UIT DE WIJDE WERELD mijnongeluk in west-virginia. Twaalf dooden. ongeluk in de mexioo(stad). Tien dooden. de slachtoffers van de monitor. de generaal als redder. bandietisme in mantsjoerije. ongeluk met handgranateni een maalderij verbrand. Brand in een bioscoop. DE SCHOONHEIDSWEDSTRIJDEN. Stultendl en vernederend voor de vrouw. LUCHTVAART. ENGELAND EN DE VLIEGTOCHTEN NAAR INDIË. Verkoop van kinderen in Silezië. Uit het huis met de blauwe trap. Hoe dikwerf moet men niet op de Urkers toornen? Twaalf mijnwerkers zijn gedood bij een ontploffing» die gisterenmorgen In de Crownmijn nabij Eairtnont plaats beeft gevonden. In een voorstad van Mexico (stad) sprong een groot waterreservoir, waardoor een gedeelte van de omgeving onder water werd gezet. Tien personen kwamen om het leven en één werd ernstig gewond. Op lö September 1918 moest men het Engelsche oorlogsschip Monitor voor Dover torpedeeren, omdat het in brand was geraakt en er gevaar voor een vreese- ljjke ontploffing bestond. Van de 803 man1 aan boord verdronken toen ruim 100. In 1926 is het schip gelicht en nu heeft men de geraamten der slacht offers die eruit geborgen zijn, op het kerkhof van Gillingham begraven. Gisterenmorgen is te Berlijn van de Liohtensteinbrug een jonge vrouw in het kanaal gesprongen. Een generaal, die juist voorbij kwam, sprong haar na en smaakte het genoegen de jonge vrouw van een wissen dood te redden. Te Kirin in Noord-Mantsjoerije, over vielen roovers het filiaal van een Chinee- sche Vereenigingsbank. Zij wierpen met handgranaten en roofden 15.000. Drie beambten werden gedood. De roovers wis ten in een auto te ontkomen. Bij een oefening van een eskadron ca- vallerie in het werpen van handgranaten bij Unvór in Slowakije, is een projectiel ontploft boven het hoofd van een soldaat, den soldaat en een luitenant, die achter hem stond, werden een oog uitgeslagen, den soldaat bovendien den linkerarm af gerukt. Beiden zijn dadelijk naar het zie kenhuis gebracht en geopereerd. Hun toe stand is ernstig. Verder werden nog drie soldaten licht gewond. Mlllioenen schade. Dinsdag zijn de groote maalderijen van de Stassfurter Mtihlen A.G. te Finowfurt bij Eberswalde door een grooten brand geheel vernield. In korten tijd stond het hoofdgebouw in vlammen zoodat aan red ding van de groote voorraden graan niet te denken viel. Ook de tegenoverliggende nieuwe graansilo kon niet behouden wor den. Om elf uur stortte het hoofdgebouw in; kort daarop volgden de belendende perceelen. Het vuur woedde laat in den nacht nog voort; de schade wordt op ver scheiden millioenen geraamd. EEN MARINE-PROCES. In het begin van het vorige jaar waren vijf marinemannen te Kiel ontslagen om dat zij betrokken zouden zijn bij commu nistische propaganda op de vloot. Zij kwa - men tegen dat ontslag in beroep bij het ministerie van rijksweerbaarheid, 't welk het beroep van de hand wees. Toen begonnen zij een civiel proces tegen het ministerie en eisöhten betaling van hun salaris. In een dier processen, tegen 'n „Oberschreibermaat" heeft thans de rechtbank te Kiel, nadat de eisoher onder eede had verklaard geenszins bij communistische propaganda betrokken te zijn geweest, den eisch toegewezen. Het rijksministerie is veroordeeld) tot betaling van ruim 10.000 mark. Zonder paniek. Door vree.selijke ervaringen gewaar schuwd voor de gevolgen van paniek bij brand in een bioscoop, heeft men in ZEKENHUISTOESTANDEN IN EEN HONGAARSCHE STAD. Naar het conservatieve blad Nemzeti 9oo schrijft, is