GEMENGD NIEUWS De moord te Amstelveen. Eindelijk gearresteerd. De overstroomingen in Frankrijk houden aan. Marineberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder Visscherijberichten. Haven van Nieuwedlep. Stoom vaartberichten. Laatste berichten. De moord aan het Bezuldenhout) tien Jaar naar gestreefd nu werkelijk de werktijden van het personeel te bekor ten Dit i» alweer «oen argument van ons, maar door mevrouw Batoker-Nort in de Kamer aangehaald. Tot voor kort thans misschien niet meer door de nieuwe maatregelen waren hier ter stede nog arbeidsweken van 90 uurl Men kome ons dus niet aan met het praatje, dat de win keliers in onderling overleg deze zaak zouden regelen 1 Wy weten uit de prak tijk, dat, als er iets gebeuren zal,, de stok achter de deur moet staan. Toen in later jaren de liberale gedachte doorbrak, wa ren het niet de winkeliers, die daaraan meededen, en slechts onder den drang der democratie hebben we ©enige be schermende wettelijke maatregelen ge kregen. Terwijl de heer Biersteker de vrijheid van den bediende aantast door hem het recht tot medezeggenschap te ontzeggen, wenschen wy integendeel den winkelier de vryheid te laten en met hem te overleggen. Er zal dus dienen te wor den overwogen of niet de overhead ten deze een taak heeft te vervullen. Hierbij is het niet de kwestie hoeveel leden de Bond van Handels- en Kantoorbedienden hier ter stede telt. In de middenstandsbeweging zelve heerscht allesbehalve eenstemmigheid omtrent de winkelsluiting. Het feit, dat in de Held. Crt. van heden een artikel staat van den redacteur van het orgaan, neemt niet weg, dat in hetzelfde orgaan van de hand van den heer Molières een artikel van tegenovergestelde strekking ia opgenomen. Ook in de N. Rott. Crt. zijn hieromtrent artikelen verschenen van middenstanders. Langs alle mogelijke wegen trachten de (middenstanders het Winkeibesluit nu reeds te ontduiken. Zoo wil de firma Jarnin zyn winkelmeisjes pro- moveeren tot filiaalhoudsters enz. Uit al les biybt duidelijk, dat de winkeliers met willen medewerken. In 1917 stond de heer Biersteker op ander standpunt dan thans; toen nam hy het standpunt in, dat hij vóór een bepaald ding was, omdat het door betrokkenen aldus was verzocht. De heer Biersteker interrumpeert. De heer Van der Vaart vindt het niet zoo erg ais het publiek zich ter wille van een: bepaalde groep moet aanpassen. Ais er iets kan worden bereikt zonder dat biermede schade wordt toegebracht aan den winkelstand zal de gemeenschap zich moeten aanpassen. Maar onze mee ning was gebaseerd op de argumenten, door de heeren van den middenstand zelf aangevoerd als zijnde zonder schade voor den handel toe te passen. De heer Bier steker heeft het doen voorkomen als zou den wij er op uit zijn de kleine winke liers te verdringen. De heer Biersteker: Dat zeide de heer Borkert, niet ikl De heer Borkert zal daar straks op antwoorden. De heer Van der Vaart: De heer Biersteker legt verband tusschen de coö peraties en de kleine winkeliers. Niet wy zijn het ©venwel, die de kleine winkeliers het leven onmogelijk maken. De midden stand zelve is het, die zün zaken uitbreidt en den kleinen winkelier het leven onmo gelijk maakt. Alle debatten, welke daar gevoerd worden getuigen ervan, dat de middenstand zelf zich met den kleinen winkelier bezighoudt en dat deze verdwy- nen moet, omdat er te veel van zyn. Maar men moet dit nu ons niet in de schoenen schuiven! De kleine winkelier moet van vroeg tot laat slaven voor een schamel bestaan. Sluit de concurrentie uit, door gelijkelyk aan allen een vrijen