HUN': SELDERSGHE ROOKWORST Harmoniekapel „WINNUBST" CONCERT MAANDAG 24 FEBR. 1930 GEMENGD NIEUWS HET FIJNSTE 80 ot. per pond SPOORSTRAAT - TELEFOON 339 DE FENSIOENKWE8TD3 IN DEN NEDER L. TYPOGRAFENBOND. Dinsdag heeft de president van de Binnenland. TWEEDE KAMER. DE BEHANDELING DER INDISCHE BEGROOTING lezond. Bulir Zcti-Zou t melkoorlog. Ernstige brand te Genua. LUCHTVAART. Muziek-vereeniging „INTER NOS" lijk voor uitkeertng in aanmerking ko men. Dit wordt in de eerste plaats billijk geacht voor de arbeiders, die anet 1 Maart uitkeering ontvangen, krachtens de bepalingen van een collectief arbeids contract of uit een reeds bestaande fabiieksziekenkas, maar ook voor de ar beiders, voor wie straks de ziekteregeling begint, wil de Federatie van bedrjjfsver- eenigingen maatregelen treffen, waar door zij, de op 1 Maart 1930 ziek zijn, in atv geval ziekengeld ontvangen. VERBOD TEGEN VLOEKEN. Een Legerorder. Een binnenkort te verwachten Leger order zal de volgende kennisgeving van den minister van Defensie bevatten: ,~Tn bet aan mij uitgebracht verslag van den Raad van Legerpredikanten over het jaar 1929 komt tot mijn leedwezen de vol gende mededeeling voor: Nog gedurig komt tot ons de klacht, dat het zoogenaamde vloekverbod zoo weinig uitwerkt; men' trekt er zich bij sommige onderdeelen blijkbaar weinig van aan, tot groote ergernis van vele jonge mannen, die zoo niet worden op gevoed." Ik maak als mtijn uitdrukkelijk verlan gen kenbaar, dat het in artikel 22, onder a van het Reglement betreffende de Krijgstucht gestelde verbod tot het be zigen van vloeken en godslasteringen, van onzedelijke taal of liederlijke uit drukkingen, zoowel buiten als in dienst, met stiptheid wordt gehandhaafd en dat de daartoe bevoegde chefs tegen de over treders van dat verbod' strafmaatregelen zullen treffen. Deze kennisgeving moet op drie ach tereenvolgende middag appèls (met uit zondering van den Zaterdag en den Zondag) worden voorgelezen. rechtbank te Amsterdam, mr. Coninck Westenberg, uitspraak gedaan in het kort geding van den typograaf Clausing con tra den Nederlandschen Typografenbond, betreffende de rechtmatigheid van de royementen, naar aanleiding van de kwestie van de aansluiting bij het pen sioenfonds voor do grafische vakken. Aangaande de presidentieele bevoegd heid en de ontvankelijkheid van den eischer overwoog de president, dat de eischer eerder had kunnen komen, maar dat de zaak eerst voor hem urgent werd, toen hij als lid van den Nederlandschen Typografenbond werd geroyeerd, dat de gevolgen van dit royement pas van zeer recenten datum zijn, en dat deze zaak voor eischer ingrijpende gevolgen heeft gehad, welke niet onmiddellijk te over zien waren, zoodat de president zich wel bevoegd en den eischer ontvankelijk in zijn vordering acht. Wat de vordering zelve betreft, zou de president de vordering bij kort geding slechts toewijzen, als de waarschijnlijk heid bestond, dat de gewone rechter dit ook zou doen. Maar deze waarschijnlijk heid is niet groot, derhalve wil de presi dent de verantwoording voor de toewij zing niet dragen, welke toewijzing fnui kend zou zijn voor het bedrijf van de ge voegde partij en ook dat van de gedaagde partij zwaar zou treffen. Het belang van den eischer bij de on middellijke voorziening staat in dit geval van den enkeling tegenover dat van de gemeenschap. Bovendien heeft de Neder- landsche Typografenbond de gelegenheid geopend om de premies voorloopig te vol doen en de uitspraak van den gewonen rechter af te wachten. Indien deze den Ty pografenbond in het ongelijk zou stellen, dan heeft de typografenbond zich bereid verklaard, deze gestorte premies alsnog terug te betalen. De eischer had dus de gevolgen van het royement kunnen op schorten. Opportuniteit gedoogt in deze geen toewijzing, zoodat den