n'i Haar wat Wasscherij S. Krom, Alkmaar HU RIJNREIS VOOR TWINTIG GULDEN \zz Radio-ProHramma C. DE BOER JR. Het wetsontwerp op de winkel sluiting. Wat het behelst Ingezonden. Naast ons stuktarief is het thans ook moge- lijkdewasschenp.K.G, te laten behandelen dood of vermoord bleek, keerde men in den loop van den dag onverrichterzake terug, met dit resultaat, dat de Europeaan die op zoo'n goeden voet met de geesten wereld blijkt te verkeeren, de geheele streek in zoo groote opschudding had ge bracht. Het spreekt van zelf, dat de admini strateur in het geheel niet gesticht is over het gebeurde, evenmin als het B.B., hoewel de man van de Jobstijding nog volhoudt dat de gegevens hem op een spi ritistische seance verstrekt zijn. Wel dui delijk blijkt hieruit, hoe het kritiekloos aanvaarden van „boodschappen uit de andere wereld" tot onaangename gevol gen kan leiden, gevolgen die den betrok kene wel eens in aanraking met den straf rechter zouden kunnen brengen". Ingezonden mededeellng. 854 Hoewel het nog wel eenigen tijd zal duren alvorens het wetsontwerp op de winkelsluiting, zooals dat thans in de Tweede Kamer is aangenomen, in wer king zal treden de Eerste Kamer moet haar goedkeuring nog geven, terwijl de datum van inwerkingtreding nog moet worden vastgesteld meenen wij toch goed te doen thans reeds een overzicht te geven van de voornaamste bepalingen. De wet verstaat onder winkels alle open of besloten ruimten, waar voorwerpen of stoffen in het klein aan het publiek wor den verkocht of waar pleegt gewerkt te worden in een barbiers- of kappersonder neming. Zij moeten gesloten zijn geduren- den den geheelen Zondag en op werk dagen tusschen des avonds 8 uur en des morgens 5 uur. Uitzonderingen hierop zijn toegelaten voor rijkskantoren, apotheken, koffiehuizen, restaurants en andere dergelijke inrichtingen voor ver bruik ter plaatse. Niet geoorloofd is dus na sluitingstijd in zoo'n inrichting iets te bestellen en dat mee naar huis te nemen. Garagehouders en rijwielherstellers mogen olie, benzine en onderdeelen voor spoedeischende gevallen afleveren, ook herstellingen verrichten en in herstelling gegeven voorwerpen afleveren. Ook de verkoop van dag- en weekbladen mag doorgaan, evenals verkoop en aflevering van ijs, winkelwaren enz. ten behoeve van schepen, alsmede verkoop door auto maten. Ook is de wet niet toepasselijk op hotels, voor zoover betreft logeergasten, openbare middelen van vervoer, stations restaurants, zoover leveringen betreft aan reizigers. Gedurende ten hoogste viér achtereen volgende uren, liggende tusschen 9 uur 's morgens en 8 uur 's avonds mogen des Zondags geopend zijn .winkels, waar brood, banket, suikerwerk en chocolade verkrijgbaar is. Deze winkels mogen ook open zijn op Nieuwjaarsdag, 24 December (zoo dit een Zondag is), 26 December en 81 December (als dit een Zondag is). Op een bordje moet het uur van openstelling vermeld staan. Bloemenwinkels moeten 's Zondags gesloten zijn, doch mogen open blijven op Nieuwjaarsdag, 14 en 15 Aug. (Maria Hemelvaart en de voorgaande dag), 1 en 2 November (Allerheiligen en Allerzielen), 24, 26 en 31 December. Melk visch- en fruitwinkels mogen op Zondag geopend blijven tot 12 uur 's middags, uit sluitend voor deze waren. Boter, kaas en eieren kan men dus niet verkrijgen. Sigarenwinkels zijn op Zondag gesloten. Des Zaterdags en enkele bizondere dagen mogen de winkels tot 10 uur des avonds open zijn. Ook in de dagen voor St. Nioolaas en Kerstmis geldt het slui tingsverbod niet. Er zijn nog bizondere regelingen gemaakt voor barbiers- en kapperszaken, die dan nog tot des avonds 11 uur mogen openblijven (uitsluitend voor knippen en scheren), alsmede voor Sabbath of zeven-den-dag-vierde-rs. Deze kunnen op verzoek aan B. en W. 