Op alle wegen komt men Rijwielen van PIET ZWEED tegen. Mishandeling van een schoolkind. Schip gezonken. Mijnongeluk in de Oekraïne. Uit het huis met de blauwe trap. den man in een loop rsn den in de omgeving te hebben gezien. Deze aanwij zingen zijn evenwel vaag, doch zooals van zelf spreekt, wordt allee minutieus onder zocht. Onderzoek der Justitie. Gisterenmorgen te half acht justitie het onderzoek in de zaak hervat Gedurende den nacht was het U) - verslagene, gedekt door een wit laken, onder politiebewaking achtergebleven- Aan het onderzoek hebben oolr ren uit Ede deelgenomen. Zij hebben den geheelen nacht de omgeving afgezocht Ben spoor gevonden? Met betrekking tot den gepleegden moord meldt men dat de politie thans een bepaald spoor .volgt Onder de gemeente Voorthuizen zijn gisteravond een zwart en een gnjsicos- tuum gevonden. De politie ö^derz^kt hoeverre deze vondst verband houdt met de moordzaak. Donderdag heeft zich voor de rechtbank te Amsterdam te verantwoorden gehad de zuster-overste van de St Agnes-school te Bussum. Op 31 Januari LL was een 10-jarig meisje 's morgens niet op school geko men. Het zusje dleelde mede, dat het kind ziek -was. Des middags verscheen het meisje echter weer en ging in de rij der klassegenootjes staan. De zuster-overste zou Haar echter tusschen de andere kin deren vandaan hebben gehaald en haar hebben meegenomen naar boven. Daar zou de zuster het kind twee stokken heb ben getoond, en aan haar hebben gezegd: Ik heb hier twee stokken: je hebt strai verdiend. Nu mag je zelf kiezen met wel- ken stok ik je zal slaanI Zij tfou het meisje daarop twintig stokslagen hebben gege ven, het kind daarna in een donker hok hebban gestopt en haar een doek over het hoofd' hebben gedaan. Later mocht het Vind weer ia de Mas kamen; het had veel pijn. De vader, als getuige gehoord, verklaar de, dlat zijn dochtertje in het geheel geon Lastig kind was. Integendeel, het was een vind, waarmee gemakkelijk viel om te gaan. De dokter heeft het kind later ver- bondien met een waterverbamcL De Bussumsche rechercheur van politie Cenize verklaarde, dat zuster Cecilia erg veel berouw had1 over haar daad. De ver klaringen van verdachte, die zélve niet aanwezig was, werden voorgelezen. Het O. M. was van meening, dat men hier met een zeer ernstige zaak te doen heeft. Het kind is zonder grond bont en blauw geslagen; de zuster was in het ge heel niet opgewonden, mishandelde in vol komen kalmte het 'kind1, dat ze twintig stokslagen gaf, die het slachtoffer zelf moest tellen. De zuster is niet geschorst, een disci plinaire straf is niet toegepast. Zoolang dit niet is geschied, kan geen genoegen worden genomen met een geldboete al leen. Het O. M. vroeg dierhalve 14 dagen gevangenisstraf. Voor het geval binnen 14 dagen tot een disciplinaire straf wordt besloten, kan volgens den officier van justitie met een geldboete worden vol staan. Gistermiddag omstreeks 2 uur ls vlak voor de haven van Staveren gezonken het schip Hoop op Zegen, van W. Wals- ma, groot 160 ton. Het schip, geladen met mest, was gistermorgen van Har- lingen vertrokken in de richting Am sterdam. Door den lagen waterstand in zee is het schip op een steen gevaren, waardoor het lek is gestooten. De schip per, die aanvankelijk niet bemerkt had, dat het schip lek was, is doorgevaren. Ter hoogte van het Vrouwenzand nabij Staveren bemerkte men, dat het schip water binnen kreeg. De hulp van een sleepboot werd ingeroepen, die in de richting Staveren voer. De poging van deze sleepboot om de Hoop op Zegen in de haven binnen te brengen, mislukte. Vlak vóór de haven zonk het schip. De schipper, zijn gezin en de verdere be manning wisten zich te redden door in de sloep te springen. De mast steekt boven water uit. Het gezonken vaartuig ligt, vooral voor de booten van den veer dienst EnkhuizenStaveren, hinderlijk. DE ONTSNAPPING UIT DE BREDASCHE GEVANGENIS. Het Dagbl. van N.