„DE LELIE". \-\zz Radio-Programma zq-| D.J. BANSEMA, Een pracht sigarenpijpje cadeau. Ten einde nog meer cliëntèle te winnen, geren wij heden (Zaterdag) op de markt cadeau, bij aankoop van een kistje van B Csigaren, een praoht barnsteen sigaren pijpje (wtarde I 1.—). Prijzen zijn: 60 »Populair«, prima 6 ets. sigaar, I 2. B0 prima 3 ets. sigaren I 2.60; 60 prima >Darvel« van 12 ct. in luxe kist (3.50; alle soorten onder den gewonen prijs. Wieringen. DE WIER EVG ER MEER POLDER Sedert vier weken werken nu de groóte gemalen bij Medemblik en Den Oever om de Wieringermeer tot polder te maken. In deze meand is er voortdurend gemalen; per etmaal zakt bet water 2,5 c.M. Thans is de waterstand ongeveer 1,50 M. N.A.P. of, met andere woorden, op het oogenblik heeft de Wieringermeer een waterstand gelijk aan de laagste eb, die ooit is voorgekomen. Het resultaat van een maand malen is echter niet alleen voor de deskundigen waarneembaar. Leeken zullen kunnen zien, dat langs de kust reeds stukken grond zichtbaar wor den. Ten zuiden van Wieringen vertoo- nen zich al eenige platen, die later, als dit meer eens een polder zal zijn, tot de na tuurlijke hoogere gedeelten zullen behoo- ren. Langzaam maar zeker voltrekt zich de droogmaking van Neêrlands jongsten polder. verwachting uit dat wij spoedig aan de trekking zullen kunnen beginnen. Indien een ieder een lootje koopt dan beeft deze loterij vlug haar beslag en u heeft door het koopen daarvan een wel daad verricht. Het is ons Bestuur gelukt voor deze loterij 100 prijzen ter beschikking te stel len. Ie prijs, een miniatuur Fokker-vlieg tuig; 2e prijs, een boekenmolen; 3e prijs, een Damestolletstel; 4e prijs, een sche merlamp met kap; Be prijs een inktstel, benevens 95 andere prijzen. Het Bestuur. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende zou gaarne onder staande regelen in uw blad opgenomen willen hebben, bij, voorbaat mijn dank. Als bewoner van een der woningen van bovengenoemde stichting» kroeg ik mid dels den huurophaler een biljet in han dten, waarin het bestuur bet voornemen heeft om onder hare bewoners een tuin- wedstrijd te orgainiseeren. Mag men over 't algemeen dit middel toejuichen, omdat hierdoor een verfraai ing van de desbetreffende huizen met een zeker stadsgedeelte kan plaats vin den, even anders staat men hiertegen over, als men weet, dat door het bestuur van voornoemde stichting zelf niets, maar dan ook niets, aan de buizen ge daan wordt. Men zal toch eerst de voor gevels, over het innerlijke der huizen zal ik dan nog maar zwijgen, moeten op knappen, anders zullen de bewoners toch nooit te bewegen zijn hun tuintjes een extra beurt te geven. Zal dus deze wed strijd slagen, dan zal' men toch eerst het één met het ander in overeenstemming moeten brengen. Nu weet ik natuurlijk wel, dat alles even snel gaat bij onzen huisbaas, anders zou snel geen snel zijn. Wiji zijn tenminste nu al zoover, dat toen wij eenige dagen, ik bedoel maanden, klaagden dat de voorgevel er zoo on ooglijk uitzag en dat de voordeur ook wel een „kwastje" mocht hebben, de opzich ter het daarmede volkomen eens. was en zelf constateerde dat deze ook niet goed sloot (ik bedoel de deur, niet de opzich ter) ;en dat het zaakje voor den winter eens" vlug opgeknapt zou worden. Wij schreven toen November 1929. Helaas de gedachten van dezen opzichter zijn mis schien snel en zijn naam ook, echter zijn dit blijkbaar allemaal woorden, want