's Zon dags tusschen 5 uur 's morgens en 2 uur 's middags den winkel openhouden, brood-, banket- enz. winkels tot des avonds 8 uur, uitsluitend voor deze arti kelen (na des middags 2 uur). Deze win keliers, die dus deze speciale vergunning hebben gekregen, moeten dan evenwel op Sabbath of den zevenden dag gesloten zijn. Voor Joodsche winkeliers zijn er nog speciale artikelen ontworpen ten opzichte van de Joodsche feestdagen. Natuurlijk mag na het sluitingsuur niet moer bediend worden. De klanten die op dat uur aanwezig zijn, mogen nog gedu rende een half uur geholpen worden. Ook Purol wrijven des morgens daardoor wordt het mooier en zachter en blijft bovendien na het kammen den ge heelen dag keurig zitten. Doozcn 30-60 ca 90 ct. Tube 80 ct. Bil Apoth. 6 Drogisten mogen geen goederen bezorgd' worden, met uitzondering alweer van brood. Op straat mag niet gevent worden, behoudens enkele geringe eetwaren, sinaasappelen, bananen, ijs, zure augurken, e.d. Gemeenteraden kunnen afwijkingen van de wet voorschrijven indien lokale omstandigheden dit wenschelijk maken, echter met goedkeuring van de Kroon. Ook heeft de Raad ten deze nog andere vrijheden omtrent afwijkingen van de wet. Als straf voor ontduikingen is bepaald een hechtenisstraf van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste i 25.by herhaling binnen twee jaar kunnen deze straffen worden verdubbeld. Aan de ambtenaren der Arbeidsinspectie, alsmede aan rijks- en gemeentepolitie moet ten allen tijde toegang worden ver leend tot den winkel. Verhaal van een ieeraar (historisch). Natuurlijk wilden de jongelui Köln zien en prentbriefkaarten naar huis stu ren. Ze voelden zich zeer gewichtig toen ze in het Duitsch hun inkoopen deden. De nieuwe Jugendherbergo te Köln- Deutz „mit über 500 Betten, groszen, schönen Aufenthaltsraumen, Gaskliche und BnausebSdern" was nog niet vol tooid en daarom moesten we naar Köln- Riehl. Ik weet niet, wier verwachtingen hooger gespannen waren, die der jonge lui of die der geleiders. Daar stonden we dan voor een forsoh gebouw, een vroegere kazerne. Een beetje schroomval lig stapten we binnen. De Herbergsmut- ter was een bleeke, afgetobde vrouw, niet in staat voldoende toezicht te houden op de tweehonderd bezoekers. Tijd om ons, onbeholpen nieuwbakken Wandervögel, hulp en raad te verschaf ten ontbrak haar. Een der grootste Tagesröume was door een goed geoefenden troep bezet. Wat zaten die lui gezellig aan oen eenvoudig, goed be reid maal en wat heerschte daar een op gewekte, ferme geest We voelden ons HET GEORGANISEERD OVERLEG. Geachte Redactie, In het verslag van de rede van Mr. Dr. G. van den Bergh over „Medezegging schap in Overheidsbedrijven" en de daar bij plaats gehad hebbende discussie, heeft uw verslaggever mijn woorden zoodanig weergegeven, dat daaruit misverstanden zouden kunnen ontstaan. Als vertegenwoordiger van den Bond van Personeel in Overheidsdienst in de Commissie van Overleg in zake werk liedenaangelegenheden stel ik er prijs op, dat het publiek omtrent de strekking van hetgeen door mij is betoogd, op juiste wijze wordt voorgelicht. Ik doe daarom een