-Br. meldt nader: De ontsnapte is een zekere S., ongeveer 50 jaar oud en afkomstig uit Heerlen. Hij had van zijn straftijd nog drie maanden uit. te zitten. De ontvluchting is vermoedelijk ais volgt in haar werk gegaan: S. was in een der bij-gebouwen van de eigenlijke gevan genis bezig met het vullen van stroozak- ken. Hij is er in geslaagd, een der sloten te forceeren en is vervolgens met behulp van eenige gevonden planken en vermoe delijk ook met behulp van een zelf-ge- maakte touwladder, over de hooge gevan genismuur ontvlucht. De ontsnaptemoet toen nog in zijn gevangeniskleding ge kleed zijn geweest. Onmiddellijk na de ontdekking van de vlucht is het geheele achter de gevange nis gelegen Chassé-terrein door militairen en politie afgezet, doch de vogel bleek reeds gevlogen. Tot nu toe heeft men hem niet teruggevonden. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Door een ontploffing verraden. Donderdagmiddag is te Vlissingen ln een winkel tegenover het politiebureau een geheime distilleerderij uit elkaar ge sprongen. Door een hevigen knal werd de aanwezigheid van de verboden inrich ting verraden. De bewoner spoedde zioh om hulp naar het bureau en erkende daar zich aan overtreding van de Drankwet te hebben schuldig gemaakt. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd, wel zijn er ruiten gesprongen. SCHIP GELICHT. Uit de Lemmer meldt men: Van rijkswege is men Donderdag be gonnen het op 16 Januari na een aanva ring, ongeveer 6 K.M. van de Lemste.. haven, gezonken ijzeren tjalkschip „Dank baarheid", van O. Poet, van Urk, te lich ten. Vandaag is men daarin geslaagd, en tusschen twee zolderschuiten wordt dit schip thans naar De Lemmer gesleept. Bij het ongeluk zijn een man en een vrouw verdronken. Het lijk van den man werd eenigen tijd later door Urker vis- schers opgevischt, doch het lijk van de vrouw is nog niet gevonden. VERDUISTERING VAN ZES DUIZEND GULDEN. Ten nadeele van een steen- kolengroothandel te Utrecht. Bij de politie te Utrecht is aangifte ge daan dat een beambte van een steenkolen handel aldaar zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een som van pl.m. 6000, gepleegd ten nadeele van dien handeL LIJK GEVONDEN. Een arbeider van het staatsboschbedrijf heeft gistermiddag in de Emmer Dennen een bijna vergaan lijk van een man ge vonden. Bij onderzoek bleek het te zijn het lijk van den sedert eind Maart 1929 vermisten ongehuwden, ongeveer 30-jari- gen De Stegeman uit Emmen, van wien men vermoedde, dat hij in Duitschland verbleef. ZIJN MEISJE MET EEN MES GESTOKEN. Donderdagavond omstreeks half elf heeft, naar de TeL meldt, een zekere M. achter de rijks hoogere burgerschool te Amersfoort zijn verloofde S. O. ernstig nishandeld. Het meisje had een brief ontvangen van een kennis op zee, zij liet dien brief aan haar verloofde lezen, die over den inhoud ir van zoodanig in woede ontstak, dat hij ïaar met een mes steken toebracht in de -eohterzijde en den bovenarm. Op haar lulpgeroep kwamen menschen aangeloo- ien, waar een ijlings ontboden geneesheer ïaar verbond. Met een ziekenauto is het neisje later naar haar ouders vervoerd. De dader is gearresteerd. ONGELUK MET EEN REVOLVER. In een kazerne te Apeldoorn. De marechaussee R. in de depotkazer ne te Apeldoorn was Donderdagavond bezig zijn revolver schoon te maken. Hij wist niet dat er nog een kogel op zat De revolver ging af en de kogel trof zijn kameraad Groen. Deze is aan de gevol gen overleden. Buitenland. AAN HET BRUILOFTSMAAL VERGIFTIGD. Te Banja-Luka, in Bosnië, vierde een boerenzoon bruiloft imet het rijkste meisje van het dorp. Het bruiloftsgezelsohap was tot diep in den nacht bijeen. Daarna Ce- geleidden de gasten de jonggehuwden naar hunne nieuwe woning. Den volgen den morgen vond; men beiden dood in bed. Het geneeskundig onderzoek bracht aan het licht, dat het jonge paar nog aan den bruiloftsdisch vergiftigd was. INSTEMMING VAN B PAUSEN OPTREDEN TEGEN RUSLAND. De oproep van den Paus tegen de kerkvervolgingen in Rusland heeft in Italië zeer veel weerklank gevondlen. Men rekent dan ook