Wasscherij S. Krom, Alkmaar Een en ander over belasting betalen en sparen. C. v. TRIET Vierde Blad BINNENLAND. Spoorstr. 126 - Tel. 370 Heeren-Costuums en Stoffen VAN ZATERDAG 29 MAART 1930 WERKGELEGENHEID IN HET RIJNLAND. De districtsarbeidsbeurs te Nijmegen ontvangt herhaaldelijk aanvragen om landbouwers- en melkersgezinnen voor bet Rijnland, op welke werkgelegenheid zii aan de aandacht vestigt. DE ZENDTIJD. En de V.A.R.A. Het dageljjksch bestuur van de V.A.R.A. heelt, naar het Volk meldt, besloten tot het houden van een demonstratief con gres „voor een billijker verdeeling van den zendtijd". Het wordt waarschijnlijk op 13 Aprii gehouden in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage. WERELD-TENTOONSTELLING BARCELONA 1929. Naar wij vernemen, zijn Donderdag de bekroningen bekend gemaakt en is aan de Cacaofabreik Bensdorp, Bussum, voor haar inzending de „Grand Prix" toege kend. HET ROKEV. Dat de verwerping door den Amster- damschen gemeenteraad van het voorstel- ter Haar, demping van het Rokin be- oogende, bij1 de bewoners ter weerszijden van dit water geheel verschillende gevoe lens heeft wakker geroepen, blijkt wel uit het feit, dat uit enkele perceelen aan de drukke zijde de vlag wappert, terwijl aan den stillen kant op sommige punten het dundoek halfstok is geheschen. OPENING NIEUWE SLUIS TE IJMUIDEN. De Koningin aan boord van de „Johan van Oldebarneveld". De Koningin zal de opening van de nieuwe sluis te IJmuiden op 29 April a.s. bijwonen aan boord van het nieuwste mailschip van de Stoomvaart Maatschap pij „Nederland", de „Johan van Oldebar neveld". Op dien dag zal dit stoomschip vertrekken voor den officieelen proef tocht. De Koningin zal waarschijnlijk reeds te Amsterdam aan boord van de „Johan van Oldebarneveld" komen. MAXIMUM GEWICHT BINNENL. POSTPAKKETTEN. De voorgenomen verhooging van het maximum gewicht der binnenlandsche postpakketten tot 10 K.G. treedt 1 April in werking. De kosten bedragen dan voor pakket ten: tot 1 kg. 30 ct.; 1 tot 3 kg. 40 ct.; 3 tot 5 kg. 50 ct.; 5 tot 7 kg. 60 ct.; 7 tot 9 kg. 70 ct.; 9 tot 10 kg. 80 ct. In de bepalingen omtrent de maximum afmeting der pakketten wordt geen wijzi ging gebracht. In verband hiermede zullen eerlang frankeerzegels van 70 en 80 ct. in omloop worden gebracht. EEN KWESTIE OMTRENT EEN RAADSLIDMAATSCHAP. Te Alkmaar. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep van den gemeenteraad van Alkmaar tegen het besluit van Ged. Sta ten van Noord-Holland van 18 November 1920, waarbij de toelating van H. van Trunen als raadslid wa» bevolen. Van Drunen had ontslag genomen als raadslid met ingang van 1 September 1929 en later te kennen gegeven, dat hij op de lijst van candidaten geplaatst wenschte te blijven. I's gemeenteraad nam het standpunt in, dat de ontslagneming slechts kon gelden voor het tijdvak van 1 September tot 6 September, omdat de zittingsperiode van den raad op 6 September eindigde en daarna de nieuwe raad optrad. De Kroon overwoog, dat Van Drunen klaarblijkelijk bedoelde ook ontslag te ne men als lid van den nieuwen raad, welke bedloeling de raad ook heeft aanvaard, teen hij in zijn vergadering van 6 Septem ber tot toelating van zijn1 opvolger besloot. Daar hij van zün bevoegdheid gebruik heeft gemaakt om zün verlangen te ken nen te geven op de candldatenlijst ge plaatst te blijven, moest hij dus toegelaten worden nu een vacature ontstaan is. DE HUIZEN-HELVERSUM-GRAP. In 't Zwltsersche periodiek „Le Radio" komt een stukje voor, waarin betoogd wordt (terecht), dat de buitenlanders van de Nederlandsche radiotoestanden niets meer begrijpen. Onder het hoofdje „De Bollandsche verwarring" lezen wij: De Nederlandsche Radio-omroep plaatst ons wel voor ondoorgrondelijke raadsels, voor 't oogenblik roepen de Vereenigin- ®en A.V.R.