Aan Jonge Moeders Gemeenteraad van Wieringen daarop, of en in hoeverre er verband zou kunnen bestaan tussoben den dood van het parkietje en de drie gevallen van longontsteking, waarvan hier sprake was en waarvan er twee waren met doode- lijken afloop. Overleden waren ml. de be woonster van het hiuis en haar vriendin. De derde patiënt was de huisknecht, die de vogels steeds verzorgde en die inmiddels geheel is hersteld. Wat het gestorven parkietje betreft, dit was toen reeds verwijderd en niet meer terug te vinden. Er was toen nog geen geval van papegaaienziekte in ons land bekend geweest, en tmen had nog geen aanleiding, het overlijden van het par kietje daarmee in verband te brengen. Eerst nadat de hier bedoelde personen ziek waren geworden, kwamen er publi caties die aan deze mogelijkheid deden denken. Zieke papegaaien. De moord te Stompwijk. De aangehouden verdachte. De eerste aanleiding tot zijn arrestatie was de mededeeling van een bewoonster van een perceel in de omgeving van het oude kasteeltje De Blinckhorst. Deze vrouw deelde aan de politie mede dat eenige dagen voordat de moord op Van der Drift plaats had, iemand met een revolver aan het schieten was geweest. Later was deze persoon in de omgeving gaan vragen of men het schieten gehoord had. Hij was nl., zooals hij zeide, bezig proe ven te nemen om vast te stellen op welke afstand de schoten uit een revolver hoor baar waren. Bij onderzoek bleek de proeven-nemen- de schutter J. B. te zijn geweest Hij werd aangehouden, doch de revolver werd niet meer in zijn bezit gevonden. Uit zijn me- dedeelingen bleek evenwel, dat de door hem gebruikte revolver ongeveer van het zelfde kaliber moet zijn geweest als die waaruit de doodelijke schoten op den heer Van der Drift zijn gelost. Hieruit valt dus te verklaren, dat de justitie grooten prijs stelt op het vinden van deze revolver, een klein model Brow ning ÏXabrique) N(ationale), kaliber 6.86. Ingezonden mededeeliitg. 862 Als het huidje van uw kindje stukgaat ol smet. BEN GASDIRECTEUR VOOR HET GERECHT. Wegens het aannemen van steekpenningen. Eisch 200 boete of 30 dagen hechtenis. Callantsoog, DE ZINGENDE TELEPAATH. UITSTEL VAN DE GRASLAND VERHURING. De graslandverhuring door het polder- bestuur, welke gisteren in de zaal van Jb. van Scheijen te Groote Keeten zou plaats vinden, is uitgesteld tot Woens dag 26 Febr. a.s. Julianadorp. LEZING L. VAN GIERSBERGEN OVER „DE KONINGINNETEELT''. OPTREDEN GEZELSCHAP J. BUISMAN. Algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank. Anna Paulowna. V. O. J. B. Bijeenkomst DondeTdag 20 Februari 's avonds 71/» uur. UITBREIDING AUTOBUSDIENST VELDMAN—DE HAAN. Door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland is aan de autobus-ondernemers J. Veldman en M. de Haan vergunning verleend hun dienst uit te breiden met een Ohevrolet-bus, waarin 15 zitplaatsen. De bouw van het woonhuis, dat Inge volge de Landarbelderswet voor Jan Landman aan den Balgweg zal worden gebouwd, ia opgedragen aan den heer S. Jonker, timmerman alhier. WEG VERBETERING EN BUSDIENST DEN HEIDERWIERINGEN. Het deel Zuldenmqlenvaartsweg tus- sohen Driebruggen en spoorlijn is thans ook voor do verbetering afgesloten. De beer Naastepad neemt nu zijn weg lange VerL Kleiweg, KronUmetodht, Gras- wege, Nieuweweg, om' daarna zijn gewone route te volgen. BILJARTWEDSTRIJDEN. POLITIE Breezand. BOUW VAN EEN BLOEMBOLLENHUIS. Van Ewijcksluis. Wieringen. HET SPOORLOOS VERDWENEN RIJWIEL TERECHT. 