GEMENGD NIEUWS tien jaar naar gestreefd nu werkelijk de werktijden van het personeel te bekor ten Dit i® alweer geen argument van ons, maar door mevrouw Bakker-Nort in de Kamer aangehaald. Tot voor kort thans misschien niet meer door de nieuwe maatregelen waren hier ter stede nog arbeidsweken van 90 uur! Men kwne ons dus niet aan met het praatje, dat de win keliers in onderling overleg deze zaak zouden regelen! Wy weten uit de prak tijk, dat, als er iets gebeuren zal, de stok achter de deur moet staan. Toen in later jaren de liberale gedachte doorbrak, wa ren hét niet de winkeliers, die daaraan meededen, en slechts onder den drang der i democratie hebben we '©enige be schermende wettelijke maatregelen ge kregen. Terwijl de heer Biersteker de vrijheid van den bediende aantast door hem het recht tot medezeggenschap te ontzeggen, wenschen wy integendeel den winkelier de vryheid te laten en met hem te overleggen. Er zal dus dienen te wor den overwogen of niet de overheid ten deze een taak heeft te vervullen. Hierbij is het niét de kwestie hoeveel leden de Bond van Handels- en Kantoorbedienden hier ter stede telt. In de middenstandsbewegmg zelve heerscht allesbehalve eenstemmigheid omtrent de winkelsluiting. Het feit, dat in de Held. Crt. van heden een artikel staat var. den redacteur van het orgaan, neemit niet wegl, dak in hetzelfde orgaan van de hand van den heer Mollerus éen artikel van tegenovergestelde strekking is opgenomen. Ook in de N. Rott. Crt. zijn hieromtrent artikelen versohenen van middenstanders. Langs alle mogelijke wiegen trachten de middenstanders het Winkelbesluit nu reeds te ontduiken. Zoo Wil de firma Jamln zijn wenkélimeis,]es pro- moveeren tot filiaalhoudsters enz. Uit al les blijkt duidelijk, dat de winkeliers met willen medewerken. In 1917 stond d e heer Biersteker op ander standpunt dan thans; toen nam hij het standpunt in, dat hij vóór een bepaald ding was, omdat het door betrokkenen aldns was verzocht. De heer Biersteker interrumpeert. De heer Van der Vaart vindt het niet zoo erg ais het publiek zich ter wille van een bepaalde groep moet aanpassen. Ais er iets kan worden bereikt zonder dat hiermede schade wordt toegebracht aan den winkelstand zal de gemeenschap zich moeten aanpassen. Maar onze mee ning was gebaseerd op de argumenten, door de hamen van den middenstand zelf aangevoerd als zijnde zonder schade voor den handel toe te passen. De heer Bier steker heeft het doen voorkomen ais zou den wij er op uit zijn de kleine winke liers te verdringen. De heer Biersteker: Dat zeide de heer Borkert, niet ik! De heer Borkert zal daar straks op antwoorden. De heer Van der Vaart: De heer Biersteker leigt verband tusschen de coö peraties ten de kleine winkeliers. Niet wij zijn bet evenwel, die de kleine winkeliers het leven onmogelijk maken. De midden stand zelve i® het, die zijn zaken uitbreidt en den kiemen winkelier bet leven onmo gelijk maakt. Alle debatten, welke daar gevoerd worden getuigen ervan, dat de middenstand zelf zich met den kleinen winkelier bezighoudt en dat deze verdwij nen moet, omdat er te veel van zijn. Maar men moet dit nu ons niet in de schoenen schuiven 1 De 'kleine winkelier moet van vroeg tot laat slaven voor een schamel bestaan. Sluit de concurrentie uit, door geiykeiyk aan allen een vrijen middag te geven, dan blijft hij wel een slpver en een- zwoeger, maar hij heeft althans een mid dag, waarop zijn bestaan wat meer kleur krygt