°., V.A.R.A. en V.P.R.O. om J? 1375 m. door middel van het station «uizen, dat voor deze gelegenheid den oaam Hilversum aanneemt. De vereeni- gtogen K.R.O., N.C.R.V. en V.P.R.0. roe- Pen om op 1071 m. vla Hilversum, dat, alen t» vermommen zichzelf Hulzen noemt. Maar wat is er geworden van de uitzendingen op 298 m.? Men weet, dat gewoonlijk het station Hilversum op deze golf uitzendt tot aan j uur 40 met het oogmerk Scheveningen met te storend) Feitelijk zouden het nu de uitzendingen van Huizen moeten zijn, die men op deze golf vóór 17 uur 40 hoort. SLAPTE IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. Cftlers, die te mooi zün. Het Hbld. schrijft: Wanneer men wekelijks de cijfers ziet van t aantal m de Amsterdamsche haven binnengekomen schepen, dan krijgt men den indruk, dat de handel in onze stad van de algenieene economische malaise niet veel heelt te lijden. Er is zelfs een vooruitgang. De vraag rijst nu: „Neemt Amsterdam zulk een uitzonderlijke positie in?" „Neen", zedde de havenmeester, de heer W. N. van de Poll, wien wij1 deze vraag stelden, „de toestand is ook hier verre van rooskleurig en de cijfers van de scheep vaartbeweging geven een zeer onjuist beeld". Tot en met 25 Maart zijn in 1980 in onze haven aangekomen 850 zeeschepen tegen vorig jaar 818. Éten vooruitgang dus van 82 zeeschepen. Deze cijfers zijn zeker niet slecht, zou den althans niet slecht zijn, als de schepen volgeladen binnenkwamen. Maar dat is niet het geval. Men vaart haast zondei lading. Schepen van 8000 ton, hebben soms slechts 500 ton nuttige lading in. Er komt dan ook veel en veel mindei binnen dan verleden jaar en de havenar beidersreservisten keeren dag aan dag zonder taak te hebben gekregen. Het aantal opgelegde schepen in onze haven is gering: de „Rondo" en de „Sa- paroea" van de „Nederland" krijgen voor- loopig geen vaartbeurt. De rest vaart, doch half of driekwart leeg. De prijzen op de wereldmarkt dalen voortdurend; de menschen, met de kans dat de prijzen nog verder zullen dalen, koopen niet meer, dan het strikt noodige. Eb de scheepvaart heeft er onder te lijden. Gemengde ladingen is zeer gestegen: neemt alles maar aan. Het cijfer voor bunkeren daalde scherp: de schepen hebben haast geen lading, nemen dus veel kolen uit de haven van vertrek mee en behoeven hier niet bin nen te komen om te bunkeren. (De cijfers slaan alleen op de schepen, die hier uit sluitend komen om te bunkeren. Ballast steeg; reparatie steeg ook: toch geen lading, goede gelegenheid voor schoonmaak! Deze „pluizerij" maakt het beeld dus niet rooskleuriger. Er is een lichtpunt. Er is veel hout in Rusland gekocht, zoodat een sterke op leving in de houthaven is te wachten. Dat geeft dan weer wat werk. En voor 't overige, niet versagen. Eten troost, al is zij schraal, is het, dat in an dere, speciaal in de Britsche havens, de toestand nog somberder is. EERSTE KAMER Vergadering van Donderdag 27 Maart 1930. De zaak-Fruytier aan de orde. Enkele kleine ontwerpen, waaronder dat betreffende de schenking van Sorgh- vliet, worden z. h. s. goedgekeurd. De heer Rinkl(lib.) brengt groote hulde aan de schenkers van Sorghvliet. De heer De Geer sluit zich namens de regeering daarbij aan. Bij de begrooting van Arbeid keurt de heer Fock (lib.) bet ernstig af, dat ir. Huygens tegen diens wil naar de arbeids inspectie te Maastricht is overgeplaatst, om ex-gouverneur Fruytier in Den Haag bij die inspectie te herplaatsen. Hij vraagt dit alsnog ongedaan te maken. De heer W i b a u t (s. d.) sluit zich daarbij aan. Voorts vraagt hij regeerings- steun voor den bouw van woningen voor groote gezinnen. De heer Van C i 11 e r s (a. r.) geeft den minister in overweging, de gevraagde f 8000 niet te gebruiken. Anders zullen vele leden