9. Benoeming van een conciërge van bet raadhuis. RECTIFICATIE HUIS AFGEBRAND. Texel. VOORSCHOTTEN LANDARBEIDERSWET. Bij1 beschikking van den minister van finanoiën van 18 Februari, is aan de ge meente Texel een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van 6400, ter uitbetaling van het door twee landarbeiders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. (St.ot.). GOED AFGELOOPEN. Zaterdagmorgen zoo meldt de oorr. van de Tex. Cri begaf de heer Robijn, wonende in de Eendracht, zich, vergezeld van dr. Keidel, met paard en kar op weg van de Cocksdorp naar huis. Onderweg brak het lemoen van den wagen, waar door dokter en voerman boven op het paard kwamen te zitten. Gelukkig bleef het hierrbij. Met de schrik kwamen ze vrij. BRAND OP TEXEL. Gistermiddag om 4 uur is op Texel een felle brand uitgebroken in de hoeve „Mon Repos". Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandspuit geen dienst kon doen. Het woonhuis is totaal verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De hoeve was sinds korten tijd onbewoond. Intusschen had het overgebleven par kietje, dat volkomen gezond was, een 'an deren levensgezel gekregen. Zekerheids halve is vervolgens dit paar parkieten aanvankelijk teruggebracht naar den vo- gelhandelaar, hij wien later deze beide diertjes met nog een aantal andere ge zonde parkieten, waarmede zij in één kooi tezamen waren, in beslag zijn geno men, teneinde door den geneeskundigen dienst onder quarantaine te worden ge houden1; geen van deze dieren vertoont evenwel eenig ziekteverschijnsel. Vanwege den geneeskundigen dienst zijn alle maatregelen genomen om de z-g. papegaaiemziekte te weren. O.a. wordt geregeld contact gezocht met alle vogel- handelaren, wier aandacht terdege wordt gevestigd op mogelijk gevaar. Voor vrees behoeft geen aanleiding te bestaan; wel zij voorzichtigheid steeds aanbevolen. Uit Breda meldt men: De directeur van den geneeskundigen dienst alhier, dr. J. A. van Kranendonk Duffels, heeft meegedeeld, dat zich alhier twee ziektegevallen hebben voorgedaan, die wezen in de richting van de pape gaaienziekte, doch daarvan kon na zeer ernstig onderzoek de diagnose niet wor den vastgesteld. Een der patiënten is intusschen over leden aan zware longontsteking, met ver schijnselen van paratyphus. De genees kundige dienst van Breda blijft in samen werking met de autoriteiten in deze dili gent. Aan boord van het stoomschip Sohelde- stroom, varende in dienst van de West- Afrikalijn, dat Dinsdagmorgen in de ha ven van Amsterdam aankwam, bevonden zich zes levende papegaaien en de over blijfselen van 34 papegaaien, die op reis gestorven waren. Volgens den gezagvoer der gebeurt dit vaak; het zijn meest jonge dieren, die niet tégen de reis aan boord van vrachtschepen bestand zijn. Ofschoon allerminst vaststond, dat men hier met gevallen van de papegaaien- ziekte te doen had, heeft de gemeente lijke geneeskundige en gezondheids dienst, bij: wijze van voorzorgsmaatregel, de zes nog levende papegaaien afgemaakt en de overblijfselen van de gestorven vogels doen vernietigen. Naar aanleiding van den moord op den manuiacturier v. cL Drift uit Voorburg op 10 Januari j.1. is indertijd gearresteerd zekere J. B., wonende te 's-Gravenhage. Omtrent de persoon van den verdachte en de redenen die tot dat aanhouden hebben geleid, verneemt de Nieuwsbron het vol gende: De verdachte bleek een sinds een 12-tal jaren bekend persoon uit donker Den Haag, die reeds meermalen in de onder wereld een rol speelde, n.1. de thans 35- jarige J. B., geboren te 's-Graveruhage. Deze B. was oorspronkelijk ambtenaar aan een der Hooge Colleges van Staat, doch was omstreeks 1919 genoodzaakt uit die betrekking ontslag te nemen, nadat •hij betrokken was geweest bü een j assen diefstal in café Central. De gestolen jas werd toen teruggevonden op de kamers van een dame in de Wagenstraat, die met