er in de stad Vócz mei d',000 inwoners slechts een ziekenhuis1 en wel met 30 bedden. Wanneer een arme m de stad ziek wordt, dan roept hij den Dusdokter maar liever niet, uit vrees voor net ziekenhuis, aangezien niemand van nit primitieve ziekenhuis iets moet heb- n®n. Aan het uitvoeren eener operatie is naar niet te denken. Intusschen heeft de stad, waar de tuberculose sterk verspreid «i reeds herhaaldelijk staatsteun voor den douw van een ziekenhuis gevraagd, ech ter steeds tevergeefs. v,?e Westersche schoonheidskoningin Wdt in de Oostersche pers in Indiö maar matige waardeering. Het is misschien eerzaam te vernemen hoe men ginds deze bln?ÖU De meeste Mohammedaansohe v„Tien> <De over den Westersohen schoon- '„««•wedijver schrijven, doen dit in fel ^renden zin. Zij vinden zulke wed- v.jn kortweg stuitend en vernederend oor de vrouw. Een heel enkel blad heeft Engeland overal uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen voor het geval van herhaling. Toen er Maandag tijdens een middagvooi stelling in een bioscoop te Stratford dus brand uitbrak, kon het publiek van 1000 menschen kalm weg wandelen op de muziek van Three Blind Mice (Drie blinde muizen). Dit wijsje was een vooraf afgesproken sein voor (Ie suppoosten, die alle deuren van de uitgangen open wierpen vóór de menschen in de zaal iets van den brand afwisten. In een minuut was het gebouw zonder paniek ontruimd. De organist bleef doorspelen tot de laatste bezoeker het gebouw uit was en toen moest hij rennen wat hij kon, daar de vlammen hem reeds begonnen in te sluiten. Het parlementslid Tom Groves die op dat oogenblik in het gebouw was, wen- schte de directie geluk met de koelbloe dige houding van het personeel. De direc teur vertelde later dat hij heel trotsch op zijn personeel Was. De vorige week had men nog een repetitie van alarm bij brand gehouden en toen had de chef van den dienst van openbare werken hem een compliment gemaakt. Maar hij had niet gedacht, dat de toepassing van de voor zorgsmaatregelen zoo spoedig reeds noo- dig zou worden. Met Groves noenmaalde Hollings, de burgemeester van Stratford, in het restau rant van de bioscoop toen de brand uit brak. Beiden hielpen bij het rustig weg leiden van het publiek. Een brandweerpost is vlak tegenover de bioscoop en binnen een half uur was men den brand meester. Het toestel voor de sprekende film werd beschadigd, maar later op den mid dag kon de bioscoop heropend worden. HOOGTERECORD VOOR DAMES. New York, 25 Maart. Miss Elinor Smith heeft een nieuw hoogt er eoord gemaakt voor dames; haar verzegelde ba rograaf wees 27.418 voet (8367 M.) VLIEGTUIGRAMP. Drie menschen levend verbrand. Te Los Angeles de Californisohe stad aan den Stillen Oceaan, die allengs een zoo treurige vermaardheid erlangt op het gebied van vliegtuigongelukken is alweer een ramp voorgevallen. Een vlieg tuig is van een hoogte van 1000 vt. ge vallen en ui brand gevlogen. De inzitten den, twee bestuurders en de vrouw van een dier bestuurders, zijn levend ver brand. Het vliegtuig behoorde aan de filmster Berri, die echter niet zelf aan boord was. NACHTELIJK VLIEGONGELUK. Twee dooden. Dinsdag is bekend gemaakt, dat na een nachtelijke vlucht Maandagavond in Hampshire een Vickers Virginia-bomimen- werper bij de landing is gevallen, waarbij twee van de vijf inzittenden werden ge dood en een ernstig gekwetst. Dit is het vierde ongeluk van de Royal Air Force in dit jaar en het getal dooden bedraagt thans negen. DE LICHTBAKENS VOOR DE LUCHTVAART. Vuurtorens op d!