en 'hij eens wandelen kan met vrouw en kind. Dat zijn geen uitlatingen van ons alweer, maar o. a. van anti-revo lutionairen. Aan de band van de uitlating des hee- jen Biersteker over recht, dat groeien moet, betoogt spr. voorts, dat, daar de anderen niet willen medewerken, die over heid regelend zal moeten optreden. Mevrouw Dekker: Maak er een debatavond van! De 'heer Vander Vaart: Ja, al die dingen zijn er bij gehaald! Maar spr. zal verder den 'heer Biersteker met rust laten. De heer Meijer meende, dat het ondenk baar was, dat de winkelier zou trachten de wet te ontduiken. Zoo heel erg ondenk baar is dat niet. Spr. beantwoordt nog den heer Eyiders, o. a. over den niet Reorgani seerden bediende. Wy staan niet op het standpunt, dat wij den ongeorganiseerden bediende aan zyra lot wenschen over te laten, maar wij houden rekening met hem. Het bizondere in deze redeneering is, dat zü van den heer Eyiders komt. Spr. krijgt dan altijd een wrange smaak in den mond. In Groningen zijn de ongeorganiseerden als ondierkruipers gebruikt. Overigens is ®r hier ter stede voor de ehr. en r.-k. be- dienden nog geen organisatie beschikbaar. Op hetgeen de heer Sahoeffelenberger aanvoerde, zaj. spr, niet diep ingaan. Ten onrechte meent hij, dat ik hem indeelde bil de unie-liberalen. Zooals het in de Held. Crt. is weergegeven, heeft spr. zijn •uitlating niet gedaan. De wijze waarop hij thans zyn voorstel toelicht, wijst er op, dat hy aan de zydle staat der winkeliers. Het argument van die arme weduwe, die des avonds om 7 uur nog klanten krijgt, gaat niet op; die blijft het straks ook arm houden. De heer Behoef f olenberger: Nog armer 1 I>e heer Van der Vaart: Dat kan toch niet als men die concurrentie door eep algemeonen maatregel uitschakelt! Zooals spr. zeide, zijn omtrent middag- sluiting ook wettelijk straks geen voor- ®dhriften te wachten. Het argument#om die wettelijke regeling af te wachten gaat dus niet op, het is zuiver een kwestie van dekken op je voorman. De heer Borkert dankt voor de gele- geüheid, hem geschonken om ook liet woord te mogen voeren. Het is geen ge woonte by de e.-<L fractie dat over het zelfde onderwerp meerderen het wook! voeren, en spr. zal dan ook op het gespro kene door den heer Van der Vaart niet nader ingaan. Wie aan den weg timmert, heeft evenwel toefldjks, en men heeft er spr. een verwijt van gemaakt, dat hy ge zegd zou hebben, dat de kleine winkelier moet verdwijnen. Maar spr. heeft gezegd, naar aanleiding van het betoog des heeren Eyiders, die met een traan in de keel over de kleine winkeliers sprak: zoo iemand kunnen wy niet hebben» Het kapitalistisch stelsel drukt den kleinen kapitalist dood, ook den kleinen winkelier. Men zie maar eens wat in Den Haag is gebeurd by de oprichting van den Bijenkorf aldaar. Juist wy verzetten ons daartegen en wy staan op de bres voor dien kleinen winkelier. Geen oogenfblik heeft spr. dan ook met zyn beginsel gebroken, integendeel, sedert die jaren, dat hy werkzaam is in de krin gen van den middenstand is het hem dui delijk geworden, hoe menige kleine win kelier niet weet hoe de beide eindjes aan elkaar te knoopen. Niemand beter dan spr. wieet hoe daar onder die kleine win keliers getobd wordt. De zaak van dewinkelsluiting is ove rigens zoo helder als glas. De verschil lende categorieën winkeliers krijgen nu te doen met het wetsontwerp' en die zaak is zeer eenvoudig te regelen. Als we den zin van de Hanze zouden doen, zou de