middag te geven, dan blijft hij wel een slover en een zwoeger, maar hy heeft althans ©en mid dag, waarop zyn bestaan wat meer kleur krijgt en hy eens wandelen kan met vrouw en kind. Dat zyn geen uitlatingen van ons alweer, maar o. a. van anti-revo lutionairen. A st> de hand van de uitlating des hee ren Biersteker over recht, dat groeien moet, betoogt spr. voorts, dat, daar de anderen niet willen medewerken, die over heid regelend zal moeten optreden. Mevrouw Dekker: Maak er een débatavond van! De 'heer Van der Vaart: Ja, al die dingen zyn er by gebaald! Maar spr. zal verder den heer Biersteker met rust laten. De heer Meyer meende, dat het ondenk baar was, dat de winkelier zou trachten de wet te ontduiken. Zoo heel erg ondenk baar is dat niet. Spr. beantwoordt nog den heer Eylders, o. a. over den niet georgani- peerhen bediende. Wy staan niet op het standpunt, dat wij den ongeorganiseerden bediende aan zyn lot wenschen over te laten, maar wy houden rekening met hem. Het bizondere in d'eze redeneering is, dat rii van den heer Eylders komt. Spr. krijgt dan altyd een wrange smaak in den mond. In Groningen zyn de ongeorganiseerden ris onderkruipers gebruikt. Overigens is er hier ter stede voor de ohr. en r.-k. be dienden nog geen organisatie beschikbaar. Op hetgeen de heer Sohoeffelenberger aanvoerde, zai spr, niet diep ingaan. Ten onrechte meent hij, dat ik hem indeelde bij de unie-liberalen. Zooals het in de Held. Ort is weergegeven, heeft spr. zyn uitlating niet gedaan. De wyze waarop hy thans zyn voorstel toelicht, wijst er op, ©at hy aan de zydle staat dier winkeliers. Het argument van die arme weduwe, die des avonds om 7 uur nog klanten krijgt, Baat niet op; die biyft het straks ook arm houden. De heer Sohoeffelenberger: Nog armer! De heer Van der Vaart: Dat kan woh niet als men de concurrentie door ©en aïgemeenen maatregel uitschakelt! ^ooals spr. zelde, zyn omtrent middeg- riuiting ook wetteiyk straks geen voor schriften te waohten. Het argument om die wetteiyke regeling af te wachten gaat dus niet op, het is zuiver een kwestie van dekken op je voorman. De heer Borkert dankt voor de gele- geilheid, hem geschonken om ook het woord te mogen voeren. Het is geen ge woonte bij de s.-d. fractie dat over het zelfde onderwerp meerderen het woord voeren, en spr. zal dan ook op het gespro kene door dien heer Van der Vaart niet nader ingaan. Wie aan den weg timmert, heeft evenwel bekijks, en men heeft er spr. een verbijt van gemaakt, dat hy ge zegd zou hebben., dat de kleine winkelier moet verdwijnen. Maar spr. heeft gezegd, naar aanleiding van het betoog des heeren hijkiers, die met een traan ia. de keel over de kleine winkeliers sprak: zoo iemand kunnen wy niet hebben. Het kapitalistisch stelsel drukt den kleinen kapitalist dood, ook den kleinen winkelier. Men zie maar eens wat in Den Haag is gebeurd by de oprichting van den Byenkorf aldaar. Juist wy verzetten ons daartegen en wy staan op de bres voor dien kleinen winkelier. Geen o ogenblik heeft spr. dan ook met zyn beginsel gebroken, integendeel, sedert de jaren, dat hy werkzaam is in de krin gen van den middenstand is het 'hem dui delijk geworden, hoe menige kleine win kelier niet weet hoe de beide eindjes aan elkaar te knoopen. Niemand beter dan spr. wieet hoe daar onder die kleine win keliers getobd wordt. De zaak van de winkelsluiting is ove rigens zoo helder als glas. De verschil lende categorieën winkeliers krijgen nu te doen met het wetsontwerp' en die zaak is zeer eenvoudig te regelen. Ais we den zin van de Hanze zouden doen, zou de