« Veluwc. Op den Hellendoornschen Berg, in de nabijheid van het daar staande theehuis, is 'n aanvang gemaakt namens den Rijks gebouwendienst met den bouw van een lichtbaken voor de luchtvaart. De toren komt op één der hoogste punten van den berg en wordt zelf 17 M. hoog. Hij wordt opgericht op een betonnen voet van 1.20 M. dikte. Behalve deze vuurtoren worden er voor- loopig nog twee gebouwd van 22 M. hoog te, te Oldebroek en Groot-Agelo (bij Qost- marsum). Alle lichtbakens zullen bij: helder weer op 40 K.M. afstand des nachts reeds zicht baar zijn. Bespreking ln het Engelsche Lagerhuis. Reuter meldde Dinsdagavond uit Lon den; Bij het debat over de begrooting van luchtvaart in het Lagerhuis heeft Ken- worthy de internationale vrijheid in de lucht verdedigd, evenals dat met de vrij heid ter zee het geval is. Hij stelde de vraag, of het verstandig was zondier erg duidelijke redenen de Nederlandlsche vliegtochten naar Indië over Indisch ge bied te verhinderen of te vertragen. Wan neer de luchtvaart met Australië geopend wordt, zei Kenworthy, moeten1 wfj den Ne derlanders het gebruik van hun vliegter rein in het Oosten vragen. De minister van luchtvaart antwoordde dat er terzake veel misverstand) is ge weest. Het verzoek van de Kon. Lucht vaart Mij. om vergunning tot het instel len van geregelde diensten op Indië werd geweigerd, maar het bezwaar dat het praematuur zou zijn aan de luchtvaart terreinen in Indië te gebruiken met het oog op gevaar, geldt zoowel voor de Brit ten als de Nederlanders. Wel stond het laatstgenoemden vrij: te zeggen, dat zij het risico wilden nemen, maar de Brit- sohe regeering zou verantwoordelijk wor den gesteld als er iets gebeurde. Geen voorkeur werd uitgeoefend ten nadeele van Nederland, onze verhoudingen met de Nederlanders waren uitstekend en de tijd zal alle moeilijkheden, die er bestaan, tot een oplossing brenigen. Wat betreft den genoemden dienst op_ Singapore en Australië, sprak de minister over de moeilijkheden wat betreft de organisatie langs de kust van Burma en voorts zeide hij, dat alles er op wijst, dat er een be vredigende regeling met de Australische regeering bereikt zal worden. voorgesteld het idee voor Indië over te nemen en een „Miss Indonesië" uit te roepen. Maar dat kan ook wel spot ge weest zijn. Een op Java verschijnend christelijk Chineesch blad, de Kristen Tionghoa, keurt de navolging in 't Oosten in krasse bewoordingen af. Bij een twee tal foto's van Chineesohe en Siameesche jongemeisjes richt het blad zich tegen het verkeerdelijk navolgen van de Westersche beschaving, in zooverre, dat de jonge dames nu voor een groot deel het lichaam onbedekt laten en zich door de plaatselijke jongelui laten „keuren" om eventueel tot schoonheidskoningin te worden uitgeroe pen. Het blad vraagt of het voor deze meisjes niet voldoende is.... „schoon heidskoningin van het huisgezin" te wordenI Onmenschelijke vaders. Uit een onderzoek van de Vereeniging Kinderbescherming Is gebleken, dat in Silezië herhaaldelijk kinderen verkocht worden. Een vader van drie kinderen, die in flnancieele moeilijkheden was geraakt, vroeg voor elk van zijn kinderen een prijs van duizend mark. Met het geld wilde nlj een zaak oprichten. Een andere vader had meubelen op afbeüiing gekocht; toen hij- zijn schuld niet kon betalen en de leve rancier dreigde de meubelen terug te nemen, poogde hij zijn vierjarig dochter tje te verkoopen. De Vereeniging voor Kinderbescherming