eischer zijn eisch wordt ontzegd, met veroordeeling van eischer in de kosten van het geding. Vergadering van Dinsdag 18 Februari. Bij de Dinsdag voortgezette behande ling der Indische begrooting bespreekt de beer Joekes (v.d.) de staatkundige be trekkingen tusschen Indië en Nederland, den economischen en financieelen tot stand van Indië, den politieken toestand in Indië en de staatkundige organisatie van het eilandenrijk. De bestuurshervorming rekent spr. tot de inwendige aangelegenheden). Hij wenscht dus aan den minister geen plan' te vragen alvorens de gouverneur-gene raal overleg heeft gepleegd met den Volksraad. Spr. bestrijdt de sombere financieele beschouwingen van den heer van Kempen en acht den financieelen toestand kerngezond. Echter zou men den financieelen toe stand nog kunnen verstevigen door hef fing van een zwaardere winstbelasting en besnoeiing van de militaire uitgaven, die 136 millioen bedragen. Spr. critiseert het optreden van de Vaderlandsche Club, die eenzijdig de Nederlandsche belangen be hartigt en dringt aan op een wijziging van het kiesstelsel voor den Volksraad om uitsluitende groepenvertegenwoordi- ging te voorkomen. Hij komt op tegen de uitlatingen van den heer Golijn, die na tionalisten en communisten over één kam scheerde. Inzake de jongste huiszoekingen vraagt spr. of wapens zijn gevonden, om dat zonder wapens geen verzet mogelijk is. Waren er betrouwbare aanwijzingen voor zulk een verzet, dan was het optre den der regeering gerechtvaardigd; zoo niet, dan was het een groote staatkundige fout Spr. vraagt wat de regeering ,nu ver der zal doen en' dringt aan op wijziging van de regeling der exorbitante rechten in meer modernen geest. Van afschaffing kan in verband met de economische actie geen sprake zijn. De heer W ij' n k o o p (oomm.) zegt, dat Indië het brandpunt wordt van den komenden wereldstrijd. De vrijmaking van Indië is nog een kwestie van tijd en inspanning der Inlandsche bevolking. Tegenover de terreur der regeering past slechts de terreur der communisten. Spr. critiseert de verdeel- en heerschpoli- tiek van Colijn. Hij dient twee moties in, die niet onder steund worden. De heer Albarda (s.d.) meent, dat de nationalistische beweging zeker de overwinning tegemoet gaat. Golijn ziet het ook, doch met vrees. Spr. herinnert aan de rede van prof. Steger in de Eer ste Kamer en wijst daartegenover op de rede van den heer Faber, die Steger van zich afschudt. De sociaal democraten er kennen onvoorwaardelijk het recht op een onafhankelijk Indië. Dit recht kan effect sorteeren ais Indië een zelfstandig bestuur kan vormen. partij-Wijnkoop in de verkiezingen een onbeschaamde misleiding, aangezien deze partij niet op het standpunt der Kommu- nistische Internationale, staat en dit wel voorgaf te doen. Deze partij verhinderde, dat althans een stem uit het Indonesische volk in het parlement gehoord kon wor den. Spr. komt op tegen de voorstelling, alsof Moskou in Indonesië zou stoken. Het verzet wordt gewekt door het kolo niale regime van de overheerschers. Spreker, die herhaaldelijk tot de orde wordt geroepen, noemt vele voorbeelden, die z.i. aantoonen, dat het Indonesische volk geterroriseerd wordt. Terwijl dit volk krepeert, bedraagt de gemiddelde winst der laatste decennia 33 pet. Het onderwijs wordt verwaarloosd; slechts 9 pet. der schoolrijpe jeugd ontvangt onder wijs. Met de gezondheidszorg is het geen haar beter. Op een bevolking van 51 '/a millioen zijn slechts 527 artsen. In Neder land bedraagt hun aantal 4980. Men vindt nu nog dat de regeering te royaal is, doch royaal is zij alleen voor natte en droge ruzie. Het volk is volslagen rechteloos, heeft geen arbeidsbestemming, geen zieken- en geen ouderdomszorg. De poenale sanctie heeft rampzalige gevolgen de mishande ling in de bedrijven