GEMENGD NIEUWS De moord aan het Bezuidenhout te 's Gravenhage. Schilderijendiefstal. Hevige botsing van twee kolentreinen. Hevige vechtpartij te Helmond. Oplichting. de ontvluchting uit het rijksasyl voor psychopathen te leiden. onze onbewaakte overwegen. de moord in den blijdorper- Het onderzoek van do „stille getuigen" dep Directeur. £n zijn rapport aanbevolen methode van vuilverwfjdering, ons ver zoekende, om thans bedoeld voorstel bij u aanhan gi g te makem Over deze aangelegenheid hebben wn aan de commissie van bijstand om bericht en raad gevraagd. Haar advies is over gelegd bfl de stukken. Er blijkt stilzwij gend uit, dat de Commissie niet tegen het sluiten van een overeenkomst met Anna Paulowna is, maar over de voor waarden, waarop gecontracteerd moet worden bestaat geen eenstemmigheid. De minderheid gaat aoooord met het voor stel, zooals het aan Anna Paulowna is gedaan. De daarbij genoemde prijzen zijn zooals uit die overgelegde stukken blijkt, gebaseerd op het bedrag der variabele kosten, verbonden aan den vuilafvoer naar zee. De meerderheid wenschte ech ter ook rekening te houden met de con- stante kosten, welke daaraan verbonden zijn. Dan zouden de kosten van vervoer naar zee bedragen 0.55 per M3. De \ei- goeding voor het gebruik der ^lectrische hijschkranen enz. ad 200.kan dan vervallen. Nu stellen wij voorop, dat de uitkomst practisch hetzelfde is bij beide wijzen van berekening. Er mag n.1. gerekend wor den op een aanvoer van vuilnis van Anna Paulowna van ongeveer 1000 Mper jaar. Volgens het voorstel van 1000 M'. per Anna Paulowna aan deze gemeente ver goeden 1000 X 0.35 350.— verhoogd met meergenoemde vaste vergoeding van 200.—. Dat is totaal dus 550- per jaar. Dit bedrag is gelijk aan dat hetwelk zou worden verkregen als de rekening van de meerderheid zou worden gevolgd. De meerderheid spreekt zelfs de verwach ting uit, dat de hoeveelheid van 1000 M vuilnis per jaar vooreerst wel niet zal worden bereikt. Indien haar wijze van be rekening zou worden gevolgd, zou de bijdrage van Anna Paulowna derhalve minder zijn dan volgens ons in beginsel reeds door die gemeente aanvaard voor stel. Vaar nu de aanvoer van Anna Pau lowna geen Invloed uitoefent op de vaste kosten, meenen wij, samenvattend, u te moeten voorstellen ons machtiging te verleenen tot het sluiten van een over eenkomst met het gemeentebestuur van Anna Paulowna overeenkomstig de door ons aangegeven basis. gekregen hebt, heeft het toch herkend. Het O.M.: En hij heelt daarbij op ver schillende bijzondere kenteekenen ge wezen. Wat het velletje betreft, dat op het mes is gevonden, meende verdachte, dat men hier te doen heeft met een slordigheid van den dochter of wel opzet van een der de in het spel moet zijn geweest. President: Dus u blijft geheel bij uw ontkentenis. Verdachte: Jawel, mijnheer de presi dent. steeds Wybert-tableuen meenemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. Binnenland. Voortzetting van de behande ling. Levenslange gevangenis straf geëischt De rechtbank te 's-Gravenhage heeft Zaterdag voortgezet de 13 dezer geschor ste behandeling van de zaak tegen den ge detineerden W. K. v. d. M., beschuldigd van moord op de 72-jarige mevrouw Odem en poging tot doodslag op haar huishoud ster mej. Holstein, gepleegd op 5 Septem ber van het vorige jaar in de woning van mevr. O. aan het Bezuidenhout. Zooals men zich herinneren zal, is den vorigen keer de behandeling van de zaak ge schorst, omdat eenige getuigen, één a charge en twee a décharge, wegens ziekte niet