winkelier 101 uur per week moeten werken! De heer Minnes zegt ook nog over deze zaak te zullen spreken ingevolge het besluit in spr. fractie genomen. De Hel$. vakbeweging heeft besloten adhaesie te betuigen aan het adres van de Handels- en Kantoorbedienden, en deze zaak heeft al veel pennen in beweging gebracht. Er wordt thans Enschedé aangehaald, maar diezelfde middenstander, die daar in den Raad bepleitte maar liever- de wettelijke regeling af te wachten, moest als eerste overtreder dqor de politie worden verbali- seerd wegens vea-koopan na sluitingsuur. Vandaar dat wy geen vertrouwen hebben in den goeden wil der winkeliers. De Voorzitter breekt hier de rede van den heer Minnes af daar het inmid dels elf uur is geworden. Besloten wordt a.s. Dinsdag de discussdes voort te zetten. Nog worden zonder discussie of stem ming afgehandeld de navolgende agenda punten: Voorstel om den kotter, in gebruik by de Zeevaartschool, wederom ter beschik king van het Rijk te stellen. Voorstel in zake aanstelling van een adjunct-inspecteur van Politie. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan school 8. Voorgedragen worden: 1. H. I. Linde, te Arnhem. 2. A. van der Bij, te Kollum. 3. W. J. de Groot, te Amsterdam. Benoemd wordt No. 1 der voordracht. Eervol ontslag op verzoek wordt ver leend aan Mevr. de Wed. J. van Stry Blok, onderwijzeres aan school 7. Het in de vorige raadsvergadering ge nomen besluit tbt splitsing van de erf- pachtsaanvrage betreffende 'grond uitge geven aan den heer Wessel en Mej. Van der Kraan wordt op verzoek van betrok kene ongedaan gemaakt. Verdaagd wordt het Voorstel tot het aanleggen van diverse straten en tot het aankoopen van eenige perceelen grond. Binnenland. De moord te Amstelveen. Gisteren heeft voor het Gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep de zaak ge diend van den moord op 16 Mei 1929 on der de gemeente Nieuweramstel, by Am sterdam, gepleegd op de 66-jarige weduwe Johanna WesselinkGerekink. Wy her inneren eraan dat de losse werklieden, D. v. P. oud 34 jaar en J. P. D. oud 35 jaar, deze oude vrouw in de woning van den landbouwer Hoogeveen aan den Meerweg met touwen en een riem hebben gewurgd, en daarna wat zij in de woning van hun gading vonden: een bankbiljet van 60 en een gouden horloge hebben gestolen. Beide verdachten had de rechtbank te Amsterdam wegens moord veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Zy waren van dit vonnis in hooger be roep gekomen. By de behandeling van deze zaak door het hof zyn geen getuigen gehoord. Op de desbetreffende vraag van den president, mr. Wiarda, antwoordde de eerste ver dachte, v. P., dat hll hooger beroep had aangeteekenu, omdat hll hoopte op de mogelijkheid van een lagere straf. Ver der bleef hH bij de opgaven, destyds voor de rechtbank gedaan. De procureur-generaal, mr. Bauduin, wees er in zi|n requisitoir op, dat hot Ne- derlandsche strafrecht aanvankelijk aan do straf alleen de beteekenis toekende van bescherming van de rechtsorde en het individu, een afsohrlkwokkend voorbeeld. Deze beginselen gelden nog, al hebben nieuwe strafrechteriyke opvattingen, in wetswijzigingen neergelegd, ook groote- ro vryheid aan den rechter gelaten om de zaken te beoordoelen in verband met de persoonlijkheid van de daders. Dit heeft geleld tot grootere belangstelling in de daders by den rechter, inaar het sohynt den misdadigers ook oen grooter gevoel van wolligheid' te hebben gegeven. ITeeft