beroep op uw wel willendheid mij de gelegenheid te geven het verslag te rectificeeren, waarvoor ik u bij voorbaat dank breng. Nadat de heer van den Bergh op theO' retische en juridische gronden het Aim- sterdamsche stelsel van' georganiseerd overleg had verdedigd, heb ik opgemerkt, dat niet alleen in de eerste plaats de vorm waarin en de regelen volgens welke het overleg plaats heeft van beslissenden invloed zijn op het resultaat der onder handelingen, doch dat voornamelijk de gezindheid van het College van B. en W. en de meerderheid van den Raad ten opzichte van het beginsel van georgani seerd overleg van doorslaggevenden in vloed is. Deze gezindheid is afhankelijk van de politieke samenstelling van den Raad en dus in laatste instantie van de politike machtsverhoudingen. Ik heb betoogd, dat indien er in een sfeer van welwillendheid en vertrouwen wordt onderhandeld en de meerderheid van den Raad de besluiten van het ge organiseerd overleg respecteert, de vorm van overleg, zooals 't in Den Helder en in vele andere gemeenten is geregeld, hoe gebrekkig ook, practisch toch goede resul taten kan afwerpen. De bedoeling van het georganiseerd overleg is toch in de eerste plaats de arbeidsvoorwaarden uit de politieke sfeer te bannen. Uw verslaggever, die in de gemeente lijke politieke keuken geen onbekende is, zal zeker niet durven beweren, dat dit in Den Helder het geval is. De geschiede nis van de behandeling der wachtgeld regeling illustreert op duidelijke wijze het feit, dat zoowel de vorm van het over leg als de mentaliteit der Raadsmeerder- heidi niet bevorderlijk zijn aan een goede verstandhouding tusschen gemeentebe stuur en de organisaties van gemeente- personeel. Dat dit ook op den duur van invloed is op de mentaliteit van het personeel en het verantwoordelijkheidsgevoel van hun ver tegenwoordigers in de Commissie van Overleg laat zich niet ontkennen. Aan den anderen kant kan het gebeu ren, dit heb ik tegenover den heer v. d. Bergh ook betoogd, dat indien er onder een beetje beschaamd in onze houterig heid. Waar moesten we slapen; waar ons eten koken, waar samen eten? Daar komt de Herbergsmutter en wijst ons de Schaafstellen: ijzeren ledikanten met stroomatrassen en een deken. Wij gelei ders vonden het matig, de jongelui reu- zi,g. Dat ze jegens plaatsgebrek ten deele tusschen Duitsche Wandervögel zouden slapen, verhoogde de bekoring. Nu naar de keuken: -een holle ruimte, een groot fornuis, een paar pannen. Of er bor den, lepels en vorken waren? „Nein, dies ist eine Notherbergel" Weer een tegen slag! We hadden ons te lang in Köln op gehouden; zouden we nog inkoopen kun nen doen? De college hield toezicht, ik met een paar meisjes er op uit Vorken cn lepels gekocht t>orden van een an deren troep geleend en een uur later za ten we aan de rijst met rozijnen. Die smaakten best, al was ze aangebrand. Na den eten hadden we gelegenheid een beetje aan de nieuwe omgeving te wen nen. De jongelui maakten spoedig ken nis met de Duitsche jeugd en hoe zeer ik dat toejuichte, begreep ik toch, dat de Reiz, die mijn jonge Hollanderinnen op de Duitsche Burschen uitoefenden, me nog wel eens eenige zorg kon geven. Om 10 uur naar bed. Den eersten nacht was het volkje rumoerig. Hoe meer we aan ons nieuw leven gewenden hoe vroeger de organisaties van gemeentepersoneel elementen schuil gaan, die In beginsel tegen het georganiseerd overleg zijn, z.a. de Federatie, dit op ernstige wijze