versohenen waren. Ook thans bleken deze getuigen nog niet ter zitting aan wezig. Het O.M,. waargenomen door mr, Rij- kens, zag af van het hooren van zijn ge tuige. Verdachte zeide er prijs op te stellen, dat één der getuigen a décharge althans gehoord werd. Verdachte's raadsman, mr. Bekker, gaf verdachte in overweging hierop niet te blijven aandringen, waarna de rechtbank zich in raadkamer begaf om aan den ver dediger en den verdachte gelegenheid te geven even overleg te plegen. Nadat de rechtbank in de zaal was terug gekeerd, gaf verdachte te kennen, dat hij genoegen zou nemen met het voorlezen van de verklaring van den bewusten ge tuige voor den rechter-commissaris. Het O.M. zeide, er dan ook prijs op te zullen stellen, dat de verklaring van zjjn getuige eveneens werd voorgelezen. De griffier las hierop de verklaringen. Die van den getuige a charge behelsde, dat deze getuige den verdachte op den middag van den 5en Sept. j.1. verschillen de keeren bij het café Overbosch heen en weer heeft .zien loopen. De getuige a décharge zou den hij de eerste zitting gehoorden getuige Blom nog op 4 Sept. j.1. in gezelschap hebben gezien van den verdachte bij de woning van B., die dronken bleek te zijn, aan de Zuiderparklaan. De verdachte blijft ontkennen. De president, mr. de Joncheere: U heeft nu alle verklaringen van de getuigen en deskundigen gehoord. Moet u nu niet uw schuld bekennen? Verdachte: Absoluut niet President: Voor ieder, die eenigszins op de hoogte is, staat wel vast, dat het wet tig bewijs toch geleverd is. Of dat met het overtuigend bewijs ook het geval is, zal de rechtbank later in raadkamer uit maken. Verdachte hield zijn onschuld vol, ook nadat de president hem nog met nadruk gewezen had op de bezwarende verkla ringen van de huishoudster, mej. Hol stein. Volgens verdachte moeten deze getui gen en de andere, die verklaard hebben hem bij de woning van mevr. O. te hebben gezien, zich vergist hebben. Verdachte is wel in den morgen van den öen Septem ber j.1. in een zijstraat van de Theresia- straat geweest. Hij gaf toe, indertijd in het bezit van een mes geweest te zijn, om dit te gebruiken in het badhuis. Later heeft hij echter dat mes verloren. President: Degene van wien u het mes Het eequlsitolr. Mr. Rijkens zeide, dat men hier met een afschuwelijk misdrijf te doen heeft, ge pleegd op klaarlichten dag en in een zeer druk bevolkten buurt met veel verkeer. (Dat niemand anders dan deze verdachte deze misdrijven gepleegd heeft, staat voor spr. onomstootbaar vast. Het gebeurt zelden, dat het O.M. in een zaak, waarin de verdachte ontkent, over zulk een overstelpend getuigenbewijs be schikt als hier het geval is. Verdachte blijft echter bij zijn cynische houding, reeds in het vooronderzoek aangenomen. Spr. ging hierna nog eens na, wat de getuigen verklaard hebben. Wat het motief tot de daad is geweest, blijft tot in zekeren zin gissen. Misschien dacht verdachte B. aan een, erfenis te hel pen, om daar zelf weer van te profiteeren. Voor spr. stond het evenwol vast, door alle verschillende omstandigheden, dat verdachte zich schuldig gemaakt heeft aan moord op mevrouw O. en aan poging tot doodslag op de huishoudster. Wat de verdachte zelf betreft de des kundigen hebben hem volkomen toereken baar verklaard. Spr. beschouwt hem als een zeer sluw mensch, die zich heeft doen kennen als een leugenaar en bedrieger, een door en door slecht mensch. Grond voor clementie heeft spr. niet kunnen ont dekken. Slechts de zwaarste straf, welke onze wet kent, is hier op