje nemen kan. O, zool Vermelden wij nog dat de samenspraak vervaardigd is door mevr. Grünwald Poppers, en gezegd werd door mejuff. Noortje Smit en den heer Frans Grün wald. Zang van mevr. Van der Poel. Mevrouw ds. van der Poelde Haan zong vervolgens, begeleid door den heer S. Marwits, een viertal liederen van Schumann, Richard Hol en Cath. van Rennes. Projectie. Groot enthousiasme verwekte de ver tooning op het projectiedoek van de portretten der dames bestuursleden. Persberichten Vaz Dlas. Vervolgens kwamen (gefingeerde) be richten van Vaz Dias met een reuzen- verslag van dezen avond. Jammer genoeg was door een defect aan den luidspreker niet alles even duidelijk te verstaan. Visioen van taartjes. De rest, lieve lezer, was een visioen van taartjes, koppen koffle ea glazen limonade. Nooit, in heel m'n leven, heb ik er zooveel bij elkaar gezien 1 Ze waren er in allerlei vormen en gedaanten, weeke, die in je mond smelten en die een zalige smaak hadden, harde, waar mee je moet oppassen en die je met kleine hapjes tegelijk verwerken moet, met room en zonder room, met harde lekkere dingen er op, gegarneerd en niet gegarneerd, groot, klein, ovaal, vierkant, laag, hoog, dik, dun, zwaar en licht. En eten, dat zoo'n zaalvol deeMet verrukte gezichten, met uitdrukkingen van de hoogste zaligheid werd heel deze massa verslonden. En de huisvrouwen zouden geen huisvrouwen zijn geweest als ze niet steeds nieuwe voorraden hadden aangedragen. Bewaar ons, wat een taartjes I Het slot: een tooneelstukje. Het slotstuk was de vertooning van een tooneelstukje, »Een generale repetitie* in één acte met zang en spel. Hierin werd nog eens zoo het een en ander uit de geschiedenis van de afdeeling opge- ïfSL ^klapt «nz. Het ook nog zoo door de straten loeien, in Casino* heerschte de gezelligheid, die geen tijd kent. Kortom, en om te eindigenhet was een fuif, die klonk als een klok, en die nog lang in het geheugen zal blijven der leden. Zondag j.1. vond hier de verkiezing plaats van notabelen in de N. H. kerk alhier. Met algemeene stemmen werden de aftredende notabelen, de heeren P. Veeter en J. Mooij Tzn., herkozen. Verhuring grasland. Woensdagmiddag 1 uur a. s. zal door het bestuur van den polder in de zaal van den heer Jb. van Scheijen, te Groote Keeten (gem. Callantsoog) het gra-land in den polder verhuurd worden voor den tijd van drie jaren. In het gezin van C. J. S. is een geval van dihp- terie waargenomen. Ten behoeve van de N.V. Zandbergens Bloem- bollenbedrijf, gevestigd te Oegstgeest, zal aan den Koningsweg een bloembollenschuur worden ge bouwd. UITVOERING EXCELSIOR. Zondagavond 16 Februari voerde de tooneel- vereeniging „Excelsior" het blijspel in drie be drijven „Beurskoorts" van Max Relmann en Otto Schwarts, op. Nemen we in aanmerking, dat de vereeniging dit stuk kort geleden in besloten kring opgevoerd heeft, dan kon zij met de op komst van het publiek tevreden zijn; de zaal van het hotel „De Vlas- en Korenbeurs", waar de opvoering plaats had, was voor ruim de helft gevuld. En ook over de aandacht, die de voor het grootste deel jeugdige aanwezigen voor haar spel had, kon „Excelsior" niet klagen. Er is onbedaarlijk gelachen om de, vele grappige situaties en gezegden, die dit stuk rijkelijk geeft. Vooral Peter, de aan alle huwelijksontrouw on schuldige apotheker, die gaat speculeeren en tien aandeeltjes in de mijn Laura heeft gekocht, en dan door z'n droomen en allerlei verwikkelin gen, er