B. in relatie stond. Onder bet mom van Belgische markies zocht bij toen relatie met verschillende jongelui, die graag een adelijken vriend wilden hebben en hem vrij groote bedra gen leenden, waarvan nimmer iets terecht kwam. Later werd hij als verdacht van het veroorzaken van abortus in hechtenis ge nomen en door de rechtbank veroordeeld. Na zijn invrijheidstelling woonde B. tijde lijk in een pension te 's-Gravenhage. Hij was totaal aan lager wal geraakt, en beraamde daarom eenige misdrijven, die niet tot uitvoering zijn gekomen, doóh welke met zijn arrestatie als verdacht van den moord op den manufacturier Van der Drift in nauw verband staan. geneest het dan met Purol en houdt 't bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. Belde artikelen bij Apoth. «n Drogisten Zelfs is voor dengene, die inlichtingen geeit tot het opsporen van deze revolver een belooning van 200 in het uitzicht ge steld. Tot op heden is deze revolver nog niet gevonden. Li dit enkele feit meende de justitie blijkbaar voldoende aanleiding te hebben B. in hét huis van bewaring in te sluiten. Na zijn arrestatie bleek, dat B. tezamen met den later aangehouden, doch weer vrijgelaten S. H. korten tijd tevoren ook een misdrijf tegen iemands leven gericht, bad beraamd. Het was hun n.1. bekend dat een loop knecht van een bekende bankinstelling in de omgeving van de Kneuterdijk 's mor gens steeds groote geldsbedragen in zak ken uit de kelders van het bankgebouw haalde om deze aan de bedienden der loketten te brengen. B. en H. hebben toen op de Prinse gracht aan den portier der bank voorge steld, dat hij ben in de gelegenheid zou stellen zich in de onderaardsohe gangen van het bankgebouw te laten insluiten. Zij zouden dan den loopknecht met een bijl de hersens inslaan om ziob vervolgens van een flink bedrag aan geld meester te maken. De bankportier, die dit aanvankelijk als een grapje opvatte, heeft dit voorstel echter van de hand gewezen. Later heeft hij zich evenwel bij de justitie gemeld, toen hij hoorde, dat B. gearresteerd was. In hoeverre het voorstel van B. en S. aan den bankportier ernst is geweest, valt na tuurlijk niet uit te maken. De aanwijzingen, dat B. misdadige plan nen had, zijn ook vrijwel de eenige ge gevens, welke de justitie tegen hem heeft. Van een relatie met den vermoorde Van der Drift is niets gebleken. Bij de verdenking tegen B. zou de justi tie, naar is verzekerd, dan ook uitgaan van de veronderstelling, dat de doodelij ke schoten voor iemand anders dan Van der Drift bedoeld zouden zijn geweest. Reeds eerder is er op gezinspeeld, dat de oorsprong van het vreeselijk gebeuren zou moeten worden gezocht in een beken de dancing, waar twee dagen voor den moord een aannemer, die veel over den Westvlietweg fietste in een dronken bui ee:i zeer groot bedrag aan contanten beeft laten zien. Vast staat, dat B. regelmatig in die inrichting kwam. Of dit geval met den moord in ver band staat is voor het oogenblik echter niet meer dan een veronderstelling. B. blijft ten stelligste ontkennen iets van den moord op Van der Drift te weten. Gezien de weinige aanwijzingen die tegen hem bestaan, is het zeer waar schijnlijk dat B. indien niets positiefs tegen hem zal worden bijgebracht eer lang op vrije voeten zal worden gesteld. Voor de rechtbank te Roermond stond terecht de geweizen gasdirecteur der ge meente Roermond A. B., thans wonende te Ans (B1.). Verd. was ten laste gelegd, dat hij' als directeur der gemeente-gasfabriek te Roermond op verschillende tijdstippen in 1922, 1923 en 1924 van de gasmeterfa- 'briek Gorge Wilson te Den1 Haag en van de N.V. Gautsob' Industrieele Mij', te Am. sterdam giften heeft aangenomen o.a. van 1250, 570, 65 en 50, ten einde hem te bewegen in strijd met zijn plicht in zijn bediening ais gasdirecteur iets te doen of na te laten. Verd. die ter terechtzitting aanwezig was, bekendle verschillende giften te heb ben aangenomen, doch niet geweten te hebben dat zulks niet mocht. De Off. van Justitie achtte het aan verd. ten laste gelegde bewezen en eischic een geldboete van 200 suba 30 dagen hechtenia Uitspraak over 14 dagen. Zondag 23 Febr. a.s. 