IE COURANT TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS 0 VAN ZATERDAG 15 MAART 1930 Mishandeling van een schoolkind. De rechtbank te Amsterdam heeft Don- dewiag vonnis gewezen in de zaak tegen de zuster-overste van de Sint Agnesschool te Bussum, verdacht van in volkomen kalmte een kind 20 stokslagen te hebben gegeven en het daarna met een doek over het hoofd in een donker hok te hebben ge stopt. Het O.M. vroeg 14 dagen gevange nisstraf, subs. een geldboete, mits de zus ter binnen 14 dagen een disciplinaire straf zou zijn opgelegd. Dit laatste is thans ge schied. De vijfde kamer heeft verd. Don derdag tot een boete van 100, subs. 60 dagen hechtenis veroordeeld. VERDUISTERING DOOR EEN ASSURADEUR. Donderdag heeft het Gerechtshof te Am sterdam arrest gewezen in de zaak tegen den assuradeur P. J. J. H., gewezen lid van de Eerste Kamer, thans woonachtig te Zutfen, die door de vijfde kamer, wegens verduistering en valschheid in geschrifte was veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf. De advocaat-generaal had 4 maanden gevangenisstraf tegen verd. geëlscht. Het hof veroordeelde hem thans tot 2 maan den gevangenisstraf wegens verduiste ring. Het hof achtte alleen bewezen, dat vexd. 2000 uit de kas heeft verduisterd. Het hof sprak hem echter vrij van het andere hem ten laste gelegde en acht niet bewezen, dat verd. 8 accepten heeft ver duisterd, noch meer geld. Ook heeft hij geen valsschheid in geschrifte gepleegd. Het hof acht het gepleegde feit zeer ern stig, maar is van oordeel, dat het toezicht door commissarissen gehouden, zeer ge brekkig was, zoodat verd. gemakkelijk gelden uit de kas kon nemen, zonder zijn achterstallige schuld te voldoen. TWEE RIJWIELDIE VEN GESNAPT. Een Intercommunale dief, die tn den verkeerden trein stapte. Woensdagmorgen kreeg de Haarlem- sohe politie bericht van diefstal van een rijwiel voor het postkantoor. Twee recher cheurs gingen onmiddellijk per trein naar Amsterdam en het gelukte hen den dief te arresteeren, toen deze met een bewijs zjjn fiets van den trein kwam afhalen. Het bleek te zijn een 27-jarige monteur uit Amsterdam. In Haarlem was hü in een verkeerden trein gestapt en daardoor te Leiden gearriveerd Vandaar was hij naar Amsterdam gegaan, -maar door zijn ver gissing had nu de Haarlemsohe recherche alle gelegenheid hem in Amsterdam op te wachten. Hij heeft bekend het rijwiel te Haarlem gestolen te hebben en voorts rijwieldief stallen gepleegd te hebben te Schiedam, Gouda, Leiden en Dordrecht Bij de be leening van een rijwiel te Rotterdam werd hij gearresteerd, doch wist te ontsnappen. Ook heeft hij bekend, uit een overjas in een café te Rotterdam een portefeuille ge stolen te hebben. Nog een rtfwieldlef gesnapt Woensdagvond kreeg de Haarlemsche politie wederom kennis van een rijwiel diefstal. Nu ging zij naar het Haarlem sche station en toen de dief zijn rijwiel ter verzending kwam aanbieden, werd hij gearresteerd. Dit was een 89-jarige rij wielhandelaar te Amsterdam. AUTO DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Men meldt uit Delft: Woensdagnacht omstreeks kwart voor twaalf heeft trein 194 op den bewaakten overweg nabij den Abtwoudschen weg een luxe-auto van een ingezetene van Pijn- acker aangereden. De auto werd een eind meegesleurd. Vermoedelijk is de auto door de gesloten hekken van den overweg heengereden. De trein is met een half uur vertraging m Den Haag aangekomen. Nader meldt men: Het was de auto van den veeverloskun- dige J. F. van Tetterode, uit Pijnacker, die met zijn achttienjarigen zoon op weg was naar Schipluiden. Hij wist zich om trent de oorzaak van het ongeluk niets te herinneren. Dr. Waszink, die spoedig ter plaatse was, heeft de beide inzittenden van den auto, die niet levensgevaarlijk gewond waren, verbonden en naar Pijn acker vervoerd. De auto was vernield, de stukken lagen