van zijn fractie tegen de voor dracht stemmen. De heer Janssen (r. k.) sluit zich aan bij den geuiten wensch, dat regee- ringssteun worde gegeven voor den bouw van woningen voor groote gezinnen. Voorts vraagt spr. maatregelen tegen de waterverontreiniging door kolenmijn- ondernemingen. Mevrouw Pothui s—S m 11 (s. d.) be pleit de terhandneming van de plaatselijke keuze en maatregelen tot bescherming van den landarbeid. Hierna wordt gepauzeerd. De vergadering wordt te 1 uur 80 her opend. De heer De Savornin Lobman (c.h.) wenscht namens zijn geheele fractie opmerkingen te maken over de gewich tige zaak-Fruytier. Geen rede, slechts een gemotiveerde verklaring. Het is bekend, dat de christe- lijk-historischen overwegende bezwaren hebben tegen een begrooting te stemmen, om redenen buiten die begrooting om. Het gaat hier echter om een zaak in de begrooting zelf gelegen, waarvoor spr's fractie niet de minste aansprakelijkheid wenscht te dragen. De Tweede Kamer is overrompeld met een wijziging van de begrooting, waar van zij de porté niet heeft kunnen over zien. Het betrof niet alleen een aanvrage om den heer Fruytier te herplaatsen bij den dienst der arbeidsinspectie, maar bet betrof ook een onrechtvaardigheid tegenover een anderen, zeer verdienste lijken hoofdambtenaar, die tegen zijn zin werd verplaatst. Eu dit ten behoeve van den heer Fruytier, die als gouverneur van Ouragao heeft gehandeld In strijd met de bepaling, dat deze de stad en de kolonie tegen aanranding heeft te be schermen, den man, die verantwoordelijk is voor den smaad aan onze vlag aan gedaan. Tenzij de Minister een positieve ver klaring geeft, dat hij van den betrokken post geen gebruik zal maken en de over plaatsing van den heer Huygens onge daan zal maken, zal spr.'s fractie tegen de begrooting stemmen. De heer Briët (a.-r.) vergelijkt het geen op Ouragao is gebeurd met wat in een vroegere periode is geschied, even eens hij een overval op Cura^ao, door den commandant der burgerwacht Brion, die zich heldhaftig tegen de aanvallers verzette. De heer Fruytier heeft heel anders gehandeld. Deze wordt beloond niet alleen met eervol ontslag, maar ook met dankbetuiging en dit is een halfheid en een slapheid, dieniet bevorderlijk zijn voor onze nationale eer. Spr. wenscht daaraan niet mede te werken, en tenzij de minister gehoor geeft aan den wensch van den heer de Savornin Lohman en andere leden, zal hij tegen deze begrooting stemmen. Minister Verschuur behandelt eerst eenig détailkwesties. Bij de aanduiding van het Nederland sche paviljoen op de Antwerpsche ten toonstelling wordt aan de Nederlandsche wenschen eenigermate tegemoet gekomen. Een regeling inzake steunverleening door het Rijk aan den woningbouw voor groote gezinnen uit krotwoningen is ten spoedigste te verwachten. Het rapport-Posthuma inzake econo mische voorlichting heeft de regeering bereikt. In sociaal opzicht bekleedt Nederland een voorname plaats. De conventie van den 8-uren dag kan voorloopig niet worden geratificeerd in verband met ongelijkheid der conventie-voorwaarden. De zaak-Fruytier is hier behandeld op een wijze, die boven haar beteekenis uit gaat. Üok de minister gevoelt hetgeen te Curagao is gebeurd, als een smaad. Na 't aan den heer Fruytier gegeven eervol ontslag, kon spr. geen andero lijn volgen dan die, welke eervol ontslag wettigde. Op 9 September werd reeds in beginsel besloten tot aanstellen van een tweeden hoofd-inspecteur van arbeid. Er was dus een vacature. De heer Fruytier is ouder in anciënniteit dan de heer Huygens en. was bekend met het district Den Haag, dat ook eenvoudiger is voor iemand, dio een tijdlang is weg geweest. Pro ei. contra zijn nauwkeurig .overwogen. De heer Slingenbèrg (v.b.) dient een motie in waarbij de regeering wordt uitgenoodigd, geen gevolg te geven aan de voorgenomen herplaatsing van den heer Fruytier te 's-Gravenhage en intrek king van de overplaatsing van den heer Huygens naar Maastricht te bevorderen. De vergadering wordt verdaagd. Vergadering van Vrijdag 28 Maart. Ir. Huygens wordt te 's-Graven hage gehandhaafd. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk X der Rijksbegrooting voor 1980 en de motle-Slingenberg-Oudegeest aangaande de herplaatsing van ir. Fruytier bij de arbeidsinspectie te 's-Gravenhage. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, de heer Verschuur, verklaart, dat zijn rede het doel heeft gehad de zaak- Fruytier te verduidelijken. Daarop is ge volgd de motie, met een verklaring, die spr. zeer heeft gewaardeerd. Door de beschouwingen, niet het minst in deze Kamer aan de benoemingen ge wijd, is de overplaatsing van den hoofd inspecteur Huygens ten onrechte in ver band gebracht met het gebeurde op Cu- ratjao. Het verband is evenwel gelegd, en daarom acht spr. het in het belang van een goeden gang van zaken aan de ar beidsinspectie te 's-Gravenhage, dat ir. Huygens te 's-Gravenhage gehandhaafd blijft. (Applaus). De heer Slingenberg (v.-d.) be toogt, dat het den minister niet ontsiert, op deze wijze de zaak te hehben opgelost. Spr. trekt zijn motie in. De heer Fock (11b.) wenscht gaarne te zeggen, dat hij den minister erkentelijk is voor zijn verklaring en dat het hem aan genaam is, vertrouwen in den minister te blijven stellen. De heer De Savornin Lohman (c.-h.) heeft groote waardeering voor den moed, die uit de beslissing van den mi nister blijkt. Den heer Van Oitters (a.-r.) is het bijzonder aangenaam te kunnen verklaren, dat zt|n bezwaren tegen de begrooting zijn weggevallen. De begrooting wordt daarop aangeno men z.hjs. De minister wordt van verschillende zijden gelukgewensoht. De vergadering wordt verdaagd. TWEEDE KAMER Vergadering van Donderdag 27, Maart Aan de orde is de wettelijke regeling van de arbeidsovereenkomst van kapiteins en schepelingen. De heer Brautigam (s.d.) verheugt zich, dat dit 'ontwerp, dat een knap stuk werk is, eindelijk in behandeling is ge komen. Het vervallen van de strafbaar heid bij1 eenvoudige desertie is een goede stap in de richting van het moderne ar beidsrecht Echter mist spr. in het ontwerp de be paling, dat laden en lossen niet behooren tot scheepswerkzaamhedén. Hierdoor kun nen bij staking van de havenarbeiders voor schepelingen gewetensmoeilijkheden ontstaan. Betreurd dient ook, dat de ar beidstijd niet is vastgelegd. Spr. betreurt verder, dat het ontwerp- Molengraaff, betreffende het formeele recht niet is overgenomen, en dat de mi nister op vele punten is afgeweken van het eerste ontwerp-Molengraaff, dat een compromis was. De heer Knottenbelt (lib.) zegt, dat het ontwerp een geheele vernieuwing brengt van ons zeerecht, en dat op den arbeid van de oommissie-Molengraaff het stempel is gedrukt van de optimistische stemming, die in <^e scheepvaartkringen heerstehte, toen de commissie werd inge steld. Spr. aanvaard echter de nieuwe re geling, omdat zij! moderniseering brengt van het Wetboek van Koophandel. Minister D o n n e r antwoordt, dat het met het oog op de spoedige totstand koming gewensoht was, 't formeele recht gescheiden te houden. Op verschillende plaatsen moest van het ontwerp-Molen graaff worden afgeweken met het oog op de zeevisscherij, die in de commissie niet vertegenwoordigd was. Een amendement-B r a u t ig a m hou dende verplichte voorschriften van mini mum eischen ten opzichte van de voeding en logies werd aangenomen met 5423 stemmen. Eten amendement-Brautigamom het ziekengeld te bepalen op 80 pet. in plaats van 70 pot., wordt aangenomen met 5828 stemmen. De minister neemt over een amen dement van de commissie