is afschuwelijk. Spr. komt verder op tegen het optreden der regeering tegen de nationale vereeni- gingen en mr. Soemantri en bestrijdt den heer Albarda, dien hij geen haar beter noemt dan de regeering, die door spion nen valsche geruchten laat verspreiden. Voorzichtigheid ln het geldelijk beheer noodig. De Minister van Koloniën, de heer De Graaff, dankt voor den steun, dien de regeering van verschillende kanten heeft ontvangen. Spr. helpt het den heer Cramer hopen, d!at de prijsdaling haar laagste punt reeds heeft bereikt. Voorzichtigheid in het geldelijk beheer blijft noodig, 'het geen nog niet beteekent, dat een periode van nieuwe, strenge bezuiniging wordt in geluid, doch wel dat gestreefd wordt naar een noodzakelijke marge tusschen inkom sten em uitgaven. De huiszoekingen. ZWARE MISHANDELING. Waarover verdachte^ een Chinees, zich ongerust maakte. Voor de Haagsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan een Ghineesohe zeeman, beschuldigd van poging tot doodslag, subs. van zware mishandeling ten aanzien van een landgenoot, die met verdachte diende op een Nederlandsch stoomvaartuig, op reis van Ouxagao naar Nederland. Verdachte, die op den 24en November van het vorige jaar ruzie had gehad met zijn landgenoot, naar aan leiding van een dominospel, heeft hem den volgenden dag met een hakmes in den pols gesneden, waardoor deze levens gevaarlijk werd gewond. Verdachte, die de feiten erkende, ont kende, dat hij bedoeld zou hebben, zijn landgenoot te dooden. Getuigen werden niet gehoord. De door hen in instructie afgelegde beëedigde verklaringen werden voorgelezen. Het O. M., waargenomen door mr. Rij- kens eischte wegens zware mishandeling zes maanden gevangenisstraf. Op een vraag van den president of verd. daarop nog iets te zeggen had, welke vraag door een tolk werd over gebracht, antwoordde verdachte slechts door te infonmeeren naar 17 dollar, welke hij, verd.'s arrestatie in beslag zijn ge nomen. De president stelde den verdachte ge rust door de mededeeling, dat dit t. z. t. (wel in orde zou komen. Utspraak 4 Maart as. PORNOGRAFISCHE BLAADJES IN BESLAG GENOMEN. De justitie uit Amsterdam heeft Dins dagmiddag een inval gedaan in een druk kerij in plan West, om daar beslag te leg gen op de oplaag van het weekblaadje Fan. De substituut-officier, vergezeld door een griffier,, werd daarbij geholpen door een aantal rechercheurs. Het druk ken van dit weekblad was in vollen gang, toen de inval plaats had. De oplaag, on geveer 2500 exemplaren, werd in beslag genomen, evenals een aantal clichés. De drukpersen werden verzegeld; daarvoor was technisch personeel van de politie meegekomen. De oplaag en de clichés zijn overgebracht naai- het gerechtsgebouw aan de Prinsengracht. De aanleiding tot dezen inval en de in beslagneming van de oplaag Pan is ge legen in den inhoud van het geschrift. Van verschillende zijden waren politie en justitie den laatsten tijd daarop gewezen. Zoo kwamen klachten in van hooiden van scholen, die meenen, dat dergelijke lec tuur, welke ook in handen van de jongens en meisjes valt, niet mag worden - uitge geven. Zooals men zich herinneren zal, is ook in de Tweede Kamer de aandacht van den minister op dit blaadje gevestigd. Ook de advertenties van Pan zijn aanleiding ge weest om een einde te maken aan de ver spreiding. De samensteller, J. H. E., zal zich te verantwoorden hebben wegens het ver spreiden van pornografische lectuur. Een dergelijk weekblad is De Zwarte Kat, dat te Gouda wordt gedrukt. Daar heeft Dinsdag de Rotterdamsche justitie een inval gedaan; de oplaag, ongeveer 20.00 exemplaren, is in beslag genomen. Ook daar is de drukpers verzegeld. De eigenaar zal zich hebben te verantwoor den voor hetzelfde feit. Spr. komt thans tot de huiszoekingen bij de P.N.I. en het optreden, in