's avonds 8 uur, zal in de zaal van Hotel «Duinzicht» op treden de z.g. „zingende telepaath'', de heer Maloïtz. Des middags 2 uur wordt door den te- lepaath een autoseance gegeven, begin nende bij hotel „Duinzicht". De heer Maloïtz zal dan een opdraoht uitvoeren, welke van te voren door een commissie is opgemaakt «n op papier gesteld. Reeds deze auto-seance belooft belang wekkend te worden, want de commissie heeft besloten, het den telepaath niet ge mak kelijk te maken. 's Avonds, in de zaal, zal de heer Ma loïtz het publiek vergasten op staaltjes van massa-suggestie, hypnose, enz. Verder zullen des avonds nog mede werking verleenen de heeren Diederichs, humorist, en een pianiste. Het belooft zeer belangwekkend te wor den. Nimmer te voren heeft hier zooiets plaats gevonden. Openbare vergadering van de Aid. Den Helder van de Vereeniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland. Woensdagavond werd bovengenoemde vergadering gehouden in het gewone ver gaderlokaal van de Ohr. School aan de Kortevliet te Koegxas, waar als spreker optrad de Rijksbijeniteelticonsulent, de heer L. van Giersbergen, met het onderwerp „De Koninginneteelt". Te zeven uur was uit Den Helder een autobus vol belangstehenden vertrokken, zoodiat toen de voorzitter van de afdeeling, de heer T. Speur, de bijeenkomst opende, deze het welkom kon toeroepen aan ruim een dertigtal personen, waaronder ook eenige dames en behalve dan dé leden ook nog eenige luisteraars en niet te ver geten aan den spreker van dezen avond, den heer Van Giersbergen. Vertrouwende dat allen een leerzamen avond zullen mee maken, verklaart spr. de 'bijeenkomst ge opend en geeft het woord aan den heer Van Giersbergen, die het aangekondigde onderwerp „De Koninginneteelt" zal uit eenzetten. Deze spr. begint met de geschiedenis van de bijenteelt vanuit de grijze oudheid, n.1. 1579, hoe deze zich in den loop der jaren ontwikkelde en toegepast werd, en komt dan aan de koninginneteelt, welke in het kort gezegd is toe te passen door eigen bouw, en het aanschaffen van een koningin uit 'het selectiebedxijj van de firma E. Leitler te Pitte in Neder-Oosten- rijk, waar, zooais spr. mededeelde, nieuwe koninginnen op soort en naam verkrijg baar zjjn en ongeveer 12.50 per stuk kosten. Het aanschaffen van zulk een koningin per afdeeling is voldoende, daar, als er een serieus imker in de afdeeling de zorg voor een en ander op zich neemt, dan genoeg nieuwe koninginnen voor alle kasten en korven' der lelden ter 'beschik king komen, zoodat het bezwaar om zoo iete uit te voeren of ter hand te niemen niet zoo igiroot is. Spr. 'haalde ook nog even aan de kunstmatige 'bevruchting van koninginnen, welke in het land der onbe grensde mogelijkheden, nl. Amerika, wordt toegepast en waarvan de resultaten scMtterend moeten zijn, n.L dat 69 van de gelegde eitjes bevrucht was. Wij zullen niet verder over een en ander doorgaan, over de wonderen van het bijenvolk raakt men niet aan het einde en vooral niet als men een conferencier heeft als de heer Van Giersbergen is. Deze is weliswaar in dat vak doorkneed, maar de aangename en duidelijke wijze, waarop deze heer ver telt, doet ieder luisteraar zich met aan dacht tot hem