slaagde er niet ln den man te overtuigen van de minderwaardig- VOOR DEN POLITIERECHTER. Zorgt dat ge uw vrijen tijd, niet ij (lelijk verslijt, neem geen jenever in dien mond, maar ontwikkel uw geest en blijf gezond. De nog jeugdige, hoog aan de wieg ontsproten slagersknecht Nan R„ thans te Twisk werkzaam, bevond) zich in 't af- geloopen jaar te Wieringen in dienst van den heer .Joh. Poppen, slager aldaar, die echter geen aangename ondervindingen met dezen bediende opdeed, aangezien hem weldra ter kennisse kwam, dat vriend Nan het niet al te nauw met de eerlijkheid nam. Zoo eigende hij1 zich onder meer een bedrag toe van f 26.50, dat hem door 'n carnivorisohe*) cliënte was ter hand ge steld voor ontvangen vleeschwaren. Na tuurlijk was op deze manier het liedje bij slager Poppen gauw gezongen en moest Nan ook nu de vernedering nog onder gaan om als verdachte voor den politie rechter te moeten verschijnen. Gelukkig echter scheen Nan inmiddels te hebben ingezien, hoe verkeerd het is, zijn vrijen tijd te verklungelen in de her berg en zijn gezonden smaak te bederven door overmatig drankgebruik, want deze excessen waren, als zoo dikwerf, oorzaak van zijn afdwaling. Hij gaf dan ook blijk te zijn een mensch van goeden wille. Het gepleegde onrecht was door hem hersteld en hij: toonde zich bereid de boetedoeningen, die een voor waardelijke straf aankleven, te volbren gen. Op grond van deze hoopvolle ge moedsgesteldheid werd Nan dan voor waardelijk veroordeeld tot 2 maanden met 2 jaren om zijn standvastigheid op de proef te stellen. Weet zoo g'uw mond en hand niet rusten /laat, Dat de zondaars bank te wachten staat! Een felle buurvrouwenheibel te Den Helder over de deugdelijkheid van de door de respectieve dames gevolgde waschmethode, was op 8 Februari oor zaak, dat de anders kalme en niet tot ruzie geneigde werkman Petrus Adolph van H„ de echtgenoot van een der kijvende wasohkunstenaressen bij het conflict werd betrokken en zich toen, aangevuurd en opgehitst door moeder de vrouw, die zich bij, zulke gelegenheden als gangmaaksters vleescihetende. held van zijn besluit, zoodat 'de politie den verkoop van het kind moest verhin deren. Een arbeider uit een kleine stad, vader van negen kinderen, wilde een van hen verkoopen om zijn financieel© zorgen kwijt te geraken. Uit een brief, die in be slag werd genomen, bleek dat de vader alle goede hoedanigheden van zijn kind uitvoerig had beschreven om een zoo1 hoog mogelijken prijs voor het kind te ver krijgen. PUPILLEN, DIE HUN VOEDSTER BOVEN HET HOOFD GROEIEN. Ervaringen uit den Londlenscihen dierentuin. De „Daily Telegraph" die uitvoerig ge wag maakt van het „verrassend bericht", dat in Artis een herdershond vijf leeuwen welpen voedt, knoopt daaraan een belang wekkend verhaal vast over soortgelijke gevallen. In de Londensche Zoo, zoo zegt het blad, zijn met herdershonden vaak geslaagde en mislukte pogingen gedaan om leeuwen, luipaarden en zelfs ijsberen groot te bren gen, terwijl eens een hond zelfs voedster is geweest van een koppel wolven, die dank zij de toewijding van die min opgroei den tot dieren van tweemaal haar grootte, en die natuurlijk ook in kracht hun voed ster verre de baas waren. Eenige jaren geleden bracht 'n leeuwin een aantal welpen ter wereld; één daar van werd aan de moeder ontnomen en toevertrouwd aan een terrler. De hond deed) zijn uiterste best en werd met dien laten kennen, liet verleiden zijn even eens niet bepaald makke buurvrouw, mej. E„ een watjekou in