Juli van het vorige jaar, tegen een communistische vereeniging. Spr. brengt den autoriteiten een woord van hulde voor hun tactvol op treden. Waar de belangen der gemeen schap en der justitie zich ook thans nog tegen volledige openbaarmaking verzetten, moet ook thans nog een afwachtende 'hou ding worden aangenomen. Voorop blijft bij de regeering staan de ontwikkeling van de bevolking in geestelijk en materieel opzicht. De regeering kan zich dus ook niet verzetten tegen de ontwikkeling van houden lorden. Spr. u tvoering der razzia's en meent, dat er geen enkele aanleiding toe bestond. De motie Cramer beteekent een protest tegen de houding der regeering tegenover den volksraad. De vergadering wordt verdaagd. Vergadering van Woensdag 19 Februari. Voortgezet worden de beschouwingen over de Indische begrooting. De heer Visser (comm.) uit een fel protest tegen de behandeling van deze begrooting in dit onbevoegde parlement. Spr. noemt het optreden der (oomm.) ging van het volksbewustzijn staat haar plicht van optreden tegen elke richting of persoon, die dit ontwikkelingsproces aan randt en revolutionair optreedt tegen het gezag, onverschillig of dit communistisch, socialistisch of kapitalistisch gesohiedt. De heer Cramer (s.-d.) repliceert en be toogt, dat in het laatste decennium de waakzaamheid van' den Indischen staat is toegespitst op den état gendarme en voor onderwijs, gezondheidszorg ene. veel te weinig is gedaan. Spr. breekt te 4 uur 85 zijn rede af, om haar Donderdagmiddag 1 uur voort te zetten: EEN KOE IN PETROLEUM. Concurrentiestrijd? Toen personeel van het abattoir Dins dag het vleesch van een Maandagavond voor rekening van een slager te Amster dam geslachte koe op den wagen, wilde laden cmn het in den winkel te doen be zorgen, ontdekte men dat het vleesch met petroleum was begoten, zoodat het voor de consumptie onbruikbaar was gewor den. Het is uitgesloten, dat deze daad eenig verband beeft met d'e staking der loon- slachters, veeleer bestaat de mogelijk heid dat men hier te doen heeft met een geval van ooncurrentienijd. De slager eigenaar van de koe, die n.1. kort geleden een eigen zaak heeft geopend, acht het zeer wel mogelijk, dat zijn vroegere pa troon, uit wraak voor het feit, dat ver scheidene klanten naar de nieuwe zaak zijn overgegaan, de geslachte 'koe met petroleum heeft begoten of doen begieten. De diretcêur van het abattoir heeft de zaak in handen der politie gesteld. NOODLOTTIG ONGEVAL. Paard steigert; voerman valt van den bok en wordt overreden. Dinsdagochtend reed een voerman met paard en wagen door de Rijnstraat te Amsterdam), toen hem een tramwagen van Lijn 4 achterop kwam. De wagenbe stuurder gaf signalen; of het paard' daar door geschrokken is, zal wel nooit wor den opgehelderd, maar zeker is, dat het dier plotseling naar links week, zóó plot seling, dat de trambestuurder niet meer snel genoeg kon stoppen om een botsing te vermijden. Door den sahok viel de koetsier naar beneden en werd door de tram overreden. Toeni het personeel van de gemeentetram en den G. G. D. den wagen een eind had ogevijzeld en men den koetsier er onder uit haalde, gaf deze geen teekenen van leven meer. In het ziekenhuis, waarheen het slachtoffer werd overgebracht, kon men Slechts den dood oonstateeren. ZAKKENROLLER GEKNIPT. Na de aanhouding onlangs in den Prin- zakkenroller den Armeniër G., was het der politie bekend, dat met hem en zijn Internationaal gezelschap ook een N eder lander ln betrekking stond, die tijdelijk te Amsterdam verbtftf hield. Deze per soon trad op als een soort impressario, die oonnectie onderhield met verscheidene gauwdieven. De man woonde in de Spie gelstraat te Amsterdam en wist, toen 14 dagen .geleden een poging gedaan werd hem daar te arresteeren, te ontsnappen. Hij is buitengewoon vlug