In zijn taak wordt belemmerd. En wanneer er c an nog bijkomt zooals eenige weken ge- lsden in Amsterdam geschiedde, dat B. en W., blijkbaar van oordeel dat een end ere koers moest worden ingeslagen, zich tegenover het georganiseerd overleg p een machtsstandpunt plaatsten, dan is 1 et overleg tot een mislukking gedoemd. Het is niet de eerste maal in de ge schiedenis, dat de extremisten van rechts t n links elkaar in het voeren van afbraak- lolitiek de behulpzame hand reiken. Het georganiseerd overleg in Den Hel- c er heeft de laatste jaren een richting f. enomen, die het noodzakelijk maakt 1 ieraan zorgvuldig aandacht te besteden. Onder de politieke vertegenwoordigers c.er bevolking schuilen blijkbaar elemen- tjn die, zelf overtuigd zijnde dat het ge organiseerd overleg in het gemeentelijk l estuursorganisme een zoodanige plaats beeft ingenomen dat zij onmachtig zijn bet daaruit te doen verdwijnen, het toch allen invloed willen ontnemen en daar door tot een levend lijk degradeeren. Voor de organisatie van gemeenteper soneel, waarvan ondergeteekende de ver tegenwoordiger is, heeft deze positie niets verlokkelijks. Daarvoor vertegen woordigt de arbeidersbeweging, waarvan zij deel uitmaakt een1 te levenskrachtig element in de samenleving. Geachte Redactie, het zal u thans dui delijk zijn, dat ik, ondanks de groote waardeering voor het werk van uw ver slaggever, het verslag niet ongewijzigd kon laten passeeren. H. S. PETERS. Ter vergelijking meenen wij goed te doen hieronder nogmaals af te drukken de zinsnede, zooals door ons de opmer king des heeren Peters is weergegeven. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door den heer Peters, die meent, dat het vooral de gezindheid is, die in een Oommissie v. Georg. Overleg bestaat, welke van betee- kenis is. Een regeling als de Aimsterdam- sche beteekent niet veel als niet de goede onderlinge verstandhouding bestaat en aan een regeling als hier ter plaatse is. waar gemoedelijk onderhandeld wordt en men elkander welwillend tegemoetkomt, hééft men dan nog meer. Want de Helder- sche regeling, hoe slecht in theorie, valt in de praktijk erg mee. Het schijnt, dat het in hoofdzaak het vet gezette gedeelte is, dat den heer Pe ters aanleiding gaf tot zijn „rectificatie". Wij kunnen hier overigens nog aan toe voegen, dat wij des heeren Peters* uitla ting, dat het hier ter stede in het G. O. nog niet zoo slecht is, en1 wat daarbij behoor de, hebben samengevat in den laatsten zin van bovenstaand citaat. Ook kunnen wij om nu óók eens uit te laten komen hier nog bijvoegen, dat zijn uitlatingen een ongunstigen Indruk maakten ln de vergadering. Den lezer laten wij het oordeel betref fende de meerdere of mindere juistheid der weergave van het gesprokene over. De verslaggever. MET DE ZWEMBROEK NAAR SCHOOL! Het is ongeveer tien jaren geleden, dat men er, in enkele Gemeenten in ons land, toe overging, zulks in navolging vooral van onze Oostelijke naburen, hier en el ders buiten de gewone schooltijden, de gelegenheid te openen voor het ontvan gen van zwemonderwijs door schoolklas sen. De groote beteekenis van het zwem men, dat in vele gevallen den gunstigen invloed van water en zonlicht in zich vereenigt, in hygiënisch opzicht, gevoegd bij zijn groote praetische waarde, die het in dit waterrijke land tot een ©nontbeer- we naar bed gingen en hoe vroeger we de zon begroetten. We begrepen na de inspanning van eiken dag onze nachtrust