GEMENGD NIEUWS De ramp In het Zuiden van Frankrijk. Nieuwe overstroomingen. Het bioscoopongeluk in Korea. Een tunnel onder het Kanaal. De Gpoe aan het werk. Moeten kinderen alles eten? ook aaraluiünfl met den politierechter vorsehrfto, dlo hem door het opleggen van Ï5 boete of 16 dagen duidelijk maakte, dat hij ge\ oegH)ker aan de firma Kool d< zeer hdllljke aanalultlngskosten van 160 had kunnen voldoen. Zijn larullgheldje bracht niets hem oip, Hij v*nd geen voordeel, maar een strop. Een pierement, dat «Been een lied van ellende speelde. De rilm 60-jarige heer Oornells K, caféhouler te Den Helder, besloot na rijp bejaad wat imeer leven in de brou werij te brengen en verschafte zich uit Rotterdam opafbetaling een automatisch orchestnon, ook wel pierement genaamd in dergelijke muzikale kringen, aan in de hoop vele nieuwe klanten naar zijn café te lokken. Helaas voldeed dit pierement niet aai de hooggestelde verwachtingen en schreef de heer Kramer naar Rotter dam1 aai den leverancier, het muziek instrument maar weer weg te halen. Als resultaa van dit schrijven, verschenen echter ia den laten avond van 14 Novem ber een drietal op heeren gelijkende per sonen, psr auto gearriveerd, die zich in het caf5 van den heer K. gedroegen als ware kinnibalen. De as worstelaar of bokser weinig be duidende heer. K. was geheel weerloos overgeeverd aan de luimen van zijn be zoeker?, die bleken een drietal Rotter- daimscie kasteleins te zijn. Ze deden wat ze ve'kozen, maakten een grove verte ring, ui wel tot een bedrag van meer dan 1" gulden, rookten de beste sigaret ten, d» fijnste Clisma's rondo van 2 spie en oan de Kroon op het mooie werk te zetten, vernielde de aanvoerder van dit fijne irio nog een stuk of 6 bierglazen, die hi; op den grond tot gruis vermor zelde. Natuurlijk werd er geen cent voor vertering of schadevergoeding afge schoven Of de heer K. ook plezier van zijn pierement beleefde. De b.erglazenbreker, die voor den "fechter-xxmim'lssaris alles had! ontkend en beweerde den heer K. ook niet voor 2 centen te hebben benadeeld, moest heden terecht utaan, doch was zeker door nieu we expedities verhinderd. Het speet den officer ten zeerste, dat hij het heele ge- zelschapniet op de zondaarsbank had kun nen weiken, doch er waren helaas geen termen *oor te vinden geweest. Het stond echter vel vast, dat deze imenschen op schandejjke wijze waren opgetreden. De officier eischte dan ook tegen den ver- meier J, O. v. d. W. niet minder dan 45 bofte of 45 dagen. De politierechter was het volmaakt eens met dit requisitoir en veroordeelde den Rotterdamschen slokjes-bras en kunstbeschermer tot 40 boete of 40 dagen. De Schager veldwachter op zware proef gesteld. Onze goede heer F., dienaar der ge- reohtlgleid te Schagen, heeft in den avond van 14 Januari ongetwijfeld een der zwaarste beproevingen van geheel zijn imltelijk leven imoeten doormaken. Hjj calaigeerde wegens rijden zonder licht dei bakker D. uit het Zand, die lie felijk naar jandoedel geurde en ontdekte hij nog meerdere gebreken aan 's bak- nog meardere gebreken aan 's bak bel ea reflector. De 'bakker, blijkbaar niet soncer gewetenswroeging, deed een pogiig om F.'s ambtelijke plichten te ontwrichten en presenteerde hem verlei delijk 5 dubbeltjes als belooning, indien hij zjn proces-verbaal ongemaakt liet Toen F. net edele verontwaardiging den verleider het hoofd bood, en hem toe- buldade „vade satanga van mij liet hj schijnbaar af en verliet hem, doch depoieeróe de 5 blanke dubbeltjes op een jaaltje in de hoop, dat F. toch nog wei z>u bezwijken. IJdele hoop natuur lijk. >e bakker zou ondervinden wat het zegge wil een vertegenwoordiger van het vettig gezag in verzoeking te 'bren gen. ïij werd heden veroordeeld tot wel 40 po> boete of 40 dagen tot afschrik van allen, die het mochten wagen zijn afkeu renswaardig voorbeeld met 6 dubbeltjes te volden. ';T MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Ztting van Dinsdag 11 Maart Uitspraken van 4 Maart. U M. H., overtreding tabakswet, I 100 ioete of 10 dagen. Gent B., slager, Hoogwoud, verzuimde aa£?