wenden. Na de lezing weid gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt en die door den spr. werden beantwoord. De voorzitter was 'aan het einde der bijeenkomst de tolk der aanwezigen, toen hij den heer Van Giersbergen dank zegde voor zijn leerzame causerie, die hij d'ezen avond heeft gehouden, en- hoopte, dat als men weer 'eens een beroep op zijn welwil lendheid in deze doet, hij dan weer bereid zal zqjn om naar Hollands Noordpunt te willen komen. Hopende dat de aanwezigen in het algemeen, maar de leden-imkers in het bizonder een leerzamen avond hebben gehad, wordt de vergadering gesloten. Naar wij vernemen zal 'het gezelschap J. Buisman, humorist te Sohagen, op Zon dag 2 Maart a.s. optreden in het café „Prins Hendrik" van den heer J. Beune man, met een geheel nieuw repertoire. Woensdagavond had bovengenoemde vergade ring plaats in het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman. Volgens de presentielijst waren aanwezig 21 leden en 2 vereenigingen. De Voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer J. Kossen, opende met de aanwezigen welkom te heeten en den wensch dat de besprekingen zul len zijn in het belang van de Bank. Voorts sprak hl] er zijn voldoening over uit, dat de opkomst weer iets grooter was, daar deze vergadering toch belangrijk genoeg is om deze te bezoeken. Met den wensch, dat het jaar 1930 voor Bank en leden eveneens weer gunstig mag zijn, verklaart hij de vergadering voor geopend en verzoekt den secre taris, den heer J. de Vries, de notulen te lezen, welké onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens wordt door denzelfden het Verslag over 1929 voorgelezen, hetwelk als volgt luidt: M.H. Wederom een jaar voorbij en voor de twee-en-twintigste maal zal uw kassier de geschie denis uwer bank In 't jaar 1929 trachten te schet sen. Laat lk er direct bijvoegen, dat dit een aan gename taak is. Aangenaam, omdat we steeds goed ln de centen hebben gezeten. De tijd, dat we bij de C. B. ln debet stonden, was kort en dan was het verschuldigde bedrag niet hoog. En, niet waar, dat weten we allen, als de portefeuille goed voorzien ls, geeft dat een rustig gevoel. Zoo ook bij de bank. Zeker, we hebben andere tijden ge kend, waarin we menigeen, die om een voorschot kwam, moesten teleurstellen, omdat we 't niet hadden en geen verhooging van credlet konden krijgen. Dan zijn de dagen van '29„ als de mid delen ruim toevloeien, heel wat beter. Wie zoo redeneert heeft ten deele gelijk en wel hierom, om dat het toegevloeide kapitaal ook zijn moeilijk heden meebrengt. Immers, wat wij over hebben, niet kunnen plaatsen ln de omgeving, gaat naar Utrecht. Tot zoo ver gaat 't goed, maar nu komt de renteberekening: de bank keert uit 4 maar de C. B. vergoedt slechts 33U alzoo XU schade. Als nu de bedragen ln depots gegeven ln Utrecht wat groot gaan worden dan is 't wel wat duur. Brengen we nu direct hierbij ln herinnering dat vorig jaar de rente voor voorschotten met M ls verlaagd, dan Is 't natuurlijk een uitge maakte zaak, dat de winst dit jaar niet groot kon zijn. Evenzeer uitgemaakt la het dat bet voor onze bank van hoog belang ls, dat het deposito uit Utrecht zoo gauw mogelijk hier wordt geplaatst, waarbij, en het ls misschien wel overbodig, het hier nog eens te zeggen, de voorzichtigheid om trent soliditeit enz. door 't Bestuur niet zal wor den uit het oog verloren. Gaan we na deze In leidende opmerkingen over tot het meer zakelijke. Bestuur en R. v. T. het heele jaar onveranderd gebleven, waren immer op hun post en hebben als steeds de zaken nauwgezet behandeld. De samen werking tusschen de beide colleges en uw kassier liet niets te wenschen over en de