winkelier 101 uur per week moeten werken! De heer Minnes zegt ook nog over deze zaak te zullen spreken, ingevolge jiet besluit in spr. fractie genomen. De Held. vakbeweging heeft besloten ad'haesie te betuigen aan. het adres van de Handels- en Kantoorbedienden, en deze zaak heeft al veel pennen in. beweging gebracht. Er wordt thans Enschedé aangehaald, maar diezelfde middenstander, die daar in den Raad bepleitte maar liever de wettelijke regeling af te wachten, moest als eerste overtreder door de politie worden verhali- seend wegens verkoopen na sluitingsuur. Vandaar dat wy geen vertrouwen hebben in den goeden wil der winkeliers. De Voorzitter breekt hier de rede van den heer Minnes af daar het inmid dels elf uur is geworden. Besloten wordt a.s. Dinsdag de discussies voort te zetten. Nog worden zonder discussie of stem ming afgehandeld de navolgende agenda punten: Voorstel om den kotter, in gebruik by de Zeevaartschool, wederom ter beschik king van het Ryk te stellen. Voorstel in zake aanstelling van een adjuDct-inspecteur van Politie. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan school 8. Voorgedragen worden: 1. H. I. Linde, te Arnhem. 2. A. van der By, te Kollum. 3. W. J. de Groot, te Amsterdam. Benoemd wordt No. 1 der voordracht. Eervol ontslag op verzoek wordt ver leend aan Mevr. de Wed. J. van Story Blok, onderwyzeres aan school 7. Het in de vorige raadsvergadering ge nomen besluit tot splitsing van de erf- p achtsa anvrage betreffende 'grond1 uitge geven aan den heer Wessel en Mej. Van der Kraan wordt op verzoek van betrok kene ongedaan gemaakt. Verdaagd wordt het Voorstel tot het aanleggen van diverse straten en tot het aankoopen van eenige perceelen grond. Binnenland. Behandeling van de zaak ln hooger beroep. Tegen beide ver dachten wederom levenslange ge vangenisstraf geëischt Gisteren heeft voor het Gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep de zaak ge diend van den moord op 16 Mei 1929 on der de gemeente Nieuweramstel, by Am. sterdam, gepleegd op de 66-jarige weduwe Johanna WesselinkGerekink. Wy her inneren eraan dat de losse werklieden, D. v. P. oud 34 jaar en J. P. D. oud 35 jaar, deze oude vrouw in de woning van den landbouwer Hoogev-een aan den Meerweg met touwen en een riem hebben gewurgd, en daarna wat zy in de woning van hun gading vonden: een bankbiljet van 60 en een gouden horloge 'hebben gestolen. Beide verdachten had de rechtbank te Amsterdam wegens moord veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Zy waren van dit vonnis in hooger be roep gekomen. B;j de behandeling van deze zaak door het hof zyn geen getuigen gehoord. Op de desbetreffende vraag van den president, mr, Wiarda, antwoordde de eerste ver dachte, v. P., dat hy hooger beroep had aangeteekend, omdat hij' hoopte op de mogelijkheid van een lagere straf. Ver der bleef hi1 by de opgaven, destijds voor de rechtbank gedaan. De procureur-generaal, mr. Bauduin, wees er in zijn requisitoir op, dat het Ne- derlandsche strafrecht aanvankeiyk aan de straf alleen de beteekenis toekende van bescherming van de rechtsorde en het individu, een afschrikwekkend voorbeeld. Deze beginselen gelden nog, al hebben nieuwe strafrechteriyke opvattingen, in wetswijzigingen neergelegd, ook groote- re vryheid aan den rechter gelaten om de zaken te beoordeelen in verband met de persooniykheid van de daders. Dit heeft geleid tot grootere belangstelling in de daders by den rechter, maar het schynt den misdadigers ook een grooter gevoel van veiligheid te hebben gegeven. Heeft niet verd. v. P., in de instructie