zijn plaats. Spr. eisch- te derhalve levenslange gevangenis straf tegen den verdachte, die dezen eisch schijnbaar onbewogen aanhoorde. Het pleidooi van den verdediger. Mr. Bekker, hierna 'zijn pleidooi hou dende, sloot zich aan bij de woorden van deernis van het O.M. met het verschrik kelijke lot, dat het slachtoffer heeft on dergaan. PI., die voor anderen in de plaats is ge komen, staat hier als toegevoegd raads man, hetgeen hij geheel spontaan heeft gedaan. Over de feiten wilde spr. niet veel zeg gen, maar hij meende dat men niet voor zichtig genoeg kan zijn met getuigen- materiaai. De literatuur en de ervaringen leeren dat ons. PI. stapte echter vim de feiten af c-n kwam tot het psychologisch juridische gedeelte der zaak. Zooals de dagvaarding hier luidt, zal de verdachte, naar pl.'s mee ning, nooit veroordeeld kunnen worden wegens moord op mevr. O. Het uitgangs punt, dat deze verdachte het oogmerk had om een gewelddaad te plegen, deugt niet. Dat ligt niet in de geaardheid van dezen verdachte. Voor een opzet reeds vooraf, dat toch noodig is voor voorbedachten rade, heeft het O.M. geen getuigen kun nen bijbrengen. Een delict in verdachte's genre zou zijn geweest diefstal, berooving e.d.; dat ligt in zijn karakter. Uitvoerig besteed pL, onder aanhaling van verschillende jurisprudentie, dat hier sprake zoil zijn van voorbedachten rade. PI. eindigde met het college te verzoe ken, alvorens met het requisitoir van het O. M. mede te gaan, alles te overwegen, wat pl. heeft moeten zeggen in verband met den wettelijk op hem gelegden plicht. Mr. Rijkens persisteerde bij zijn requi sitoir. De verdachte aan het woord. Verdachte, hierna het woord krijgende, zeide den president dank voor zijn leiding en den verdediger voor zijn uitstekend, belangeloos pleidooi. Uitvoerig wijdde verdachte nog uit over de z.g. „Sarcena"- zaak, zulks in verband met hetgeen over hem in verband hiermede in de pers is geschreven. Ook bestreed hij nog ver schillende onderdeelen uit de verklarin gen van getuige Blom. Ook verschillende andere getuigen-verklaringen bestreed verdachte. Hoe de bij mevr. O. gevonden brief daar is terecht gekomen, wist ver dachte niet. Misschien weet Blom dat wel. Verdachte hield volkomen zijn onschuld vol. Herhaalde malen interrumpeerde het O.M. hierbij den verdachte om hem op tegenstrijdigheden invrijn mededeelingen opmerkzaam te maken. Nog merkte verdachte op, dat hij, mede door al de franje, welke bij deze zaak ge haald is, den indruk gekregen had, dat hij hier niet voor een rechtbank, maar voor een rad van avontuur heeft terecht gestaan. Hier betaalde de justitie de hoog ste prijzen voor waardelooze eeden. Maar eenmaal zal zij tot de overtuiging komen, dat z;j voor de zooveelste maal een flater heeft begaan. De uitspraak werd bepaald op 6 Maart. Uit een museum te Utrecht Zaterdagmidag is uit het Centraal- Museum te Utrecht, vermoedelijk door een Duitsch. sprekend persoon, een op paneel geschilderd portret gestolen, voor stellend Adria Sand-Pietg>rse. Op den achterkant van het paneel staat de. naaon met Oost-Indische,inkt geschre ven. De persoon op het portret draagt een roode muts. In1 den rechterbovenhoek staat een wapen afgebeeld. Het schilderij is van de Noord-Nederiandsche sohool en dateert uit de tweede helft van de 16e eeuw. Het is 38 c.M. hoog en 26 c.M. breed, rond aan den bovenkant De waar de van het schilderij bedraagt ongeveer 1000 gulden. Het onderzoek te Amsterdam. „Het Volk" schrijft nog: De Utrechtsche recherohe heeft zich dadelijk na