op zeer groote belang stelling voor de imis, die de Paus op 19 Maart a.s. in de St. Pieterskerk zal cele- breeren. Reeds thans zijn verscheidene pelgrims te Rome aangekomen. Deze protestbeweging wordt ongetwijfeld een der belangrijkste gebeurtenissen van het Pausselijk Jubeljaar. De meeste bisschop pen hebben bepaald, dat tijdens de mia te Rome alle klokken in hun diocees moeten luiden. leden. Een ander treurig bericht wordt thans gemeld. Tijdens een autotocht hadden drie jon gens van 17 jaar en één meisje van den zelfden leeftijd van onderweg^ gekochte whisky gedronken, waarin methyl-alcohol zat. Het noodlottig gevolg was, dat een der jongens stierf, de twee andere knapen den dood nabij rijn en het meisje blind is geworden. Negen dooden. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft heden te Dnjepropetwsk (Oekraïne) een ernstig mijnongeluk plaats gehad. Door een gasontploffing werden 9 arbeiders gedood, terwijl 4 ernstig werden gewond, Een commissie van onderzoek stelde vast, dat het ongeluk is te wijten aan techni sche fouten. De hoofdingenieur Saitschep- ko is gearresteerd. ONDER EEN LAWINE. Twee bergbeklimmers zijn in het Fran- sche gedeelte der Pyreneën door een sneeuwlawine bedolven. Het gelukte één van beiden zich na ingespannen pogin gen te bevrijden en hulp te halen voor zijn vriend. De sneeuwmassa's lagen ech ter zoo hoog, dat het niet gelukte den tweeden bedolven© te vinden. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA IN DE OOSTENRIJKSCHE WEERMACHT. De politie heeft in de garnizoenstad Stockerau bij: Weenen 45 communisten aangehouden wegens communistische pro paganda onder de soldaten. Na verhoor zijn 43 hunner weer op vrije voeten ge steld. „DE VLOEK VAN DEN PHARAOH". De bijgeloovige lieden die meenen dat „de vloek van den Pharaoh" reeds meer dan twintig menschen doodelijk getroffen heeft, die met het bloot- leggen van Toetankhamen's grafkamer te doen heb ben gehad, zijn onder den indruk van een nieuw ongeluk gekomen. Toen het stoffelijk overschot van Lord Westbury, van wiens tragischen zelf moord wij Zaterdag melding hebben ge maakt, naar den lijkoven te Golders Green werd overgebracht, is een achtjarige jon gen op straat onder de lijkauto geraakt en gedood. EEN TREIN IN EEN GROEP ARBEIDERS GEREDEN. Nabij* de Silezische Poort is gisteren morgen te Berlijn omstreeks 10 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Een trein, die in de richting Warschauer Brücke ging is in een bocht op een groep arbeiders ge reden. Terwijl de andere arbeiders vlug konden wegspringen zijn twee hunner kameradep onder den trein geraakt en ernstig gekwetst De andere arbeiders hebben -hen naar het dichtst bijzijnde zie kenhuis gebracht, waar één der gekwet sten weldra is overleden. De arbeiders, moeten het gegeven waarschuwingssein niet gehoord hebben MEVROUW HINCLIFFE. Men meldde Maandagavond uit Londen: Mevr. Hincliffe, de echtgenoot© van den bekenden vlieger, die op 13 Maart 1928 met een dochter van Lord Inchcape trachtte den Atlantischen Oceaan van Engeland naar Amerika over te steken en van wien niets meer werd gehoord, heeft heden voor het Hoog Gerechtshof doen verzoeken den dood van haar echt genoot te doen vaststellen. Zij werd officieel weduwe verklaard. Mevr. Hincliffe is zooals bekend is een Nedertandsche en rij heeft twee dochter tjes. Lordt Inchape, die een schenking van V2 imililoen aan de schatkist heeft aange treden, ter nagedachtenis aan zijn doch ter, schonk verder 10,000 120.000) voor hen, die door hte ongeluk getroffen waren. Dit bedrag werd aan de weduwe en haar dochters geschonken. ONDEUGDELIJKE DRANKEN. Kort geleden was uit New-York ge meld, dat vijf ion ge mannen een vloei stof, bestemd als anti-vriesmiddel voor auto-radiatoren, welke vloeistof bestond uit glycerine en methylalcohol, voor wijn hadden gehouden, ervan hadden gedron ken, en aan de gevolgen waren over VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare strafzitting van Maandag 24 