Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. len, begon de man te Éshieten, waardoor ook bet leven der agenten ln gevaar kwam. De leider der politie liet toen dy namiet halen en het alleenstaande huls met den krankzinnige erin in de lucht vliegen. EEN MOOI GEBAAR. 100.000 voor do ziekenhuizen te Birmlngham. Een rijk bierbrouwer uit Birmlngham heeff een fonds gesticht van 100.000, waarvan de rente telken jare aan plaatse lijke ziekenhuizen en andere liefdadige instellingen zal ten goede komen. Het fonds draagt den naam „The Baron Havenport fund" en staat onder beheer van burgemeester en wethouders der stad. brand in het gerechtshof te antwerpen. Dossiers verloren gegaan. In het gerechtshof van Antwerpen, waar thans belangrijke uitbreidingswer ken worden uitgevoerd, is Zondag, ver moedelijk ten gevolge van kortsluiting, brand ontstaan. Het binnengebouw, waar in de kantoren der griffie zijn gevestigd, brandde geheel uit. De meeste dossiers van civiele en correctioneele zaken gin gen verloren. Ook de rest van het ge rechtshof heeft eenige schade geleden. diefstal en ontwijding in een kerk. Dieven, die de laatste dagen reeds hun slag hadden geslagen in verschillende kerken te Rome, braken Dornte dagnacht ir> de kerk van Santa Maria Maggiore in, beroofden de miskelk van het zilver en wierpen de hostie, die zich daarin be vond, op straat. De paus gaf voor Zondag last tot een mis van eerherstel in alle ker ken te Rome. groote brand te gladbach. Vrijdagavond omstreeks tien uren is brand ontstaan in de sorteerzaal van de textielfabriek der Saft A.G. te Gladbach. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het grpotste deel van het uitgebreide fabriekscomplex in de asch is gelegd. De schade is zeer aanzienlijk. Groote partijen katoen zijn verbrand. de gazette du franc. Mevr. Hamau gaat in honger staking. Mevr. Hanau, die zich in verband met de zwendelzaak der Gazette du franc nog steeds in hechtenis bevindt, heeft, naar Belga uit Parijs meldt, een brief geschre ven aan den procureur-generaal, waarin zij protesteert tegen haar gevangenhou ding en een hongerstaking aankondigt. gasvergiftiging te hamburg. Drie dooden. In de Diederlchstrasse te Hamburg heeft een thuiskomend familielid Zondag nacht de 42-jarige eigenares van de woning en haar broeder dood te bed ge vonden. In de keuken was een slang los geraakt, terwijl.de kraan open was. Een onderhuurder is eveneens dood in bed ge vonden. ernstig motor-ongeluk Een ernstig motor-ongeluk, dat twee mensohen het leven kostte, is Zaterdag nacht op den landweg tusschen Aschen- dorf en Papenburg (bij Eme) gebeurd. Gistermorgen vroeg constateerden voor bijgangers, dat de Dever-brug defect was en zagen zij in de Dever een vernield motorrijwiel en de lijken van een man en een vrouw. Men vermoedt, dat de motor rijder met zijn duo-passagier tengevolge van den dichten nevel tegen de brugleu ning is opgereden en dat beiden daarna in den Dever om het leven kwamen. vergiftiging van een danseres. Naar uit Miinohen gemeld wordt, is daar de 21-jarige balletdanseres Lu Brug- lander, een zeer populaire artiste, waar schijnlijk door vergiftiging om het leven gekomen. De danseres werd voortdurend door een jeugdig figurant met liefdesbe tuigingen achtervolgd. Deze jongeman heeft getracht met behulp van cyaan kali, waarvan hij altijd een hoeveelheid bij zich droeg, zelfmoord te plegen. Hij bevindt zich thans in arrest. De politie