gezegd, dat hij had gedacht, er met een paar jaar af te komen? In het gezicht van de af- schuweiyke misdrijven van den laatsten tijd tegen weerlooze vrouwen en kinde ren gepleegd, lijkt het toch wel zaak, de oorspronkeiyke en nog altyd de eerste rechtvaardiging van de straf weer wat op den voorgrond te brengen: bescherming van rechtsorde en individu. Wegens de persoonlijkheid van deze beide verdachten, die niet in armoedige omstandigheden verkeerden, niet anders deden dan slechtheid beramen, om niet te moeten werken, en ook uit het oogpunt van de openbare veiligheid en het on- menschelyke van hun daad, requireert spr. bevestiging van het vonnis der recht bank, dus ook de veroordeeling van beide verdachten tot levenslange gevan genisstraf. Het Hof zal over 14 dagen uitspraak doen. De vrouwen van dé verdachten staan wegens heling terecht Vervolgens hebben zioh in hooger be roep de beide vrouwen van verd. te ver antwoorden gehad, wegens voordeel trek ken uit het misdrijf. Daarvoor had de rechtbank beiden tot 4 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Het O.M., dat een jaar had geëischt was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Voor het Hof voerden beide vrouwen dezelfde verdediging als voor de recht bank. Zy ontkenden het geld te hebben aangewend ten eigen bate of willens en wetens uit het misdrijf voordeel te heb ben getrokken. Tegen beide vrouwen eischte de advo- vaat-generaal, mr. Bauduin, een jaar gevangenisstraf. De ex-dlrecteur van dé Prov. Bankvereeniging. Naar het Hbld. verneemt heeft Maan dag te Haarlem, waar hij den laatsten tyd woonde, de Haagsche politie gearresteerd den heer P. J. F. Kloppenburg, op ver moedens van verduistering van een groot bedrag aan geld en effecten en onttrek king van gelden aan de kas der gefail-. leerde Provinciale Bankvereeniging te 's-Gravenhage, waarvan de heer Klop penburg directeur was. Hy is thans in politiebewaring te 's-Gravenhage. Kloppenburg^ veelomvattende werkzaamheden. Kloppenburg is in de financi'eele wereld geen onbekende. Hy was directeur der Provinciale Bankvereeniging, welke in stelling, al sedert 1900 bestaande, zich de laatste jaren in de macht van K. bevond. Grooter bekendheid verwierf hy door zyn creatie van den „Provincialen Bond van Effectenbezitters", welke z.g. gericht was tegen de tarieven van de Ver. v. d. Effec tenhandel te Amsterdam en den Bond v. d. Geld- en Eff.-handel in de Provincie. Door middel van de Effecten en Handels bank, eveneens een schepping van Klop penburg werden de klanten dan goedkoo- per bediend, cLw.z. ze betaalden volgens de nota een geringere provisie. Verder heeft K. de laatste jaren, toen het hem financieel blijkbaar niet meer zoo voor den wind ging de hand gehad in een aantal „syndicaten", waarvan het doel was te manipuleeren in een fonds met een be perkte markt, o.a. de My. voor Kunst matige Oesterteelt en de „Ohim". Ten slotte heeft K. zich herhaaldelyk opge worpen als ^beschermer" van aandeel houders en crediteuren by Myen. in reor ganisatie of staat van faillissement, zoo dat hy wel eens de „beroepsbeschermer" werd genoemd. Zeer berucht is zyn op treden in de Veendammerzaak, waar hij', naar hy zeide ter bescherming van 'hou ders van pandbrieven, „een vinger in de brei" hield, maar waarby zyn houding op verschillende punten niet van dubbelzin nigheid was vry te pleiten. Verdachte erkent schuld. Hoewel de heer Kloppenburg bij hel eerste verhoor een deel der hem ten laste gelegde feiten heeft toegegeven, stelt hij zioh op het standpunt, dat deze niet straf- rechtelyk te vervolgen