Februari. Betracht mijne woorden doch niet mf]ne daden! In een der schoollokalen van het eiland Urk werd den tweeden Kerstdag van het voorgaande jaar een samenkomst ge houden, waarbij1 verschillende genoodig- den zich echter zoo onheusch gedroegen, dat de aanwezige rijksveldiwachter v. Zutphen krachtig ingreep en verschillen de onrustverwekkers tamelijk onzacht de feestzaal uitwerkte. Een van deze bal sturige jblallonhroeken, de ongehuwde visscher Okke W. gaf daarover zijn on tevredenheid te kennen door van Zut phen een minderwaardig scheldiwoord toe te voegen. Deze ambtenaar, overtuigd zijn plicht te hebben gedaan, liet zioh deze beleediging niet aanleunen en maakte proces-verbaal op, welke zaak heden ook weer was uitgekozen voor behandeling. De scheldende visscher was thans echter onzichtbaar. De officier was weinig ge sticht over de rechtzinnige Urkers, wiens handelingen dikwerf absoluut niet over eenstemmen met hun leer, zooals ook nu weer was gebleken. De burgemeester houdt zijn minder oirbaar optredende ge meentenaren ook nog de handen boven het hoofd, misschien uit overmaat van burgervaderlijke zorg en liefde, doch de officer kon deze houding niet onverdeeld goedkeuren en toonde zulks door tegen Okke W. 40 boete of 40 dagen te requi- reeren. De politierechter sloot zich vol komen bij, dit voor onzen gemoedelijken en gelijkmatigen officier zeer scherpe requisitoir aan en veroordeelde den smia- der van den gezagshandhaver tot 80 boete of 80 dagen. Die niet hooren wil, moet betalen. Een te Hypolitushoef te Wieringen wo nend los-arbeicler en miniatuur-aannemer Arie D. bad op 21 Januari de vrijheid ge nomen ongevraagd en ongeweigerd zich een wagonlading puin, liggende op den afsluitdijk en nog wel eigendom van den Staat der Nederlanden, het eenige eigen dom vrees ik, dat ons voor «ns goeie be lastinggeld zal worden aangeboden, toe te eigenen. Hij werd door den opzichter Klos ernstig gewaarschuwd, dez0 on rechtmatige pum-anexatie te staken, doch Arie scheen doof aan dat <*>r e" snoepte nog een wagentje vol met het minder aangename gevolg, dat hij Maan dag terechtstaande terzake diefstal, werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen en bovendien nog heel wat moest ver duren, dat hem niet vleiend in de ooren zal hebben geklonken, doch waaraan wij verder maar geen publiciteit zullen geven, Oude liefde roest maar zelden. {De 27-jarige metselaar Jiac. K. te Den Helder had een stevige liaison gehad met een zekere mej. de wed. S. _Het scheen echter wel, dat de beminnelijke doch wis pelturige weduwe later haar zinnen had gezet op een' flinken korporaal-schrijver der Kon. Ned. Marine, zeer tot teleurstel ling van den versmaden metselaar, die op 16 Januari, toen hij zijn geliefde weduwe stevig gearmd met den korpora® voor zich uit zag wandelen, zijn jalouzi© niet kon bedwingen en den korporaal van achter een zoo hevige duw gaf, dat hij voorover viel en tamelijk onzacht met de knieën op straat terecht kwam'. De vurige metselaar stond heden voor deze mishan deling terecht en werd met inachtname van verzachtende omstandigheden, hoe wel de matroos zijn knietjes nog voelde, veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen. Hierna afzwaaien. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige strafkamer. Strafzitting van Dinsdag 25 Febr. Uitspraken zitting 11 Februari. Roelof Pranger, Westwoud, veroor zaken van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen op een spoorweg, iemands dood. ten gevolge hebbende (art. 165 Wetb. v. Strafrecht), vrijgesproken. Henri Jao. Leonardus Eschmeijer, machinist, Amsterdam, als boven, 30 boete of 80 dagen. Nieuwe zaken. Bezwaren tegen een veroor deellng ln eerste Instantie. De eerste verdachte, die was uitgenoo- digd voor de meervoudige strafkamer te verschijnen, was de 23-jarige heer Wil lem Br., ex-koopman te Amsterdam, die door den Kantonrechter te Den Helder was veroordeeld omdat hij op 2 Juli te Wieringen op den Westlanderdijk met een door hem