onderzoekt de zaak. Moorden op Cristenen in China. Wfj hebben Zaterdag melding gemaakt van de ontvoering van geestelijken en in- landsche christenen door Chineesohe roo vers. Thans komt over die zaak oen nader aanvullend bericht van zeer schokkenden aard. De twee ontvoerde geestelijken -r een bissohop en een pator alsmede drie Ghineescbe geestelijke zusters, zijn ver boord. Zij werden bij een vaart op de Noord-Rivier door roovers overvallen* die Poogden hen te ontvoeren; maar de gees tlijken verdedigden zich manmoedig. Toch werden zij overmand. De roovers staken de boot van de ohristenen in brand on bestalen hun slachtoffers. Toen andere priesters zich naar het gebergte begaven om over de vrijlating van hun ontvoerde geloofsgenooton te on derhandelen, was het te laat. Wel von den zij de vijf lijken der ontvoerden. De beide priesters waren Italianen en de Itallaansche gezant te Peking heeft aen protest gezonden aan de regeering te Nanking. Tevens heeft hij: berloht van het gebeurde gestuurd aan de regeering te Rome. Overstroomingen In Zuid- Frankrijk. Verscheidene slachtoffers. Er komen onrustbarende beriohten over ovorstroomingen ln Zuid-Frankrijk, tus schen Perpignan sn Nnrbonne. De spoor dijk van de kust naar Toulouse is op tenminste drie plaatsen doorgebroken en te Albi zijn eenige huizen ingestort en men vreest dat er vele menschen ver dronken zijn. Bij Montauban zijn sinds Zondagmorgen tal van boerenwoningen volkomen geïsoleerd en ook hier moeten menschen verdronken zijn benevens veel vee. In verschillende dorpjes hebben de bewoners hunne huizen verlaten. Zij kampeeren in de bosschen en andere liooger gelegen terrein. Er heerscht ge brek aan vervoermateriaal en levens middelen. Ook zijn verschillende kleine bruggen ingezakt, waardoor het nog moeilijker wordt de menschen hulp te bieden. De was van de Orp, die Zondagavond aanmerkelijk verminderd was, is Zondag nacht als gevolg van nieuwe stortregens toegenomen. Zij overtreft nu dion van het gedenkwaardige jaar 1856, en het water breidt zich uit in de vlakte. Autobusdiensten moesten gestaakt wor den. In een stal zijn 12 koeien en 80 schapen verdronken. RUSSISCHE VLUCHTELINGEN IN POLEN. Volgens de Express Poranny is Don derdagnacht een afdeeling van de Russi sche grenswacht, bestaande uit twintig soldaten, onder leiding van hun comman dant bij Luniniec de grens overgestoken. De soldaten meldden zich bij het politie bureau, waar zij verklaarden, dat zij reeds sedert geruimen tijd voornemens waren geweest de gelederen van het roode leger te verlaten. In Rusland had men niet voldoende te eten gekregen; bovendien had men on langs tegen de boeren moeten optreden, die zich tegen de onteigeningen verzet ten. Daar een deel van de soldaten weiger den te gehoorzamen en tegen de boeren te strijden, werden zij als slaven behan deld. In een deel van de Poolsche pers staan alarmeerende berichten, dat wit-Russi- sche boeren uit Sowjet-Rusland in mas sa's de grens overtrekken. De bóeren vluchten uit hun vaderland, daar hun boerderijen tot gemeenschappelijk bezit worden verklaard. De Russische grens wachten hebben een drievoudige verster king gekregen om grensoverschrijdingen te verhinderen. Wie bij zulk een poging wordt gesnapt wordt onverbiddelijk neergeschoten. In Polen rekent men er op, dat het aantal yluchtolingen nog grooter zal worden. In regeeringskringen wordt met het oog op den moeilijken oeconomischen toestand