over een afstand van 200 meter langs de rails verspreid. Een gedeelte zat zoo vast onder den trein, dat de machine achteruit moest worden gezet om het los te maken. Het treinverkeer ondervond een half uur vertraging. Donderdagmorgen was de toestand van de gewonden vrij goedi. MISHANDELING. In de fabriek'van de firma G. te Til burg heeft de arbeider J. de R. den werk meester O. de W. ernstig mishandeld, toen de laatste den eerste een opmerking over zijn werk had gemaakt. De W. kreeg drie steken met een mes. Zijn toestand is zeer ernstig. De dader is gearresteerd. VERDUISTERINGEN DOOR EEN GEMEENTEONTVANGER. Omtrent de verduisteringen, waaraan de gemeente-ontvanger van Papendrecht zich heeft schuldig gemaakt, wordt nog gemeld: De betrokkene heeft verschillende ver duisteringen bekend, echter kon in ver band met het feit, dat de boekhouding in de war is, nog niet vastgesteld worden, hoe groot het totaal bedrag is. Aan het verificatiebureau der vereeniging van Nederl. Gemeenten is opgedragen een onderzoek naar het tekort in te stellen. De boekhouding is door den burgemeester als hulp-officier van justitie in beslag ge nomen. Donderdag zou een raadsvergadering plaats vinden, waarin de zaak zou worden behandeld. De ontvanger was ook admi nistrateur van het woningbedrijf en cor respondent der arbeidsbemiddeling. BRAND TE OOSTVOORNE. Schade van 60.000 gulden. Woensdagnacht heeft te Oostvoorne een felle fabrieksbrand gewoed. Omstreeks 1 uur werd brand ontdekt in de stoomtim- merfabriek van Gebrs. Toledo. Het vuur, dat voedsel vond in de groote voorraden hout, greep snel om zich heen. Het gedeel telijk uit steen en van hout opgetrokken fabrieksgebouw en de houten bijgebou wen zjjn geheel afgebrand. De brandweer van Oostvoorne kon weinig tegen het vuur uitrichten en moest zich voornamelijk be perken tot het beschermen van de omlig gende perceelen. De brand woedde den geheelen nacht voort en eerst tegen Don derdagochtend 5 uur was gevaar voor ver dere uitbreiding geweken. Behalve de ge bouwen en de voorraden hout zijn ook eenige machines verloren gegaan. De schade wordt op ongeveer 60.000 ge raamd. Ze wordt door verzekering gedekt De verwerklngslnrlohtlng te Schagen. In tegenwoordigheid van Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, commissaris der Koningin in Noord-Holland, ia Woensdag te Schagen de Centrale noodslachtplaats en verwerkingsinrichting in den kring Barsingerhorn geopend. Het exterieur van het gebouw. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik hebben een bezoek gebraoht aan de Ned. Jaarbeurs te Utrecht, waar H.M. het nieuwe gedeelte van het Jaarbeursgebouw opende. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik op de terreinen van de Jaarbeurs vóór de opening van het nieuwe gedeelt». (Foto links). Verdelg de rupsen. Onder aanvoering van den burgemeester van Harderwijk jongens er op uit getrokken om de rupsennesten te verdelgen. In twaalf uur tijd ze 30.000 met 11 millioen rupseneieren buit gemaakt, die verbrand werden. zijn 100 hadden In de StaatsbosohwachteriJ Sprielderbosch te Putten is Dinsdag een demonstratie gehouden met de Siemens grondfreesmachine. Deze machine freest den harden woeste» grond tot losse aarde, waardoor het spitten overbodig wordt. De demonstratie met de freesmachine. Uit volle borst. De nieuwe burgemeester van Oegstgeest, de heer A. J. van ©errevink, is Woensdagmiddag in efjn nieuwe functie officieel geïnstalleerd. De schooljeugd bracht de» burgemeester een zanghulde. Burgemeester v. ©er revink met zijn eehtgenoote, leden van den gemeenteraad en andere autoriteiten luisteren naar de zanghuid». Om den vlsohstand In de Krallngsche plassen te verbeteren is deze week van gemeentewege 2000 pond wltvlseh uitgezet ender leiding van den beer Pera. (Fote links). Binnenland.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5