haar beminnelijk aangezicht toe te dienen. Van welke on doordachte handeling hü thans de gevol gen ondervond door een veroordeeling tot 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis. De straf was niet hoog, maar de familie Van H. had zich voor een even hoog be drag kunnen te goed doen aan 6 pond moddervette gerookte paling. Is een mensoh per saldo geen stommerik? Ziet gil niet dien vuurrooden gloed ln de luchit, die hulzen, die menschen en dieren [dloor vlammen verteert? Heeft dat brandende Lelden's stadhuis, A mateis Flora en Volksvlijtspaleis dan /niets n geleerd. De commissionair in eetbare waar Dirk V. is. te Enkhuizen volgens de ingekomen Radio-politieberichten geen vreeswekkend misdadiger, maar vast staat, dat hij in voorzichtigheid en wijs beleid nog wel 'n kleinigheid te kort schiet, aangezien hij op 6 Februari door zijn verregaande roekeloos- en slordigheid de oorzaak was, dat zijn geheel e buurt wel plat had kun nen branden. Hij is namelijk in het bezit van een oud houten schuurtje, waarin ge borgen een partijtje zakken, strookisten, manden en meer dergelijk brandbaar spul, in welk schuurtje hij: gewoon was een open vuurpot te stoken, nog wel met stukken hout die veel te groot waren. Op gezegde datum had hij het schuurtje verlaten waarin de brandende vuurpot, waarop stukken hout gestapeld. Een dier stukken viel doorgebrand op eenige zak ken, door den goochemen Dirk vlak in de nabijheid gelegd. Natuurlijk stond al spoe dig de inventaris in lichte-laaie en het was alleen te danken aan het doortastend in grijpen van den nabijwonenden metselaar Coralijnslijper en andere buren dat een ernstige ramp werd voorkomen. Dit onbehoorlijk veroorzaken van gevaar voor personen of goederen werd Dirk dan ook heden door een flinke aderlating van zijn portemonnaie gevoelig ingepeperd en hem opgelegd een boete van 70, subs. 35 dagen. Het was voor hem nog gelukkig, dat al leen grove nalatigheid en niet boos opzet werd verondersteld. Anders had die heer Dirk Y. nog heel veel kans gemaakt den sukkelamolen in te mogen tippelen. Het best ls Jantje ln zijn sas, met een gegapte regenjas. In den nacht van 26 op 27 Januari werd er te Warmenhuizen in het Café van .den heer Terburg een schitterend Brusselsche spruitjesbal gegeven, waartoe ook de refe rendaris van het departement van Land bouw, de heer Joh. Piet, tot de genoodig- den behoorde. Hij had zijn geeeintureer- de regenjas over zijn smoking getrokken en dit kleedingstuk, alvorens de balzaal te betreden, achtergelaten op het stuur van zijn rijwiel. Toen hij echter, na rijkelijk genoten dansgenoegens, weer wilde ver trekken, kwam hij tot die ontdekking, dat zijn regenjas hem al was vooruitgegaan. In de plaats bevond zich een dito exem plaar, dat echter lang niet zoo'n elegant aspect vertoonde. Na verloop van eenigen tijd trof de heer Piet zijn jas aan in het bezit van zekeren mijnheer Jan B. en bleek bovendien, dat de regenjas aan Piet achtergelaten, ook nog niet eens het recht matige eigendom van Jan B. was. Deze heer staat dan ook als verzamelaar van regenjassen al heel slecht bekend en werd wegens een dergelijken diefstal alreeds veroordeeld'. Bovendien is de algemeene toestand van zijn moraliteit niet gunstig te noemen, wat dan ook naar voren kwam in de strenge straf hem heden opgelegd in den vorm van 8 maanden gevangenisstraf. De weduwe nfet met zachtheid des harten (gezegend, Had! dén slager zeer onprettig bejegend. De heer K., slager te Den Helder, ver