tot beden 4 Maart, is alles nog in denzelfden desolaten toestand. Of denkt het bestuur in haar geheel precies zoo als eenigen tijd geleden een harer leden, toen deze ten antwoord gaf op de vraag van een mijner kennissen, toen deze vroeg of het bestuur genegen was de gaten dicht te stoppen, omdat hij tusschen dak en muur door de spoorbaan kon zien, ten antwoord kreeg: „Nou over tien jaar zit ten die gaten vol stof en vuil, dan is dat zaakje wel dicht." Iedereen zal het toch met mij eens zijn, dat men nooit aan ©en wedstrijd, en dan nog wel een tuinschoon- heidswedstrijd, zal deelnemen, als de om geving wiaar deze moet plaats vinden, daarmede niet in overeenstemming wordt gebracht. Ik zou dan ook het bestuur van Woningstichting in overweging willen geveni om eerst de huizen (cl is 't de voorkant maar) op te knappen waardoor de bewoners vanzelf (tenminste het mee- rendeel) een aansporing hebben om mede te werken -om hun tuintjes daarmede in overeenstemming te brengen. U -mijnheer de redacteur nogmaals dankend. VAN GORKUM, Den Helder, 5 Maart 1930. Geachte Redactie, Ondergeteekende verzoekt u beleefd hem eenige plaatsruimte in uw blad af te staan naar aanleiding van -het inge zonden stukje van mevr. GrunwaldWit mond, waarvoor bij voorbaat zijn dank. Den laatsten tijd schijnt men zich hier in Den Helder nogal te ergeren aan de Marine en wat daarmede in verband staat. Eerst heeft men in den Raad een vraag gehad van den heer De Nijs, betreffende het marcheeren van Marinetroepen door de stad (waardoor het verkeer zoo ernstig belemmerd werd?) Toen een ingezonden stuk van den heer Verfaille over den misthoorn en nu één van mevr. Grun waldWitmond over het uitstrooien van roet door de Marine. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er straks nog meer verzoeken volgen, door middel van ingezonden stukken, b.v. of het niet mogelijk is bij een Oosten wind de Marinewerf vrijaf te geven, om dat ze daar zoo'n lawaai maken met de luchtdrukhamers, of om den vuurtoren te. dooven, omdat de verliefde paartjes op den dijk daar z-oo'n last van hebben, enz. Zouden de ingezetenen van Den Helder deze dingen niet te eenzijdig bezien? Men woont hier nu eenmaal in een Marine- plaats en heeft daar niet alleen de voor deden van, maar ook de nadeelen. Wat zou Den Helder moeten beginnen, wan neer de Marine hier niet. was? In andere plaatsen met fabrieken etc. zal men ook wel eens ergens last van hebben, maar dan gaat men toch niet over het minste geringste in de krant schrijven? Ondergeteekende wil met dit schrijver niet beweren, dat bovengenoemde feiten niet ernstig zijn, ze zijn zelfs zeer ern stig en hij heeft b.v, den misthoorn -ook wel eens verwenscht, maar men moet ook de andere zijde eens bezien en niet alleen zijn persoonlijk belang trachten te bevor deren, maar ook eens rekening houden met het algemeen belang en dat van de gemeente. Hoogachtend, Fabrieksgracht 17. MARINE SANATORIUM-FONDS. Zaterdag 29 Maart a.s. zal In Casino, ten bate van ons Fonds, een groot Bal- Masqué worden gehouden. Reeds thans Is -ons bekend dat als ge- maskerden deel zal nemen, de „Bejaheja egerband welke afwisselend met het casmo-orkest, den geheelen avond haar n'dewerking zal verleenen, en welke reeds éénmaal in Den Helder een schitterend succes heeft behaald en die van verschillende zijden uitnoodigingen neen, ontvangen om op te treden. dus allen op 29 Maart eens een Kijkje namen in Casino, opdat deze avond ook op financieel gebied een suc ces moge worden. BLOEMENMAGAZIJN BREEWATERSTRAAT16. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Uit het huis met de blauwe trap; NIEUWE ZAKEN. Onze allerliefste tabakswet ftaandeele vernlettgfcm van alle maatsnhagpeUlke sukkelaars. De openbare rechtzitting van onze meervoudige strafkamer, waarin alleen belastingzaken en aanverwante artikelen werden behandeld, was zóó belangwek kend, dat de weinige baliekluiversprof es- sionate, die nog over het hekje hingen, zoo successievelijk als 'n hond met de staart tusschen d© beenen verdwenen. Moeder zal thuis ook niet plezierig heb ben opgekeken, want ze voeren toch niets nuttigs uit en nemen de beste plaats bij de toacheL Zaak nummer één betrof J. F. M. H., die de brutaliteit had te Oastricum met sigaren te venten, waarvoor blijkbaar geen belasting betaald was, die althans de kenmerkende zegelbandjes misten. De heer oommies Vervoort kreeg deze ont duiking in- zijn oogen en nam subiet de noodige maatregelen. De rijksadvocaat mr. Asser Jr. eischte 100 gulden -boete, de laagste nota-bene, die de wet zoo'n onbenullige overtreding toe laat, terwijl de officier; voor het geval dat de man soms die 100 pop niet kon aftik ken, waar heel veel kans op bestaat, 60 dagen hechtenis requireerde. Fakkel zwaaien, karabljnschoten, slrenestooten en nog geen succes! In den avond van 4 April 1929, de actua liteit der bedastongadmiraistratie gaat alle beschrijving te boven, wenschte de douane motorboot, bemand met eenige watercom- miezen, de uit de Noordzee binnenkomen de botter U.K. 34, op weg naar huis, aan te 'houden ter oontróle en- werden- daarvoor de noodige seeinen gegeven. Om te beginnen werd met een rood© lichtfakkel gezwaaid. De afstand der beide vaartuigen bedroeg, zeggen de commiezen, 4050 meter. Maar van het fakkelzwaaien werd op de U.K. 34 blijkbaar geen notitie genomen. Toen schoot men een karabijn af. Geen uitwerking op de U.K. 84. Daar op volgde een krachtige fanfare op de sirene, wat evenmin effect sorteerde; schipper Willem P. was vermoedelijk niet muzikaal -en zijni twee knechts evenmin. De verdere pogingen werden toetn maar gestaakt, doch tegen genoemden schipper proces-verbaal opgemaakt met gevolg, dat de Urker schipper, uitgedóscht in- het schilderachtige gewaad van zijn volk, he den terecht stond!, bewerende de gegeven seinen niet te hébben opgemerkt. Zijn twee knechts bevestigden deze verklaring, doch al deze oontkentenissen werden door den wantrouwenden rijksadvocaat sterk in twijfel getrokken. Deze ging accoord met de getuigenissen dter drie commiezen en vorderde tegen den schipper 50 boet© subsidiair 50 dagen hechtenis. Nadat was bepaald, dat in alle zaken uitspraak zou worden gedaan a.a week, werd deze zittïno gesloten en toebereidsel len gemaakt voor het optreden van onzen politierechter. Wel 'n wegenbelasttngkaart, maar die deugde niet De heeren De Glopper en Van Tol, twee politiedienaren te Den1 Helder, snapten op hun surveillance den chauffeur Theodorus V., in dienst van den automobielhouder M., die bleek niet in het beizit van een geldigewegenbelastingkaart. Wat hij den agenten onder den neus draaide, kon niet meer op geldigheid aanspraak maken. Eisch en vonnis bijzonder aannemelijk ge steld, 'bedroeg heden 5 boete of 5 dagen. Stoomvaartberichten. Radiografisch Weerbericht Naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 766.3 