niet verd. V, P., in de instructie gezegd, dat hy had gedacht, er met een paar jaar af te komen? In het gezicht van de af schuwelijke misdrijven van den lantsten tyd tegen weerlooze vrouwen en kinde ren gepleegd, lijkt het toch wel zaak, do oorspronkeiyke en nog altijd de eerste rechtvaardiging van do straf weer wat op den voorgrond te bréngen: bescherming van rechtsorde en individu. Wegens de persoonlijkheid van deze beide verdachten, die niet in armoedige omstandigheden verkeerden, niet anders deden dan slechtheid beramen, om niet te moeten werken, en ook uit het oogpunt van de openbare veiligheid en het on- menschelijke van hun daad, requireert spr. bevestiging van het vonnis der recht bank, dus ook de veroordeeling van beide verdachten tot levenslange gevan genisstraf. Het Hof zal over 14 dagen uitspraak doen. De vrouwen van de verdachten staan wegens heling terecht Vervolgens hebben zich in hooger be roep de beide vrouwen van verd. te ver antwoorden gehad, wegens voordeel trek ken uit het misdryf. Daarvoor had de rechtbank beiden tot 4 maanden gevan genisstraf véroordeeld. Het O.M., dat een jaar had geëischt was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Voor het Hof voerden beide vrouwen dezelfde verdediging als voor de recht bank. Zy ontkenden het geld te hebben aangewend ten eigen bate of willens en wetens uit het misdrijf voor-deel te heb ben getrokken. Tegen beide vrouwen eischte de. advo- vaat-generaal, mr. Bauduin, een jaar gevangenisstraf. Eindelijk gearresteerd. Naar het Hbld. verneemt heeft Maan dag te Haarlem, waar hij den laatsten tyd woonde, de Ha'agsche politie gearresteerd den heer P. J. F. Kloppenburg, op ver moedens van verduistering van een groot bedrag aan geld en effecten en onttrek king van gelden aan de kas der gefaii-. leerde Provinciale Bankvereeniging te 's-Gravenhage, waarvan de heer Klop penburg directeur was. Hy is thans in- poLitiebewaring te 's-Gravenhage. Kloppenburg is in dé financieels wereld geen onbekende. Hy was directeur der Provinciale Bankvereeniging, welke in stelling, ai sedert 1900 bestaande, zich de laatste jaren in de macht van K. bevond. Grooter bekendheid verwierf hy: door zyn creatie van den „Provincialen Bond van Effectenbezitters", welke z.g. gericht was tegen de tarieven van de Ver. v. d. Effec tenhandel te Amsterdam en den Bond v. d. Geld- en Eff.-handel in de Provincie. Door middel van de Effecten en Handels bank, eveneens een schepping van Klop penburg werden de klanten dan goedkoo- per bediend, d.w.z. ze betaalden volgens de nota een geringere provisie. Verder heeft K. de laatste jaren, toen het hem financieel blijkbaar niet meer zoo voor den wind ging de hand gehad in een aantal „syndicaten", waarvan het doel was te manipuleeren in een fonds met een be perkte markt, o.a. de My. voor Kunst matige Oesterteelt en de „Ohim". Ten slotte heeft K. zich herhaaldelyk opge worpen als „beschermer"' van aandeel houders en crediteuren bij Myen. in reor ganisatie of staat van faillissement, zoo dat hij wel eens de „beroepsbeschermer" werd genoemd. Zeer berucht is zijn op treden in de Veendammerzaak, waar hij, naar hij zeide ter bescherming van hou ders van pandbrieven, „een vinger in de brei" hield, maar waarbij zijn houding op verschillende punten niet van dubbelzin nigheid was vrij, te pleiten. Verdachte erkent schuld. Hoewel de heer Kloppenburg bijl het eerste verhoor een deel der hem ten laste gelegde feiten heeft