van voorberei ding ter versterking van het recht der vrouw wier man schepeling is. Het ontwerp wordt z.h.s. aangenomen, evenals verschillënde andere amendemen ten. De heer Ter Laan (s.d.) dient een motie in, om de voorziening van de oud gepensionneerden te regelen bij de wet. Na eenig debat wordt deze motie ver worpen met 4329 stemmen. De vergadering gaat vervolgens op Paasohrecès tot 6 Mei. hoe onze wassoherlj hen voldoet. Of beter nog laat ons even sen wasoh halen en overtuigt U dan zelf van onze aflevering. Uit de Pers. De zaak-Fruytier in de Eerste Kamer. Het Hbl. schrijft: Minister Verschuur is zoo verstan dig geweest om, na den eersten stap dien hij Donderdag al deed, door zijn tegemoetkomende gezindheid aan te kon digen," vandaag (Vrijdag) er nog een tweeden te doen. En een flinken[I Onmid dellijk nadat de vergadering was be gonnen, stond de minister op om te ver klaren, dat er voor hem wel geen ver band was tusschen Curr§ao en de over plaatsing van den heer Huygens, maar dat dit toch was gelegd en dat hij daar mee rekening moest houden. Weshalve de heer Huygens niet uit Den Haag zal worden verplaatst. Hiermee was alles meteen uit, want wat er nu met den zieligen heer Fruytier zal gebeuren, kon niemand meer schelen. Het om zijnentwille begane onrecht wordt weggevaagd. Dat was het voornaamste doel van het verzet. En de heeren Fock, Lohman en Van Citters kwamen dan ook achtereenvol gens mededeelen, dat er nu geen reden meer was om tegen de Begrooting te stemmen, en de heer Slingenberg trok zijn motie in. Wij gelooven, zooals wij reeds zeiden, dat de Minister, al was dit bakzeilhalen natifurlijk niet aangenaam voor hem, zoo verstandig mogelijk heeft gehandeld. Hij kon toch onmogelijk zijn ministerieele loopbaan beginnen met een votum van afkeuring (al zou het dan ook maar een minderheidsvotum zijn geweest), waaraan twee van de rechtsche fracties in de Eerste Kamer zouden hebben deelge nomen. Nu heeft hij, materieel, een veer moeten laten, doch moreel gewonnen: zijn pres tige is stellig in deze Kamer èn in den lande nog heel wat gestegen. Er was, voor deze beslissing, een groote belangstelling op de zeer volle tribunes en op het Binnenhof, waar degenen ston den, die geen toegang meer konden krijgen. En nogmaals Is ons volk niet teleurgesteld in zijn vertrouwen op da Eerste Kamer, die niet naar leuzen luis tert, maar wat er werkelijk leeft in het volk, op 't stuk van het nationaal belang. En van het Recht. r:*) voor kleeding naar maat Lage prijzen Treffende woorden van Utrecht*1 burgemeester over het sparen. Ter gelegenheid van den 24sten spaar bankdag, 27 Juni 1929 te Utrecht gehou den, sprak de Utrechtsche burgemeestei Dr. J. P. Fockema Andrea, o.a. dez merkwaardige woorden: „Wie, vooral i, de groote steden, de keur van aantrekke Jjke etalages in de tallooze schitterend' winkels ziet, waar men de burgers ou< an jong dikwijls op de meest vernu ige wijze en met alle denkbare middelei animeert om te bekijken en te kooper ff at hun aanstaat, gevoelt hoe noodig hei s, dat het sparen van geld den menschen rij wijze van spreken even aangenaam an eenvoudig wordt gemaakt als het uit geven." Deze woorden zijn niet maar de ge wone gelegenheidswoorden, die luchtig en zorgeloos bij feestelijke gelegenheden veelal worden gesproken, neen, het .jjn integendeel treffend-juiste woorden lie wel verdienen onthouden te worden, voor het bestuur onzer Nutsspaarbank zijn zij1 intusschen overbodig, daar dit ze reeds eenige jaren in practiscbe toepas sing heeft gebracht. Immers, dit heeft met alle denkbare middelen het sparen gepropageerd en aangemoedigd. Dit doet alles, om het de spaarders zoo gemakke lijk en prettig mogelijk te maken. Als regel wordt, tenzij de kas dit niet toelaat, elk bedrag zonder