het plan opge worpen om een concentratiekamp voor de vluchtelingen in te richten. De autori teiten in de grensdistricten hebben van de regeering opdracht gekregen om ge delegeerden naar de grens te sturen om juiste gegevens te krijgen. DE ENGELSCHE OPENBARE MEENING EN DE VERVOLGING DER RUSSISCHE KERKEN. Angst voor diplomatieke gevolgen. De Daily Telegraph zegt, dlat men ver steld zal staan over een onthulling welke zj 'kan- doen, namelijk, dat de regeering tot leger en vloot een order heeft gericht, waarbij hun verboden wordt mee te dom aan de bidstonden, die op 16 en 19 Maart georganiseerd zijn, ten behoeve van de Russische kerken. Zulk, een order zou in gewone gevallen' uitgaan van den leger- raad en de admiraliteit, maar de verant woordelijkheid er voor berust bij de regee- ring en er wordt .thans 'bijgevoegd dat het verbod om politieke redeoen is uitgevaar digd. Dit is, meent het blad, zonder weder gade, maar door zich te bemoeien met de vrijheid van veldpredikers en vlootpredi- kanten om te preeken en te bidden op de wjze die hun verschillende gezindten voorschrijven, heelt de regeering een con- stitutioheele kwestie van tot ernstigst be lang aan de orde gesteld. Voorts toeft de Britsche omroep gewei gerd de Christelijke protest-beweging in staat te stellen haar doel voor de luis teraars uiteen te zetten, om den poiitieken terugslag die dit zou kunnen hebben. Bo vendien is het de vaste politiek van den omroep zich niet te mengen in- binnen- landsohe aangelegenheden van andere lan den. Gruwelen dhr vervolging. De bissohop van Winchester toeft den tekst van een collecte (gebed) voor zijn diocees vastgesteld en zegt in de toelich ting: „De vervolging ln Rusland Is, bij ons wien de eerste poging die do geschie denis vermeldt om den geestelijke uit te roeien en de goddelijke idee zelve te ver nietigen. Zij zal evenmin slagen als men er in zou kunnen slagen moederliefde of eenlg ander menschel ijk instinct te ver nietigen". De bisschop haalt uit een brief van den Klëfsohen Metropolist Antonius, die thans de geestelijke leidsman van de Russische ballingen in Europa te, het vol gende aan: „Volgens de laatste inlichtingen, zijn 81 bisschoppen, 1560 lagere geestelijken en meer dan 7000 monniken en nonnen ge dood zonder verhoor of proces, alleen om dat zij: onzen Heer erkennen; 48 bisschop pen, 8700 lagere geestelijken en 10.000 monniken verkwijnen in do gevangenissen „De vervolgingen duren voort en eiken dag worden nieuwe slachtoffers aan de droevige Ijst toegevoegd. De boeken van de Heilige Schrift worden uit bibliotheken verbannen; het bewaren er van wordt ge straft met de galeien, en het voorlezen er uit, met name aan kinderen, met den dood het voorjaar, koop tijdig een pot gestraft. Er worden openbare verbrandin gen van evangelies en heilige beelden aan gericht. „Nog ongeveer drie weken geleden werd zulk een verbranding van 4000 heilige beelden' en 2500 evangelies en bijbels in het dorp Gologtko, in de Donrprovincie, georganiseerd. Tallooze kerken zijn geslo ten of in kroegen en bioscopen veranderd. Te St Petereburg is een bijzondere „uni versiteit voor atheïsme" geopend* waar studenten van alle nationaliteit in atheïs tische propaganda worden opgeleid". In een hoofdartikel kenmerkte de JDaily Telegraph" het bovenvermelde bevel van de regeering aan leger en vloot als igmobeL De regeering toeft zich daardoor tegen over alle godsdienstige leiders in Enge land gesteld en een poging gedaan om de persoonlijke godsdienstvrijheid te be perken. Een biddag ln België. 