toegegeven, stelt hy zich op het standpunt, dat deze niet straf- rechtelyk te vervolgen zyn. Hoe hy werkte. Op welke wijze de heer K. te werk ging, moge blijken uit de echtscheiding, die hy het vorige jaar wist te bewerkstelligen, toen hy aan zag komen, dat het met zijn zaken binnen afzienbaren tyd mis zou loopen en hy een flink bedrag „als appel tje voor den dorst" wilde reserveeren. By de echtscheiding werd bepaald, dat hij zijn vrouw jaarlijks 5000 zou uitkeeren. Op zijn verzoek dit bedrag te mogen ka- pitaliseeren ten einde het in eens uit te betalen, werd overeengekomen dat zy .100.000 zou ontvangen. Die 100.000 werden op haar naam overgesohreven, dooh.... de heer en mevrouw Kloppen burg bleven .samenwonen; van een feite lijke scheiding was geen sprake. Ook nu woonden zy samen in Haarlemvan de 100.000 die te voren uit do zaak gered waren 1 De arrestatie van den heer Kloppen burg heeft in ruimen kring te meer op zien gebaard, omdat hy op zeer grooten voet leefde. By zyn grooto villa in het van Stolkpark te 's-Gravenhage behoor de een uitgestrekte tuin, dien de heer Kloppenburg op zeer kostbare wijze had doen aanleggen. De fraaie aanleg met rotspartijen en hot breede bordes stond om zijn schoonheid bekend. Behalve- een huisknecht en eon chauffeur had de Tninl- 11e Kloppenburg drie dienstboden en een dame de compagnie voor mevrouw. De heer Kloppenburg bezat twee zeer luxueuze auto's. CallantsooQi DE REDDIN GHDEMON' STRATTESL Uitgesteld. De oefening met de reddingsboot, die Zaterdag as. hier gehouden zou wor den, ls voor onbepnnlden tyd uitgesteld. De oorzaak ligt in het feit, dat de mees te roeiers werken op de dammen. En toe vallig is het Zaterdagmiddag a.s. juist laag tij, zoodat er dan gewerkt moet wor den. VERGADERING V.V.V. Het bestuur der V.V.V. alhier heeft besloten op Donderdag 20 Maart a.s. 's avonds 8 uur een ledenvergadering te beleggen in Hotel „Duinzicht". 't Zand. UITVOERINGEN „EENDRACHT MAAKT MACHT". De tooneelvereen. „Eendracht maakt macht", afd. heeren, gaf op Zondag 2 en Dinsdag 4 dezer een tweetal uitvoeringen in de zaal van den heer G. A. de Wit» Beide keeren was de zaal zoo goed als geheel bezet. Als le nummer werd opge voerd „Het vierde gebod" of de ondergang van 'het St. Pierre, zijnde een drama in één bedrijf. We kunnen niet anders dan onze groot© waardeering uitspreken over de wijze, waarop dit stuk door de deel nemers werd gespeeld. Wat het tweede nummer, „Baas Jansen in den brand van Rome", betreft, meenden wy op te merken', dat de deelnemers zich by de repetitie waarschynlyk zoo op het eerste nummer hebben geconcentreerd, dat no. 2 daardoor tekort is gekomen; althans zat dit er niet vast in, waarby kwam, dat de souffleur doordat no. 2 een klucht spel was, en daardoor natuurlijk lachen en lawaai onder het pulbliek niet goed voor de spelers was te verstaan. Breezand. Naar wij vernemen, zal voor rekening van den heer P. Schute, smid te LiSse, aan den Zwarteweg op het perceel in eigendom van den heer L. Raven, voorloopig een smederij worden gebouwd en binnen niet al te langen tijd ook een winkel met woonhuis. De Jeugdbond voor Onthouding, afdee- üng Anna Paulowna, is voornemens de te Van Ewycksluis zoo goed geslaagde uit voering i!n Breezand te herhalen en wel in de zaal van den heer Borst, op a.s. Za terdag. Wy gelooven wel, dat velen blyk van belangstelling zullen geven voor het werk van de jeugd. Door en ten 'behoeve van den 'heer D. J. Mosk