het bekend worden van den in het Aartsbisschoppelijk Museum gepleeg- den roof, met de Amsterdamsche Cen trale Recherche in verbinding gesteld. Van Zaterdagavond af tot diep in den nacht werden alle hotels en logementen te Amsterdam aan een strenge controle onderworpen en in den loop van den nacflt hadden de politiemannen succes, doordat zij in een vrij eenvoudig logement aan den Singel een Duitsch sprekend persoon 'aantroffen, die aan het signalement be antwoordde, dat de suppoost van het Utrechtsche museum van den vermoedelij- ken dader van den daar gepleegden schil derijenroef had kunnen verstrekken. Verrassende ontdekkingen. De bagage van den verdachte werd aan een grondige inspectie onderworpen en inderdaad trof men daarin het in Utrecht gestolen paneel, een portret van Adr. SandPieterse aan. De recherche-ambte naren deden echter nog een belangrijke vondst. In de bagage van den logeergast werden namelijk nog vijf andere schilder stukjes, kennelijk van groote Avaarde ge vonden, waarvan er twee dadelijk werden herkend, daar zij reeds als gestolen waren gesignaleerd. Dit was het te Keulen gestolen schil derijtje van Avercamp, voorstellende een ijsfeest en het uit een museum te Aken ontvreemde stukje van Brueghel, een landschap voorstekende. De drie andere schilderijen konden nog niet geïdentificeerd worden, maar het kan als vrij zeker worden aangenomen, dat ook die niet op eerlijke wijze in het bezit van den vreemdeling zijn gekomen. De onder zoo verdachte omstandig heden aangetroffen vreemdeling werd natuurlijk gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Vandaar is hij Zondagmorgen op trans port naar Utrecht gesteld. Een tweetal. Zooals men weet hebben twee vreemde: lingen in Utrecht gepoogd bij kunsthan delaars de in Aken en in Keulen geroofde schilderijen van de hand te doen, waarin z;j niet zijn geslaagd. Daardoor weet men met stelligheid, dat de nu aangehouden musea-dief een medeplichtige heeft. Het onderzoek der Recherche heeft uit gewezen, dat het tweetal elkaar te Am sterdam is kwijt geraakt Maar, terwijl een hunner te Amsterdam in handen van de politie viel, heeft de tweede kans ge zien Zondag in den loop van den dag wederom in twee musea, resp. te Haarlem en te 's-Gravenhage, zijn slag te slaan. Te Haarlem kwam men gisteren tus- schen half elf en elf uur in het Frans Hals-museum tot de ontstellende ontdek king, dat een klein koperen paneel van Dirk Hals, voorstellende een jongeling met blozend gelaat, gestolen was. Het for maat van dit paneel is 14 X 16 c.M. De dader heeft zich, zooals de nasporingen der Haarlemsche politie hebben uitge wezen, omstreeks 12 uur van het spoor station in de richting Leiden verwijderd. Men had echter die wetenschap te laat, om tijdig de noodige maatregelen voor zijn achtervolging te. kunnen nemen. Daardoor is het ook mogelijk gebleken al moet men versteld staan over de grenzelooze brutaliteit, waarmede deze internationale misdadigers opereeren dat dezelfde bandiet omstreeks twee uur in den middag kans heeft gezien zijn slag andermaal te slaan; nu in het Gemeente Museum te 's-Gravenhage, waar hij een schilderetukje van Van der Venne, for maat 20 X 30 c.M., voorstellende dansende invalide, heeft geroofd. Ook hier werd de diefstal ontdekt, toen de dader zich reeds in veiligheid had weten te stellen. Tot nu toe ontbreekt ieder spoor van hem. Alleen beschikt de politie over een vrij volledig signalement van het heerschap en schijnt hij identiek te zijn aan een bekend internationaal misdadiger, genaamd An- dreas Gustaaf Dagiio, afkomstig uit Mon tevideo. BiJ het station te Lage Zwaln- we. personeel .aan den dood ontsnapt In deh nacht van Zaterdag op Zondag heeft op het stationsemplacement te Lage Zwaluwe, nabij seinpost T., een ernstige botsing plaats gehad van twee goederen treinen, waarbij zeer groote materieele schade is aangericht. Niet minder dan 6 wagons werden geheel verbrijzeld, ter wijl een negental aanzienlijk werd be schadigd. Verdèr hebben nog velé andere wagens meer of minder te lijden gehad. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Storing van het verkeer, t.w. het passagiersverkeer op de groote lijnen, heeft deze botsing evenmin veroorzaakt. Naar „De Tel." op de plaats van het ongeval vernam, werden de bewoners uit de naaste omgeving des nachts om ongeveer 1 uur door een geweldig ge raas uit hun slaap wakker geschrikt; allen die konden vlogen naar buiten, om te zien wat er gaande was. Het eerste1 wat men zag, was een chaos vernielde goederenwagensplanken, ijzeren stangen massa's en steenkool lagen links en rechts verspreid. Een viertal wagons was ais lucifersdoosjes in elkaar geschoven en stonden tegen het ongeveer 10 meter hooge seinposthuis T aangedrukt; zij reikten ongeveer tot de dakgoot van dit gebouwtje, v Bij verder onderzoek, dat onmiddellijk werd ingesteld, bleek, dat de trein, ko mende uit de richting Breda een z.g. contract-kolentreln uit circa 60 wagons bestaande was gereden tegen den op het emplacement stilstaanden trein, even eens steenkolen vervoerend, met bestem ming R'dam, en dezen wel een veertig tal meters had vooruitgeduwd. Voorts kwam vast te staan, dat 3 wagoqs van den stilstaanden trein geheel in e'kaar waren geschoven en totaal vernield. Door het oog van een naald. En tenslotte dat van trein 7920 de wa gon, waarin de hoofdgeleider Kusters uit Eindhoven zat, door de geweldige kraoht van den schuivenden trein boven op den voorgaanden wagon werd geschoven. Het voorste gedeelte van dezen wagon werd geheel vernield, maar wonder boven wonder bekwam Kuste'rs geen letsel, daar hij zich bevond in de voor hem bestemde ruimte, die in het midden van het rijtuig is gelegen. Had hij zich in een ander type wagon bevonden, dan was 's mans leven er waarschijnlijk bij ingeschoten. Even gelukkig was, naar wij vernamen, de örbeider-remmer G. Lucas, te Rotter dam woonachtig. Deze had n.1. een On deelbaar oogenblik vóór'de botsing plaats vond, zijn post in den wagon den laatsten van den stilstaande treinver laten. Met recht kan dus van deze belde beambten worden gezegd, dat zij door het oog van een naald gekropen zijn. De oorzaak van het ongeluk zou te wijten zijn aan een verkeerden wissel stand. Zondagmiddag te ongeveer 4 uur was alles zoo goed als weggeruimd. Onschuldige personen slachtoffers. Zaterdagnacht heeft te Helmond een vechtpartij plaats gehad, waarbij van messen, revolvers en trottoirtegels ge bruik werd gemaakt. Toen omstreeks 12 uur de families H. v. R. en P. v. T., van een zilveren bruiloftsfeest huiswaarts keerden, ontmoetten zij in de Sassen- straat, dicht bij hun woning, drie tot nu toe onbekend gebleven manspersonen. Een van dezen trok een revolver, het geen vrouw v. R. den uitroep ontlokte: Kijk die daar met zijn klappéipistooltje*. Dit was schijnbaar te veel gezegd, althans de bewuste personen haalden ook nog messen te voorschijn en staken als wilden op de onschuldige menschen los. Vrouw v. R., die daarbij een diepe messteek boven het linkeroog opliep, verloor het bewustzijn. Vrouw v. T. onderging