noodig te hebben en maakten ons tot ge woonte dadelijk te gaan slapen, als we ons op onze matrassen uitstrekten, 't Was verblijdend te zien, hoe de jongelui steeds meer zich moeite gaven, zich zelf en elkaar tot ervaren Wandervögel op te voeden. Toen we den volgenden morgen oimi 7 uur opstonden, had de bakker ons brood reeds gebracht, 't Was steeds onze ge woonte bij -aankomst in een Jugendher- berge daar het brood voor den volgenden dag te bestellen. Ieder kreeg daarvan zijn portie en had zelf te zorgen voor boter en belegging. De Woensdagmorgen be groette ons met een vriendelijk zonnetje, leder schaarde zich in het gelid en onder het zingen van „de paden op...." mar cheerden we naar de tram, die ons naar het hart van Köln zou voeren. We stuit ten op een troep jonge Duitschers, die zegepralend een groot vaandel boven hun hoofden zwaaiden. Dit wekte de be wondering van onze leerlingen op. Waar om wij geen vaandel hadden meegeno men? In het Warenhaus Tietz werden allerlei inkoopen gedaan, met een berg stok wou ieder gewapend zijn. Te lang hadden we ns opgehouden, op een hol letje naar het station en slechts met Hjke vaardigheid verheft, moet, gezwegen nog van het genot en de vreugde, die het zijn jeugdigen beoefenaren schenkt, voor de in deze beslissende instanties voldoen de aanleiding zijn geweest, om dit tot dus ver „Schulfremdes Fach" in te voeren. Ofschoon dit „schoolzwemmen" aanvan kelijk op uiterst bescheiden schaal slechts in enkele Gemeenten in ons land gegeven werd, en in de eerste jaren na zijn invoe ring slechts geringe vorderingen maak te gedurende de laatste jaren, het is ver heugend, dit te kunnen oonstateeren, is er een merkbare vooruitgang te bespeu ren. Immers, op dit oogenblik wordt in 29 Gemeenten aan openbare lagere- (en aan enkele voortgezet lagere, -uitgebreid la^ gere en middelbare scholen) en bijzondere scholen zwemonderwijs aan schoolklassen verstrekt Zelfs blijkt uit de statistiek van de Propaganda-commissie van den Neder- landschen Zwem bond, dat dit onderwijs in een viertal Gemeenten verplichtend werd gesteld voor de leerlingen van de hoogste klasse van alle openbare inrich tingen voor gewoon lager onderwijs. Hoe verblijdend de toeneming van het schoolzwemmen ook moge zijn, niet mag vergeten worden, dat er een zeer ongun stige verhouding bestaat tusschen het aantal kinderen, dat dit onderwijs geniet en het hiervoor in aanmerking komend deel van de Nederlandsohe schoolbevol king. Gezien de toenemende belangstelling voor deze materie onder opvoeders en ouders is de Propaganda-commissie voor noemd er toe overgegaan, zich te richten tot de Besturen van een aantal Gemeen ten, die, alhoewel in het bezit eener doel matige zwemgelegenheid, vorenbedoelden maatregel nog niet namen in het belang van de veiligheid en de gezondheid van de schooljeugd. In haar verzoekschrift dringt de Propaganda-commissie er op aan, het reeds door meerdere Gemeenten gegeven voorbeeld, zij het aanvankelijk op nog zoo bescheiden schaal, spoedigst na te volgen, opdat over niet al te langen tijd kan ge zegd worden van eiken Nederlandschen jongen en meisje, dat de lagere school ver laat, dat hij (zij) gewapend is met een behoorlijke dosis kennis en tegen het ver drinkingsgevaar. Moge de Zwembond bij deze actie, die de sympathie van elke school-autoriteit verdient, ruimschoots gesteund worden; de gemeentebesturen in het treffen van de, in verband met het vorenbedoelde, noodzakelijke maatregelen niet achter blijven! Zooals men weet is het schoolzwemmen in onze gemeente ook ingevoerd voor de hoogste klassen der O. L. scholen. Red. Held. Grt. FINANCIERDE BERICHTEN. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Naar het Hbl. verneemt, zal het divi dend over het afgeloopen boekjaar 5 (als v. j.) bedragen. ROTTERD. DROOGDOK MIJ. N.V. Dividendvoorstel 15 (v. J. 12 De Dinsdag gehouden bestuursverga dering van de Rotterdamsche Droogdok Mij. N.Y. te Rotterdam heeft o.m. besloten de a.s. jaarvergadering voor te stellen het dividend over 1929 te bepalen op 15 (v. j. 12 WAARHEEN? Waarheen? is de vraag, na een jaar rusteloos werken, Waarheen? Het klinkt als een smeekende beê Om wat kalmte en rust, om jezelf eens te wezen. Waarheen? is de vraag. Naar boseh of naar zee? En hebt ge dan na lang aarzelen besloten, De voorkeur te geven aan zee en aan strand, Dan staat U weder de vraag voor ide oogen: „Waarheen'? Waar gaan rust, kalmte en vreê hand aan hand? Is dit Uwen wensch? Wel, dan is het niet moeilijk, Ge reist naar de Noordelijkste punt van ons land. Daar vindt ge wat U zoekt: „Rust, kalmte en vrede." Daar vindt ge ide zee en het blinkend strand, Daar vindt ge het prettig eenvoudig leven, En zamelt ge weer voor een jaar levenskracht. Een blijde herinnering zal voor u blijven: „Uw vacantie, aan het Huisduiner strand door gebracht. A. B. moeite vonden we nog een plaatsje in den overvollen trein, die ons naar Königswinter bracht. Daar waren dan de Duitsche bergen! Natuurlijk moesten we naar den top van den Drachenfels. We vermeden den rechtstreëkschen Aufstieg, die door zijn lawaaierige venters en af zichtelijke kraimen het natuurgenot ver galt. Door het rustige sohoone Nachti- gallentail met zijn heerlijke vergezichten gingen we geleidelijk naar boven. Wat een verrassing, toen we daar in de diepte aan den kronkelenden Rijn Oberkaissel, Godesberig, Königswinter, Mehlera en Honnef zagen liggen, overwelfd door een diep blauwen hemel en overgoten toet gouden zonlicht. Geleerd door de erva ringen van den vorigen dag, toen tfe ons door onze late aankomst in de Jugenid- herberge met wat rijst als avondmaal had den tmoeten tevreden stellen, zocht mijn collega met enkede meisjes vroegtijdig de Jugendherberge te Mehlem op, terwijl ik met de rest van het gezelschap naar Hon nef tramde, om daar een bad te nemen. Dit laatste is ure maar matig bevallen: de badinrichting was vrij primitief en een jongen bezeerde zijn voet in die mate aan een scherpen steenkant, dat den heelen verderen tocht hem het loopen moeilijk viel. De Herberg© in Mehlem was proper; ze stond onder toezicht van «een Rector, een Enveloppenbriefpapier briefkaarten, berichtkaarten, rekeningen, kwitantiën, circulaires, monster- en loonzakjes, prijscouranten, al het benoodigde drukwerk voor handel en nijverheid kunt u bij ons bestellen. Ons technisch geschoold personeel stelt ons in staat het drukwerk smaakvol en verzorgd aan u te leveren. Gaarne komen wij even ten uwent met modellen. N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat, Den Helder. VRIJDAG aS MAART. Hilversum, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert. AVRO-Triö. 2.052.45 Uitz. voor scholen. Dr. J. TescbtJ „Wonderwezens der Natuur. 2.453.00 Grammofoonpl. 3.004.00 Maak-het-zelfl-cursu». 4.305.00 Grammofoonpl. 5.005.30 Lezing. 5.30 Concert door het Omroeporkest. 6.457.15 Spaansch: Beginners. 