zyn. Hoe hy werkte. Op welke wyze de heer K. te werk ging, moge blijken uit de echtscheiding, die hy het vorige jaar wist te bewerkstelligen, toen hy aan zag komen, dat het met zyn zaken binnen afzienbaren tyd mi« zou loopen en hy een flink bedrag „als appel tje voor den dorst" wilde reserveeren. Bij de echtscheiding werd bepaald, dat hy zyn vrouw jaarhjks 5000 zou uitkeeren. Op rijn verzoek dit bedrag te mogen ka- pitaliseeren ten einde het in eens uit te betalen, werd overeengekomen dat zy 100.000 zou ontvangen. Die 100.000 werden op haar naam overgeschreven, doch.de heer en mevrouw Kloppen burg bleven samenwonen; van een feite- ïyke scheiding was geen sprake. Ook nu woonden zy samen in Haarlemvan de 100.000 die te voren' uit de zaak gered waren! De arrestatie van den heer Kloppen burg heeft in ruimen kring te meer op zien gebaard, omdat hij op zeer grooten voet leefde. By zyn groote villa in het van Stolkpark te 's-Gravenhage behoor de een uitgestrekte tuin, dien de heer Kloppenburg op zeer kostbare wyze had doen aanleggen. De fraaie aanleg met rotsparty en en het breede bordes stond om zyn schoonheid bekend. Behalve een hulsknecht en een chauffeur had de fami lie Kloppenburg drie dienstboden en een dame de compagnie voor mevrouw. De heer Kloppenburg bezat twee zeer luxueuze auto's. DE AANSLAG BIJ GOIRLE. Het slachtoffer overleden. De dhder bekent Dinsdagavond te 8 uur is het slachtof fer van den moordaanslag in de bosechen te Goirle by Tilburg, de 26-jarige O. A. van Oirsohot, zonder tot bewustzijn te zyn gekomen, overleden. De dader, T. Raaymakers, heeft aan de marechaussee een volledige bekentenis afgelegd. Buitenland. Een ramp. De overstroomingen in het Zuiden heb ben catastrophale afmetingen aangeno men. Geheel© landstreken zyn eenvoudig verdwenen. Wynbergen werden ver woest, spoordijken werden weggespoeld en woonhuizen stortten tengevolge van onderspoeling in. De tunnel van Malpes is halverwege vernield. Te Oastres zyn 20 dooden, te Montauban 4, te Mazamet 2 en te Chaza één. Brandweer, infanterie en pioniers ver- leenen hulp, doch het is dikwyls niet mo gelijk de benarde plaatsen te naderen- Vele menschen bevinden zich in levens gevaar. Speciaal in den omtrek van Castres is het niet mogelyk afdoende hulp te verleenen. Uit de huizen weer klinkt overal hulpgeroep, doch het staat in den regel gelijk met een wanhoops daad, indien de bewoners zich per boot in den bruisenden stroom begeven. Aan den oever van de Agout is een huis inge stort, zonder dat er ook maar een spoor van teruggevonden werd. Eén heel© elec- trische centrale is door de woedende wa termassa's weggevaagd. Er zyn 10 solda ten om het leven gekomen. Het aantal slachtoffers op 40 a 50 geschat Het aantal slachtoffers dat reeds op honderd gesteld was, zal waarschyiniyk blyken sterk overdreven te zyn. Zoodra de Tarn is beginnen te vallen, zyn alweer van alle kanten menschen komen opda gen, die zich op een of andere wyze had den kunnen redden. Het aantal slachtof fers wordt nu nog op tusschen 40 en 50 op zyn hoogst geschat BEVORDERING VAN SERGEANTEN MET MINDER DAN 6 JAAR DIENST ALS ZOODANIG. Blijkens Minister! eele Resolutie <ron 26 Februari 1930 Ille afd. A na. 6a, wordt het niet langer noodig geacht vaat te houden aan den tot nu toe ln de praktijk gevolgden regel, dat onderofficieren met den rang van sergeant bij vacature eerst worden bevorderd na ten minste zes jaren dienst in hunnen rang. In verband hiermede zal bij de aanvulling van vacaturen in den rang van sergeant-majoor voortaan niet meer naar vorenbedoelden maat- regel