keerde in de noodzakelijkheid een nood- slachting te doen verrichten en wensohte alstoen gebruik te maken van een daar voor bestemde schuur, doch de wed. van St„ née Anna Magdalena K., die om een of andere ons duister gebleven reden, over die schuur eenig recht scheen uit te oefe nen, was niet genegen den heer K. daarin dag trotseher, toen de voedsterling groei de als kool. Na drie jaar was de leeuw zijn voedster ver boven het hoofd gegloeid, maar zij' bleven hij1 elkaar in een kooi. Aan deze merkwaardige vereeniging kwam echter plotseling een eind, niet omdat, zooals men wellicht zou meenen, de hond door den leeuw aan stukken werd ge scheurd, maar als gevolg van protesten van het publiek tegen de wreedheid, die den leeuw werd aangedaan. Wat was het geval? Ook toen de leeuw opgroeide bleef de voedster hem beheer- schen en stond zelfs niet toe, dat de koning der dieren zijn aandeel in het voedsel nam voor zij zelf haar eetlust ten volle bevredigd had. Een scheiding was het gevolg. Eerst toonde de hond zich zeer bedroefd, maar toen zij een anderen pupil ter voeding kreeg was het leed weer spoedig vergeten en wijdde zij zich met groote liefde aan haar nieuwe taak. HET „SPOOK" BREEKT EEN BEEN. Sedert langen tijd maakte een Inbreker verscheidene wijken van Berlijn onveilig, doordat hij 's nachts spookachtig dan hier, dan daar opdook, zonder dat men er in slaagde hem aan te houden. Slechts aan een toeval is het te danken, dat men het spook thans te pakken heeft gekregen. Gisterennacht had de Inbreker een be zoek gebracht aan een woning aan het Savignyplein te Oharlottenburg. De be woner van het huis was door het gestom mel van zijn ongenooden gast wakker geworden en had bij bet schijnsel van de toe te laten en gaf hem blji zijn herhaald aandringen te kennen, dat htl een brutaal „sujet" was. De heer K. evenwel, roede eenigszlns voorbereid op een minder har telijke ontvangBt, had1 zich reeds bil voor baat voorzien van een solleden getuige ln den peraoon van een bevriend landbouwer, zoodat hij wettelijk naar behooren was ge prepareerd op een klacht tegen mej. de wed. v. St. In te dienen. Naar aanleiding van deze beleedlging werd inej. v. St, die als financieel zwak, zenuwachtig van ge stel en bijgevolg nogal los van lippen, doóh overigens gunstig en fatsoenlijk staat aangeschreven, veroordeeld tot 15 boete of 16 dagen. Het i® een weinig opwekkend verschijn sel, dat zoo dikwerf van weinig liefde ge tuigende strafzaken uit Urk den politie rechter bereiken. De heer Officier, zelf een man van ernstige levensrichting wees daarop dezer dagen reeds in een van dit eiland1 ingekomen strafzaak en ook heden moest de politierechter weer kennis nemen van de onverkwikkelijke haatstemming, die daar tusschen sommige families heerscht. Thans toch stond terecht de 27- jarige visscher Rikel P„ die op 27 Jan. zijn bejaarde dorpsgenoote, Geertje Hack- voort, echtvriendin van Leendert Ronkes, verschillende beleedigende woorden zou hebben toegedrukt. Hij zou dit oude mensoh hebben aangezegd, dat zij: een draak, een afzetter, een smeerlap en een oplichter was, doch thans werd dit alles door hem pertinent ontkend' en stelde hij de oude vrouw, die eerlijk gezegd ook niet den indruk wekte, dat zij haar boter ham rustig van kaas liet ontdoen, voor als er steeds op uit zijnde zijn f amilie en speci aal zijn zuster Dirkje te beleedigen en laag neer te drukken door woord en ge baar. Uit de opgewonden en van een mini mum-naastenliefde getuigende