7.157.45 Radiocursus vanwege het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. K. G. Knupker: Hoe te handelen bij en na aanvaring. 8.01 Operette-uitz. vanuit de „Tivoli"-Schouiw- burg te Rotterdam. Het Fritz Hirsch Operette-gezelschap. Na afloop: Persber. 11.00 Dansmuziek uit Cabaret „La Gaïté" te A'dam. 12.00 Sluiting. Huizen, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.30 Korte Ziekendienst. 10.30 Korte Ziekendienst o.l.v. D3. I. Groenen- berg. 11.30'I2.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 KRO. Concert door het KRO-trio. I.152.00 KRO. Grammofoon. 2.00—3.00 KRO. Grammofoon. 4.005.00 NCRV. Grammofoon. 5.006.00 NCRV. Concert. Mevr. Schaddelee- v. Roon, viool. J. W. Bode, viool. J. T. Schaddelee, orgel. 6.30 KRO. Koersen. 6.40 KRO. L. v. Giersbergen: Het nut der bijen 7.007.30 Schriftverbetering-cursus. 7.30 VPRO. Sprekers Ds. D. Drijver, Mr. M. J. Moltzer en Dr. K. F. Proost. J. Repelaar- V. Driei, alt. Mevr. C. J. Paris-Koene, piano. ZATERDAG 29 MAART. Hilversum, 1875 M. io.oo10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert. AVRO-Ensemble. 2.002.45 Causerie over Vioolbouw door J. A. Visscher, architect D.N.A. Muziek, medew. van Mr. H. J. van Leeuwen. 2.454.30 Concert. AVRO-Octet 4.30—5.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5-005.30 Dr. J. D. Hefting: Iets over het voorkomen van de tuberculose. 5.306.00 Duitsch: Gevorderden en conversatie 6.00 Concert door het Omroeporkest. 8.00—VARA Concert. Orkest en solisten. Na afloop: Vara-Varia. Huizen, 298 M. Na 1 uur 1071 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.159-00 Grammofoon. II.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15'i.oo Grammofoon. I.002.00 Concert door het KRO-Trlo. 2.003.15 Kinderuurtje. 4.004.30 Esperantocursua. 4-305.00 Engelsche les. 5.006.00 Grammofoon. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Grammofoon. 6.40 Journalistiek weekoverzicht. 7.00 Grammofoon. 7.10 Dr. L. Heijermans: Diphteritis. 7.30 Causerie. 8.008.30 Grammofoon (Caruso). 8.30 Concert door het KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritseii. 9-4°—io.io Concert door het Radio-Hawaiïan- vijftal. 10.1011.10 Vervolg orkestconcert. II.io11.30 Vervolg Hawaiïan-muziek. 11.3012.00 Grammofoon. wél wat eigengerechtigd imaar zorgzaam man. De meisjes waren opgetogen over de keurig ingerichte keuken. Wij moch ten er niet binnenkomen, want het feeste lijk maal, dat ze ter eer© van den schoe nen dag bereid hadden, moest voor ons een geheim blijven. De tocht had ons hon gerig gemaakt en groot was onze blijd schap, toen wij op aardappelen, vleesch, sla, komkommers en pudding werden vergast. Ze was des te grooter, omdat de meeste jongelui van hun ouders hadden geboord, dat ze zich op „hongerlijden** moesten prepareeren; van zoo'n luttele 20 zouden de kosten1 voor voldoende voe ding niet kunnen worden bestreden. Van nu af aan was en bleef het eten niet alleen overvloedig, doch ook zeer smakelijk, wiat vooral te danken was aan het feit, dat w© een leerlinge van de huishoudschool als reisgenoot hadden gekregen, een beschei den, werkzaam meisje dat er een eer in stelde voor een goede tafel te zorgen. Met ons logeerde te Mehlem een Mittelsohule uit Bremen. Mijn reisgezelschap had in deze twee dagen reeds zooveel durf ge kregen, dat het, trotsch op zijn Duitsche kennis, graag met de Duitsche jeugd ver keerde.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11