bereden motorrijwiel had voortgetrokken een driewielig transport rijwiel, door een touw aan den motor ver bonden, welke transportrijwiel zoodanig slingerde, dat gevaar voor de veiligheid van het verkeer werd teweeg gebracht. Er werd volgens den verbalisant, briga dier Witvliet, met een snelheid van pl.m. 25 K.M. gereden^ De appellant, in persoon tegenwoordig, ontkend met een snelheid van 25 K.M. te hebben gereden, terwijl hij voorts het gevaar voor de veiligheid niet wenschte aan te nemen. De Officier opperde de vraag of het slingeren van het transport rijwiel was te wijten aan de manier van rijden van den motorrijder. De verbalisant Witvliet oordeelde, dat zulks wel het ge val was. Als getuige a décharge werd gehoord de boterhandelaar, Gornelis Br., te Den Helder, een broeder van hppellant, welke heer op het transportrijwiel zat. Deze schatte de snelheid van den motor op 15 K.M. Het transportrijwiel 'bestuurde hij met zijn been. Appellant bleef bij zijn ontkentenis wat betref de rijsnelheid en het slingeren. Brigadier Witvliet verklaarde nog dat de weg in casu hellend afliep, wat ge tuige C. Br. echter tegensprak. Hoewel de Officier in 't algemeen den brigadier Witvliet gelijk gaf met zijn nauwlettend verkeerscontrole, kon in dit geval spreker niet aannemen het gevaar waarop de dagvaarding met zoovele woor den doelde en wel door het ten laste ge legde slingeren. De Officier was van meening, dat dat slingeren niet zoo hevig was geweest. Voorts bleven onbeantwoord de vragen: was deze slingering gevaar lijk voor het verkeer en wie veroorzaakte dit slingeren. Dit alles komt niet voldoen de uit in de dagvaarding en derhalve re- quireerde de Officier vernietiging van het vonnis en vrijspraak voor den appel lant. Hooger beroep tegen een veroordeeling wegens oveirtredlnlg motor- en rljwlelwet. Deze zitting was nogal rijk in diverse appélzaken met betrekking tot overtredin gen der motor- en rijwielwet. Thans stond terecht in hooger beroep de 42-jarige wagenmaker, Cornelis K„ uit Anna Paulowna, die einde Juni te Den Helder door onvoldoend rechts uitwijken met zijn auto een aanrijding had veroor zaakt met een rijwiel, bestuurd door den 28-jangen landarbeider van 't II., aldaar De aanrijding had plaats op 23 Juni op den Sluisdykstraat nabij de West- en bpoorgracht. Door het uitblijven van een signaal en het rijden op de linkerzijde van den weg, kon van 't H. een aanrij ding met ontgaan, hoewel hij nog zooveel i j remde- Er was ruimte te over zoodat de aanrijding gemakkelijk voor-' komen had kunnen worden Een schetskaart van de situatie ter plaatse, medegebracht door den verdedi ger van appellant, mr. Buiskwl Schagen, werd door alle belanghebbend den met belangstelling bezichtigd. Ieder trok natuurlijk uit deze expositie de con clusie die hem het meest voordeelig toe- 80De6 appellant merkte op, dat getuige van 't H bil alles wat hij oplepelde, formeel stond te liegen, waarop de president hem aanspoorde zioh behoorlijk uit te druk ke Volgens verdachte dan, wat van 't H door zijn woest en onvoorzichtig rij- den zelf de oorzaak van de aanryding ge weest. Hij stak in groote vaart eensklaps dwars den weg over, waarop van 't H. in terrumpeerde dat dit een groote onwaar- heT?e kans dat tusschen partijen oveneen- ofmmniTiff zou bereikt kunnen worden, M"J- Hille- gonda Smits, een bewoonster van de Westgracht die op het cntieke moment op haar buitenverblijf, casuqui een stoel voor haar woning, had plaats genomen, had de aanrijding als toeschouwster medege maakt en opgemerkt dat appellmit op de linkerstraathelft reed byrfa op de leine steentjes, zooals door haar op de kaart werd aangewezen. Niettemin waren haar observatiën niet volkomen m overeen stemming met de lezing van den eersten en voornaamsten getuige. Over het feit of verdachte al dan niet had gestopt, had den beide partijen een geheel verschil lende opvatting. De Kuiper zeide: ik heb wel degelijk gestopt en de aangeredene beweerde dat er niets van aan was. De