te Rennes en Zürich. Laagste stand' 729.5 te Abisko. Verwachting: Meest matige Z.W. tot Z. wind, waar schijnlijk half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen in het Zuiden, in het Noor den' mogelijk eenige regen, weinig ver andering in temperatuur. Legerbérichten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 6 en 7 Maart. BEVALLENT. Vermeulenv. d. Horst d,; L. DijkstraDorama, d.; H. Kok Ras, z.; M. A. van DamHijmans, z.; A. J. H. GaastorlandBraaksma, z. OVERLEDEN: J. W. Smeets, 66 j., R. v. Klaveren, 2 J., G. J. Slootman, 22 j., Wed. €1. de Ven, 65 j. GETROUWD: P' Goosens en H. Slot, Jr. v' Linge en N. Former, L. Oost en T. Kater. ONDERTROUWD O. Riekwel en L. v. d. Steen. Laatste berichten. OUDKARSPEL8 Maart. De bekende schaatsenrijder Willem Kos is hedeömor- gen half tien, na een ernstig ziekbed van 50 dagen, op jeugdigen leeftijd overleden. LEON DE GROOT. Op de martat. Verkoop begint om 2 uur. De grond komt droog! w WONINGSTICHTING. K. Door Burg. en Weth. van Den Helder isaan ons Bestuur machtiging verleend fnet houden eener plaatselijke ver- groot 2000 loten a 0.25. Binnen kort zullen door ons de loten teri verkoop worden aangeboden, en wij1 spieken de Ingevolge een destijds door den Minister van Waterstaat genomen beslissing wordt om de drie maanden door de Ned. ömroepver- eenigingen van zendstation verwisseld. De uitzendingen van AVRO, VARA en VPRO (Zondag) geschieden over den zender van Huizen (Golfl. 1875 M.) en die van KRO, NCRV en VPRO (Vrijdags) over den zen-der van Hilversum (Golfl. tot 6 uur 298 M. Na 6 uur: 1071 M.) ZATERDAG 8 MAART. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-E-nsemble. 2.00-2.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304,00 AansL van het Tuschinkski-Theater te A'dam. 4.004.30 Mo-depraatje door Mevr. de Leeuw van Rees. 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje door Dr. L. Mes. Onderwerp: Een en ander over stern- gebreken. 5.306.00 Duitsch: Gevorderden- en Conver satie. 6.017.45 Concert door het Omroeporkest. 8.00 VARA. Concert. Koor, sopraan, piano- begel. en orkest. In de pauze: Lezing, ca. 10.00 VARA. Persber. 11.00 VARA-Varia en Gramofoonmuziek. Hilversum, tot 1 u. 298 M. Na 1 uur 1071 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.159.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurttje. 12.15»1.00 Gramofoonmuziek. I.002.00 Concert door KRO-Trkx 2.003.15 Kin-d-eruurtje. 3.153.30 Lezing over: Aquarium- -en Terra- riumkunde. 4.004.30 Cursus Esperanto. 4.30—5.00 Cursus Engelsch: 5.006.00. Gramofoonmuziek. 6.016.15 Lezing over: Lente in Duitschland. 6.156.40 Gramofoonmuziek. 6.407.00 Journalistiek Weekoverzicht. 7.007.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Lezing over: Het Mohammedanis me I. Mohammed's Leven. 8.01—8.30 Gramofoonmuziek. 8,309.30 Orkestconcert. 9-309.40 Nieuwsber. 9.4010.00 Gramofoonmuziek. 10.00—11.00 Vervolg Orkestconcert. II.0012.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein. ZONDAG 9 MAART. Huizen. 1875 M. 9.00 VARA Orgelspel. 9.30 VARA. Lezing. 9.45 VARA. Declamatie. 10.15 VARA. Gramofoonmuziek. 10.35 VPRO. Kerkuitz. vanuit het Gebouw v. d. N. P. B. te Laren. 12.0112.40 Dr. C. H. Sluiter: De bakermat va-n ons scheikundig inzicht. 12.402.00 Concert dtoor het AVRO-Octet. 2.002.30 Boekenhalfuurtje. Balth. Verhagen over Mevr. H. van Zcggelen's „De Plaetse aan de Vegt". 