alhier zal aan den Stoomweg een timmermanswerkplaats worden gebouwd. Het ligt in zyn bedoeling voor zichzelf een zaak te beginnen, zoodat zich in deze gemeente weer eeni timmerman-aannemer heeft gevestigd. Door W. Breiddr alhier is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiders- wet. om een plaatsje te verkrijgen. Het ligt in zyn voornemen een perceel land aan den Balgweg te koopen van den heer J. Kouisaband. Anna Paulowna. NOODLANDING VAN EEN VLIEGTUIG. Het vliegtuig Z. 22, van de Kooy, heeft Dinsdagmiddag een noodlanding ge maakt op het land van den heer Vlaar aan den Boermansweg. De Z. 22 had met een ander vliegtuig boven de Zuiderzee schietoefeningen gehouden en keerde terug, toen de mist kwam opzetten. Het is daarby uit den koers geraakt en heeft langen tyd rondgecirkeld. Daarby vloog het zoo laag, dat enkele boomen geraakt werden en het rakelings langs een huis scheerde, dat aan den dijk van het Noord- Hollandsch Kanaal staat. Toen de be stuurder besloot te landen, heeft het lin- kerwiel den kant van een sloot geraakt en met groote vaart is het vliegtuig om geslagen. De beide vleugels zyn er afge rukt en ook van de rest is veel vernield. Met de inzittenden is het wonderlyk goed afgeloopen. De bestuurder, een - officier-vliegenier van het vliegkamp Soesterberg, tijdelijk gedetacheerd aan de Kooy, had pyn in den arm, de medevliegende marinier was aan het hoofd gewond en is opgenomen in het Militair Hospitaal te Den Helder. Onze politie was spoedig, na het onge val, dat te ongeveer half vier plaats greep, ter plaatse on werd laat in den avond afgelost door militaire politie uit Den Helder, die 's nachts de wacht bleef houden bij de overbiyfselen van het vlieg tuig. Woensdagmorgen zou het overschot van. het toestel gedemonteerd on naar het vllegkump de Kooy vervoerd worden. WIJZIGING VAN REHARDING VAN WEGEN. Door Gedeputeerde Btaten van Noord- Holland is aan den Anna Paulownapolder vergunning verleend tot het wtlzlgon van de boliaixllng van de navolgende, in dien polder gelegen wegen: den Kerkweg, van 755 tot 8476 M. uit het begin van dien weg; den Zulder Mo- lenvaartsweg, van 2194 M. uit het begin tot het einde van dien weg; den Noorder Molenvaartsweg, van 1820 tot 2200 M. uit het begin van dien weg; den Wester Zaïid- vaartsweg, ter lengte van 1580 M. uit het begin van dien weg; den Zwarteweg, ter lengte van 1405 M. uit het begin van dien weg; den Verlengden Stoomweg, ter lengte van 786 M. uit het begin van dien weg; den Schorweg, van 8270 M. uit het begin tot het edtidie van dien weg; den Balgwog, van 520 tot 840 M. uit het bogln vnn dien weg. Aan deze gemeente is uit 's Rijks kas een voorschot verleend van 21.825 tor uitbetaling van het door zes landarbeiders benoodigd 'bedrag voor de verkrijging van oen plaatsje. Aan B. Drooger, hulpötoker-wegwerker in dienst van den Anna Paulowma-polder, is op zyn verzoek eervol ontslag verleend ais zoodanig en zal door hem pensioen worden aangevraagd. WIJZIGING DIENSTREGELING NAASTEPAD. D(^>r Gedeputeerde Staten van Noord- Holland is aan H. J. en H. Naastepad toe stemming verleend om die ritten om 7.30 uur uit Breezand en om 3 uur uit Anna Paulowna (station) uit de dienstregeling te laten vervallen en de dienstregeling van den door hen geëxploiteerden autobus- dienst van Den Helder naar Den Oever en terug ten behoeve van de schoolkindei- ren uit te breiden met een rit om 8.10 uit Anna Paulowna (Kleine Sluis) en met