-nb a^ns< 20 boete of 10 dagen. Willtn P., schipper te Urk. Niet vol- aoen au het sein om bij te draaien (visi tatie wegering), 50 boete ot 60 dagen. Nieuwe zaken: i.vtsi, bileven besteller, die beter professor had kunnen worden. Be 8-jarige heer Joh. Fr. Ph. S die 26 nederl«e uniform van betelier der Ned. posterijen, de in- gezttenm hun poststukken bezorgde had zonder iwijfel een veel beter figuur ge maakt ils professor in de wiskunde of wijskeg©rte aan een of andere Univer- slteli, ia ar hij in ruime inate beschikt over de tpr eek woordelijke verstrooidheid die gewoonlijk aan deze hooggeleerde heem wordt toegeschreven. Deze eigen- eohat ooiter kwam hem als brievenbestel ler al hed slecht te pas en was zelfs oor aak, dd hij' werd geschorst en heden tereclt stond als verdacht van verduiste ring. In tot eind van December 1929 toch had «en ngezetene van Warmenhuizen, m»j- d. Schuur, hem een bedrag van 15 gulcei tei hand gesteld om te verzenden per pstwssel. Hij nam aan die opdracht ten urvoej te brengen, doch had zijn regu- Doekji veigeton, zoodat hij de juffrouw geen «x-gu kon overhandigen. Niettemin ®eld m6e> maar het regu bleef -ein* «««r aog, hjj vergat het geld le verzenden en deponeerde dnt thuis in een leeg sigarenkistje, waar hij het ook weer vêrgat uit te halen, «oodat raej. v. d. Sohuur met 1 Januari 1980 berioht kreeg van haarefamille, dat het geld nog niet was gearriveerd. Zij interpelleerde «luarover den verstrooiden besteller, die zich het geld weer herinnerde en zich zou haasten voor de verzending zorg te dra gen. Hi| deed dit eohter op een vreemde en wel een verdacht schijnende wijze, namelijk door op het postkantoor te Sohoorldam te trachten het geld per tele grafische postwissel te verzenden. Toen dit niet gelukte, daar dit kantoor geen telegrafische poetwissels behandelt, pro beerde hij zjjn doel op het kantoor te Schoor] te bereiken en deze manoeuvre was oorzaak, dat zijn wonderlijk geschar rel ter kennisse kwam van de postadmi nistratie en justitie, daar de kantoorhou der te Schoorl, wien het vreemd voor kwam, dat een besteller uit den kring van Warmenhuizen bij hem een postwissel aanbood, daarover met zijn collega te W armenhuizen telefoneerde; die daarop een onderzoek instelde en 'het noodlottige balletje aan het rollen- bracht. De verstrooide besteller, heden terecht staande, gaf de schuld van het gebeurde aan zijn vergeetachtigheid en ontkende ten stelligste ooit het voornemen te heb ben gehad zich het geld toe te eigenen. De Officier echter, bleek niet bijzonder met den verdachte te sympathiseeren. Hi memoreerde, dat verdachte op een voor gaande standplaats And ijk, reeds door zijn zwak geheugen moeilijkheden had gekregen en was van oordeel, dat derge lijke vergeetachtige ambtenaren bij de post niet gehandhaafd konden worden en moesten worden ontslagen. Het slot van dit onheilspellend requisitoir kon ook niet bemoedigend genoemd worden en luidde 4 maanden gevangenisstraf. Bij eventu eele vrijspraak zou de Officier niet na laten in hooger beroep te gaan. De verdediger, mr. Eecen, van Oud karspel, gaf als zijn meening te kennen, dat het opzet der wederrechtelijke toe- eigening allerminst bewezen was, zoodat vrijspraak zou moeten volgen. Klaas