2.30 Concertgebouw. Concert door het Concert gebouworkest. Na afloop: Gramofoonmu ziek. In de pauzes: Sportuitsl. 5.00 VARA. Wekelijksch nieuws. 5-15 VARA. Kinderuurtje. 6007.30 VARA. Orkestconceirt. 7.308.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 8.00 Tijdsein, pers- en sportnieuws. 8.159.05 Concert. Omroeporkest, Kuban-Ko- zakkenkoor. 9.0510.00 Aether-Revue „Storing", door Nono. 10.00 Voortzetting concert. 11.00 Gra-mofoon. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 10.0011.15 KRO. Uitz. v. d. Kerkdienst uit het Missiehuis v. Afrik. Misises te Cadier en Keer (L.) 11.15'H.30 KRO. Gramofoonmuziek. 11.3012.00 KRO. Lezing over de Geloofsver volging im Rusland. 12.0112.30 KRO. Gramofoonmuziek. 12.30—1.30 KRO. Lunchmuziek door het KRO-Trio. I.302.00 KRO. Causerie over Montenegro. 2.002.30 Boekbespreking (Querido's Simson). 2.304.15 Concert door het KRO-Salon-orkest 4..155-00 KRO. Ziekeniof. 5.005.15 KRO. Persber. 5-SO NCRV. Dienst in de Herst. Ev. Luth. Kerk te Amsterdam. 7.30 KRO. Lezing over: De Heilige Land stichting eni de Beseliek. 7.55 KRO. Voetbaluitslagen-. 8.008.05 Voetbaluitslagen. 8.05 KRO. Praatje -door Pastoor Perquin. 8.20-10.45 KRO. Concert door het KRO- orkest. 10.4511.00 KRO. Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Pickers. MAANDAG 10 MAART. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgen-wijding. II.1511.45 Dr. T. Goedewaagen over: Lec tuur en Tucht bij het Volwassen Kind. 12.152.00 Concert door h»et AVRO-Trio. Intermezzo: Wat doet mijn man van 12 tot 2? Daarna: Voortz. concert. 2.002.45 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.454.30 Aan-sl. van het Rembrandt-Theater te A'dam. 5.006.oo Kinderuurtje. 6.016.45 Gramofoonmuziek. 6.457.15 Tooneeloverzicht door Hellen- Ran- -ders. 7.15-7-45 Engelsch: Beginners. 8.018.30 Gramofoonmuziek. 8.309.00 W. Graadt van Roggen over: De XXIIe NederL Jaarbeurs. 9.0011.00 Concert. Omroeporkest. 10.00 Persber. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (vóór 6 uur 298 M.) Uitsl. NCRV-Uitz. 8.159.00 Morgenconcert. 10.3011.45 Orgelconcert. 2.002.35 Lezing voor scholen. 2.45-3.15 Lezing: Rotstuintjes 3.153-45 Rniples. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.00 Concert. Boris Lensky-Trio. 6.30 Koersen. 6.407.10 Literaire causerie. 7.10 Zangles. 8.008.45 Concert door de Arnhemsehe Or- kestvereenigin g. 8.45 Lezing: Chocola-de. 9-1510.00 Vervolg Concert 10.00 Radiopraatje. 10.30 Persber. 10.4011.00 Gramofoonmuziek. De Stad Amsterdam, 7 Maart, heeft op de voorpagina het portret van een nieuwe film ster, Ann Harding, welke binnenkort ook in ons land zal zijn te bewonderen. Uit de pro vincie zijn er verschillende huldigingen van burgemeesters en secretarissen1; deze maand schijnt daarvoor een beetje aangewezen te zijn. In de Amsterdamsehe Constantijn Huijgens- s-traat zijn verschillende boom'en -gerooid; ook in het Vondelpark zien- we enkele van die reuzen geveld. Verschillende bruggen en ver keerswegen, ook d'e Zandvoortsche boulevard, worden verbreed. „Turf in de ransel" is de nieuwe Bouwmeester-revue, waarin, Buziau en Nieuwen-huizen hun triomfen vieren. We vin den er enkele opnamen uit, waarbij H-enriëtte Davids als de negerzanger Al Jolson in „Sonny Boy". Er zijn' verder opnamen- van een- nieuw Amerikaan-sch filmwerk, „de Ark van Noë (wij Hollanders zeggen „Noach"), „Beschouwingen -over een alledaagsche bezig heid", betreft het- winkelen en is geïllustreerd met tal van aardige