het zelfde lot; zij werd getroffen in haar linker dijbeen. Intusschen schoot de revolverheld zijn wapen leeg, gelukkig zonder doel te treffen, waarna hij v. R. met trottoirtegels bekogelde. Deze wierp zich op de aanranders, maar moest het onderspit delven, daar hij in minder dan geen tijd vier messteken en snijwor.den opliep. Toen eindelijk op het geluid van de schoten en het hulpgeroep een agent van politie verscheen, namen de aan randers de vlucht. Bij de worsteling heeft een dezer on verlaten echter zijn hoed en mes ver loren, welke door de politie gevonden en in beslag genomen zijn. De toegebrachte wonden bleken ge lukkig, hoewel ernstig genoeg, niet levensgevaarlijk te zijn. Aam bet postkantoor te Delft is Vrijdag 24 Januari j.1. des namiddags-1 uur door een Fransctoman een postwissel geïnd, groot ongeveer 500, verzonden uit een klein plaatsje in Frankrijk. Gebleken is tbans dat deze wissel op. een geraffineer de manier was vervalsobt. In totaal voor 2500. In aansluiting op bovenstaand bericht bericht de „N. Rott. Crt." nader, dat de Nederlandlsche posterijen voor 2500 door een Franscb sprekend persoon zijn opge licht. In den loop van Januari kwamen uit Clichy la Garenne bij Parijs zeven post wissels, elk ter waarde van 500 gld. bin nen, bestemd voor zekeren beer K. post restante in zeven verschillende plaatsen van ons land, o. Soheveningen, Delft, Den Bosch, en Breda. De wissels hebben ongeveer drie weken op de kantoren lig gen wachten, toen een Fransch sprekend persoon deze is komen af halen. 25 Januari is de laatste geïnd Oogenschijnlijk waren de postwissels geheel in orde. Het stempel, dat men heeft gemaakt, toont geen enkele afwijking; ook de wijze van registreeren en aftee- kenien is niet echt. De man, die de post wissels kwam afhalen en innen, legiti meerde zich met een identiteitskaart. Geen van de postbeambten merkte iets bijzon ders. In Delft wist men zich nog de meeste bijzonderheden van den Inner te berin neren. Daar bad bij een chauffeur bil zich, die als tolk dienst deed In Scheve- nimgen beeft men slechts een vage berin nering van den mam. In Breda en Den Bosch zijn de post wissels blijven liggen. De vijf andere zijn aan de Fransche ad ministratie ter verrekening opgezonden maar kwamen terug. Men wist bij de Fran sche administratie van niets.Zoo is ont dekt, dat men voor 2500 is opgelicht. Daar bijna een maand geleden de laat- w w 1:S.,?eïnd' kan d® Politie in ons land met veel meer vinden. Men heeft zich dan ook in verbinding gesteld met de Parijsche politie, die met een onderzoek bezig is- Vermoed wordt, dat een Fransch be ambte in de zaak betrokken is. De wissels moeten immer via den Franschen dienst der posterijen zijn binnengekomen. Daar- btl komt nog ,dat de wissels geïnd zijn door een Fransch sprekend persoon. Te Utrecht is aangehouden Th. a., een van de drie verpleegden, die voor ©enigen tijd uit het Ryksasyl voor psychopathen te Leiden zijn ontvlucht. Hij is naar Lei den teruggebracht ZUn vrijheid misbruikt voor het plegen van vele diefstallen. Omtrent den Zaterdag j.1. te Utrecht aangehouden psychopaat T. Andriessen, die op 8 Februari j.1. met nog twee an dere verpleegden uit hetAsyl te Leiden wist te ontsnappen, verneemt „DwTeh gr", nog nader dai hij zich gedurende de paar weken, dat hij op vrije voeten is geweest, aan verschillende diefstallen heeft schul dig gemaakt. O.a. heeft hij ook een paard en wagen gestolen, die hij met eenige kornuiten heeft verkocht. Bovendien heeft hij kleedingstukken en een fiets gestolen. Toen