Het zijn entréekaartje verloopen. De weled. heer Klaas Kr., een welbe kende inboorling van Egmond aan Zee, en voor korten tijd daar gevestigd als bierbottelaar, had deze branche inmiddels vaarwel gezegd, om redenen, waarover we maar niet zullen uitwijden en zijn domicilie verplaatst naar IJmuiden, al waar hij, zich toelegde op de trollervis- scherij. Klaas had eohter nog een klusje op te knappen bij de Alkmaarsche recht bank, die hem had veroordeeld wegens dieistal van een paar stiklaarzen, die hij in een lollige bui had weggenomen van het raamkozijn van den winkel des heeren Bijl in de Magdalenastraat te Alkmaar, in den tijd van haar toetjes en vergroende zwarte sajetkousen, het Schapensteegje, had weggenomen. Klaas was tegen dit bij verstek ge wezen vonnis in verzet gekomen, dat nu zou worden behandeld, doch daar hij nu niet aanwezig was, werd dit verzet ver vallen verklaard en heeft Klaas de kos ten van aanteekening een sjoof of 100 koperen kerkbuilpenningen ook ver speeld. Hooger beroep vonnis overtreding art 6 motor- en rljwlelwet Na de pauze stond terecht de appellant Martinus K., een 28-jarig chauffeur te Anna Paulowna, die door den Kanton rechter te Den Helder was veroordeeld omdat hij op 7 November met de door hem bestuurde autobus den Molgerdijk te Wie, ringen berijdend, niet voldoende had uit geweken naar rechts, waardoor hij de 13- jarige Antje Bakker, die van de andere zijde per rijwiel naderde, had aangereden, met gevolg, dat zij met haar rijwiel omviel en in den modder terecht kwam. De chauffeur was van dit vonnis in hooger beroep gekomen en beweerde nu dat hjj het meisje niet had aangereden Zij was aan het slingeren geraakt op haar rijwiel en daardoor gevallen. De Molger dijk is bestraat. De heer Nann Annes, in gezetene van Wieringen, als getuige ge hoord, was ooggetuige en verklaarde, dat verdachte te veel links hield, zoodat het meisje geen gelegenheid meer kreeg om ongehinderd te passeeren. Zij zat op het zadel en reed behoorlijk. De schuld lag bij den chauffeur. Deze beweerde daar tegenover, dat Annes de aanrijding niet had kunnen zien. De aanrijding had An nes ook niet gezien en dit werd den chauffeur ook niet ten laste gelegd, wel, da^hij niet voldoende rechts had gehou den. Ten slotte werd nog gehoord Johan- nes Poppen, slager te Wieringen, destijds als passagier in de bus zittend, die het meisje zag vallen en ook van meening was dat de chauffeur te veel links had ge reden. De heer Officier achtte de veroordee ling in eerste instantie tot 80 boete of 8 dagen juist, doch wenschte, omdat in het vonnis onjuiste artikelen waren aan gehaald, vernietiging van het vonnis en veroordeeling tot dezelfde straf. Misdrijf tegen de zeden. Art 249 Wetb. van Strafrecht De te dier zake gedetineerde verdachte Jan v. W., 47 jaar, zonder beroep, te Den Helder, stond als verdacht van hoven- aangeduid feit, met gesloten deured te recht. Als verdediger opponeerde mr. Zegers, advocaat en procureur te Den Helder. Uitspraak in alle niet uitgestelde zaken den volgenden week. Buitenland. Mevrouw: „Ik zou graag een paar spiegels willen zien." Winkelier: „Handspiegels mevrouw?" Mevrouw: „Handspiegels? Welnee, spiegels om je gezicht in te kunnen xien." Voor het herstel. Minister Tardleu heeft aan het departe ment van blnnenlandsohe zaken een af zonderlijke afdeeling in het leven geroe pen, uitsluitend voor het herstel van het verwoeste gebied in het Zuiden. De de partementen van openbare werken natio nale economie en hygiëne 'zijn er in ver tegenwoordigd. Reeds is er negen mlllioen frank inge komen aan giften voor de hulpverleeninig aan de geteisterden in het overstroomde