'Door kardinaal van Roey, aartsbisschop van Mechelen, is een herderlijken brief gezonden aan de katholieke priesters en gielooivigen in België, waar,bij' hij het voorbeeld van den paus navolgend, tegen de godsdienstvervolgingen in Rusland protesteert. Op den aanstaanden feest dag van den heiligen Joisef zal dan ook in alle kerken van België door de pries ters en geloovigen voor het heil der vol keren van Rusland worden gebeden* DUSSELDORPS „STEKER" OVER ZICHZELF. Nieuwe brief met beschrijving van zijn levensloop. Het te Dusseldorp verschijnende blad „Freiheit", dat indertijd ook de beide door de politie als echt beschouwde brieven van den „steker" ontving, publiceert heden, naar de „Temps" meldt, een nieuw schrij ven. Het blad verklaart met beslistheid, dat ook dit epistel, zooals bij vergelijking van handschrift en stijl blijkt, ongetwij feld van den moordenaar afkomstig is. Interessant is, dat de schrijver ditmaal nauwkeurige mededeelingen over zich zelf verstrekt. Zoo zegt hij o.a.: „Mijn vader was een hooggeplaatst ambtenaar. Ik heb gestudeerd, heb later een misstap gedaan bij een bankinstelling en ben ontslagen. Ik heb ook de schil dersacademie te Dusseldorp bezocht, maar dat beviel mij niet. Later werd ik ver zekeringsinspecteur bij de Victoria. Thans leef ik van talrijke oplichterijen. „Er is zooveel geschreven over het pa pier, dat ik heb gebruikt. De zaak is doodeenvoudig: ik heb het op het post kantoor in de prullemand gevonden. Wat de kindermoorden betreft,dacht ik, dat dit voor mij een bevrijding van den druk zou beteekenen, maar het resultaat was negatief. Zaterdag heb ik, als dame ver momd, met een hooggeplaatst politiebe ambte gedanst". Aan het slot van dezen brief geeft de schrijver dan nog een nauwkeurig signa lement van zichzelf op, waaruit blijkt, dat hij 1.86 M. meet. EEN DOODELIJK ONGELUK IN DE BERGEN. Een der bekendste gidsen van Zermatt het slachtoffer. Een der bekendste berggidsen van Zermatt, Hermiann Perron, heeft 'bij1 een bestijging van den Brodthorn het letven verloren. Maandagavond was hij' met een alpiniste uit Luzern op weg gegaan, om, voor het grootste deel op ski's, den Broiit- horn te bestijigen. Dinsdagochtend wanen Perren en mej. Ecker, eert 33-jarige dame uit Luzern, reeds tot 50 meter onder den top genaderd, toen plotseling een andere groep bergbestijgers, die achter ton aan ging, een 'gil hoorde en Perren en miej. Eckert in de diepte verdwenen waren. Een brug van sneeuw, dien zij gemeend hadden te kunnen overschrij den, was onder hun last ingezakt en had beiden in den afgrond gestort. Hennann Perron was reeds 68 jaren. Hij was bij alle alpinisten bekend als één der bekwaamste Zwitsersche berggidsen. Reeds 140 maal had hij' de moeilijke be stijging van den Matterhorn bij Zermatt met succes volbracht. Hij' had gehoopt nog de 150ste Matterhorn-bestijging te kunnen vieren. Daarna zou hij zich uit de wereld der gidsen terugtrekken. De Breithorn was echter zijn noodlot. Reeds een paar jaar geleden was Perren, die anders nimmer ongelukken had onder vonden, bij een bestijging van den Brodt horn met den toerist, wien hij: zijn dien sten als gids had aangeboden, in een gletscherspleet gevallen. De bultenland- sche toerist was terstond dood, doch Per ren bleef ih leven en hileld anderhialven dag bij het lijk van den toerist de