laatste dankt daarvoor zoowel het bestuur als den R. v. T. Het aantal leden steeg met 9 en verminderde door be danken met 1. alzoo een vermeerdering van 8. Nieuwe spaarbankboekjes werden niet minder dan 103 uitgereikt, waarvan 37 aan houders van spaarbusjes. Dat deze in den smaak vallen blijkt wel uit het feit. dat we dezer dagen ons derde 50-tal hebben besteld. Er zijn er dus op 't oogen blik 100 in omloop en als nu deze gemiddeld heb ben bespaard 20.dan is dat toch samen een kapitaal van 2000.Dat ls echter een voor deel, waaraan echter nog een tweede verbonden is, nl. dit, de jonge menschen komen al vroeg ln aanraking met de Boerenleenbank, en wat ze vroeg zijn begonnen wordt, als ze ouder worden, voort gezet. In omloop zijn thans 579 spaarbankboekjes. 12 nieuwe voorschotboekjes werden uitgereikt en totaal zijn thans in omloop 114 voorschotboekjes. Van de L. Rek. boekjes werden een tweetal uit gereikt. Thans staan ln L.R. 18 vereenigingen of personen. Het bedrag aan spaargelden, dat werd gestort, bedroeg 387.271.77 tegen vorig Jaar 243.823.16 .alzoo een vermeerdering van ruim 140.000.—. Terugbetaald aan spaarders was nu 527.647.67 tegen v. j. 476.707.70, dus bijna 50.000.meer. Aan rente werd uitgekeerd en bijgeschreven 20.412.64, v. j. 17.904.98. Aan voorschotten werd verleend 67.750.tegen v. j. 48.245. terugbetaald 84.73.29 tegen v. j. 64.549.54. Ook de L. R. toont groote vermeerdering, die be droeg in ontvangsten en uitgaven 664.681.06, tegen 723.174.83 en in 1928, f 521.747.60 tegen 555.822.80. De bank had ultimo Dec. een te goed van 65.234.87 bi] de C. B. Ontvangen werd aan rente bij de L. van de leden 4.861.03 van de C. B. 814.38 en uitgegeven aan de leden 53.62 en aan de C. B. f 410.35. De diverse uitgaven bedroegen 1.448.98 tegen v. j. 1.434.38. De totale omzet in ontvangst en uitgaaf bereikt thans voor 't eerst het millioen, nl. 1.171.615.97, bijna 300.000.— meer dan v. j. De balans laat ons zien, dat de bezittingen een waarde vertegenwoordigen van 545.569.19 en de schulden van 545.269.08, zoodat er dit jaar valt te boeken een winst van 300.11. Dit bedrag is, gelet op den grooten omzet, volstrekt niet over dreven, ja kan gerust worden gekwalificeerd als klein, maar, en dit is juist het groote onderscheid tusschen de Boerenleenbanken en de commercieele Danken, dat de tweede voornamelijk beoogen het maken van winst, terwijl de eersten op niets anders 't oog richten dan op 't helpen hunner cliënten. We vertrouwen dan ook, dat de vergadering het zal apprecieeren, dat het Bestuur met zoo'n kleine winst, die het reservefonds zal doen stijgen, tot f 15.881.48 tevreden was en hopen, dat de leden er hun uiterste krachten toe zullen inspan nen, dat binnen afzienbaren tijd het tweede mil lioen wordt bereikt. Steunt allen het goede werk van Bestuur en R. v. T., want evenals ln alles, geldt ook bij de Boerenleenbanken de oude spreuk der vaderen: „Eendracht maakt macht". Onder instemming van de vergadering, wordt dit uitvoerige en mooie verslag onder dank aan den kassier vastgesteld. Door een der leden werd gevraagd, wat of eigenlijk een loopende rekening was, en werd deze daarop van antwoord gediend. Volgde Rekening en Verantwoording. De Com missie tot het nazien der rekening, bestaande uit de heeren J. Blaauboer, J. Sleutel Pz. en P. Zee man, rapporteerde bij monde van laatstgenoemde, dat zij alles in orde had bevonden, waarna de Voorzitter woorden van dank richtte tot de com missie voor hare moeite en tot den kassier voor zijn uitnemend beheer, en dat hij nog vele jaren die werkzaamheden zal kunnen blijven doen. Hierna volgt bestuursverkiezing: voor het be stuur was aftredend en herkiesbaar de