gebied. Havas meldt uit Bayonne: Ten gevolge van slagregens is de beek Saleys, die door de stad Salies de Béarn stroomt, plotseling sterk gezwollen en heeft drie-kwart van de stad onder water gezet. In de laaggelegen wijken staat het water l1/» M. hoog. Het verkeer tusschen de hoog- en de laaggelegen statiswijken is verbroken. De schade is zeer aanzienlijk en de burgemeester heeft maatregelen getroffen voor de evacuatie en de voor ziening met levensmiddelen van de be woners. De overstroomingen in het Zuiden wor den ten deele aan de sterke ontbosschiug geweten. De radicale Senator Martin heeft nu een interpellatie ingediend, waarin den minister van landbouw naar zijn boschpolitiek gevraagd wordt en naar middelen om verdere ontbossching te be strijden. Te Moissac storten, na het wegvloeien van het water, nog steeds huizen in. De lessen dier catastrofe. De „Figaro" wijdt een artikel aan de lessen, die uit het gebeurde in Zuid- Frankrijk te putten zijn. In 1875, na de vernieling van de voor stad van Toulouse, Saint-Cyprien, toen de smart en de verontwaardiging krachtige maatregelen vereischten, werd bepaald dat men geen huizen meer van in de zon gedroogden baksteen mocht bouwen. Moissac en honderden boerenhuizen zijn ineengezakt, omdat men zich niet aan het voorschrift heeft gehouden. Voorts zou destijds de als misdadig ge kenschetste ontbossching worden ge staakt. Nochtans heeft mon sedert, en vooral tijdens den oorlog, de meeste be- boschte hellingen vande boombegroei- ing ontdaan. In het artikel wordt verder gezegd dat- een telefonische waarschuwing van de hooggelegen dorpen, die overstroomd werden, vele dooden in het lagere gebied had kunnen voorkomen. Niemand heeft de fabrieken, de gehuchten aan de rivier, die midden in den nacht door den reus- aohtigen waterval werden verrast, ge waarschuwd. Elke rivierbewoner dient een of twee groote, platte schuiten te be zitten. Bewoners en redders zijn in vele gevallen omgekomen omdat de sporadi sche en verspreid liggende barken slechts wankele schuiten zijn; zij slaan om in den stroom en zinken bij de minste over lading. Behalve dat er voldoende reddings materiaal aanwezig dient te zijn, moet de gas- en electrisohe leiding niet onder aards worden aangelegd, waardoor bij het minste ongeval de omgeving in het duis ter is gehuld en de paniek wordt verer gerd. De geestelijkheid, de onderwijzers moe ten de bevolking wijzen op de gevaren, en de overheid moet afdoende maatrege len treffen. Volgens de laatste berichten over het ontzettende ongeluk, dat in een bioscoop in de Koreaansche havenstad Foe-Sen is gebeurd, moeten er bij. de 104 dooden 101 kinderen zijn geweest en slechts 'drie vol wassenen. De commissie Is met haar rap port gereed En acht geen onover- komelijke bezwaren aanwezig. Naar de draadlooze dienst te Londen meldt is het rapport der oomimdssie van onderzoek naar de kwestie van den bouw van een tunnel ondier het Kanaal gereed en zal weldra openbaar worden gemaakt. De commissie heeft de «economische, technische en geologische kanten van heit vraagstuk overwogen. Naar de bladen melden juicht de com missie het tunnelplan toe en ziet geen onoverkomelijke bezwaren tegen den aanleg. Volgens deze nlet-offlcieeLe be richten beveelt de ooommlssle aan eerst een proef-tunnel te bouwoc, waarvan zij de kosten.op 6 mlllioen pond sterling sohat. Voorts zal zij ln overweging geven die definitieve tunnel, waarvan de kosten naar schatting 25 mlllioen pond zullen bedragen, niet door den staat doch door een particuliere onderneming te laten bouwen. Als het rapport aan het parlement wordt voorgelegd, zal dit die politieke en mili taire aspecten ervan