wacht,, tot dat een colonne die plaats des ontolls bereikte, om tot Jjjjk te bezigen. ONTPLOFFING VAN 800 KILO DYNAMIET. In de baznltmijn te Ballstetn, een klein stadje in Hessen, ontstond Zaterdagoch tend door onvoorzichtigheid van een ar- bolder in een voorraad van acht honderd kilo dynamiet een ontploffing. Een hagel van zware stukken steen kwaim op de da ken, straten en huizon van het stadje te recht. Vrijwel geen huis werd gespaard. Eon school stortte in. Verscheidene auto's, die op een marktplen stonden, werden vernield. De bewoners van het stadje vluchtten ln de kelders. Voor zoover be kend zijn geen slachtoffers te betreuren. De materieele schade te echter buitenge woon groot. EEN TERECHTSTELLING. Onder groote belangstelling werd Za ter dag op den elootrtschen stoel terecht gesteld prof, James H. Snoek, eon gehuw de mnn, dio oon vrou w, met wilo htl ton Intieme betrekking bad gehad, vermoord de. In Augustus 1029 word hty ter dood veroordeeld en eerst Zaterdag, laat in den (middag, werd het vonnis voltrokken. Zooals gewoonlijk, publiceert de Amerl- kaansohe peis bijzonderheden omtrent het gedrag van den veroordeelde gedu rende de laatste dagen van zijn leven. Hij zou zeer kalm en rustig zijn geweest Ingezonden. Hooggeachte Redactie, Het zfj ons vergund een klein beschei den plaatsje te vragen in Uw veelgelezen blad. Met veel leedwezen lazen wij in een in gezonden stuk in Uw Zaterdagavond- nummer van 1 Maart, dat Mevrouw Grun- wald-Witmond veel last ondervindt van roetspuwende Z-booten. De goede bedoeling van de Redactie om ons van deze zware beschuldiging vrij te pleiten hebben wij op zeer hoogen prijs gesteld. Maar! Mijnheer de Redacteur, eerlijk is eerlijk! Uw beschuldiging dat de ge achte inzendster beter thuis is op het ter rein der huishoudkunde dan op maritiem gebied is niet volkomen juist, en het is de Redactie van de Heldersche Courant die, hoewel anders zoo goed op de hoogte, nu toch de plank heeft misgeslagen! Door de Z-booten wordt wel degelijk olie gestookt, zfj hebben n.L één olieketel en 2 kolenketels, en binnen liggende staat als regel de olieketel bij. Wij voelen ons dus wel degelijk een weinig schuldig aan het bezoedelen van de wasch van mevr. Grunwald. Wij zijn het er volkomen mede eens dat het roetuitzenden bij Oostenwind zooveel mogelijk vermeden dient te worden, en beloven dus in den vervolge niet meer te zullen vergeten bij Oostenwind een dek sel op den schoorsteen te zetten. Met dank voor de verleende plaats ruimte teekenen wij Hoogachtend, Z-boot-Commandanten. Willemsoord, 2 Maart 1930. Mevrouw Grunwald heeft het pleit ge wonnen, in tweeërlei opzicht Zijl i s mari tiem onderlegd, zie 'hierboven, en heeft last gehad van roetspuwende Z-booten. En ook heeft zij haar doel bereikt, waar de commandanten van de Z-booten beter schap hebben beloofd en in tot vervolg een deksel op den schoorsteen zullen zet ten, als de wind uit het Oosten waalt. En wij zijn beschaamd en zwijgen stil, in erkentenis van onze fout Van den heer H. J. M. ontvingen wij ook nog een ingezonden stuk, naar aan leiding van dit „zeer belangrijke" onder werp, waarvan de plaatsing, na boven staande bekentenis van de Z-boot-oom- mandanten, geen zin meer toeft Red. Held. Crt o Geachte Redactie. Mag ik 'n klein plaatsje van u verzoe ken voor het volgend ingezonden? Bij voorbaat m'n dank. Hoogachtend, Uw diw., H. J. MARINUS. Zaterdag hebben wij nog eens goed kennis kimmen