en het viel niet gemakkelijk, verder zijn spoor te volgen. Maandag ging de gladde vogel op stap naar Den Haag, niet vermoedende, dat de politie nog gladder waa Goed en wel in de Residentie aangekomen, werd hij gearresteerd door een rechercheur, die indertijd bij de huiszoeking te Amsterdam aanwezig waa De gearersteerde, die is opgesloten, is de 38-jarige O. W. Hij is herkend als de trouwe metgezel van den Armeniër bij diens schouwburgenbezoek. Bij voorkeur namen de beide mannen hun slachtoffer tusschen zich in, waarna een van beiden zijn slag sloeg. Van W. zal ter beschik king van de justitie worden gesteld. VERDACHT STERFGEVAL. In vervolg op het bericht over het door de politie in beslag nemen van het lijk van de vrouw van den landbouwer O. te Dussen (N.-Br.) meldt men: In Februari van het vorige jaar was O. voor de tweede maal weduwnaar gewor den. In April daarop trouwde bij met rnej. L. Erg gelukkig scheen dit huwelijk niet te zijn, want meermalen was er hoog gaande ruzie tusschen man en vrouw. Dikwijls moet de vrouw zich tegen buren hebben uitgelaten, dat ze zeer bang voor haar man was. Direct nadat de vrouw was gestorven, liepen de zonderlingste geruchten door het dorp. Even vöór de begrafenis legde de poli tie beslag op het lijk. De justitie uit Den Bosch kwam ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Tegen 8 uur 's avonds werd vergunning tot begraven gegeven en werd C. in vrijheid gesteld. Maandagochtend vroeg vonden huur lieden O. dood in de rivier te Dussen lig gen. EEN AUTO GESTOLEN. Zaterdagavond heeft de politie te Alk maar twee personen uit Warmenhuizen als verdacht van autodiefstal gearres teerd. Zij haddien gereden met een auto, die, toen een politieagent voor oontróle van de rijbewijzen liet stoppen, haastig door hen verlaten werd, waarop zij' in de duisternis verdwenen. Later in den avond gelukte het de politie het tweetal te ar resteeren. Gebleken is dat zij met diezelf de auto een paar uur te voren iemand hadden aangereden, waarna zij zich door snel door te rijden aan achtervolging wis ten te onttrekken. De beide verdachten, die het vorig jaar te Alkmaar ook reeds een auto hebben gestolen en deze na een pleiziertochtje te Castricum aan den kant van den weg hadden laten staan, ontken-1 nen zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. BELASTING ONTDOKEN. Tot 15.000 boette veroordeeld, De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in een zaak betreffende een landbouwer uit Zuidland, die zich tweemaal aan ontduiking van de vermo gensbelasting en inkomstenbelasting heeft schuldig gemaakt, door over het be lastingjaar 1926-1927 op te geven dat zijn effectenbezit 18.000 was, terwijl het in waarheid 142.000 bedroeg en over het belastingjaar 1927-1928 21.000 inplaats van 150.000. De landbouwer werd voor elk der feiten tot 7500 boete subs. drie maanden hechtenis veroordeeld. AANVARING OP ZEE. De „Van Meerlant" vaart een klipperschip aan. De mijnenlegger „Van Meerlant" heeft op de reede van Vlissingen het motor- klipperschip „Cornelia" uit Middelburg zoodanig aangevaren, dat het klipper schip met sleepboothulp de haven van Vlissingen moest worden binnengesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. (Hbld.). OPRUIING. De Utrechtsohe rechtbank heeft Dlns- daig den communist H. J. B., die te Utrecht onder militairen op weg naar de kazerne opruiende geschriften had ver spreid, veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. De eisch was 6 maanden met aftrek van de voorloopdge hechtenis. Toen verdachte werd weggeleid, riep hiji tot zijn kameraden op de openbare tri bune: „rood front, kameraden!" DOODELIJK ONGEVAL. Op het terrein van de Ned. Scheeps bouw Mij. aan den Goroelig Douwesweg is een 57-jarige werkman, tengevolge van bet breken van een hoekstaal, getroffen