photos. „Lente in de- Ita- liaansche Alpen" is een dubbele photo van- het Zwitsersche stadje Lugano, een der -drukst bezochte vacanti-eoorden van Europa. En „De Postiljon van Lonjumeau" is een verhaal van een gemaskerd bal met grappige illustraties. Er is verder n-og het sport- en- mod-enieuws, diverse illustraties uit binnen- en buitenland, o.a. de mooie versieringen van Amsterdamsehe bruggen, enz. Jason, 6 Maart v. Constanza. Minerva, 6 Maart v. Plraeus. Nickerie, 2 Maart v. Curaqad. Odysseus, 6 Maart te Stettdn» Oranje Nassau, t., 6 Maart te Lissabon. Peracus, 7 Maart v. A'dam. Pollux, 6 Maart v. Con&tantLnopel. Van Rensselaer, 6 Maart v. Curacao. Venezuela, 6 Maart v. Curacao. Vulcanus, 5 Maart v. P. au Prince. Bodegraven, u_, 5 Maart v. Val paralso. Cottica, 4 Maart te New-York. Crijnssen, g Maart te Hamburg. F.osi, 6 Maart te Gadix. Hermes, t., pass, 6 Maart Azoren. Ilos, 5 Maart v. Bari. Mars, 5 Maart v. Valencia. Orion, u„ pass. 5 Maart Azoren. Poseidon, 5 Maart v. Cristobal. Vesta, u., pass. 4 Maart San Miguel. Zeus, 7 Maart te Lissabon. Ac-hilles, 7 Maart te Alexan-driê. Baralt, 5 Maart te Colon. Beninekom, u., 5 Maart te Colon. Deucalion, 7 Maart v. A'd'am. Fauna, 7 Maart te A'dam. Pluito, 7 Maart v. A'dam. Prins Fred. Hendrik, 7 Maart v. A'dam. Simon- Bolivar, 7 Maart v. A'dam. Telamon, 7 Maart v. A'dam. Theseus, 7 Maart v. A'dam. Tellus, 7 Miaart te Hamburg. Venus, pass. 6 Maart Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Orania, u., 5 Maart v. Las Palmas. Delfland, t., 6 Maart v. Bahia. Zaanland, t., 6 Maart v. Liverpool. Kennemerland, u., 7 Maart te Rio Grande. Zeelandia, t., 7 Maart v. Montevideo. Kon. Paketvaartmaatschappij. Blin-joe, pass. 6 Maart Ma-lta. Nieuw-Zeelad, 5 Maart v. Brisbane. Mapia, pass. 5 Maart Kaap Stt. Vincent Mapia, pass. 5 Maart Kaap St Vincent. Sigli, 5 Maart te Belawan. Van Heutsz, 5 Maart v. Hongkong. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, 6 Maart te R'dam. Rij-perkerk, u., 6 Maart te Algoabaai. Aldabi, u., 6 Maart te Kaapstad. Heemskerk, u-., 5 Maart te L. Maruqea. Nieu-wkerik, t., pass. 6 Maart Dakar. Nijkerk, u., 5 Maart v. Suez. Springfontein, u., pass. 6 Maart Dakar. Sumatna, t., 4 Maart te Port Natal. Klipfontein, t., 5 Maart'v. Marseille. Nias, t., 5 Maart v. Mombassa. Rietfontein, u., 4 Maart v. Dar-es-Salaaim. Billiton, 7 Maart te A'-dam. HollandWest-Afrika Lijn. Drechts-troom, u., 5 Maart te Bordeaux. HollandAmerika Lijn. Glamorganshire, 4 Maart v. Los Angeles. Leerdam, 6 Maart te Antwerpen. Lochgo-il, 6 Maart v. Londen. Nebraska, 4 Maart te Los Angeles. Rotterdam, 5 Maart v. StamboeL Statendam-, 5 Maart te Barbados. Veendam, 3 Maart v. Barbados. Leerdam, 5 Maart geankerd bij Steenbankboei HollandBritsch-Indië Lijn. Koudekerk, 6 Maart te R'dam. Meerkerk, 6 Miaart v. R'dam. Streefkerk, t., 5 Maart v. Port Sai-d. Veendijk, u., pass. 6 Maart Perim. Vecht dijk, u., 7 Maart te Genu-a. Holland—O.-Azië Lijn. Ol-dékerk, t., 7 Maart v. Chefoo. Ouderkerk, 7 Maart te A'dam. Holland—Australië Lijn. Aldebaran-, t., 5 Maart v. Oran. Almkerk, 6 Maart te Sydney. Krakatau, u., 5 Maart te Antwerpen. JavaNew-York Lijn. Garoet, 7 Maart te Pad'ang. Kamgeaa, 5 Maart te Norfolk. Soekabo-emi, pass. 5 Maart Pamtellaria. Blijd-endijk, 5 Maart v. Colombo. Medan-, 5 Maart te P. Saixl. Java Pacific Lijn. Siantar, 4 Maart te Macassar. JavaChinaJapan Lijn. Tjemanoek, 5 Maart v. Shanghai. Tjibadak, 3 M'aart te Hongkong. Tjikembang, 4 Maart te Batavia. Tjisondari, 5 Maart v. Hongkong. JavaBengalen Lijn. Karimata, 5 Maart v. Rangoon. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, t., 6 Maart v. Port Said. Insulinde, t., 6 Maart te Marseille. Kota Inten, u., pass. 7 Maart Gibraltar. Tjerimai, t., 6 Maart v. Co-lombo. Toba, 6 Maart te Schiedam. Ameland, 6 Maart v. Soerabaya. Deli, 5 Maart te Batavia. Kota Gede, t., 5 Maart v. Belawan. Samarinda, t., 5 Maart te -Marseille. Sibajak, 6 Maart te Batavia. Tabanan, u., 6 M'aart v. Suez. Ternate, u., 6 Maart v. Suez. Inslinde, tt., 7 -Maart v. Marseille. Kertosono, t., 5 Maart te Belawan. Tosari, u., 6 Maart te Catania. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcbiba, t, 6 Ma-art te Santos. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 4 Maait. Stoomvaart Mij. Nederland Poelau Laut, 5 Maart v. Hamburg. Kamban-gan, u., 5 Maart v. Sabang. Po-elau Laut, 6 Maart te Bremen. P. C. Hooft, u., 6 Maaxt te Genua. Salawatl, t., 5 M'aart v. Marseille. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 6 Maart te R'dam. Barneveld, 6 Maart te A'dam. Breda, u., pass. 6 Maart Azoren. Clio, pass. 6 Maart Azoren1. Erato, 6 Maart te Oporto. Merope, pass. 5 Maart Kaap Finisterre. Nero, 6 Maart te Aalborg. Theresia L. M. Russ, 6 Maart fe Cicita Vfecchla Ulysscs, 6 Maart te Hamburg. Almelo, t., 4 Maart v. Valparaiso. Ajax, 7 Maart te Tarragona. Alkmaar, u„ 5 Maart v. Callao. Ares, 6 Maart te Algiers. Aria-dn-e, 7 Maart te A'dam. Aurora, 8 Maart te A'd-am verwacht. Baarn, t., 5 Maart v. Guayaquü. Ceres, 6 M-aart v. Hamburg. Chlori», 6 Maart te R'dam. Doros, 6 Maart v. Genua. Eo»> 6 Maart v. Cadix. De reserve ie luit. G. J. Koolhaas van het regiment kust-artillerie zal op 24 Maart a.s. voor herhalingsoefeningen onicter de wapenen kota'en. Tweede-luitenant N. P. P. van! Hoorn, van het regiment kust-artillerie te Den Hei-dier keert 15 dezer, van zijn 'detacheering bij den verbindingscursu-3 te Utrecht, naar zijn korp» terug. De adjudant-onderoff. instr. R. v. <L Graaf is met ingang van 3 Maart 1930 werkzaam ge steld ten bureele van den Inspecteur der Ar tillerie te 's Gravenhage. Met ingang van- 8 Maart a.s. z:jn» aangesteld tot dlens-tpl -sergeant-titulair bij het regiment kust-artillerie de dienstpl. korporaals L. J. Morée, J. Romp en C. Gilde. Aan d-en dienstplichtige J. Hendal van het regiment kust-artillerie is vergunning ver leend! zijn herhalingsoefeningen waartoe hij dit jaar verplicht Is te volbrengen op een nader te bepalen datum in 1931. Aan- den -dienstplichtige A. Oldenburg van het regiment kust-artillerie ls bij beslissing van het D. v. D. d.d. 27 Februari 1930 met In gang van 1 Mei 1930 voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend. De levering van kleiaardappelen ten behoeve van dë soldatenmenage in- het garnizoen Den Helder gedurende het tijdvak 1 April tot en met 31 Mei a.s., is toegewezen san C. van O», alhier, tegen den prijs van 2.25 per 100 K.Q. Aan den dienstpl. H. W. Kessels van het regiment kust-artillerie is bij besch. D. v. D. d.d». 27 Februari 1930 In verband met art. 4 van het tusschen Nederland en het Duitsche Rijik gesloten overeenkomst bij de wet van 13 Januari, Staats blad no. 4, vrijstelling voor goed verleend van -den dienstplicht. Aan dien dienstpl. W. .S. Westerhuis is uit stel van opkomst verleend tot 4 Sept. 193a

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15