nemen van de voordeden, die het nieuwe vastrechttarief ons biedt Uit zakenoogpunt te het misschien goed', alleen de voordeelen te laten' zien. M. L ware het ook noodig geweest^ de nadeelen aan te geven. Met een voorbeeld zal ik tot duidelijk makeo. Ik ben over 1929 een goede klant van de gasfabriek geweest en tob 1500 M'. gas verbruikt. Ik verbind mij voor het vastredhttarietf etn betaal in eerste-instantie 1350 X 6 et 81. Mijn verbruik wordt over 1930: 1000 M3. Voor deze 1000 M8. geef ik dan nog uit 1000 X ot 50. In totaal betaal ik dus 81 50 131 en dit voor 1000 M8., hetgeen een bedrag van 13,1 et. oplevert Mijn buurtman is een slechte klant van de gasfabriek geweest Hij gebruikte in 1929 slechts 600 M3. gas. Ook hij neemt het vastreohttarief, Hij betaalt in eerste instantie 540 X 6 ct f 32.40. Hij voert dit jaar zijn vertbnudfc op tot 1000 M8. en betaalt hiervoor nog eens f 50, di. in to taal- f 82.40, ook voor 1000 M8. Zöodat mijn buurman, de minder "goede klant over 1929, uit diank voor die slechte klandizie zijn gas voor ruim 8 ct krijgt, terwijl ik, de goede klant over 1929, er ruim 18 ot voor betaal. Ik kan zoo'n regeling niet erg schitte rend vinden, neen, ik vind ze schreeuwend onrechtvaardig. O Geachte Redactia Met het oog op het raadsvoorstel dér gemeente Den Helder inzake wiizllging winkelsluiting verzoekt de Nederlandscto Bond van Kappers Personeel, Afd. Den Helder, eenige plaatsruimte in uw blad; bij voorbaat dank. Minister Slotemaker de Braïme, uit het vorige Kabinet, die tot initiatief nam om het winkelpersoneel te betrekken onder de Arbeidswet en daartoe zijn Werktijden besluit uitvaardigde, heeft blijkens de slechts enkele weken praktijk van deze nieuwe regeling zeer verkeerd gedaan om de gelijktijdige invoering van de Rij kei winkel slu 1 tingswet, waarop door de bom den van Werknemers in het winkelbedrijf waB aangedrongen, niet door te voeren. Blijkens uit alle deel en -van het land ko mende beriohten en niet ln het minst lp do hoofdsteden staat het met de uit voering der nieuwe wettoiUko bepalingen allertreurigst. Van een hmidlhnviing van oen OV.-urigeu werkdag en werktijd van 58 uur per week nog gezwegen van den verplichten vrijen halven dag te lang niet overal sprake* Patroons met 1 man (of vrouw) perso neel, zitten het moest ln de knel. En zij vormen de meerderheid dier werkgevers in het bapperebedrijl. Ma»r ook de grootere zaken, met meer dere bedienden of ooiffeuses, waar nu op de beurt een der personeelleden een halven dag vrij te, ondervinden last en schade van deze ongeregelde toestanden. Zoolang de Rijkswet op de winkelslui- tin op zich laat wachten, en dat kan nog wel een jaar en langer duren, te een ge meente-verordening ten deze de eenige wég. Het te een vitaal belang voor patroons en personeel, dat zoo spoedig mogelijk overal van gemeentewege een sluitingsuur wordt vastgesteld benevens een verplichte sluiting op een halven dag per week. Hierbij dient in het oog te worden ge- honden, dat, willen deze vrije uren voor tot personeel op dien hal ven dag eenig effect sorteeren, dit een verplichte mid- dagsluiting zal moeten zijn. In diverse gemeenten te door die afdee- lingen van den Kappersbond (patroons) geadresseerd om vaststeling van een be paling in de Winkelslmtingsverordenlriv voor een verplichte middagsluiting. En waar mogelijk is daaraan door d'en per- soneelbonld adhaesie 'betuigd. De aanbevolen actie, door den secre taris van den Nederiandschen Kappers- bond gedaan op de groote vergadering te Amsterdam, waar met 'kracht werd aan gedrongen od een wettelijke sluiting der zaken, gedurende een halven dag per week op vaststelling van dezen halven dag po Dinsdagmiddag, of naar plaatselijken toe stand. Het volgende is ontleend uit die Gids en Kappersblad: Voorstelen diverse af- deelingen v.d. N(ederlandsohen) K(appers) B(ond), o.a. Hengelo, ingaande 1.1. 