heer Haksteen, cidevant caféhou der te Den Helder derde en laatste ge tuige in dit aanrijdingsproces had den auto geheel links van den weg zien rij- den en gezien dat van 't H. kwam aanrij den en hij dezen met zijn rijwiel later op de straat zag liggen. De aanrijding zelve kon hij niet waarnemen. De heer Officier, memoreerde dat ver dachte werd veroordeeld door den Kan- onrechter te Den Helder tot 100 boete of 50 dagen. De Officier betoogde voorts dat verdachte werd veroordeeld ter zake art. 6, het linksrijden, en dat deze telaste- legging de eenige is, waar men in casu mee heeft te maken. Het vonnis' was dus juist gewezen en derhalve requireerde de Officier bevestiging. De verdediger, mr. Buiskool, was het volmaakt eens met den Officier, dat hier een veroordeeling was uitgesproken met betrekking tot artikel 6 der motor- en rij wielwet. Uit verschillende gegevens wilde pleiter echter aantoonen, dat verdachte niet zóó ver links reed als hem werd ten laste gelegd. Het ging er om of verdachte verplicht was een lantaarnpaal, die ook in het gebeurde een zwijgende rol speel de, links of rechts te passeeren. In dit verband achtte pleiter het vonnis niet juist gewezen en drong hij dan ook aan op vernietiging van dit vonnis en vrij spraak van verdachte, subs. het opleggen van een minder hooge boete, zoo de strafkamer met zijn conclusie niet acooord ging. Strandjutter!) te Texel. De niet aanwezige verdachten P. K., J. K. en W. B., allen te Texel, moesten te recht staan terzake wederrechtelijke toe- eigening van aangespoeld strandhout, een aantal (163) van een schipbreuk aange spoelde schroten, welk feit was geconsta teerd door den strandvonder Daalder. De heer Officier requireerde na ver hoor van den heer Daalder, hulp-strand vonder te Texel, tegen ieder der verdach ten 40 boete of 40 dagen. Daarop stonden Jan K„ oud 17 jaar en arbeider, Gerrit Sch., 43 jaar en arbeider, beiden te Texel, eveneens terecht terzake strandjutterij. Zij hadden op 10 Decem ber, gelijk vorige verdachten, een aantal aangespoelde schroten weggenomen met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening. De ouders van den minderjari gen Jan K. waren niet aanwezig, evenmin als rechtskundige bijstand, die vermoe delijk niet verlangd werd. Jan K. wist niet dat het nieuw hout en ook niet dat deze toeëigening niet geoorloofd was. Hij beschouwde het als brandhout. Verdachte j Gerrit Sch., had de bedoeling het hout naar den strandvonder te brengen. Deze fabelachtige eerlijkheid werd echter door den president sterk in twijfel getrokken. De heer Daalder had trouwens Gerrit S. reeds meer betrapt op vervoer van aan gespoeld hout. Hij stond bekend als be rucht strandjutter. Tegen dit praedicaat werd door Gerrit krachtig geprotesteerd. De heer Officier, het wóórd verkrij gende, achtte het feit wettig en overtui gend bewezen en vorderde tegen J. K. 10 boete of 10 dagen tuchtschool en tegen Gerrit S. 40 boete of 40 dagen. Nog vier strandjutters tot besluit Tenslotte versoheen nog een kwartet verdachten voor de strafkamer en wel de h.h Gerrit B„ pensionhouder, Jacob K., 1 ïeter v. d. VI. en Rijer E., alle drie ar beiders en allen wonende te Texel. Deze heeren hadden zich eveneens aan strand- jutten m den avond van 10 December schuldig gemaakt Ze werden door den strandvonder Daalder opgemerkt op den Srwe)edef met een met aange- ElV£hr?!eï beladen rijwiel. De heer hnai beeft hem toen een procesver- dpn Seze5? en het hout later door li» u 6v ,r *n beslag doen nemen, «ia !eren bes°bouwden de vondst deels strandgoed en waren Jemen |S v Z|e£ met het nobele voor- te tra bet hout bij den strandvonder aan rleJfi wagen van den strandvon- hot ial er yoortrtjgereden, zonder van het aangespoeide notitie te nemen. f m w Jverd volgens bekend reoept, verrit 40 dagen tegen ieder der Dmiria Peze ®taan volgens den heer tt., uiet als strandjutters bekend. Maart alle ^k011 Dinsdag 4 Hierop volgde sluiting.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10