voorafgaande opzeg ging terugbetaald. De hierbij te vervullen formaliteiten worden op practische wijze tot het minimum beperkt. Naar keuze van het publiek worden boekjes „zuiver op naam" of „meer aan toonder" verstrekt. Als legitimatiemiddel wordt daarbij naast handteekening ook veel van een „sleutelwoord" of wel „wachtwoord" gebruik gemaakt. Deze laatste vlotte manier van legitlmeeren is bij' de Nutsspaarbank mogelijk, omdat alle spaarders buiten tegenwoordigheid van anderen hun spaarbankzaken kunnen af doen; dit vooral in verband met de waar borg van absolute geheimhouding hier omtrent. Aantrekkelijk en voordeelig is het, wanneer men bij de Nutsspaarbank gel den brengt, dat deze direct al rentegevend zijn. i Met een stelselmatige propaganda, grijpt de Nutsspaarbank elk middel aan, haar doel en werkwijze bil het publiek be kend te maken. Het resultaat? Het aantal harer spaarders bedroeg: in 1926 0985, in 1927 1487, in 1928 2526. in 1929 8655, In Maart 1980 bijna 4000. Het kapitaal harer spaarders ging voor- uit: in 1926 met circa 100.000 gulden, in 1927 met bijna 1/4 millioen gulden, in 1928 met ruim 1/3 millioen gulden, in 1929 met bijna 1/2 mil oen gulden jn bedroeg op 1 Januari j.1. reeds 1.584.655.06. In 1926 bedroeg het aantal inlagen 364; drie jaar later, in 1929, was het lantal posten van inleg 14.946 of zes maal ooveel als in 1926. Het bedrag der inlagen was in 1926 840.000; in 1929 1.811.000. In 1926 verd 240.000 terugbetaald, in 1929 t 1.889.000. Wat lezen wij uit deze cijfers? Niet natuurlijk, dat deze enorme bedragen der .nlagen nu ook werkelijk „bespaard" worden. Maar wel, dat meer en meer de Nutsspaarbank gebruikt wordt voor tijde lijke belegging en wellicht ook voor rege ling van allerlei finantieele zaken. Wij komen daar straks nog op terug. Verder zien we er uit, dat toch, ondanks de groote opvragingen, het werkelijk bespaarde ka pitaal in 1920 tweemaal zoo groot was als twee jaar te voren. In 1927 bedroeg dit bijna 1/4 millioen gulden. Men zal zich afvragen waar al deze gelden belegd worden? Want de Nuts spaarbank keert onmiddellijk ingaande, hierover 8 rente uit en moet dus zelf natuurlijk weer zoodanig beleggen, dat zij dit kan blijven doen, ook voor het vele kasgeld, dat steeds noodig is voor de op vragingen. De Nutsspaarbank volgt ten deze de werkwijze van de Rijkspostspaarbank en belegt haar geld in obligaties van pu blieke lichamen en hypotheken (uitslui tend eerste) op weiland en huizen. Op deze wijze is door onze Heldtersche instel ling al een bedrag van circa 785.000 be legd in onmiddellijk realiseerbare, bil De Nederlandsche Bank beleenbare obliga ties. De Nutsspaarbank heeft als eenig doel: „het sparen te bevorderen" en beoogt dus niet het behalen van winst. Aandeelhou ders, die aan het einde van het jaar uit zien naar dividend, zijn er niet. Wordt er winst gemaakt, dan wordt daarvan een reserve gevormd tot «grooter waarborg voor aan de Spaarbank toevertrouwde gelden, dan wel wordt daarvan op gebou wen of meubilair afgeschreven. De Nuts spaarbank is dus geen handelsonder neming, doch een inrichting van Open baar Nut. Immers, de Spaarbank beoogt geen eigen voordeel, doch eenig en al leen het voordeel van de spaarders en (het kan niet genoeg worden herhaald) zit wil zoo krachtig mogelijk het sparen aanmoedigen. De Spaarbank werkt op voedkundig, doordat "zij zuiver Ideële be langen beoogt te verwezenlijken. Het eerste artikel is opgenomen in ons nummer van Donderdag 27 Maart. u ijÜ een tezer van „Radio-Magazine" sohrylt aan dit blad, dat hij des daags den „Radio Omroep" hoort op 1071 m. Is hier geen sprake van Scheveningen? Informeert U eens bij Uw kennissen Wij openen het Seizoen met een pracht-collectle

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13