uitingen van beide partijen, viel bet dan ook wel te distilleeren, dat hier de beide kijvenden niet schuldig uitgingen, doch in ieder ge val werd de heer Rikel op de boetebank in het ongelijk gesteld en veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. Een vonnis dat blijkbaar door den ver oordeelde en de hem toegewijde familie leden niet werd aangemerkt ais een crite rium van Salomo's wijsheid. Afscheidswoord van de Pers aan mr. Muller. Het is zeer zeker een plichtmatig ge baar van erkentelijkheid en hoffelijkheid, nu de taak van mr. Muller door zijn be noeming elders, als politierechter hij deze rechtbank ten einde spoedt, hem openlijk in deze rubriek onzen hartelijken dank te brengen voor de vriendelijke en hoogste welwillende houding, door hem steeds ten opzichte van de pers en speciaal tegen over ons, als haar vertegenwoordiger, aan genomen. Gedurende het achttal jaren, dat wij do eer hadden hem als politierechter werk zaam te zien, hebben wij hem leeren ken nen ais een scherpzinnig strafrechter, doch ook als een perfect georiënteerd judi- cieel paedagoog en crimineel anthropp- loog. Vooral evenwel als de rechter die in rijke mate was bedeeld met de zoo noodi- ge gave van het oordeel des onderscheid a, welke subtiele eigenschap door zijn warme en daadwerkelijke belangstelling in het verdienstelijke reclasseeringswerk, be nevens in de deugdelijke motiveering zijner uitteraard snel geformuleerde, doch steeds zorgvuldig doordachte vonnissen, tot uiting kwam. Hoezeer wij het echter betreuren mr. Muller in den vervolge bij de berechting van poiitioneele strafzaken te moeten mis sen, willen wü hem, dien wij persoonlijk ook als een hoogstaand mensch leerden hoogachten, van harte gelukwenschen met de hem ten deel gevallen eervolle benoe ming, welke kan worden1 geacht te zijn een onderscheiding voor zijn onmisbare ver diensten en hem in zijn nieuwen werk kring, volgaarne een hem welgevalligen, sucoesvollen en bovenal zegenrijken ar beid toewenschen. Een gevaar voor de auto'a In een sportblad schreef een automaan, dat tegenwoordig de rustige wandelaars de wegen onveilig maken voor de auto mobilisten, want door plotseling te moe ten uitwijken, zouden de inzittenden een ongeluk kunnen krijgen. Natuurlijk, ais men het van dien kant bekijkt. zaklantaarn van den dief vluchtig diens gestalte gezien. Toen de inbreker, zich ontdekt ziende, de vlucht nam, achtervolgde de bewoner van het huis met zijn zoon hem. De in breker had bij het station Savignyplein een kaartje genomen. Zijn vervolgers slaagden er in nog in de laatste coupé te springen van den juist vertrekkenden Nordrlngtreln, waarin het spook was ge stapt. Bij elke halte stapten de vervolgers uit en kwamen telkens dichter bij de coupé, waarin de inbreker zat. Deze be gon echter lont te ruiken en sprong bij het station Wedding op het laatste oogenblik uit den trein. Zijn vervolgers deden hetzelfde en maakten het spoor wegpersoneel zoo Hiiel mogelijk op den verdachte opmerkzaam. Do Inbreker traohtte intusschen over den spoorweg te ontsnappen, doch bij een sprong kwam hij zoo leelijk te vallen, dat hij een been brak. Men vond or |-j II en ook eenige ringen, die hij uit de woning aan het Savignyplein had ont vreemd. Of de man, die werkloos ls en Koatrow heet, in alle gevallen het be ruchte »spook« is geweest, ls onzeker. Eenige inbraken van dezen aard te Oharlottenburg komen echter wel degelijk op zijn rekening.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7