moeten overwegen. De Bvening News voegt nog aan de reeds gemelde bijzonderheden uit het ver slag van de oommissie voor de Kanaal tunnel toe, dat men berekent dat het gra ven van den tunnel acht jaar zal duren. Men schat dat reeds het eerste jaar 8 mlllioen reizigers zich door de tunnel zou den laten vervoeren. Voor de eerste klas passagiers zou 1 extra geheven moeten worden. De door een particuliere maat schappij aan te leggen tunnel zou over een kapitaal van pl.rn. 80 mlllioen 8 pot. rente kunnen opbrengen, meent men. DE MIJNRAMP IN DE VER. STATEN. De mijnramp, wnnrover wf| ln het num mer van Dinsdag al een berioht hadden ongeveer honderd mijnwerkers waren tengevolge van een brand tn een mijn opgesloten vond plaats te Amsterdam, het plaatsje van dien naam ln den staat Ohio. Gelukkig heeft een later bericht den omvang van de ramp tot een heel wat ge ringer proporties teruggebracht. Van de genen, die in de imljn opgesloten waren, zijn er volgens de mededeelingen van de anljndirectie zeven-en-negentig be houden boven gekomen, Twee arbeiders bleken omgekomen, men heeft hun ver kooide lijken geborgen. Ontvoering en opruiming van lastige elementen. Naar aanleiding van de raadselachtige verdwijning te Parijs, nu vier weken ge leden, van den Russischen generaal Koe- tepobs, van wien men vermoedt, dat hij door de Sovjet-Russische geheime politie naar Rusland is ontvoerd somt de „Vorwarts" eeniiige soortgelijke gevallen op van den arbeid van de Sovjet-Russi sche politie in Duitschland. Het eerste geval speelt in Hamburg. Bij de Duitsch-Ruissische transportmaat schappijen de „Deruta", was een Duitsch communist, Mtiller, werkzaam. Op een goeden dag begaf hij zich als gewoonlijk naar zijn werk, doch keerde niet naar huis terug. Zijn vrouw liep naar de politie, maar deze kon niet helpen. Ook de Sovjet autoriteiten in Duitschland konden de vrouw geen inlichtingen geven. Tenslotte kwam zij, van die zijde toch te weten, dat haar man naar Rusland was geroepen, hij wilde niet meer met haar leven, heette het. Naar later echter bleek, had men te gen Mtiller verdenking opgevat van het verleenen van spionnagediensten ten na deele van Rusland. De man was op een stoomschip gelokt en naar Moskou ge bracht. Daar moet hjj doodgeschoten zijn. Het tweede geval heeft zich voorgedaan te Berlijn. Tot voorzitter van een afdeeling van de handelsmaatschappij was door Moskou de communist Kisselew aangewezen. Deze hield er van zich te beroemen op zijn vroe gere daden in de speciale afdeehng van de Gpoe. Te Berlijn begon hij echter toe te geven aan allerlei hartstochten. Hij ge raakte in conflict met den leider van de handelsvertegenwoordiging en liet zich zelfs door dien gezant zelf, Krestinski, niets meer zeggen. Dat werd Moskou al te bar. Kisselew kreeg bevel naar Rusland terug te keeren, maar daar dacht hij niet aan. Hij maakte zich meester van eendge duizenden dollars en leefde er goed van. De Berüjnscbe afdeeling van de Gpoe kreeg opdracht dit varkentje te wasschen. Een lid daarvan wist zich bij Kisselew in te dringen en hem ervan te overtuigen, dat men te Parijs nog veel prettiger kon leven. Het tweetal besloot tot een reisje naar de Fransche hoofdstad. De Gpoeman zorgde voor het visum en de kaartjes, wist Kisselew in half beschonken toestand in een trein naar Warschau te loodsen en zoo over de Russische grens te brengen. Kisselew werd voor tien jaar naar So- lowlri verbannen. Te Dantzig weigerde de oud-volkscom missaris voor den arbeid in de Krim-repu- bliek Lew naar Rusland terug te keeren. In een door de Gpoe onderschepten brief had hij geschreven geheel met de Sovjets te hebben gebroken. EnJkele