heer D. Vries, welke met 19 stemmen wordt herkozen, en dank zegt voor het opnieuw ln hem gestelde ver trouwen. Voor den R. v. T. was aftredend en eveneens direct herkiesbaar, de heer J. Slikker Cz., welke met 13 stemmen wordt herkozen, en niet ter ver gadering zijnde, hiervan mededeeling zal worden gedaan. Tot plaatsvervangers worden bij acclamatie her benoemd de heer R. Tromp en N. Hoornsman. De mededeeling van het bestuur hield in, dat de rente voor voorschotten thans is vastgesteld op 5 voor spaargeld 1 jaar vast 4x/4 en ge wone spaargelden 4 Tot Commissie voor het nazien van de Reke ning over 1930 worden benoemd de heeren J. Sleutel Pz„ G. Hoornsman en J. Bakker. De rondvraag leverde niets op, waarna de voor zitter het woord nam en den wensch uitsprak, dat 1930 minstens zoo gunstig moge zijn als het ge passeerde jaar, zoowel voor de Bank als voor de leden. Hij drong er verder op aan, door het ma ken van eenige propaganda, ieder in eigen kring, het belang van de Bank te dienen, daar deze toch een zeer groot nut voor de omgeving is. Hij zegt verder de aanwezigen dank voor hunne medewerking van hedenavond, dat de be sprekingen ook weer hunne vruchten zullen dra gen en sluit de vergadering. De beer C. Slikker, die in de gehouden voorwedstrijden een gemiddelde van 9.63 baalde, zal door dit gunstig resultaat, ook deelnamen aan de wedstrijden voor bet kampioenschap van Nederland 2e klasse, groot biljart, welke as. Vrijdag, Zaterdag en Zondag te Rotterdam gespeeld zullen worden. Door M. Petter woonashtig te Den Helderis een aanvraag ingediend in gevolge de Landarbeiderswet ter beko ming van een plaatsje. Hiervoor wordt door hem een pereeel land gekocht van wed. P. Maars, gelegen aan den Middenweg. Aan A. Kranenburg, dienstplichtige der lichting 1928 voor deze gemeeDte, is door den Minister van Defensie één jaar uit stel verleend van eerste oefening. Gevonden: een paar heerenpantoffels. Inlichtingen ter Secretarie. Voor rekening van den bloemist, den heer T. Boekee, te Zouterwoude, zal aan den Middenweg een bloembollenhuis ge bouwd worden. De heeren J. P. Oudshoorn en Zonen, te Sassenheim, hebben opdracht dit per ceel te bouwen. Naar wij vernemen, houdt de Jeugd bond voor Onthouding Zaterdag in het lokaal van den heer Waiboer een open bare bijeenkomst. Gezien het programma, belooft het een mooie avond te worden. Naar wij vernemen is het onlangs bij: de O. L. school, in de Elft, vermiste rijwiel opgespoord, en kon de betrokken leerling het bij de politie terug halen. op Zaterdag, den 22 Februari, des namid dags, ten twee uur. Agenda: 1. Goedkeuring der notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 3. Voordracht tot regeling der jaarwed de van den gemeente-opzichter en aan vulling zijner instructie. 4. Voordracht tot vaststelling eener in structie voor den geimeentebode. 5. Voordracht tot vaststelling eener in structie voor den conciërge. 6. Voordracht tot herziening der jaar wedden van de ambtenaren ter secretarie. 7. Voordracht nopens voorziening in de behoefte aan kasgeld. 8. Benoeming van een gemeentebode. 10. Benoeming van een lid der Com missie van toezicht op het lager onderwijis. In ons verslag, opgenomen in ons num mer van 'gisteren, moet boven enkele vroege tulpen, de omschrijving „per liter" vervallen, Maandagavond is bet huis van den heer H. Meilink, in den Stoomweg, afgebrand. Huis en inboedel waren verzekerd. Den volgenden dag zou een gedeelte van het huis door een medebewoner be trokken worden. Het door hem reeds gelegde zeil en eenig ander huisraad is ook verbrand en deze schade wordt niet door verzekering gedekt

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11