1 Janu ari, gemeente-verordening sluiting des Maandags, na 1 uur kaDpers-barbiers- salons. Bilttoven insgelijks voorstel. Zoo mede te Utrecht, Dordrecht, adviseeren Maandagmiddagsluiting te 1 uur; Apel doorn, Amsterdam, Gouda, Groningen, propageeren een Dinsdiagsluiting ten luur alsmede Zaterdagavondsluiting 9 uur en tevens midöagsluiting (bedoeld etenstijd). Voor het belang der kanpers, hoofd zakelijk voor hen die werken met een persoon beneden 18 jaar, te deze toestand onhoudbaar, voor tot personeel eveneens. Hopende dat H.H. Raadsleden aan deze gegevens een lijn mogen tobben om te ko men tot een- goede basis voor tot kappers- bedrijf. Het hoofdbestuur van den Nederland- Bohen Kappersbond stelde ook deze rege ling voor aan zijn afdeelingen in Neder land, als laatst noemende, en daar deze organisatie een roemrijke geschiedenis achter zich toeft, kan deze wijziging toch wel als aanneembaar worden beschouwd. Wij betreuren/ deze taiktiek, en consta- teerem bier ter plaatse niet opvolgen van de door den secretaris van dit Hoofdbe stuur (patroonsbond) aanbevolen actie. Nogmaals redactie, onzen dank voor de plaatsing van' bovenstaande. Hopende, dat dit moge leiden tot eene goede regeling. Nederiandsche Bond van Kappers- Personeel, afdeeline Den Helder. o VERKEER EN VEILIGHEID. Geachte Redactie. Met erkentelijkheid! aan het Gemeente bestuur tobben velen de nieuwe verkeers- voorscbriften begroet. In het biizonder zijn de 'borden met: „school langzaam rij den" een nuttige instelling. In aansluiting hiermee dient tot volgende te worden overwogen': le. bij de Ambachtsschool (waar de borden niet zijn geplaatst), vertoont zich het euvel, dat de Laan, juist waar tot drukke rijverkeer van richting Westplein/ naar groot gedeelte van Oude-Helder plaats vindt, 2 3 Meter smaller is dan de rest van deze straat. Vooral met het oog op de zeer vele leerlingen met rijwielen, die de Ambachtsschool bezoeken en den zoo smallen rijweg bij tot uitgaan der school vanzelf versperren, is het noodza kelijk, dat tot grasveld rondom de Ned. Herv. Kerk aan de Laan-zijde tot op de verder bestaande rooilijn wordt terugge bracht en de rijweg even breed wordt ge maakt als de rest van de Laan* Een analoog geval doet zich voor bij den Polderweg-rood, even voorbij den Watertoren* Een groot aantal kinderen moet eenige keeren per dag, op h/un weg naar en van een der vele scholen in die omgeving, een stuk van naar schatting 40 h 50 meter passeeren, waar de rijweg smaller ls dan de reet en waar een trottoir ten eenenmale ontbreekt. Een druk auto verkeer gaat ook daar langs. Als het den vericeersregelaars i.o. tot gemeente bestuur ernst te met de veiligheid en het verkeer, dan te hier een gebiedende gelegenheid om verbetering aan te bren gen Men waohte niet tot het kalf ver dronken te, met den put te dempen. U, geachte redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte, L. PINKHOF. Dan Helder, 2 Maart 1980. 4

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7