dagen later hield een auto voor zijn huis stil, met drie mannen erin, van wie een in politie-uni- form was gekleed; de twee anderen droe gen hurgerkleeren. Zij verzochten Lew hen te volgen naar het politiebureau. In de auto -werd' de man bedwelmd, naar een Sovjet-stoomschip gébracht en naar Le ningrad ontvoerd. Óp weg naar Moskou trachtte hij te ontvluchten; hij werd weer gevat en dn een gevangenis van de Gpoe doodgeschoten. OVERSTROOMINGEN AAN DE LA PLATA. Aan den mond van de La Plata-rivier hebben wolkbreuken groote schade aan gericht. Montevideo en de Argentijnsohe stad La Plata zijn zwaar geteisterd. Het verkeer is verbroken en honderden ge zinnen zijn dakloos. Moeten kinderen alles eten, wat op tafel komt? Neen natuurlijk, want volwassen menschen eten ook niet wat hun niet behaagt. Kweekt men op die manier dan niet kieskeurige, verwende kinderen Dat hangt van de g'eheele opvoedings wijze af en het eten is maar een onder-' deel van de opvoeding. »Opvoedlng€ is heel wat meer dan »voeding«, en daarom staat er ook »op« voor. Er zijn ouders die zoo afschuwelijk consequent zijn, met het eten, wel te ver staan, in vele andere opvoedkundige op- zlohten zijn ze soms laakbaar meegaand dat ze de zuurkool die een kind des middags niet heeft willen'eten, iaplaats van avondboterham geven en als het kind dan nog weigert, dan wordt het den vol genden oehtend wper onthaald op die zuurkoolVolhardend is het zeker, maar verkeerd ls het ook. Want er zijn wel eens kinderen die een lnnerlijkea, in werkelijkheid niet te overwinnen tegen zin in een bepaalde spijs hebben en die overgeven, als ze gedwongen worden, die toch te etsn. En we zullen maar niet vertellen welk weerzinwekkend middel sommige ouders dan wel eens toepassen, om het kind tonh «smaak* in die spijs te doen krijgen. Waarschijnlijk zal het ge volg wel niet «mank, maar levenslange weerzin zijn. Die wel niet soo hooi vnnk, manr dan tooh soms voorkomende afkoor van be paalde gerechten Is verwant met de reaotie, die Bommlge mensehen vertoonen als ze aardbeien eton en dan nstelrooé krijgen. Wil men probeeren of esn kind wer kelijk een »ldlosynkrasle« men ziet, er bestaat zelfs een geleerd grleksoh woord voor dien tegenzin tegen een geweigerd gerecht hoeft, dan kan men het probeeren met een kleino portie en zoo noodlg een belooning uitloven voor het vlot opeten ervan. Als men dan onder het eten op het kind let, dato ziet men wel, of de weerzin echt is of dat men met een gril of met onwil te doen heeft. Bekend is, dat vele kinderen een af keer van visch en ook vaak van vleesch hebben en opdringen is ook in zoo'n ge val verkeerd. Evenals trouwens het dwin gen verkeerd is als de moeder meent, dat het kind niet voldoende eet. Dwang heeft in dergelijke gevallen meer sshade- üjke gevolgen, dan het inderdaad te weinig eten zou hebben. Behandeling van sleehtetende kinderen blijve den medicus overgelaten, maar de ouders moeten er rekening mee houden, dat het niet willen eten vaak een gevolg is van dwang om te eten, toen het kind nog kleiner was. Kinderen behoeven'niet meer te eten dan ze lusten en ze be hoeven dingen, die ze niet lusten, niet te eten als ze een idiosynkrasie hebben. VIJFTIG JAAR LEGER DES HEILS IN AMERIKA. Herdenking te New York. Te New York is Maandag het feit her dacht, dat het vijftig jaar geleden was, dat de pioniers van het Leger des Heils in de Vereenigde Staten hun werk aan vingen. Onder de sprekers bij de herinne ringsplechtigheid was dë 86-jarige majoor Emma Westbrook, de eenige overlevende van die pioniers. Evenals overal elders had het Leger in de Vereenigde Staten tfeel tegenwerking te overwinnen. Thans telt het er 