worden gehandeld. Er is evenrwel bepaald, dat tot i November 1930 het volgende als overgangsmaatregel zal gelden. Sergeants, die niet kunnen worden bevor derd, uitsluitend omdat zij het examen voor hoogeren rang niet met gunstigen uitslag aflegden, zullen eerst voor bevordering kun nen worden voorbijgegaan op het tijdstip, dat zij zes jaren in hun rang hebben1 gediend. Dit is in het bijzonder van belang voor bootslieden en sergeanten-monteur, in welke kwaliteiten onderofficieren aan1 de beurt voor bevordering zijn met minder dan zes jaren dienst in hun rang. OOST-INDIE. Overgeplaatst van 'de Sumatra naar de Java, de schout-bij-nacht C. C. Kaiser, luit. ter zee ie kl. P. J. M. Cikot en de luit. ter zee ae kL H. A. N. A van- Adrichum Boogaerts. Vergund' om te repatrieeren aan den off. van adm. ae kl. H. A. de Keijser. van 4 en 5 Maart 1930. BEVALLEN: J. J. de HeerHooger- werf, d.J. M. KuikOlee, z.E. v. d. Heidev. Urk, z.S. VerkerkStee man, d. ONDERTROUWD: O. A. Luters en D. G. PorsK. v. d. Maas en M. Mars man; J. de Vries en M. H. L. Gelens. OVERLEDENN. NieuwbuurtBeen, 65 jaar; G. Schenk, 27 jaar. 4 Maart. Aangebracht door korders 50 tongen p. st 8 kisten schol I p. k. 27 kisten schol II 5 kisten schar Door haringvissohers 827 tal haring Door garnalenvisschers: 260 kg. gekookte garnalen ƒ0.40 6,75—6.50 4.65—1.75 2.001.50 p. tal 5.60—4.30 p. kg. 0.060.06 5 M'aart. Aangebracht door korders: BEGRAFENIS F. J. STOKHUYZEN. Onder zeer .groote belangstelling is gis teren op Nieuw Eik en Duinen te 's-Gra venhage het stoffelijk overschot van giep. vioe-admiraal F. J. Stokhuyzen, oud-com mandant van d:e zeemacht en oud-chef van het marine-departement in NederL-Indië, adjudant Lb.d. van de Koningin, teraarde- besteld. HJd. deed zich by deze plechtigheid vertegenwoordigen door Baar adjudant i-b.d. gep. vioe-admiraal Zegens Ryser. Een aantal kransen, waaronder een van de Koningin en een van de Koningin- Moeder, deleten de baar. Vice-adimirtaal jhr. Schoner vertolkte bij de groeve de deelneming van den minis ter van defensie. Vice-admiraal L. J. Quant spraik ven- volgens als oudste van de actief dienende vlag-officieren. Hy zeide, als jong adel borst de eerste militaire leiding van den thans ontslapene te hebben genoten toen deze het commando had over een marine- zeilschip, dat van Indië naar Nederland voer. „Als God den wind geeft, dan geef ik de zeilen", dat was een bekend gezeg de van Stokhuyzen en dan voelde men zich steeds veilig onder zyn commando. Van hoog tot laag hadden allen een groot respcet voor dezen admiraal. Spreker herinnerde verder aan een schrijven van gelukwensch, een half jaar geleden door hem. ontvangen van gene raal Stokhuyzen bly het 75-jarig jubileum van het Kon. Instituut voor de Marine, in welk schrijven adm. Stokhuyzen verzocht zyn .groeten over te brengen aan alle ka meraden en oudgedienden. Stoikhuyzen zal door hen allen niet worden yergeten. Vice-admiraal Van Bedring Ooienbran der herinnerde aan den tyd, dat Stokhuy zen en hy' samen in de staatscommissie voor de Marine werden benoemd!. De heer Koning, oud-adjudant van den ontslapene, tijdens diens commando over de Zeemacht in NecL-Indië, zeide het een groot voorrecht te achten, tot die functie door hem te zyh gekozen. Gedurende drie jaren heeft spr. hem in die kwaliteit ge diend en mogen ervaren hoe krachtig en eerlyk zyn leiding was. Nog bracht de heer D. J. Boon een laat sten groet, waarna die heer Lugt, zwager van den ontslapene, alen, in de eerste plaats de vertegenwoordigers van de Ko ningin en van den minister, dankte voor de belangstelling. Bij Kooi', besluit vao 3 Maart is, met ingang van 16 Maart, aan den officier van den marine- stoomvaartdienst der ae ld. C. van der Linde eervol onrtslag uit dien zeedienst verleend. Lult. ter zee 2e kl. C. R. Merken, te Leiden belast met de verificatie van 's-Rijkszeeinstru- menten, is aangewezen voor den' dienst in Oost-Indië en zal 19 dezer, aan boordt van het rn.s. Indrapoera, uit Rotterdam daarheen ver trekken met bestemming aldaar voor gelijk doel te worden werkzaam gesteld. Off.