hij bezig was die in een logement te Utrecht te verkoopen, werd hij door de politie op aanwijzing gearresteerd. Tijdens zijn overbrenging naar het bureau wist hij zich los te rukken. Hij zette het op een loopen en kon eerst na een ach tervolging worden gegrepen. Zaterdag avond is hij weer in het Asyl ingesloten. TIENJARIG KNAAPJE MET EEN AUTO ER VAN DOOR. Te klein om zittende te chauf feer en! Dezer dagen heeft een Hilltgomnn-r, die per auto naar de kerk was geweest, eenige uurtjes in angst gezeten, want toen hij de kerk verliet, was zijn auto verdwenen. Hij dacht natuurlijk aan dief stal van den wagen. Weldra had de po litie den wagen ruim 3 K.M. verder op een achterweg gevonden. Na eenige da gen zoeken, kwam de politie den dader op het spoor; het bleek te zijn een 10- jarige knaap. Bij zijn verhoor deelde hij mede, dat hij door de drukke straten gereden had, na eerst den wagen gekeerd te hebben. Zitten kon hij niet, omdat hij te klein was, zoodat hij maar staande gechauf feerd had. Gelukkig is deze tocht, die voor een groot gedeelte over den drukken straat weg AmsterdamRotterdam heeft plaats gehad, zonder ongelukken afgeloopen. EEN LUCHTBALLON GEDAALD. In elf kwartier van Dusseldorp naar Breda. Zondagmorgen om kwart voor 12 is te Overa (bij de Krabbenbosschen onder Rijsbergen bij Breda) een luchtballon gedaald, welke om 9 uur des morgens te Dusseldorp was opgestegen. In de mand waren vijf heeren, n.1. Alex Dahl, be stuurder, D. Boes, onder-bestuurder, Óets- baeh, Hessig en Mayer, aldus lezen wij in het Dagblad van Noord-Brabant. De ballon, welke met een vaart van 50 K.M. had gevaren, landde zéér vlot, mede dank zij de hulp van de omwonen den. De piloot deelde onzen zegsman mede, dat de reis zeer fraai was. De tempera tuur bedroeg 10 graden boven nul. Men' had even buiten Dusseldorp een nood landing moeten maken. Daarna is men weer opgestegen. Het doel was een tocht te maken boven België. Door den sterken wind is de ballon naar Nederland afge dreven. Zondagmiddag gingen de 24-jarige J. B. en zijn 17-jarige zuster Q. B. te Barneveld een autotochtje maken. Nauwelijks hadden j zij de woning verlaten of zij moesten een onbewaakten particulieren overweg pas seerden terwijl op dat moment de personen trein, die om drie uur te Barneveld arri veert, naderde. Aanstonds remde de chauffeur met het gevolg, dat de auto midden op den spoorweg bleef stilstaan. Ook de machinist van den trein remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, vn... oco?10^ef de auto greep en onge- eer 20 meter medesleurde tot de trein J£0„nj' £e aut° was totaal vernield. mpt'ivhi 1S' dtd de inzittenden er met lichte verwondingen zijn afgekomen. POLDER. qeJtüldednnwaAa?am^n, van d®u in vrijheid 5?YJ ontving do Nw. Rott. Crt. zijn rwrnihfling' ""natln om. als van weergegeven, dat V. be? tft v« i6P mber tot Dinsdag 8 Octo- S wnlS e* van Dinsdag 8 October heeft October te Roermond mnnkt I V6rder wordt gewag ge- miobiik-t ui £°tuigenie van don auto- aiSi? t?' ^6Jerklaarde< dat V. in zijn her en j meegereden op 9 Octo- rnvvriH a5 van den moord) van Roe<r- naar Sittard. Volgens deze verklfl- aen^J^H X' Sittard zijn uitgestapt op uittreedt tijdstip dat het zoo goed als 2ft1iwas'dfltv' nog vóór den botterdam kon hebben bereikt, ken v-f re bijzondorheden, die geble- zijn, zouden er volgens den raads- an °P wijzen, dat de verklaringen vsn verdachte, dat hij de geheel© week u-Aoct ™®°rd 111 Limburg zou zijn *ee«t, onjuist is.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6