een rit om 8.50 uit Den Helder (Kerkplein). V. C. J. B. Donderdagavond half acht byeenkomst V. C. J. B. Wieringen. TWEE PAARDEN MET WAGEN OP HOL. Twee paarden bespannen voor een drie- wielige kar van den landbouwer P. Mul der bestuurd door zyn zoon Simon, sloe gen j.1. Dinsdag plotseling op hol, zoodat de bestuurder ze onmogelyk kon inhou den. Door het hevig slingeren van de kar geraakten de bestuurder en een naast hem zittende medelijder, de heer W. D. Lont, van hun zitplaatsen. De bestuurder verwondde zich daarby aan een zijner handen, doch de heer L. kwam er slech ter af en brak een zyner beenen. Omstan ders die het ongeval zagen, spoedden zich naar den heer L. en vervoerden hem^ naar dokter de Groot, welke een érnstige breuk constateerde, hem verbond en per auto rechtstreeks naar het ziekenhuis te Alkmaar, ter verdere behandeling liet overbrengen. De paarden werden later door een paar visschers aan den Oude- dyk in Waard Nieuwland gegrepen. Paarden en rytuig kwamen er zonder let sel af. UITVOERING „OOST WIERINGEN". JSTaar wy vernemen geeft de mandoline club „Oost-Wieringen", dir. de heer S. Bruul, Zaterdag 8 Maart a.s., een open bare uitvoering in de Concertzaal van den heer Jr. Lont, te Den Oever, welke door diverse voordrachten zal worden afgewis selde DE NIEUWE DIRECTEUR VAN DE M. Z. Gister is de nieuwe directeur van de M. U. Z. te Den Oever, Ir. Lely, uit Den Haag, op het hoofdkantoor te Den Oever geweest en aan al het aanwezige perso neel voorgesteld. WONINGBOUW. Men deelt ons mede dat de bouw van een burgerwoonhuis, voor den heer D. IJpma, aan de Holstraat, te Den Oever, is opgedragen aan de aannemersfirma 0e heeren Gebr. Hegeman te Den Oever. MANDOLINECLUB „OOST WIERINGEN". Op Zaterdag 8 Maart aja. des avonds 8 uur zal bovengenoemde vereeniging een openbare uitvoering geven in de zaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever. De uitvoering bestaat uit een mandoline- concert, hetwelk zal worden afgewisseld met voordrachten, terwyl een bal den avond zal besluiten. DE EXTRA-TREIN VOOR DE REURTGANGERS. Naar men ons mededeelt zal ingang 14 Maart a.s. de extra-trein, welke de beurtgangers der Zuiderzeewerken of der M.U.Z. vervoeren moet, in dienst wor den gesteld. Deze trein loopt vanaf Medemblik rechtstreeks naar Amsterdam. Door deze gelegenheid gaan alle beurt gangers dus over Medemblik, hetgeen dus een ernstige tegenslag voor do neringdoenden en autobushouders betee- kent. BIJZONDERE SCHOOL IN DEN OEVER. Voor don Raad van State is glstoron behandeld het beroep van hot goineonto- bestuur van Wloringon togen hot besluit van Ged. Staton van Noord-Holland, waarby is bepaald, dat do door de ver eeniging voor Ghrist. Nationaal School- ondorwys gevraagde modeworking voor de stiohtlng van een byzondoro school in Den Oever alsnog behoort te worden vorleend. Voor hot gomeontebestuur van Wlorin gon werd het beroep toegelioht door mr. Blaupot ten Oate. Spr. hoopte, dat do Kroon het besluit vnn Ged. Staten zal vernietigen. Het boroep word bestreden door den heer Hardenbroek namens de Vereeni ging voor ®hr. Nat. onderwijs. Na re- en dupliek deelde do president mode, dat de koninkiyke beslissing later zal volgen. Behandeling van de zaak ln höoger beroep. Tegen beide ver dachten wederom levenslange ge vangenisstraf geëischt De ex-directeur van die Prov. Bankvereeniging, Kloppenburg"s veelomvattende werkzaamheden.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11