-vlleger 2e kl. dier zeemacht D. F. Wulr fera Is van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. Bevordering. Mlet 1 Maart 1930: Korp.-vllegtulgmaker G. F. van der Beek tot serg.-vliogtuigmaker; stoker-olieman' J. Schil der tot korp.-machlnist. Met 7 Maart 1930: Bootsman H. Stroo tot schipper. Met ontslag uit den zeedienst ln Oost-Inidlê: 7 Juni: marinier der ie kl. A. L. M. Lobato de Mesqulta. 6 Maart: serg.-konstabel E. J. van den Brink van Wachtschip Willemsoord naar de Kooij. 7 Maart: serg.-machlnlst W. C. Karaaen van Z 7 naar van Speijk. 40 tongen 10 kisten schol I 62 kisten schol II 12 kisten schar Door haringvissohers: 1636 tal haring Door garnalenvisschers: 520 kg. gekookte garnalen p. st. p. k. p- kg. ƒ0.43 7-35—6.50 4.60—1.50 2.40—1.40 5.50—3.70 „0.08 4 Maart 1930. Aangekomen van Vlissingen Hr. Ma. „Douwe Aukes". 5 Maart 1930. Sleepboot Groningen naar Londen vertrok ken, om een schip te halen en naar Rotter dam te brengen. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan' de Witt, 2 Maart te Batavia. Kambanigan^ u., 3 Maart te Sabang. Moena, 4 Maart te Hamburg. P. C. Hooft, u., 4 Maart v. Algiers. Poelau Bras, t., pass 4 Maart Perim. Riouw, u., 4 Maart v. Botnbay. Roepat, t., 3 Maart v. Colombo. Salawati, t., 4 Maart te Marseille. Chrisitiaan Huygens, 5 Maart v. Batavia. Emggano, 4 Maart v. Batavia. J. P. Coen, t, pass. 3 Maart Gibraltar. Prins der Nederlanden, t., pas®. 5 Maart Perim. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Acthilles, 3 Maart v. Malta. Ajax, 3 Maart v. Alicante. Aurora, pass. 2 Maart Gibraltar. Benenice, 1 Maart v. San' Domingo City. Bodegraven, u., 2 Maart te Valparaiso. Eos, 3 Maart v. Lissobon Erato, 3 Maart v. Santander. Ilös, 3 Maart v. Fiume. Irene, 3 Maart v. Napels Iris, 4 Maart te A'dam. JasOn, 3 Maart te Constanza. Merope, pass. 3 Maart Gibraltar. Minerva, 2 M'aart te Piraeus. N ereus, 5 Maart te A'dam. Nero, 4 Maart te Kopenhagen. Nickerie, 2 Maart v. Curagao. Odysseus, 2 Maart te Danzig. Perseusi, 4 Maart te A'dam. Pluto, pass. 3 Maart Brunsibuttel. Randi, 2 Maart v. Lissabon. Theseus, 4 Maart te A'dam. Titus, 4 Maart v. Bremen. Triton, 2 Maart v. P. Barrios. Zeus, pass. 4 Maart Gibraltar. Crynssen, 4 Maart v. A'daim. Daros, 4 Maart te Genua. Neptunus, 4 Maart v. Messlna. Pnoteus, pass. 4 Maart BrunabutteL Ariadne, 5 Maart te Havre. Oranje Nassau, t, 4 Maart v. Madera. Vesta, u., pass. 3 Maart Azoren. Agamemnon, 5 Maart v. A'dam. Tellus, 5 Maart v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, 4 M'aart te A'daim. Rijnland, 4 Maart te A'dam. Kon. PaketvaartmaatuhsppfJ. Mapia, 3 Maart v. Lissabon. Blimjoe, pass. 3 Maart Algiers. De Haaprsch© rechtbank heeft W. Kromhout v. <1. Meer tegen wien door het O. M. levenslange gevangenisstraf was geëischt wegens moord op mevrouw O. aan het Bezuidenhout, aldaar, en poging tot doodslag, gepleegd op de hulshoud ster, mejuffrouw Holsteln, heden veroor deeld wegens doodslag en poging tot doodslag tot 20 jaar gevangenisstraf.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7