17.035 stations en duizenden werkers. Deze maand zal het nieuwe hoofdkwartier te New York worden ge opend, dat een millioen dollars heeft ge kost en waarvoor menschen van allerlei gezindten bijdragen hebben geschonken. ECHTSCHEIDING EN DE KINDEREN. Itodenk, wat ge doet! In „De Ind. Post" van 25 Jan. schrijft mr. M. over „De Kinderen-kwestie" nJ. bij echtscheiding en bespreekt de moei lijkheden, die zich hierbij kunnen voor doen en jurisprudentie van eenige geval len en eindigt zijn beschouwingen aldus: „Iemand, die wil scheiden, overdenke dus vooruit 'goed, wat hij precies wil. Ve len zijn in een dergelijken toestand al te haastig gebakerd! en nemen dian beslissin gen, waarover ze later spijt hebben. .Men late zich vooral nimmer paaien imet fraaie volzinnen, als daar zijn: „je mag het kind natuurlijk geregeld zien'', en „je weet toch wel, diat ik altijd mijn woord hond" of „zou je dan denken, dat ik den kleinen Jan van zijn' pappie zou willen vervreem den?" Reeds na korten tijd zijn al die schoome beloften gemeenlijk volkomen vergeten, .zeer ten nadeele van dengene, die in de praktijk dlee levens verzuimd1 heeft om op te merken, dat de meeste menschen snel zjjn met beloven, maar traag in het nakomen. Het is mij tenmin ste in mijn pralktilk gebleken, dat er meer kleine Jannen van hun pappies en mam mies vervreemd worden, dan u wellicht denkt. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Revue der Sporten, io Maart. Dr. C. de Marees van Swinderen te Berlijn, dicht over Zesdagen en -nachtenkoorts, waarmede be doeld wordt zesdaagsche wielerwedstrijden. Het slot van het gedicht luidt (niet zeer oor spronkelijk) „Publiek, ik veracht u!" Heeft de heer de Marees ook tot dat publiek behoord?... Scheidsrechter W. Katoen is aan 't woord on der de auspiciën van M. J. Adriani Engels, ter wijl dezelfde auteur het heeft over Blauw wit Kampioen. N. M. J. Mumzert vertelt over '"en Utrechtsche primeur, nl. Nederland's eer ste schoolathletiekclub en Groothoff vertelt van Go Ahead in grootschen vorm. Dr. J. C. Eringaard' heeft het over de-vierdaagsche af- standsmarschen 1930. S. Staal schrijft: „Mr.,. Groenewegen moet over gymnastiek praten," waarmede bedoeld wordt een zeer onpleizie- rige vergadering, door dien heer geleid. Verder een verslag over Ajax' eersten kampioenswed strijd door Max Izaaks. Voetbalmerkwaardig heden van verschillende kanten! door C. J. Groothoff, en allerlei bladvullingen. Sport in Beeld bevat' o.a. een artikel over race-roeien voor dames, de medische rubriek behandelt het geestelijk evenwicht, veel voet balnieuw», over paarden door Jo»efine Lulofs, voorts de gewone rubrieken. Sportnieuws in illustratie is er op velerlei gebied, veel voet bal, paardensport, ook -afbeeldingen, het por tret van een Britachen jockey, .dan de girls (stel u voor, dat we die moesten missenl) en de moppenrubriek. Fotovreugdi van Maart bevat een bespre king van de diverse ingezonden wedstrijdop namen, van welke die van H. Sltters te Bus- surn den eersten prijs kreeg, (hij heeft er een berijmde beschrijving bij gemaakt ookl) de bespreking van een werkje „Portretfotografie", een artikeltje over een eenvoudige en goed- koope magnealumiamp, van W. Blokhuis, Th. v. V. schrijft over het fotografeeren met een goedkoop toestel, Hacon vervolgt zijn 'artikel „Fotografie en School", Van het overige' ver melden wij nog een bijdrage op rijm van' A. J. J. Fisscher, „Fotoleed". Na de aankondiging van het nummer van 2J Januari ontvingen wij van' het Indische „Actueel Wereldnieuw» fit Sport ln Beeld" de nummers van 18 Januari en 1 Februari. In het-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11