van verdacht wordt er even zooveel lief jes op na te houden, had een dankbare roT en wist de lachlust op te wekken. Zoo was het ook met zijn schoonvader, „Dr. Lambrechts" die zijn echtgenoote Amalie (welke rol door mej. I. Plantinga van Nieuwe Niedorp vertolkt werd, als vervangster voor een der leden, die wegens familie-omstandigheden verhinderd was), radi caal van haar hersenschimmen geneest, door ze in haar Intriges d'r gang te laten gaan, en die tenslotte toch tot de ontdekking moet komen, dat ze verkeerd geoordeeld heeft. En waren niet allen even goed, ook voor de andere rollen kon de vereeniging nog over een paar goede krach ten beschikken. Maar, dat moet ons nog even van 't hart, want ook de besten van dit clubje zondigden daar nog tegen, men moet zich wat meer van de boekentaal weten los te maken. Waarom toch van gij en ge gesproken, als elk mensch jij of je zegt? Als het stuk wat ouoer- wetsch geschreven Is, laat men dan de taal wat veranderen, het doet zoo vreemd aan echtge nooten of zusters tegen elkaar te hooren spre ken met gij en ge. Over 't geheel dus had „Excelsior" met de op voering van dit blijspel werkelijk succes. Vermelden we nog, dat de grlmage in handen was van den heer Polman, Koningstraat 66, Den Helder, die zich geheel belangeloos ter beschik king had gesteld. Openbare vergadering van den Raad der Ge meente Anna Paulowna op Vrijdag, 21 Febr. 1930 des n.m. te t wee uur. „T Punten van behandeling. 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. De heeren Kooiman en Tromp hebben hun herbenoeming als lid der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs aangenomen b. Rapport van de verrichtingen van de electriciteitscommlssie c. Verslag van het arbeidsbemiddeling d. Brief van het Dag. Bestuur van den Anna Paulownapolder omtrent loonregeling voor de ar beiders aan de weg verbetering; e. Bij besluit van 4 Dec. 1929, No. 1 goedge keurd bij kon. besl. van 17 Jan. 1930, No. 20; zijn de jaarwedden der wethouders dezer gemeente vastgesteld op 400.— voor elk; f. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.L school I is wegens ongesteldheid van den heer Van Dijk, benoemd mej. H. W. Kolenbrander; g. Dankbetuiging van den heer J. Baken wegens ver looging zijner jaarwedde als le ambtenaar ter Secretarie; 3. Benoeming lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de vacature-J. Speets. De aan beveling luidt: 1. D. Hoexum, 2. C. F. van der Goes. 4. Verzoek om een tegemoetkoming ln de kosten van vervoer van een kind van H. van Glnkel naar de o. 1. school I. Ti5' Ver^nk °,m eervo1 ontsla9 van den heer S. k Tr, onderwijzer aan de o.L school 1. 7 w, 9.infl dcr be9root'ng voor 1930. WI zlalna van Viof 1 11 1 correspondentschap der TTverliep vlot en viel zeer in den smaak deote, b„ die gelegenheid zeer hartelijk, I toifi r^ïeertcomS"' h" 1 "«roUl 'wlrfZi'reVgeto.Toch Wijziging van het goedgekeurd besluit tot het aangaan van een tijdelijke geldleenlng. astste llng van een rooilijn voor de op het bouw^rrein Ceres" geprojecteerde wegen, in ,Crzo, van G. Boontjes om een voorschot mVl9e de Landarbeiderswct. lu, Rondvraag. M R BmRE^: Cornells' z- V. W. Kooljman en Nootebos; Pieter, z. v. P. Kleft en M. Apel- GETROUWD: Arie Blaaboer en Marina Blok. Door den Minister van Defensie is aan P. A. ™et inflan9 van 1 Maart 1930 voor één jaar r 1'telllng verleend wegens opleiding van een Seestelljk ambt

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6