door een ijzeren plaat, die aangebracht moest worden aan het ln aanbouw zijnde s.s. „Tawali". Het slachtoffer overleed spoedig na liet ongeval. Het lichaam is overgebracht naar het Binnengasthuis. OPIUM, REVOLVERS EN PATRONEN. Maandagnacht is een inval gedaan in een perceel aan de Atjehstraat te Rotter dam. Een partij van één pond opium is in beslag genomen. Onder een Vloer werden 200 scherpe patronen en 8 revolvers tre- vonden. De Chinees S. L. S. is in verband sloten311 611 011061 aangeh(niden ea opge- BRANDSTTCHTEVG. Te Oudepekela zijn Dinsdag goar- «org voor ton goede •pijeverterlngdoo» »n7» hpt nortret van dpn uitvinder. iMonsior «Slis en frimco v»n <ien hool.lve. Ipzcnwonrrtl-» H de uruln jüu*Ut»in OL$i. tlnuaei,»i;a.kw^ .3 Te Balk (Fr.) ooncurreeren de melktap- pende boeren zóó fel tegen elkaar, dat de prijs per liter van 14 tot 10 ct. gedaald is. Buitenland. Eenlge gewonden. Te Genua heeft een ernstige brand ge woed in de Magazzini generali, de groote opslagloodsen op den Molo Veochio, waar bij groote schade is aangericht. Bij de blussching zijn eenige zeelieden en brand weermannen gekwetst AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN, Een doode. Maandagavond is bij den spoorweg overgang Hechingen-Boll (Hohenzollern), een auto waarin drie menschen zaten, door een boemeltrein, welke uit Sigmarin gen kwam, gegrepen en geheel vernield. De bestuurder van den auto was op slag dood. De twee andere inzittenden hebben zeer ernstige kwetsuren opgeloopen. EEN MIJNONGELUK. Zes dooden. In de staats-kalimijn te Wittenheim bij Mülhausen in den Elzas is Dinsdag een ophaalkooi, waarin zich twee inge nieurs, een monteur en drie mijnwerkers bevonden, door het breken van den kabel naar beneden gestort. Alle zes inzittenden zijn gedood. EIELSON EN BORFORD. Het Hjk van Borford gevonden. Volgens een te Point Arrow (Alaska) ontvangen draadloos bericht is het lijk van graaf Borford j.L Donderdag gevon den. Het was bedekt met anderhalven meter sneeuw en lag dioht bij den motor, die 30 meter van het wrak van het vlieg tuig van Eielson af ligt VLIEGTUIG-ONGELUK. Uit Bogota, in Columbië, wordt ge meld, dat te Gali een niet alledaagseh vliegtuigongeluk is gebeurd. Een toestel van de Duitsche Luchtvaart Mij. in Co lumbië viel in de genoemde plaats door het dak van een school. De bestuurder (een Duitsche vlieger) en een Colum- bia'scbe passagier zijn omgekomen. De zicht BYRD. ,Ctty cf New York" b ln Berichten uit New York houden in, dat de leden van Byrd's Zuidpool-expeditie aan de Walvischbaai heden de „City of New York" in het zicht kregen. Verwacht werd, dat het schip reeds gisterenmorgen zoo nabij zou zijn, dat de expeditie giste ren nog scheep zou kunnen gaan. Het kamp is reeds geheel afgebroken. Opgericht 15 Juni 1900. Directeur de Heer H. B. SCHENKELS. op des avonds te 8 uur in „CASINO" met welwillende medewerking van het Dubbel Mannenkwartet Directeur de Heer A. J. LEEWENS. /ij die zich alsnog opgeven als Donateur hebben tot het concert. toegang in a ae aannouü'ing onlangs ln den Prin- resteert U. D. en zijn vrom 7« JT" cesse-schouwburg ln Den Haag van een beschuldigd van brÏÏbüÏÏn^ V. Adres Secretaris A. HEIJBLOK, Qravenstr. 71. De Burgemeester van Oen Helder brengt ter algemeene kennis, dat op 25 en zoo noodig op 26 en 27 Februarl1930 van het verdedigingswerk „Erfprins" af schietoefeningen zullen worden gehouden, welke tel kens zullen aanvangen om 8 uur in den voormidag. Er zal geschoten worden met kanon nen 6 in 24 1. 35. Gedurende de dagen, waarop geschoten wordt, zal op het verdedigingswerk „Erfprins" 1 uur vóór den aanvang lot het einde der schietoefeningen een roode vlag geheschen zijn. Den Helder, 20 Febr. 1930. De Burgemeester voorn. DRIESSEN.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2